2019 FHSAA District Wrestling Tournaments

The following are sites and times for the 2019 FHSAA district wrestling tournaments. All times are local to site.

Class 3A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Buchholz on campus 2/22 1 p.m. 5 p.m.
2 Windermere on campus 2/22  12 p.m. 4 p.m.
3 Hagerty on campus 2/23 10 a.m. 5 p.m.
4 Freedom (Orlando) on campus 2/23 9 a.m. 2 p.m.
5 Osceola (Kissimmee) on campus 2/22 12:30 p.m. 5:30 p.m.
6 George Jenkins on campus 2/22 10:30 a.m. TBD
7 Riverview  on campus 2/22 3 p.m. 7 p.m.
8 Lakewood Ranch Gym 2/22 10 a.m. 5 p.m.
9 Ft. Pierce Central on campus 2/23 11 a.m. 3 p.m.
10 Royal Palm Beach on campus 2/20 1 p.m.  
11 Santaluces on campus 2/23 8 a.m. 5 p.m.
12 Coral Springs on campus 2/23 11 a.m. 5 p.m.
13 Cypress Bay on campus 2/22 11 a.m. 5 p.m.
14 North Miami on campus 2/22 11 a.m. 3 p.m.
15 Miami Coral Park on campus 2/21 10:30 a.m. TBD
16 Miami Southridge on campus 2/22 10 a.m. 3 p.m.

Class 2A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Fort Walton Beach on campus 2/23 10 a.m. 1 hr. after 1st. Rd.
2 Lincoln on campus 2/22 3 p.m. 7 p.m.
3 Terry Parker on campus 2/23 10 a.m. 9 p.m.
4 Matanzas on campus 2/20 3 p.m. immeediately following Semi's
5 Citrus on campus 2/23 10 a.m. TBD
6 Harmony on campus 2/23 11:30 a.m. 4 p.m.
7 Armwood on campus 2/23 10:30 a.m. 7 p.m.
8 Chamberlain on campus 2/23 10 a.m. 10 a.m.
9 Dixie Hollins on campus 2/22 10 a.m. 4 p.m.
10 Venice on campus 2/23 10 a.m. 4 p.m.
11 Riverdale on campus 2/23 8 a.m. 10 a.m.
12 South Fort Myers on campus 2/23 10 a.m. 1 hr. after 1st session or 5:30 p.m.
13 Merritt Island on campus 2/22 2 p.m. 7 p.m.
14 Jensen Beach on campus 2/22 4:30 p.m. 7 p.m.
15 South Broward on campus 2/23 12 p.m. 5 p.m.
16 Miami Sunset on campus 2/23 10 a.m.  

Class 1A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Mosley on campus 2/23 11 a.m. TBD
2 Suwannee  on campus 2/21 3 p.m. immediately following semi's
3 Clay on campus 2/20 TBD TBD
4 Bishop Kenny on campus 2/23 10 a.m. 3 p.m.
5 Palatka on campus 2/22 2 p.m. 6 p.m.
6 Hernando on campus 2/23 10 a.m.  
7 Lake Highland Prep on campus 2/23 10 a.m. 4 p.m.
8 Space Coast on campus 2/22 2:30 p.m. 5 p.m.
9 Mulberry on campus 2/23 10:30 a.m. TBD
10 Tampa Prep on campus 2/22 11:30 a.m. 3 p.m.
11 Admiral Farragut on campus 2/23 TBD TBD
12 Lemon Bay on campus 2/23 10 a.m. 4 p.m.
13 American Heritage (Delray Beach) on campus 2/22 4 p.m. 6 p.m.
14 Cardinal Gibbons on campus 2/20 6 p.m. 6 p.m.
15 Somerset Academy on campus 2/23 11:30 a.m. 3 p.m.
16 Key West on campus 2/22 3 p.m. 5 p.m.