2019 FHSAA District Girls Golf Tournaments

The following are sites and times for the 2019 FHSAA district girls golf tournaments. All times are local to site.

Class 3A

 District Host School Site Tournament Date Start Time
1 Chiles Killearn CC - South/East Course 10/14 9 a.m.
2 Fletcher Atlantic Beach CC 10/14 8:30 a.m.
3 Lake Mary Tuscawilla CC 10/14 9 a.m.
4 Forest Ocala GC 10/14 10 a.m.
5 Windermere Orange Lake Resort 10/15 9 a.m.
6 Kathleen The Club at Eagle Brook 10/14 8:30 a.m.
7 St. Cloud Royal St. Cloud - White/Blue 10/15 8:30 a.m.
8 Seminole Ridge Okeeheelee GC 10/14 9 a.m.
9 Steinbrenner Heritage Harbor 10/15 8 a.m.
10 Wharton Heritage Isles G&CC 10/14 8 a.m.
11 Lennard Sandpiper GC in Sun City Center 10/15 8 a.m.
12 Venice Pelican Pointe CC - Meadows/Preserve Course 10/14 8 a.m.
13 Atlantic Community Delray Golf Club 10/14 8 a.m.
14 St. Thomas Aquinas Planttion Preserve 10/15 8 a.m.
15 West Broward Weston Hills CC 10/14 8 a.m.
16 TBD Miami Springs GC 10/15 7 a.m.

Class 2A

 District Host School Site Tournament Date Start Time
1 Pace Stonnebrook GC 10/14 9 a.m.
2 Bay Bay Point - Nicklaus Course 10/15 8 a.m.
3 Palatka Palatka GC 10/14 8:30 a.m.
4 Ponte Vedra Bay Point - Nicklaus Course 10/15 9 a.m.
5 Belleview Bent Creek 10/15 12 p.m.
6 Bishop Moore Dubsdread 10/14 7:45 a.m.
7 Hudson Meadow Oaks 10/14 9 a.m.
8 Auburndale Schalamar Creek GC 10/14 9 a.m.
9 King Temple Terrace GC 10/14 11 a.m.
10 Northeast (St. Petersburg) Dubsdread 10/15 8 a.m.
11 Charlotte Saint Andrews South GC 10/14 10 a.m.
12 Golden Gate The Everglades Club 10/14 10 a.m.
13 Rockledge Rockledge CC 10/14 8 a.m.
14 Okeechobee Sandridge GC i- Dunes Course 10/15 9 a.m.
15 North Broward Prep Parkland G&CC 10/14 9 a.m.
16 TERRA Institute Miccosukee GC 10/14 8 a.m.

Class 1A

 District Host School Site Tournament Date Start Time
1 Vernon Sunny Hills 10/14 8 a.m.
2 Florida High Southwood 10/16 8:30 a.m.
3 Branford Quail Heights CC 10/15 9 a.m.
4 Fernandina Beach Fernandina Beach CC 10/15 8:30 a.m.
5 P.K. Yonge Mark Bostick - UF Golf Course 10/14 9 a.m.
6 Father Lopez  LPGA International GC - Jones Course 10/15 9 a.m.
7 The First Academy Eagle Creek CC 10/15 8:30 a.m.
8 Fort Meade The CC of Winter Haven 10/14 9 a.m.
9 Tampa Catholic Rogers Park 10/14 9 a.m.
10 Clearwater Central Catholic Dunedin GC 10/14 7:30 a.m.
11 Suthwest Florida Christian Stoneybrook 10/14 9 a.m.
12 St. John Neumann Valencia Golf & Country Club 10/15 10 a.m.
13 Benjamin Stuart Yacht & Country Club 10/14  8 a.m.
14 American Heritage (Delray Beach) Osprey Point GC - Raven/Hawk 10/14 9 a.m.
15 Sagemont Eagle Trace CC 10/14 8 a.m.
16 Westminster Christian Biltmore GC 10/14 8 a.m.