2019 FHSAA District Boys Golf Tournaments

The following are sites and times for the 2019 FHSAA district boys golf tournaments. All times local to site.

Class 3A

 District Host School Site Tournament Date Time
1 Niceville Kelly Plantation-Destin 10/16 9 a.m.
2 Fleming Island GC of Fleming Island 10/15 8:30 a.m.
3 Lake Mary Tuscawilla CC 10/14 9 a.m.
4 Forest Ocala GC 10/15 9 a.m.
5 Boone North Shore GC 10/15 8:30 a.m.
6 Kathleen Eagle Brook 10/14 8 a.m.
7 St. Cloud Royal St. Cloud 10/14 8:30 a.m.
8        
9        
10 Wharton Hunter's Green CC 10/14 8 a.m.
11 Lennard TBD TBD TBD
12 Riverview (Sarasota) Misty Creek  10/14  8 a.m.
13 Boca Raton Delray Golf Club 10/15 8 a.m.
14 St. Thoams Aquinas Jaccoranda CC 10/14 8 a.m.
15 West Broward Weston Hills CC 10/14 8 a.m.
16        

Class 2A

 District Host School Site Tournament Date Time
1 Pace Stonebrook GC 10/14 9 a.m.
2 Bay Bay Point-Nicklaus Course 10/14 8 a.m.
3 Palatka Palatka GC 10/15 8:30 a.m.
4 Robert E. Lee Bent Creek 10/14 9 a.m.
5 Lecanto Southern Woods G&CC 10/15 8 a.m.
6 Bishop Moore Dubsdread 10/14 7:45 a.m.
7        
8 Lake Gibson Huntington Hills G&CC 10/14 9 a.m.
9        
10 Northeast (St. Petersburg) Mangrove Bay GC 10/15 8 a.m.
11 Charlotte The Golf Links of Charlotte Harbor 10/14 8:30 a.m.
12 Lely Lely CC - Mustang Course 10/14 10 a.m.
13 Bayside The Majors GC 10/15 8 a.m.
14        
15 North Broward Prep Parkland G&CC 10/14 9 a.m.
16 TERRA Institute Redland GC 10/14 8 a.m.

Class 1A

 District Host School Site Tournament Date Time
1 Vernon Sunny Hills 10/14 8 a.m.
2 Florida High Southwood 10/16 8:30 a.m.
3 Branford Quail Heights CC 10/14 9 a.m.
4 Fernandina Beach Fernandina Beach GC 10/14 8:30 a.m.
5 P.K. Yonge Mark Bostick - UF Golf Course 10/14 9 a.m.
6 Father Lopez Daytona Beach GC 10/15 9 a.m.
7 The First Academy Falcon's Fire 10/15 8:30 a.m.
8 Santa Fe Catholic CC of Winter Haven 10/14 9 a.m.
9 Tampa Catholic Rogers Park 10/14 9 a.m.
10 Clearwater Central Catholic Dunedin GC 10/14 7:30 a.m.
11 Southwest Florida Christian Renaissance 10/14 9 a.m.
12        
13 St. Edwards Bent Pine 10/14 8 a.m.
14 St. John Paul II (Boca Raon) Osprey Point GC 10/15 9 a.m.
15 Sagemont Eagle Trace CC 10/14 8 a.m.
16 Westminster Christian Biltmore GC 10/14 8 a.m.

 

 

fill