2004 FHSAA Tennis Championships
Girls Regional Tournament Matches
All FHSAA Regional Tennis Tournament matches will take place on Friday, Apr. 23 at 3 p.m. local time, unless otherwise noted.

Winning schools appear in bold red type.

Last updated Wednesday, August 3, 2005 at 10:26 AM

Class 4A
 Region Visiting School Host School Result/Schedule
 1 Orange Park Spruce Creek (Port Orange) 4-3
 2 Lake Brantley (Altamonte Springs) Olympia (Orlando) 4-3
 3 Freedom (Orlando) Gaither (Tampa) 5-2
 4 Seminole Riverview (Sarasota) 6-1
 5 Wellington Spanish River (Boca Raton) 4-1
 6 Plantation Cypress Bay (Weston) 5-2
 7 Dr. Krop (Miami) Miami Northwestern 5-0
 8 Coral Gables Miami Sunset 7-0

 

Class 3A
 Region Visiting School Host School Result/Schedule
 1 Fort Walton Beach Leon (Tallahassee) 4-3
 2 Fletcher (Neptune Beach) Eastside (Gainesville) 7-0
 3 Lake Howell (Winter Park) Central (Brooksville) 4-1
 4 George Jenkins (Lakeland) King (Tampa) 6-1
 5 Alonso (Tampa) Countryside (Clearwater) 4-3
 6 Charlotte (Punta Gorda) Barron Collier (Naples) 5-2
 7 Satellite (Satellite Beach) Sebastian River (Sebastian) 6-1
 8 Atlantic (Delray Beach) St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale) 7-0

 

Class 2A
 Region Visiting School Host School Result/Schedule
 1 Gulf Breeze Rickards (Tallahassee) 7-0
 2 Stanton Prep (Jacksonville) Bolles (Jacksonville) 7-0
 3 Fleming Island (Orange Park) Lecanto 4-3
 4 Bishop Moore (Orlando) Wesley Chapel 7-0
 5 Holy Names (Tampa) Bartow 7-0
 6 Newsome (Lithia) Bishop Verot (Fort Myers) 4-3
 7 Cocoa Beach Cardinal Newman (West Palm Beach) 7-0
 8 Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale) Gulliver Prep (Miami) 4-1

 

Class 1A
 Region Visiting School Host School Result/Schedule
 1 Munroe (Quincy) North Florida Christian (Tallahassee) 4-2
 2 St. Johns Country Day (Orange Park) Trinity Catholic (Ocala) 7-0
 3 Orangewood Christian (Maitland) Trinity Prep (Winter Prep) 7-0
 4 All Saints' (Winter Haven) Saddlebrook (Wesley Chapel) 7-0
 5 Admiral Farragut (St. Petersburg) Bradenton Academy 4-1
 6 West Shore (Melbourne) Benjamin (North Palm Beach) 7-0
 7 American Heritage (Delray Beach) Sagemont (Weston) 5-0
 8 Miami Country Day Ransom Everglades (Miami) 6-1