Licensed to Sailfish Splash Water Park - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/08/2019                   
           Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL           
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fossil Ridge, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchh                            
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.21  AA-A
               1:46.21  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pine Crest School                                          1:47.79        
  2  Academy of the Holy Names                                  1:51.32        
  3  Coral Springs Charter School                               1:52.34        
  4  Cape Coral High School                                     1:52.51        
  5  Eastside High School                                       1:53.16        
  6  Estero High School                                         1:53.16        
  7  Gulliver Preparatory School                                1:53.19        
  8  JR Arnold High School                                      1:53.44        
  9  Clay High School                                           1:53.61        
 10  Montverde Academy                                          1:55.02        
 11  American Heritage Plantation                               1:55.58        
 12  Satellite High School                                      1:55.67        
 13  Bishop Moore Catholic High                                 1:56.47        
 14  Rockledge High School                                      1:56.60        
 15  Suncoast Community High School                             1:57.46        
 16  Somerset Academy                                           1:58.02        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pine Crest School                                          1:34.60  AA-C  
  2  Montverde Academy                                          1:38.03        
  3  Jesuit High School                                         1:38.95        
  4  Lincoln Park Academy                                       1:39.41        
  5  Cocoa High School                                          1:39.67        
  6  Gulliver Preparatory School                                1:40.17        
  7  Mater Lakes Academy                                        1:40.68        
  8  Stanton College Prep School                                1:40.71        
  9  Suncoast Community High School                             1:40.92        
 10  American Heritage Plantation                               1:41.85        
 11  Alexander W Dreyfoos Jr School                             1:42.30        
 12  JR Arnold High School                                      1:42.71        
 13  Pompano Beach High School                                  1:42.71        
 14  Bishop Kenny High School                                   1:43.12        
 15  Baker County High School                                   1:43.45        
 16  Estero High School                                         1:43.98        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.74  AA-A
               1:50.57  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Santander, Andrea E           12 Pine Crest                1:50.21  AA-C  
  2  Stoneburg, Blair              SO Jensen Beach              1:50.81        
  3  Han, Claire                      Pensacola                 1:54.43        
  4  Sturm, Gwyneth                SO Stanton                   1:54.68        
  5  Warren, Taylor                SR Arnold                    1:54.91        
  6  Biro, Delaney                 SR Coral Springs             1:55.04        
  7  Fort, Cadence E               09 Estero                    1:55.33        
  8  Visscher, Emily                  Atlantic                  1:55.46        
  9  Cisewski, Haley R             11 Pine Crest                1:57.93        
 10  Salcedo, Daniela              SR Suncoast                  1:57.94        
 11  Schulte, Summer               11 Pompano Beach             1:58.66        
 12  Peterson, Skylar                 McKeel                    1:58.73        
 13  Hasara, Sophia                11 Holy Names                1:59.40        
 14  Fiore, McKenna L              11 Estero                    1:59.68        
 15  Perez, Giulliana                 Montverde                 2:00.10        
 16  Saporta, Camila               FR Gulliver Prep             2:00.10        
 17  Cardozo, Abby j               JR Paxon                     2:00.12        
 18  Beleznay, Flora               10 Pine Crest                2:00.55        
 19  Pritchard, Emily A            FR Stanton                   2:00.60        
 20  Drell, Emelia G               10 Holy Names                2:00.96        
 21  Quigg, Roxy                      Merritt Island            2:01.26        
 22  Ahn, Zina                     12 Eastside                  2:01.60        
 23  Lilienthal, Rachel            SO Dreyfoos                  2:01.85        
 24  Cross, Tyler                  11 Eastside                  2:02.52        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:32.99  2/23/2019   Carson Foster, Sycamore, OH                
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Brandon, Caleb                   Titusville                1:42.29        
  2  Rosado, Victor                12 Northeast                 1:42.33        
  3  Branzell, Reese               JR Dreyfoos                  1:44.09        
  4  Cone, Garrett                    Cocoa                     1:44.15        
  5  Lenhard, Florian K            12 Estero                    1:44.64        
  6  Muramatsu, Brennan S             Montverde                 1:44.77        
  7  Crouse, Clyde E               11 Cypress Creek             1:44.97        
  8  Escobar, Daniel E             12 Heritage, Plant           1:46.10        
  9  Brewer, Zachary               SR Bishop Moore              1:46.23        
 10  Prabhakaran, Sam              11 Jesuit                    1:46.82        
 11  Weisel, Elliot                   Rockledge                 1:46.88        
 12  Russell, Ethan                SO Vanguard                  1:47.18        
 13  Elaoufir, Mehdi               FR Stanton                   1:47.77        
 14  Rodriguez, Agustin             9 Mater Lakes               1:47.80        
 15  Hinkle, Daniel R                 Orange Park               1:47.82        
 16  Medina, Jose D                   Orange Park               1:47.95        
 17  Rossi, Nicolas A              11 Heritage, Plant           1:47.97        
 18  Marquez, Alexandro            12 Pompano Beach             1:48.28        
 19  Cavarsan, Caio                   Montverde                 1:48.62        
 20  Arcaro Neto, Guido               Montverde                 1:48.78        
 21  Destrade, Armando K           09 Jesuit                    1:49.21        
 22  Canavarros, Corbin            SO Bayshore                  1:49.45        
 23  Rueda, Ronny                  10 Mater Lakes               1:49.60        
 24  DiBernardo, Grayson           JR Lincoln Park              1:49.73        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.51  AA-A
               2:03.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stotler, Sara B               JR Clay                      2:02.18  AA-C  
  2  Podkoscielny, Julia            9 Pine Crest                2:04.73        
  3  Rodriguez, Nicole *           11 Cape Coral                2:07.19        
  4  Henderson, Renee              10 Pensacola                 2:09.92        
  5  Cannella, Ashlin M            08 Holy Names                2:09.96        
  6  Mao, Alice                    11 Rickards                  2:10.79        
  7  McKenzie, Natalie             SO North Bay Haven           2:11.22        
  8  Lin, Sara S                    8 Pine Crest                2:11.33        
  9  Stevenson, Keely              JR Arnold                    2:11.42        
 10  Filkin, Naomi                    Tavares                   2:11.70        
 11  Neely, Cassidy E              11 Holy Names                2:12.02        
 12  Jones, Lara R                 10 Pine Crest                2:12.04        
 13  Fernandez, Michelle            6 Mater Lakes               2:12.40        
 14  Swartout, Kelsey E            10 Estero                    2:12.55        
 15  Balfour, Lauren A              9 Pine Crest                2:12.86        
 16  Kraft, Kayla                  SR Gulliver Prep             2:13.28        
 17  Candido, Amber                SO Coral Springs             2:15.73        
 18  Walch, Christina C            12 Cape Coral                2:16.06        
 19  Bell, Chiara                  SO Suncoast                  2:16.44        
 20  Miao, Margaret                SO Gulliver Prep             2:17.03        
 21  Kusserow, Julia               SO Jensen Beach              2:17.08        
 22  Foster, Emma                     McKeel                    2:17.32        
 23  Owens, Theresa                SR Bishop Moore              2:17.88        
 24  Berlin, Abby                  12 Northeast                 2:18.11        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Jones, William J              SR Stanton                   1:53.71        
  2  Hanks, Joshua B               11 Pine Crest                1:54.09        
  3  Shaffer, Nicholas A           11 Jesuit                    1:56.19        
  4  Kacpura, Alek                 11 River Ridge               1:57.93        
  5  McEliece, Colin               SO Arnold                    1:57.95        
  6  Kirchner, Anthony V           12 Jesuit                    1:58.66        
  7  Schindler, Liam R             09 Jesuit                    1:59.54        
  8  Lares, Sebastian A            10 Heritage, Plant           1:59.61        
  9  Long, Matthew                    McKeel                    2:00.31        
 10  McEliece, Shane               FR Arnold                    2:00.55        
 11  Davis, Andrew                    Bishop Kenny              2:01.22        
 12  Jansen, Jordan C              09 Jesuit                    2:01.97        
 13  Cecchi, Nicholas                 Montverde                 2:02.05        
 14  Pike, Alexander                  Palm Bay                  2:02.19        
 15  Larson, Evan                     Bishop Kenny              2:02.75        
 16  Wang, Benjamin                JR Suncoast                  2:03.52        
 17  Rebessi, Bruno                JR Gulliver Prep             2:03.59        
 18  Casiple, Kyle A               SR Paxon                     2:03.78        
 19  Lopez, Pablo                  FR ImmaculataLaSall          2:04.01        
 20  Koss, Becket M                FR Lemon Bay                 2:04.31        
 21  Marra-Ulfe, Kyle              11 Cape Coral                2:05.52        
 22  Rueda, Ronny                  10 Mater Lakes               2:05.81        
 23  Dugan, Liam M                 11 Cape Coral                2:05.98        
 24  Bement, Samuel J              SR Clay                      2:06.09        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.20  AA-A
               23.54  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Botting, Rachel E             11 Pine Crest                  23.82        
  2  Hernandez, Chloe              JR Gulliver Prep               24.00        
  3  Kraft, Cassandra J            FR Gulliver Prep               24.14        
  4  Smith, Hanna E                10 Pine Crest                  24.15        
  5  Chambers, Isabella             9 Pine Crest                  24.34        
  6  Chang, Ella                   SO Menendez                    24.72        
  7  Lehman, Madison K              9 Cape Coral                  24.90        
  8  Carlini, Giuliana E           10 Estero                      24.93        
  9  Cecchi, Alexa I               SO Montverde                   24.93        
 10  Miller, Emily                 JR Jensen Beach                24.93        
 11  Robinson, Sierra              JR Suncoast                    24.95        
 12  Munoz, Daniela                12 Pine Crest                  25.13        
 13  Zaritsky, Ava L               11 Holy Names                  25.25        
 14  Brandt-Oliveira, Tatiana L       Montverde                   25.25        
 15  Mason, Olivia C               11 Heritage, Plant             25.29        
 16  Brown, Meghan E               SO Lemon Bay                   25.31        
 17  McCormick, Riley E            FR Coral Springs               25.33        
 18  Wills, Sydney T               12 Holy Names                  25.39        
 19  Gibbins, Ella                    Titusville                  25.41        
 20  Pascual, Alyssa                  Gulliver Prep               25.45        
 21  Sharp, Angelina               FR Suncoast                    25.51        
 22  O'Malley, Meredith            SO Bishop Moore                25.58        
 23  Fowler, Chloe                 11 Eastside                    25.63        
 24  Kohs, Madeline                SO Jensen Beach                25.70        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Wilson, Charles M             11 Crystal River               21.23        
  2  Helou, Pedro H                   Montverde                   21.51        
  3  Henderson, William            10 Pensacola                   21.69        
  4  Santos, Raphael               11 Pompano Beach               21.69        
  5  Owens, Kyle                   SR Dreyfoos                    21.83        
  6  Knight, Braeden C             11 Baker County                21.86        
  7  Meira, Phillip                SR Gulliver Prep               22.07        
  8  White, Jacob                     Tavares                     22.13        
  9  Fields, Charles                  Wesley Chapel               22.25        
 10  Quattrocchi, Roman               Cocoa                       22.25        
 11  Quijada, Daniel               11 Mater Lakes                 22.41        
 12  Edmondson, John               SR Lincoln Park                22.54        
 13  Tirheimer, Chance             11 Chamberlain                 22.57        
 14  Horr, Arthur                  JR Montverde                   22.62        
 15  Cason, Ayden                  FR Jensen Beach                22.64        
 16  Correia, Joao S               JR Montverde                   22.74        
 17  Arias, Martin                 JR Bishop Moore                22.74        
 18  Andrews, Rylan                   Satellite                   22.77        
 19  Lesentier, Luca                  Mast Academy                22.79        
 20  Jaramillo, Lucas              SR Gulliver Prep               22.80        
 21  Abdel Rhim, Mamdooh M         11 Cape Coral                  22.89        
 22  Pineda, JuanPablo             12 Mater Lakes                 22.89        
 23  Moffett, Chase                11 Villages                    22.91        
 24  Blythe, Jackson                  Tavares                     22.91        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Atherholt, Alexa              SR Dunedin                    498.70        
  2  Rendina, Alisa                   Astronaut                  446.00        
  3  Graham, Tayler                   Bishop Kenny               434.85        
  4  Santiago, Dominique           SR Space Coast                417.20        
  5  Greenberg, Kaylee             11 Pine Crest                 413.15        
  6  Petitt, Kara E                12 Holy Names                 406.45        
  7  Jackson, Arden                   Ridgeview                  401.70        
  8  Dunham, Kaeden                   Heritage, Delray           399.05        
  9  Jeleniowski, Phaedra L        11 Cape Coral                 390.75        
 10  Yarborough, Kathleen             Bishop Kenny               389.30        
 11  Maronie, Morgan               10 Northeast                  383.05        
 12  Adamczyk, Julia               SO Stanton                    374.00        
 13  Shiff, Shiraz                 12 Pine Crest                 368.60        
 14  Kirk, Jonna                      Astronaut                  366.60        
 15  Andersen, Ava                  9 Pine Crest                 363.80        
 16  DeBock, Juliana               SO Suncoast                   363.25        
 17  Smith, Rilian                 11 Sebring                    358.55        
 18  Summerford, Clara             12 Eastside                   353.80        
 19  Farquhar, Tifani                 Wesley Chapel              351.80        
 20  VanDeilen, Angelina            9 Northeast                  351.15        
 21  Gillis, Isabella                 Astronaut                  347.40        
 22  Taulbee, Miles                09 Holy Names                 342.65        
 23  Rendina, Taylor                  Astronaut                  341.90        
 24  Rowe, Emma                    10 Sebring                    338.05        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Geraghty, Jonathan            SR Lincoln Park               523.80        
  2  Dees, Elisha                  SO Ed White                   501.20        
  3  Gulia-Janovski, Denny         10 Pine Crest                 488.95        
  4  Mendez, Kevin                 10 Pine Crest                 487.35        
  5  Tolento, Nick                    Lake Wales                 486.35        
  6  Agustin, Nataniel                Pensacola                  485.05        
  7  Mignon, Skylar                   Gulliver Prep              474.80        
  8  Dowling, Thomas               SO Suncoast                   444.30        
  9  Thomasson, Caleb                 Westside                   395.65        
 10  Levitis, Allen                 7 Pine Crest                 388.90        
 11  Shaffer, Riley                   Citrus                     385.80        
 12  McCarty, Collin               SR Lemon Bay                  365.80        
 13  Phelps, Daniel                   Palm Bay                   356.85        
 14  McCarter, Maximus             JR Arnold                     354.20        
 15  Kirkland, William J           JR Stanton                    350.10        
 16  Jones, Tyler                     Satellite                  347.35        
 17  Smit, Benjamin                   Palm Bay                   339.70        
 18  Recicar, Timothy                 Titusville                 338.90        
 19  Jones, Malachi                   Titusville                 334.75        
 20  Yerger, Jackson               JR Paxon                      332.05        
 21  Ghadiali, Danyal               8 Pine Crest                 330.95        
 22  West, Wyatt                   SR Paxon                      329.55        
 23  Fiola, Sasha                  09 Jesuit                     316.05        
 24  Nagy, Tim                     SR Space Coast                313.55        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.29  2/15/2019   Torri Huske, Yorktown, VA                    
       State:  52.82  2018        Talia Bates, Buchholz                        
               54.42  AA-A
               55.49  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stotler, Sara B               JR Clay                        54.30  AA-A  
  2  Stoneburg, Blair              SO Jensen Beach                56.58        
  3  Milbrandt, Sarah              JR Vanguard                    56.77        
  4  Cannella, Ashlin M            08 Holy Names                  57.50        
  5  Yeo, Mia                         Eustis                      57.66        
  6  Ahn, Hannah                    9 Eastside                    57.92        
  7  McCormick, Riley E            FR Coral Springs               58.72        
  8  Hecky, Saundra                SR Space Coast                 59.30        
  9  Petitt, Kate E                09 Holy Names                  59.31        
 10  Ruiz, Jocelyn                 12 Hialeah-Miami Lk            59.35        
 11  Lin, Esther Y                 10 Pine Crest                  59.41        
 12  Balfour, Lauren A              9 Pine Crest                  59.52        
 13  Burnett, Maggi G              11 Estero                      59.61        
 14  Wissinger, Emily M            JR Montverde                   59.62        
 15  Puckett, Mikayla C            12 Estero                      59.65        
 16  Sharp, Angelina               FR Suncoast                    59.76        
 17  Robertson, Emily R             9 Heritage, Plant           1:00.00        
 18  Salcedo, Daniela              SR Suncoast                  1:00.42        
 19  McKenzie, Natalie             SO North Bay Haven           1:00.47        
 20  Thatayatikom, Tanya           11 Eastside                  1:00.55        
 21  Pack, Ashlyn                  SR North Bay Haven           1:01.05        
 22  Owens, Theresa                SR Bishop Moore              1:01.10        
 23  Vale, Simone O                11 Pine Crest                1:01.35        
 24  Disalvo, Isabella             12 Somerset Academy          1:01.68        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Jones, William J              SR Stanton                     49.75  AA-C  
  2  Knight, Braeden C             11 Baker County                50.67        
  3  Casiple, Kyle A               SR Paxon                       51.25        
  4  Helou, Pedro H                   Montverde                   51.31        
  5  Smith, Gavin                  SR Suncoast                    51.56        
  6  Taner, Will                   12 Pine Crest                  51.71        
  7  Rosado, Victor                12 Northeast                   51.76        
  8  Albury, Trent                 12 Cardinal Gibbons            51.88        
  9  Jimenez, Isaiah               JR Gulliver Prep               51.90        
 10  Sciscente, Jake               SO Lincoln Park                52.44        
 11  Doolittle, Sean               JR Lakewood                    52.51        
 12  Barnes, Xavier                   Rockledge                   52.67        
 13  Farless, Josh                 JR Avon Park                   52.82        
 14  Cole, Freddie                    Cocoa                       52.92        
 15  White, Jacob                     Tavares                     52.99        
 16  Floyd, Maxwell                SR Choctawhatchee              53.54        
 17  Lee, Jiehoon J                11 Heritage, Plant             53.95        
 18  Forde, Yohance                JR ImmaculataLaSall            54.06        
 19  Gilliand, Jackson             SR Tarpon Springs              54.25        
 20  Cavarsan, Caio                   Montverde                   54.62        
 21  Camilo Rivero, Juan           11 Monsignor Pace              54.77        
 22  Horr, Arthur                  JR Montverde                   55.12        
 23  Arias, Martin                 JR Bishop Moore                55.21        
 24  Chiang, Brian J               SR Stanton                     55.24        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.19  AA-A
               51.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Santander, Andrea E           12 Pine Crest                  50.88  AA-C  
  2  Botting, Rachel E             11 Pine Crest                  51.59        
  3  Chambers, Isabella             9 Pine Crest                  52.13        
  4  Hernandez, Chloe              JR Gulliver Prep               52.36        
  5  Smith, Hanna E                10 Pine Crest                  52.64        
  6  Biro, Delaney                 SR Coral Springs               52.67        
  7  Carlini, Giuliana E           10 Estero                      52.70        
  8  Han, Claire                      Pensacola                   53.26        
  9  Chang, Ella                   SO Menendez                    53.82        
 10  Miller, Emily                 JR Jensen Beach                53.83        
 11  Cecchi, Alexa I               SO Montverde                   54.33        
 12  Lehman, Madison K              9 Cape Coral                  54.39        
 13  Schulte, Summer               11 Pompano Beach               54.58        
 14  Robinson, Sierra              JR Suncoast                    54.77        
 15  Silva, Amanda                 SR Tarpon Springs              55.00        
 16  Gibbins, Ella                    Titusville                  55.06        
 17  Taylor, Felicia I             11 Heritage, Plant             55.15        
 18  Mason, Olivia C               11 Heritage, Plant             55.18        
 19  Ahn, Zina                     12 Eastside                    55.47        
 20  Banuelos, Caroline            SR Bishop Moore                55.89        
 21  Drell, Emelia G               10 Holy Names                  55.94        
 22  Pierre-Antoine, Eva           10 Heritage, Plant             56.13        
 23  Quigg, Roxy                      Merritt Island              56.17        
 24  Gonzalez, Gabrielle           11 Eastside                    56.45        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Branzell, Reese               JR Dreyfoos                    46.52        
  2  Santos, Raphael               11 Pompano Beach               46.74        
  3  Wilson, Charles M             11 Crystal River               47.68        
  4  Lenhard, Florian K            12 Estero                      47.98        
  5  Hart, Jimmy A                 12 Pine Crest                  48.03        
  6  Quattrocchi, Roman               Cocoa                       48.74        
  7  McEliece, Shane               FR Arnold                      48.84        
  8  Medina, Jose D                   Orange Park                 48.84        
  9  Quijada, Daniel               11 Mater Lakes                 49.17        
 10  Wang, Benjamin                JR Suncoast                    49.25        
 11  Andrews, Rylan                   Satellite                   49.30        
 12  Trieloff, Geoffery R          11 Jesuit                      49.44        
 13  Price, James R                12 Crystal River               49.51        
 14  Tirheimer, Chance             11 Chamberlain                 49.63        
 15  Koss, Becket M                FR Lemon Bay                   49.71        
 16  Destrade, Armando K           09 Jesuit                      49.90        
 17  Kotikovski, Elvis E           12 Pine Crest                  49.97        
 18  Pujula, Charles                  Imater Prep                 50.03        
 19  Yost, David                   SO Suncoast                    50.05        
 20  Blythe, Jackson                  Tavares                     50.09        
 21  Leuck, Levi                   JR Bishop Moore                50.09        
 22  Esquenazi, Jaime              SR Gulliver Prep               50.14        
 23  Laurie, Aiden T               JR Stanton                     50.17        
 24  Johnson, Michael T            12 Ridgeview                   50.22        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.18  AA-A
               4:56.85  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Fort, Cadence E               09 Estero                    4:58.03        
  2  Botting, Riley E               9 Pine Crest                5:00.54        
  3  Rodriguez, Nicole *           11 Cape Coral                5:03.10        
  4  Swartout, Kelsey E            10 Estero                    5:07.19        
  5  Neely, Cassidy E              11 Holy Names                5:07.54        
  6  Visscher, Emily                  Atlantic                  5:07.70        
  7  Sturm, Gwyneth                SO Stanton                   5:08.67        
  8  Cisewski, Haley R             11 Pine Crest                5:10.85        
  9  Hasara, Sophia                11 Holy Names                5:13.36        
 10  Torretta, Aria                FR Gulliver Prep             5:13.56        
 11  Fiore, McKenna L              11 Estero                    5:13.59        
 12  Perez, Giulliana                 Montverde                 5:17.04        
 13  Cardozo, Abby j               JR Paxon                     5:18.53        
 14  Candido, Amber                SO Coral Springs             5:18.96        
 15  Antonov, Katrina              SO Vanguard                  5:19.07        
 16  Saporta, Camila               FR Gulliver Prep             5:19.55        
 17  Pritchard, Emily A            FR Stanton                   5:22.04        
 18  Beleznay, Flora               10 Pine Crest                5:22.66        
 19  Fowler, Chloe                 11 Eastside                  5:22.81        
 20  Lilienthal, Rachel            SO Dreyfoos                  5:22.87        
 21  Peterson, Skylar                 McKeel                    5:23.44        
 22  Klausner, Aubrey              FR Bishop Moore              5:25.08        
 23  Ash, Jamy M                   10 Baker County              5:27.94        
 24  Kennedy, Genevieve E          11 Crystal River             5:29.78        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Escobar, Daniel E             12 Heritage, Plant           4:40.46        
  2  Weisel, Elliot                   Rockledge                 4:40.91        
  3  Long, Matthew                    McKeel                    4:42.07        
  4  Brewer, Zachary               SR Bishop Moore              4:42.13        
  5  Russell, Ethan                SO Vanguard                  4:44.43        
  6  Crouse, Clyde E               11 Cypress Creek             4:44.86        
  7  Prabhakaran, Sam              11 Jesuit                    4:45.16        
  8  Elaoufir, Mehdi               FR Stanton                   4:47.05        
  9  Rodriguez, Agustin             9 Mater Lakes               4:47.71        
 10  Hinkle, Daniel R                 Orange Park               4:50.29        
 11  Canavarros, Corbin            SO Bayshore                  4:51.78        
 12  Jansen, Jordan C              09 Jesuit                    4:52.09        
 13  Rossi, Nicolas A              11 Heritage, Plant           4:52.65        
 14  Carey, Benjamin               JR Gulliver Prep             4:53.26        
 15  Barkley, Kristopher           09 Pensacola                 4:56.54        
 16  Finster, Ryan T               10 Jesuit                    4:56.64        
 17  Crawford, Seth M              12 Baker County              4:57.16        
 18  Scott, Thomas L               JR Lemon Bay                 4:57.81        
 19  Rozance, Dominic M            10 Jesuit                    4:58.63        
 20  Gary, Steven                   9 Pompano Beach             5:01.16        
 21  Beron Vera, Pedro             JR ImmaculataLaSall          5:02.07        
 22  Arcaro Neto, Guido               Montverde                 5:02.85        
 23  Robertson, Kade S             11 Yulee                     5:04.20        
 24  Abril, Evan                   SO Gulliver Prep             5:05.03        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchh                            
                        T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
               1:35.36  AA-A
               1:36.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pine Crest School                                          1:36.01  AA-C  
  2  Gulliver Preparatory School                                1:39.66        
  3  Estero High School                                         1:41.06        
  4  Academy of the Holy Names                                  1:41.33        
  5  Jensen Beach High School                                   1:41.55        
  6  Eastside High School                                       1:42.11        
  7  Montverde Academy                                          1:42.79        
  8  American Heritage Plantation                               1:43.00        
  9  Suncoast Community High School                             1:43.58        
 10  Clay High School                                           1:43.61        
 11  Pedro Menendez High School                                 1:43.78        
 12  Coral Springs Charter School                               1:44.69        
 13  Rockledge High School                                      1:45.37        
 14  Titusville High School                                     1:45.57        
 15  Vanguard High School                                       1:45.63        
 16  North Bay Haven Charter Academ                             1:45.89        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Montverde Academy                                          1:29.64        
  2  Gulliver Preparatory School                                1:30.17        
  3  Mater Lakes Academy                                        1:30.80        
  4  Jesuit High School                                         1:31.10        
  5  Titusville High School                                     1:32.01        
  6  Pine Crest School                                          1:32.08        
  7  Bishop Moore Catholic High                                 1:32.46        
  8  Rockledge High School                                      1:33.38        
  9  Baker County High School                                   1:33.49        
 10  Choctawhatchee High School                                 1:33.64        
 11  Lemon Bay High School                                      1:33.81        
 12  Stanton College Prep School                                1:33.94        
 13  Tavares High School                                        1:34.15        
 14  Cape Coral High School                                     1:34.27        
 15  Cardinal Gibbons High School                               1:34.53        
 16  Northeast High School                                      1:34.96        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.80  AA-A
               55.92  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Podkoscielny, Julia            9 Pine Crest                  56.16        
  2  Warren, Taylor                SR Arnold                      57.02        
  3  Filkin, Naomi                    Tavares                     58.68        
  4  Vale, Simone O                11 Pine Crest                  59.18        
  5  Yeo, Mia                         Eustis                      59.66        
  6  Stevenson, Keely              JR Arnold                    1:00.00        
  7  Brown, Meghan E               SO Lemon Bay                 1:00.29        
  8  Kraft, Kayla                  SR Gulliver Prep             1:00.56        
  9  Wissinger, Emily M            JR Montverde                 1:00.64        
 10  Ahn, Hannah                    9 Eastside                  1:00.73        
 11  Disalvo, Isabella             12 Somerset Academy          1:00.79        
 12  Milbrandt, Sarah              JR Vanguard                  1:00.84        
 13  Burnett, Maggi G              11 Estero                    1:01.15        
 14  Ruiz, Jocelyn                 12 Hialeah-Miami Lk          1:01.22        
 15  Yates, Melody                 10 Cardinal Gibbons          1:01.72        
 16  Foster, Emma                     McKeel                    1:02.46        
 17  Dupee, Sofia C                11 Yulee                     1:02.59        
 18  Munoz, Daniela                12 Pine Crest                1:02.92        
 19  Laferriere, Hannah               Merritt Island            1:03.16        
 20  Kusserow, Julia               SO Jensen Beach              1:03.25        
 21  Bell, Chiara                  SO Suncoast                  1:04.06        
 22  Caswell, Mary                    Rockledge                 1:04.07        
 23  Kozel, Madison T              11 Pine Crest                1:04.08        
 24  Laycock, Hannah G                Crystal River             1:04.24        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Smith, Gavin                  SR Suncoast                    52.21        
  2  Muramatsu, Brennan S             Montverde                   52.49        
  3  Shaffer, Nicholas A           11 Jesuit                      52.82        
  4  Cone, Garrett                    Cocoa                       52.86        
  5  Kacpura, Alek                 11 River Ridge                 52.91        
  6  Jimenez, Isaiah               JR Gulliver Prep               53.06        
  7  Kotikovski, Elvis E           12 Pine Crest                  53.12        
  8  Taner, Will                   12 Pine Crest                  53.69        
  9  Lesentier, Luca                  Mast Academy                53.81        
 10  Sciscente, Jake               SO Lincoln Park                53.83        
 11  Albury, Trent                 12 Cardinal Gibbons            54.41        
 12  Marquez, Alexandro            12 Pompano Beach               54.41        
 13  Owens, Kyle                   SR Dreyfoos                    54.61        
 14  Cecchi, Nicholas                 Montverde                   54.87        
 15  Lares, Sebastian A            10 Heritage, Plant             54.89        
 16  Barnes, Xavier                   Rockledge                   55.37        
 17  Shea, Denny                   JR Suncoast                    55.45        
 18  Larson, Evan                     Bishop Kenny                55.74        
 19  Laurie, Aiden T               JR Stanton                     56.01        
 20  Barkley, Kristopher           09 Pensacola                   56.42        
 21  Fort, Keelan M                10 Estero                      56.42        
 22  Station, Luke                 JR North Bay Haven             56.44        
 23  Yeates, Tucker                JR South Walton                56.73        
 24  Farless, Josh                 JR Avon Park                   56.77        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.58  AA-A
               1:03.80  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Lin, Sara S                    8 Pine Crest                1:04.27        
  2  Botting, Riley E               9 Pine Crest                1:05.45        
  3  Fernandez, Michelle            6 Mater Lakes               1:05.97        
  4  Silva, Amanda                 SR Tarpon Springs            1:06.12        
  5  Puckett, Mikayla C            12 Estero                    1:06.32        
  6  Mao, Alice                    11 Rickards                  1:06.64        
  7  Lin, Esther Y                 10 Pine Crest                1:06.94        
  8  Petitt, Kate E                09 Holy Names                1:06.98        
  9  Gonzalez, Sarah                  Rockledge                 1:08.14        
 10  Harms, Kyleigh R              12 Estero                    1:08.15        
 11  Ham, Emme N                   12 Heritage, Plant           1:08.67        
 12  Henderson, Renee              10 Pensacola                 1:09.12        
 13  Berlin, Abby                  12 Northeast                 1:09.48        
 14  Banuelos, Caroline            SR Bishop Moore              1:09.84        
 15  Thatayatikom, Tanya           11 Eastside                  1:09.97        
 16  Walch, Christina C            12 Cape Coral                1:10.29        
 17  Connors, Paige E                 West Florida              1:10.35        
 18  Miao, Margaret                SO Gulliver Prep             1:10.48        
 19  Dattile, Briana               SO Coral Springs             1:10.55        
 20  So, Kang                      12 Eastside                  1:10.70        
 21  McLeavy, Abigail              12 Eastside                  1:10.72        
 22  Torretta, Aria                FR Gulliver Prep             1:10.78        
 23  Fuentes, Angelina                St. Brendan               1:11.13        
 24  Lartigue, Jillian             12 Villages                  1:12.45        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.21  11/16/2018  Paul K. DeGrado, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Henderson, William            10 Pensacola                   57.75        
  2  Hart, Jimmy A                 12 Pine Crest                  58.24        
  3  Hanks, Joshua B               11 Pine Crest                  58.30        
  4  Brandon, Caleb                   Titusville                  58.35        
  5  McEliece, Colin               SO Arnold                      58.36        
  6  Pineda, JuanPablo             12 Mater Lakes                 58.77        
  7  Cole, Freddie                    Cocoa                       59.21        
  8  Rebessi, Bruno                JR Gulliver Prep             1:00.41        
  9  Floyd, Maxwell                SR Choctawhatchee            1:00.43        
 10  Lee, Jiehoon J                11 Heritage, Plant           1:00.52        
 11  Wagner, Spence                JR Lincoln Park              1:00.59        
 12  Kirchner, Anthony V           12 Jesuit                    1:00.89        
 13  Schindler, Liam R             09 Jesuit                    1:01.22        
 14  Davis, Andrew                    Bishop Kenny              1:01.31        
 15  Pike, Alexander                  Palm Bay                  1:01.56        
 16  Martins, Craig                10 River Ridge               1:01.79        
 17  Watson, Daniel S              11 Heritage, Plant           1:01.96        
 18  Brander, Ryan J                  Heritage, Delray          1:02.47        
 19  Correia, Joao S               JR Montverde                 1:02.53        
 20  Johnson, Michael T            12 Ridgeview                 1:02.56        
 21  Trieloff, Geoffery R          11 Jesuit                    1:03.42        
 22  Chiang, Brian J               SR Stanton                   1:03.50        
 23  Gilliand, Jackson             SR Tarpon Springs            1:03.71        
 24  Carey, Benjamin               JR Gulliver Prep             1:03.81        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchh                            
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.65  AA-A
               3:31.02  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pine Crest School                                          3:29.58  AA-C  
  2  Estero High School                                         3:37.84        
  3  Gulliver Preparatory School                                3:39.55        
  4  Jensen Beach High School                                   3:39.78        
  5  Academy of the Holy Names                                  3:42.34        
  6  JR Arnold High School                                      3:43.45        
  7  American Heritage Plantation                               3:43.57        
  8  Cape Coral High School                                     3:43.67        
  9  Eastside High School                                       3:44.75        
 10  Bishop Moore Catholic High                                 3:45.64        
 11  Pedro Menendez High School                                 3:46.35        
 12  Satellite High School                                      3:46.78        
 13  Coral Springs Charter School                               3:46.93        
 14  Suncoast Community High School                             3:46.99        
 15  Montverde Academy                                          3:47.14        
 16  Stanton College Prep School                                3:47.40        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:53.81  2018        N. Allegheny, PA                           
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pine Crest School                                          3:12.61        
  2  Cocoa High School                                          3:14.73        
  3  Gulliver Preparatory School                                3:15.24        
  4  American Heritage Plantation                               3:15.90        
  5  Jesuit High School                                         3:17.40        
  6  Mater Lakes Academy                                        3:18.26        
  7  Montverde Academy                                          3:18.27        
  8  Suncoast Community High School                             3:18.98        
  9  Stanton College Prep School                                3:19.85        
 10  Pompano Beach High School                                  3:21.13        
 11  Rockledge High School                                      3:21.84        
 12  Lincoln Park Academy                                       3:22.16        
 13  Lemon Bay High School                                      3:22.74        
 14  Estero High School                                         3:23.82        
 15  Eastside High School                                       3:24.11        
 16  Bishop Moore Catholic High                                 3:24.15