Licensed to Sailfish Splash Water Park - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2019 FHSAA 3A Region 2 Championship                      
                        Hosted By: Lakeland High School                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:38.13        2018 Fossil Ridge, CO                           
                         Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State: $ 1:42.34        2017 Buchholz, Buchh                            
                         C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
                1:44.21  AA-A
                1:46.21  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lakeland High School                                        1:52.64        
     1) Rosenkranz, Bobbie              2) Bogdanova, Lutnya SO           
     3) Bogdanova, Anya JR              4) Vignec, Olivia SO              
                  29.55     1:01.11 (31.56)     1:27.76 (26.65)     1:52.64 (24.88)
  2 Sunlake High School                                         1:52.84        
     1) Ewald, Amber SO                 2) Houck, Madison FR              
     3) Wright, Gisella FR              4) Sprague, Alex JR               
                  28.77     1:01.91 (33.14)     1:28.37 (26.46)     1:52.84 (24.47)
  3 Freedom High School                                         1:53.55        
     1) Morgan, Michelle N SO           2) Joerin, Carly R SO             
     3) LaBohn, Hannah JR               4) Valdez-Velez, Alexa SO         
                  27.99     1:01.12 (33.13)     1:28.92 (27.80)     1:53.55 (24.63)
  4 Lake Minneola High School                                   1:55.29        
     1) Menashi, Anisha D 10            2) Miller, Emelia A 11            
     3) Horgeshimer, Desirae 12         4) Williams, Hailey A 10          
                  29.70     1:03.62 (33.92)     1:30.45 (26.83)     1:55.29 (24.84)
  5 JW Mitchell High School                                     1:56.02        
     1) Bradshaw, Bethany SR            2) Tsolakakis, Ariadne P SO       
     3) Balile, Salma JR                4) Colegrove, Ashley J SO         
                  29.62     1:01.98 (32.36)     1:30.69 (28.71)     1:56.02 (25.33)
  6 Viera High School Melbourne                                 2:00.12        
     1) Maley, Caroline E 12            2) Castro, Madeline 11            
     3) Chapon, Marin 9                 4) Hewitt, Kennedy A 12           
                  30.07     1:05.39 (35.32)     1:33.62 (28.23)     2:00.12 (26.50)
  7 Winter Springs High School                                  2:00.90        
     1) Mauter, Julia JR                2) Jasper, Hailey FR              
     3) Buffington, Abigail FR          4) Spinetti, Ella FR              
                  27.84     1:05.04 (37.20)     1:32.94 (27.90)     2:00.90 (27.96)
  8 Gateway High School Kissimmee                               2:00.94        
     1) Caraballo, Sheila SR            2) Valido, Karen JR               
     3) Elfakir, Maryam FR              4) Cabral, Kyomi SR               
                  31.02     1:04.80 (33.78)     1:33.04 (28.24)     2:00.94 (27.90)
  8 Lecanto High School                                         2:00.94        
     1) Burkholder, Grace M             2) Hodges, Chelsea                
     3) Macaisa, Sophia                 4) Henry, Katelyn M               
                  30.24     1:06.34 (36.10)     1:32.93 (26.59)     2:00.94 (28.01)
 10 Wiregrass Ranch High School                                 2:02.35        
     1) Herold, Cheyenne SO             2) Khalil, Maryam SO              
     3) Darland, Jenna FR               4) Wieckowski, Kathleen SO        
                  32.93     1:04.73 (31.80)     1:33.69 (28.96)     2:02.35 (28.66)
 11 Harmony High School                                         2:07.60        
     1) Torres, Madison L 9             2) Steele, Sarina M 9             
     3) Torres, Jailynn 10              4) Clark, Elly M 12               
                  33.86     1:10.29 (36.43)     1:41.36 (31.07)     2:07.60 (26.24)
 12 Frank W Springstead High Schoo                              2:12.31        
     1) Cleto, Victoria M SR            2) Chiparo, Angelina M JR         
     3) Frank, Jillian M JR             4) Sallings, Abigail E FR         
                  30.77     1:06.43 (35.66)     1:41.99 (35.56)     2:12.31 (30.32)
 13 Melbourne High School                                       2:17.44        
     1) Ziade, Brooke 11                2) Duvall, Gracey 10              
     3) Stephens, Piper 10              4) Zieglar, Rachel 12             
                  34.09     1:13.62 (39.53)     1:48.78 (35.16)     2:17.44 (28.66)
 14 Saint Cloud High School                                     2:18.80        
     1) Corchado, Sarai FR              2) Oneill, Savannah SR            
     3) Rodrigez, Marielys JR           4) McNutt, Marlana SR             
                  36.36     1:15.49 (39.13)     1:50.47 (34.98)     2:18.80 (28.33)
 15 Pasco High School                                           2:19.11        
     1) Chandler, Ava SR                2) Betten, Blaise SR              
     3) Pinson, Olivia SR               4) Davidson, Hannah SR            
                  37.27     1:18.74 (41.47)     1:49.11 (30.37)     2:19.11 (30.00)
 16 Vivian Gaither High School                                  2:19.72        
     1) Kinsey, Madyson SO              2) Visher, Lea FR                 
     3) Wolfe, Natalie SR               4) Schermerhorn, Sara SO          
                  33.33     1:11.78 (38.45)     1:48.03 (36.25)     2:19.72 (31.69)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor School, TN                          
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: $ 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:33.34  AA-A
                1:34.94  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Sunlake High School                                         1:38.38        
     1) Fonnotto, Jay Jay SR            2) Grimme, Sammy SO               
     3) Wilkins, Colin SR               4) Ortanez, Dominic SR            
                  24.60       53.21 (28.61)     1:17.22 (24.01)     1:38.38 (21.16)
  2 Land O Lakes High School                                    1:38.59        
     1) Idippili-Pathiran, Ravidu SR    2) Sutek, Griffin JR              
     3) Kaatze, Jack SR                 4) Ramsey, Zuri JR                
                  25.65       52.96 (27.31)     1:18.12 (25.16)     1:38.59 (20.47)
  3 Lake Minneola High School                                   1:40.52        
     1) Reeves, Levi B 12               2) Mack-Jackson, Benjamin 12      
     3) Stark, Benjamin M 12            4) Berry, Hayden M 12             
                  25.43       53.78 (28.35)     1:17.32 (23.54)     1:40.52 (23.20)
  4 JW Mitchell High School                                     1:44.03        
     1) Noles, Ian J JR                 2) Erickson, Austin C SR          
     3) Kruger, Carson SR               4) Zondlo, Sam M SR               
                  27.40       56.07 (28.67)     1:20.96 (24.89)     1:44.03 (23.07)
  5 Lakeland High School                                        1:45.71        
     1) Campbell, Hunter                2) Feddeler, Luke                 
     3) Vasquez, Alex                   4) Salinas, Rodrigo               
                  28.76       57.18 (28.42)     1:23.46 (26.28)     1:45.71 (22.25)
  6 Viera High School Melbourne                                 1:45.80        
     1) Marks, Connor 12                2) Jones, Connor P 12             
     3) Hattrup, Bryce J 12             4) Scougall, Daniel A 12          
                  26.20       56.58 (30.38)     1:21.82 (25.24)     1:45.80 (23.98)
  7 South Lake High School                                      1:45.87        
     1) Ramsey, Isaiah K 12             2) Bredemeyer, Aleksander 12      
     3) D'Aoust, Caden M 12             4) Cash, Bryce N 11               
                  26.25       57.29 (31.04)     1:21.76 (24.47)     1:45.87 (24.11)
  8 C Leon King High School                                     1:48.73        
     1) Karpur, Rishi                   2) Luo, Eden                      
     3) Peng, David                     4) Nguyen, Vincent                
                  25.99       57.16 (31.17)     1:23.26 (26.10)     1:48.73 (25.47)
  9 Harmony High School                                         1:51.16        
     1) Cabot, Austin G 11              2) Arvelo, Juan 12                
     3) Tanon, Alexander G 10           4) LaFountain, William C 11       
                  27.87       59.67 (31.80)     1:26.59 (26.92)     1:51.16 (24.57)
 10 Freedom High School                                         1:51.70        
     1) Kopel, Zachary JR               2) Petrocelli, Nick FR            
     3) Morgan, Glynn JR                4) Gardner, Jack JR               
                  25.95     1:01.34 (35.39)     1:27.78 (26.44)     1:51.70 (23.92)
 11 Melbourne High School                                       1:52.24        
     1) Davis, James                    2) Collazo, Alexander 12          
     3) Sumpter, Elijah 10              4) Smith, Gunnar                  
                  29.14     1:00.18 (31.04)     1:28.44 (28.26)     1:52.24 (23.80)
 12 Vivian Gaither High School                                  1:54.84        
     1) Cannon, Zack SO                 2) Alvarez, Kevin SR              
     3) Utrera, Anibal SO               4) Palasti, Cooper SR             
                  30.74     1:04.26 (33.52)     1:31.13 (26.87)     1:54.84 (23.71)
 13 Lecanto High School                                         1:54.90        
     1) Renfrow, Gabriel                2) Christensen, Noah G            
     3) Antonio, Ethan                  4) Ambrose, Noah B                
                  34.08     1:02.43 (28.35)     1:27.95 (25.52)     1:54.90 (26.95)
 14 Wiregrass Ranch High School                                 1:55.62        
     1) Munari, Parker SO               2) Jones, Nate SR                 
     3) Gomez, Matthew JR               4) Hogrefe, Tilmann JR            
                  27.27     1:03.44 (36.17)     1:29.67 (26.23)     1:55.62 (25.95)
 15 Fivay High School                                           1:55.76        
     1) Staples, Alec                   2) Ni, Zi                         
     3) Lotero, Jordan                  4) Giron, Paul                    
                  28.93     1:03.47 (34.54)     1:29.80 (26.33)     1:55.76 (25.96)
 16 Bayside High School Palm Bay                                2:04.47        
     1) Allen, Hunter 9                 2) Holman, Logan 11               
     3) Love, Matthew 11                4) Billings, Magnus 11            
                  31.32     1:11.80 (40.48)     1:37.70 (25.90)     2:04.47 (26.77)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: $ 1:44.31        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                1:48.74  AA-A
                1:50.57  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Paquette, Apryl           JR Land O Lakes                   1:57.50        
                  27.01       56.83 (29.82)     1:27.41 (30.58)     1:57.50 (30.09)
  2 Rosenkranz, Bobbie           Lakeland                       2:00.32        
                  28.01       58.43 (30.42)     1:29.58 (31.15)     2:00.32 (30.74)
  3 Bryan, Emma                  King                           2:00.42        
                  28.42       58.85 (30.43)     1:29.95 (31.10)     2:00.42 (30.47)
  4 Burkholder, Grace M          Lecanto                        2:00.54        
                  27.45       57.05 (29.60)     1:28.61 (31.56)     2:00.54 (31.93)
  5 Fonnotto, Leah            SO Sunlake                        2:01.09        
                  27.97       58.15 (30.18)     1:29.37 (31.22)     2:01.09 (31.72)
  6 Clark, Josephine          SR Freedom (Tampa)                2:05.91        
                  29.72     1:01.71 (31.99)     1:33.60 (31.89)     2:05.91 (32.31)
  7 King, Christina              King                           2:06.51        
                  28.31     1:00.05 (31.74)     1:33.52 (33.47)     2:06.51 (32.99)
  8 Greek, Megan R            10 Viera                          2:07.63        
                  29.66     1:02.55 (32.89)     1:35.46 (32.91)     2:07.63 (32.17)
  9 Chapon, Marin              9 Viera                          2:07.81        
                  29.71     1:02.43 (32.72)     1:35.86 (33.43)     2:07.81 (31.95)
 10 Kochensparger, Sydney K   JR Gateway                        2:08.13        
                  28.89     1:00.96 (32.07)     1:34.89 (33.93)     2:08.13 (33.24)
 11 Villalobos, Zaneth           Lakeland                       2:08.34        
                  29.28     1:01.23 (31.95)     1:35.12 (33.89)     2:08.34 (33.22)
 12 Noles, Sophia R           FR Mitchell                       2:10.80        
                  29.28     1:02.15 (32.87)     1:36.43 (34.28)     2:10.80 (34.37)
 13 Soukup, Lily              FR Gateway                        2:10.88        
                  29.47     1:02.46 (32.99)     1:37.04 (34.58)     2:10.88 (33.84)
 14 Cain, Tiffany L           JR Mitchell                       2:12.24        
                  29.71     1:02.52 (32.81)     1:37.07 (34.55)     2:12.24 (35.17)
 15 Ernst, Maddie M           12 Viera                          2:15.75        
                  29.78     1:04.22 (34.44)     1:40.39 (36.17)     2:15.75 (35.36)
 16 Pinilla-Baquero, Maria    SR Freedom (Tampa)                2:16.30        
                  31.44     1:06.74 (35.30)     1:41.45 (34.71)     2:16.30 (34.85)
 17 Noles, Olivia A           SR Mitchell                       2:19.29        
                  31.60     1:07.26 (35.66)     1:43.70 (36.44)     2:19.29 (35.59)
 18 Shanks, Melanie              Lecanto                        2:19.63        
                  32.61     1:08.38 (35.77)     1:44.60 (36.22)     2:19.63 (35.03)
 19 Meeker, Ashley            10 Melbourne                      2:19.81        
                  31.68     1:06.85 (35.17)     1:43.32 (36.47)     2:19.81 (36.49)
 20 Fitzgerald, Alyssa        SR Lakeland                       2:20.20        
                  30.59     1:06.56 (35.97)     1:44.21 (37.65)     2:20.20 (35.99)
 21 Frank, Jillian M          JR Springstead                    2:20.81        
                  30.25     1:05.33 (35.08)     1:42.44 (37.11)     2:20.81 (38.37)
 22 Molik, Weronika           12 Melbourne                      2:21.42        
                  31.50     1:07.00 (35.50)     1:44.52 (37.52)     2:21.42 (36.90)
 23 Morris, Mackenzie         JR St Cloud                       2:22.23        
                  31.65     1:07.31 (35.66)     1:44.53 (37.22)     2:22.23 (37.70)
 24 Thompson, Sydney          SO Wiregrass Ranch                2:23.85        
                  30.97     1:06.95 (35.98)     1:46.39 (39.44)     2:23.85 (37.46)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:32.99   2/23/2019 Carson Foster, Sycamore, OH                
       State: $ 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:38.52  AA-A
                1:40.23  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Stark, Benjamin M         12 Lake Minneola                  1:43.93        
                  24.59       50.64 (26.05)     1:17.17 (26.53)     1:43.93 (26.76)
  2 Kopel, Zachary            JR Freedom (Tampa)                1:44.65        
                  24.40       50.75 (26.35)     1:17.89 (27.14)     1:44.65 (26.76)
  3 Kruger, Carson            SR Mitchell                       1:44.98        
                  24.55       50.97 (26.42)     1:18.07 (27.10)     1:44.98 (26.91)
  4 Lankton, Douglas          SR Wiregrass Ranch                1:47.71        
                  25.42       51.88 (26.46)     1:19.52 (27.64)     1:47.71 (28.19)
  5 Kaatze, Jack              SR Land O Lakes                   1:49.05        
                  25.69       52.96 (27.27)     1:20.92 (27.96)     1:49.05 (28.13)
  6 Gomez, Matthew            JR Wiregrass Ranch                1:49.52        
                  25.43       52.67 (27.24)     1:21.02 (28.35)     1:49.52 (28.50)
  7 Strong, Noah              12 Melbourne                      1:50.28        
                  24.85       52.31 (27.46)     1:20.74 (28.43)     1:50.28 (29.54)
  8 Fischer, Harrison         SO Mitchell                       1:50.54        
                  25.88       54.19 (28.31)     1:22.36 (28.17)     1:50.54 (28.18)
  9 Peng, David                  King                           1:51.05        
                  25.96       54.29 (28.33)     1:22.90 (28.61)     1:51.05 (28.15)
 10 Welch, Brenden F          SR Springstead                    1:53.00        
                  25.68       53.75 (28.07)     1:23.35 (29.60)     1:53.00 (29.65)
 11 Allen, Hunter              9 Bayside                        1:55.32        
                  26.87       55.71 (28.84)     1:25.33 (29.62)     1:55.32 (29.99)
 12 McCormick, Travis         JR St Cloud                       1:57.42        
                  26.47       55.64 (29.17)     1:26.99 (31.35)     1:57.42 (30.43)
 13 Reeves, Colby L           11 Lake Minneola                  1:57.78        
                  27.58       57.43 (29.85)     1:28.21 (30.78)     1:57.78 (29.57)
 14 Martin, Caleb             11 Viera                          1:58.24        
                  27.22       56.75 (29.53)     1:27.48 (30.73)     1:58.24 (30.76)
 15 Bredemeyer, Aleksander    12 South Lake                     1:59.74        
                  27.16       57.56 (30.40)     1:29.21 (31.65)     1:59.74 (30.53)
 16 Fournand, Antoine         SO Mitchell                       2:00.05        
                  28.00       58.72 (30.72)     1:29.48 (30.76)     2:00.05 (30.57)
 17 Udagawa, Ethan            FR Freedom (Tampa)                2:01.88        
                  27.35       57.82 (30.47)     1:29.55 (31.73)     2:01.88 (32.33)
 18 Conroy, Jake              SO Land O Lakes                   2:05.70        
                  27.70       58.92 (31.22)     1:32.29 (33.37)     2:05.70 (33.41)
 19 LaFountain, William C     11 Harmony                        2:05.71        
                  27.60       58.72 (31.12)     1:32.55 (33.83)     2:05.71 (33.16)
 20 Morrow, Shane D           12 Viera                          2:06.11        
                  27.82       59.57 (31.75)     1:33.34 (33.77)     2:06.11 (32.77)
 21 Quiroz, Roberto           SO Gateway                        2:09.11        
                  26.86       58.68 (31.82)     1:34.16 (35.48)     2:09.11 (34.95)
 22 Arbelaez, Sebastian       JR Land O Lakes                   2:09.64        
                  28.47     1:00.58 (32.11)     1:35.76 (35.18)     2:09.64 (33.88)
 23 Nguyen, Vincent              King                           2:11.37        
                  27.92       59.76 (31.84)     1:34.74 (34.98)     2:11.37 (36.63)
 -- Stieger, Blake            10 Wekiva                              NS        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: $ 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:01.51  AA-A
                2:03.64  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Michelle N        SO Freedom (Tampa)                2:06.94        
                  27.67       58.59 (30.92)     1:37.12 (38.53)     2:06.94 (29.82)
  2 Bogdanova, Anya           JR Lakeland                       2:09.55        
                  28.24     1:00.71 (32.47)     1:39.77 (39.06)     2:09.55 (29.78)
  3 Williams, Hailey A        10 Lake Minneola                  2:10.77        
                  27.87     1:00.92 (33.05)     1:39.63 (38.71)     2:10.77 (31.14)
  4 Joerin, Carly R           SO Freedom (Tampa)                2:11.87        
                  29.10     1:03.50 (34.40)     1:41.93 (38.43)     2:11.87 (29.94)
  5 Ballash, Audrey           SR Sunlake                        2:12.88        
                  27.81     1:02.72 (34.91)     1:40.73 (38.01)     2:12.88 (32.15)
  6 Smiley, Kamryn            10 Melbourne                      2:19.80        
                  31.29     1:08.82 (37.53)     1:48.06 (39.24)     2:19.80 (31.74)
  7 Pinkos, Catherine         SO Land O Lakes                   2:21.76        
                  31.17     1:08.14 (36.97)     1:49.49 (41.35)     2:21.76 (32.27)
  8 Jimmerson, Cassidy        JR Lakeland                       2:22.88        
                  30.78     1:04.81 (34.03)     1:49.25 (44.44)     2:22.88 (33.63)
  9 Hilt, Lilli               SO Sunlake                        2:23.43        
                  30.36     1:04.77 (34.41)     1:48.46 (43.69)     2:23.43 (34.97)
 10 Ceniza, Laura                Lakeland                       2:23.54        
                  31.26     1:08.07 (36.81)     1:48.90 (40.83)     2:23.54 (34.64)
 11 Turba, Emma               11 Melbourne                      2:26.08        
                  32.04     1:08.49 (36.45)     1:51.07 (42.58)     2:26.08 (35.01)
 12 Darland, Jenna            FR Wiregrass Ranch                2:26.92        
                  30.55     1:08.76 (38.21)     1:53.00 (44.24)     2:26.92 (33.92)
 13 Buffington, Abigail       FR Winter Springs                 2:27.41        
                  29.44     1:07.06 (37.62)     1:52.54 (45.48)     2:27.41 (34.87)
 14 Ernst, Brooklyn I         10 Viera                          2:31.42        
                  31.47     1:09.56 (38.09)     1:55.44 (45.88)     2:31.42 (35.98)
 15 Noah, Grace               10 Viera                          2:32.02        
                  32.90     1:12.98 (40.08)     1:55.85 (42.87)     2:32.02 (36.17)
 16 Colon, Hannah M           10 Lake Minneola                  2:32.95        
                  33.38     1:14.31 (40.93)     1:59.27 (44.96)     2:32.95 (33.68)
 17 Burge, Peighton           JR St Cloud                       2:35.36        
                  34.02     1:15.03 (41.01)     2:00.35 (45.32)     2:35.36 (35.01)
 18 Johnston, Jordan L           Lecanto                        2:35.90        
                  33.35     1:12.99 (39.64)     1:58.50 (45.51)     2:35.90 (37.40)
 19 Castro, Madeline          11 Viera                          2:37.00        
                  34.28     1:15.73 (41.45)     1:59.68 (43.95)     2:37.00 (37.32)
 20 Herold, Cheyenne          SO Wiregrass Ranch                2:42.42        
                  31.52     1:10.69 (39.17)     2:05.77 (55.08)     2:42.42 (36.65)
 21 Corchado, Sarai           FR St Cloud                       2:44.55        
                  34.93     1:17.60 (42.67)     2:08.62 (51.02)     2:44.55 (35.93)
 22 Costello, Delaney j       FR Mitchell                       2:44.71        
                  34.33     1:16.13 (41.80)     2:08.40 (52.27)     2:44.71 (36.31)
 23 Torres, Madison L          9 Harmony                        2:46.37        
                  36.50     1:16.11 (39.61)     2:06.21 (50.10)     2:46.37 (40.16)
 -- Peninger, Breanna         FR Land O Lakes                        DQ        
      Not on back off wall - back
                  35.08     1:16.22 (41.14)     2:05.57 (49.35)          DQ (36.89)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: $ 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:49.83  AA-A
                1:51.77  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wilkins, Colin            SR Sunlake                        1:59.86        
                  25.97       56.64 (30.67)     1:32.34 (35.70)     1:59.86 (27.52)
  2 Allred, Kai               12 Melbourne                      1:59.92        
                  25.08       55.71 (30.63)     1:31.42 (35.71)     1:59.92 (28.50)
  3 Jones, Connor P           12 Viera                          2:00.72        
                  25.82       55.06 (29.24)     1:31.79 (36.73)     2:00.72 (28.93)
  4 Christensen, Noah G          Lecanto                        2:01.88        
                  26.69       58.48 (31.79)     1:33.39 (34.91)     2:01.88 (28.49)
  5 Ramsey, Isaiah K          12 South Lake                     2:02.56        
                  26.10       57.26 (31.16)     1:33.68 (36.42)     2:02.56 (28.88)
  6 Erickson, Austin C        SR Mitchell                       2:05.61        
                  27.02     1:00.01 (32.99)     1:35.94 (35.93)     2:05.61 (29.67)
  7 Porter, Noah              SO Wiregrass Ranch                2:05.97        
                  25.75       58.41 (32.66)     1:37.14 (38.73)     2:05.97 (28.83)
  8 Luo, Eden                    King                           2:07.97        
                  27.86     1:00.24 (32.38)     1:38.44 (38.20)     2:07.97 (29.53)
  9 Antonio, Ethan               Lecanto                        2:15.49        
                  30.29     1:04.58 (34.29)     1:44.78 (40.20)     2:15.49 (30.71)
 10 Vasquez, Alex                Lakeland                       2:15.73        
                  29.94     1:04.53 (34.59)     1:45.47 (40.94)     2:15.73 (30.26)
 11 Utrera, Anibal            SO Gaither                        2:16.71        
                  29.96     1:05.20 (35.24)     1:45.73 (40.53)     2:16.71 (30.98)
 12 Averill, Daniel C         12 Viera                          2:19.47        
                  28.91     1:05.10 (36.19)     1:47.25 (42.15)     2:19.47 (32.22)
 13 Feddeler, Luke               Lakeland                       2:20.24        
                  27.61     1:07.80 (40.19)     1:45.54 (37.74)     2:20.24 (34.70)
 14 O'Grady, Harrison         JR Mitchell                       2:21.98        
                  32.34     1:06.98 (34.64)     1:50.59 (43.61)     2:21.98 (31.39)
 15 Essen, Jonathan P         10 Lake Minneola                  2:23.36        
                  30.65     1:06.11 (35.46)     1:50.63 (44.52)     2:23.36 (32.73)
 16 Quell, Michael A          SO Springstead                    2:24.88        
                  28.97     1:05.34 (36.37)     1:51.98 (46.64)     2:24.88 (32.90)
 17 Marquis, Tyler R          SO Mitchell                       2:25.28        
                  32.84     1:10.33 (37.49)     1:51.66 (41.33)     2:25.28 (33.62)
 18 Houck, Jackson            FR Sunlake                        2:26.00        
                  30.69     1:06.65 (35.96)     1:51.62 (44.97)     2:26.00 (34.38)
 19 Staples, Alec                Fivay                          2:26.99        
                  29.95     1:04.02 (34.07)     1:51.18 (47.16)     2:26.99 (35.81)
 20 Finley, James             SR Mitchell                       2:27.60        
                  30.73     1:10.79 (40.06)     1:55.94 (45.15)     2:27.60 (31.66)
 21 Arvelo, Juan              12 Harmony                        2:28.04        
                  30.77     1:11.38 (40.61)     1:53.17 (41.79)     2:28.04 (34.87)
 22 Habboub, Sammy             9 Melbourne                      2:28.38        
                  31.52     1:10.55 (39.03)     1:55.48 (44.93)     2:28.38 (32.90)
 23 Dunn, Jacob M              9 South Lake                     2:31.63        
                  33.93     1:12.84 (38.91)     1:56.10 (43.26)     2:31.63 (35.53)
 24 Elamrani, Othmane B        9 Lake Minneola                  2:34.67        
                  33.40     1:13.21 (39.81)     1:56.78 (43.57)     2:34.67 (37.89)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.20  AA-A
                23.54  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Mauter, Julia             JR Winter Springs                   24.46        
  2 LaBohn, Hannah            JR Freedom (Tampa)                  24.97        
  3 Macaisa, Sophia              Lecanto                          25.12        
  4 Horgeshimer, Desirae      12 Lake Minneola                    25.15        
  5 Sprague, Alex             JR Sunlake                          25.16        
  6 Henry, Amaya              SR Land O Lakes                     25.32        
  7 Khalil, Maryam            SO Wiregrass Ranch                  25.38        
  8 Vignec, Olivia            SO Lakeland                         25.61        
  9 Eurell, Tori              SR Sunlake                          25.68        
 10 Elfakir, Maryam           FR Gateway                          26.01        
 11 Colegrove, Ashley J       SO Mitchell                         26.02        
 12 Houck, Madison            FR Sunlake                          26.03        
 13 Gardner, Falon            JR St Cloud                         26.14        
 14 Smith, Savannah           11 Melbourne                        26.29        
 15 Steele, Sarina M           9 Harmony                          26.31        
 16 Clark, Elly M             12 Harmony                          26.37        
 17 Martinez, Sabrina C        9 South Lake                       26.50        
 18 Zartman, Jennifer         SR Land O Lakes                     26.69        
 19 Balile, Salma             JR Mitchell                         26.97        
 20 Clark, Josephine          SR Freedom (Tampa)                  27.24        
 21 Olarte, Valeria           JR Gateway                          27.43        
 22 Davis, Rachel             JR East River                       27.55        
 23 Ernst, Lauren J           10 Viera                            27.78        
 24 Hall, Graysen             JR Edgewater                        28.39        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: $ 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.60  AA-A
                20.96  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Ramsey, Zuri              JR Land O Lakes                     21.26        
  2 Walker, Dean              SR East River                       21.56        
  3 Ortanez, Dominic          SR Sunlake                          21.67        
  4 Faherty, Patrick Connor   10 Melbourne                        22.65        
  5 Silva, Manny              JR Wiregrass Ranch                  22.67        
  6 Marks, Connor             12 Viera                            22.77        
  7 Jenks, Jonathan T         JR St Cloud                         22.78        
  8 Stark, Jonathan M         10 Lake Minneola                    22.86        
  9 Mack-Jackson, Benjamin    12 Lake Minneola                    22.92        
 10 D'Aoust, Caden M          12 South Lake                       23.05        
 11 Salinas, Rodrigo             Lakeland                         23.24        
 12 Ittera, Grantley          11 Lake Minneola                    23.31        
 13 Gipson Jr, Michael        11 Melbourne                        23.52        
 14 Idippili-Pathiran, Ravid  SR Land O Lakes                     23.54        
 15 Zondlo, Sam M             SR Mitchell                         23.56        
 16 Milton, Erick A           SR Mitchell                         23.95        
 17 Chen, Yueng               SO Wiregrass Ranch                  23.98        
 18 Berry, Hayden M           12 Lake Minneola                    24.05        
 19 Bryant, Hayden R          12 Harmony                          24.07        
 20 Smith, Gunnar                Melbourne                        24.66        
 21 Scougall, Daniel A        12 Viera                            24.68        
 22 Fournand, Antoine         SO Mitchell                         24.73        
 23 Cannon, Zack              SO Gaither                          24.85        
 24 Gardner, Jack             JR Freedom (Tampa)                  25.09        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Amelia            10 Harmony                         434.05        
  2 Monagas, Isabela          JR Sunlake                         423.50        
  3 White, Kaylin             SR St Cloud                        383.75        
  4 Fliss, Hayley             JR Mitchell                        353.05        
  5 Dempsey, Mia              SO Mitchell                        349.70        
  6 Galo, Abby                SO Wiregrass Ranch                 338.20        
  7 Palena, Alexa             FR Mitchell                        328.05        
  8 Burnstein, Madison        JR Land O Lakes                    320.85        
  9 Harkins, Taylor           JR Sunlake                         284.10        
 10 Pinkerton, Lindsey        SR St Cloud                        258.05        
 -- Whitson, Haudie           SR St Cloud                            DQ        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rockefeller, Charles E    SO Mitchell                        458.90        
  2 Gandy, Mason              JR Land O Lakes                    419.70        
  3 Lewis, Evan W             SO Mitchell                        417.95        
  4 Winston, Alex             SO Mitchell                        325.45        
  5 Holl, Kaden               12 Harmony                         297.05        
  6 Politano, Michael         SR St Cloud                        296.85        
  7 Gressett, Carl            12 Harmony                         288.95        
  8 Heinz, Sam                   Lecanto                         269.75        
  9 Chamberland, James           Kathleen                        261.40        
 10 McCommon, Lane            10 Harmony                         254.90        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.29   2/15/2019 Torri Huske, Yorktown, VA                    
       State: $ 52.82        2018 Talia Bates, Buchholz                        
                54.42  AA-A
                55.49  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Macaisa, Sophia              Lecanto                          57.46        
                  27.07       57.46 (30.39)                                        
  2 Horgeshimer, Desirae      12 Lake Minneola                    58.85        
                  27.73       58.85 (31.12)                                        
  3 Bogdanova, Lutnya         SO Lakeland                         59.83        
                  28.01       59.83 (31.82)                                        
  4 Martinez, Sabrina C        9 South Lake                     1:01.36        
                  28.62     1:01.36 (32.74)                                        
  5 Noll, Shea                SO Freedom (Tampa)                1:01.68        
                  28.96     1:01.68 (32.72)                                        
  6 Menashi, Anisha D         10 Lake Minneola                  1:02.33        
                  28.83     1:02.33 (33.50)                                        
  7 Chapon, Marin              9 Viera                          1:02.49        
                  29.00     1:02.49 (33.49)                                        
  8 Buffington, Abigail       FR Winter Springs                 1:03.26        
                  28.67     1:03.26 (34.59)                                        
  9 King, Christina              King                           1:03.91        
                  29.35     1:03.91 (34.56)                                        
 10 Cleto, Victoria M         SR Springstead                    1:05.18        
                  30.10     1:05.18 (35.08)                                        
 11 Balile, Salma             JR Mitchell                       1:05.26        
                  29.45     1:05.26 (35.81)                                        
 12 Darland, Jenna            FR Wiregrass Ranch                1:07.46        
                  31.32     1:07.46 (36.14)                                        
 13 Villalobos, Zaneth           Lakeland                       1:07.50        
                  31.02     1:07.50 (36.48)                                        
 14 Ernst, Lauren J           10 Viera                          1:08.20        
                  31.63     1:08.20 (36.57)                                        
 15 Zartman, Jennifer         SR Land O Lakes                   1:09.02        
                  31.73     1:09.02 (37.29)                                        
 16 Jones, Morgan M           12 Viera                          1:09.43        
                  32.51     1:09.43 (36.92)                                        
 17 Killick, Leighton         11 Viera                          1:11.05        
                  31.98     1:11.05 (39.07)                                        
 18 Van Heden, Charlotte      12 Bayside                        1:11.26        
                  33.28     1:11.26 (37.98)                                        
 19 Visher, Lea               FR Gaither                        1:11.82        
                  32.20     1:11.82 (39.62)                                        
 20 Torres, Jailynn           10 Harmony                        1:12.65        
                  33.11     1:12.65 (39.54)                                        
 21 Pontliana, Kaia           JR Sunlake                        1:13.88        
                  33.79     1:13.88 (40.09)                                        
 22 Henry, Katelyn M             Lecanto                        1:14.03        
                  33.35     1:14.03 (40.68)                                        
 23 Caraballo, Sheila         SR Gateway                        1:15.01        
                  32.77     1:15.01 (42.24)                                        
 24 Dreyer, Whitney              Lakeland                       1:16.43        
                  34.22     1:16.43 (42.21)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: $ 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                48.96  AA-A
                50.03  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fonnotto, Jay Jay         SR Sunlake                          51.84        
                  24.15       51.84 (27.69)                                        
  2 Stark, Benjamin M         12 Lake Minneola                    53.08        
                  24.97       53.08 (28.11)                                        
  3 Karpur, Rishi                King                             54.49        
                  25.28       54.49 (29.21)                                        
  4 Cabot, Austin G           11 Harmony                          54.65        
                  25.52       54.65 (29.13)                                        
  5 Wilkins, Colin            SR Sunlake                          54.88        
                  26.21       54.88 (28.67)                                        
  6 Sutek, Griffin            JR Land O Lakes                     55.15        
                  25.99       55.15 (29.16)                                        
  7 D'Aoust, Caden M          12 South Lake                       55.41        
                  25.75       55.41 (29.66)                                        
  8 Hattrup, Bryce J          12 Viera                            55.90        
                  25.95       55.90 (29.95)                                        
  9 Porter, Noah              SO Wiregrass Ranch                  55.96        
                  26.10       55.96 (29.86)                                        
 10 Ramsey, Isaiah K          12 South Lake                       56.35        
                  26.19       56.35 (30.16)                                        
 11 Stark, Jonathan M         10 Lake Minneola                    56.42        
                  25.92       56.42 (30.50)                                        
 12 Love, Matthew             11 Bayside                          56.70        
                  26.16       56.70 (30.54)                                        
 13 Martin, Caleb             11 Viera                            57.84        
                  27.01       57.84 (30.83)                                        
 14 Williams, Kort D          12 Lake Minneola                    58.48        
                  27.49       58.48 (30.99)                                        
 15 Antonio, Ethan               Lecanto                          58.75        
                  27.70       58.75 (31.05)                                        
 16 McDonald, Delyn           SO Gateway                          58.85        
                  27.12       58.85 (31.73)                                        
 17 Tanon, Alexander G        10 Harmony                          58.86        
                  27.07       58.86 (31.79)                                        
 18 Morgan, Glynn             JR Freedom (Tampa)                  58.90        
                  27.23       58.90 (31.67)                                        
 19 Salinas, Rodrigo             Lakeland                         59.47        
                  27.17       59.47 (32.30)                                        
 20 Deraspe, Axel S           SR Mitchell                       1:01.14        
                  28.21     1:01.14 (32.93)                                        
 21 Munoz, Blas A             SR Mitchell                       1:01.17        
                  28.36     1:01.17 (32.81)                                        
 22 Arbelaez, Sebastian       JR Land O Lakes                   1:02.22        
                  28.76     1:02.22 (33.46)                                        
 23 MacKay, Bryce                Fivay                          1:03.52        
                  29.16     1:03.52 (34.36)                                        
 24 Lotero, Jordan               Fivay                          1:04.07        
                  27.62     1:04.07 (36.45)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 48.69        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
                50.19  AA-A
                51.05  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Mauter, Julia             JR Winter Springs                   52.31        
                  25.46       52.31 (26.85)                                        
  2 Wright, Gisella           FR Sunlake                          52.52        
                  25.16       52.52 (27.36)                                        
  3 LaBohn, Hannah            JR Freedom (Tampa)                  53.85        
                  26.32       53.85 (27.53)                                        
  4 Vignec, Olivia            SO Lakeland                         55.46        
                  26.85       55.46 (28.61)                                        
  5 Valido, Karen             JR Gateway                          55.58        
                  26.90       55.58 (28.68)                                        
  6 Henry, Amaya              SR Land O Lakes                     55.65        
                  26.92       55.65 (28.73)                                        
  7 Colegrove, Ashley J       SO Mitchell                         55.66        
                  26.68       55.66 (28.98)                                        
  8 Sprague, Alex             JR Sunlake                          55.74        
                  26.99       55.74 (28.75)                                        
  8 Valdez-Velez, Alexa       SO Freedom (Tampa)                  55.74        
                  26.52       55.74 (29.22)                                        
 10 Elfakir, Maryam           FR Gateway                          57.02        
                  27.35       57.02 (29.67)                                        
 11 Ewald, Amber              SO Sunlake                          57.19        
                  27.54       57.19 (29.65)                                        
 12 Eurell, Tori              SR Sunlake                          57.38        
                  27.22       57.38 (30.16)                                        
 13 Hewitt, Kennedy A         12 Viera                            57.88        
                  27.70       57.88 (30.18)                                        
 14 Clark, Elly M             12 Harmony                          59.58        
                  28.26       59.58 (31.32)                                        
 15 Herold, Cheyenne          SO Wiregrass Ranch                  59.81        
                  28.11       59.81 (31.70)                                        
 16 Tsolakakis, Ariadne P     SO Mitchell                       1:00.18        
                  28.66     1:00.18 (31.52)                                        
 17 Miller, Emelia A          11 Lake Minneola                  1:00.35        
                  28.38     1:00.35 (31.97)                                        
 18 Gardner, Falon            JR St Cloud                       1:00.79        
                  28.76     1:00.79 (32.03)                                        
 19 Smith, Savannah           11 Melbourne                      1:01.16        
                  29.62     1:01.16 (31.54)                                        
 20 Davis, Rachel             JR East River                     1:01.37        
                  29.18     1:01.37 (32.19)                                        
 21 Wieckowski, Kathleen      SO Wiregrass Ranch                1:01.50        
                  29.08     1:01.50 (32.42)                                        
 22 Matta, Tiffany F          12 Viera                          1:01.57        
                  29.81     1:01.57 (31.76)                                        
 23 Scott, Taykor                King                           1:02.89        
                  29.61     1:02.89 (33.28)                                        
 24 Eason, Camille               Brandon                        1:03.12        
                  29.95     1:03.12 (33.17)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: $ 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                44.99  AA-A
                45.78  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Ramsey, Zuri              JR Land O Lakes                     47.15        
                  22.33       47.15 (24.82)                                        
  2 Walker, Dean              SR East River                       47.21        
                  22.93       47.21 (24.28)                                        
  3 Ortanez, Dominic          SR Sunlake                          48.10        
                  22.87       48.10 (25.23)                                        
  4 Lankton, Douglas          SR Wiregrass Ranch                  49.68        
                  23.95       49.68 (25.73)                                        
  5 Allred, Kai               12 Melbourne                        49.98        
                  24.20       49.98 (25.78)                                        
  6 Reeves, Levi B            12 Lake Minneola                    50.67        
                  24.41       50.67 (26.26)                                        
  7 Jenks, Jonathan T         JR St Cloud                         50.69        
                  24.22       50.69 (26.47)                                        
  8 Noles, Ian J              JR Mitchell                         50.80        
                  24.23       50.80 (26.57)                                        
  9 Strong, Noah              12 Melbourne                        50.98        
                  24.59       50.98 (26.39)                                        
 10 Chen, Yueng               SO Wiregrass Ranch                  50.99        
                  24.38       50.99 (26.61)                                        
 11 Silva, Manny              JR Wiregrass Ranch                  51.01        
                  23.97       51.01 (27.04)                                        
 12 Peng, David                  King                             51.13        
                  24.82       51.13 (26.31)                                        
 13 Grimme, Sammy             SO Sunlake                          51.32        
                  25.20       51.32 (26.12)                                        
 14 Zondlo, Sam M             SR Mitchell                         51.33        
                  24.85       51.33 (26.48)                                        
 15 Munari, Parker            SO Wiregrass Ranch                  51.88        
                  24.64       51.88 (27.24)                                        
 16 Ittera, Grantley          11 Lake Minneola                    52.13        
                  24.80       52.13 (27.33)                                        
 17 Hattrup, Bryce J          12 Viera                            52.14        
                  25.05       52.14 (27.09)                                        
 18 Gipson Jr, Michael        11 Melbourne                        52.65        
                  25.28       52.65 (27.37)                                        
 19 Milton, Erick A           SR Mitchell                         53.13        
                  25.03       53.13 (28.10)                                        
 20 Berry, Hayden M           12 Lake Minneola                    53.48        
                  25.55       53.48 (27.93)                                        
 21 Gregoire, Jacob           12 South Lake                       54.16        
                  25.28       54.16 (28.88)                                        
 22 Bryant, Hayden R          12 Harmony                          54.21        
                  25.91       54.21 (28.30)                                        
 23 Faherty, Patrick Connor   10 Melbourne                        54.79        
                  25.14       54.79 (29.65)                                        
 24 Scougall, Daniel A        12 Viera                            54.86        
                  26.10       54.86 (28.76)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: $ 4:37.60        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                4:52.18  AA-A
                4:56.85  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Michelle N        SO Freedom (Tampa)                5:00.22        
                  27.44       56.62 (29.18)     1:26.55 (29.93)     1:56.74 (30.19)
        2:26.95 (30.21)     2:57.70 (30.75)     3:28.12 (30.42)     3:58.76 (30.64)
        4:29.70 (30.94)     5:00.22 (30.52)                                        
  2 Joerin, Carly R           SO Freedom (Tampa)                5:06.09        
                  28.49       59.21 (30.72)     1:30.01 (30.80)     2:01.14 (31.13)
        2:31.98 (30.84)     3:02.94 (30.96)     3:33.64 (30.70)     4:04.67 (31.03)
        4:35.71 (31.04)     5:06.09 (30.38)                                        
  3 Williams, Hailey A        10 Lake Minneola                  5:11.94        
                  27.74       57.84 (30.10)     1:28.61 (30.77)     2:00.14 (31.53)
        2:31.69 (31.55)     3:03.52 (31.83)     3:34.52 (31.00)     4:06.47 (31.95)
        4:39.28 (32.81)     5:11.94 (32.66)                                        
  4 Bradshaw, Bethany         SR Mitchell                       5:21.48        
                  28.36       59.96 (31.60)     1:32.17 (32.21)     2:04.63 (32.46)
        2:37.84 (33.21)     3:10.74 (32.90)     3:43.92 (33.18)     4:16.66 (32.74)
        4:49.73 (33.07)     5:21.48 (31.75)                                        
  5 Paquette, Apryl           JR Land O Lakes                   5:22.56        
                  28.74     1:00.81 (32.07)     1:33.39 (32.58)     2:06.64 (33.25)
        2:40.00 (33.36)     3:13.09 (33.09)     3:46.11 (33.02)     4:19.36 (33.25)
        4:51.86 (32.50)     5:22.56 (30.70)                                        
  6 Fonnotto, Leah            SO Sunlake                        5:24.48        
                  29.04     1:00.91 (31.87)     1:33.69 (32.78)     2:06.63 (32.94)
        2:40.04 (33.41)     3:13.19 (33.15)     3:46.52 (33.33)     4:19.57 (33.05)
        4:52.65 (33.08)     5:24.48 (31.83)                                        
  7 Smiley, Kamryn            10 Melbourne                      5:25.49        
                  29.33     1:01.48 (32.15)     1:34.12 (32.64)     2:07.37 (33.25)
        2:40.83 (33.46)     3:14.05 (33.22)     3:47.48 (33.43)     4:21.01 (33.53)
        4:54.11 (33.10)     5:25.49 (31.38)                                        
  8 Bryan, Emma                  King                           5:25.86        
                  30.34     1:02.74 (32.40)     1:36.06 (33.32)     2:09.03 (32.97)
        2:42.35 (33.32)     3:15.54 (33.19)     3:48.75 (33.21)     4:21.96 (33.21)
        4:54.54 (32.58)     5:25.86 (31.32)                                        
  9 Burkholder, Grace M          Lecanto                        5:36.81        
                  29.85     1:02.30 (32.45)     1:36.33 (34.03)     2:10.64 (34.31)
        2:44.78 (34.14)     3:19.25 (34.47)     3:53.70 (34.45)     4:28.74 (35.04)
        5:03.28 (34.54)     5:36.81 (33.53)                                        
 10 Kochensparger, Sydney K   JR Gateway                        5:38.97        
                  30.35     1:04.03 (33.68)     1:38.33 (34.30)     2:13.03 (34.70)
        2:47.91 (34.88)     3:23.08 (35.17)     3:58.10 (35.02)     4:32.81 (34.71)
        5:06.58 (33.77)     5:38.97 (32.39)                                        
 11 Greek, Megan R            10 Viera                          5:43.71        
                  30.90     1:04.88 (33.98)     1:39.06 (34.18)     2:13.23 (34.17)
        2:48.03 (34.80)     3:23.25 (35.22)     3:58.52 (35.27)     4:34.14 (35.62)
        5:09.67 (35.53)     5:43.71 (34.04)                                        
 12 Soukup, Lily              FR Gateway                        5:44.42        
                  30.24     1:03.38 (33.14)     1:37.74 (34.36)     2:12.48 (34.74)
        2:47.72 (35.24)     3:22.94 (35.22)     3:58.53 (35.59)     4:33.87 (35.34)
        5:09.71 (35.84)     5:44.42 (34.71)                                        
 13 Noles, Sophia R           FR Mitchell                       5:44.54        
                  30.99     1:04.81 (33.82)     1:38.96 (34.15)     2:13.57 (34.61)
        2:48.30 (34.73)     3:23.57 (35.27)     3:58.55 (34.98)     4:34.26 (35.71)
        5:09.71 (35.45)     5:44.54 (34.83)                                        
 14 Maley, Caroline E         12 Viera                          5:54.11        
                  30.24     1:04.09 (33.85)     1:39.17 (35.08)     2:14.46 (35.29)
        2:50.10 (35.64)     3:26.00 (35.90)     4:02.26 (36.26)     4:39.24 (36.98)
        5:16.67 (37.43)     5:54.11 (37.44)                                        
 15 Jones, Morgan M           12 Viera                          5:55.29        
                  31.54     1:06.51 (34.97)     1:42.96 (36.45)     2:19.53 (36.57)
        2:55.68 (36.15)     3:32.23 (36.55)     4:08.63 (36.40)     4:44.80 (36.17)
        5:20.52 (35.72)     5:55.29 (34.77)                                        
 16 Ernst, Maddie M           12 Viera                          5:57.56        
                  30.91     1:05.81 (34.90)     1:40.71 (34.90)     2:16.79 (36.08)
        2:52.78 (35.99)     3:29.71 (36.93)     4:06.56 (36.85)     4:43.83 (37.27)
        5:21.10 (37.27)     5:57.56 (36.46)                                        
 17 Visher, Lea               FR Gaither                        6:02.68        
                  31.35     1:06.57 (35.22)     1:42.64 (36.07)     2:19.10 (36.46)
        2:56.03 (36.93)     3:33.60 (37.57)     4:12.11 (38.51)     4:49.29 (37.18)
        5:26.41 (37.12)     6:02.68 (36.27)                                        
 18 Shanks, Melanie              Lecanto                        6:07.56        
                  33.67     1:10.10 (36.43)     1:46.85 (36.75)     2:23.83 (36.98)
        3:01.25 (37.42)     3:39.03 (37.78)     4:16.87 (37.84)     4:54.46 (37.59)
        5:31.52 (37.06)     6:07.56 (36.04)                                        
 19 Colon, Hannah M           10 Lake Minneola                  6:10.56        
                  31.74     1:08.20 (36.46)     1:45.28 (37.08)     2:23.45 (38.17)
        3:01.97 (38.52)     3:40.09 (38.12)     4:18.70 (38.61)     4:56.18 (37.48)
        5:34.88 (38.70)     6:10.56 (35.68)                                        
 20 Rodriguez, Kayla          SO Land O Lakes                   6:10.69        
                  32.35     1:08.80 (36.45)     1:47.09 (38.29)     2:24.83 (37.74)
        3:03.62 (38.79)     3:42.04 (38.42)     4:19.63 (37.59)     4:58.19 (38.56)
        5:35.54 (37.35)     6:10.69 (35.15)                                        
 21 Meeker, Ashley            10 Melbourne                      6:11.25        
                  32.93     1:08.89 (35.96)     1:46.30 (37.41)     2:23.99 (37.69)
        3:01.96 (37.97)     3:40.21 (38.25)     4:19.22 (39.01)     4:57.35 (38.13)
        5:34.70 (37.35)     6:11.25 (36.55)                                        
 22 Corchado, Sarai           FR St Cloud                       6:16.56        
                  32.70     1:10.30 (37.60)     1:48.54 (38.24)     2:26.80 (38.26)
        3:05.52 (38.72)     3:44.09 (38.57)     4:22.73 (38.64)     5:01.80 (39.07)
        5:40.65 (38.85)     6:16.56 (35.91)                                        
 23 Wieckowski, Kathleen      SO Wiregrass Ranch                6:17.11        
                  31.91     1:07.79 (35.88)     1:46.07 (38.28)     2:24.72 (38.65)
        3:03.23 (38.51)     3:43.00 (39.77)     4:22.47 (39.47)     5:01.49 (39.02)
        5:41.20 (39.71)     6:17.11 (35.91)                                        
 24 Hamilton, Simone             Lecanto                        6:17.48        
                  32.83     1:09.33 (36.50)     1:47.01 (37.68)     2:24.12 (37.11)
        3:02.21 (38.09)     3:40.21 (38.00)     4:19.16 (38.95)     4:59.07 (39.91)
        5:38.68 (39.61)     6:17.48 (38.80)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:12.87        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: $ 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:28.75  AA-A
                4:33.39  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kopel, Zachary            JR Freedom (Tampa)                4:41.85        
                  25.19       52.42 (27.23)     1:20.73 (28.31)     1:49.14 (28.41)
        2:18.18 (29.04)     2:47.38 (29.20)     3:16.70 (29.32)     3:46.33 (29.63)
        4:14.82 (28.49)     4:41.85 (27.03)                                        
  2 Jones, Connor P           12 Viera                          4:45.67        
                  26.03       53.88 (27.85)     1:22.52 (28.64)     1:51.54 (29.02)
        2:20.73 (29.19)     2:50.06 (29.33)     3:19.48 (29.42)     3:48.94 (29.46)
        4:17.41 (28.47)     4:45.67 (28.26)                                        
  3 Kruger, Carson            SR Mitchell                       4:48.93        
                  25.81       53.83 (28.02)     1:22.45 (28.62)     1:51.56 (29.11)
        2:20.73 (29.17)     2:50.04 (29.31)     3:19.60 (29.56)     3:49.66 (30.06)
        4:19.67 (30.01)     4:48.93 (29.26)                                        
  4 Williams, Kort D          12 Lake Minneola                  4:55.74        
                  26.66       55.34 (28.68)     1:25.80 (30.46)     1:55.62 (29.82)
        2:25.48 (29.86)     2:55.71 (30.23)     3:26.19 (30.48)     3:56.21 (30.02)
        4:26.35 (30.14)     4:55.74 (29.39)                                        
  5 Gomez, Matthew            JR Wiregrass Ranch                4:59.16        
                  26.48       55.09 (28.61)     1:24.71 (29.62)     1:54.91 (30.20)
        2:25.07 (30.16)     2:55.39 (30.32)     3:26.36 (30.97)     3:57.67 (31.31)
        4:28.90 (31.23)     4:59.16 (30.26)                                        
  6 Kaatze, Jack              SR Land O Lakes                   5:01.63        
                  26.60       55.26 (28.66)     1:24.66 (29.40)     1:55.11 (30.45)
        2:26.09 (30.98)     2:57.39 (31.30)     3:28.86 (31.47)     4:00.42 (31.56)
        4:32.08 (31.66)     5:01.63 (29.55)                                        
  7 Welch, Brenden F          SR Springstead                    5:04.92        
                  27.24       56.58 (29.34)     1:26.57 (29.99)     1:57.18 (30.61)
        2:28.16 (30.98)     2:59.75 (31.59)     3:31.84 (32.09)     4:03.50 (31.66)
        4:35.17 (31.67)     5:04.92 (29.75)                                        
  8 Fischer, Harrison         SO Mitchell                       5:05.90        
                  26.42       55.69 (29.27)     1:26.06 (30.37)     1:56.74 (30.68)
        2:27.98 (31.24)     2:59.55 (31.57)     3:31.30 (31.75)     4:03.56 (32.26)
        4:35.34 (31.78)     5:05.90 (30.56)                                        
  9 Allen, Hunter              9 Bayside                        5:07.02        
                  27.32       56.49 (29.17)     1:26.93 (30.44)     1:57.83 (30.90)
        2:29.15 (31.32)     3:00.79 (31.64)     3:32.61 (31.82)     4:04.34 (31.73)
        4:36.15 (31.81)     5:07.02 (30.87)                                        
 10 Morgan, Glynn             JR Freedom (Tampa)                5:15.53        
                  26.42       56.20 (29.78)     1:27.66 (31.46)     1:59.27 (31.61)
        2:31.50 (32.23)     3:04.36 (32.86)     3:36.82 (32.46)     4:10.01 (33.19)
        4:42.93 (32.92)     5:15.53 (32.60)                                        
 11 Tanon, Alexander G        10 Harmony                        5:18.19        
                  26.61       55.46 (28.85)     1:26.62 (31.16)     1:58.80 (32.18)
        2:31.56 (32.76)     3:04.75 (33.19)     3:38.24 (33.49)     4:12.14 (33.90)
        4:46.02 (33.88)     5:18.19 (32.17)                                        
 12 McCormick, Travis         JR St Cloud                       5:21.00        
                  27.40       57.38 (29.98)     1:28.73 (31.35)   2:34.05 (1:05.32)
                                                    3:42.44 ( )                    
            4:49.36 ( )     5:21.00 (31.64)                                        
 13 Dangerfield, Dylan        SO Winter Springs                 5:28.60        
                  28.94     1:01.07 (32.13)     1:34.30 (33.23)     2:07.42 (33.12)
        2:40.90 (33.48)     3:15.36 (34.46)     3:48.70 (33.34)     4:22.59 (33.89)
        4:56.47 (33.88)     5:28.60 (32.13)                                        
 14 Essen, Jonathan P         10 Lake Minneola                  5:30.12        
                  27.95       59.90 (31.95)     1:32.84 (32.94)     2:06.15 (33.31)
        2:39.71 (33.56)     3:14.27 (34.56)     3:48.26 (33.99)     4:22.74 (34.48)
        4:57.12 (34.38)     5:30.12 (33.00)                                        
 15 Udagawa, Ethan            FR Freedom (Tampa)                5:30.71        
                  28.28     1:00.28 (32.00)     1:33.54 (33.26)     2:07.15 (33.61)
        2:41.12 (33.97)     3:15.01 (33.89)     3:49.18 (34.17)     4:23.14 (33.96)
        4:57.17 (34.03)     5:30.71 (33.54)                                        
 16 Reeves, Colby L           11 Lake Minneola                  5:34.70        
                  28.98     1:01.55 (32.57)     1:35.12 (33.57)     2:08.76 (33.64)
        2:43.28 (34.52)     3:17.85 (34.57)     3:52.37 (34.52)     4:27.07 (34.70)
        5:01.45 (34.38)     5:34.70 (33.25)                                        
 17 Jones, Nate               SR Wiregrass Ranch                5:34.93        
                  28.68     1:00.11 (31.43)     1:32.85 (32.74)     2:06.56 (33.71)
        2:41.28 (34.72)     3:15.33 (34.05)     3:49.75 (34.42)     4:24.58 (34.83)
        5:00.15 (35.57)     5:34.93 (34.78)                                        
 18 Conroy, Jake              SO Land O Lakes                   5:37.95        
                  29.37     1:02.16 (32.79)     1:35.84 (33.68)     2:10.64 (34.80)
        2:45.52 (34.88)     3:21.30 (35.78)     3:56.56 (35.26)     4:32.67 (36.11)
        5:06.25 (33.58)     5:37.95 (31.70)                                        
 19 O'Grady, Harrison         JR Mitchell                       5:38.80        
                  28.56     1:00.74 (32.18)     1:34.08 (33.34)     2:08.37 (34.29)
        2:43.30 (34.93)     3:18.58 (35.28)     3:53.93 (35.35)     4:29.47 (35.54)
        5:04.84 (35.37)     5:38.80 (33.96)                                        
 20 Adlao, Giles M            SO Springstead                    5:39.47        
                  28.30     1:00.48 (32.18)     1:33.99 (33.51)     2:08.67 (34.68)
        2:43.44 (34.77)     3:18.36 (34.92)     3:53.48 (35.12)     4:28.82 (35.34)
        5:04.83 (36.01)     5:39.47 (34.64)                                        
 21 Habboub, Sammy             9 Melbourne                      5:50.56        
                  29.90     1:03.37 (33.47)     1:38.75 (35.38)     2:14.76 (36.01)
        2:50.42 (35.66)     3:26.19 (35.77)     4:03.38 (37.19)     4:40.10 (36.72)
        5:17.00 (36.90)     5:50.56 (33.56)                                        
 22 Woodruff, William         12 Lake Minneola                  5:51.10        
                  29.11     1:02.10 (32.99)     1:36.66 (34.56)     2:12.65 (35.99)
        2:49.37 (36.72)     3:26.41 (37.04)                             4:41.29 ( )
        5:19.42 (38.13)     5:51.10 (31.68)                                        
 23 Duong, Tien               FR Sunlake                        5:52.85        
                  29.12     1:02.84 (33.72)     1:38.19 (35.35)     2:15.15 (36.96)
        2:51.28 (36.13)     3:27.79 (36.51)     4:03.56 (35.77)     4:40.33 (36.77)
        5:17.61 (37.28)     5:52.85 (35.24)                                        
 24 Carrero, Quentin          JR Pasco                          5:59.30        
                  28.53     1:01.08 (32.55)     1:35.57 (34.49)     2:11.67 (36.10)
        2:47.74 (36.07)     3:25.27 (37.53)     4:03.83 (38.56)     4:43.00 (39.17)
        5:21.72 (38.72)     5:59.30 (37.58)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: $ 1:31.66        2017 Buchholz, Buchh                            
                         T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
                1:35.36  AA-A
                1:36.94  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Sunlake High School                                         1:42.43        
     1) Eurell, Tori SR                 2) Houck, Madison FR              
     3) Hilt, Lilli SO                  4) Sprague, Alex JR               
                  25.92       51.77 (25.85)     1:17.94 (26.17)     1:42.43 (24.49)
  2 Land O Lakes High School                                    1:43.95        
     1) Henry, Amaya SR                 2) Pinkos, Catherine SO           
     3) Zartman, Jennifer SR            4) Paquette, Apryl JR             
                  25.73       52.71 (26.98)     1:18.41 (25.70)     1:43.95 (25.54)
  3 Melbourne High School                                       1:47.09        
     1) Smith, Savannah 11              2) Zieglar, Rachel 12             
     3) Turba, Emma 11                  4) Smiley, Kamryn 10              
                  26.98       54.86 (27.88)     1:21.21 (26.35)     1:47.09 (25.88)
  4 Harmony High School                                         1:47.63        
     1) Clark, Elly M 12                2) Osborne, Hailey M 11           
     3) Torres, Jailynn 10              4) Steele, Sarina M 9             
                  26.63       54.77 (28.14)     1:22.21 (27.44)     1:47.63 (25.42)
  5 Lakeland High School                                        1:48.57        
     1) Ceniza, Laura                   2) Mabito, Megan                  
     3) Jimmerson, Cassidy JR           4) Villalobos, Zaneth             
                  26.65       54.61 (27.96)     1:21.99 (27.38)     1:48.57 (26.58)
  6 Winter Springs High School                                  1:49.55        
     1) Buffington, Abigail FR          2) Spinetti, Ella FR              
     3) Jasper, Hailey FR               4) Mauter, Julia JR               
                  27.70       55.94 (28.24)     1:25.27 (29.33)     1:49.55 (24.28)
  7 Gateway High School Kissimmee                               1:50.96        
     1) Olarte, Valeria JR              2) Kochensparger, Sydney K JR     
     3) Cabral, Kyomi SR                4) Soukup, Lily FR                
                  28.20       55.04 (26.84)     1:23.20 (28.16)     1:50.96 (27.76)
  8 JW Mitchell High School                                     1:51.09        
     1) Tsolakakis, Ariadne P SO        2) Cain, Tiffany L JR             
     3) Miller, Catherine M SO          4) Noles, Sophia R FR             
                  27.93       54.67 (26.74)     1:22.47 (27.80)     1:51.09 (28.62)
  9 Viera High School Melbourne                                 1:51.40        
     1) Greek, Megan R 10               2) Matta, Tiffany F 12            
     3) Ernst, Maddie M 12              4) Ernst, Lauren J 10             
                  28.29       56.25 (27.96)     1:24.13 (27.88)     1:51.40 (27.27)
 10 Saint Cloud High School                                     1:51.98        
     1) Gardner, Falon JR               2) Morris, Mackenzie JR           
     3) Burge, Peighton JR              4) McNutt, Marlana SR             
                  26.57       55.03 (28.46)     1:24.22 (29.19)     1:51.98 (27.76)
 11 C Leon King High School                                     1:54.60        
     1) King, Christina                 2) Bryan, Emma                    
     3) Scott, Taykor                   4) Praveen, Siyona                
                  27.30       55.98 (28.68)     1:24.56 (28.58)     1:54.60 (30.04)
 12 Edgewater High School                                       1:57.88        
     1) Dauksch, Annie JR               2) Guarnaccia, Mia JR             
     3) Cunningham, Alexis SO           4) Hall, Graysen JR               
                  29.09       59.29 (30.20)     1:29.33 (30.04)     1:57.88 (28.55)
 13 South Lake High School                                      2:00.49        
     1) Martinez, Sabrina C 9           2) Schroer, Emma 10               
     3) Berger, Samantha 9              4) Gregoire, Jordyn 11            
                  27.48     1:00.36 (32.88)     1:31.35 (30.99)     2:00.49 (29.14)
 14 Lecanto High School                                         2:00.71        
     1) Johnston, Jordan L              2) Hamilton, Simone               
     3) Halleen, Emma                   4) Shanks, Melanie                
                  28.67       58.25 (29.58)     1:29.71 (31.46)     2:00.71 (31.00)
 15 Pasco High School                                           2:03.06        
     1) Pinson, Olivia SR               2) Kurz, Lillian JR               
     3) Davidson, Sarah FR              4) Davidson, Hannah SR            
                  30.17     1:02.68 (32.51)     1:33.03 (30.35)     2:03.06 (30.03)
 -- Freedom High School                                              DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Clark, Josephine SR             2) Matthews, Katie JR             
     3) Noll, Shea SO                   4) Valdez-Velez, Alexa SO         
                  27.49       56.39 (28.90)     1:23.22 (26.83)          DQ (25.76)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: $ 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:24.92  AA-A
                1:26.03  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Sunlake High School                                         1:29.01        
     1) Fonnotto, Jay Jay SR            2) Grimme, Sammy SO               
     3) Wilkins, Colin SR               4) Ortanez, Dominic SR            
                  22.76       45.20 (22.44)     1:07.62 (22.42)     1:29.01 (21.39)
  2 Land O Lakes High School                                    1:29.14        
     1) Kaatze, Jack SR                 2) Idippili-Pathiran, Ravidu SR   
     3) Sutek, Griffin JR               4) Ramsey, Zuri JR                
                  23.24       45.34 (22.10)     1:08.32 (22.98)     1:29.14 (20.82)
  3 Wiregrass Ranch High School                                 1:32.07        
     1) Lankton, Douglas SR             2) Chen, Yueng SO                 
     3) Porter, Noah SO                 4) Silva, Manny JR                
                  23.50       46.20 (22.70)     1:09.70 (23.50)     1:32.07 (22.37)
  4 Melbourne High School                                       1:33.27        
     1) Faherty, Patrick Connor 10      2) Strong, Noah 12                
     3) Gipson Jr, Michael 11           4) Allred, Kai 12                 
                  23.64       47.16 (23.52)     1:10.61 (23.45)     1:33.27 (22.66)
  5 Lake Minneola High School                                   1:33.32        
     1) Ittera, Grantley 11             2) Essen, Jonathan P 10           
     3) Reeves, Colby L 11              4) Stark, Jonathan M 10           
                  23.30       46.91 (23.61)     1:11.09 (24.18)     1:33.32 (22.23)
  6 South Lake High School                                      1:34.02        
     1) Ramsey, Isaiah K 12             2) Cash, Bryce N 11               
     3) Gregoire, Jacob 12              4) D'Aoust, Caden M 12            
                  23.46       48.14 (24.68)     1:11.90 (23.76)     1:34.02 (22.12)
  7 Harmony High School                                         1:35.67        
     1) Cabot, Austin G 11              2) LaFountain, William C 11       
     3) Bryant, Hayden R 12             4) Tanon, Alexander G 10          
                  23.72       48.02 (24.30)     1:11.72 (23.70)     1:35.67 (23.95)
  8 Lakeland High School                                        1:36.90        
     1) Christoffersen, Zachary         2) Campbell, Hunter               
     3) Vasquez, Alex                   4) Salinas, Rodrigo               
                  25.45       49.60 (24.15)     1:14.26 (24.66)     1:36.90 (22.64)
  9 JW Mitchell High School                                     1:37.46        
     1) Fournand, Antoine SO            2) Milton, Erick A SR             
     3) Fischer, Harrison SO            4) O'Grady, Harrison JR           
                  24.60       48.83 (24.23)     1:12.92 (24.09)     1:37.46 (24.54)
 10 Viera High School Melbourne                                 1:39.23        
     1) Martin, Caleb 11                2) Averill, Daniel C 12           
     3) Rubio, Marcus P 12              4) Morrow, Shane D 12             
                  24.82       49.97 (25.15)     1:14.38 (24.41)     1:39.23 (24.85)
 11 Saint Cloud High School                                     1:39.72        
     1) Jenks, Jonathan T JR            2) Latony, Aiden JR               
     3) McNulty, Aydan SO               4) McCormick, Travis JR           
                  23.13       48.77 (25.64)     1:14.15 (25.38)     1:39.72 (25.57)
 12 Vivian Gaither High School                                  1:39.82        
     1) Palasti, Cooper SR              2) Tang, Flavio SO                
     3) Cannon, Zack SO                 4) Utrera, Anibal SO              
                  24.70       51.40 (26.70)     1:16.12 (24.72)     1:39.82 (23.70)
 13 Fivay High School                                           1:40.75        
     1) MacKay, Bryce                   2) Giron, Paul                    
     3) Lotero, Jordan                  4) Staples, Alec                  
                  25.59       51.23 (25.64)     1:16.83 (25.60)     1:40.75 (23.92)
 13 Lecanto High School                                         1:40.75        
     1) Christensen, Noah G             2) Antonio, Ethan                 
     3) Pearcy, Aidan                   4) Ambrose, Noah B                
                  22.67       46.72 (24.05)     1:13.64 (26.92)     1:40.75 (27.11)
 15 Edgewater High School                                       1:40.90        
     1) Strange, Max SO                 2) Tuberquia, Juan SO             
     3) Green, Seth SR                  4) Dempsey-Williams, Zachary SO   
                  24.65       50.42 (25.77)     1:16.48 (26.06)     1:40.90 (24.42)
 -- Blanche Armwood Senior High                                      NS        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: $ 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                54.80  AA-A
                55.92  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Gisella           FR Sunlake                          59.65        
                  29.08       59.65 (30.57)                                        
  2 Ewald, Amber              SO Sunlake                        1:00.27        
                  29.38     1:00.27 (30.89)                                        
  3 Houck, Madison            FR Sunlake                        1:00.28        
                  29.54     1:00.28 (30.74)                                        
  4 Bogdanova, Anya           JR Lakeland                       1:00.52        
                  29.49     1:00.52 (31.03)                                        
  5 Rosenkranz, Bobbie           Lakeland                       1:00.75        
                  29.45     1:00.75 (31.30)                                        
  6 Bradshaw, Bethany         SR Mitchell                       1:01.58        
                  29.99     1:01.58 (31.59)                                        
  7 Hilt, Lilli               SO Sunlake                        1:03.38        
                  30.25     1:03.38 (33.13)                                        
  8 Valido, Karen             JR Gateway                        1:03.47        
                  31.17     1:03.47 (32.30)                                        
  9 Menashi, Anisha D         10 Lake Minneola                  1:04.33        
                  31.16     1:04.33 (33.17)                                        
 10 Maley, Caroline E         12 Viera                          1:04.55        
                  31.03     1:04.55 (33.52)                                        
 11 Jimmerson, Cassidy        JR Lakeland                       1:04.57        
                  31.40     1:04.57 (33.17)                                        
 12 Turba, Emma               11 Melbourne                      1:04.78        
                  31.74     1:04.78 (33.04)                                        
 13 Caraballo, Sheila         SR Gateway                        1:05.70        
                  31.27     1:05.70 (34.43)                                        
 14 Hewitt, Kennedy A         12 Viera                          1:06.02        
                  32.59     1:06.02 (33.43)                                        
 15 Cleto, Victoria M         SR Springstead                    1:06.23        
                  32.02     1:06.23 (34.21)                                        
 16 Ernst, Brooklyn I         10 Viera                          1:09.62        
                  33.50     1:09.62 (36.12)                                        
 17 Killick, Leighton         11 Viera                          1:10.25        
                  34.06     1:10.25 (36.19)                                        
 18 Torres, Madison L          9 Harmony                        1:10.57        
                  34.19     1:10.57 (36.38)                                        
 19 Ott, Lexie                SR Gaither                        1:11.47        
                  33.90     1:11.47 (37.57)                                        
 20 Olarte, Valeria           JR Gateway                        1:11.58        
                  34.12     1:11.58 (37.46)                                        
 21 Ernst, Vivian             FR Freedom (Tampa)                1:12.47        
                  34.16     1:12.47 (38.31)                                        
 22 Ziade, Brooke             11 Melbourne                      1:12.62        
                  34.35     1:12.62 (38.27)                                        
 23 Eason, Camille               Brandon                        1:12.99        
                  35.49     1:12.99 (37.50)                                        
 24 Johnston, Jordan L           Lecanto                        1:13.00        
                  35.68     1:13.00 (37.32)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: $ 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.53  AA-A
                50.64  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fonnotto, Jay Jay         SR Sunlake                          52.38        
                  25.20       52.38 (27.18)                                        
  2 Reeves, Levi B            12 Lake Minneola                    53.82        
                  26.01       53.82 (27.81)                                        
  3 Karpur, Rishi                King                             54.64        
                  26.26       54.64 (28.38)                                        
  4 Idippili-Pathiran, Ravid  SR Land O Lakes                     55.32        
                  26.08       55.32 (29.24)                                        
  5 Marks, Connor             12 Viera                            56.27        
                  27.02       56.27 (29.25)                                        
  6 Noles, Ian J              JR Mitchell                         58.73        
                  27.97       58.73 (30.76)                                        
  7 McCloskey, Michael        FR Land O Lakes                     59.05        
                  28.55       59.05 (30.50)                                        
  8 Luo, Eden                    King                             59.35        
                  28.78       59.35 (30.57)                                        
  9 Staples, Alec                Fivay                          1:00.63        
                  29.06     1:00.63 (31.57)                                        
 10 Munoz, Blas A             SR Mitchell                       1:01.52        
                  30.16     1:01.52 (31.36)                                        
 11 Munari, Parker            SO Wiregrass Ranch                1:01.87        
                  28.94     1:01.87 (32.93)                                        
 12 Davis, James                 Melbourne                      1:02.41        
                  30.38     1:02.41 (32.03)                                        
 13 Deraspe, Axel S           SR Mitchell                       1:02.79        
                  30.51     1:02.79 (32.28)                                        
 14 Cash, Bryce N             11 South Lake                     1:02.92        
                  30.72     1:02.92 (32.20)                                        
 15 McDonald, Delyn           SO Gateway                        1:03.05        
                  30.52     1:03.05 (32.53)                                        
 16 Krause, Robert E          SR Springstead                    1:03.86        
                  30.18     1:03.86 (33.68)                                        
 17 Ruggiero, Christopher     SO Freedom (Tampa)                1:04.58        
                  30.68     1:04.58 (33.90)                                        
 18 Garcia, Andres            10 Bayside                        1:05.06        
                  32.19     1:05.06 (32.87)                                        
 19 Purcell, John             FR Freedom (Tampa)                1:06.73        
                  32.49     1:06.73 (34.24)                                        
 20 Elliott, Dillon           11 Melbourne                      1:06.84        
                  32.01     1:06.84 (34.83)                                        
 21 Quell, Michael A          SO Springstead                    1:07.34        
                  32.25     1:07.34 (35.09)                                        
 22 Jordan, Jacob             SO East River                     1:07.53        
 23 Jones, Nate               SR Wiregrass Ranch                1:07.77        
                  32.28     1:07.77 (35.49)                                        
 24 Duvall, Daniel            11 Melbourne                      1:08.16        
                  33.14     1:08.16 (35.02)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.40        2018 Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State: $ 1:00.99        2017 Isabel Ivey, Buchholz                      
                1:02.58  AA-A
                1:03.80  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Ballash, Audrey           SR Sunlake                        1:07.28        
                  31.70     1:07.28 (35.58)                                        
  2 Khalil, Maryam            SO Wiregrass Ranch                1:08.46        
                  32.09     1:08.46 (36.37)                                        
  3 Bogdanova, Lutnya         SO Lakeland                       1:09.98        
                  32.72     1:09.98 (37.26)                                        
  4 Cain, Tiffany L           JR Mitchell                       1:11.26        
                  33.66     1:11.26 (37.60)                                        
  5 Tsolakakis, Ariadne P     SO Mitchell                       1:12.94        
                  33.42     1:12.94 (39.52)                                        
  6 Ceniza, Laura                Lakeland                       1:13.57        
                  34.90     1:13.57 (38.67)                                        
  7 Pinkos, Catherine         SO Land O Lakes                   1:13.71        
                  34.73     1:13.71 (38.98)                                        
  8 Noll, Shea                SO Freedom (Tampa)                1:14.79        
                  35.61     1:14.79 (39.18)                                        
  9 Castro, Madeline          11 Viera                          1:16.09        
                  35.74     1:16.09 (40.35)                                        
 10 Miller, Emelia A          11 Lake Minneola                  1:17.42        
                  36.45     1:17.42 (40.97)                                        
 11 Burge, Peighton           JR St Cloud                       1:18.03        
                  37.05     1:18.03 (40.98)                                        
 12 Noah, Grace               10 Viera                          1:18.51        
                  36.60     1:18.51 (41.91)                                        
 13 Pontliana, Kaia           JR Sunlake                        1:18.90        
                  36.71     1:18.90 (42.19)                                        
 14 Steele, Sarina M           9 Harmony                        1:20.43        
                  38.21     1:20.43 (42.22)                                        
 15 Hodges, Chelsea              Lecanto                        1:20.47        
                  37.69     1:20.47 (42.78)                                        
 16 Jasper, Hailey            FR Winter Springs                 1:20.70        
                  38.61     1:20.70 (42.09)                                        
 17 Pontliana, Rae            FR Sunlake                        1:20.88        
                  38.01     1:20.88 (42.87)                                        
 18 Chiparo, Angelina M       JR Springstead                    1:21.27        
                  36.63     1:21.27 (44.64)                                        
 19 Torres, Jailynn           10 Harmony                        1:23.37        
                  38.81     1:23.37 (44.56)                                        
 19 Boyle, Emma               SO Wiregrass Ranch                1:23.37        
                  37.95     1:23.37 (45.42)                                        
 21 Palmer, Katelyn R         12 Viera                          1:25.23        
                  39.43     1:25.23 (45.80)                                        
 22 Duvall, Gracey            10 Melbourne                      1:25.87        
                  40.34     1:25.87 (45.53)                                        
 23 Schroer, Emma             10 South Lake                     1:26.32        
                  40.34     1:26.32 (45.98)                                        
 24 Oneill, Savannah          SR St Cloud                       1:27.15        
                  39.48     1:27.15 (47.67)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 51.16        2018 Reece Whitley, William Penn, PA              
       State: $ 54.21        2018 Paul K. DeGrado, Bolles                      
                55.93  AA-A
                57.11  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Christensen, Noah G          Lecanto                        1:01.52        
                  29.07     1:01.52 (32.45)                                        
  2 Feddeler, Luke               Lakeland                       1:01.95        
                  28.96     1:01.95 (32.99)                                        
  3 Mack-Jackson, Benjamin    12 Lake Minneola                  1:02.03        
                  29.20     1:02.03 (32.83)                                        
  4 Sutek, Griffin            JR Land O Lakes                   1:02.10        
                  29.16     1:02.10 (32.94)                                        
  5 Erickson, Austin C        SR Mitchell                       1:02.95        
                  29.42     1:02.95 (33.53)                                        
  6 Grimme, Sammy             SO Sunlake                        1:03.20        
                  30.01     1:03.20 (33.19)                                        
  7 Thai, Alex                FR Sunlake                        1:06.82        
                  31.75     1:06.82 (35.07)                                        
  8 Averill, Daniel C         12 Viera                          1:08.22        
                  31.15     1:08.22 (37.07)                                        
  9 Dangerfield, Dylan        SO Winter Springs                 1:08.24        
                  32.26     1:08.24 (35.98)                                        
 10 Bredemeyer, Aleksander    12 South Lake                     1:08.63        
                  31.59     1:08.63 (37.04)                                        
 11 Vasquez, Alex                Lakeland                       1:09.72        
                  33.01     1:09.72 (36.71)                                        
 12 Stadnik, Nathaniel        11 Viera                          1:09.82        
                  31.95     1:09.82 (37.87)                                        
 13 McNulty, Aydan            SO St Cloud                       1:09.98        
                  33.17     1:09.98 (36.81)                                        
 14 Palasti, Cooper           SR Gaither                        1:10.33        
                  32.80     1:10.33 (37.53)                                        
 15 Arvelo, Juan              12 Harmony                        1:10.68        
                  32.59     1:10.68 (38.09)                                        
 16 Collazo, Alexander        12 Melbourne                      1:11.21        
                  33.26     1:11.21 (37.95)                                        
 17 Marquis, Tyler R          SO Mitchell                       1:13.26        
                  35.36     1:13.26 (37.90)                                        
 18 Torres, Andres            12 Harmony                        1:13.53        
                  33.75     1:13.53 (39.78)                                        
 18 Dempsey-Williams, Zachar  SO Edgewater                      1:13.53        
                  33.69     1:13.53 (39.84)                                        
 20 Crouch, Justin            SR Land O Lakes                   1:13.56        
                  34.12     1:13.56 (39.44)                                        
 21 McCormack III, Thomas     12 Melbourne                      1:15.24        
                  35.25     1:15.24 (39.99)                                        
 22 Elamrani, Othmane B        9 Lake Minneola                  1:16.00        
                  35.53     1:16.00 (40.47)                                        
 23 Oneill, Spencer           JR St Cloud                       1:16.09        
                  34.38     1:16.09 (41.71)                                        
 24 Petrocelli, Nick          FR Freedom (Tampa)                1:18.32        
                  37.25     1:18.32 (41.07)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: $ 3:20.95        2017 Buchholz, Buchh                            
                         I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
                3:27.65  AA-A
                3:31.02  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Freedom High School                                         3:38.84        
     1) LaBohn, Hannah JR               2) Valdez-Velez, Alexa SO         
     3) Joerin, Carly R SO              4) Morgan, Michelle N SO          
                  26.70       54.53 (54.53)     1:21.16 (26.63)     1:50.34 (55.81)
        2:16.67 (26.33)     2:45.01 (54.67)     3:10.72 (25.71)     3:38.84 (53.83)
  2 Lakeland High School                                        3:42.21        
     1) Vignec, Olivia SO               2) Bogdanova, Lutnya SO           
     3) Rosenkranz, Bobbie              4) Bogdanova, Anya JR             
                  26.53       54.96 (54.96)     1:21.38 (26.42)     1:51.22 (56.26)
        2:08.56 (17.34)     2:48.41 (57.19)     3:14.40 (25.99)     3:42.21 (53.80)
  3 Sunlake High School                                         3:43.84        
     1) Fonnotto, Leah SO               2) Ewald, Amber SO                
     3) Ballash, Audrey SR              4) Wright, Gisella FR             
                  27.59       57.37 (57.37)     1:24.62 (27.25)     1:54.89 (57.52)
        2:22.25 (27.36)     2:51.22 (56.33)     3:16.01 (24.79)     3:43.84 (52.62)
  4 Lake Minneola High School                                   3:46.90        
     1) Horgeshimer, Desirae 12         2) Menashi, Anisha D 10           
     3) Miller, Emelia A 11             4) Williams, Hailey A 10          
                  26.21       54.80 (54.80)     1:21.56 (26.76)     1:51.35 (56.55)
        2:19.74 (28.39)   2:52.46 (1:01.11)     3:18.60 (26.14)     3:46.90 (54.44)
  5 JW Mitchell High School                                     3:49.46        
     1) Colegrove, Ashley J SO          2) Bradshaw, Bethany SR           
     3) Cain, Tiffany L JR              4) Balile, Salma JR               
                  26.95       55.92 (55.92)     1:23.07 (27.15)     1:52.89 (56.97)
        2:21.11 (28.22)     2:51.38 (58.49)     3:18.24 (26.86)     3:49.46 (58.08)
  6 Land O Lakes High School                                    3:52.58        
     1) Paquette, Apryl JR              2) Zartman, Jennifer SR           
     3) Pinkos, Catherine SO            4) Henry, Amaya SR                
                  28.16       58.30 (58.30)     1:25.06 (26.76)     1:56.52 (58.22)
        2:24.97 (28.45)     2:56.18 (59.66)     3:22.89 (26.71)     3:52.58 (56.40)
  7 Gateway High School Kissimmee                               3:52.88        
     1) Kochensparger, Sydney K JR      2) Soukup, Lily FR                
     3) Elfakir, Maryam FR              4) Valido, Karen JR               
                  28.82       59.88 (59.88)     1:28.61 (28.73)   2:00.18 (1:00.30)
        2:27.07 (26.89)     2:57.53 (57.35)     3:24.02 (26.49)     3:52.88 (55.35)
  8 Viera High School Melbourne                                 3:56.51        
     1) Hewitt, Kennedy A 12            2) Maley, Caroline E 12           
     3) Greek, Megan R 10               4) Chapon, Marin 9                
                  28.36       58.49 (58.49)     1:26.59 (28.10)     1:57.99 (59.50)
        2:26.86 (28.87)   2:58.98 (1:00.99)     3:26.17 (27.19)     3:56.51 (57.53)
  9 Lecanto High School                                         3:58.72        
     1) Macaisa, Sophia                 2) Johnston, Jordan L             
     3) Henry, Katelyn M                4) Burkholder, Grace M            
                  26.52       54.45 (54.45)     1:23.81 (29.36)   1:57.87 (1:03.42)
        2:27.57 (29.70)   3:00.32 (1:02.45)     3:28.01 (27.69)     3:58.72 (58.40)
 10 Wiregrass Ranch High School                                 4:00.23        
     1) Darland, Jenna FR               2) Herold, Cheyenne SO            
     3) Wieckowski, Kathleen SO         4) Khalil, Maryam SO              
                  28.80   1:00.39 (1:00.39)     1:28.61 (28.22)   2:00.87 (1:00.48)
        2:30.11 (29.24)   3:02.52 (1:01.65)     3:29.53 (27.01)     4:00.23 (57.71)
 11 Melbourne High School                                       4:03.96        
     1) Turba, Emma 11                  2) Barton, Kahley 10              
     3) Smith, Savannah 11              4) Smiley, Kamryn 10              
                  29.50   1:01.25 (1:01.25)     1:31.95 (30.70)   2:04.71 (1:03.46)
        2:34.45 (29.74)   3:07.37 (1:02.66)     3:34.54 (27.17)     4:03.96 (56.59)
 12 C Leon King High School                                     4:12.21        
     1) King, Christina                 2) Praveen, Siyona                
     3) Bryan, Emma                     4) Scott, Taykor                  
                  28.64   1:00.11 (1:00.11)     1:32.35 (32.24)   2:07.93 (1:07.82)
        2:37.44 (29.51)   3:08.98 (1:01.05)     3:38.24 (29.26)   4:12.21 (1:03.23)
 13 Frank W Springstead High Schoo                              4:16.75        
     1) Frank, Jillian M JR             2) Sallings, Abigail E FR         
     3) Chiparo, Angelina M JR          4) Cleto, Victoria M SR           
                  30.80   1:04.61 (1:04.61)     1:36.80 (32.19)   2:12.38 (1:07.77)
        2:44.27 (31.89)   3:19.46 (1:07.08)     3:46.62 (27.16)     4:16.75 (57.29)
 14 Saint Cloud High School                                     4:17.20        
     1) Gardner, Falon JR               2) Morris, Mackenzie JR           
     3) Corchado, Sarai FR              4) Burge, Peighton JR             
                  28.58   1:01.20 (1:01.20)     1:31.85 (30.65)   2:06.33 (1:05.13)
        2:38.01 (31.68)   3:15.93 (1:09.60)     3:45.43 (29.50)   4:17.20 (1:01.27)
 15 Pasco High School                                           4:37.88        
     1) Pinson, Olivia SR               2) Davidson, Sarah FR             
     3) Daniels, Adaline SR             4) Davidson, Hannah SR            
                  31.32   1:07.31 (1:07.31)     1:40.00 (32.69)   2:16.99 (1:09.68)
        2:51.04 (34.05)   3:29.22 (1:12.23)     4:02.41 (33.19)   4:37.88 (1:08.66)
 -- Harmony High School                                              DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Osborne, Hailey M 11            2) Wetherington, Jayda 10         
     3) Faulx, Abigail E 12             4) Torres, Madison L 9            
                  30.44   1:04.85 (1:04.85)     1:34.70 (29.85)   2:09.65 (1:04.80)
        2:38.49 (28.84)   3:11.56 (1:01.91)     3:41.37 (29.81)        DQ (1:02.96)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:53.81        2018 N. Allegheny, PA                           
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: $ 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.24  AA-A
                3:08.93  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Wiregrass Ranch High School                                 3:18.89        
     1) Lankton, Douglas SR             2) Chen, Yueng SO                 
     3) Porter, Noah SO                 4) Silva, Manny JR                
                  24.38       50.11 (50.11)     1:13.32 (23.21)     1:39.75 (49.64)
        2:03.25 (23.50)     2:29.01 (49.26)     2:52.06 (23.05)     3:18.89 (49.88)
  2 Lake Minneola High School                                   3:20.23        
     1) Ittera, Grantley 11             2) Mack-Jackson, Benjamin 12      
     3) Reeves, Levi B 12               4) Stark, Jonathan M 10           
                  24.78       51.72 (51.72)     1:15.83 (24.11)     1:42.73 (51.01)
        2:06.51 (23.78)     2:32.20 (49.47)     2:55.11 (22.91)     3:20.23 (48.03)
  3 JW Mitchell High School                                     3:22.31        
     1) Kruger, Carson SR               2) Noles, Ian J JR                
     3) Zondlo, Sam M SR                4) Erickson, Austin C SR          
                  23.98       49.19 (49.19)     1:13.05 (23.86)     1:39.46 (50.27)
        2:02.99 (23.53)     2:30.46 (51.00)     2:55.06 (24.60)     3:22.31 (51.85)
  4 Viera High School Melbourne                                 3:23.41        
     1) Hattrup, Bryce J 12             2) Scougall, Daniel A 12          
     3) Jones, Connor P 12              4) Marks, Connor 12               
                  24.13       50.40 (50.40)     1:15.45 (25.05)     1:43.57 (53.17)
        2:07.30 (23.73)     2:33.28 (49.71)     2:56.99 (23.71)     3:23.41 (50.13)
  5 Melbourne High School                                       3:28.28        
     1) Strong, Noah 12                 2) Faherty, Patrick Connor 10     
     3) Gipson Jr, Michael 11           4) Allred, Kai 12                 
                  25.08       51.91 (51.91)     1:16.68 (24.77)     1:45.48 (53.57)
        2:09.95 (24.47)     2:38.22 (52.74)     3:02.16 (23.94)     3:28.28 (50.06)
  6 C Leon King High School                                     3:34.46        
     1) Peng, David                     2) Luo, Eden                      
     3) Nguyen, Vincent                 4) Karpur, Rishi                  
                  25.01       52.40 (52.40)     1:17.63 (25.23)     1:45.98 (53.58)
        2:12.75 (26.77)     2:43.51 (57.53)     3:07.71 (24.20)     3:34.46 (50.95)
  7 Freedom High School                                         3:36.31        
     1) Udagawa, Ethan FR               2) Morgan, Glynn JR               
     3) Gardner, Jack JR                4) Kopel, Zachary JR              
                  27.40       57.40 (57.40)     1:23.05 (25.65)     1:51.81 (54.41)
        2:17.62 (25.81)     2:46.93 (55.12)     3:10.09 (23.16)     3:36.31 (49.38)
  8 Frank W Springstead High Schoo                              3:39.47        
     1) Krause, Robert E SR             2) Adlao, Giles M SO              
     3) Quell, Michael A SO             4) Welch, Brenden F SR            
                  25.53       53.94 (53.94)     1:21.68 (27.74)     1:53.18 (59.24)
        2:18.92 (25.74)     2:48.56 (55.38)     3:13.07 (24.51)     3:39.47 (50.91)
  9 Land O Lakes High School                                    3:41.96        
     1) Arbelaez, Sebastian JR          2) Conroy, Jake SO                
     3) Beatty, Logan SR                4) McCloskey, Michael FR          
                  26.80       56.22 (56.22)     1:23.01 (26.79)     1:52.43 (56.21)
        2:18.64 (26.21)     2:47.53 (55.10)     3:13.30 (25.77)     3:41.96 (54.43)
 10 Saint Cloud High School                                     3:44.23        
     1) McCormick, Travis JR            2) Corchado, Isaiah SR            
     3) McNulty, Aydan SO               4) Jenks, Jonathan T JR           
                  26.41       55.64 (55.64)     1:23.62 (27.98)     1:55.20 (59.56)
        2:23.84 (28.64)     2:54.40 (59.20)     3:17.98 (23.58)     3:44.23 (49.83)
 11 Vivian Gaither High School                                  3:46.22        
     1) Utrera, Anibal SO               2) Tang, Flavio SO                
     3) Cannon, Zack SO                 4) Palasti, Cooper SR             
                  26.60       55.84 (55.84)                         1:55.76 (59.92)
        2:21.64 (25.88)     2:50.94 (55.18)     3:17.04 (26.10)     3:46.22 (55.28)
 12 Edgewater High School                                       3:46.78        
     1) Iliffe, Edward JR               2) Strange, Max SO                
     3) Green, Seth SR                  4) Dempsey-Williams, Zachary SO   
                  26.91       56.22 (56.22)     1:21.12 (24.90)     1:52.72 (56.50)
        2:20.67 (27.95)     2:52.38 (59.66)     3:17.97 (25.59)     3:46.78 (54.40)
 13 Sunlake High School                                         3:48.55        
     1) Houck, Jackson FR               2) McKinney, Connor SO            
     3) Duong, Tien FR                  4) Thai, Alex FR                  
                  27.67       58.76 (58.76)     1:25.78 (27.02)     1:56.73 (57.97)
        2:23.94 (27.21)     2:54.34 (57.61)     3:12.41 (18.07)     3:48.55 (54.21)
 14 South Lake High School                                      3:50.01        
     1) Camacho Huertas, David 10       2) Bredemeyer, Aleksander 12      
     3) Dunn, Jacob M 9                 4) Gregoire, Jacob 12             
                  28.26   1:00.79 (1:00.79)     1:26.10 (25.31)     1:53.97 (53.18)
        2:23.22 (29.25)   2:56.45 (1:02.48)     3:50.01 (53.56)                    
 15 Harmony High School                                         3:53.33        
     1) Bryant, Hayden R 12             2) Bryant, Holden D 12            
     3) Torres, Andres 12               4) Arvelo, Juan 12                
                  26.58       55.78 (55.78)     1:24.63 (28.85)   1:56.23 (1:00.45)
        2:25.03 (28.80)   2:56.71 (1:00.48)     3:23.21 (26.50)     3:53.33 (56.62)
 16 Gateway High School Kissimmee                               3:55.53        
     1) Quiroz, Roberto SO              2) McDonald, Delyn SO             
     3) Lonsdale, Elliott SO            4) Camacho, Carlos JR             
                  26.91       56.92 (56.92)     1:23.97 (27.05)     1:54.60 (57.68)
        2:22.30 (27.70)     2:53.17 (58.57)     3:22.04 (28.87)   3:55.53 (1:02.36)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Sunlake High School                 337   2. Lakeland High School                270
  3. Freedom High School                 226   4. JW Mitchell High School             213
  5. Land O Lakes High School            157   6. Lake Minneola High School           154
  7. Viera High School Melbourne         150   8. Gateway High School Kissimmee       134
  9. Winter Springs High School          106   9. Lecanto High School                 106
 11. Melbourne High School                91  12. Wiregrass Ranch High School          82
 13. Harmony High School                  71  14. C Leon King High School              70
 15. Saint Cloud High School              59  16. Frank W Springstead High Schoo       27
 17. South Lake High School               23  18. Pasco High School                    12
 19. Edgewater High School                10  20. Vivian Gaither High School            2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. JW Mitchell High School             257   2. Lake Minneola High School           237
  3. Land O Lakes High School            228   4. Sunlake High School                 223
  5. Wiregrass Ranch High School         191   6. Viera High School Melbourne         169
  7. Melbourne High School               147   8. C Leon King High School             116
  9. South Lake High School              108  10. Harmony High School                 102
 11. Lakeland High School                 90  12. Freedom High School                  84
 13. Saint Cloud High School              77  14. Lecanto High School                  72
 15. Frank W Springstead High Schoo       43  16. Vivian Gaither High School           41
 17. East River High School Orlando       34  18. Bayside High School Palm Bay         22
 19. Fivay High School                    20  20. Edgewater High School                14
 21. Winter Springs High School           13  22. Kathleen High School                  9
 23. Gateway High School Kissimmee         5