Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2019 FHSAA 2A Region 2 Championship                      
                     Hosted By: Academy of the Holy Names                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:38.13        2018 Fossil Ridge, CO                           
                         Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State: $ 1:42.34        2017 Buchholz, Buchh                            
                         C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
                1:44.21  AA-A
                1:46.21  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Academy of the Holy Names                                   1:51.32        
     1) Neely, Cassidy E 11             2) Petitt, Kate E 09              
     3) Cannella, Ashlin M 08           4) Wills, Sydney T 12             
                  29.53     1:00.50 (30.97)     1:26.73 (26.23)     1:51.32 (24.59)
  2 Cape Coral High School-FL                                   1:52.51        
     1) Rodriguez, Nicole * 11          2) Walch, Christina C 12          
     3) Lehman, Madison K 9             4) Handzlik, Natalie L 10         
                  27.61       59.70 (32.09)     1:26.77 (27.07)     1:52.51 (25.74)
  3 Estero High School-FL                                       1:53.16        
     1) Burnett, Maggi G 11             2) Harms, Kyleigh R 12            
     3) Swartout, Kelsey E 10           4) Rairden, Kelsey H 10           
                  28.80       59.59 (30.79)     1:27.03 (27.44)     1:53.16 (26.13)
  4 Tarpon Springs High School                                  2:02.63        
     1) Zdravko, Eden SO                2) Silva, Amanda SR               
     3) Hernandez, Claudia JR           4) Ramsey, Katelyn FR             
                  33.72     1:04.68 (30.96)     1:35.57 (30.89)     2:02.63 (27.06)
  5 Northeast High School-FL                                    2:06.36        
     1) Jefferis, Peyton 11             2) Berlin, Abby 12                
     3) Bennett, Gracie 11              4) Brahm, Carly 11                
                  34.64     1:07.51 (32.87)     1:39.42 (31.91)     2:06.36 (26.94)
  6 Lakewood High School-FL                                     2:08.87        
     1) Kirsch, Madeline FR             2) Long, Audrey SO                
     3) Ball, Aaliyah SO                4) McCormack, Hayley FR           
                  34.03     1:07.83 (33.80)     1:40.34 (32.51)     2:08.87 (28.53)
  7 TR Robinson High School                                     2:11.49        
     1) Abel, Emma 10                   2) Fisher, Maya 12                
     3) McFadden, Kaleigh 12            4) Jacobson, Sadie 11             
                  34.96     1:14.84 (39.88)     1:44.99 (30.15)     2:11.49 (26.50)
  8 River Ridge High School                                     2:12.18        
     1) Corwin, Caitlyn 12              2) Davis, Isabella 9              
     3) Vasilakos, Rachel 12            4) Little, Sophie 9               
                  39.70     1:14.35 (34.65)     1:45.39 (31.04)     2:12.18 (26.79)
  9 Wesley Chapel High School                                   2:14.17        
     1) Amaya, Alexa                    2) Stevens, Savannah              
     3) Vaile, Victoria                 4) Rogers, Annalyse               
                  40.73     1:14.23 (33.50)     1:45.44 (31.21)     2:14.17 (28.73)
 10 Hudson High School                                          2:14.30        
     1) Hatke, Mackenzie G 12           2) Wiridlan, Ella E 10            
     3) Amaral, Allison C 10            4) Baharmast, Jasmine 11          
                  31.26     1:11.83 (40.57)     1:46.08 (34.25)     2:14.30 (28.22)
 11 Gulf High School                                            2:14.54        
     1) Andrews, Carrington 11          2) Stacey, Elizabeth 10           
     3) Ramic, Elvira 09                4) Fox, Kelsey 09                 
                  34.38                             1:46.54 ( )     2:14.54 (28.00)
 12 Nature Coast Technical HS                                   2:16.12        
     1) Crisci, Emma 12                 2) Crisci, Anna 11                
     3) Swicord, Sarah 11               4) Pontrelli, Gianna 11           
                  34.87     1:10.19 (35.32)     1:44.89 (34.70)     2:16.12 (31.23)
 13 Cypress Creek Middle High                                   2:18.59        
     1) Dee, MaryJane B 11              2) Howard, Cadence A 11           
     3) Hubler, Emma R 10               4) Cubitt, Casey 12               
                  37.16     1:16.11 (38.95)     1:50.48 (34.37)     2:18.59 (28.11)
 14 George S Middleton High School                              2:18.84        
     1) Lennon, Kylie 11                2) Teng, Hope 09                  
     3) Viswanathan, Diya 10            4) Potvin, Haylie 09              
                  33.06     1:15.93 (42.87)     1:46.81 (30.88)     2:18.84 (32.03)
 15 Citrus High School                                          2:19.81        
     1) Wells, Abby                     2) Wayman, Jasmine                
     3) Backer, Taylor                  4) Walker, Lauren                 
                  34.39     1:17.34 (42.95)     1:53.10 (35.76)     2:19.81 (26.71)
 16 Gibbs High School-FL                                        2:21.73        
     1) Dayton-Yaeger, Ella JR          2) Plexico, Hollis SR             
     3) Peter, Adria                    4) Mauk, Madyson JR               
                  40.82     1:17.81 (36.99)     1:50.76 (32.95)     2:21.73 (30.97)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor School, TN                          
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: $ 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:33.34  AA-A
                1:34.94  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jesuit High School                                          1:38.95        
     1) Shaffer, Nicholas A 11          2) Schindler, Liam R 09           
     3) Kirchner, Anthony V 12          4) Prabhakaran, Sam 11            
                  24.45       51.80 (27.35)     1:16.57 (24.77)     1:38.95 (22.38)
  2 Estero High School-FL                                       1:43.98        
     1) Lenhard, Florian K 12           2) Medina, Antonio L 11           
     3) Fort, Keelan M 10               4) Kirby, Brian P 09              
                  25.09       55.37 (30.28)     1:21.00 (25.63)     1:43.98 (22.98)
  3 Northeast High School-FL                                    1:44.38        
     1) Pomozov, Alex 10                2) Lewis, Andrew 11               
     3) Rosado, Victor 12               4) Burke, Evan 9                  
                  27.48       57.26 (29.78)     1:19.86 (22.60)     1:44.38 (24.52)
  4 Cape Coral High School-FL                                   1:46.60        
     1) Marra-Ulfe, Kyle 11             2) DaSilva, Lucca C 9             
     3) Bilancione, Jacob D 10          4) Franklyn, Jayden A 10          
                  26.97       57.50 (30.53)     1:23.68 (26.18)     1:46.60 (22.92)
  5 Tarpon Springs High School                                  1:48.25        
     1) Prewitt, Micah SR               2) Gilliand, Jackson SR           
     3) Bryson, Austin SO               4) Magoulis, Logan SR             
                  30.03       58.21 (28.18)     1:23.89 (25.68)     1:48.25 (24.36)
  6 River Ridge High School                                     1:49.58        
     1) Kacpura, Alek 11                2) Martins, Craig 10              
     3) Freitas, Alexander 11           4) Hannigan, Ryan 9               
                  24.58       53.20 (28.62)     1:21.05 (27.85)     1:49.58 (28.53)
  7 George S Middleton High School                              1:51.83        
     1) Thatavakorn, Brandon 09         2) Hou, Richard 10                
     3) Walz, Don 12                    4) Kim, Daniel 12                 
                  30.61     1:01.53 (30.92)     1:27.48 (25.95)     1:51.83 (24.35)
  8 Citrus High School                                          1:56.35        
     1) Merkle, Fred 10                 2) Jenkins, Drew                  
     3) Crawley, Vann                   4) Lopez, Ethan                   
                  32.43     1:02.22 (29.79)     1:31.33 (29.11)     1:56.35 (25.02)
  9 Wesley Chapel High School                                   1:59.37        
     1) Thomas, Izek                    2) Hayden, Alexander              
     3) Fields, Charles                 4) Slay, Dominic                  
                  31.84     1:07.78 (35.94)     1:32.44 (24.66)     1:59.37 (26.93)
 10 Hardee High School-FL                                       2:00.57        
     1) Reschke, Derrick FR             2) Kelly, Carson SR               
     3) Canary, Trey JR                 4) Thomas, Aiden FR               
                  28.22     1:06.93 (38.71)     1:34.42 (27.49)     2:00.57 (26.15)
 11 TR Robinson High School                                     2:02.26        
     1) Book, Noah 11                   2) Whiteman, Zach 12              
     3) Carlstedt, Nick 12              4) Revie, Carson 11               
                  36.45     1:09.62 (33.17)     1:37.71 (28.09)     2:02.26 (24.55)
 12 Hudson High School                                          2:04.26        
     1) Nava, Apollo 11                 2) Nowaczyk, Camron 11            
     3) Barkley, Justin N 10            4) Dillon, Jack W 9               
                  32.46     1:07.90 (35.44)     1:36.62 (28.72)     2:04.26 (27.64)
 13 Crystal River High School                                   2:05.24        
     1) Kahler, Zachary F 12            2) Hickman, Garrett C 09          
     3) Mills, Dakota S 11              4) Zell, Ryan M 11                
                  34.02     1:08.72 (34.70)     1:39.68 (30.96)     2:05.24 (25.56)
 14 Zephyrhills High School                                     2:05.75        
     1) Neal, Falcon FR                 2) Piankowski, Jarek JR           
     3) Oakley, Weston SO               4) Neal, Houston SR               
                  33.67     1:11.21 (37.54)     1:42.22 (31.01)     2:05.75 (23.53)
 15 Nature Coast Technical HS                                   2:06.88        
     1) Florkowski, Jesse 12            2) Williams, Trent 10             
     3) Troy, Trent 11                  4) Huffman, Thomas 10             
                  36.54     1:08.88 (32.34)     1:40.29 (31.41)     2:06.88 (26.59)
 16 Cypress Lake High School-FL                                 2:13.37        
     1) Gibbs, Sam 09                   2) Rust, Gabriel 12               
     3) Dworkin, Bryan 09               4) Riley, Richard N 10            
                  37.81     1:15.34 (37.53)     1:49.52 (34.18)     2:13.37 (23.85)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: $ 1:44.31        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                1:48.74  AA-A
                1:50.57  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fort, Cadence E           09 Estero-FL                      1:55.33        
                  26.71       55.51 (28.80)     1:25.51 (30.00)     1:55.33 (29.82)
  2 Hasara, Sophia            11 Holy Names                     1:59.40        
                  27.77       58.20 (30.43)     1:29.48 (31.28)     1:59.40 (29.92)
  3 Fiore, McKenna L          11 Estero-FL                      1:59.68        
                  28.19       58.16 (29.97)     1:29.04 (30.88)     1:59.68 (30.64)
  4 Drell, Emelia G           10 Holy Names                     2:00.96        
                  28.23       58.48 (30.25)     1:29.90 (31.42)     2:00.96 (31.06)
  5 Rairden, Kelsey H         10 Estero-FL                      2:05.39        
                  28.54     1:00.15 (31.61)     1:32.85 (32.70)     2:05.39 (32.54)
  6 Marks, Natalie A          08 Holy Names                     2:07.18        
                  29.16     1:01.29 (32.13)     1:34.21 (32.92)     2:07.18 (32.97)
  7 O'Connor, Sara C          09 Holy Names                     2:08.43        
                  29.15     1:00.67 (31.52)     1:33.67 (33.00)     2:08.43 (34.76)
  8 Wunderlich, Maison S      10 Cape Coral-FL                  2:09.00        
                  29.50     1:02.14 (32.64)     1:35.88 (33.74)     2:09.00 (33.12)
  9 Fox, Kelsey               09 Gulf                           2:11.45        
                  30.52     1:04.19 (33.67)     1:38.38 (34.19)     2:11.45 (33.07)
 10 Dickey, Morgan            FR Hardee-FL                      2:14.86        
                  29.74     1:04.11 (34.37)     1:40.08 (35.97)     2:14.86 (34.78)
 11 Vaile, Victoria              Wesley Chapel                  2:16.09        
                  32.16     1:07.46 (35.30)     1:42.30 (34.84)     2:16.09 (33.79)
 12 Hernandez, Claudia        JR Tarpon Springs                 2:18.09        
                  31.31     1:05.80 (34.49)     1:41.67 (35.87)     2:18.09 (36.42)
 13 Crisci, Anna              11 Nature Coast                   2:19.16        
                  30.52     1:04.96 (34.44)     1:42.13 (37.17)     2:19.16 (37.03)
 14 Shaw, Rachel              SR Hardee-FL                      2:20.70        
                  32.21     1:07.47 (35.26)     1:44.95 (37.48)     2:20.70 (35.75)
 15 Latchana, Reeya            9 Cypress Creek                  2:22.04        
                  32.53     1:07.56 (35.03)     1:44.09 (36.53)     2:22.04 (37.95)
 16 Little, Sophie             9 River Ridge                    2:22.71        
                  32.11     1:07.55 (35.44)     1:45.69 (38.14)     2:22.71 (37.02)
 17 Amaya, Alexa                 Wesley Chapel                  2:22.78        
                  32.09     1:07.58 (35.49)     1:45.72 (38.14)     2:22.78 (37.06)
 18 Davis, Jaycee R           09 Estero-FL                      2:23.83        
                  33.18     1:10.55 (37.37)     1:48.80 (38.25)     2:23.83 (35.03)
 19 Tieu, Krystina            FR Lemon Bay-FL                   2:24.21        
                  31.37     1:08.18 (36.81)     1:47.14 (38.96)     2:24.21 (37.07)
 20 Hegwood, Zoe              FR Lemon Bay-FL                   2:25.90        
                  31.39     1:07.72 (36.33)     1:47.73 (40.01)     2:25.90 (38.17)
 21 Leo, Francesca S          SO Lemon Bay-FL                   2:26.67        
                  33.06     1:09.97 (36.91)     1:48.82 (38.85)     2:26.67 (37.85)
 22 Heeg, Cassandra           FR Lemon Bay-FL                   2:27.25        
                  33.07     1:08.81 (35.74)     1:48.06 (39.25)     2:27.25 (39.19)
 23 Peter, Adria                 Gibbs-FL                       2:27.63        
                  33.37     1:10.18 (36.81)     1:49.24 (39.06)     2:27.63 (38.39)
 24 Hays, Emma                SO Hardee-FL                      2:28.52        
                  34.34     1:12.55 (38.21)     1:51.81 (39.26)     2:28.52 (36.71)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:32.99   2/23/2019 Carson Foster, Sycamore, OH                
       State: $ 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:38.52  AA-A
                1:40.23  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rosado, Victor            12 Northeast-FL                   1:42.33        
                  23.95       50.28 (26.33)     1:16.79 (26.51)     1:42.33 (25.54)
  2 Lenhard, Florian K        12 Estero-FL                      1:44.64        
  3 Crouse, Clyde E           11 Cypress Creek                  1:44.97        
                  24.42       50.76 (26.34)     1:17.95 (27.19)     1:44.97 (27.02)
  4 Prabhakaran, Sam          11 Jesuit                         1:46.82        
                  24.56       51.39 (26.83)     1:19.23 (27.84)     1:46.82 (27.59)
  5 Destrade, Armando K       09 Jesuit                         1:49.21        
                  24.98       52.87 (27.89)     1:21.47 (28.60)     1:49.21 (27.74)
  6 Canavarros, Corbin        SO Bayshore-FL                    1:49.45        
                  25.37       52.80 (27.43)     1:21.37 (28.57)     1:49.45 (28.08)
  7 Thomas, Tyler G           11 Cape Coral-FL                  1:50.80        
                  25.83       54.33 (28.50)     1:22.62 (28.29)     1:50.80 (28.18)
  8 Hohman, Brayden S         09 Jesuit                         1:51.01        
                  25.57       53.50 (27.93)     1:22.63 (29.13)     1:51.01 (28.38)
  9 Scott, Thomas L           JR Lemon Bay-FL                   1:51.51        
                  25.64       53.49 (27.85)     1:22.65 (29.16)     1:51.51 (28.86)
 10 Sacco, Joseph G           SO Lemon Bay-FL                   1:51.61        
                  25.28       53.23 (27.95)     1:22.84 (29.61)     1:51.61 (28.77)
 11 Finster, Ryan T           10 Jesuit                         1:53.66        
                  25.73       54.45 (28.72)     1:24.23 (29.78)     1:53.66 (29.43)
 12 Bilancione, Jacob D       10 Cape Coral-FL                  1:54.70        
                  26.72       56.04 (29.32)     1:26.41 (30.37)     1:54.70 (28.29)
 13 Pate, Hugh T              SR Hardee-FL                      1:55.33        
                  25.95       54.77 (28.82)     1:24.86 (30.09)     1:55.33 (30.47)
 14 Fuszfas, Akos             SO Booker-FL                      1:56.61        
                  26.91       55.92 (29.01)     1:26.06 (30.14)     1:56.61 (30.55)
 15 Rodriguez, Alexander F     9 Cape Coral-FL                  1:57.86        
                  26.90       56.24 (29.34)     1:27.41 (31.17)     1:57.86 (30.45)
 16 Baril, Zachary T          11 Cape Coral-FL                  1:58.58        
                  27.47       57.46 (29.99)     1:27.82 (30.36)     1:58.58 (30.76)
 17 Lewis, Andrew             11 Northeast-FL                   2:00.40        
                  29.21     1:00.58 (31.37)     1:30.97 (30.39)     2:00.40 (29.43)
 18 Kim, Daniel               12 Middleton                      2:01.98        
                  27.16       57.39 (30.23)   2:01.98 (1:04.59)                    
 19 Thatavakorn, Brandon      09 Middleton                      2:02.35        
                  28.45       59.63 (31.18)     1:31.54 (31.91)     2:02.35 (30.81)
 20 Ciccarello, Carter         9 Nature Coast                   2:08.01        
                  27.43       58.57 (31.14)     1:33.97 (35.40)     2:08.01 (34.04)
 21 Handy, Ethan D            09 Estero-FL                      2:08.24        
                  28.07     1:00.53 (32.46)     1:33.84 (33.31)     2:08.24 (34.40)
 22 Bittar, Nicholas          FR Booker-FL                      2:08.91        
                  28.69     1:01.41 (32.72)     1:36.08 (34.67)     2:08.91 (32.83)
 23 Schenck, Bradley J        11 Cypress Creek                  2:11.71        
                  28.57     1:03.02 (34.45)     1:37.73 (34.71)     2:11.71 (33.98)
 24 Hlinka, Dakota            12 Nature Coast                   2:15.23        
                  29.40     1:04.05 (34.65)     1:41.06 (37.01)     2:15.23 (34.17)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: $ 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:01.51  AA-A
                2:03.64  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Nicole *       11 Cape Coral-FL                  2:07.19        
                  27.63       58.36 (30.73)     1:37.05 (38.69)     2:07.19 (30.14)
  2 Cannella, Ashlin M        08 Holy Names                     2:09.96        
                  27.87     1:01.17 (33.30)     1:40.21 (39.04)     2:09.96 (29.75)
  3 Neely, Cassidy E          11 Holy Names                     2:12.02        
                  28.47     1:01.43 (32.96)     1:41.04 (39.61)     2:12.02 (30.98)
  4 Swartout, Kelsey E        10 Estero-FL                      2:12.55        
                  28.78     1:04.86 (36.08)     1:42.32 (37.46)     2:12.55 (30.23)
  5 Walch, Christina C        12 Cape Coral-FL                  2:16.06        
                  29.76                             1:43.54 ( )     2:16.06 (32.52)
  6 Berlin, Abby              12 Northeast-FL                   2:18.11        
                  30.59     1:08.69 (38.10)     1:46.03 (37.34)     2:18.11 (32.08)
  7 Harms, Kyleigh R          12 Estero-FL                      2:24.58        
                  30.08     1:08.10 (38.02)     1:48.35 (40.25)     2:24.58 (36.23)
  8 Meyers, Jocelyn M         11 Cape Coral-FL                  2:25.13        
                  30.40     1:07.76 (37.36)     1:49.27 (41.51)     2:25.13 (35.86)
  9 Thomas, Isabella M        09 Estero-FL                      2:26.97        
                  30.94     1:05.83 (34.89)     1:50.89 (45.06)     2:26.97 (36.08)
 10 Neely, Catherine G        08 Holy Names                     2:28.44        
                  32.43     1:10.61 (38.18)     1:54.10 (43.49)     2:28.44 (34.34)
 11 Dale, Baylie R            10 Estero-FL                      2:30.01        
                  32.50     1:11.98 (39.48)     1:56.70 (44.72)     2:30.01 (33.31)
 12 Solak, Jorja              10 Holy Names                     2:30.69        
                  31.96     1:10.46 (38.50)     1:56.66 (46.20)     2:30.69 (34.03)
 13 Ramic, Elvira             09 Gulf                           2:32.33        
                  30.38     1:07.24 (36.86)     1:57.97 (50.73)     2:32.33 (34.36)
 14 Vasilakos, Rachel         12 River Ridge                    2:32.53        
                  31.61     1:10.53 (38.92)   2:32.53 (1:22.00)                    
 15 Backer, Taylor               Citrus                         2:33.21        
                  30.79     1:10.51 (39.72)     1:58.18 (47.67)     2:33.21 (35.03)
 16 Lara, Dana S              10 Cape Coral-FL                  2:37.84        
                  34.34     1:13.46 (39.12)     2:01.63 (48.17)     2:37.84 (36.21)
 17 Ball, Aaliyah             SO Lakewood-FL                    2:40.25        
                  32.72     1:15.15 (42.43)     2:02.65 (47.50)     2:40.25 (37.60)
 18 Reber, Kaitlyn               Parrish-FL                     2:41.59        
                  32.54     1:16.75 (44.21)     2:05.29 (48.54)     2:41.59 (36.30)
 19 Nuguit, Gianna L          11 Cypress Creek                  2:41.73        
                  33.32     1:13.15 (39.83)     2:04.01 (50.86)     2:41.73 (37.72)
 20 Rudel, Angela             SR Booker-FL                      2:42.68        
                  33.93     1:14.28 (40.35)     2:04.52 (50.24)     2:42.68 (38.16)
 21 Duke, Abby                JR Hardee-FL                      2:43.70        
                  36.62     1:18.12 (41.50)     2:08.18 (50.06)     2:43.70 (35.52)
 22 Teng, Hope                09 Middleton                      2:48.51        
                  33.68     1:18.76 (45.08)     2:10.46 (51.70)     2:48.51 (38.05)
 23 Jefferis, Peyton          11 Northeast-FL                   2:48.52        
 24 Zdravko, Eden             SO Tarpon Springs                 2:51.23        
                  37.43     1:17.89 (40.46)     2:09.08 (51.19)     2:51.23 (42.15)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: $ 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:49.83  AA-A
                1:51.77  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Shaffer, Nicholas A       11 Jesuit                         1:56.19        
                  25.19       54.34 (29.15)     1:27.95 (33.61)     1:56.19 (28.24)
  2 Kacpura, Alek             11 River Ridge                    1:57.93        
                  26.10       54.91 (28.81)     1:30.81 (35.90)     1:57.93 (27.12)
  3 Kirchner, Anthony V       12 Jesuit                         1:58.66        
                  26.13       57.49 (31.36)     1:31.03 (33.54)     1:58.66 (27.63)
  4 Schindler, Liam R         09 Jesuit                         1:59.54        
                  26.21       57.18 (30.97)     1:31.34 (34.16)     1:59.54 (28.20)
  5 Jansen, Jordan C          09 Jesuit                         2:01.97        
                  26.56       57.96 (31.40)     1:33.52 (35.56)     2:01.97 (28.45)
  6 Koss, Becket M            FR Lemon Bay-FL                   2:04.31        
                  25.56       55.82 (30.26)     1:34.46 (38.64)     2:04.31 (29.85)
  7 Marra-Ulfe, Kyle          11 Cape Coral-FL                  2:05.52        
                  26.66       57.71 (31.05)     1:36.92 (39.21)     2:05.52 (28.60)
  8 Dugan, Liam M             11 Cape Coral-FL                  2:05.98        
                  26.26       57.10 (30.84)     1:35.38 (38.28)     2:05.98 (30.60)
  9 Medina, Antonio L         11 Estero-FL                      2:08.04        
                  28.73     1:02.20 (33.47)     1:37.89 (35.69)     2:08.04 (30.15)
 10 Jenkins, Drew                Citrus                         2:09.07        
                  27.56     1:00.65 (33.09)     1:38.10 (37.45)     2:09.07 (30.97)
 11 DaSilva, Lucca C           9 Cape Coral-FL                  2:11.71        
                  28.61     1:02.98 (34.37)     1:40.70 (37.72)     2:11.71 (31.01)
 12 Martins, Craig            10 River Ridge                    2:14.39        
                  30.55     1:06.63 (36.08)     1:42.37 (35.74)     2:14.39 (32.02)
 13 Malestein, Robin P        09 Estero-FL                      2:15.60        
                  31.12     1:05.18 (34.06)     1:43.45 (38.27)     2:15.60 (32.15)
 14 Walz, Don                 12 Middleton                      2:16.93        
                  27.49     1:04.95 (37.46)     1:44.98 (40.03)     2:16.93 (31.95)
 15 Knight, Kein              SR Hardee-FL                      2:18.98        
                  30.68     1:07.11 (36.43)     1:47.02 (39.91)     2:18.98 (31.96)
 16 Ciccarello, Brandon       12 Nature Coast                   2:19.56        
                  28.70     1:04.21 (35.51)     1:46.30 (42.09)     2:19.56 (33.26)
 17 Hou, Richard              10 Middleton                      2:19.69        
                  28.97     1:04.31 (35.34)     1:46.51 (42.20)     2:19.69 (33.18)
 18 Titi, Evan S              10 Cape Coral-FL                  2:25.83        
                  28.74     1:03.83 (35.09)     1:47.67 (43.84)     2:25.83 (38.16)
 19 Hickman, Garrett C        09 Crystal River                  2:31.67        
                  31.99     1:13.03 (41.04)     1:56.92 (43.89)     2:31.67 (34.75)
 20 Dunn, William             JR Gibbs-FL                       2:38.41        
                  30.14                             2:02.44 ( )     2:38.41 (35.97)
 21 Merkle, Fred              10 Citrus                         2:42.04        
                  33.95     1:15.75 (41.80)     2:05.74 (49.99)     2:42.04 (36.30)
 22 Williams, Trent           10 Nature Coast                   2:43.22        
                  34.03     1:17.30 (43.27)     2:05.98 (48.68)     2:43.22 (37.24)
 23 Troy, Trent               11 Nature Coast                   2:44.55        
                  33.37     1:19.81 (46.44)     2:04.05 (44.24)     2:44.55 (40.50)
 -- Fick, Christopher M       11 Estero-FL                           NS        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.20  AA-A
                23.54  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Lehman, Madison K          9 Cape Coral-FL                    24.90        
  2 Carlini, Giuliana E       10 Estero-FL                        24.93        
  3 Zaritsky, Ava L           11 Holy Names                       25.25        
  4 Brown, Meghan E           SO Lemon Bay-FL                     25.31        
  5 Wills, Sydney T           12 Holy Names                       25.39        
  6 Laycock, Hannah G         12 Crystal River                    25.77        
  7 Long, Audrey              SO Lakewood-FL                      25.90        
  8 Handzlik, Natalie L       10 Cape Coral-FL                    26.53        
  9 Jacobson, Sadie           11 Robinson                         26.59        
 10 Staveski, Alexis          10 River Ridge                      26.98        
 10 Curtis, Catherine A       10 Holy Names                       26.98        
 12 Marinelli, Isabella *      9 Cape Coral-FL                    27.01        
 13 Freeman, Allanah L        10 Cape Coral-FL                    27.08        
 14 Hellein, Morgan           JR Hardee-FL                        27.23        
 15 Behr, Mary J              12 Estero-FL                        27.38        
 16 Lather, Amanda R          09 Holy Names                       27.43        
 17 Lipkin, McKenna           SO Lemon Bay-FL                     27.68        
 18 Herrera, Renell           SR Hardee-FL                        27.77        
 19 Brahm, Carly              11 Northeast-FL                     27.89        
 20 Ramsey, Katelyn           FR Tarpon Springs                   27.98        
 21 McCormack, Hayley         FR Lakewood-FL                      28.06        
 22 Bennett, Gracie           11 Northeast-FL                     28.11        
 23 Kirsch, Madeline          FR Lakewood-FL                      28.29        
 24 Neal, Mykenzy             SR Zephyrhills                      28.64        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: $ 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.60  AA-A
                20.96  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Charles M         11 Crystal River                    21.23        
  2 Fields, Charles              Wesley Chapel                    22.25        
  3 Tirheimer, Chance         11 Chamberlain                      22.57        
  4 Abdel Rhim, Mamdooh M     11 Cape Coral-FL                    22.89        
  5 Koss, Aiden               SR Lemon Bay-FL                     22.97        
  6 Moros, Ezra E             10 Jesuit                           23.04        
  7 Bryson, Austin            SO Tarpon Springs                   23.13        
  8 Kirby, Brian P            09 Estero-FL                        23.22        
  9 Franklyn, Jayden A        10 Cape Coral-FL                    23.25        
 10 Neal, Houston             SR Zephyrhills                      23.36        
 11 Yatsula, Christian        11 Jesuit                           23.37        
 12 Riley, Richard N          10 Cypress Lake-FL                  23.46        
 13 Talbot, Collin R          12 Jesuit                           23.56        
 14 Magalhaes, Erick          09 Jesuit                           23.82        
 15 Crawford, Oren            SR Hardee-FL                        24.11        
 16 Freitas, Alexander        11 River Ridge                      24.22        
 17 Dault, Tobias             SR Lakewood-FL                      24.37        
 18 Malestein, Colin W        11 Estero-FL                        24.40        
 19 Revie, Carson             11 Robinson                         24.44        
 20 Jeleniowski, Gavin W      12 Cape Coral-FL                    24.55        
 21 Gass, Eric                SR Lakewood-FL                      24.63        
 22 DeLong, Zane A            12 Cape Coral-FL                    24.81        
 22 Albee, William            SR Lakewood-FL                      24.81        
 24 Fayhee, Sam               11 Cypress Lake-FL                  25.21        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Atherholt, Alexa          SR Dunedin                         498.70        
  2 Petitt, Kara E            12 Holy Names                      406.45        
  3 Jeleniowski, Phaedra L    11 Cape Coral-FL                   390.75        
  4 Maronie, Morgan           10 Northeast-FL                    383.05        
  5 Farquhar, Tifani             Wesley Chapel                   351.80        
  6 VanDeilen, Angelina        9 Northeast-FL                    351.15        
  7 Taulbee, Miles            09 Holy Names                      342.65        
  8 Roehrig, Jessica             Wesley Chapel                   274.70        
  9 Leone, Matea              08 Holy Names                      273.20        
 -- Marzicola, Jillian        10 River Ridge                         DQ        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Shaffer, Riley               Citrus                          385.80        
  2 McCarty, Collin           SR Lemon Bay-FL                    365.80        
  3 Fiola, Sasha              09 Jesuit                          316.05        
  4 Althaus, Cameron          SR Lakewood-FL                     307.45        
  5 Fazler, Victor            JR Lemon Bay-FL                    305.25        
  5 Maitner, Ayden            SO Lakewood-FL                     305.25        
  7 Vreeland, Nicholas B      10 Cypress Creek                   304.25        
  8 Thomson, John             11 Jesuit                          303.10        
  9 Zell, Ryan M              11 Crystal River                   223.80        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.29   2/15/2019 Torri Huske, Yorktown, VA                    
       State: $ 52.82        2018 Talia Bates, Buchholz                        
                54.42  AA-A
                55.49  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cannella, Ashlin M        08 Holy Names                       57.50        
                  27.36       57.50 (30.14)                                        
  2 Petitt, Kate E            09 Holy Names                       59.31        
                  27.48       59.31 (31.83)                                        
  3 Burnett, Maggi G          11 Estero-FL                        59.61        
                  27.69       59.61 (31.92)                                        
  4 Puckett, Mikayla C        12 Estero-FL                        59.65        
                  27.70       59.65 (31.95)                                        
  5 Kennedy, Genevieve E      11 Crystal River                  1:03.56        
                  30.17     1:03.56 (33.39)                                        
  6 McFadden, Kaleigh         12 Robinson                       1:04.83        
                  29.57     1:04.83 (35.26)                                        
  7 Wilson, Emily A           11 Holy Names                     1:05.38        
                  29.59     1:05.38 (35.79)                                        
  8 Davis, Isabella            9 River Ridge                    1:05.39        
                  30.72     1:05.39 (34.67)                                        
  9 Vasilakos, Rachel         12 River Ridge                    1:06.05        
                  30.62     1:06.05 (35.43)                                        
 10 Ramic, Elvira             09 Gulf                           1:06.28        
                  30.34     1:06.28 (35.94)                                        
 11 Brown, Lauren             09 Holy Names                     1:06.48        
                  29.64     1:06.48 (36.84)                                        
 12 Viswanathan, Diya         10 Middleton                      1:07.83        
                  31.60     1:07.83 (36.23)                                        
 13 Higgins, Veronica M       10 Cape Coral-FL                  1:07.86        
                  31.96     1:07.86 (35.90)                                        
 14 Spielberger, Julia S       9 Cypress Creek                  1:08.86        
                  31.35     1:08.86 (37.51)                                        
 15 Marinelli, Isabella *      9 Cape Coral-FL                  1:09.46        
                  31.74     1:09.46 (37.72)                                        
 16 Hernandez, Claudia        JR Tarpon Springs                 1:12.76        
                  33.67     1:12.76 (39.09)                                        
 17 Tahiri, Maya              09 Robinson                       1:13.28        
                  33.09     1:13.28 (40.19)                                        
 18 Ball, Aaliyah             SO Lakewood-FL                    1:13.32        
                  33.31     1:13.32 (40.01)                                        
 19 Bennett, Gracie           11 Northeast-FL                   1:13.68        
                  32.84     1:13.68 (40.84)                                        
 20 Wells, Abby                  Citrus                         1:15.07        
                  33.36     1:15.07 (41.71)                                        
 21 Teng, Hope                09 Middleton                      1:16.89        
                  35.03     1:16.89 (41.86)                                        
 22 Leo, Francesca S          SO Lemon Bay-FL                   1:17.78        
                  36.14     1:17.78 (41.64)                                        
 23 Vargas, Jenniffer M       12 Estero-FL                      1:19.01        
                  35.98     1:19.01 (43.03)                                        
 24 Fisher, Maya              12 Robinson                       1:22.98        
                  36.26     1:22.98 (46.72)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: $ 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                48.96  AA-A
                50.03  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rosado, Victor            12 Northeast-FL                     51.76        
                  24.37       51.76 (27.39)                                        
  2 Doolittle, Sean           JR Lakewood-FL                      52.51        
                  25.05       52.51 (27.46)                                        
  3 Gilliand, Jackson         SR Tarpon Springs                   54.25        
                  25.33       54.25 (28.92)                                        
  4 Yatsula, Christian        11 Jesuit                           55.59        
                  25.71       55.59 (29.88)                                        
  5 Fields, Charles              Wesley Chapel                    55.81        
                  26.08       55.81 (29.73)                                        
  6 Alvarado, Lucas           11 Jesuit                           56.29        
                  26.14       56.29 (30.15)                                        
  7 Bryson, Austin            SO Tarpon Springs                   56.66        
                  26.38       56.66 (30.28)                                        
  8 Walz, Don                 12 Middleton                        56.87        
                  26.67       56.87 (30.20)                                        
  9 Dugan, Liam M             11 Cape Coral-FL                    56.91        
                  26.35       56.91 (30.56)                                        
 10 Fort, Keelan M            10 Estero-FL                        56.95        
                  26.55       56.95 (30.40)                                        
 11 Caicedo, Daniel F          9 Cape Coral-FL                    58.19        
                  27.43       58.19 (30.76)                                        
 12 Bilancione, Jacob D       10 Cape Coral-FL                    59.03        
                  27.36       59.03 (31.67)                                        
 13 Blaine, Justin J          10 Cape Coral-FL                    59.23        
                  27.63       59.23 (31.60)                                        
 14 Sfeir, Georges A          11 Jesuit                           59.27        
                  27.37       59.27 (31.90)                                        
 15 Ciccarello, Brandon       12 Nature Coast                   1:01.35        
                  28.00     1:01.35 (33.35)                                        
 16 Crawford, Oren            SR Hardee-FL                      1:01.45        
                  28.69     1:01.45 (32.76)                                        
 17 Canary, Trey              JR Hardee-FL                      1:02.55        
                  28.81     1:02.55 (33.74)                                        
 18 Kenny, Sean M             10 Jesuit                         1:02.84        
                  28.46     1:02.84 (34.38)                                        
 19 Prewitt, Micah            SR Tarpon Springs                 1:03.48        
                  28.08     1:03.48 (35.40)                                        
 20 Potvin, Jeffrey           12 Middleton                      1:06.39        
                  30.74     1:06.39 (35.65)                                        
 21 Bobev, Paul               10 Cypress Creek                  1:06.70        
                  29.35     1:06.70 (37.35)                                        
 22 Barkley, Justin N         10 Hudson                         1:07.01        
                  30.00     1:07.01 (37.01)                                        
 23 Hlinka, Dakota            12 Nature Coast                   1:08.36        
                  30.41     1:08.36 (37.95)                                        
 -- Fick, Christopher M       11 Estero-FL                           NS        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 48.69        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
                50.19  AA-A
                51.05  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Carlini, Giuliana E       10 Estero-FL                        52.70        
                  25.54       52.70 (27.16)                                        
  2 Lehman, Madison K          9 Cape Coral-FL                    54.39        
                  26.37       54.39 (28.02)                                        
  3 Silva, Amanda             SR Tarpon Springs                   55.00        
                  26.85       55.00 (28.15)                                        
  4 Drell, Emelia G           10 Holy Names                       55.94        
                  27.32       55.94 (28.62)                                        
  5 Hatke, Mackenzie G        12 Hudson                           56.73        
                  27.13       56.73 (29.60)                                        
  6 Long, Audrey              SO Lakewood-FL                      56.78        
                  27.68       56.78 (29.10)                                        
  7 Zaritsky, Ava L           11 Holy Names                       56.89        
                  27.38       56.89 (29.51)                                        
  8 Rairden, Kelsey H         10 Estero-FL                        58.33        
                  27.91       58.33 (30.42)                                        
  9 Jacobson, Sadie           11 Robinson                         58.54        
                  28.15       58.54 (30.39)                                        
 10 Freeman, Allanah L        10 Cape Coral-FL                    59.08        
                  28.43       59.08 (30.65)                                        
 11 Backer, Taylor               Citrus                           59.52        
                  28.40       59.52 (31.12)                                        
 12 O'Connor, Sara C          09 Holy Names                       59.75        
                  29.09       59.75 (30.66)                                        
 13 Taulbee, Miles            09 Holy Names                       59.88        
                  28.46       59.88 (31.42)                                        
 14 Lipkin, McKenna           SO Lemon Bay-FL                   1:00.46        
                  28.64     1:00.46 (31.82)                                        
 15 Hellein, Morgan           JR Hardee-FL                      1:00.50        
                  28.84     1:00.50 (31.66)                                        
 16 Herrera, Renell           SR Hardee-FL                      1:00.58        
                  28.65     1:00.58 (31.93)                                        
 17 Staveski, Alexis          10 River Ridge                    1:01.29        
                  28.44     1:01.29 (32.85)                                        
 18 Teuscher, Alizea M        10 Cape Coral-FL                  1:01.51        
                  29.46     1:01.51 (32.05)                                        
 19 Bravo, Alexandra J        12 Estero-FL                      1:01.95        
                  29.36     1:01.95 (32.59)                                        
 20 Brahm, Carly              11 Northeast-FL                   1:03.33        
                  29.71     1:03.33 (33.62)                                        
 21 Baharmast, Jasmine        11 Hudson                         1:03.44        
                  30.27     1:03.44 (33.17)                                        
 22 Rudel, Angela             SR Booker-FL                      1:03.88        
                  31.30     1:03.88 (32.58)                                        
 23 Neal, Mykenzy             SR Zephyrhills                    1:04.26        
                  30.81     1:04.26 (33.45)                                        
 24 Langiotti, Lilly          10 Northeast-FL                   1:04.68        
                  30.83     1:04.68 (33.85)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: $ 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                44.99  AA-A
                45.78  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Charles M         11 Crystal River                    47.68        
                  23.42       47.68 (24.26)                                        
  2 Lenhard, Florian K        12 Estero-FL                        47.98        
                  23.03       47.98 (24.95)                                        
  3 Trieloff, Geoffery R      11 Jesuit                           49.44        
                  23.50       49.44 (25.94)                                        
  4 Price, James R            12 Crystal River                    49.51        
                  23.87       49.51 (25.64)                                        
  5 Tirheimer, Chance         11 Chamberlain                      49.63        
                  24.35       49.63 (25.28)                                        
  6 Koss, Becket M            FR Lemon Bay-FL                     49.71        
                  24.03       49.71 (25.68)                                        
  7 Destrade, Armando K       09 Jesuit                           49.90        
                  24.06       49.90 (25.84)                                        
  8 Moros, Ezra E             10 Jesuit                           50.81        
                  24.21       50.81 (26.60)                                        
  9 Abdel Rhim, Mamdooh M     11 Cape Coral-FL                    51.05        
                  24.44       51.05 (26.61)                                        
 10 Doolittle, Sean           JR Lakewood-FL                      51.06        
                  24.83       51.06 (26.23)                                        
 11 Riley, Richard N          10 Cypress Lake-FL                  51.18        
                  24.13       51.18 (27.05)                                        
 12 Kirby, Brian P            09 Estero-FL                        51.57        
                  24.36       51.57 (27.21)                                        
 13 Magalhaes, Erick          09 Jesuit                           51.74        
                  24.98       51.74 (26.76)                                        
 14 Neal, Houston             SR Zephyrhills                      51.97        
                  24.94       51.97 (27.03)                                        
 15 Pomozov, Alex             10 Northeast-FL                     52.65        
                  24.67       52.65 (27.98)                                        
 16 Freitas, Alexander        11 River Ridge                      53.12        
                  25.77       53.12 (27.35)                                        
 17 Kim, Daniel               12 Middleton                        53.48        
                  26.17       53.48 (27.31)                                        
 18 Franklyn, Jayden A        10 Cape Coral-FL                    53.68        
                  25.72       53.68 (27.96)                                        
 19 Malestein, Colin W        11 Estero-FL                        54.03        
                  25.58       54.03 (28.45)                                        
 20 Gass, Eric                SR Lakewood-FL                      54.04        
                  25.73       54.04 (28.31)                                        
 21 Manzano, Kelvin A         11 Cape Coral-FL                    54.73        
                  25.60       54.73 (29.13)                                        
 22 Jeleniowski, Gavin W      12 Cape Coral-FL                    54.80        
                  25.73       54.80 (29.07)                                        
 23 Revie, Carson             11 Robinson                         54.91        
                  25.95       54.91 (28.96)                                        
 24 Whitaker, Pearce             Hernando                         57.24        
                  26.43       57.24 (30.81)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: $ 4:37.60        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                4:52.18  AA-A
                4:56.85  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fort, Cadence E           09 Estero-FL                      4:58.03        
                  26.72       55.39 (28.67)     1:25.15 (29.76)     1:55.43 (30.28)
        2:25.74 (30.31)     2:56.30 (30.56)     3:26.92 (30.62)     3:57.49 (30.57)
        4:28.07 (30.58)     4:58.03 (29.96)                                        
  2 Rodriguez, Nicole *       11 Cape Coral-FL                  5:03.10        
                  27.12       56.97 (29.85)     1:27.33 (30.36)     1:57.63 (30.30)
        2:28.27 (30.64)     2:59.43 (31.16)     3:30.33 (30.90)     4:01.40 (31.07)
        4:32.25 (30.85)     5:03.10 (30.85)                                        
  3 Swartout, Kelsey E        10 Estero-FL                      5:07.19        
                  27.85       57.73 (29.88)     1:28.49 (30.76)     1:59.44 (30.95)
        2:30.66 (31.22)     3:02.22 (31.56)     3:33.73 (31.51)     4:05.04 (31.31)
        4:36.41 (31.37)     5:07.19 (30.78)                                        
  4 Neely, Cassidy E          11 Holy Names                     5:07.54        
                  27.78       57.62 (29.84)     1:28.17 (30.55)     1:59.13 (30.96)
        2:30.24 (31.11)     3:02.04 (31.80)     3:33.50 (31.46)     4:05.52 (32.02)
        4:36.87 (31.35)     5:07.54 (30.67)                                        
  5 Hasara, Sophia            11 Holy Names                     5:13.36        
                  28.37       59.52 (31.15)     1:31.03 (31.51)     2:03.24 (32.21)
        2:34.90 (31.66)     3:06.87 (31.97)     3:38.89 (32.02)     4:11.25 (32.36)
        4:43.36 (32.11)     5:13.36 (30.00)                                        
  6 Fiore, McKenna L          11 Estero-FL                      5:13.59        
                  28.14       58.69 (30.55)     1:29.90 (31.21)     2:01.53 (31.63)
        2:33.17 (31.64)     3:05.15 (31.98)     3:37.50 (32.35)     4:09.73 (32.23)
        4:41.89 (32.16)     5:13.59 (31.70)                                        
  7 Kennedy, Genevieve E      11 Crystal River                  5:29.78        
                  29.51     1:01.41 (31.90)     1:34.35 (32.94)     2:07.55 (33.20)
        2:41.40 (33.85)     3:15.08 (33.68)     3:48.89 (33.81)     4:23.25 (34.36)
        4:57.09 (33.84)     5:29.78 (32.69)                                        
  8 McFadden, Kaleigh         12 Robinson                       5:37.53        
                  29.07     1:02.04 (32.97)     1:35.88 (33.84)     2:10.09 (34.21)
        2:44.37 (34.28)     3:19.25 (34.88)     3:53.64 (34.39)     4:28.84 (35.20)
        5:03.78 (34.94)     5:37.53 (33.75)                                        
  9 Wunderlich, Maison S      10 Cape Coral-FL                  5:44.46        
                  30.69     1:04.46 (33.77)     1:39.05 (34.59)     2:14.20 (35.15)
        2:49.49 (35.29)     3:24.88 (35.39)     4:00.35 (35.47)     4:36.35 (36.00)
        5:11.89 (35.54)     5:44.46 (32.57)                                        
 10 Davis, Isabella            9 River Ridge                    5:44.63        
                  29.50     1:02.24 (32.74)     1:35.93 (33.69)     2:10.63 (34.70)
        2:45.46 (34.83)     3:20.95 (35.49)     3:57.13 (36.18)     4:32.90 (35.77)
        5:08.63 (35.73)     5:44.63 (36.00)                                        
 11 McCree, Elizabeth M       10 Holy Names                     5:45.38        
                  30.40     1:04.24 (33.84)     1:38.81 (34.57)     2:13.73 (34.92)
        2:48.49 (34.76)     3:23.58 (35.09)     3:59.20 (35.62)     4:34.30 (35.10)
        5:10.50 (36.20)     5:45.38 (34.88)                                        
 12 Fox, Kelsey               09 Gulf                           5:49.13        
                  32.02     1:07.35 (35.33)     1:43.39 (36.04)     2:19.43 (36.04)
        2:54.88 (35.45)     3:30.61 (35.73)     4:06.45 (35.84)     4:41.50 (35.05)
        5:15.87 (34.37)     5:49.13 (33.26)                                        
 13 Solak, Jorja              10 Holy Names                     5:55.42        
                  31.25     1:05.59 (34.34)     1:40.74 (35.15)     2:16.52 (35.78)
        2:52.54 (36.02)     3:28.94 (36.40)     4:05.50 (36.56)     4:42.26 (36.76)
        5:19.11 (36.85)     5:55.42 (36.31)                                        
 14 Dickey, Morgan            FR Hardee-FL                      5:55.57        
                  31.03     1:06.00 (34.97)     1:41.36 (35.36)     2:17.65 (36.29)
        2:54.93 (37.28)     3:31.28 (36.35)     4:08.25 (36.97)     4:45.31 (37.06)
        5:21.04 (35.73)     5:55.57 (34.53)                                        
 15 Lennon, Kylie             11 Middleton                      5:56.44        
                  31.81     1:07.15 (35.34)     1:43.24 (36.09)     2:19.19 (35.95)
        2:55.51 (36.32)     3:31.61 (36.10)     4:08.65 (37.04)     4:45.19 (36.54)
        5:21.75 (36.56)     5:56.44 (34.69)                                        
 16 Christian, Lahna          SO Hardee-FL                      5:59.45        
                  30.08     1:03.41 (33.33)     1:39.51 (36.10)     2:16.36 (36.85)
        2:53.91 (37.55)     3:30.68 (36.77)     4:08.76 (38.08)     4:47.15 (38.39)
        5:24.35 (37.20)     5:59.45 (35.10)                                        
 17 Lara, Dana S              10 Cape Coral-FL                  6:04.88        
                  31.86     1:07.48 (35.62)     1:44.96 (37.48)     2:21.96 (37.00)
        2:59.60 (37.64)     3:36.70 (37.10)     4:14.39 (37.69)     4:51.98 (37.59)
        5:28.97 (36.99)     6:04.88 (35.91)                                        
 18 Lohmeyer, Liberty            Citrus                         6:13.94        
                  33.65     1:10.69 (37.04)     1:48.18 (37.49)     2:26.15 (37.97)
        3:04.65 (38.50)     3:42.91 (38.26)     4:21.70 (38.79)     5:00.51 (38.81)
        5:39.09 (38.58)     6:13.94 (34.85)                                        
 19 Wik, Ashley               SR Lemon Bay-FL                   6:15.91        
                  31.04     1:04.77 (33.73)     1:41.60 (36.83)     2:19.48 (37.88)
        2:59.10 (39.62)     3:38.55 (39.45)     4:18.98 (40.43)     4:59.40 (40.42)
        5:39.15 (39.75)     6:15.91 (36.76)                                        
 20 Viswanathan, Diya         10 Middleton                      6:16.27        
                  32.02     1:07.57 (35.55)     1:45.28 (37.71)     2:23.58 (38.30)
        3:03.02 (39.44)     3:41.71 (38.69)     4:20.79 (39.08)     4:59.88 (39.09)
        5:38.50 (38.62)     6:16.27 (37.77)                                        
 21 Spielberger, Julia S       9 Cypress Creek                  6:16.76        
                  31.28     1:07.24 (35.96)     1:45.61 (38.37)     2:24.27 (38.66)
        3:03.52 (39.25)     3:43.42 (39.90)     4:23.04 (39.62)     5:02.29 (39.25)
        5:40.87 (38.58)     6:16.76 (35.89)                                        
 22 Geudtner, Mia R            9 Cape Coral-FL                  6:20.62        
                  31.35     1:06.20 (34.85)     1:43.29 (37.09)     2:22.44 (39.15)
        3:02.27 (39.83)     3:42.55 (40.28)     4:23.20 (40.65)     5:03.82 (40.62)
        5:43.70 (39.88)     6:20.62 (36.92)                                        
 23 Nuguit, Gianna L          11 Cypress Creek                  6:20.94        
                  33.62     1:10.61 (36.99)     1:48.49 (37.88)     2:27.83 (39.34)
        3:06.52 (38.69)     3:45.83 (39.31)     4:24.63 (38.80)     5:04.13 (39.50)
        5:43.81 (39.68)     6:20.94 (37.13)                                        
 24 Davis, Jaycee R           09 Estero-FL                      6:23.94        
                  34.28     1:11.61 (37.33)     1:49.75 (38.14)     2:27.84 (38.09)
        3:07.32 (39.48)     3:47.21 (39.89)     4:27.54 (40.33)     5:07.43 (39.89)
        5:48.14 (40.71)     6:23.94 (35.80)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:12.87        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: $ 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:28.75  AA-A
                4:33.39  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Crouse, Clyde E           11 Cypress Creek                  4:44.86        
                  26.16       54.13 (27.97)     1:22.14 (28.01)     1:50.54 (28.40)
        2:19.30 (28.76)     2:48.48 (29.18)     3:17.81 (29.33)     3:47.41 (29.60)
        4:17.10 (29.69)     4:44.86 (27.76)                                        
  2 Prabhakaran, Sam          11 Jesuit                         4:45.16        
                  25.85       53.26 (27.41)     1:21.60 (28.34)     1:50.69 (29.09)
        2:19.96 (29.27)     2:49.34 (29.38)     3:19.04 (29.70)     3:48.42 (29.38)
        4:17.59 (29.17)     4:45.16 (27.57)                                        
  3 Canavarros, Corbin        SO Bayshore-FL                    4:51.78        
                  26.44       55.07 (28.63)     1:24.50 (29.43)     1:54.39 (29.89)
        2:24.15 (29.76)     2:53.95 (29.80)     3:23.91 (29.96)     3:53.65 (29.74)
        4:23.28 (29.63)     4:51.78 (28.50)                                        
  4 Jansen, Jordan C          09 Jesuit                         4:52.09        
                  26.80       55.46 (28.66)     1:24.39 (28.93)     1:53.74 (29.35)
        2:23.61 (29.87)     2:53.87 (30.26)     3:23.77 (29.90)     3:53.33 (29.56)
        4:23.56 (30.23)     4:52.09 (28.53)                                        
  5 Finster, Ryan T           10 Jesuit                         4:56.64        
                  26.31       55.41 (29.10)     1:25.22 (29.81)     1:55.25 (30.03)
        2:25.35 (30.10)     2:55.69 (30.34)     3:25.87 (30.18)     3:56.51 (30.64)
        4:27.03 (30.52)     4:56.64 (29.61)                                        
  6 Scott, Thomas L           JR Lemon Bay-FL                   4:57.81        
                  26.71       55.77 (29.06)     1:25.88 (30.11)     1:55.79 (29.91)
        2:26.27 (30.48)     2:56.13 (29.86)     3:26.38 (30.25)     3:57.32 (30.94)
        4:27.78 (30.46)     4:57.81 (30.03)                                        
  7 Rozance, Dominic M        10 Jesuit                         4:58.63        
                  26.79       55.84 (29.05)     1:25.94 (30.10)     1:56.45 (30.51)
        2:26.62 (30.17)     2:56.91 (30.29)     3:27.80 (30.89)     3:58.53 (30.73)
        4:29.25 (30.72)     4:58.63 (29.38)                                        
  8 Thomas, Tyler G           11 Cape Coral-FL                  5:05.36        
                  27.22       58.11 (30.89)     1:29.62 (31.51)     2:01.48 (31.86)
        2:33.09 (31.61)     3:04.61 (31.52)     3:35.66 (31.05)     4:06.46 (30.80)
        4:36.46 (30.00)     5:05.36 (28.90)                                        
  9 Sacco, Joseph G           SO Lemon Bay-FL                   5:05.42        
                  27.77       57.80 (30.03)     1:28.57 (30.77)     1:59.53 (30.96)
        2:30.44 (30.91)     3:01.57 (31.13)     3:32.97 (31.40)     4:04.34 (31.37)
        4:35.85 (31.51)     5:05.42 (29.57)                                        
 10 Fuszfas, Akos             SO Booker-FL                      5:10.65        
                  27.94       57.90 (29.96)     1:28.76 (30.86)     1:59.53 (30.77)
        2:31.36 (31.83)     3:03.45 (32.09)     3:35.04 (31.59)   5:10.65 (1:35.61)
 11 Rodriguez, Alexander F     9 Cape Coral-FL                  5:12.18        
                  27.38       58.42 (31.04)     1:29.48 (31.06)     2:01.80 (32.32)
        2:33.58 (31.78)     3:06.08 (32.50)     3:37.57 (31.49)     4:09.33 (31.76)
        4:41.91 (32.58)     5:12.18 (30.27)                                        
 12 Baril, Zachary T          11 Cape Coral-FL                  5:12.25        
                  28.20       58.81 (30.61)     1:30.32 (31.51)     2:01.99 (31.67)
        2:33.61 (31.62)     3:06.07 (32.46)     3:38.51 (32.44)     4:10.34 (31.83)
        4:42.33 (31.99)     5:12.25 (29.92)                                        
 13 Caicedo, Daniel F          9 Cape Coral-FL                  5:27.94        
                  28.21       59.31 (31.10)     1:31.80 (32.49)     2:04.64 (32.84)
        2:37.73 (33.09)     3:12.78 (35.05)     3:46.94 (34.16)     4:21.08 (34.14)
        4:55.60 (34.52)     5:27.94 (32.34)                                        
 14 Miller, Michael A         10 Mariner-FL                     5:38.29        
                  29.44     1:02.22 (32.78)     1:35.15 (32.93)     2:09.73 (34.58)
        2:44.16 (34.43)     3:19.12 (34.96)     3:54.03 (34.91)     4:29.71 (35.68)
        5:04.65 (34.94)     5:38.29 (33.64)                                        
 15 Pate, Hugh T              SR Hardee-FL                      5:39.36        
                  27.48       59.69 (32.21)     1:32.94 (33.25)     2:07.23 (34.29)
        2:42.55 (35.32)     3:18.01 (35.46)     3:53.25 (35.24)     4:29.29 (36.04)
        5:04.77 (35.48)     5:39.36 (34.59)                                        
 16 Handy, Ethan D            09 Estero-FL                      5:45.60        
                  31.35     1:04.31 (32.96)     1:39.03 (34.72)     2:13.73 (34.70)
        2:49.71 (35.98)     3:24.51 (34.80)     3:59.50 (34.99)     4:35.34 (35.84)
        5:11.03 (35.69)     5:45.60 (34.57)                                        
 17 Ciccarello, Carter         9 Nature Coast                   5:48.68        
                  28.19     1:00.58 (32.39)     1:34.46 (33.88)     2:09.59 (35.13)
        2:45.52 (35.93)     3:22.39 (36.87)     4:00.54 (38.15)     4:37.56 (37.02)
        5:14.58 (37.02)     5:48.68 (34.10)                                        
 18 Linton, Drew              10 Northeast-FL                   5:52.65        
                  29.79     1:02.90 (33.11)     1:38.14 (35.24)     2:14.37 (36.23)
        2:50.95 (36.58)     3:28.08 (37.13)     4:05.08 (37.00)     4:41.75 (36.67)
        5:18.05 (36.30)     5:52.65 (34.60)                                        
 19 Nava, Apollo              11 Hudson                         6:01.05        
                  30.61     1:04.87 (34.26)     1:39.88 (35.01)     2:17.58 (37.70)
        2:55.29 (37.71)     3:32.52 (37.23)     4:09.92 (37.40)     4:48.07 (38.15)
        5:25.39 (37.32)     6:01.05 (35.66)                                        
 20 Davis, Matthew R          10 Estero-FL                      6:05.06        
                  29.59     1:04.30 (34.71)     1:40.70 (36.40)     2:18.38 (37.68)
        2:56.82 (38.44)     3:36.12 (39.30)     4:14.43 (38.31)     4:51.86 (37.43)
        5:29.86 (38.00)     6:05.06 (35.20)                                        
 21 Schenck, Bradley J        11 Cypress Creek                  6:10.98        
                  30.99     1:06.40 (35.41)     1:44.58 (38.18)     2:23.36 (38.78)
        3:02.88 (39.52)     3:41.64 (38.76)     4:21.28 (39.64)     5:01.00 (39.72)
        5:37.03 (36.03)     6:10.98 (33.95)                                        
 22 Slay, Dominic                Wesley Chapel                  6:12.06        
                  31.35     1:05.46 (34.11)     1:41.72 (36.26)     2:19.35 (37.63)
        2:57.61 (38.26)     3:36.82 (39.21)     4:16.36 (39.54)     4:56.05 (39.69)
        5:35.54 (39.49)     6:12.06 (36.52)                                        
 23 Silcott, Dillon           SO Dunedin                        6:16.86        
                  30.17     1:04.54 (34.37)     1:40.47 (35.93)     2:18.55 (38.08)
        2:57.67 (39.12)     3:37.75 (40.08)     4:18.51 (40.76)     4:58.62 (40.11)
        5:38.70 (40.08)     6:16.86 (38.16)                                        
 24 Mills, Dakota S           11 Crystal River                  6:30.71        
                  33.34   1:54.89 (1:21.55)     2:32.99 (38.10)                    
                                3:50.91 ( )     4:31.49 (40.58)                    
            5:52.43 ( )     6:30.71 (38.28)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: $ 1:31.66        2017 Buchholz, Buchh                            
                         T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
                1:35.36  AA-A
                1:36.94  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Estero High School-FL                                       1:41.06        
     1) Carlini, Giuliana E 10          2) Puckett, Mikayla C 12          
     3) Burnett, Maggi G 11             4) Fort, Cadence E 09             
                  24.79       50.17 (25.38)     1:15.68 (25.51)     1:41.06 (25.38)
  2 Academy of the Holy Names                                   1:41.33        
     1) Petitt, Kate E 09               2) Zaritsky, Ava L 11             
     3) Drell, Emelia G 10              4) Wills, Sydney T 12             
                  25.35       50.52 (25.17)     1:16.35 (25.83)     1:41.33 (24.98)
  3 Cape Coral High School-FL                                   1:48.39        
     1) Lara, Dana S 10                 2) Marinelli, Isabella * 9        
     3) Wunderlich, Maison S 10         4) Geudtner, Mia R 9              
                  28.47       54.56 (26.09)     1:21.92 (27.36)     1:48.39 (26.47)
  4 Hardee High School-FL                                       1:48.65        
     1) Hellein, Morgan JR              2) Christian, Lahna SO            
     3) Dickey, Morgan FR               4) Herrera, Renell SR             
                  27.39       54.40 (27.01)     1:21.20 (26.80)     1:48.65 (27.45)
  5 Lemon Bay High School-FL                                    1:50.94        
     1) Lipkin, McKenna SO              2) Hegwood, Zoe FR                
     3) Wik, Ashley SR                  4) Brown, Meghan E SO             
                                                    1:25.96 ( )     1:50.94 (24.98)
  6 River Ridge High School                                     1:51.05        
     1) Vasilakos, Rachel 12            2) Davis, Isabella 9              
     3) Little, Sophie 9                4) Staveski, Alexis 10            
                  28.07       55.51 (27.44)     1:24.09 (28.58)     1:51.05 (26.96)
  7 Northeast High School-FL                                    1:51.44        
     1) Berlin, Abby 12                 2) Brahm, Carly 11                
     3) Langiotti, Lilly 10             4) Bennett, Gracie 11             
                  27.26       55.03 (27.77)     1:26.64 (31.61)     1:51.44 (24.80)
  8 Hudson High School                                          1:51.58        
     1) Baharmast, Jasmine 11           2) Wiridlan, Ella E 10            
     3) Pluskota, Jordan C 11           4) Hatke, Mackenzie G 12          
                  28.53       57.82 (29.29)     1:25.94 (28.12)     1:51.58 (25.64)
  9 Lakewood High School-FL                                     1:52.95        
     1) McCormack, Hayley FR            2) Ball, Aaliyah SO               
     3) Kirsch, Madeline FR             4) Long, Audrey SO                
                  28.72       58.16 (29.44)     1:26.95 (28.79)     1:52.95 (26.00)
 10 Cypress Creek Middle High                                   1:53.57        
     1) Nuguit, Gianna L 11             2) Cubitt, Casey 12               
     3) Latchana, Reeya 9               4) Spielberger, Julia S 9         
                  29.05       57.24 (28.19)     1:26.54 (29.30)     1:53.57 (27.03)
 11 Crystal River High School                                   1:55.74        
     1) Laycock, Hannah G 12            2) Witkowich, Gabriella G 07      
     3) Edwards, Bayley E 12            4) Kennedy, Genevieve E 11        
                  26.37       57.39 (31.02)     1:28.90 (31.51)     1:55.74 (26.84)
 12 Citrus High School                                          1:56.60        
     1) Wells, Abby                     2) Fehrenbach, Madison            
     3) Lohmeyer, Liberty               4) Backer, Taylor                 
                  29.21     1:00.81 (31.60)     1:29.95 (29.14)     1:56.60 (26.65)
 13 Wesley Chapel High School                                   1:58.96        
     1) Vaile, Victoria                 2) Amaya, Alexa                   
     3) Stevens, Savannah               4) Rogers, Annalyse               
                  29.50       59.74 (30.24)     1:30.39 (30.65)     1:58.96 (28.57)
 14 Cypress Lake High School-FL                                 2:02.94        
     1) Owens, Maddie 12                2) Cunard, Julianne 10            
     3) Richardson, Ameilya 11          4) Bohl, Samantha 11              
                  29.79     1:00.75 (30.96)     1:33.23 (32.48)     2:02.94 (29.71)
 15 TR Robinson High School                                     2:05.26        
     1) Giarelli, Isabel 10             2) Giarelli, Julia 10             
     3) Tahiri, Maya 09                 4) Rogers, Sierra 09              
                  31.34     1:03.17 (31.83)     1:35.54 (32.37)     2:05.26 (29.72)
 16 Gulf High School                                            2:08.75        
     1) Andrews, Carrington 11          2) Stacey, Elizabeth 10           
     3) Johnson, Keira 09               4) Ramic, Elvira 09               
                  29.74     1:03.63 (33.89)     1:42.71 (39.08)     2:08.75 (26.04)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: $ 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:24.92  AA-A
                1:26.03  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jesuit High School                                          1:31.10        
     1) Kirchner, Anthony V 12          2) Schindler, Liam R 09           
     3) Trieloff, Geoffery R 11         4) Moros, Ezra E 10               
                  23.02       45.45 (22.43)     1:08.23 (22.78)     1:31.10 (22.87)
  2 Lemon Bay High School-FL                                    1:33.81        
     1) Sacco, Joseph G SO              2) Scott, Thomas L JR             
     3) Koss, Becket M FR               4) Koss, Aiden SR                 
                  23.49       47.99 (24.50)     1:10.68 (22.69)     1:33.81 (23.13)
  3 Cape Coral High School-FL                                   1:34.27        
     1) Franklyn, Jayden A 10           2) Jeleniowski, Gavin W 12        
     3) Bilancione, Jacob D 10          4) Abdel Rhim, Mamdooh M 11       
                  23.47       48.12 (24.65)     1:11.82 (23.70)     1:34.27 (22.45)
  4 Northeast High School-FL                                    1:34.96        
     1) Rosado, Victor 12               2) Pomozov, Alex 10               
     3) Burke, Evan 9                   4) Lewis, Andrew 11               
                  22.13       46.25 (24.12)     1:10.47 (24.22)     1:34.96 (24.49)
  5 Lakewood High School-FL                                     1:35.43        
     1) Dault, Tobias SR                2) Albee, William SR              
     3) Gass, Eric SR                   4) Doolittle, Sean JR             
                  24.26       48.71 (24.45)     1:13.03 (24.32)     1:35.43 (22.40)
  6 Tarpon Springs High School                                  1:35.50        
     1) Gilliand, Jackson SR            2) Magoulis, Logan SR             
     3) Prewitt, Micah SR               4) Bryson, Austin SO              
                  23.48       48.43 (24.95)     1:12.52 (24.09)     1:35.50 (22.98)
  7 Hardee High School-FL                                       1:35.54        
     1) Reschke, Derrick FR             2) Knight, Kein SR                
     3) Pate, Hugh T SR                 4) Crawford, Oren SR              
                  24.79       48.68 (23.89)     1:12.19 (23.51)     1:35.54 (23.35)
  8 Crystal River High School                                   1:37.56        
     1) Price, James R 12               2) Vincent, Landon E 09           
     3) Zell, Ryan M 11                 4) Wilson, Charles M 11           
                  23.26       50.41 (27.15)     1:15.60 (25.19)     1:37.56 (21.96)
  9 Wesley Chapel High School                                   1:39.15        
     1) Thomas, Izek                    2) Fields, Charles                
     3) Hayden, Alexander               4) Slay, Dominic                  
                  26.06       47.84 (21.78)     1:12.02 (24.18)     1:39.15 (27.13)
 10 River Ridge High School                                     1:41.41        
     1) Kacpura, Alek 11                2) McWhirter, Benjamin 9          
     3) Martins, Craig 10               4) Freitas, Alexander 11          
                  23.16       51.68 (28.52)     1:17.34 (25.66)     1:41.41 (24.07)
 11 Hernando High School                                        1:41.43        
     1) Whitaker, Pearce                2) Sowder, Ashton                 
     3) Savarese, Michael               4) Watson, Caden                  
                  25.82       51.45 (25.63)     1:16.80 (25.35)     1:41.43 (24.63)
 12 Estero High School-FL                                       1:41.74        
     1) Malestein, Colin W 11           2) Malestein, Robin P 09          
     3) Medina, Antonio L 11            4) Handy, Ethan D 09              
                  24.78       50.13 (25.35)     1:15.79 (25.66)     1:41.74 (25.95)
 13 Nature Coast Technical HS                                   1:43.46        
     1) Hlinka, Dakota 12               2) Hazivasilis, Daniel 12         
     3) Ciccarello, Carter 9            4) Ciccarello, Brandon 12         
                  26.50       51.60 (25.10)     1:18.94 (27.34)     1:43.46 (24.52)
 14 Citrus High School                                          1:43.58        
     1) Lopez, Ethan                    2) Crawley, Vann                  
     3) Merkle, Fred 10                 4) Jenkins, Drew                  
                  25.45       51.58 (26.13)     1:19.40 (27.82)     1:43.58 (24.18)
 15 George S Middleton High School                              1:45.84        
     1) Potvin, Jeffrey 12              2) Harris, Javier 12              
     3) Lam, Kevin 12                   4) Thatavakorn, Brandon 09        
                  25.85       55.00 (29.15)     1:20.49 (25.49)     1:45.84 (25.35)
 16 Dunedin High School                                         1:49.91        
     1) Olmo, Blake SR                  2) Babista, Jaden SO              
     3) Herbert, Dean FR                4) Silcott, Dillon SO             
                  27.32       54.93 (27.61)     1:23.71 (28.78)     1:49.91 (26.20)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: $ 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                54.80  AA-A
                55.92  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Meghan E           SO Lemon Bay-FL                   1:00.29        
                  29.30     1:00.29 (30.99)                                        
  2 Burnett, Maggi G          11 Estero-FL                      1:01.15        
                  29.54     1:01.15 (31.61)                                        
  3 Laycock, Hannah G         12 Crystal River                  1:04.24        
                  31.73     1:04.24 (32.51)                                        
  4 Hatke, Mackenzie G        12 Hudson                         1:04.70        
                  31.09     1:04.70 (33.61)                                        
  5 Thomas, Isabella M        09 Estero-FL                      1:05.39        
                  30.89     1:05.39 (34.50)                                        
  6 Teuscher, Alizea M        10 Cape Coral-FL                  1:06.62        
                  32.13     1:06.62 (34.49)                                        
  7 Ratchford, Madison S      08 Holy Names                     1:07.25        
                  32.31     1:07.25 (34.94)                                        
  8 Christian, Lahna          SO Hardee-FL                      1:07.37        
                  32.99     1:07.37 (34.38)                                        
  9 Wilson, Emily A           11 Holy Names                     1:07.88        
                  33.03     1:07.88 (34.85)                                        
 10 Curtis, Catherine A       10 Holy Names                     1:08.54        
                  32.40     1:08.54 (36.14)                                        
 11 Behr, Mary J              12 Estero-FL                      1:09.00        
                  32.76     1:09.00 (36.24)                                        
 12 McCree, Elizabeth M       10 Holy Names                     1:09.76        
                  33.25     1:09.76 (36.51)                                        
 13 Lennon, Kylie             11 Middleton                      1:10.09        
                  34.59     1:10.09 (35.50)                                        
 14 Vaile, Victoria              Wesley Chapel                  1:12.31        
                  35.38     1:12.31 (36.93)                                        
 15 Zdravko, Eden             SO Tarpon Springs                 1:12.65        
 16 Higgins, Veronica M       10 Cape Coral-FL                  1:12.76        
                  36.63     1:12.76 (36.13)                                        
 17 Kirsch, Madeline          FR Lakewood-FL                    1:13.28        
                  36.43     1:13.28 (36.85)                                        
 18 Duke, Abby                JR Hardee-FL                      1:13.95        
                  36.30     1:13.95 (37.65)                                        
 19 Andrews, Carrington       11 Gulf                           1:14.54        
                  36.00     1:14.54 (38.54)                                        
 20 Wells, Abby                  Citrus                         1:15.15        
                  35.71     1:15.15 (39.44)                                        
 21 Braun, Savannah M          9 Mariner-FL                     1:15.32        
                  37.37     1:15.32 (37.95)                                        
 22 Pluskota, Jordan C        11 Hudson                         1:16.31        
                  36.93     1:16.31 (39.38)                                        
 23 Jefferis, Peyton          11 Northeast-FL                   1:16.64        
 24 Geudtner, Mia R            9 Cape Coral-FL                  1:16.73        
                  36.35     1:16.73 (40.38)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: $ 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.53  AA-A
                50.64  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Shaffer, Nicholas A       11 Jesuit                           52.82        
                  25.42       52.82 (27.40)                                        
  2 Kacpura, Alek             11 River Ridge                      52.91        
                  25.82       52.91 (27.09)                                        
  3 Fort, Keelan M            10 Estero-FL                        56.42        
                  27.44       56.42 (28.98)                                        
  4 Marra-Ulfe, Kyle          11 Cape Coral-FL                    57.27        
                  27.82       57.27 (29.45)                                        
  5 Hohman, Brayden S         09 Jesuit                           57.50        
                  27.78       57.50 (29.72)                                        
  6 Price, James R            12 Crystal River                    57.88        
                  27.90       57.88 (29.98)                                        
  7 Fiola, Sasha              09 Jesuit                           58.29        
                  28.57       58.29 (29.72)                                        
  8 Talbot, Collin R          12 Jesuit                         1:00.72        
                  29.50     1:00.72 (31.22)                                        
  9 Pomozov, Alex             10 Northeast-FL                   1:01.22        
                  29.07     1:01.22 (32.15)                                        
 10 Koss, Aiden               SR Lemon Bay-FL                   1:01.76        
                  30.30     1:01.76 (31.46)                                        
 11 Reschke, Derrick          FR Hardee-FL                      1:02.61        
                  29.89     1:02.61 (32.72)                                        
 12 Blaine, Justin J          10 Cape Coral-FL                  1:03.75        
                  30.68     1:03.75 (33.07)                                        
 13 Fazler, Victor            JR Lemon Bay-FL                   1:04.08        
                  30.56     1:04.08 (33.52)                                        
 14 Thatavakorn, Brandon      09 Middleton                      1:05.64        
                  32.48     1:05.64 (33.16)                                        
 15 DeLong, Zane A            12 Cape Coral-FL                  1:05.96        
                  32.48     1:05.96 (33.48)                                        
 16 Orr, Jack                 11 Cape Coral-FL                  1:06.35        
                  32.37     1:06.35 (33.98)                                        
 17 Potvin, Jeffrey           12 Middleton                      1:07.65        
                  32.75     1:07.65 (34.90)                                        
 18 Bittar, Nicholas          FR Booker-FL                      1:09.26        
                  33.41     1:09.26 (35.85)                                        
 19 Huffman, Thomas           10 Nature Coast                   1:11.32        
                  34.38     1:11.32 (36.94)                                        
 20 Koss, McKelin             JR Lemon Bay-FL                   1:11.96        
                  33.28     1:11.96 (38.68)                                        
 21 Merkle, Fred              10 Citrus                         1:13.42        
                  35.28     1:13.42 (38.14)                                        
 22 Kahler, Zachary F         12 Crystal River                  1:13.50        
                  36.26     1:13.50 (37.24)                                        
 23 Choate, Cameron P          9 Cypress Creek                  1:15.17        
                  36.38     1:15.17 (38.79)                                        
 -- Deeb, Mathew              09 Gulf                                NS        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.40        2018 Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State: $ 1:00.99        2017 Isabel Ivey, Buchholz                      
                1:02.58  AA-A
                1:03.80  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Silva, Amanda             SR Tarpon Springs                 1:06.12        
                  31.30     1:06.12 (34.82)                                        
  2 Puckett, Mikayla C        12 Estero-FL                      1:06.32        
                  30.67     1:06.32 (35.65)                                        
  3 Petitt, Kate E            09 Holy Names                     1:06.98        
                  31.39     1:06.98 (35.59)                                        
  4 Harms, Kyleigh R          12 Estero-FL                      1:08.15        
                  31.74     1:08.15 (36.41)                                        
  5 Berlin, Abby              12 Northeast-FL                   1:09.48        
                  33.09     1:09.48 (36.39)                                        
  6 Walch, Christina C        12 Cape Coral-FL                  1:10.29        
                  33.63     1:10.29 (36.66)                                        
  7 Handzlik, Natalie L       10 Cape Coral-FL                  1:13.85        
                  34.88     1:13.85 (38.97)                                        
  8 Meyers, Jocelyn M         11 Cape Coral-FL                  1:15.82        
                  35.84     1:15.82 (39.98)                                        
  9 Ramsey, Katelyn           FR Tarpon Springs                 1:16.01        
                  35.69     1:16.01 (40.32)                                        
 10 Crisci, Anna              11 Nature Coast                   1:17.43        
                  36.71     1:17.43 (40.72)                                        
 11 Marks, Natalie A          08 Holy Names                     1:18.89        
                  37.38     1:18.89 (41.51)                                        
 12 Neely, Catherine G        08 Holy Names                     1:20.37        
                  37.85     1:20.37 (42.52)                                        
 13 Reber, Kaitlyn               Parrish-FL                     1:21.80        
                  39.07     1:21.80 (42.73)                                        
 14 Plexico, Hollis           SR Gibbs-FL                       1:22.59        
                  39.89     1:22.59 (42.70)                                        
 15 Bravo, Alexandra J        12 Estero-FL                      1:22.70        
                  37.34     1:22.70 (45.36)                                        
 16 Eckert, Payton            FR Bayshore-FL                    1:23.03        
                  38.88     1:23.03 (44.15)                                        
 17 Shaw, Rachel              SR Hardee-FL                      1:23.05        
                  39.27     1:23.05 (43.78)                                        
 18 Amaya, Alexa                 Wesley Chapel                  1:23.19        
                  38.40     1:23.19 (44.79)                                        
 19 Latchana, Reeya            9 Cypress Creek                  1:23.45        
                  39.07     1:23.45 (44.38)                                        
 20 FonSing, Danielle J       11 Holy Names                     1:23.88        
                  37.29     1:23.88 (46.59)                                        
 21 Fisher, Maya              12 Robinson                       1:26.29        
                  41.11     1:26.29 (45.18)                                        
 22 Kingdon, Macey            JR Hardee-FL                      1:26.35        
                  40.41     1:26.35 (45.94)                                        
 22 Meya, Erika               JR Tarpon Springs                 1:26.35        
                  40.88     1:26.35 (45.47)                                        
 24 Justiss, Riley            JR Hardee-FL                      1:27.27        
                  42.03     1:27.27 (45.24)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 51.16        2018 Reece Whitley, William Penn, PA              
       State: $ 54.21        2018 Paul K. DeGrado, Bolles                      
                55.93  AA-A
                57.11  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kirchner, Anthony V       12 Jesuit                         1:00.89        
                  28.68     1:00.89 (32.21)                                        
  2 Schindler, Liam R         09 Jesuit                         1:01.22        
                  28.39     1:01.22 (32.83)                                        
  3 Martins, Craig            10 River Ridge                    1:01.79        
                  29.49     1:01.79 (32.30)                                        
  4 Trieloff, Geoffery R      11 Jesuit                         1:03.42        
                  29.24     1:03.42 (34.18)                                        
  5 Gilliand, Jackson         SR Tarpon Springs                 1:03.71        
                  29.19     1:03.71 (34.52)                                        
  6 Medina, Antonio L         11 Estero-FL                      1:05.25        
                  30.49     1:05.25 (34.76)                                        
  7 Jenkins, Drew                Citrus                         1:06.03        
                  30.42     1:06.03 (35.61)                                        
  8 Knight, Kein              SR Hardee-FL                      1:06.50        
                  30.79     1:06.50 (35.71)                                        
  9 Grissom, Brody C          10 Jesuit                         1:06.51        
                  31.95     1:06.51 (34.56)                                        
 10 DaSilva, Lucca C           9 Cape Coral-FL                  1:06.79        
                  31.46     1:06.79 (35.33)                                        
 11 Lewis, Andrew             11 Northeast-FL                   1:07.81        
                  31.61     1:07.81 (36.20)                                        
 12 Malestein, Robin P        09 Estero-FL                      1:07.98        
 13 Hou, Richard              10 Middleton                      1:11.23        
                  32.91     1:11.23 (38.32)                                        
 14 Canary, Trey              JR Hardee-FL                      1:12.85        
                  33.91     1:12.85 (38.94)                                        
 15 McCarty, Collin           SR Lemon Bay-FL                   1:12.87        
                  34.23     1:12.87 (38.64)                                        
 16 Prewitt, Micah            SR Tarpon Springs                 1:13.09        
                  34.48     1:13.09 (38.61)                                        
 17 Miller, Michael A         10 Mariner-FL                     1:13.31        
                  34.59     1:13.31 (38.72)                                        
 18 Troy, Trent               11 Nature Coast                   1:14.38        
                  34.73     1:14.38 (39.65)                                        
 19 Titi, Evan S              10 Cape Coral-FL                  1:14.43        
                  34.07     1:14.43 (40.36)                                        
 20 Manzano, Kelvin A         11 Cape Coral-FL                  1:15.89        
                  33.94     1:15.89 (41.95)                                        
 21 Nowaczyk, Camron          11 Hudson                         1:16.43        
                  36.11     1:16.43 (40.32)                                        
 22 Sakadales, Hunter         SR Tarpon Springs                 1:16.79        
                  35.40     1:16.79 (41.39)                                        
 23 Vreeland, Nicholas B      10 Cypress Creek                  1:17.67        
                  35.52     1:17.67 (42.15)                                        
 24 Albee, William            SR Lakewood-FL                    1:17.94        
                  35.35     1:17.94 (42.59)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: $ 3:20.95        2017 Buchholz, Buchh                            
                         I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
                3:27.65  AA-A
                3:31.02  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Estero High School-FL                                       3:37.84        
     1) Carlini, Giuliana E 10          2) Fort, Cadence E 09             
     3) Swartout, Kelsey E 10           4) Puckett, Mikayla C 12          
                  25.39       52.66 (52.66)     1:18.69 (26.03)     1:47.28 (54.62)
        2:13.64 (26.36)     2:42.40 (55.12)     3:08.55 (26.15)     3:37.84 (55.44)
  2 Academy of the Holy Names                                   3:42.34        
     1) Neely, Cassidy E 11             2) Wills, Sydney T 12             
     3) Drell, Emelia G 10              4) Cannella, Ashlin M 08          
                  27.19       56.36 (56.36)     1:22.76 (26.40)     1:52.09 (55.73)
        2:19.30 (27.21)     2:48.09 (56.00)     3:14.31 (26.22)     3:42.34 (54.25)
  3 Cape Coral High School-FL                                   3:43.67        
     1) Rodriguez, Nicole * 11          2) Walch, Christina C 12          
     3) Handzlik, Natalie L 10          4) Lehman, Madison K 9            
                  26.42       54.45 (54.45)     1:22.24 (27.79)     1:51.74 (57.29)
        2:18.91 (27.17)     2:48.55 (56.81)     3:14.80 (26.25)     3:43.67 (55.12)
  4 Hardee High School-FL                                       4:05.83        
     1) Hellein, Morgan JR              2) Christian, Lahna SO            
     3) Dickey, Morgan FR               4) Herrera, Renell SR             
                  28.75   1:01.92 (1:01.92)     1:31.01 (29.09)   2:03.68 (1:01.76)
        2:31.85 (28.17)   3:04.33 (1:00.65)     3:33.15 (28.82)   4:05.83 (1:01.50)
  5 TR Robinson High School                                     4:11.80        
     1) Rogers, Sierra 09               2) McFadden, Kaleigh 12           
     3) Fisher, Maya 12                 4) Jacobson, Sadie 11             
                  30.74   1:05.55 (1:05.55)     1:33.90 (28.35)   2:05.55 (1:00.00)
        2:36.93 (31.38)   3:13.01 (1:07.46)     3:40.71 (27.70)     4:11.80 (58.79)
  6 Cypress Creek Middle High                                   4:14.79        
     1) Latchana, Reeya 9               2) Hubler, Emma R 10              
     3) Nuguit, Gianna L 11             4) Spielberger, Julia S 9         
                  31.09   1:05.40 (1:05.40)     1:35.01 (29.61)   2:09.01 (1:03.61)
        2:39.30 (30.29)   3:14.29 (1:05.28)     3:42.07 (27.78)   4:14.79 (1:00.50)
  7 Crystal River High School                                   4:18.38        
     1) Laycock, Hannah G 12            2) Monsalve, Sophia L 09          
     3) Edwards, Bayley E 12            4) Kennedy, Genevieve E 11        
                  27.18       56.04 (56.04)                                        
            2:41.64 ( )         3:19.93 ( )     3:47.47 (27.54)     4:18.38 (58.45)
  8 Tarpon Springs High School                                  4:20.41        
     1) Ramsey, Katelyn FR              2) Meya, Erika JR                 
     3) Hernandez, Claudia JR           4) Silva, Amanda SR               
                  31.67   1:06.90 (1:06.90)     1:41.26 (34.36)   2:19.32 (1:12.42)
        2:48.45 (29.13)   3:21.76 (1:02.44)     3:50.14 (28.38)     4:20.41 (58.65)
  9 George S Middleton High School                              4:21.26        
     1) Lennon, Kylie 11                2) Teng, Hope 09                  
     3) Bansal, Bhavya 09               4) Viswanathan, Diya 10           
                  29.74   1:01.97 (1:01.97)     1:33.59 (31.62)   2:09.63 (1:07.66)
        2:41.45 (31.82)   3:18.08 (1:08.45)     3:48.00 (29.92)   4:21.26 (1:03.18)
 10 Nature Coast Technical HS                                   4:25.62        
     1) Grabowski, Natalia 11           2) Crisci, Emma 12                
     3) Swicord, Sarah 11               4) Crisci, Anna 11                
                  32.52   1:10.14 (1:10.14)     1:40.19 (30.05)   2:13.04 (1:02.90)
        2:44.67 (31.63)   3:20.87 (1:07.83)     3:51.48 (30.61)   4:25.62 (1:04.75)
 11 River Ridge High School                                     4:39.26        
     1) Castano, Sofia 10               2) Little, Sophie 9               
     3) Bartling, Haley 10              4) Corwin, Caitlyn 12             
                  33.00   1:11.59 (1:11.59)     1:42.04 (30.45)   2:16.03 (1:04.44)
        2:51.46 (35.43)   3:30.84 (1:14.81)     4:03.17 (32.33)   4:39.26 (1:08.42)
 12 Hudson High School                                          4:40.90        
     1) Windlan, Laney A 9              2) Cook, Sarah A 12               
     3) Amaral, Allison C 10            4) Pluskota, Jordan C 11          
                  32.56   1:12.09 (1:12.09)     1:44.81 (32.72)   2:28.38 (1:16.29)
        3:01.00 (32.62)   3:37.30 (1:08.92)     4:07.31 (30.01)   4:40.90 (1:03.60)
 13 Weeki Wachee High School                                    4:43.85        
     1) Sheldon, Rachel                 2) Jeffers, Grace                 
     3) Lettis, Jordan                  4) McDaniel, Morgan               
                  32.22   1:08.56 (1:08.56)     1:42.55 (33.99)   2:20.36 (1:11.80)
        2:54.70 (34.34)   4:43.85 (2:23.49)                                        
 14 Dunedin High School                                         4:46.44        
     1) Barrows, Bria FR                2) Samuels, Mary FR               
     3) Keeler, Alexa SR                4) Provenzano, Erin SO            
                                                    1:43.61 ( )         2:21.25 ( )
        2:57.45 (36.20)   3:40.44 (1:19.19)     4:10.78 (30.34)   4:46.44 (1:06.00)
 15 Citrus High School                                          4:48.69        
     1) Messer, Riley                   2) Grant, Kylie                   
     3) Fehrenbach, Madison             4) Lohmeyer, Liberty              
                  32.91   1:17.66 (1:17.66)     1:48.29 (30.63)                    
            3:05.12 ( )         4:48.69 ( )                                        
 -- Northeast High School-FL                                         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Langiotti, Lilly 10             2) Rumpf, Dayla 12                
     3) Jefferis, Peyton 11             4) Lapka, Christiane 11           
                  30.88   1:08.67 (1:08.67)                       2:13.46 (1:04.79)
        2:46.47 (33.01)   3:23.10 (1:09.64)     3:56.71 (33.61)        DQ (1:15.25)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:53.81        2018 N. Allegheny, PA                           
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: $ 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.24  AA-A
                3:08.93  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jesuit High School                                          3:17.40        
     1) Prabhakaran, Sam 11             2) Jansen, Jordan C 09            
     3) Destrade, Armando K 09          4) Shaffer, Nicholas A 11         
                  23.40       48.82 (48.82)     1:12.78 (23.96)     1:39.14 (50.32)
        2:03.24 (24.10)     2:29.81 (50.67)     2:52.38 (22.57)     3:17.40 (47.59)
  2 Lemon Bay High School-FL                                    3:22.74        
     1) Sacco, Joseph G SO              2) Scott, Thomas L JR             
     3) Koss, Becket M FR               4) Koss, Aiden SR                 
                  24.47       50.99 (50.99)     1:15.66 (24.67)     1:42.97 (51.98)
        2:05.79 (22.82)     2:31.44 (48.47)     2:54.88 (23.44)     3:22.74 (51.30)
  3 Estero High School-FL                                       3:23.82        
     1) Lenhard, Florian K 12           2) Kirby, Brian P 09              
     3) Malestein, Colin W 11           4) Fort, Keelan M 10              
                  23.51       48.54 (48.54)     1:12.29 (23.75)     1:39.57 (51.03)
        2:04.17 (24.60)     2:32.47 (52.90)     2:56.78 (24.31)     3:23.82 (51.35)
  4 Cape Coral High School-FL                                   3:27.28        
     1) Marra-Ulfe, Kyle 11             2) Dugan, Liam M 11               
     3) Thomas, Tyler G 11              4) Abdel Rhim, Mamdooh M 11       
                  25.39       52.95 (52.95)     1:18.09 (25.14)     1:46.09 (53.14)
        2:09.76 (23.67)     2:36.25 (50.16)     3:00.57 (24.32)     3:27.28 (51.03)
  5 Hardee High School-FL                                       3:35.25        
     1) Crawford, Oren SR               2) Reschke, Derrick FR            
     3) Knight, Kein SR                 4) Pate, Hugh T SR                
                  25.25       52.91 (52.91)     1:18.20 (25.29)     1:47.77 (54.86)
        2:14.05 (26.28)     2:42.74 (54.97)     3:07.34 (24.60)     3:35.25 (52.51)
  6 Crystal River High School                                   3:42.97        
     1) Price, James R 12               2) Vincent, Landon E 09           
     3) Zell, Ryan M 11                 4) Wilson, Charles M 11           
                  24.51       51.28 (51.28)     1:20.85 (29.57)   1:54.37 (1:03.09)
                            2:53.36 (58.99)     3:17.16 (23.80)     3:42.97 (49.61)
  7 George S Middleton High School                              3:44.32        
     1) Walz, Don 12                    2) Hou, Richard 10                
     3) Potvin, Jeffrey 12              4) Kim, Daniel 12                 
                  26.60       56.48 (56.48)     1:22.11 (25.63)     1:53.06 (56.58)
        2:19.44 (26.38)     2:49.96 (56.90)     3:15.40 (25.44)     3:44.32 (54.36)
  8 Cypress Creek Middle High                                   3:44.34        
     1) Bobev, Paul 10                  2) Schenck, Bradley J 11          
     3) Vreeland, Nicholas B 10         4) Crouse, Clyde E 11             
                  26.55       57.35 (57.35)     1:25.03 (27.68)     1:56.26 (58.91)
        2:23.70 (27.44)     2:54.75 (58.49)     3:18.66 (23.91)     3:44.34 (49.59)
  9 Hernando High School                                        3:51.18        
     1) Savarese, Michael               2) Faulkingham, Austin            
     3) Watson, Caden                   4) Whitaker, Pearce               
                  27.54       58.76 (58.76)     1:26.44 (27.68)     1:57.06 (58.30)
        2:24.05 (26.99)     2:54.45 (57.39)     3:21.01 (26.56)     3:51.18 (56.73)
 10 Nature Coast Technical HS                                   3:52.83        
     1) Hlinka, Dakota 12               2) Hazivasilis, Daniel 12         
     3) Ciccarello, Carter 9            4) Ciccarello, Brandon 12         
                  28.99   1:00.57 (1:00.57)     1:27.87 (27.30)     1:58.65 (58.08)
        2:26.57 (27.92)     2:58.06 (59.41)     3:24.08 (26.02)     3:52.83 (54.77)
 11 Cypress Lake High School-FL                                 4:03.84        
     1) Gibbs, Sam 09                   2) Dworkin, Bryan 09              
     3) Fayhee, Sam 11                  4) Riley, Richard N 10            
                  31.23   1:05.10 (1:05.10)     1:36.90 (31.80)   2:12.49 (1:07.39)
        2:41.16 (28.67)     3:11.81 (59.32)     4:03.84 (52.03)                    
 12 Northeast High School-FL                                    4:05.98        
     1) Burke, Evan 9                   2) Linton, Drew 10                
     3) Hinnant, Levi 11                4) Perkins, Clayton 10            
                  26.96       56.98 (56.98)     1:25.94 (28.96)   1:57.55 (1:00.57)
        2:27.09 (29.54)   2:59.35 (1:01.80)     3:29.93 (30.58)   4:05.98 (1:06.63)
 13 Hudson High School                                          4:07.72        
     1) Nava, Apollo 11                 2) Nowaczyk, Camron 11            
     3) Barkley, Justin N 10            4) Dillon, Jack W 9               
                  28.70   1:00.32 (1:00.32)     1:31.28 (30.96)   2:04.87 (1:04.55)
                          3:35.65 (1:30.78)     4:07.72 (32.07)                    
 14 Dunedin High School                                         4:17.16        
     1) Babista, Jaden SO               2) Olmo, Blake SR                 
     3) Herbert, Dean FR                4) Silcott, Dillon SO             
                  29.24                             1:33.70 ( )         2:10.91 ( )
                          3:17.94 (1:07.03)     3:45.48 (27.54)     4:17.16 (59.22)
 15 Citrus High School                                          4:31.73        
     1) Castle, Michael                 2) Lemoine, Christopher           
     3) Waller, Gavin 09                4) Swiatek, Kalen                 
                  30.55   1:05.88 (1:05.88)     1:39.90 (34.02)   2:18.47 (1:12.59)
        2:48.98 (30.51)   3:24.91 (1:06.44)     3:56.18 (31.27)   4:31.73 (1:06.82)
 16 Tarpon Springs High School                                  4:38.81        
     1) Chagaris, Panayioti JR          2) Wendler, Austin JR             
     3) Sakadales, Gehres SO            4) Sakadales, Hunter SR           
                  34.79   1:15.28 (1:15.28)                       2:34.31 (1:19.03)
                          3:37.22 (1:02.91)   4:38.81 (1:01.59)                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Academy of the Holy Names         475.5   2. Estero High School                  405
  3. Cape Coral High School              317   4. Northeast High School               107
  5. Tarpon Springs High School          105   6. TR Robinson High School              98
  7. River Ridge High School            97.5   8. Hardee High School                   91
  8. Crystal River High School            91  10. Hudson High School                   75
 11. Lakewood High School                 69  12. Lemon Bay High School                66
 13. Wesley Chapel High School            60  14. Cypress Creek Middle High            53
 15. Gulf High School                     39  16. Nature Coast Technical HS            35
 16. George S Middleton High School       35  18. Dunedin High School                  26
 18. Citrus High School                   26  20. Weeki Wachee High School              8
 21. Cypress Lake High School              6  22. Gibbs High School                     5
 23. Parrish Community High School         4  24. Bayshore High School                  1
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Jesuit High School                  534   2. Cape Coral High School              254
  3. Lemon Bay High School             189.5   4. Estero High School                  181
  5. Crystal River High School           133   6. Northeast High School               129
  7. Tarpon Springs High School          111   8. River Ridge High School              97
  8. Hardee High School                   97  10. Lakewood High School               80.5
 11. George S Middleton High School       73  12. Citrus High School                   71
 13. Cypress Creek Middle High            70  14. Wesley Chapel High School            67
 15. Hernando High School                 30  15. George D Chamberlain High            30
 17. Nature Coast Technical HS            29  17. Bayshore High School                 29
 19. Cypress Lake High School             25  20. Hudson High School                   18
 21. Zephyrhills High School              16  22. TR Robinson High School              12
 23. Booker High School                   10  24. Dunedin High School                   8
 25. Mariner High School                   3