Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                 2018 FHSAA Championship - Class 4A - 11/10/18                 
           Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL           
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fort Collins, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchholz                         
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.54  AA-A
               1:46.44  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Plant (Tampa)                                              1:44.60  AA-C  
  2  Oviedo High School                                         1:46.63        
  3  West Orange (Winter Garden)                                1:47.26        
  4  Seminole High School (Sanford)                             1:47.82        
  5  Riverview (Sarasota)                                       1:48.34        
  6  Palm Harbor University                                     1:49.40        
  7  Cooper City                                                1:49.66        
  8  Boca Raton                                                 1:49.86        
  9  Jupiter High School                                        1:49.90        
 10  Winter Park                                                1:49.94        
 11  St. Thomas Aquinas (Fort Laude                             1:49.95        
 12  Fleming Island Orange Park                                 1:49.98        
 13  Lake Brantley Altamonte Spring                             1:50.32        
 14  Lakewood Ranch High School                                 1:50.40        
 15  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:50.75        
 16  Forest Hill (West Palm Beach)                              1:50.92        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Lake Brantley Altamonte Spring                             1:35.08        
  2  Oviedo High School                                         1:35.21        
  3  Seminole High School (Sanford)                             1:36.99        
  4  Countryside (Clearwater)                                   1:37.19        
  5  Buchholz                                                   1:37.23        
  6  Palm Harbor University                                     1:37.38        
  7  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:37.90        
  8  Fletcher Neptune Beach                                     1:38.50        
  9  Winter Park                                                1:38.54        
 10  St. Petersburg                                             1:39.06        
 11  Mandarin Jacksonville                                      1:39.18        
 12  Riverview (Sarasota)                                       1:39.21        
 13  West Orange (Winter Garden)                                1:39.25        
 14  Plant (Tampa)                                              1:39.29        
 15  Cypress Bay (Weston)                                       1:39.89        
 16  St. Thomas Aquinas (Fort Laude                             1:40.72        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.80  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bathurst, Ella A              10 Plant (Tampa)             1:48.58  AA-A  
  2  Cianciolo, Christina             Riverview (Srq)           1:50.44  AA-C  
  3  Cronk, Micayla                SO FlaglerPalmCoast          1:50.85        
  4  Reisker, Leah                 JR Buchholz                  1:51.32        
  5  Barr, Savannah                   Riverview (Srq)           1:51.62        
  6  Richardson, Elizabeth R       SR Vero Beach                1:51.85        
  7  Martinez, Ella                FR Boca Raton                1:52.04        
  8  Auld, Anna R                  SO Forest Hill               1:52.06        
  9  Rose, Carlie R                10 Oviedo                    1:52.65        
 10  Radloff, Keely B              SR Lakewood Ranch            1:53.04        
 11  Stafford, Natalie                Sarasota                  1:53.18        
 12  Linartas, Elizabeth A         11 Lake Brantley             1:53.19        
 13  Schulte, Jilian K             12 Plant (Tampa)             1:53.24        
 14  Freitas, Moriah               SO Winter Park               1:53.32        
 15  Ortiz, Victoria C             SR Mandarin                  1:53.36        
 16  Aguilar, Nicole               FR PalmBchCentral            1:53.38        
 17  Licht, Abby R                 JR Countryside               1:53.45        
 18  Bowley, Lockett               FR Winter Park               1:53.48        
 19  Tague, Erin                   SR PalmBeachGardens          1:53.50        
 20  Schleicher, Mallory K            Cooper City               1:54.14        
 21  Snively, Dayle                09 Seminole                  1:54.36        
 22  Traba, Mercedes L                Sarasota                  1:54.46        
 23  Hernandez-Flores, Alexis      JR Palm Harbor Univ          1:54.70        
 24  Lane, Paige A                 SO Cypress Bay               1:55.94        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.06  2018        Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Hill, Julian F                SR Buchholz                  1:39.73  AA-C  
  2  Werner, Peyton                SR Buchholz                  1:41.59        
  3  Cote, Lukas                   JR St. Petersburg            1:42.44        
  4  Williams, Luke L              SO Palm Harbor Univ          1:42.80        
  5  Sungail, Sage Y               09 Lake Brantley             1:43.02        
  6  Korvick, Kyle                    Palmetto                  1:43.17        
  7  Guitian, Alexander J          12 Lake Brantley             1:43.20        
  8  Conde, Chance L               JR Fletcher                  1:43.23        
  9  Gardner, Alexander               Riverview (Srq)           1:43.36        
 10  Pokorny, Matthew              SR FlaglerPalmCoast          1:43.69        
 11  D'Avi, Jack                   SO Cypress Bay               1:43.89        
 12  Armer, Bourquardez E          SR Manatee                   1:43.94        
 13  Bucaro, Luis P                JR Cypress Bay               1:44.14        
 14  McKeon, Andres                12 Coral Springs             1:44.27        
 15  Ho, Quoctuan N                SR Park Vista                1:44.40        
 16  Wienants, Jacob                  Palmetto                  1:44.61        
 17  Warmbier, Ryan A              SO Newsome (Lithia)          1:44.84        
 18  Ibrahim, Philopatier          SO Cypress Bay               1:45.02        
 19  Diaz, Jose                       Western                   1:45.05        
 20  Monroe, Varis C               SO JUPT                      1:45.08        
 21  String, Eric                  11 Lyman (Longwood)          1:45.33        
 22  Borrazzo, Nicholas w          12 Oviedo                    1:45.56        
 23  Haines, Jackson S             10 Seminole                  1:45.63        
 24  Torres, Nabil                    Coral Reef                1:45.75        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.69  AA-A
               2:04.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Weyant, Emma                     Riverview (Srq)           2:02.67  AA-C  
  2  Golding, Kathleen A              Cooper City               2:02.97  AA-C  
  3  Rodriguez, Julia              SR Buchholz                  2:04.48        
  4  Cooper, Caroline              SR Winter Park               2:04.92        
  5  Maceachern, Paige             SO Boca Raton                2:04.98        
  6  Traba, Isabel F                  Sarasota                  2:05.53        
  7  Shinault, Morgan              JR Durant                    2:05.62        
  8  Agliano, Jordan                9 Lake Nona                 2:06.30        
  9  Chmielewski, Sumner A            Sarasota                  2:06.68        
 10  Khunduang, Grace              SO West Orange (Wg)          2:07.21        
 11  Lozano, Luci                     Riverview (Srq)           2:07.35        
 12  Strohmeier, Valeria              Palmetto                  2:07.81        
 13  Golding, Molly E                 Cooper City               2:09.21        
 14  Flynn, Ryan G                 JR Forest Hill               2:09.23        
 15  Donahue, Gabriela A           11 Oviedo                    2:09.48        
 16  Hu, Grace                        Riverview (Srq)           2:09.80        
 17  Rossi, Caroline E             12 Plant (Tampa)             2:09.94        
 18  Brzozowski, Julia                Riverview (Srq)           2:10.04        
 19  Nagle, Alyssa M               12 Plant (Tampa)             2:10.06        
 20  Loefgren, Emily L             SR Lakewood Ranch            2:10.13        
 21  Austrich, Morgan              10 Plant (Tampa)             2:10.23        
 22  Rodriguez, Jennifer              Hialeah Gardens           2:10.44        
 23  Rothfuss, Ellie M              9 Oviedo                    2:10.70        
 24  Barres, Manuela               SR Timber Creek              2:11.08        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  McGovern, Garrett C           JR Newsome (Lithia)          1:53.36        
  2  Brzozowski, Jason                Riverview (Srq)           1:54.39        
  3  Gusev, Alexander                 Riverview (Srq)           1:54.44        
  4  Gibbons, Ryan k               11 Oviedo                    1:54.62        
  5  Boccuzzo, Nathaniel J         11 Lake Brantley             1:55.17        
  6  Cartagena-Diaz, Carlos m      12 Oviedo                    1:55.50        
  7  Zapata, Juan F                12 St. Thomas                1:56.00        
  8  Evans, Noah C                 11 Seminole                  1:56.60        
  9  Pourmoghadam, Yashar          SR Winter Park               1:56.64        
 10  Moretti, Jake S                  East Ridge                1:56.83        
 11  Bono, Dominic                    Coral Reef                1:56.98        
 12  Harris, Reed                  JR St. Petersburg            1:57.14        
 13  Hyde, Wesley                  JR West Port                 1:57.17        
 14  Doyle, Patrick                10 Coral Glades              1:57.28        
 15  Nagle, Tommy                  1O Plant (Tampa)             1:57.35        
 16  Zanowic, Stephen              11 Lyman (Longwood)          1:57.39        
 17  Roach, Ethan                  SO Spanish River             1:57.69        
 18  Florey, Samuel R              JR Fletcher                  1:57.82        
 19  Custer, Liam                     Riverview (Srq)           1:57.85        
 20  Schwan, Matthew C             12 Lake Howell               1:57.91        
 21  Smithers, Kyle S              SR Fletcher                  1:57.92        
 22  Schmidt, Parker                  Riverview (Srq)           1:58.20        
 23  Burns, Jonathan S             JR Palm Harbor Univ          1:58.50        
 24  Rojas, Yender                    Varela                    1:59.83        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.23  AA-A
               23.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bates, Talia B                SR Buchholz                    22.85  AA-A  
  2  Mulvihill, Alexis O           SO G Steinbrenner              23.02  AA-A  
  3  Cottle, Elizabeth             SR West Orange (Wg)            23.41  AA-C  
  4  Smithwick, Heidi I            FR JUPT                        23.68        
  5  Murphy, Megan M               SO Forest Hill                 23.88        
  6  Cronin, Kaitlyn E             SR Buchholz                    23.91        
  7  Mauter, Julia                 SO Winter Springs              23.92        
  8  Ciancimino, Olivia S          10 Seminole                    23.97        
  9  Gibbons, Abigail g            11 Oviedo                      23.99        
 10  Akakabota, Stephanie O        10 Seminole                    24.07        
 11  Banks, Gabrianna C            JR Cypress Bay                 24.23        
 12  Freyman, Anna M               12 Seminole                    24.43        
 13  Chambers, Isabella L           9 St. Thomas                  24.47        
 14  Oconnor, Leigha E                East Ridge                  24.48        
 15  Kallevig, MacKenzie R         SR Palm Harbor Univ            24.51        
 16  Stewart, Emma k               12 Oviedo                      24.52        
 17  Capalbo, Solana B                Cooper City                 24.58        
 18  Caamano, Kiara                FR JUPT                        24.66        
 19  Gonzalez, Shannelle              Hialeah                     24.68        
 20  Haight, Isabella D            11 Plant (Tampa)               24.72        
 21  Acosta, Claudia                  Hialeah Gardens             24.73        
 22  Cozad, Ashley L               SR Wellington                  24.74        
 23  Answeeney, Justine M          SO G Steinbrenner              24.76        
 24  Chance, Naomi                    Riverview (Srq)             24.79        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Joyce, Dawson J               09 Seminole                    21.05        
  2  Parnell, Cole A               11 Lake Brantley               21.30        
  3  Carey, Luke                      Olympia                     21.49        
  4  Martino, Max F                JR G Steinbrenner              21.56        
  5  Burns, Joey P                 SO Countryside                 21.56        
  6  Mack, Touma                      Olympia                     21.57        
  7  Heinton, Andrew               SR Fleming Island              21.72        
  8  Petranchuk, Caleb P           SO JUPT                        21.84        
  9  Poore, Payton S               12 Seminole                    21.88        
 10  Hernandez, Kalvin             12 St. Thomas                  21.97        
 11  Fry, Patrick                  11 Oviedo                      22.01        
 12  Gottlieb, Michael A           SR Palm Harbor Univ            22.02        
 13  Frain, Patrick                SR Wiregrass Ranch             22.03        
 14  Cheong, Hau Weng              SR Buchholz                    22.04        
 15  Salls, Larry A                FR Fletcher                    22.08        
 16  Beattie, John R               FR Winter Park                 22.12        
 17  Meisenheimer, James           SR Dr. Phillips                22.13        
 18  Gann, Cory T                  SR Fletcher                    22.14        
 19  Curtis, Joshua K              JR JUPT                        22.16        
 20  Barrett, Liam M               JR Lake Mary                   22.18        
 21  Andros, Nick                     Riverview (Srq)             22.18        
 22  Wilson, Robert                   Cooper City                 22.25        
 23  Lopez, Eduardo                   Western                     22.27        
 24  Fedotov, Nicholas             SR Miami Beach                 22.27        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Creed, Jessie                 SR Boca Raton                 546.85        
  2  Wortman, Julia                SR Wellington                 524.40        
  3  Moore, Emilie                 FR Boca Raton                 493.40        
  4  Seminara, Olivia              SO PalmBeachGardens           482.05        
  5  Russo, Courtney               JR West Orange (Wg)           472.15        
  6  Glowka, Leila                 SO JUPT                       459.20        
  7  Holt, Kara                       Olympia                    454.05        
  8  Fekete, Haley                 SO JUPT                       446.85        
  9  Gaillard, Peyton              SO JUPT                       446.70        
 10  Miller, Noa                   SO JUPT                       440.75        
 11  Pagac, Caroline               JR Park Vista                 436.90        
 12  Rosen, Olivia                 10 Douglas                    421.35        
 13  Price, Madison                SO Mandarin                   418.95        
 14  Warm, Sara                    JR Buchholz                   417.55        
 15  Koenig, Grace                 JR Boca Raton                 415.60        
 16  Schmidt, Alyssa               SR Winter Park                408.05        
 17  Polejes, Brea                 JR Winter Park                398.45        
 18  Jacobson, Penelope            11 Douglas                    393.15        
 19  Dunigan, McKenzie A           10 Lake Howell                387.05        
 20  Mason, Raquel                 12 Lake Nona                  386.15        
 21  Brown, Julia                     Olympia                    363.65        
 22  Logan, Lindsey                JR Countryside                361.50        
 23  Brosnihan, Annamarie          JR Fort Pierce Cent           360.75        
 24  Egert, Hannah                    Western                    359.25        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Coffey, Tyler                 JR JUPT                       575.15        
  2  Lefebvre, Will                SR JUPT                       544.30        
  3  Trax, Tristan                 SO Vero Beach                 481.75        
  4  Flowers, Tyler                   Cooper City                478.95        
  5  Dietrich, Connor              12 Douglas                    468.50        
  6  Wegner, Brandon                  Olympia                    453.25        
  7  Howell, Joshua                 9 Oviedo                     443.60        
  8  Pfaffenbichler, Erik M        JR Newsome (Lithia)           437.15        
  9  Mercer, Zachary D             SO Fletcher                   415.25        
 10  Gibbs, Ethan                  09 Boone                      402.75        
 11  Weber, Nicholas               SR Boca Raton                 395.75        
 12  Turnball, William                Olympia                    382.80        
 13  Bailey, Patrick               JR Mandarin                   356.70        
 14  Hayden, Bryson                FR Seminole Ridge             331.05        
 15  Johnson, Spencer              JR Boca Raton                 325.75        
 16  Castro, Gabriel               SO Cypress Creek              314.20        
 17  Amar, Jacob                   SO Buchholz                   311.65        
 18  Haines, Josh                  JR Sandalwood                 295.30        
 19  Johnson, Wyatt                JR Boca Raton                 291.60        
 20  Dyer, Devin                   JR Bloomingdale               289.90        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.28  2017        Talia Bates, Buchholz                        
               54.45  AA-A
               55.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bates, Talia B                SR Buchholz                    54.08  AA-A  
  2  Brooks, Caitlin               SR Buchholz                    54.78  AA-C  
  3  Cummings, Madison             SR Atlantic                    54.78  AA-C  
  4  Gibbons, Abigail g            11 Oviedo                      55.25  AA-C  
  5  Rodriguez, Julia              SR Buchholz                    55.27  AA-C  
  6  Mulvihill, Alexis O           SO G Steinbrenner              55.59  AA-C  
  7  Traba, Isabel F                  Sarasota                    55.77        
  8  Freitas, Moriah               SO Winter Park                 55.90        
  9  Agliano, Jordan                9 Lake Nona                   56.07        
 10  Cooper, Caroline              SR Winter Park                 56.36        
 11  Schulte, Jilian K             12 Plant (Tampa)               56.61        
 12  Linartas, Elizabeth A         11 Lake Brantley               56.80        
 13  Hu, Grace                        Riverview (Srq)             56.90        
 14  Marlow, Ella N                10 Plant (Tampa)               57.22        
 15  Roque, Anelis                    Ferguson                    57.50        
 16  Oconnor, Leigha E                East Ridge                  57.66        
 17  Radloff, Keely B              SR Lakewood Ranch              57.79        
 18  Herbet, Jaden h               11 Oviedo                      57.82        
 19  Gates, Ella C                 JR Park Vista                  57.90        
 20  Pyhel, Madison                SR St. Petersburg              57.98        
 21  Bishop, Mabry T               SO G Steinbrenner              57.99        
 22  Cozad, Ashley L               SR Wellington                  58.28        
 23  Brinton, Allie S              JR Mandarin                    58.78        
 24  Gonzalez, Shannelle              Hialeah                     59.27        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Herbet, Mason j               11 Oviedo                      51.00        
  2  Aguirre, Sebastian R          SR Lakewood Ranch              51.08        
  3  Zapata, Juan F                12 St. Thomas                  51.36        
  4  Ho, Quoctuan N                SR Park Vista                  51.45        
  5  Kelly, Jacob                  JR West Orange (Wg)            51.60        
  6  Frain, Patrick                SR Wiregrass Ranch             52.01        
  7  Haines, Jackson S             10 Seminole                    52.08        
  8  Moncada, Jhon E               12 Lake Brantley               52.22        
  9  Comes, Mason                  JR Apopka                      52.25        
 10  Martino, Max F                JR G Steinbrenner              52.29        
 11  Reynolds, Ryan W               9 Oviedo                      52.44        
 12  Williams, Luke L              SO Palm Harbor Univ            52.49        
 13  Gemma, Shane N                JR Countryside                 52.54        
 14  Hermida, Jose                    Coral Reef                  52.55        
 15  Petranchuk, Caleb P           SO JUPT                        52.64        
 16  Westine, John                 SR Atlantic                    52.69        
 17  Smith, Jackson G              10 Plant (Tampa)               52.80        
 18  Hanley, Davis T               10 Oviedo                      52.94        
 19  Torres, John                     Braddock                    53.06        
 20  Fosselius, Erik T             12 Seminole                    53.11        
 21  Hernandez, Kalvin             12 St. Thomas                  53.39        
 22  Green, Robert S               JR Mandarin                    53.42        
 23  Velazquez, Gabriel               Columbus (Miami)            53.62        
 24  Miller, Maxwell A             SR Cypress Bay                 53.75        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.29  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cottle, Elizabeth             SR West Orange (Wg)            51.09  AA-C  
  2  Cronin, Kaitlyn E             SR Buchholz                    51.47        
  3  Mauter, Julia                 SO Winter Springs              51.53        
  4  Bates, Georgia                SO Buchholz                    51.63        
  5  Golding, Kathleen A              Cooper City                 51.81        
  6  Cronk, Micayla                SO FlaglerPalmCoast            52.04        
  7  Hirschmann, Erika             FR Winter Park                 52.10        
  8  Richardson, Elizabeth R       SR Vero Beach                  52.14        
  9  Aguilar, Nicole               FR PalmBchCentral              52.21        
 10  Bishop, Isabelle               9 Oviedo                      52.27        
 11  Gentry-Tuney, Leah A          SO Freedom                     52.34        
 12  Stewart, Emma k               12 Oviedo                      52.57        
 13  Reisker, Leah                 JR Buchholz                    52.59        
 14  Cottle, Michelle              FR West Orange (Wg)            52.67        
 15  Freyman, Anna M               12 Seminole                    52.71        
 16  Answeeney, Justine M          SO G Steinbrenner              52.99        
 17  Haight, Isabella D            11 Plant (Tampa)               52.99        
 18  Waite, Emily A                FR Newsome (Lithia)            53.09        
 19  Kallevig, MacKenzie R         SR Palm Harbor Univ            53.11        
 20  Bailey, Delaney                  Riverview (Srq)             53.37        
 21  Caamano, Kiara                FR JUPT                        53.41        
 22  Jahn, Lucy                    SO Winter Park                 53.47        
 23  Smith, Kayla A                SR Dr. Phillips                53.55        
 24  Lane, Paige A                 SO Cypress Bay                 53.60        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Korvick, Kyle                    Palmetto                    46.46        
  2  Joyce, Dawson J               09 Seminole                    46.63        
  3  Warmbier, Ryan A              SO Newsome (Lithia)            46.67        
  4  Burns, Joey P                 SO Countryside                 46.90        
  5  Parnell, Cole A               11 Lake Brantley               47.21        
  6  Zanowic, Stephen              11 Lyman (Longwood)            47.22        
  7  Gardner, Alexander               Riverview (Srq)             47.39        
  8  Monroe, Varis C               SO JUPT                        47.66        
  9  Heinton, Andrew               SR Fleming Island              47.94        
 10  Gottlieb, Michael A           SR Palm Harbor Univ            47.98        
 11  Ross, Matthew                 FR G Steinbrenner              47.98        
 12  Mack, Touma                      Olympia                     48.03        
 13  Smith, Maxwell P              11 Plant (Tampa)               48.04        
 14  Ciancimino, Griffin I         12 Seminole                    48.14        
 15  Seniuta, Tadas                JR Boca Raton                  48.15        
 16  Wienants, Jacob                  Palmetto                    48.18        
 17  Tadla, Maciej                    Riverview (Srq)             48.26        
 18  Carlson, Carter               11 Deerfield Beach             48.27        
 19  Dingfield, Luke C             SR Mandarin                    48.37        
 20  Wilson, Robert                   Cooper City                 48.48        
 21  Torres, Nabil                    Coral Reef                  48.49        
 22  Lesage, Lance R               10 St. Thomas                  48.56        
 23  Fry, Patrick                  11 Oviedo                      48.59        
 24  Andros, Nick                     Riverview (Srq)             48.61        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.26  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Weyant, Emma                     Riverview (Srq)           4:49.84  AA-A  
  2  Cianciolo, Christina             Riverview (Srq)           4:52.84  AA-C  
  3  Chmielewski, Sumner A            Sarasota                  4:53.42  AA-C  
  4  Auld, Anna R                  SO Forest Hill               4:54.63  AA-C  
  5  Licht, Abby R                 JR Countryside               4:54.92  AA-C  
  6  Bowley, Lockett               FR Winter Park               4:57.56        
  7  Rose, Carlie R                10 Oviedo                    4:57.79        
  8  Ortiz, Victoria C             SR Mandarin                  4:57.91        
  9  Traba, Mercedes L                Sarasota                  5:01.01        
 10  Davie, Alicia M                  Sarasota                  5:01.92        
 11  Stafford, Natalie                Sarasota                  5:01.98        
 12  Barr, Savannah                   Riverview (Srq)           5:02.59        
 13  Hobson, Kirsten                  Riverview (Srq)           5:02.63        
 14  Hampson, Sophie M             11 Oviedo                    5:02.83        
 15  Tague, Erin                   SR PalmBeachGardens          5:02.85        
 16  Schleicher, Mallory K            Cooper City               5:03.05        
 17  Hernandez-Flores, Alexis      JR Palm Harbor Univ          5:04.41        
 18  Pyhel, Madison                SR St. Petersburg            5:04.49        
 19  Snively, Dayle                09 Seminole                  5:04.95        
 20  Wesch, Erika R                SR JUPT                      5:06.56        
 21  Nagle, Alyssa M               12 Plant (Tampa)             5:07.39        
 22  Garcia, Kali J                09 Lake Brantley             5:07.55        
 23  Growe, Alanna                 SO St. Petersburg            5:08.01        
 24  Acevedo, Sarah E                 Everglades                5:11.43        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Conde, Chance L               JR Fletcher                  4:31.54  AA-C  
  2  Hill, Julian F                SR Buchholz                  4:31.60  AA-C  
  3  Brzozowski, Jason                Riverview (Srq)           4:32.98  AA-C  
  4  Gusev, Alexander                 Riverview (Srq)           4:34.78        
  5  Werner, Peyton                SR Buchholz                  4:36.20        
  6  Zafirov, Dimiter              FR Lakewood Ranch            4:36.75        
  7  McGovern, Garrett C           JR Newsome (Lithia)          4:36.85        
  8  Opitz, Ryan D                    Sarasota                  4:37.48        
  9  Hyde, Wesley                  JR West Port                 4:37.59        
 10  Sungail, Sage Y               09 Lake Brantley             4:38.17        
 11  Pokorny, Matthew              SR FlaglerPalmCoast          4:38.85        
 12  Contogonas, Elias             12 Boone                     4:39.19        
 13  Valdes, Roberto                  Palmetto                  4:39.37        
 14  Armer, Bourquardez E          SR Manatee                   4:39.73        
 15  Taddonio, Cameron             SR Boca Raton                4:40.29        
 16  Custer, Liam                     Riverview (Srq)           4:40.47        
 17  Guitian, Alexander J          12 Lake Brantley             4:41.27        
 18  Gibbons, Ryan k               11 Oviedo                    4:41.28        
 19  Vargas, Andres                   Southwest Miami           4:41.34        
 20  Shoemaker, Connor                Sarasota                  4:41.94        
 21  Bucaro, Luis P                JR Cypress Bay               4:42.33        
 22  Anderson, Carter d            11 Oviedo                    4:43.34        
 23  Ibrahim, Philopatier          SO Cypress Bay               4:44.83        
 24  McKeon, Andres                12 Coral Springs             4:44.96        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchholz                         
                        T Bates, K Cronin, G Bates, I Ivey                
               1:35.50  AA-A
               1:37.16  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Buchholz                                                   1:34.05  AA-A  
  2  Seminole High School (Sanford)                             1:37.82        
  3  Winter Park                                                1:38.31        
  4  Plant (Tampa)                                              1:38.37        
  5  Riverview (Sarasota)                                       1:38.49        
  6  Palm Harbor University                                     1:38.77        
  7  Countryside (Clearwater)                                   1:38.88        
  8  Oviedo High School                                         1:39.11        
  9  Sarasota High School                                       1:39.91        
 10  Fleming Island Orange Park                                 1:39.92        
 11  Cypress Bay (Weston)                                       1:40.01        
 12  St. Thomas Aquinas (Fort Laude                             1:40.03        
 13  Boca Raton                                                 1:40.15        
 14  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:40.17        
 15  West Orange (Winter Garden)                                1:40.57        
 16  Timber Creek (Orlando)                                     1:40.67        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Lake Brantley Altamonte Spring                             1:26.81        
  2  Olympia Orlando                                            1:26.88        
  3  Fletcher Neptune Beach                                     1:27.06        
  4  Seminole High School (Sanford)                             1:27.54        
  5  Oviedo High School                                         1:27.57        
  6  St. Petersburg                                             1:28.07        
  7  Jupiter High School                                        1:28.50        
  8  Palm Harbor University                                     1:28.59        
  9  Newsome (Lithia)                                           1:28.75        
 10  Riverview (Sarasota)                                       1:28.77        
 11  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:29.37        
 12  Deerfield Beach                                            1:29.86        
 13  Miami Palmetto                                             1:29.92        
 14  Mandarin Jacksonville                                      1:30.40        
 15  Boone High School Orlando                                  1:30.45        
 16  Fleming Island Orange Park                                 1:30.53        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.89  AA-A
               56.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Brooks, Caitlin               SR Buchholz                    52.68  AA-A  
  2  Murphy, Megan M               SO Forest Hill                 55.65  AA-C  
  3  Cummings, Madison             SR Atlantic                    55.96  AA-C  
  4  Shinault, Morgan              JR Durant                      56.71        
  5  Martinez, Ella                FR Boca Raton                  57.17        
  6  Bailey, Delaney                  Riverview (Srq)             57.24        
  7  Flynn, Reagan A               10 Plant (Tampa)               57.40        
  8  Roque, Anelis                    Ferguson                    57.47        
  9  Bates, Georgia                SO Buchholz                    57.62        
 10  Chance, Naomi                    Riverview (Srq)             57.66        
 11  Herbet, Jaden h               11 Oviedo                      57.83        
 12  DiLullo, Gina                    Hagerty (Oviedo)            58.00        
 13  Floyd, Taylor a               11 Oviedo                      58.13        
 14  Bishop, Isabelle               9 Oviedo                      58.24        
 15  Massengale, Emily R           JR Lakewood Ranch              58.39        
 16  Smith, Kayla A                SR Dr. Phillips                58.45        
 17  Lozano, Luci                     Riverview (Srq)             58.47        
 18  Chen, Emily                   12 Deerfield Beach             58.64        
 19  Donahue, Gabriela A           11 Oviedo                      58.86        
 20  Barres, Manuela               SR Timber Creek                59.12        
 21  Viera, Katelyn                JR Manatee                     59.26        
 22  Slater, Emily E               09 Seminole                    59.28        
 23  Ragan, Quinn A                JR Palm Harbor Univ            59.39        
 24  Koch, Ellie                   JR Cypress Bay               1:00.14        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cote, Lukas                   JR St. Petersburg              52.47        
  2  Evans, Noah C                 11 Seminole                    52.59        
  3  Moncada, Jhon E               12 Lake Brantley               52.72        
  4  Roach, Ethan                  SO Spanish River               52.89        
  5  Torres, John                     Braddock                    53.14        
  6  Doyle, Patrick                10 Coral Glades                53.24        
  7  Diaz, Jose                       Western                     53.30        
  8  MacGregor, Shane R            SO G Steinbrenner              53.31        
  9  Lesage, Lance R               10 St. Thomas                  53.35        
 10  D'Avi, Jack                   SO Cypress Bay                 53.37        
 11  Sickels, Michael                 North Port                  53.51        
 12  Hanley, Davis T               10 Oviedo                      53.60        
 13  Matuszak, Leo                 JR Mandarin                    53.66        
 14  Cartagena-Diaz, Carlos m      12 Oviedo                      53.77        
 15  Aguirre, Sebastian R          SR Lakewood Ranch              53.95        
 16  Grant, Magellan               SR St. Petersburg              53.95        
 17  Kugler, Liam R                JR Palm Harbor Univ            54.09        
 18  Smithers, Kyle S              SR Fletcher                    54.53        
 19  Young, Adam A                 11 Seminole                    54.92        
 20  Pastos, Augustus W            SO Buchholz                    55.38        
 21  Bungert, Alexander            FR Buchholz                    55.39        
 22  Robinson, Christian           JR West Orange (Wg)            55.50        
 23  Dingfield, Luke C             SR Mandarin                    55.59        
 24  Curry, Jackson A              FR Newsome (Lithia)            55.63        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.60  AA-A
               1:04.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bathurst, Ella A              10 Plant (Tampa)             1:01.75  AA-A  
  2  Gentry-Tuney, Leah A          SO Freedom                   1:04.31        
  3  Cabiling, Tara S              SR Palm Harbor Univ          1:04.48        
  4  Rodriguez, Jennifer              Hialeah Gardens           1:04.58        
  5  Khunduang, Grace              SO West Orange (Wg)          1:05.32        
  6  Maceachern, Paige             SO Boca Raton                1:05.37        
  7  Austrich, Morgan              10 Plant (Tampa)             1:05.60        
  8  Smithwick, Heidi I            FR JUPT                      1:05.64        
  9  Brennan, Brooke a             11 Oviedo                    1:06.18        
 10  Flynn, Ryan G                 JR Forest Hill               1:06.62        
 11  Golding, Molly E                 Cooper City               1:07.23        
 12  Barkman, Katelyn R            FR Palm Harbor Univ          1:07.43        
 13  Wolpert, Eva                  SO Winter Park               1:07.47        
 14  Brzozowski, Julia                Riverview (Srq)           1:07.62        
 15  Strohmeier, Valeria              Palmetto                  1:07.84        
 16  Lee, Hannah                      Riverview (Srq)           1:07.92        
 17  Bruining, Heidi L             09 Lake Brantley             1:08.05        
 18  Shell, Brooke                 JR Timber Creek              1:08.10        
 19  Bohacek, Sara E                9 Plant (Tampa)             1:08.26        
 20  Nigro, Isabella C             11 St. Thomas                1:08.28        
 21  Kim, Daniela                  SR Cypress Bay               1:08.32        
 22  Harney, Caitlyn               JR West Orange (Wg)          1:08.36        
 23  Haasser, Alexandra            JR Strawberry Crest          1:08.37        
 24  Kaplan, Kate S                   Cooper City               1:08.41        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Rodriguez, Hector             SR Winter Park                 58.00        
  2  Moretti, Jake S                  East Ridge                  58.55        
  3  Varon, Daniel                 SR Treasure Coast              58.82        
  4  Boccuzzo, Nathaniel J         11 Lake Brantley               59.11        
  5  Burns, Jonathan S             JR Palm Harbor Univ            59.14        
  6  Haywood, Robert               SR Strawberry Crest            59.47        
  7  Pourmoghadam, Yashar          SR Winter Park                 59.50        
  8  Cheong, Hau Weng              SR Buchholz                    59.58        
  9  Florey, Samuel R              JR Fletcher                    59.59        
 10  Herbet, Mason j               11 Oviedo                      59.69        
 11  Nagle, Tommy                  1O Plant (Tampa)               59.75        
 12  Schmidt, Parker                  Riverview (Srq)             59.78        
 13  Garthwaite, Colby             SR George Jenkins              59.85        
 14  Klein, Skylar L               12 Seminole                    59.89        
 15  Carlson, Carter               11 Deerfield Beach             59.93        
 16  Hermida, Jose                    Coral Reef                1:00.15        
 17  Carrasquillo, Carlos d        12 Oviedo                    1:00.20        
 18  Barton, Chris                    Riverview (Srq)           1:00.36        
 19  Chism, Kenneth R              SR Mandarin                  1:00.42        
 20  Jason, Will                   JR Boca Raton                1:00.59        
 21  Stoker, Bradley               JR G Steinbrenner            1:00.66        
 22  Roman, Javier A                  Cooper City               1:00.69        
 23  Rosal, Ryan                   JR Countryside               1:00.70        
 24  Valdes, Roberto                  Palmetto                  1:00.78        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchholz                         
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.79  AA-A
               3:31.27  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Buchholz                                                   3:27.78  AA-A  
  2  Plant (Tampa)                                              3:27.95  AA-C  
  3  Riverview (Sarasota)                                       3:30.84  AA-C  
  4  Winter Park                                                3:31.42        
  5  Jupiter High School                                        3:34.10        
  6  St. Thomas Aquinas (Fort Laude                             3:34.27        
  7  Sarasota High School                                       3:34.63        
  8  Oviedo High School                                         3:35.29        
  9  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:35.68        
 10  Cooper City                                                3:35.79        
 11  Palm Harbor University                                     3:36.00        
 12  Lake Brantley Altamonte Spring                             3:36.36        
 13  Seminole High School (Sanford)                             3:37.19        
 14  Boca Raton                                                 3:38.08        
 15  Lakewood Ranch High School                                 3:38.54        
 16  Countryside (Clearwater)                                   3:39.46        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Lake Brantley Altamonte Spring                             3:09.94        
  2  Palm Harbor University                                     3:11.52        
  3  Buchholz                                                   3:12.13        
  4  Miami Palmetto                                             3:12.31        
  5  Newsome (Lithia)                                           3:13.12        
  6  Riverview (Sarasota)                                       3:13.67        
  7  Countryside (Clearwater)                                   3:14.47        
  8  Olympia Orlando                                            3:14.54        
  9  Oviedo High School                                         3:14.70        
 10  Jupiter High School                                        3:14.85        
 11  Cypress Bay (Weston)                                       3:14.97        
 12  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:15.34        
 13  Mandarin Jacksonville                                      3:16.45        
 14  West Orange (Winter Garden)                                3:17.16        
 15  Seminole High School (Sanford)                             3:17.36        
 16  Winter Park                                                3:17.48