Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                   FHSAA Championship - Class 2A - 11/17/18                    
           Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL           
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fort Collins, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchh                            
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.54  AA-A
               1:46.44  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  1:47.47        
  2  Gulf Breeze                                                1:50.36        
  3  Clay (Green Cove Springs)                                  1:51.21        
  4  Eastside (Gainesville)                                     1:52.43        
  5  Mosley (Lynn Haven)                                        1:52.62        
  6  Holy Names (Tampa)                                         1:53.24        
  7  Cape Coral                                                 1:53.24        
  8  Fort Walton Beach                                          1:53.49        
  9  Merritt Island                                             1:53.51        
 10  Port Charlotte                                             1:53.77        
 11  Coral Springs Charter                                      1:53.93        
 12  Rockledge                                                  1:54.64        
 13  Tavares                                                    1:54.67        
 14  Somerset Academy                                           1:54.93        
 15  Pompano Beach                                              1:55.38        
 16  Bishop Moore (Orlando)                                     1:56.42        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Mater Lakes                                                1:38.44        
  2  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  1:39.20        
  3  Jesuit (Tampa)                                             1:39.36        
  4  Lakewood (St Petersburg)                                   1:39.53        
  5  Cape Coral                                                 1:39.72        
  6  Pompano Beach                                              1:40.40        
  7  Paxon (Jacksonville)                                       1:40.43        
  8  Stanton (Jacksonville)                                     1:40.48        
  9  Tavares                                                    1:40.59        
 10  Lincoln Park (Fort Pierce)                                 1:40.72        
 11  Mosley (Lynn Haven)                                        1:40.86        
 12  Baker County (Glen St. Mary)                               1:41.41        
 13  Suncoast (Riviera Beach)                                   1:41.51        
 14  Land O'Lakes High School                                   1:41.60        
 15  Fort Walton Beach                                          1:41.77        
 16  Merritt Island                                             1:41.87        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.80  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   12 Bayshore                  1:50.60  AA-C  
  2  Ward, Taylor                  12 Land O'Lakes              1:52.15        
  3  Sykes, Hannah                 12 Wolfson                   1:52.38        
  4  Hernandez, Olivia             SR Gulliver Prep             1:52.40        
  5  Ludwick, Makayla              SR Gulf Breeze               1:54.46        
  6  Abril, Sarah                  SR Gulliver Prep             1:54.57        
  7  Biro, Delaney                    CoralSpringsChtr          1:55.12        
  8  Visscher, Emily               10 Atlantic                  1:55.32        
  9  Hess, Jenna                      Merritt Island            1:55.85        
 10  Salcedo, Daniela              JR Suncoast                  1:57.23        
 11  Ashley, Marisa                SO Arnold                    1:57.68        
 12  Stotler, Anna G               SR Clay                      1:57.85        
 13  Sturm, Gwyneth                FR Stanton                   1:58.93        
 14  Macaisa, Sophia                  Lecanto                   1:59.14        
 15  Lewis, Lilly                  11 Ponte Vedra               1:59.33        
 16  Ahn, Zina                     11 Eastside                  1:59.43        
 17  Warren, Taylor                JR Arnold                    1:59.70        
 18  Stonebraker, Brooklyn         10 Eustis                    1:59.91        
 19  Brisco, Dakota                JR Suncoast                  2:00.15        
 20  Drell, Emmie                   9 Holy Names                2:00.19        
 21  Quigg, Roxy                      Merritt Island            2:00.46        
 22  Cox, Holly                    09 Ponte Vedra               2:00.90        
 23  Hasara, Sophia                10 Holy Names                2:01.00        
 24  Castro, Kyana                 SO Somerset Academy          2:01.03        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.06  2018        Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Kravchenko, Lucas                Merritt Island            1:41.91        
  2  Rodriguez, Jonathan           SR Gulliver Prep             1:42.62        
  3  Pellegrino, John L            12 Cape Coral                1:43.76        
  4  Santos, Mattheus              SR Pompano Beach             1:44.04        
  5  Coutant, Jacob                12 Orange Park               1:44.19        
  6  Perez, Salvador                  Mast Academy              1:44.93        
  7  Branzell, Reese S             SO Dreyfoos                  1:45.28        
  8  Brewer, Zachary               JR Bishop Moore              1:45.37        
  9  Driscoll, Brendan             12 Jesuit (Tampa)            1:46.03        
 10  Relihan, Andrew               12 Ponte Vedra               1:46.23        
 11  Escobar, Daniel E             JR AmericanHeritage          1:46.26        
 12  Prabhakaran, Sam              10 Jesuit (Tampa)            1:46.52        
 13  Kalaman, Andrew               12 Bayshore                  1:47.43        
 14  Speck, Stephen                JR Gulf Breeze               1:47.58        
 15  Hinkle, Daniel                11 Orange Park               1:48.23        
 16  Doolittle, Sean               10 Lakewood High             1:48.33        
 17  Cone, Garrett                    Cocoa                     1:48.69        
 18  Rossi, Nicolas A              SO AmericanHeritage          1:49.39        
 19  Brodeur, Benjamin J           10 Ponte Vedra               1:49.59        
 20  Davidson, Eric                   Satellite                 1:49.90        
 21  Sacco, Joseph G               FR Lemon Bay                 1:50.33        
 22  Hache, Ronald                 SR Pompano Beach             1:50.50        
 23  David, Worth                  SR Lemon Bay                 1:50.78        
 24  Garcia-Mazzarri, Luis A       12 Lincoln Park              1:50.88        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.69  AA-A
               2:04.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stotler, Sara B               SO Clay                      2:03.74  AA-C  
  2  Rodriguez, Nicole             10 Cape Coral                2:06.87        
  3  Delcompare, Audrey            12 Lely                      2:09.71        
  4  Neely, Cassidy                10 Holy Names                2:10.24        
  5  Wilson, Cali                  SR Gulf Breeze               2:10.25        
  6  Orcutt, Victoria                 Fort Walton Beac          2:11.28        
  7  Balent, Katie                    Fort Walton Beac          2:12.01        
  8  Mckenna, Thea E               SR AmericanHeritage          2:12.25        
  9  Filkin, Naomi                 11 Tavares                   2:12.46        
 10  Stevenson, Keely              SO Arnold                    2:12.55        
 11  Taulbee, Katherine M          12 Holy Names                2:12.57        
 12  Mackey, Maren                 SO Gulf Breeze               2:12.72        
 13  Alderman, Sarah                  Titusville                2:13.11        
 14  Fernandez, Gabriela              Mater Lakes               2:13.19        
 15  Cannella, Ashlin M             7 Holy Names                2:13.27        
 16  Kraft, Kayla                  JR Gulliver Prep             2:13.28        
 17  Mao, Alice                    SO Rickards                  2:13.42        
 18  Valdov, Lucie                 SR Suncoast                  2:13.93        
 19  Campbell, Maddie              SR Arnold                    2:14.62        
 20  Candido, Amber                   CoralSpringsChtr          2:14.92        
 21  Hagy, Riley E                 11 Ponte Vedra               2:15.19        
 22  Aguiar, Iliza                    Mast Academy              2:15.21        
 23  Ballestas, Emma               SR Gulliver Prep             2:15.39        
 24  Owens, Theresa                JR Bishop Moore              2:15.58        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Watson, Tyler j               SR Paxon                     1:52.99        
  2  Sehlhorst, Spencer            12 Mosley (Lynn Hav          1:54.37        
  3  Rua, Steven J                 12 Cape Coral                1:54.83        
  4  Santos, Raphael               SO Pompano Beach             1:54.87        
  5  Fernandez, Michael               Mater Lakes               1:55.24        
  6  Jones, William J              JR Stanton                   1:56.44        
  7  Shaffer, Nicholas A           10 Jesuit (Tampa)            1:57.34        
  8  Sciscente, Jake E              9 Lincoln Park              1:58.69        
  9  Carreja, Tyler                12 Jesuit (Tampa)            1:58.98        
 10  Morgan, Aiden                 FR Gulf Breeze               1:59.07        
 11  Peralta, Rene                 SR Gulliver Prep             1:59.58        
 12  Moran, Brandon                   Mater Lakes               1:59.70        
 13  Irvin, Justin                 12 Lakewood High             1:59.74        
 14  Kirchner, Anthony V           11 Jesuit (Tampa)            2:00.32        
 15  Lares, Sebastian A            FR AmericanHeritage          2:00.82        
 16  Tarafa, Mathew                   Goleman                   2:01.50        
 17  McEliece, Colin               FR Arnold                    2:01.51        
 18  Marquardt, Oscar B            11 Port Charlotte            2:01.53        
 19  Cox, Nicholas                 12 Ponte Vedra               2:01.79        
 20  Cain, Kenan                   12 Mosley (Lynn Hav          2:01.89        
 21  Casiple, Kyle A               JR Paxon                     2:02.81        
 22  Rodriguez, Agustin               Mater Lakes               2:03.48        
 23  Westgate, Daniel              SR Bishop Moore              2:03.56        
 24  Mora, Juan                    FR Archbishop                2:03.61        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.23  AA-A
               23.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Hernandez, Chloe              SO Gulliver Prep               24.24        
  2  Mason, Olivia C               SO AmericanHeritage            24.59        
  3  Chang, Ella                   SO Menendez                    24.70        
  4  Kraft, Cassandra June         FR Gulliver Prep               24.76        
  5  McCloskey, Romina             12 Land O'Lakes                24.77        
  6  Brown, Meghan E               FR Lemon Bay                   24.78        
  7  Evans, Sarah                     Port St. Lucie              24.84        
  8  Dailey, Taryn                    Merritt Island              24.87        
  9  McKim, Madeline               11 Mosley (Lynn Hav            24.91        
 10  Marquardt, Daisy C            09 Port Charlotte              24.91        
 11  Binard, Paris                    Fort Walton Beac            24.96        
 12  Schulte, Summer               SO Pompano Beach               24.97        
 13  Robinson, Sierra              SO Suncoast                    25.11        
 14  Luchau, Daniela               SR Gulliver Prep               25.16        
 15  Fowler, Chloe                 10 Eastside                    25.27        
 16  Sanchez, Sophia               12 Eastside                    25.36        
 17  Henry, Amaya                  11 Land O'Lakes                25.40        
 18  McCormick, Riley                 CoralSpringsChtr            25.48        
 19  Clark, Rese                      Rockledge                   25.53        
 20  Del Vecchio, Katrina          SO Somerset Academy            25.53        
 21  Brooks, Bella                 12 Holy Names                  25.54        
 22  Wills, Sydney T               11 Holy Names                  25.54        
 23  Gonzalez, Gabrielle           10 Eastside                    25.68        
 24  Pascual, Alissa               SO Gulliver Prep               25.78        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Pilkowski, Patryk             12 Land O'Lakes                20.92  AA-C  
  2  Garcia, Andrew                   Mourning                    21.37        
  3  Klemm, Kirk M                 10 North Fort Myers            21.57        
  4  Ramsey, Zuri                  10 Land O'Lakes                21.60        
  5  Sweeney, Cruse                SR Key West                    21.88        
  6  Denson, Gage                  SR Lemon Bay                   21.93        
  7  Meira, Philip                 JR Gulliver Prep               22.01        
  8  Edmondson, John O             11 Lincoln Park                22.05        
  9  Banciella, Reid                  Mast Academy                22.06        
 10  Rudman, Nathaniel                Fort Walton Beac            22.09        
 11  Knight, Braeden               SO Baker County                22.10        
 12  Caceres, Alex T               12 Jesuit (Tampa)              22.21        
 13  Milicevic, Max                12 Ponte Vedra                 22.27        
 14  Schulte, Shane                SR Pompano Beach               22.29        
 15  Wilson, Charles M             10 Crystal River               22.31        
 16  Poe, Dante                    SR Pompano Beach               22.32        
 17  Blythe, Jackson               10 Tavares                     22.38        
 18  Quijada, Daniel                  Mater Lakes                 22.39        
 19  White, Jacob                     Tavares                     22.48        
 20  Smith-Olson, Connor A            Mosley (Lynn Hav            22.51        
 21  Ruefle, Jonathan              12 Lakewood High               22.58        
 22  Platto, Mason                 SR Baker County                22.62        
 23  Tejeda, Robert J              12 North Fort Myers            22.64        
 24  Vasquez, Martin M             12 Cape Coral                  22.68        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Zehil, Kate                      Ponte Vedra                440.55        
  2  Atherholt, Lexi               11 Dunedin                    434.00        
  3  Kirves, Katelyn               12 River Ridge High           423.50        
  4  DeBock, Juliana               SO Suncoast                   406.90        
  5  Petitt, Kara                  11 Holy Names                 403.85        
  6  Isenhour, Blair               SO Bishop Moore               402.60        
  7  Edmundson, Shaeleigh          12 Dunedin                    394.30        
  8  Hilton, Christina             FR Pompano Beach              394.15        
  9  Devaney, Megan                12 Holy Names                 393.45        
 10  Rendina, Alisa                   Astronaut (Titus           384.00        
 11  Sylvester, Abigail            12 Mosley (Lynn Hav           356.45        
 12  Jeleniowski, Phaedra L        10 Cape Coral                 356.15        
 13  Santiago, Dominique           JR Space Coast                350.95        
 14  Armenteros, Gina              SR Stanton                    349.20        
 15  Smith, Rilian                    Sebring                    348.10        
 16  Kirk, Jonna                      Astronaut (Titus           341.60        
 17  Ragano, Sophia                12 Holy Names                 332.10        
 18  Collins, Lily                 SO Lemon Bay                  331.30        
 19  Oudejans, Saskia                 Rockledge                  329.55        
 20  Farquhar, Tifani              10 Wesley Chapel              323.50        
 21  Rivas, Lainey M               11 Lincoln Park               322.70        
 22  Adamczyk, Julia               FR Stanton                    319.80        
 23  Rozzo, Caroline               JR Suncoast                   315.15        
 24  Ehrlich, Lily                 SO Pompano Beach              314.95        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Geraghty, Jonathan E          11 Lincoln Park               491.15        
  2  Mignon, Skyklar               JR Gulliver Prep              470.65        
  3  Thompson, Jake                12 Dunedin                    456.15        
  4  Dees, Elisha                   9 Ed White                   434.10        
  5  Tolento, Nicholas             SO Lake Wales                 424.15        
  6  Dowling, Thomas               FR Suncoast                   380.05        
  7  Thomasson, Caleb                 Westside High              347.05        
  8  Denson, Gage                  SR Lemon Bay                  336.55        
  9  Puopolo, Joseph               SR Stanton                    334.80        
 10  Phaneuf, Tyler J              10 Mosley (Lynn Hav           333.50        
 11  Carter, Gavin                 12 Wolfson                    330.05        
 12  Losa, Cole                    SR Avon Park                  327.75        
 13  Shaffer, Riley                   Citrus                     327.10        
 14  Yerger, Jackson               SO Paxon                      321.20        
 15  Phelps, Daniel                   Palm Bay                   319.30        
 16  McCarter, Max                 SO Arnold                     307.50        
 17  Fulton, Alex                  09 Mosley (Lynn Hav           306.35        
 18  Hebert, Griffin               SR Arnold                     306.00        
 19  Losa, Finn                    SR Avon Park                  305.60        
 20  West, Wyatt                   JR Paxon                      302.85        
 21  Kirkland, William J           SO Stanton                    299.50        
 22  Corces, Ethan                    Merritt Island             291.75        
 23  McCallister, Chance              Astronaut (Titus           285.75        
 24  Jones, Tyler                     Satellite                  281.85        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.24  2018        Talia Bates, Buchholz                        
               54.45  AA-A
               55.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stotler, Sara B               SO Clay                        54.92  AA-C  
  2  Cordovi, Emily                SR Gulliver Prep               54.99  AA-C  
  3  Sykes, Hannah                 12 Wolfson                     56.42        
  4  Balent, Katie                    Fort Walton Beac            57.34        
  5  Dailey, Taryn                    Merritt Island              57.86        
  6  Cortes-Urbina, Adriana        12 Eastside                    58.23        
  7  Macaisa, Sophia                  Lecanto                     58.31        
  8  Dorr, Brooke                  11 Mosley (Lynn Hav            58.37        
  9  Yeo, Mia                      10 Eustis                      58.99        
 10  Thatayatikom, Tanya           10 Eastside                    59.66        
 11  Cannella, Ashlin M             7 Holy Names                  59.70        
 12  Salcedo, Daniela              JR Suncoast                    59.94        
 13  Negrette, Evelyn A            09 Port Charlotte            1:00.02        
 14  Owens, Theresa                JR Bishop Moore              1:00.37        
 15  Meira, Isabel                 SR Gulliver Prep             1:00.50        
 16  Luchau, Nicole                SR Gulliver Prep             1:00.64        
 17  McCormick, Riley                 CoralSpringsChtr          1:00.83        
 18  Hecky, Saundra                JR Space Coast               1:01.21        
 19  Balent, Beth                     Fort Walton Beac          1:01.42        
 20  Upham, Karla                  09 Lely                      1:01.43        
 21  Rosenthal, Julia              JR Gulliver Prep             1:01.52        
 22  Castro, Kyana                 SO Somerset Academy          1:01.62        
 23  Disalvo, Isabella             JR Somerset Academy          1:01.81        
 24  Patricca, Patti A             FR Dunbar                    1:02.52        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Watson, Tyler j               SR Paxon                       50.86        
  2  Rudman, Nathaniel                Fort Walton Beac            51.15        
  3  Knight, Braeden               SO Baker County                51.39        
  4  Jones, William J              JR Stanton                     51.45        
  5  Plaisted, Charles A           FR Lemon Bay                   51.66        
  6  Casiple, Kyle A               JR Paxon                       51.84        
  7  Barnes, Xavier                   Rockledge                   52.07        
  8  Shaffer, Robbie W             12 Jesuit (Tampa)              52.08        
  9  Coutant, Jacob                12 Orange Park                 52.09        
 10  Jimenez, Isaiah               SO Gulliver Prep               52.18        
 11  Smith, Gavin                  JR Suncoast                    52.33        
 12  Gerrard, Cameron              12 Lakewood High               52.42        
 13  Banciella, Reid                  Mast Academy                52.49        
 14  Santos, Raphael               SO Pompano Beach               52.50        
 15  Klemm, Kirk M                 10 North Fort Myers            52.88        
 16  Carreja, Tyler                12 Jesuit (Tampa)              52.90        
 17  Songayab, Josh                12 Eastside                    53.53        
 18  Floyd, Zachary                12 Tavares                     53.68        
 19  Kazhuro, Igor                 12 Ponte Vedra                 53.74        
 20  Cone, Garrett                    Cocoa                       53.88        
 21  Yim, Joseph                   11 Atlantic                    53.94        
 22  Cain, Kenan                   12 Mosley (Lynn Hav            54.07        
 23  Lee, Jiehoon J                SO AmericanHeritage            54.36        
 24  Shrader, Connor R             SR Stanton                     54.50        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.29  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   12 Bayshore                    52.22        
  2  Hernandez, Chloe              SO Gulliver Prep               53.08        
  3  McCloskey, Romina             12 Land O'Lakes                53.52        
  4  Biro, Delaney                    CoralSpringsChtr            53.55        
  5  Abril, Sarah                  SR Gulliver Prep               53.61        
  6  McKim, Madeline               11 Mosley (Lynn Hav            53.97        
  7  Chang, Ella                   SO Menendez                    54.09        
  8  Ashley, Marisa                SO Arnold                      54.31        
  9  Ahn, Zina                     11 Eastside                    54.48        
 10  Jurado, Isabella                 Goleman                     54.58        
 11  Mason, Olivia C               SO AmericanHeritage            54.62        
 12  Politi, Taylor                   Mast Academy                54.67        
 13  Taulbee, Katherine M          12 Holy Names                  54.79        
 14  Luchau, Daniela               SR Gulliver Prep               54.84        
 15  Brisco, Dakota                JR Suncoast                    54.92        
 16  Stotler, Anna G               SR Clay                        54.93        
 17  Quigg, Roxy                      Merritt Island              54.93        
 18  Lewis, Lilly                  11 Ponte Vedra                 55.05        
 19  Henry, Amaya                  11 Land O'Lakes                55.31        
 20  Wills, Sydney T               11 Holy Names                  55.43        
 21  Gibbins, Ella                    Titusville                  55.64        
 22  Brooks, Bella                 12 Holy Names                  55.65        
 23  Stonebraker, Brooklyn         10 Eustis                      55.84        
 24  Del Vecchio, Katrina          SO Somerset Academy            55.90        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Branzell, Reese S             SO Dreyfoos                    46.26        
  2  Rodriguez, Jonathan           SR Gulliver Prep               46.72        
  3  Ramsey, Zuri                  10 Land O'Lakes                47.55        
  4  Brandon, Caleb                   Titusville                  47.73        
  5  Garcia, Andrew                   Mourning                    48.00        
  6  Tarafa, Mathew                   Goleman                     48.30        
  7  Blythe, Jackson               10 Tavares                     48.54        
  8  Relihan, Andrew               12 Ponte Vedra                 48.84        
  9  Wang, Benjamin                SO Suncoast                    48.87        
 10  White, Jacob                     Tavares                     48.94        
 11  Quijada, Daniel                  Mater Lakes                 48.98        
 12  Legg, Mason                   12 Mosley (Lynn Hav            49.01        
 13  Milicevic, Max                12 Ponte Vedra                 49.12        
 14  Doolittle, Sean               10 Lakewood High               49.25        
 15  Caceres, Alex T               12 Jesuit (Tampa)              49.27        
 16  Edmondson, John O             11 Lincoln Park                49.43        
 17  Eubank, Zachary M             SR Clay                        49.67        
 18  Owens, Kyle M                 JR Dreyfoos                    49.71        
 19  Smith-Olson, Connor A            Mosley (Lynn Hav            49.72        
 20  Wilson, Charles M             10 Crystal River               49.72        
 21  Quattrocchi, Roman               Cocoa                       49.73        
 22  Stanislow, Jack               12 Jesuit (Tampa)              49.73        
 23  Walden, Will                  SR Gulf Breeze                 49.82        
 24  Janson-Dugan, Kevin R         11 Port Charlotte              49.88        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.26  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ward, Taylor                  12 Land O'Lakes              4:59.77        
  2  Neely, Cassidy                10 Holy Names                5:04.60        
  3  Visscher, Emily               10 Atlantic                  5:08.59        
  4  Fernandez, Michelle              Mater Lakes               5:10.80        
  5  Hess, Jenna                      Merritt Island            5:12.07        
  6  Hasara, Sophia                10 Holy Names                5:13.11        
  7  Candido, Amber                   CoralSpringsChtr          5:15.81        
  8  Sturm, Gwyneth                FR Stanton                   5:16.68        
  9  Schulte, Summer               SO Pompano Beach             5:17.31        
 10  Cardozo, Abby j               SO Paxon                     5:19.57        
 11  Connors, Paige E                 WFLA                      5:19.63        
 12  Torretta, Aria                FR Gulliver Prep             5:19.75        
 13  Lilienthal, Rachel D          FR Dreyfoos                  5:22.17        
 14  Patricca, Patti A             FR Dunbar                    5:22.46        
 15  Henry, Laura B                11 Crystal River             5:23.08        
 16  Fowler, Chloe                 10 Eastside                  5:23.18        
 17  Cox, Holly                    09 Ponte Vedra               5:23.43        
 18  Ayres, Madeline               SR Suncoast                  5:25.69        
 19  Mason, Julie E                SR AmericanHeritage          5:27.60        
 20  Kennedy, Genevieve E          10 Crystal River             5:27.83        
 21  Hagy, Riley E                 11 Ponte Vedra               5:27.88        
 22  Sanchez, Ana                  10 Eastside                  5:29.94        
 23  Ballestas, Emma               SR Gulliver Prep             5:30.50        
 24  Gibson, Peyton M              11 Bishop Kenny              5:31.89        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Driscoll, Brendan             12 Jesuit (Tampa)            4:36.05        
  2  Escobar, Daniel E             JR AmericanHeritage          4:39.04        
  3  Fernandez, Michael               Mater Lakes               4:41.01        
  4  Pellegrino, John L            12 Cape Coral                4:41.55        
  5  Peralta, Rene                 SR Gulliver Prep             4:43.21        
  6  Perez, Salvador                  Mast Academy              4:43.38        
  7  Kalaman, Andrew               12 Bayshore                  4:43.64        
  8  Brewer, Zachary               JR Bishop Moore              4:44.16        
  9  Prabhakaran, Sam              10 Jesuit (Tampa)            4:44.21        
 10  Plaisted, Charles A           FR Lemon Bay                 4:46.64        
 11  Santos, Mattheus              SR Pompano Beach             4:47.64        
 12  Rodriguez, Agustin               Mater Lakes               4:50.87        
 13  Hache, Ronald                 SR Pompano Beach             4:51.81        
 14  Marquez, Alexandro            JR Pompano Beach             4:52.75        
 15  Hinkle, Daniel                11 Orange Park               4:53.97        
 16  Finster, Ryan T                9 Jesuit (Tampa)            4:54.08        
 17  Rossi, Nicolas A              SO AmericanHeritage          4:54.99        
 18  Davidson, Eric                   Satellite                 4:56.06        
 19  Brodeur, Benjamin J           10 Ponte Vedra               4:58.00        
 20  Oakes, James                  11 Yulee                     4:58.07        
 21  Fontaine, Thomas              JR Suncoast                  4:59.17        
 22  Sabel, Slater                    Satellite                 5:01.96        
 23  Whitaker, Cade                   Rockledge                 5:03.46        
 24  Czubati, John e               10 Ponte Vedra               5:04.55        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchh                            
                        T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
               1:35.50  AA-A
               1:37.16  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  1:38.68        
  2  Land O'Lakes High School                                   1:40.35        
  3  Holy Names (Tampa)                                         1:40.59        
  4  Merritt Island                                             1:40.96        
  5  Eastside (Gainesville)                                     1:41.48        
  6  Suncoast (Riviera Beach)                                   1:41.61        
  7  Clay (Green Cove Springs)                                  1:42.20        
  8  American Heritage (Plantation)                             1:42.54        
  9  Titusville                                                 1:43.49        
 10  Ponte Vedra                                                1:43.74        
 11  Gulf Breeze                                                1:43.81        
 12  Arnold (Panama City Beach)                                 1:43.88        
 13  Menendez (St. Augustine)                                   1:44.13        
 14  Wolfson (Jacksonville)                                     1:44.26        
 15  Fort Walton Beach                                          1:44.73        
 16  Rockledge                                                  1:44.89        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Pompano Beach                                              1:27.20        
  2  Land O'Lakes High School                                   1:27.29        
  3  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  1:28.23        
  4  Mourning (North Miami)                                     1:29.17        
  5  Jesuit (Tampa)                                             1:29.21        
  6  Lakewood (St Petersburg)                                   1:29.36        
  7  Ponte Vedra                                                1:29.62        
  8  Lemon Bay (Englewood)                                      1:29.80        
  9  Mast (Key Biscayne)                                        1:30.41        
 10  Gulf Breeze                                                1:31.07        
 11  Tavares                                                    1:31.08        
 12  Mater Lakes                                                1:31.14        
 13  Baker County (Glen St. Mary)                               1:31.20        
 14  Fort Walton Beach                                          1:31.97        
 15  Suncoast (Riviera Beach)                                   1:32.23        
 16  Orange Park                                                1:32.53        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.89  AA-A
               56.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cordovi, Emily                SR Gulliver Prep               56.62        
  2  Ludwick, Makayla              SR Gulf Breeze                 57.45        
  3  Warren, Taylor                JR Arnold                      57.79        
  4  Rodriguez, Nicole             10 Cape Coral                  58.59        
  5  Cortes-Urbina, Adriana        12 Eastside                    58.87        
  6  Filkin, Naomi                 11 Tavares                     59.03        
  7  Brown, Meghan E               FR Lemon Bay                   59.04        
  8  Kraft, Kayla                  JR Gulliver Prep               59.35        
  9  Campbell, Maddie              SR Arnold                      59.40        
 10  Bradford, Lily K              10 Mosley (Lynn Hav            59.73        
 11  Evans, Sarah                     Port St. Lucie              59.80        
 12  Stevenson, Keely              SO Arnold                      59.84        
 13  Binard, Paris                    Fort Walton Beac          1:00.59        
 14  Valdov, Lucie                 SR Suncoast                  1:00.59        
 15  Kraus, Stephanie T            12 Cape Coral                1:00.87        
 16  Disalvo, Isabella             JR Somerset Academy          1:01.41        
 17  Dupee, Sofia                  10 Yulee                     1:01.42        
 18  Fowler, Faith                    CoralSpringsChtr          1:01.71        
 19  McKinnon, Cassidy                Satellite                 1:02.36        
 20  Chu, Britney                  12 Eastside                  1:02.40        
 21  Mason, Julie E                SR AmericanHeritage          1:02.80        
 22  Hayford, Casey L              12 Bishop Kenny              1:02.85        
 23  Cleto, Victoria M             11 Springstead               1:02.94        
 24  Laycock, Hannah G             11 Crystal River             1:03.56        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Kravchenko, Lucas                Merritt Island              50.94        
  2  Pilkowski, Patryk             12 Land O'Lakes                51.13        
  3  Sciscente, Jake E              9 Lincoln Park                53.33        
  4  Smith, Gavin                  JR Suncoast                    53.63        
  5  Shaffer, Nicholas A           10 Jesuit (Tampa)              53.93        
  6  Sweeney, Cruse                SR Key West                    53.96        
  7  Speck, Stephen                JR Gulf Breeze                 54.20        
  8  Cox, Nicholas                 12 Ponte Vedra                 54.21        
  9  Jimenez, Isaiah               SO Gulliver Prep               54.49        
 10  Tang, Chris                      Fort Walton Beac            54.53        
 11  Idippili, Ravidu              11 Land O'Lakes                54.98        
 12  Lares, Sebastian A            FR AmericanHeritage            55.10        
 13  Ruefle, Jonathan              12 Lakewood High               55.46        
 14  Legg, Mason                   12 Mosley (Lynn Hav            55.96        
 15  Marquez, Alexandro            JR Pompano Beach               56.15        
 16  Sabel, Slater                    Satellite                   56.33        
 17  Kacpura, Alek                 10 River Ridge High            56.47        
 18  Floyd, Zachary                12 Tavares                     56.55        
 19  Rosas, Santiago               12 Cape Coral                  56.91        
 20  Lesentier, Luca                  Mast Academy                57.15        
 21  Leon, Joseph M                12 Cape Coral                  57.47        
 22  Garcia-Mazzarri, Luis A       12 Lincoln Park                57.48        
 23  Hickey, Chad                  SR Paxon                       57.73        
 24  Straley, Noah R               09 Bishop Kenny                57.76        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.60  AA-A
               1:04.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Wilson, Cali                  SR Gulf Breeze               1:05.07        
  2  Hernandez, Olivia             SR Gulliver Prep             1:05.09        
  3  Fernandez, Michelle              Mater Lakes               1:05.88        
  4  Delcompare, Audrey            12 Lely                      1:06.88        
  5  Alderman, Sarah                  Titusville                1:07.94        
  6  Dupee, Isabel                 12 Yulee                     1:08.10        
  7  Fernandez, Gabriela              Mater Lakes               1:08.16        
  8  Orcutt, Victoria                 Fort Walton Beac          1:08.17        
  9  Mckenna, Thea E               SR AmericanHeritage          1:08.28        
 10  Ham, Emme N                   JR AmericanHeritage          1:08.40        
 11  Mao, Alice                    SO Rickards                  1:08.66        
 12  Addison, Elysia S             SO Clay                      1:08.88        
 13  Gonzalez, Sarah                  Rockledge                 1:08.97        
 14  Silva, Amanda D               11 Tarpon Springs            1:09.15        
 15  Larin, Elise                  SR Somerset Academy          1:09.21        
 16  Marquardt, Daisy C            09 Port Charlotte            1:09.37        
 17  Walch, Christina C            11 Cape Coral                1:09.40        
 18  Aguiar, Iliza                    Mast Academy              1:09.59        
 19  Dorr, Brooke                  11 Mosley (Lynn Hav          1:09.71        
 20  Jurado, Isabella                 Goleman                   1:10.02        
 21  Miao, Margaret                FR Gulliver Prep             1:10.35        
 22  Mackey, Maren                 SO Gulf Breeze               1:10.93        
 23  Thatayatikom, Tanya           10 Eastside                  1:11.16        
 24  Pinkos, Catherine              9 Land O'Lakes              1:14.97        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Sehlhorst, Spencer            12 Mosley (Lynn Hav            58.71        
  2  Moran, Brandon                   Mater Lakes                 58.75        
  3  Pineda, Juanpablo                Mater Lakes                 59.04        
  4  Rua, Steven J                 12 Cape Coral                  59.45        
  5  Barnes, Xavier                   Rockledge                   59.92        
  6  Cole, Freddie                    Cocoa                       59.93        
  7  McEliece, Colin               FR Arnold                    1:00.19        
  8  Marquardt, Oscar B            11 Port Charlotte            1:00.74        
  9  Westgate, Daniel              SR Bishop Moore              1:00.91        
 10  Brandon, Caleb                   Titusville                1:01.02        
 11  Schulte, Shane                SR Pompano Beach             1:01.21        
 12  Rosenthal, Parker             FR Gulliver Prep             1:01.28        
 13  Lee, Jiehoon J                SO AmericanHeritage          1:01.31        
 14  Irvin, Justin                 12 Lakewood High             1:01.52        
 15  Cowan, Christopher            SR Key West                  1:02.34        
 16  Kirchner, Anthony V           11 Jesuit (Tampa)            1:02.37        
 17  Sutek, Griffin                10 Land O'Lakes              1:02.58        
 18  Rebessi, Bruno                SO Gulliver Prep             1:02.60        
 19  Morgan, Aiden                 FR Gulf Breeze               1:02.81        
 20  Pike, Alexander                  Palm Bay                  1:02.91        
 21  Mobley, Trent A               SR Baker County              1:02.99        
 22  McCormick, Samuel                CoralSpringsChtr          1:03.09        
 23  Trieloff, Geoffery R          10 Jesuit (Tampa)            1:03.11        
 24  Mora, Juan                    FR Archbishop                1:03.17        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchh                            
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.79  AA-A
               3:31.27  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  3:30.50  AA-C  
  2  Gulf Breeze                                                3:38.94        
  3  Land O'Lakes High School                                   3:39.23        
  4  Suncoast (Riviera Beach)                                   3:39.52        
  5  Arnold (Panama City Beach)                                 3:40.09        
  6  Eastside (Gainesville)                                     3:41.19        
  7  Holy Names (Tampa)                                         3:41.73        
  8  Mosley (Lynn Haven)                                        3:42.47        
  9  Fort Walton Beach                                          3:42.75        
 10  American Heritage (Plantation)                             3:44.99        
 11  Coral Springs Charter                                      3:45.14        
 12  Port Charlotte                                             3:45.24        
 13  Ponte Vedra                                                3:45.71        
 14  Mast (Key Biscayne)                                        3:46.18        
 15  Bishop Moore (Orlando)                                     3:46.33        
 16  Somerset Academy                                           3:46.55        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Gulliver Prep (Pinecrest)                                  3:12.29        
  2  Jesuit (Tampa)                                             3:12.66        
  3  Pompano Beach                                              3:13.01        
  4  Land O'Lakes High School                                   3:14.55        
  5  Mosley (Lynn Haven)                                        3:16.26        
  6  Mast (Key Biscayne)                                        3:16.42        
  7  Ponte Vedra                                                3:16.66        
  8  Cape Coral                                                 3:18.31        
  9  American Heritage (Plantation)                             3:18.88        
 10  Paxon (Jacksonville)                                       3:18.93        
 11  Lincoln Park (Fort Pierce)                                 3:18.94        
 12  Lemon Bay (Englewood)                                      3:19.31        
 13  Cocoa                                                      3:19.84        
 14  Suncoast (Riviera Beach)                                   3:20.08        
 15  Gulf Breeze                                                3:21.95        
 16  Port Charlotte                                             3:22.81