Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2018 FHSAA 4A Region 2 Championship                      
                      Hosted By: Countryside High School                       
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fort Collins, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchh                            
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.54  AA-A
               1:46.44  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       1:49.54        
  2  Palm Harbor University                                     1:49.79        
  3  Plant (Tampa)                                              1:49.83        
  4  Lakewood Ranch High School                                 1:51.19        
  5  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:52.49        
  6  Countryside (Clearwater)                                   1:52.54        
  7  St. Petersburg                                             1:53.42        
  8  Olympia Orlando                                            1:55.11        
  9  Sarasota High School                                       1:55.52        
 10  Dr Phillips Orlando                                        1:56.34        
 11  Lake Nona Orlando                                          1:57.90        
 12  Freedom Orlando                                            1:59.35        
 13  Strawberry Crest (Dover)                                   1:59.39        
 14  Manatee (Bradenton)                                        1:59.75        
 15  Durant (Plant City)                                        2:02.08        
 16  East Ridge Clermont                                        2:04.82        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  St. Petersburg                                             1:39.36        
  2  Countryside (Clearwater)                                   1:40.10        
  3  Palm Harbor University                                     1:40.20        
  4  Riverview (Sarasota)                                       1:41.13        
  5  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:42.26        
  6  Lakewood Ranch High School                                 1:42.51        
  7  Newsome (Lithia)                                           1:42.67        
  8  Plant (Tampa)                                              1:43.29        
  9  Freedom Orlando                                            1:45.92        
 10  Dr Phillips Orlando                                        1:46.21        
 11  George Jenkins Lakeland                                    1:47.04        
 12  Strawberry Crest (Dover)                                   1:48.02        
 13  Olympia Orlando                                            1:48.37        
 14  Sarasota High School                                       1:50.27        
 15  Lake Nona Orlando                                          1:50.32        
 16  Manatee (Bradenton)                                        1:51.35        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.80  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bathurst, Ella A              10 Plant (Tampa)             1:51.19        
  2  Cianciolo, Christina             Riverview (Srq)           1:52.95        
  3  Barr, Savannah                   Riverview (Srq)           1:53.45        
  4  Marlow, Ella N                10 Plant (Tampa)             1:53.70        
  5  Schulte, Jilian K             12 Plant (Tampa)             1:54.46        
  6  Licht, Abby R                 JR Countryside               1:55.79        
  7  Radloff, Keely B              SR Lakewood Ranch            1:55.89        
  8  Hernandez-Flores, Alexis      JR Palm Harbor Univ          1:56.45        
  9  Traba, Mercedes L                Sarasota                  1:56.52        
 10  Hobson, Kirsten                  Riverview (Srq)           1:56.58        
 11  Stafford, Natalie                Sarasota                  1:56.73        
 12  German, Megan R               SO Countryside               1:59.03        
 13  Swan, Ally L                  SR Palm Harbor Univ          1:59.83        
 14  Growe, Alanna                 SO St. Petersburg            2:00.17        
 15  Aguirre, Suzy M               SO Lakewood Ranch            2:00.58        
 16  Davie, Alicia M                  Sarasota                  2:00.85        
 17  Whitfield, Belle I             9 Plant (Tampa)             2:01.03        
 18  Barron, Molli r               SO Manatee                   2:01.92        
 19  Shirley, Jordan A             SR Palm Harbor Univ          2:01.96        
 20  Pyhel, McKenzie               SO St. Petersburg            2:02.34        
 21  Somrah, Edith M               SO Newsome (Lithia)          2:02.57        
 22  Hall, MacKenzie               SO G Steinbrenner            2:02.74        
 23  Carroll, Abigail              11 Lake Nona                 2:04.95        
 24  Lu, Stacey                       Olympia                   2:05.92        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.06  2018        Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cote, Lukas                   JR St. Petersburg            1:42.87        
  2  Williams, Luke L              SO Palm Harbor Univ          1:44.06        
  3  Gardner, Alexander               Riverview (Srq)           1:45.36        
  4  Warmbier, Ryan A              SO Newsome (Lithia)          1:46.55        
  5  Walters, Peyton J             SO Countryside               1:47.49        
  6  Shilts, Jeffrey M             JR Haines City               1:48.39        
  7  Opitz, Ryan D                    Sarasota                  1:48.70        
  8  Barton, Chris                    Riverview (Srq)           1:48.92        
  9  Lankton, Douglas E            JR Wiregrass Ranch           1:49.05        
 10  Romero, Kyle                  SR Palm Harbor Univ          1:49.41        
 11  Barrera, Nicolas              JR Newsome (Lithia)          1:50.05        
 12  Harkness, Alex J              SO G Steinbrenner            1:50.18        
 13  Armer, Bourquardez E          SR Manatee                   1:50.22        
 14  Schmidt, Mason                   Riverview (Srq)           1:50.56        
 15  Runge, Frank R                FR Lakewood Ranch            1:50.76        
 16  Shoemaker, Connor                Sarasota                  1:51.04        
 17  Costa, Felipe                    Celebration               1:52.53        
 18  Fratila, Sole                 FR Dr. Phillips              1:53.47        
 19  Magrino, Daniel               SR Dr. Phillips              1:53.51        
 20  Rego, Thiago I                JR Freedom                   1:53.76        
 21  Lear, Finn                       Riverview (Srq)           1:53.77        
 22  Sweet, James                  SR Dr. Phillips              1:54.40        
 23  Ross, Matthew                 FR G Steinbrenner            1:54.72        
 24  Whiteley, John Banks B        10 Plant (Tampa)             1:55.17        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.69  AA-A
               2:04.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Weyant, Emma                     Riverview (Srq)           2:05.72        
  2  Traba, Isabel F                  Sarasota                  2:09.01        
  3  Agliano, Jordan                9 Lake Nona                 2:09.94        
  4  Loefgren, Emily L             SR Lakewood Ranch            2:09.97        
  5  Bishop, Mabry T               SO G Steinbrenner            2:10.46        
  6  Shinault, Morgan              JR Durant                    2:11.28        
  7  Massengale, Emily R           JR Lakewood Ranch            2:11.56        
  8  Lozano, Luci                     Riverview (Srq)           2:11.83        
  9  Chmielewski, Sumner A            Sarasota                  2:11.90        
 10  Hu, Grace                        Riverview (Srq)           2:12.14        
 11  Austrich, Morgan              10 Plant (Tampa)             2:12.27        
 12  Nagle, Alyssa M               12 Plant (Tampa)             2:13.13        
 13  Sanchez, Carin K              10 Plant (Tampa)             2:13.85        
 14  Thurin, Kelsey N              JR Palm Harbor Univ          2:14.15        
 15  Cabiling, Tara S              SR Palm Harbor Univ          2:14.93        
 16  Grant, Maslin                 SO St. Petersburg            2:15.20        
 17  Rossi, Caroline E             12 Plant (Tampa)             2:15.35        
 18  Brzozowski, Julia                Riverview (Srq)           2:16.88        
 19  Gobora, Sofiya                   Sarasota                  2:19.00        
 20  Duval, Phoebe J               FR Lakewood Ranch            2:19.86        
 21  Palsha, Gracelyn              JR St. Petersburg            2:20.72        
 22  De Oliveria Clinco, Amanda       Olympia                   2:20.97        
 23  Moreland, McKenzie E          FR Dr. Phillips              2:22.32        
 24  Wiand, Emily A                FR Countryside               2:22.82        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gusev, Alexander                 Riverview (Srq)           1:56.48        
  2  Harris, Reed                  JR St. Petersburg            1:57.05        
  3  Brzozowski, Jason                Riverview (Srq)           1:57.24        
  4  McGovern, Garrett C           JR Newsome (Lithia)          1:59.05        
  5  Cote, Benjamin                SO St. Petersburg            1:59.65        
  6  Rosal, Ryan                   JR Countryside               1:59.93        
  7  Custer, Liam                     Riverview (Srq)           2:00.34        
  8  Moretti, Jake S                  East Ridge                2:00.62        
  9  Nagle, Tommy                  1O Plant (Tampa)             2:00.81        
 10  Schmidt, Parker                  Riverview (Srq)           2:00.82        
 11  Stoker, Bradley               JR G Steinbrenner            2:01.86        
 12  Smith, Max P                  11 Plant (Tampa)             2:02.28        
 13  Coronado, Conner              SO Durant                    2:03.45        
 14  Peng, Tyler                   FR Newsome (Lithia)          2:03.82        
 15  Burns, Jake S                 JR Palm Harbor Univ          2:04.04        
 16  Garthwaite, Colby             SR George Jenkins            2:06.00        
 17  Hom, Matthew P                SR Palm Harbor Univ          2:06.09        
 18  Cabiling, Ebraham S           JR Palm Harbor Univ          2:06.19        
 19  Asmakis, Ray m                JR Manatee                   2:06.84        
 20  Miller, Benjamin                 Sarasota                  2:07.36        
 21  LaRochelle, Logan             JR Freedom                   2:07.80        
 22  Hauk, Logan                   SO George Jenkins            2:08.63        
 23  Haywood, Robert               SR Strawberry Crest          2:09.11        
 24  Johnson, Alec                    Olympia                   2:09.51        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.23  AA-A
               23.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Mulvihill, Lexie O            SO G Steinbrenner              23.58  AA-C  
  2  Oconnor, Leigha E                East Ridge                  24.82        
  3  Taugner, Abby R               SO Countryside                 24.97        
  4  Haight, Isabella D            11 Plant (Tampa)               25.07        
  5  Kallevig, MacKenzie R         SR Palm Harbor Univ            25.07        
  6  Answeeney, Justine M          SO G Steinbrenner              25.08        
  7  Chance, Naomi                    Riverview (Srq)             25.11        
  8  Waite, Emily A                FR Newsome (Lithia)            25.13        
  9  Shirley, Amber L              SR Palm Harbor Univ            25.27        
 10  Gregory, Brooke R             JR Countryside                 25.37        
 11  Rutledge, Lily                   Olympia                     25.40        
 12  Haasser, Alexandra            JR Strawberry Crest            25.42        
 13  Benda, Angelique              SR George Jenkins              25.43        
 14  Kantzler, Abbey M             FR Countryside                 25.54        
 15  Gerrard, Molly                FR St. Petersburg              25.65        
 16  Barkman, Katelyn R            FR Palm Harbor Univ            25.66        
 17  Kelly, Avery A                SO Palm Harbor Univ            25.70        
 18  Horency, Samantha             JR Dr. Phillips                25.71        
 19  Armer, Marisa l               SO Manatee                     25.80        
 20  Wright, Kylene                FR Strawberry Crest            25.88        
 21  Khalil, Maryam S              FR Wiregrass Ranch             26.04        
 22  Kishpaugh, Isabel                Riverview (Srq)             26.08        
 23  Khowessah, Yasmine T           9 Plant (Tampa)               26.12        
 24  Bohacek, Sara E                9 Plant (Tampa)               26.13        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Mack, Touma                      Olympia                     21.69        
  2  Carey, Luke                      Olympia                     21.71        
  3  Repassy, Jared N                 Sarasota                    22.35        
  4  Gottlieb, Michael A           SR Palm Harbor Univ            22.44        
  5  Burns, Joey P                 SO Countryside                 22.47        
  6  Rozycki, Kieran               SR St. Petersburg              22.47        
  7  Dapo, Denis                   FR Palm Harbor Univ            22.55        
  8  Luzardo, Carlos               SR Freedom                     22.64        
  9  Meisenheimer, Max             SR Dr. Phillips                22.66        
 10  Chaves, Nicolas               SR Palm Harbor Univ            22.67        
 11  Martino, Max F                JR G Steinbrenner              22.73        
 12  Frain, Patrick                SR Wiregrass Ranch             22.83        
 13  Andros, Nick                     Riverview (Srq)             22.83        
 14  Joossens, Hayden T            SR Dr. Phillips                22.91        
 15  Collins, Gavin                SR Dr. Phillips                22.97        
 16  Kugler, Liam R                JR Palm Harbor Univ            23.01        
 17  Battestella, Anthony          12 Lake Nona                   23.13        
 18  Ooi, Edison                      Riverview (Srq)             23.17        
 19  MacGregor, Shane R            SO G Steinbrenner              23.19        
 20  Madej, Gabriel                SR Dr. Phillips                23.21        
 21  Halpern, Noah                 1O Plant (Tampa)               23.27        
 22  Sickels, Michael                 North Port                  23.32        
 23  Tadla, Maciej                    Riverview (Srq)             23.38        
 24  Enghave, Mads                 JR Countryside                 23.44        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Holt, Kara                       Olympia                    486.60        
  2  Mason, Raquel                 12 Lake Nona                  414.80        
  3  Turner, Abby                  11 Plant (Tampa)              401.00        
  4  Brown, Julia                     Olympia                    391.60        
  5  White, Kaylin                 JR St. Cloud                  381.35        
  6  Cusumano, Maya                   Celebration                376.15        
  7  Logan, Lindsey                JR Countryside                369.70        
  8  Ganichot, Noemie              1O Plant (Tampa)              365.50        
  9  Beckwith, Kiley                  G Steinbrenner             352.10        
 10  Galo, Abigail                 FR Wiregrass Ranch            347.70        
 11  Bobon, Cecilia                SO Freedom                    341.80        
 12  McKyton, Katie                FR St. Petersburg             334.70        
 13  Martin, Jessime                  Durant                     333.20        
 14  Rettig, Nellie                SO St. Petersburg             329.80        
 15  Boutin, Brylee E              SO Newsome (Lithia)           329.70        
 16  Bartlett, Annie L             FR Newsome (Lithia)           328.50        
 17  Gunther, Bridget              SO Palm Harbor Univ           320.95        
 18  Kull, Ansley                  SO Bloomingdale               320.15        
 19  Hollingsworth, Heather        SO St. Petersburg             313.75        
 20  Finley, Carissa                  Olympia                    304.40        
 21  Swartz, Bella T                9 Plant (Tampa)              304.20        
 22  Ferreter, Rachael             FR Freedom                    300.50        
 23  Taylor, Brooke                SR St. Cloud                  292.60        
 24  Diedrich, Tierney             FR Dr. Phillips               292.45        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Wegner, Brandon                  Olympia                    494.40        
  2  Pfaffenbichler, Erik M        JR Newsome (Lithia)           478.65        
  3  Turnball, William                Olympia                    450.60        
  4  Dyer, Devin                   JR Bloomingdale               399.00        
  5  Castro, Gabriel               SO Cypress Creek              347.70        
  6  Sanchez, Alec                 FR Palm Harbor Univ           306.75        
  7  Endicott, Caleb               JR St. Cloud                  300.70        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.28  2017        Talia Bates, Buchholz                        
               54.45  AA-A
               55.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Mulvihill, Lexie O            SO G Steinbrenner              56.68        
  2  Marlow, Ella N                10 Plant (Tampa)               56.95        
  3  Bishop, Mabry T               SO G Steinbrenner              56.96        
  4  Schulte, Jilian K             12 Plant (Tampa)               57.06        
  5  Agliano, Jordan                9 Lake Nona                   57.26        
  6  Traba, Isabel F                  Sarasota                    57.39        
  7  Oconnor, Leigha E                East Ridge                  58.87        
  8  Radloff, Keely B              SR Lakewood Ranch              59.14        
  9  Hu, Grace                        Riverview (Srq)             59.23        
 10  Flynn, Reagan A               10 Plant (Tampa)               59.55        
 11  Pyhel, Madison                SR St. Petersburg              59.80        
 12  Somrah, Edith M               SO Newsome (Lithia)            59.89        
 13  Cardosi, Lauren               SO George Jenkins              59.99        
 14  Lee, Hannah                      Riverview (Srq)           1:00.22        
 15  Barcelo, Isabella M              Sarasota                  1:00.27        
 16  Aguirre, Suzy M               SO Lakewood Ranch            1:00.62        
 17  Goz, Kaitlynne R              SO Palm Harbor Univ          1:01.07        
 18  Lu, Stacey                       Olympia                   1:01.17        
 19  Polo, Michelle A              FR Freedom                   1:01.31        
 20  Yarmolowitz, Drue E           SO Countryside               1:01.48        
 21  Greene, Abby M                FR G Steinbrenner            1:01.78        
 22  Tyle, Taylor M                   Sarasota                  1:01.81        
 23  Kantzler, Abbey M             FR Countryside               1:02.29        
 24  Moreland, McKenzie E          FR Dr. Phillips              1:02.81        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Aguirre, Sebastian R          SR Lakewood Ranch              51.68        
  2  Williams, Luke L              SO Palm Harbor Univ            52.58        
  3  Frain, Patrick                SR Wiregrass Ranch             53.51        
  4  Gemma, Shane N                JR Countryside                 54.79        
  5  Smith, Jackson G              10 Plant (Tampa)               54.80        
  6  Martino, Max F                JR G Steinbrenner              54.87        
  7  Walters, Peyton J             SO Countryside                 54.93        
  8  Romero, Kyle                  SR Palm Harbor Univ            55.70        
  9  Peng, Tyler                   FR Newsome (Lithia)            56.07        
 10  Kishpaugh, Kai                   Riverview (Srq)             56.15        
 11  Enghave, Mads                 JR Countryside                 56.28        
 12  LaRochelle, Logan             JR Freedom                     56.35        
 13  Yordanov, Denis D              9 Plant (Tampa)               56.41        
 14  Morel, Rhansey                SO Alonso (Tampa)              56.49        
 15  Hernandez, Javier J           SR Cypress Creek               56.60        
 16  Annett, Connor G              JR Newsome (Lithia)            56.65        
 17  Magrino, Daniel               SR Dr. Phillips                56.76        
 18  Greene, Jimmy N               JR G Steinbrenner              57.19        
 19  Schulhofer, Evan              SO George Jenkins              57.72        
 20  Johnson, Alec                    Olympia                     57.73        
 21  Lam, Alex                        Riverview (Srq)             57.86        
 22  Seibert, Ethan J              SR Newsome (Lithia)            58.65        
 23  Arias, Martin                 FR Dr. Phillips                58.80        
 24  Minchinton, Mackenzie            North Port                  59.31        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.29  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gentry-Tuney, Leah A          SO Freedom                     52.65        
  2  Haight, Isabella D            11 Plant (Tampa)               54.00        
  3  Bailey, Delaney                  Riverview (Srq)             54.03        
  4  Answeeney, Justine M          SO G Steinbrenner              54.12        
  5  Waite, Emily A                FR Newsome (Lithia)            54.27        
  6  Smith, Kayla A                SR Dr. Phillips                54.34        
  7  Kallevig, MacKenzie R         SR Palm Harbor Univ            55.02        
  8  Viera, Katelyn                JR Manatee                     55.13        
  9  Ragan, Quinn A                JR Palm Harbor Univ            55.25        
 10  Shirley, Amber L              SR Palm Harbor Univ            55.25        
 11  Osborne, Summer A             SR Countryside                 55.26        
 12  Benda, Angelique              SR George Jenkins              55.38        
 13  Taugner, Abby R               SO Countryside                 55.51        
 14  Swan, Ally L                  SR Palm Harbor Univ            55.54        
 15  Wright, Kylene                FR Strawberry Crest            55.69        
 16  Rutledge, Lily                   Olympia                     55.81        
 17  Schwartz, Olivia                 Riverview (Srq)             55.98        
 18  Gearhart, Sydney              JR George Jenkins              56.20        
 19  Valido, Karen                 SO Gateway                     56.30        
 20  Mendoza, Brenda C                Olympia                     56.38        
 21  Voronina, Elizabeth N            Sarasota                    56.93        
 22  Drapala, Abigail t            SO Manatee                     56.94        
 23  Khowessah, Yasmine T           9 Plant (Tampa)               57.11        
 24  Dahlmann, Sophia                 Olympia                     57.26        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gardner, Alexander               Riverview (Srq)             48.17        
  2  Warmbier, Ryan A              SO Newsome (Lithia)            48.22        
  3  Gottlieb, Michael A           SR Palm Harbor Univ            48.47        
  4  Burns, Joey P                 SO Countryside                 49.15        
  5  Smith, Max P                  11 Plant (Tampa)               49.31        
  6  Mack, Touma                      Olympia                     49.41        
  7  Repassy, Jared N                 Sarasota                    49.63        
  8  Chaves, Nicolas               SR Palm Harbor Univ            49.75        
  9  Shilts, Jeffrey M             JR Haines City                 49.88        
 10  Andros, Nick                     Riverview (Srq)             50.22        
 11  Dapo, Denis                   FR Palm Harbor Univ            50.32        
 12  Joossens, Hayden T            SR Dr. Phillips                50.37        
 13  Lankton, Douglas E            JR Wiregrass Ranch             50.38        
 14  Ross, Matthew                 FR G Steinbrenner              50.54        
 15  Tadla, Maciej                    Riverview (Srq)             50.66        
 16  Luzardo, Carlos               SR Freedom                     50.78        
 17  Grant, Magellan               SR St. Petersburg              50.83        
 18  Rozycki, Kieran               SR St. Petersburg              51.01        
 19  Meisenheimer, Max             SR Dr. Phillips                51.16        
 20  Collins, Gavin                SR Dr. Phillips                51.26        
 21  Barrera, Nicolas              JR Newsome (Lithia)            51.41        
 22  Sweet, James                  SR Dr. Phillips                51.79        
 23  Battestella, Anthony          12 Lake Nona                   51.92        
 24  Munari, Parker J              FR Wiregrass Ranch             52.07        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.26  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Weyant, Emma                     Riverview (Srq)           4:56.65  AA-C  
  2  Cianciolo, Christina             Riverview (Srq)           4:57.53        
  3  Licht, Abby R                 JR Countryside               5:00.98        
  4  Chmielewski, Sumner A            Sarasota                  5:04.08        
  5  Barr, Savannah                   Riverview (Srq)           5:04.32        
  6  Hobson, Kirsten                  Riverview (Srq)           5:05.73        
  7  Davie, Alicia M                  Sarasota                  5:06.51        
  8  Growe, Alanna                 SO St. Petersburg            5:07.91        
  9  Traba, Mercedes L                Sarasota                  5:08.11        
 10  Hernandez-Flores, Alexis      JR Palm Harbor Univ          5:09.62        
 11  Nagle, Alyssa M               12 Plant (Tampa)             5:10.15        
 12  Pyhel, Madison                SR St. Petersburg            5:10.45        
 13  Stafford, Natalie                Sarasota                  5:11.39        
 14  Baker, Mya                    SO St. Petersburg            5:13.44        
 15  Whitfield, Belle I             9 Plant (Tampa)             5:16.95        
 16  Pyhel, McKenzie               SO St. Petersburg            5:16.98        
 17  Barron, Molli r               SO Manatee                   5:17.38        
 18  Sanchez, Carin K              10 Plant (Tampa)             5:19.05        
 19  Hague, Maggie A               FR Newsome (Lithia)          5:19.31        
 20  Custodio, Bruna W             10 Plant (Tampa)             5:26.26        
 21  Duval, Phoebe J               FR Lakewood Ranch            5:28.87        
 22  Carroll, Abigail              11 Lake Nona                 5:29.15        
 23  Bryan, Emma                    9 Wharton (Tampa)           5:30.76        
 24  Shilts, Selin V               FR Haines City               5:31.31        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gusev, Alexander                 Riverview (Srq)           4:37.21        
  2  Brzozowski, Jason                Riverview (Srq)           4:37.90        
  3  Zafirov, Dimiter              FR Lakewood Ranch            4:38.85        
  4  Cote, Benjamin                SO St. Petersburg            4:46.35        
  5  Custer, Liam                     Riverview (Srq)           4:47.63        
  6  Opitz, Ryan D                    Sarasota                  4:49.25        
  7  Schmidt, Mason                   Riverview (Srq)           4:50.17        
  8  McGovern, Garrett C           JR Newsome (Lithia)          4:51.22        
  9  Armer, Bourquardez E          SR Manatee                   4:53.18        
 10  Sherman, Jake P               FR Newsome (Lithia)          4:53.76        
 11  Bokelmann, Andrew j           SO Manatee                   4:55.07        
 12  Harkness, Alex J              SO G Steinbrenner            4:55.35        
 13  Runge, Frank R                FR Lakewood Ranch            4:55.49        
 14  Shoemaker, Connor                Sarasota                  4:57.19        
 15  Asmakis, Ray m                JR Manatee                   4:58.41        
 16  Fratila, Sole                 FR Dr. Phillips              5:07.08        
 17  Whiteley, John Banks B        10 Plant (Tampa)             5:08.07        
 18  Hoffmeier, Jett T              9 Plant (Tampa)             5:10.25        
 19  Whitte, Devin                    Olympia                   5:12.67        
 20  Gomez, Matthew H              SR Wiregrass Ranch           5:15.96        
 21  Medina, Carlos A              10 Plant (Tampa)             5:16.17        
 22  McCormick, Travis             SO St. Cloud                 5:20.70        
 23  Minchinton, Mackenzie            North Port                5:23.01        
 24  Shoemaker, William               Sarasota                  5:27.65        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchh                            
                        T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
               1:35.50  AA-A
               1:37.16  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       1:39.62        
  2  Plant (Tampa)                                              1:39.64        
  3  Palm Harbor University                                     1:39.81        
  4  George Jenkins Lakeland                                    1:42.06        
  5  Sarasota High School                                       1:42.56        
  6  Olympia Orlando                                            1:43.52        
  7  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:43.77        
  8  Newsome (Lithia)                                           1:44.44        
  9  Dr Phillips Orlando                                        1:44.65        
 10  Strawberry Crest (Dover)                                   1:45.18        
 11  Countryside (Clearwater)                                   1:46.07        
 12  St. Petersburg                                             1:46.55        
 13  Lakewood Ranch High School                                 1:47.66        
 14  Manatee (Bradenton)                                        1:48.28        
 15  East Ridge Clermont                                        1:51.52        
 16  Riverview (Riverview)                                      1:54.55        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  St. Petersburg                                             1:29.40        
  2  Palm Harbor University                                     1:29.88        
  3  Olympia Orlando                                            1:30.08        
  4  Riverview (Sarasota)                                       1:30.50        
  5  Dr Phillips Orlando                                        1:31.03        
  6  Newsome (Lithia)                                           1:32.87        
  7  Wiregrass Ranch (Wesley Chapel                             1:33.46        
  8  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:33.55        
  9  Plant (Tampa)                                              1:34.49        
 10  Countryside (Clearwater)                                   1:35.23        
 11  Sarasota High School                                       1:35.51        
 12  George Jenkins Lakeland                                    1:35.55        
 13  Strawberry Crest (Dover)                                   1:35.55        
 14  Haines City High School                                    1:38.40        
 15  Lakewood Ranch High School                                 1:39.77        
 16  Osceola Kissimmee                                          1:40.59        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.89  AA-A
               56.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Flynn, Reagan A               10 Plant (Tampa)               57.59        
  2  Bailey, Delaney                  Riverview (Srq)             57.89        
  3  Shinault, Morgan              JR Durant                      58.59        
  4  Massengale, Emily R           JR Lakewood Ranch              58.60        
  5  Chance, Naomi                    Riverview (Srq)             58.81        
  6  Ragan, Quinn A                JR Palm Harbor Univ            59.26        
  7  Smith, Kayla A                SR Dr. Phillips                59.46        
  8  Grant, Maslin                 SO St. Petersburg              59.99        
  9  Lozano, Luci                     Riverview (Srq)           1:00.20        
 10  Osborne, Summer A             SR Countryside               1:01.07        
 11  Viera, Katelyn                JR Manatee                   1:01.29        
 12  Gobora, Sofiya                   Sarasota                  1:01.34        
 13  Gearhart, Sydney              JR George Jenkins            1:02.34        
 14  Kishpaugh, Isabel                Riverview (Srq)           1:02.61        
 15  Mendoza, Brenda C                Olympia                   1:02.68        
 16  Riley, Jenna M                   Sarasota                  1:03.27        
 17  Palsha, Gracelyn              JR St. Petersburg            1:03.30        
 18  Nagy, Julia                      Olympia                   1:03.81        
 19  Valido, Karen                 SO Gateway                   1:03.95        
 20  Voronina, Elizabeth N            Sarasota                  1:04.14        
 21  Custodio, Bruna W             10 Plant (Tampa)             1:04.29        
 22  Greene, Abby M                FR G Steinbrenner            1:04.31        
 23  Hila, Amy                     SO Palm Harbor Univ          1:04.32        
 24  Gregory, Brooke R             JR Countryside               1:04.91        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cote, Lukas                   JR St. Petersburg              53.43        
  2  Grant, Magellan               SR St. Petersburg              53.65        
  3  Sickels, Michael                 North Port                  54.10        
  4  MacGregor, Shane R            SO G Steinbrenner              54.46        
  5  Aguirre, Sebastian R          SR Lakewood Ranch              55.26        
  6  Kugler, Liam R                JR Palm Harbor Univ            55.97        
  7  Costa, Felipe                    Celebration                 56.87        
  8  Curry, Jackson A              FR Newsome (Lithia)            58.14        
  9  Kishpaugh, Kai                   Riverview (Srq)             58.76        
 10  Coronado, Conner              SO Durant                      58.93        
 11  Bokelmann, Andrew j           SO Manatee                     59.29        
 12  McDonald, Derek               11 Wharton (Tampa)             59.73        
 13  Smith, Jackson G              10 Plant (Tampa)               59.98        
 14  Annett, Connor G              JR Newsome (Lithia)          1:00.26        
 15  Rego, Thiago I                JR Freedom                   1:00.32        
 16  McCool, Bryce                 SR Strawberry Crest          1:01.15        
 17  Munari, Parker J              FR Wiregrass Ranch           1:01.24        
 18  Collingwood, Max              SO Dr. Phillips              1:01.25        
 19  Geston, Jaret C               SO Palm Harbor Univ          1:02.48        
 20  Lam, Alex                        Riverview (Srq)           1:02.55        
 21  Cheng, Ricky                  SO Dr. Phillips              1:02.60        
 22  Katz, Micah J                    Sarasota                  1:02.98        
 23  Lampert, Alex                 SR Palm Harbor Univ          1:03.08        
 24  McDonald, Delyn                9 Tohopekaliga              1:04.40        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.60  AA-A
               1:04.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bathurst, Ella A              10 Plant (Tampa)             1:04.53        
  2  Cabiling, Tara S              SR Palm Harbor Univ          1:05.92        
  3  Gentry-Tuney, Leah A          SO Freedom                   1:06.47        
  4  Barkman, Katelyn R            FR Palm Harbor Univ          1:08.04        
  5  Thurin, Kelsey N              JR Palm Harbor Univ          1:08.46        
  6  Martin, Olivia                   Olympia                   1:08.61        
  7  Bohacek, Sara E                9 Plant (Tampa)             1:08.95        
  8  Loefgren, Emily L             SR Lakewood Ranch            1:09.33        
  9  Brzozowski, Julia                Riverview (Srq)           1:09.48        
 10  Schwartz, Olivia                 Riverview (Srq)           1:09.57        
 11  Austrich, Morgan              10 Plant (Tampa)             1:09.68        
 12  Haasser, Alexandra            JR Strawberry Crest          1:09.85        
 13  Lee, Hannah                      Riverview (Srq)           1:10.64        
 14  Cardosi, Lauren               SO George Jenkins            1:10.81        
 15  Rossi, Caroline E             12 Plant (Tampa)             1:10.98        
 16  Tyle, Taylor M                   Sarasota                  1:11.13        
 17  Baker, Mya                    SO St. Petersburg            1:11.30        
 18  Manera, Isabella              JR Bloomingdale              1:11.48        
 19  Khalil, Maryam S              FR Wiregrass Ranch           1:11.88        
 20  Chmara, Isabela M             FR Palm Harbor Univ          1:14.33        
 21  Wiand, Emily A                FR Countryside               1:14.83        
 22  Bibler, Victoria E               Sarasota                  1:14.97        
 23  Melzer, Jamie                 JR Lakewood Ranch            1:15.44        
 24  White, Andrea M                  East Ridge                1:15.56        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Burns, Jake S                 JR Palm Harbor Univ          1:00.68        
  2  Nagle, Tommy                  1O Plant (Tampa)             1:00.92        
  3  Moretti, Jake S                  East Ridge                1:01.13        
  4  Rosal, Ryan                   JR Countryside               1:01.55        
  5  Garthwaite, Colby             SR George Jenkins            1:01.65        
  6  Haywood, Robert               SR Strawberry Crest          1:01.78        
  7  Schmidt, Parker                  Riverview (Srq)           1:01.88        
  8  Harris, Reed                  JR St. Petersburg            1:02.14        
  9  Barton, Chris                    Riverview (Srq)           1:02.26        
 10  Madej, Gabriel                SR Dr. Phillips              1:02.41        
 11  Stoker, Bradley               JR G Steinbrenner            1:02.93        
 12  Cabiling, Ebraham S           JR Palm Harbor Univ          1:03.34        
 13  Harlan, Jackson                  Riverview (Srq)           1:03.46        
 14  Miller, Benjamin                 Sarasota                  1:04.08        
 15  Hom, Matthew P                SR Palm Harbor Univ          1:04.17        
 16  Nichols, Matthew              11 Lake Nona                 1:05.55        
 17  Tsai, Nick                       Olympia                   1:06.05        
 18  Ooi, Edison                      Riverview (Srq)           1:06.12        
 19  Hauk, Logan                   SO George Jenkins            1:06.33        
 20  Lastowski, Logan J            SR Countryside               1:06.39        
 21  Nguyen, Patrick Q             FR Palm Harbor Univ          1:06.78        
 22  Sykes, Garrett J              FR G Steinbrenner            1:07.18        
 23  Swihart, Tyson W                 Sarasota                  1:07.51        
 24  Kirby, John W                    Sarasota                  1:07.96        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchh                            
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.79  AA-A
               3:31.27  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Plant (Tampa)                                              3:32.60        
  2  Riverview (Sarasota)                                       3:35.26        
  3  Lakewood Ranch High School                                 3:38.85        
  4  Palm Harbor University                                     3:38.98        
  5  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:40.48        
  6  Sarasota High School                                       3:40.69        
  7  Countryside (Clearwater)                                   3:40.83        
  8  St. Petersburg                                             3:41.48        
  9  George Jenkins Lakeland                                    3:45.33        
 10  Newsome (Lithia)                                           3:52.43        
 11  Olympia Orlando                                            3:52.78        
 12  Lake Nona Orlando                                          3:53.07        
 13  Manatee (Bradenton)                                        3:53.27        
 14  Freedom Orlando                                            3:53.77        
 15  Durant (Plant City)                                        4:02.95        
 16  Dr Phillips Orlando                                        4:05.70        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Palm Harbor University                                     3:13.99        
  2  Riverview (Sarasota)                                       3:15.50        
  3  Newsome (Lithia)                                           3:18.62        
  4  Countryside (Clearwater)                                   3:19.38        
  5  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:20.01        
  6  Lakewood Ranch High School                                 3:20.13        
  7  Dr Phillips Orlando                                        3:20.25        
  8  Olympia Orlando                                            3:20.45        
  9  Plant (Tampa)                                              3:22.85        
 10  Wiregrass Ranch (Wesley Chapel                             3:26.01        
 11  Freedom Orlando                                            3:27.89        
 12  Sarasota High School                                       3:28.58        
 13  Manatee (Bradenton)                                        3:35.94        
 14  St. Petersburg                                             3:41.45        
 15  Lake Nona Orlando                                          3:42.01        
 16  George Jenkins Lakeland                                    3:42.11