Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2018 FHSAA 2A Region 3 Championship                      
                     Hosted By: Academy of the Holy Names                      
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fort Collins, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchh                            
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.54  AA-A
               1:46.44  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Holy Names (Tampa)                                         1:56.69        
  2  Lecanto                                                    2:02.78        
  3  Land O'Lakes High School                                   2:02.88        
  4  Robinson High School                                       2:08.34        
  5  Springstead (Spring Hill)                                  2:08.51        
  6  River Ridge (New Port Richey)                              2:09.12        
  7  Tarpon Springs High School                                 2:10.29        
  8  Crystal River                                              2:13.60        
  9  Hudson High School                                         2:17.71        
 10  Citrus (Inverness)                                         2:17.82        
 11  Lakewood (St Petersburg)                                   2:20.69        
 12  Southeast (Bradenton)                                      2:20.87        
 13  Dunedin High School                                        2:23.92        
 14  Fivay High School                                          2:26.75        
 15  Weeki Wachee                                               2:30.92        
 16  Gibbs High School                                          2:31.30        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Lakewood (St Petersburg)                                   1:39.74        
  2  Land O'Lakes High School                                   1:43.96        
  3  Jesuit (Tampa)                                             1:45.62        
  4  River Ridge (New Port Richey)                              1:52.55        
  5  Springstead (Spring Hill)                                  1:52.62        
  6  Robinson High School                                       1:52.70        
  7  Bayshore (Bradenton)                                       1:55.51        
  8  Tarpon Springs High School                                 1:56.53        
  9  Fivay High School                                          1:57.84        
 10  Middleton High School                                      1:58.35        
 11  Spoto (Riverview)                                          1:58.78        
 12  Southeast (Bradenton)                                      1:59.91        
 13  Hernando (Brooksville)                                     2:02.11        
 14  Nature Coast (Brooksville)                                 2:04.92        
 15  Dunedin High School                                        2:09.62        
 16  Zephyrhills                                                2:11.70        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.80  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   SR Bayshore                  1:51.93        
  2  Ward, Taylor                  SR Land O'Lakes              1:55.38        
  3  Macaisa, Sophia                  Lecanto                   1:59.03        
  4  Czupryn, Margarita            SR Land O'Lakes              2:04.05        
  5  Hasara, Sophia                10 Holy Names                2:04.60        
  6  Drell, Emmie                  09 Holy Names                2:06.98        
  7  Paquette, Apryl               SO Land O'Lakes              2:07.77        
  8  McFadden, Kaleigh             11 Robinson (Tampa)          2:10.06        
  9  Henry, Laura B                11 Crystal River             2:10.64        
 10  Viswanathan, Diya             09 Middleton (Tampa          2:13.52        
 11  Ratchford, Madison S          07 Holy Names                2:15.93        
 12  Wilson, Emily                 10 Holy Names                2:17.63        
 13  Adcock, Jessica               SR Land O'Lakes              2:17.74        
 14  Talaroc, Alyana J                Lecanto                   2:17.86        
 15  Abel, Sophie                  12 Robinson (Tampa)          2:18.18        
 16  Brill, Kathryn                12 Robinson (Tampa)          2:19.78        
 17  Shanks, Melanie                  Lecanto                   2:20.18        
 18  Lee, Courtnie                 FR Southeast                 2:21.13        
 19  Maciuba, Kacee                JR Tarpon Springs            2:22.39        
 20  Strickland, Peyton E          09 Crystal River             2:23.01        
 21  Henry, Haley J                09 Crystal River             2:24.09        
 22  Lohmeyer, Liberty                Citrus                    2:24.51        
 23  Baharmast, Jasmine            10 Hudson                    2:27.67        
 24  Augugliaro, Abby              JR Tarpon Springs            2:28.23        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.06  2018        Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Driscoll, Brendan             12 Jesuit (Tampa)            1:48.08        
  2  Doolittle, Sean               SO Lakewood High             1:48.51        
  3  Kalaman, Andrew               SR Bayshore                  1:49.86        
  4  Prabhakaran, Sam              10 Jesuit (Tampa)            1:50.15        
  5  Destrade, Armando             09 Jesuit (Tampa)            1:51.85        
  6  Finster, Ryan                 09 Jesuit (Tampa)            1:55.08        
  7  Amaya, Daniel                 11 Wesley Chapel             1:55.90        
  8  Welch, Brenden F              JR Springstead               1:56.33        
  9  Kacpura, Alek                 10 River Ridge High          1:57.26        
 10  Borg, Adrian J                SR Springstead               1:57.49        
 11  Strickland, Gage C            11 Crystal River             2:01.48        
 12  Kim, Daniel                   11 Middleton (Tampa          2:01.66        
 13  Hayes, Jared                  10 Robinson (Tampa)          2:01.93        
 14  Canavarros, Corbin            FR Bayshore                  2:02.06        
 15  Antonio, Ethan                   Lecanto                   2:02.15        
 16  Lue, Ryan P                   SR Springstead               2:03.06        
 17  Aneiros, William              10 Robinson (Tampa)          2:03.56        
 18  Fuszfas, Akos                 SO Booker                    2:04.89        
 19  Smith, Samuel                 12 Robinson (Tampa)          2:06.22        
 20  Prewitt, Micah                JR Tarpon Springs            2:10.26        
 21  Quach, Nicholas               11 Robinson (Tampa)          2:13.95        
 22  Nava, Apollo                  10 Hudson                    2:13.99        
 23  Halcomb, Austin                  Citrus                    2:15.21        
 24  Sutek, Jackson                SR Land O'Lakes              2:16.12        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.69  AA-A
               2:04.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Neely, Cassidy                10 Holy Names                2:15.93        
  2  Cannella, Ashlin M            07 Holy Names                2:16.93        
  3  Taulbee, Katherine M          12 Holy Names                2:17.49        
  4  Hatke, MacKenzie              11 Hudson                    2:22.88        
  5  Laycock, Hannah G             11 Crystal River             2:23.45        
  6  Cleto, Victoria M             JR Springstead               2:26.82        
  7  Vasilakos, Rachel             11 River Ridge High          2:29.38        
  8  Pinkos, Catherine             FR Land O'Lakes              2:32.08        
  9  Zartmen, Jennifer             JR Land O'Lakes              2:35.49        
 10  Tsolakakis, Ariande           10 River Ridge High          2:35.58        
 11  Johnston, Jordan L               Lecanto                   2:37.62        
 12  Neely, Catherine G            07 Holy Names                2:37.62        
 13  Jacobson, Sadie               10 Robinson (Tampa)          2:37.73        
 14  Wells, Abby A                 09 Crystal River             2:38.21        
 15  Backer, Taylor                   Citrus                    2:38.57        
 16  Rudel, Angela                 JR Booker                    2:40.68        
 17  Lenoir, Makenna D             12 Crystal River             2:41.46        
 18  Dean, Lauren E                SR Springstead               2:41.50        
 19  Wilson, Halle                 10 Fivay (Hudson)            2:43.04        
 20  Ball, Aaliyah                 FR Lakewood High             2:43.34        
 21  Crisci, Anna                  10 Nature Coast              2:43.48        
 22  Hodges, Chelsea                  Lecanto                   2:45.13        
 23  Larson, Makenna               SR Land O'Lakes              2:45.62        
 24  Lowery, Sarah                 JR Southeast                 2:46.50        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Shaffer, Nicholas A           10 Jesuit (Tampa)            2:00.80        
  2  Carreja, Tyler                12 Jesuit (Tampa)            2:01.93        
  3  Irvin, Justin                 SR Lakewood High             2:02.92        
  4  Kirchner, Anthony V           11 Jesuit (Tampa)            2:06.71        
  5  Christensen, Noah G              Lecanto                   2:09.02        
  6  Trieloff, Geoffery R          10 Jesuit (Tampa)            2:13.15        
  7  Sutek, Griffin                SO Land O'Lakes              2:16.04        
  8  Gelongo, Elijah               SR Southeast                 2:16.57        
  9  Martins, Craig                 9 River Ridge High          2:18.46        
 10  Safiulin, Arthur              10 River Ridge High          2:22.33        
 11  Walz, Don                     11 Middleton (Tampa          2:22.34        
 12  McKay, Bryce                  11 Fivay (Hudson)            2:26.68        
 13  Hou, Richard                  09 Middleton (Tampa          2:27.37        
 14  Lane, Stephen                    Lecanto                   2:27.48        
 15  Safiulin, Robert              10 River Ridge High          2:28.05        
 16  Quell, Michael A              FR Springstead               2:28.78        
 17  Conroy, Jake                  FR Land O'Lakes              2:30.55        
 18  Horobet, Matthew              JR Spoto                     2:33.08        
 19  Potvin, Jeffrey               11 Middleton (Tampa          2:34.19        
 20  Arbelaez, Sebastian           SO Land O'Lakes              2:34.49        
 21  Merkle, Fred                     Citrus                    2:36.34        
 22  Adlao, Giles M                FR Springstead               2:36.69        
 23  Dault, Tobias                 JR Lakewood High             2:39.79        
 24  Barkley, Justin                9 Hudson                    2:46.40        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.23  AA-A
               23.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  McCloskey, Romina             SR Land O'Lakes                24.82        
  2  Wills, Sydney T               11 Holy Names                  25.82        
  3  Long, Audrey                  FR Lakewood High               25.94        
  4  Brooks, Bella                 12 Holy Names                  26.07        
  5  Henry, Amaya                  JR Land O'Lakes                26.43        
  6  Zaritsky, Ava                 10 Holy Names                  26.64        
  7  Royalty, Ellie                   Lecanto                     26.78        
  8  Mieja, Camila                 12 Nature Coast                27.21        
  9  Rees, Rowan                   SR Land O'Lakes                27.21        
 10  Young, Charlie                12 Holy Names                  27.21        
 11  Dandridge, Sydney                Lecanto                     27.84        
 12  Lusk, Elizabeth N             12 Crystal River               28.47        
 13  Neal, Mykenzy                 11 Zephyrhills                 28.77        
 14  Zeto, Alyssa L                11 Crystal River               28.91        
 15  Flynt, Renee                  12 Nature Coast                29.10        
 16  Meya, Erika                   SO Tarpon Springs              29.24        
 17  Jacobson, Alaine              12 Robinson (Tampa)            29.26        
 18  Vaile, Victoria                9 Wesley Chapel               29.31        
 19  Pluskota, Jordan              10 Hudson                      30.05        
 20  Mann, Shannen                 12 Pasco                       30.25        
 21  Provenzano, Erin              FR Dunedin                     30.38        
 22  McDaniel, Morgan              10 Weeki Wachee                30.44        
 23  Raoui, Aisha                  JR Tarpon Springs              30.59        
 24  Jones, Emma                      Citrus                      30.62        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Pilkowski, Patryk             SR Land O'Lakes                20.91  AA-C  
  2  Ramsey, Zuri                  SO Land O'Lakes                21.17        
  3  Ruefel, Jonathan              SR Lakewood High               22.22        
  4  Wilson, Charles M             10 Crystal River               22.84        
  5  Fields, Charles J             11 Wesley Chapel               22.93        
  6  Caceres, Alex T               12 Jesuit (Tampa)              23.03        
  7  MacGregor, Patrick            12 Hernando                    23.08        
  8  Gerrard, Cameron              SR Lakewood High               23.51        
  9  Petitt, Richard T             12 Jesuit (Tampa)              23.54        
 10  Tavolara, George              SR Southeast                   23.68        
 11  Neal, Houston                 11 Zephyrhills                 23.69        
 12  Hajduch, Cody                 SR Dunedin                     23.71        
 13  Stanislow, Jack               12 Jesuit (Tampa)              23.73        
 14  Bryson, Austin                FR Tarpon Springs              23.78        
 15  Gotepke, Efe                  12 Anclote (Holiday            23.93        
 16  Krause, Robert E              JR Springstead                 23.95        
 17  Kaatze, Jack                  JR Land O'Lakes                23.97        
 18  Rosamond, Nathan T               Lecanto                     24.03        
 19  Hawker, Reece                 09 Robinson (Tampa)            24.07        
 20  Moros, Ezra                   09 Jesuit (Tampa)              24.49        
 21  DeYoung, Daniel               12 Robinson (Tampa)            24.62        
 22  Case, Matthew                 SR Spoto                       24.71        
 23  Sarduy, Noel                     Jefferson                   24.74        
 24  Freitas, Alexander            10 River Ridge High            24.96        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Petitt, Kara                  11 Holy Names                 443.60        
  2  Devaney, Megan                12 Holy Names                 411.60        
  3  Kirves, Katelyn               12 River Ridge High           403.90        
  4  Atherholt, Lexi               JR Dunedin                    395.50        
  5  Edmundson, Shaeleigh          SR Dunedin                    369.30        
  6  Ragano, Sophia                12 Holy Names                 320.90        
  7  Farquhar, Tifani              10 Wesley Chapel              320.70        
  8  Camposano, Ava                10 Holy Names                 317.10        
  9  Burstein, Madison             SO Land O'Lakes               305.15        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Thompson, Jake                SR Dunedin                    430.65        
  2  Shaffer, Riley                   Citrus                     323.45        
  3  Gandy, Mason                  SO Land O'Lakes               312.05        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.28  2017        Talia Bates, Buchholz                        
               54.45  AA-A
               55.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Macaisa, Sophia                  Lecanto                     57.59        
  2  Cannella, Ashlin M            07 Holy Names                1:00.84        
  3  Czupryn, Margarita            SR Land O'Lakes              1:03.41        
  4  Vasilakos, Rachel             11 River Ridge High          1:04.40        
  5  Kennedy, Genevieve E          10 Crystal River             1:04.43        
  6  McFadden, Kaleigh             11 Robinson (Tampa)          1:05.34        
  7  Bahr, Isabella                12 Holy Names                1:06.02        
  8  Steinberg, Alexandria            Jefferson                 1:08.57        
  9  Viswanathan, Diya             09 Middleton (Tampa          1:09.00        
 10  Wilson, Emily                 10 Holy Names                1:10.58        
 11  Zartmen, Jennifer             JR Land O'Lakes              1:10.65        
 12  Backer, Taylor                   Citrus                    1:11.35        
 13  Lenoir, Makenna D             12 Crystal River             1:12.98        
 14  Wadsworth, Tess               11 Holy Names                1:13.07        
 15  Dean, Lauren E                SR Springstead               1:14.01        
 16  Rudel, Angela                 JR Booker                    1:15.12        
 17  Ball, Aaliyah                 FR Lakewood High             1:15.16        
 18  Andrews, Carrington           10 Gulf High School          1:15.62        
 19  Henry, Katelyn M                 Lecanto                   1:15.95        
 20  Nelson, Olivia                12 Middleton (Tampa          1:17.31        
 21  Vaile, Victoria                9 Wesley Chapel             1:17.57        
 22  Best, Hailey                  SR Southeast                 1:17.63        
 23  Larson, Makenna               SR Land O'Lakes              1:18.14        
 24  Fisher, Maya                  11 Robinson (Tampa)          1:18.44        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gerrard, Cameron              SR Lakewood High               53.29        
  2  Fields, Charles J             11 Wesley Chapel               54.66        
  3  Carreja, Tyler                12 Jesuit (Tampa)              54.99        
  4  Borg, Adrian J                SR Springstead                 55.31        
  5  Shaffer, Robbie W             12 Jesuit (Tampa)              55.43        
  6  Hawker, Reece                 09 Robinson (Tampa)            57.01        
  7  Fajardo, Ethan                SR Lakewood High               57.17        
  8  Alvarado, Lucas               10 Jesuit (Tampa)              57.93        
  9  Smith, Zachary                SR Land O'Lakes                58.63        
 10  Walz, Don                     11 Middleton (Tampa            59.39        
 11  Antonio, Ethan                   Lecanto                   1:00.60        
 12  Gelongo, Elijah               SR Southeast                 1:01.08        
 13  Yatsula, Christian            10 Jesuit (Tampa)            1:01.55        
 14  Ciccarello, Brandon           11 Nature Coast              1:01.82        
 15  Lane, Stephen                    Lecanto                   1:04.19        
 16  Lotero, Jordan                11 Fivay (Hudson)            1:05.01        
 17  Prewitt, Micah                JR Tarpon Springs            1:05.28        
 18  McKay, Bryce                  11 Fivay (Hudson)            1:05.39        
 19  Retter, Dawson                   Lecanto                   1:07.98        
 20  Halcomb, Austin                  Citrus                    1:08.56        
 21  Hlinka, Dakota                11 Nature Coast              1:11.80        
 22  Martinez, Raul                 9 Nature Coast              1:13.42        
 23  Sookoo, Dylan                 SR Spoto                     1:13.83        
 24  Le, Thanh                     12 Robinson (Tampa)          1:14.60        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.29  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   SR Bayshore                    51.74        
  2  McCloskey, Romina             SR Land O'Lakes                53.69        
  3  Silva, Amanda                 JR Tarpon Springs              56.40        
  4  Taulbee, Katherine M          12 Holy Names                  56.60        
  5  Wills, Sydney T               11 Holy Names                  56.74        
  6  Brooks, Bella                 12 Holy Names                  57.70        
  7  Henry, Amaya                  JR Land O'Lakes                58.49        
  8  Royalty, Ellie                   Lecanto                     58.57        
  9  Long, Audrey                  FR Lakewood High               58.58        
 10  Rees, Rowan                   SR Land O'Lakes                58.94        
 11  Drell, Emmie                  09 Holy Names                  59.99        
 12  Mieja, Camila                 12 Nature Coast              1:00.56        
 13  Vero, Athena                  SO Land O'Lakes              1:01.60        
 14  Jacobson, Sadie               10 Robinson (Tampa)          1:02.72        
 15  Lusk, Elizabeth N             12 Crystal River             1:03.14        
 16  Brill, Kathryn                12 Robinson (Tampa)          1:03.21        
 17  Finn, Amanda                  12 Gulf High School          1:03.72        
 18  Jacobson, Alaine              12 Robinson (Tampa)          1:05.00        
 19  Baharmast, Jasmine            10 Hudson                    1:06.39        
 20  Zeto, Alyssa L                11 Crystal River             1:06.53        
 21  Pitalo, Hannah L              11 Crystal River             1:07.64        
 22  Mann, Shannen                 12 Pasco                     1:07.99        
 23  Lanphar, Madison              12 Nature Coast              1:08.24        
 24  Johnston, Jordan L               Lecanto                   1:08.32        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ramsey, Zuri                  SO Land O'Lakes                47.78        
  2  Doolittle, Sean               SO Lakewood High               49.32        
  3  Caceres, Alex T               12 Jesuit (Tampa)              50.33        
  4  Stanislow, Jack               12 Jesuit (Tampa)              50.61        
  5  Wilson, Charles M             10 Crystal River               50.77        
  6  Price, James R                11 Crystal River               51.96        
  7  Petitt, Richard T             12 Jesuit (Tampa)              52.22        
  8  Rosamond, Nathan T               Lecanto                     52.31        
  9  Bryson, Austin                FR Tarpon Springs              52.54        
 10  Tavolara, George              SR Southeast                   52.62        
 11  Gotepke, Efe                  12 Anclote (Holiday            52.86        
 12  Hayes, Jared                  10 Robinson (Tampa)            53.38        
 13  Neal, Houston                 11 Zephyrhills                 54.10        
 14  Moros, Ezra                   09 Jesuit (Tampa)              54.38        
 15  Kim, Daniel                   11 Middleton (Tampa            54.44        
 16  Freitas, Alexander            10 River Ridge High            54.93        
 17  Galindo, Josh                 11 Central (Brooksv            54.98        
 18  DeYoung, Daniel               12 Robinson (Tampa)            55.92        
 19  Canavarros, Corbin            FR Bayshore                    56.01        
 20  Sakadales, Hunter             JR Tarpon Springs              56.30        
 21  Kinkade, Nate                 12 Nature Coast                56.52        
 22  Gass, Eric                    JR Lakewood High               56.58        
 23  Albee, William                SO Lakewood High               56.79        
 24  Magoulis, Logan               JR Tarpon Springs              57.72        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.26  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ward, Taylor                  SR Land O'Lakes              5:08.49        
  2  Neely, Cassidy                10 Holy Names                5:11.93        
  3  Hasara, Sophia                10 Holy Names                5:23.93        
  4  Kennedy, Genevieve E          10 Crystal River             5:29.86        
  5  Henry, Laura B                11 Crystal River             5:36.12        
  6  Paquette, Apryl               SO Land O'Lakes              5:44.68        
  7  Swan, Caitlin                 SR Land O'Lakes              6:00.02        
  8  Lennon, Kylie                 10 Middleton (Tampa          6:02.38        
  9  Marks, Natalie                07 Holy Names                6:07.64        
 10  McCree, Elizabeth M           09 Holy Names                6:08.30        
 11  Maciuba, Kacee                JR Tarpon Springs            6:10.57        
 12  Shanks, Melanie                  Lecanto                   6:13.23        
 13  Staveski, Alexis               9 River Ridge High          6:21.31        
 14  Rodriguez, Kayla              FR Land O'Lakes              6:23.80        
 15  Lohmeyer, Liberty                Citrus                    6:29.58        
 16  Amaya, Alexa M                 9 Wesley Chapel             6:31.51        
 17  Flynt, Renee                  12 Nature Coast              6:38.14        
 18  Frank, Jillian M              SO Springstead               6:38.23        
 19  Crisci, Emma                  11 Nature Coast              6:43.64        
 20  Daniels, Adaline              11 Pasco                     6:44.83        
 21  Pearcy, Carlie                   Lecanto                   7:00.99        
 22  Carroll, Kierstyn             SO Tarpon Springs            7:14.93        
 23  Nelson, Averie                10 Hudson                    7:21.21        
 24  Hamilton, Simone                 Lecanto                   7:22.48        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Driscoll, Brendan             12 Jesuit (Tampa)            4:41.46        
  2  Kalaman, Andrew               SR Bayshore                  4:51.15        
  3  Prabhakaran, Sam              10 Jesuit (Tampa)            4:51.56        
  4  Destrade, Armando             09 Jesuit (Tampa)            4:59.63        
  5  Finster, Ryan                 09 Jesuit (Tampa)            5:03.59        
  6  Fajardo, Ethan                SR Lakewood High             5:14.78        
  7  Welch, Brenden F              JR Springstead               5:17.63        
  8  Hajduch, Cody                 SR Dunedin                   5:18.09        
  9  Fuszfas, Akos                 SO Booker                    5:31.70        
 10  Ciccarello, Brandon           11 Nature Coast              5:32.79        
 11  Adlao, Giles M                FR Springstead               5:44.70        
 12  Smith, Zachary                SR Land O'Lakes              5:46.08        
 13  Lue, Ryan P                   SR Springstead               5:49.19        
 14  Strickland, Gage C            11 Crystal River             5:52.23        
 15  Revie, Carson                 10 Robinson (Tampa)          5:59.98        
 16  Conroy, Jake                  FR Land O'Lakes              6:01.24        
 17  Nava, Apollo                  10 Hudson                    6:02.65        
 18  Klapatch, Jason               SO Southeast                 6:11.39        
 19  Arbelaez, Sebastian           SO Land O'Lakes              6:13.09        
 20  Damron, Colby                    Lecanto                   6:21.90        
 21  Davis, Thomas C               SR Lakewood High             6:23.38        
 22  Renfrow, Gabriel                 Lecanto                   6:27.32        
 23  Slay, Dominic                 10 Wesley Chapel             6:45.99        
 24  Mills, Dakota S               10 Crystal River             6:48.26        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchh                            
                        T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
               1:35.50  AA-A
               1:37.16  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Land O'Lakes High School                                   1:44.72        
  2  Holy Names (Tampa)                                         1:45.23        
  3  Lecanto                                                    1:47.53        
  4  Crystal River                                              1:48.82        
  5  Nature Coast (Brooksville)                                 1:56.77        
  6  River Ridge (New Port Richey)                              1:57.50        
  7  Robinson High School                                       2:01.45        
  8  Citrus (Inverness)                                         2:02.70        
  9  Tarpon Springs High School                                 2:03.63        
 10  Wesley Chapel                                              2:03.87        
 11  Lakewood (St Petersburg)                                   2:05.73        
 12  Pasco (Dade City)                                          2:06.07        
 13  Springstead (Spring Hill)                                  2:08.77        
 14  Dunedin High School                                        2:08.82        
 15  Fivay High School                                          2:09.18        
 16  Middleton High School                                      2:09.52        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Land O'Lakes High School                                   1:28.86        
  2  Lakewood (St Petersburg)                                   1:29.22        
  3  Jesuit (Tampa)                                             1:32.72        
  4  Lecanto                                                    1:34.96        
  5  Crystal River                                              1:37.73        
  6  Robinson High School                                       1:38.23        
  7  Tarpon Springs High School                                 1:40.02        
  8  River Ridge (New Port Richey)                              1:40.33        
  9  Fivay High School                                          1:41.57        
 10  Bayshore (Bradenton)                                       1:42.62        
 11  Nature Coast (Brooksville)                                 1:44.65        
 12  Springstead (Spring Hill)                                  1:44.76        
 13  Dunedin High School                                        1:47.68        
 14  Middleton High School                                      1:50.70        
 15  Spoto (Riverview)                                          1:52.83        
 16  Zephyrhills                                                1:53.07        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.89  AA-A
               56.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Cleto, Victoria M             JR Springstead               1:03.43        
  2  Hatke, MacKenzie              11 Hudson                    1:04.39        
  3  Laycock, Hannah G             11 Crystal River             1:05.38        
  4  Adcock, Jessica               SR Land O'Lakes              1:07.24        
  5  Curtis, Catherine             09 Holy Names                1:07.61        
  6  Abel, Sophie                  12 Robinson (Tampa)          1:07.94        
  7  Talaroc, Alyana J                Lecanto                   1:10.61        
  8  Lennon, Kylie                 10 Middleton (Tampa          1:10.62        
  9  Vero, Athena                  SO Land O'Lakes              1:11.05        
 10  McCree, Elizabeth M           09 Holy Names                1:11.97        
 11  Buckhorn, Grace               12 Holy Names                1:11.98        
 12  Swan, Caitlin                 SR Land O'Lakes              1:12.11        
 13  Ratchford, Madison S          07 Holy Names                1:13.52        
 14  Andrews, Carrington           10 Gulf High School          1:14.25        
 15  Wells, Abby A                 09 Crystal River             1:14.29        
 16  Jones, Emma                      Citrus                    1:15.78        
 17  Lee, Courtnie                 FR Southeast                 1:16.30        
 18  Henry, Katelyn M                 Lecanto                   1:16.66        
 19  Staveski, Alexis               9 River Ridge High          1:17.54        
 20  Best, Hailey                  SR Southeast                 1:17.96        
 21  Berkstresser, Luna            11 Fivay (Hudson)            1:18.44        
 22  Crisci, Emma                  11 Nature Coast              1:18.71        
 23  Augugliaro, Abby              JR Tarpon Springs            1:19.64        
 24  Rodriguez, Kayla              FR Land O'Lakes              1:19.89        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Pilkowski, Patryk             SR Land O'Lakes                53.44        
  2  Ruefel, Jonathan              SR Lakewood High               54.48        
  3  Shaffer, Nicholas A           10 Jesuit (Tampa)              55.37        
  4  Idippili, Ravidu              JR Land O'Lakes                56.34        
  5  Kacpura, Alek                 10 River Ridge High            59.50        
  6  Price, James R                11 Crystal River             1:00.28        
  7  Staples, Alec                 11 Fivay (Hudson)            1:01.64        
  8  Krause, Robert E              JR Springstead               1:02.16        
  9  Johnston, Jakob R                Lecanto                   1:02.71        
 10  Yatsula, Christian            10 Jesuit (Tampa)            1:04.53        
 11  Talbot, Collin R              11 Jesuit (Tampa)            1:05.21        
 12  Alvarado, Lucas               10 Jesuit (Tampa)            1:06.47        
 13  Horobet, Matthew              JR Spoto                     1:06.76        
 14  Safiulin, Robert              10 River Ridge High          1:07.71        
 15  Quell, Michael A              FR Springstead               1:08.21        
 16  Sutek, Jackson                SR Land O'Lakes              1:08.39        
 17  Potvin, Jeffrey               11 Middleton (Tampa          1:11.20        
 18  Merkle, Fred                     Citrus                    1:11.60        
 19  Quach, Nicholas               11 Robinson (Tampa)          1:11.69        
 20  Kinkade, Nate                 12 Nature Coast              1:11.75        
 21  Retter, Dawson                   Lecanto                   1:12.78        
 22  Mitchell, Liam                FR Gibbs (St Pete)           1:14.72        
 23  Black, Dylan                  11 Hernando                  1:15.08        
 24  Federico, Nicholas            SR Southeast                 1:15.20        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.60  AA-A
               1:04.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Silva, Amanda                 JR Tarpon Springs            1:10.43        
  2  Tsolakakis, Ariande           10 River Ridge High          1:15.86        
  3  Hodges, Chelsea                  Lecanto                   1:18.20        
  4  Pinkos, Catherine             FR Land O'Lakes              1:18.73        
  5  Zaritsky, Ava                 10 Holy Names                1:18.81        
  6  Crisci, Anna                  10 Nature Coast              1:19.07        
  7  Finn, Amanda                  12 Gulf High School          1:19.45        
  8  Steinberg, Alexandria            Jefferson                 1:20.08        
  9  Wilson, Halle                 10 Fivay (Hudson)            1:20.36        
 10  Chiparo, Angelina M           SO Springstead               1:21.54        
 11  Dandridge, Sydney                Lecanto                   1:22.12        
 12  Lowery, Sarah                 JR Southeast                 1:23.64        
 13  Matthews, Rosemary            12 Robinson (Tampa)          1:24.12        
 14  Bahr, Isabella                12 Holy Names                1:24.81        
 15  Amaya, Alexa M                 9 Wesley Chapel             1:24.91        
 16  Neely, Catherine G            07 Holy Names                1:25.68        
 17  Henry, Haley J                09 Crystal River             1:26.54        
 18  Plexico, Hollis               JR Gibbs (St Pete)           1:26.66        
 19  Marks, Natalie                07 Holy Names                1:27.01        
 20  Swicord, Sarah                10 Nature Coast              1:27.80        
 21  Meya, Erika                   SO Tarpon Springs            1:27.82        
 22  Nelson, Olivia                12 Middleton (Tampa          1:28.27        
 23  Fisher, Maya                  11 Robinson (Tampa)          1:28.68        
 24  Regenspurger, Lara            JR Dunedin                   1:29.19        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Irvin, Justin                 SR Lakewood High             1:02.66        
  2  Sutek, Griffin                SO Land O'Lakes              1:03.10        
  3  Martins, Craig                 9 River Ridge High          1:04.80        
  4  Kirchner, Anthony V           11 Jesuit (Tampa)            1:05.87        
  5  Christensen, Noah G              Lecanto                   1:06.08        
  6  Trieloff, Geoffery R          10 Jesuit (Tampa)            1:06.69        
  7  Patrick, William              FR Bayshore                  1:07.01        
  8  Galindo, Josh                 11 Central (Brooksv          1:08.58        
  9  Amaya, Daniel                 11 Wesley Chapel             1:09.25        
 10  Safiulin, Arthur              10 River Ridge High          1:09.54        
 11  Sarduy, Noel                     Jefferson                 1:10.28        
 12  Sakadales, Hunter             JR Tarpon Springs            1:11.20        
 13  Johnston, Jakob R                Lecanto                   1:11.73        
 14  Smith, Samuel                 12 Robinson (Tampa)          1:12.77        
 15  Aneiros, William              10 Robinson (Tampa)          1:13.47        
 16  Close, Patrick                12 Jesuit (Tampa)            1:14.02        
 17  Crouch, Justin                JR Land O'Lakes              1:14.67        
 18  Crouch, Owen C                JR Springstead               1:15.41        
 19  Valle, Ezequiel               SR Spoto                     1:15.45        
 20  Hou, Richard                  09 Middleton (Tampa          1:16.01        
 21  Grissom, Brody                09 Jesuit (Tampa)            1:16.51        
 22  Lebron, Peyton                12 Zephyrhills               1:19.19        
 23  Velazquez, Jadon              11 Fivay (Hudson)            1:21.67        
 24  Dault, Tobias                 JR Lakewood High             1:21.75        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchh                            
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.79  AA-A
               3:31.27  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Land O'Lakes High School                                   3:46.63        
  2  Holy Names (Tampa)                                         3:55.41        
  3  Crystal River                                              4:04.85        
  4  Robinson High School                                       4:16.27        
  5  Springstead (Spring Hill)                                  4:16.45        
  6  Lecanto                                                    4:18.98        
  7  Nature Coast (Brooksville)                                 4:32.27        
  8  Southeast (Bradenton)                                      4:32.52        
  9  Middleton High School                                      4:34.29        
 10  Tarpon Springs High School                                 4:39.24        
 11  Wesley Chapel                                              4:43.24        
 12  Pasco (Dade City)                                          4:45.15        
 13  Fivay High School                                          4:52.08        
 14  Hudson High School                                         4:54.59        
 15  Dunedin High School                                        5:07.06        
 16  Hernando (Brooksville)                                     5:10.71        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Jesuit (Tampa)                                             3:23.37        
  2  Land O'Lakes High School                                   3:24.55        
  3  Crystal River                                              3:39.12        
  4  Springstead (Spring Hill)                                  3:39.59        
  5  Southeast (Bradenton)                                      3:48.57        
  6  Lakewood (St Petersburg)                                   3:49.74        
  7  Wesley Chapel                                              3:49.87        
  8  Middleton High School                                      3:53.32        
  9  Lecanto                                                    3:55.40        
 10  River Ridge (New Port Richey)                              4:01.37        
 11  Hernando (Brooksville)                                     4:01.52        
 12  Spoto (Riverview)                                          4:01.96        
 13  Robinson High School                                       4:06.86        
 14  Dunedin High School                                        4:31.40        
 15  Hudson High School                                         4:31.85        
 16  Pasco (Dade City)                                          4:33.72