Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2018 FHSAA 2A Region 2 Championship                      
                         Hosted By: Cocoa High School                          
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:38.13  2018        Fort Collins, CO                           
                        Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State:  1:42.34  2017        Buchholz, Buchh                            
                        C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
               1:44.54  AA-A
               1:46.44  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Eastside (Gainesville)                                     1:56.58        
  2  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  1:57.54        
  3  Rockledge-FL                                               1:58.08        
  4  Tavares                                                    1:59.04        
  5  Merritt Island-FL                                          1:59.65        
  6  Satellite (Satellite Beach)-FL                             2:02.00        
  7  Space Coast (Cocoa)-FL                                     2:03.10        
  8  Titusville-FL                                              2:05.12        
  9  Eustis                                                     2:06.91        
 10  Belleview                                                  2:08.91        
 11  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              2:09.36        
 12  Hardee (Wauchula)                                          2:09.98        
 13  Cocoa-FL                                                   2:11.72        
 14  Sebring                                                    2:13.29        
 15  Leesburg                                                   2:14.54        
 16  Mount Dora                                                 2:18.44        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.34  AA-A
               1:34.94  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Merritt Island-FL                                          1:44.33        
  2  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  1:44.39        
  3  Cocoa-FL                                                   1:46.20        
  4  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              1:46.40        
  5  Titusville-FL                                              1:46.93        
  6  Tavares                                                    1:46.95        
  7  Eastside (Gainesville)                                     1:49.32        
  8  Avon Park                                                  1:52.12        
  9  Atlantic (Port Orange)                                     1:52.13        
 10  Satellite (Satellite Beach)-FL                             1:53.02        
 11  Sebring                                                    1:53.19        
 12  Rockledge-FL                                               1:56.79        
 13  Astronaut (Titusville)-FL                                  1:56.85        
 14  Belleview                                                  1:58.24        
 15  Eustis                                                     1:58.25        
 16  Hardee (Wauchula)                                          2:02.68        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.80  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Visscher, Emily               10 Atlantic                  1:59.43        
  2  Hess, Jenna                      Merritt Island-FL         2:00.52        
  3  Ahn, Zina                     11 Eastside                  2:00.83        
  4  Omalley, Meredith             FR Bishop Moore-FL           2:03.66        
  5  Stonebraker, Brooklyn         10 Eustis                    2:05.21        
  6  Quigg, Roxy                      Merritt Island-FL         2:05.22        
  7  Gibbins, Ella                    Titusville-FL             2:06.11        
  8  Trammell, Erin                SR Bishop Moore-FL           2:06.76        
  9  Cross, Tyler                  10 Eastside                  2:06.87        
 10  McKinnon, Cassidy                Satellite-FL              2:07.04        
 11  Sanchez, Ana                  10 Eastside                  2:07.91        
 12  Dzambo, Kimberly              SO Bishop Moore-FL           2:12.07        
 13  Jones, Ragyn                  11 Tavares                   2:13.02        
 14  McDonald, Rachel                 Titusville-FL             2:13.24        
 15  Tasman, Alina                    Titusville-FL             2:15.39        
 16  Roberson, Brianna             FR Space Coast-FL            2:16.68        
 17  Adkins, Madison N              8 Lincoln Park-FL           2:17.97        
 18  McClanahan, Amelia               Merritt Island-FL         2:20.00        
 19  Herrera, Renell               JR Hardee                    2:21.08        
 20  Gooden, Sohpia                JR Space Coast-FL            2:23.32        
 21  Ford, Hannah                  JR Hardee                    2:24.14        
 22  Beck, Lilly                   FR Fort Pierce-FL            2:24.30        
 23  Knowles, Madison              JR Avon Park                 2:27.83        
 24  Soetidjo, Kalli                  Rockledge-FL              2:28.00        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.06  2018        Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.52  AA-A
               1:40.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Brewer, Zachary               JR Bishop Moore-FL           1:45.76        
  2  Kravchenko, Lucas                Merritt Island-FL         1:45.95        
  3  Cone, Garrett                    Cocoa-FL                  1:47.45        
  4  Whitaker, Cade                   Rockledge-FL              1:52.12        
  5  Garcia-Mazzarri, Luis A       12 Lincoln Park-FL           1:52.48        
  6  Davidson, Eric                   Satellite-FL              1:52.61        
  7  Haight, Jacob                    Satellite-FL              1:58.06        
  8  Mancuso, Andres                  Rockledge-FL              1:58.83        
  9  DiBernardo, Grayson M         10 Lincoln Park-FL           1:59.24        
 10  Alderman, William                Titusville-FL             1:59.67        
 11  Pate, Hugh T                  JR Hardee                    2:00.94        
 12  Griffin, Mason                   Sebring                   2:01.94        
 13  Johnson, Garrett              10 Eastside                  2:02.44        
 14  Sullivan, Greyson                Merritt Island-FL         2:04.53        
 15  Troxell, Chad                 11 Tavares                   2:05.09        
 16  Jones, Max                       Titusville-FL             2:07.59        
 17  Ponciano-Diaz, Daniel         11 Eastside                  2:09.58        
 18  Trinh, Vincent                11 Mount Dora                2:10.33        
 19  Bowers, Colby                 SO Sebring                   2:10.79        
 20  Costa, James                  SR Bishop Moore-FL           2:13.86        
 21  Robinson, Brock                  Titusville-FL             2:14.83        
 22  Lausch, Connor                FR Bishop Moore-FL           2:16.09        
 23  Robinson, Reese               JR Avon Park                 2:18.43        
 24  Tagliaferro, Evan                Satellite-FL              2:21.93        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.69  AA-A
               2:04.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Owens, Theresa                JR Bishop Moore-FL           2:15.27        
  2  Filkin, Naomi                 11 Tavares                   2:15.30        
  3  Chu, Britney                  12 Eastside                  2:17.19        
  4  Alderman, Sarah                  Titusville-FL             2:19.94        
  5  Yeo, Mia                      10 Eustis                    2:23.99        
  6  Gonzalez, Sarah                  Rockledge-FL              2:24.59        
  7  So, Kang                      11 Eastside                  2:27.32        
  8  Colter, Kaitlyn                  Titusville-FL             2:28.12        
  9  Buxton, Ashley                   Satellite-FL              2:28.40        
 10  McKaige, Amira                   Titusville-FL             2:29.47        
 11  Gillespie, Gabrielle             Satellite-FL              2:31.32        
 12  Durso, Lauren                    Merritt Island-FL         2:33.54        
 13  Yu, Ying                      12 Eastside                  2:34.13        
 14  Pike, Alexys                     Palm Bay-FL               2:35.03        
 15  Cole, Elizabeth                  Cocoa-FL                  2:35.12        
 16  Gagnon, Isabella L            12 Lincoln Park-FL           2:35.17        
 17  Bailey, Caitlin                  Satellite-FL              2:35.20        
 18  Boddy, Brooke                    Satellite-FL              2:37.68        
 19  Sutherland, Gigi                 Sebring                   2:37.89        
 20  Ramos, Jodie                  FR Space Coast-FL            2:39.22        
 21  Hawkins, Haley A               8 Lincoln Park-FL           2:40.10        
 22  Pavlovich, Sierra             SR Bishop Moore-FL           2:40.99        
 23  Ponciano-Diaz, Lia             9 Eastside                  2:47.11        
 24  Duke, Abby                    SO Hardee                    2:48.73        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.77  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Sciscente, Jake E              9 Lincoln Park-FL           2:05.11        
  2  Westgate, Daniel              SR Bishop Moore-FL           2:05.28        
  3  Yim, Joseph                   11 Atlantic                  2:05.87        
  4  Songayab, Josh                12 Eastside                  2:06.02        
  5  O'Connor, Liam                10 Tavares                   2:07.63        
  6  Phillips, Michael             12 Eastside                  2:14.39        
  7  Celeste, Andre                JR Bishop Moore-FL           2:16.47        
  8  Benson, Dakota                   Titusville-FL             2:17.84        
  9  Wagner, Spence A              10 Lincoln Park-FL           2:18.75        
 10  Lovett, Jeff                  10 Eustis                    2:19.82        
 11  Groel, Ryan                   12 Atlantic                  2:20.19        
 12  Ottoson, Brodrick                Satellite-FL              2:21.80        
 13  Jin, Ryan                     11 Eastside                  2:22.20        
 14  Legare, Matthew                  Titusville-FL             2:23.52        
 15  Knight, Kein                  JR Hardee                    2:26.19        
 16  Cooper, Quintin                  Satellite-FL              2:26.92        
 17  Myers, Kevin                  JR Avon Park                 2:27.44        
 18  Schverak, Justin                 Satellite-FL              2:28.44        
 19  Kho, Kenneth                  FR Bishop Moore-FL           2:28.98        
 20  Bramblett, Kyle                  Titusville-FL             2:29.06        
 21  Quattrocchi, Zach                Cocoa-FL                  2:30.85        
 22  Hecky, Kyle                   FR Space Coast-FL            2:31.77        
 23  Smith, Eli                    11 Leesburg                  2:33.07        
 24  Branca, James                    Sebring                   2:34.89        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.23  AA-A
               23.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Evans, Sarah                     Port St. Lucie-FL           25.00        
  2  Dailey, Taryn                    Merritt Island-FL           25.36        
  3  Gibson, Alivia                12 Belleview                   25.91        
  4  Clark, Rese                      Rockledge-FL                25.99        
  5  Omalley, Meredith             FR Bishop Moore-FL             26.09        
  6  Sanchez, Sophia               12 Eastside                    26.11        
  7  Fowler, Chloe                 10 Eastside                    26.18        
  8  Lashure, Camille                 Rockledge-FL                26.59        
  9  Edelmann, Jessica                Titusville-FL               26.59        
 10  Gonzalez, Gabrielle           10 Eastside                    26.62        
 11  Banuelos, Caroline            JR Bishop Moore-FL             26.64        
 12  Straub, Emma                  12 Tavares                     26.75        
 13  DeMott, Julia M               11 Lincoln Park-FL             26.90        
 14  Dzambo, Kathryn               FR Bishop Moore-FL             27.16        
 15  Laferriere, Hannah               Merritt Island-FL           27.38        
 16  Huff, Anna                       Titusville-FL               27.55        
 17  Chalmers, Emily                  Rockledge-FL                27.57        
 18  Hellein, Morgan               SO Hardee                      27.71        
 19  Dudley, Jamie                    Rockledge-FL                27.85        
 20  Rigdon, Lyndsay                  Sebring                     27.95        
 21  Beam, Mackenzie               JR Space Coast-FL              28.12        
 22  Gilbert, Emily                12 Atlantic                    28.15        
 23  Hutcheson, Holly                 Titusville-FL               28.17        
 24  van Woesik, Liana                Satellite-FL                28.24        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.60  AA-A
               20.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Hanson, Ander                    Rockledge-FL                22.89        
  2  Edmondson, John O             11 Lincoln Park-FL             23.09        
  3  Blythe, Jackson               10 Tavares                     23.18        
  4  Quattrocchi, Roman               Cocoa-FL                    23.19        
  5  White, Jacob                     Tavares                     23.36        
  6  Carroll, Tyler                10 Eustis                      23.92        
  7  Jones, Colton                    Satellite-FL                24.03        
  8  Nix, Austin                      Astronaut (Titus-FL         24.27        
  9  Figueroa, Tyler                  Rockledge-FL                24.27        
 10  Crawford, Oren                JR Hardee                      24.37        
 11  Villa, Frank                     Titusville-FL               24.38        
 12  Andrews, Rylan                   Satellite-FL                24.41        
 13  Cole, Casey                      Cocoa-FL                    24.48        
 14  Ochs, Luke                    12 Atlantic                    24.74        
 15  Asseng, Max                   12 Eastside                    24.74        
 16  Recicar, Simon                   Titusville-FL               24.83        
 17  Sweat, Gabriel                10 Tavares                     24.87        
 18  Stephens, Trey                SR Hardee                      24.89        
 19  Carlson, Sam                     Merritt Island-FL           24.97        
 20  Blevins, Colten                  Cocoa-FL                    25.00        
 21  Sutermeister, Jacob           SO Sebring                     25.08        
 22  Gonzalez, Rodrigo             SR Bishop Moore-FL             25.09        
 23  Price, Zack                      Sebring                     25.53        
 24  Pennella, Taygen              JR Fort Pierce-FL              25.55        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Rendina, Alisa                   Astronaut (Titus-FL        388.10        
  2  Santiago, Dominique           JR Space Coast-FL             385.80        
  3  Isenhour, Blair               SO Bishop Moore-FL            370.80        
  4  Smith, Rilian                    Sebring                    359.05        
  5  Rivas, Lainey M               11 Lincoln Park-FL            358.30        
  6  Summerford, Clara             11 Eastside                   353.17        
  7  Rowe, Emma                       Sebring                    340.10        
  8  Rendina, Taylor                  Astronaut (Titus-FL        340.05        
  9  Kirk, Jonna                      Astronaut (Titus-FL        335.45        
 10  Oudejans, Saskia                 Rockledge-FL               310.65        
 11  Ruiz, Cassie                  SR Space Coast-FL             284.90        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Geraghty, Jonathan E          11 Lincoln Park-FL            546.75        
  2  Tolento, Nicholas             SO Lake Wales                 502.15        
  3  Forsee, Grant                 JR Lake Wales                 458.90        
  4  Losa, Cole                    SR Avon Park                  386.55        
  5  Losa, Finn                    SR Avon Park                  363.20        
  6  McCallister, Chance              Astronaut (Titus-FL        357.55        
  7  Nagy, Tim                     JR Space Coast-FL             336.55        
  8  Rivera, Justin                SO Lake Wales                 320.55        
  9  Barrett, Justin               FR Sebring                    315.45        
 10  Corces, Ethan                    Merritt Island-FL          312.75        
 11  Deihl, Logan                  12 Eastside                   287.47        
 12  Price, Zack                      Sebring                    287.30        
 13  Rohleen, Blake N                 Satellite-FL               286.90        
 14  Jones, Tyler                     Satellite-FL               285.80        
 15  Phelps, Daniel                   Palm Bay-FL                283.15        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.28  2017        Talia Bates, Buchholz                        
               54.45  AA-A
               55.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Dailey, Taryn                    Merritt Island-FL           59.81        
  2  Cortes-Urbina, Adriana        12 Eastside                  1:00.55        
  3  Owens, Theresa                JR Bishop Moore-FL           1:00.72        
  4  Hecky, Saundra                JR Space Coast-FL            1:01.12        
  5  Thatayatikom, Tanya           10 Eastside                  1:01.33        
  6  Yeo, Mia                      10 Eustis                    1:02.72        
  7  DeMott, Julia M               11 Lincoln Park-FL           1:04.73        
  8  Menashi, Anisha                  Satellite-FL              1:05.19        
  9  Caswell, Mary                    Rockledge-FL              1:06.24        
 10  Buxton, Ashley                   Satellite-FL              1:07.38        
 11  Tuli, Anusha                  11 Eastside                  1:07.71        
 12  Yu, Ying                      12 Eastside                  1:07.87        
 13  Gornto, Allison                  Satellite-FL              1:07.96        
 14  Tasman, Alina                    Titusville-FL             1:09.17        
 15  Gullikson, Anna Jo               Titusville-FL             1:09.34        
 16  Wu, Katrina C                 12 Lincoln Park-FL           1:10.77        
 17  Martinez, A'Ilana             JR Fort Pierce-FL            1:11.47        
 18  McClanahan, Amelia               Merritt Island-FL         1:11.73        
 19  Barnikow, Shelby                 Cocoa-FL                  1:11.89        
 20  Pavlovich, Sierra             SR Bishop Moore-FL           1:12.35        
 21  Flatt, Hailey                 11 Eustis                    1:12.58        
 22  Howard, Sierra                   Astronaut (Titus-FL       1:14.59        
 23  Hellein, Morgan               SO Hardee                    1:15.98        
 24  Hays, Emma                    FR Hardee                    1:24.03        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               48.96  AA-A
               50.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Barnes, Xavier                   Rockledge-FL                53.14        
  2  Songayab, Josh                12 Eastside                    54.62        
  3  Yim, Joseph                   11 Atlantic                    54.95        
  4  Cone, Garrett                    Cocoa-FL                    55.23        
  5  Farless, Josh                 SO Avon Park                   56.83        
  6  Floyd, Zachary                12 Tavares                     56.85        
  7  Lovett, Jeff                  10 Eustis                      58.70        
  8  Jette, James                     Merritt Island-FL           58.87        
  9  Celeste, Andre                JR Bishop Moore-FL             59.24        
 10  Lewis, David                     Titusville-FL               59.58        
 11  Smith, Will                   12 Belleview                   59.85        
 12  Gonsior, Jadon                11 Eustis                    1:00.87        
 13  DiBernardo, Grayson M         10 Lincoln Park-FL           1:01.28        
 14  Choi, Hyungjun                 9 Eastside                  1:01.61        
 15  Figueroa, Tyler                  Rockledge-FL              1:02.31        
 16  Johnson, Jarren                  Titusville-FL             1:03.44        
 17  Parman, Chase                    Rockledge-FL              1:03.52        
 18  Pennella, Taygen              JR Fort Pierce-FL            1:04.01        
 19  Aravena, Kai                     Rockledge-FL              1:04.11        
 20  Wu, Brian D                    9 Lincoln Park-FL           1:04.12        
 21  Blevins, Colten                  Cocoa-FL                  1:06.41        
 22  Barrett, Justin               FR Sebring                   1:07.19        
 23  Crawford, Oren                JR Hardee                    1:09.37        
 24  Moore, Justin                 12 Leesburg                  1:09.65        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.29  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ahn, Zina                     11 Eastside                    55.62        
  2  Clark, Rese                      Rockledge-FL                56.19        
  3  Gibbins, Ella                    Titusville-FL               56.69        
  4  Sanchez, Sophia               12 Eastside                    56.86        
  5  Quigg, Roxy                      Merritt Island-FL           57.26        
  6  Stonebraker, Brooklyn         10 Eustis                      57.55        
  7  Gibson, Alivia                12 Belleview                   57.62        
  8  Smith, Abi                     9 Leesburg                    58.39        
  9  Dzambo, Kathryn               FR Bishop Moore-FL             58.73        
 10  Cross, Tyler                  10 Eastside                    58.75        
 11  McLeavy, Abigail              11 Eastside                    59.50        
 12  Bailey, Caitlin                  Satellite-FL              1:00.60        
 13  Lashure, Camille                 Rockledge-FL              1:00.71        
 14  Dudley, Jamie                    Rockledge-FL              1:00.83        
 15  McDonald, Rachel                 Titusville-FL             1:01.03        
 16  Christian, Lahna              FR Hardee                    1:01.70        
 17  Hutcheson, Holly                 Titusville-FL             1:02.33        
 18  Pike, Alexys                     Palm Bay-FL               1:02.45        
 19  van Woesik, Liana                Satellite-FL              1:02.89        
 20  Chalmers, Emily                  Rockledge-FL              1:03.16        
 21  Franquet, Jessica                Merritt Island-FL         1:03.17        
 22  Huff, Anna                       Titusville-FL             1:03.18        
 23  Rigdon, Lyndsay                  Sebring                   1:03.26        
 24  Beam, Mackenzie               JR Space Coast-FL            1:03.34        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               44.99  AA-A
               45.78  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Brandon, Caleb                   Titusville-FL               47.95        
  2  Hanson, Ander                    Rockledge-FL                50.41        
  3  Blythe, Jackson               10 Tavares                     50.43        
  4  Cole, Freddie                    Cocoa-FL                    50.46        
  5  Pike, Alexander                  Palm Bay-FL                 51.01        
  6  Quattrocchi, Roman               Cocoa-FL                    51.01        
  7  White, Jacob                     Tavares                     51.15        
  8  Dumoulin, Sam F                  Merritt Island-FL           52.94        
  9  Nix, Austin                      Astronaut (Titus-FL         53.16        
 10  Chase, Thomas                 11 Eastside                    53.27        
 11  Carroll, Tyler                10 Eustis                      53.29        
 12  Mancuso, Andres                  Rockledge-FL                53.51        
 13  Edmondson, John O             11 Lincoln Park-FL             53.65        
 14  Cole, Casey                      Cocoa-FL                    53.71        
 15  Asseng, Max                   12 Eastside                    54.02        
 16  Andrews, Rylan                   Satellite-FL                54.14        
 17  McCallister, Ender               Astronaut (Titus-FL         54.62        
 18  Villa, Frank                     Titusville-FL               54.67        
 19  Farrow, Devin                 SO Sebring                     54.78        
 20  Gonzalez, Rodrigo             SR Bishop Moore-FL             54.83        
 21  Bowers, Colby                 SO Sebring                     55.30        
 22  Troxell, Chad                 11 Tavares                     55.35        
 23  Clemens, Anthony              12 Belleview                   55.65        
 24  Recicar, Simon                   Titusville-FL               55.83        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.26  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Visscher, Emily               10 Atlantic                  5:23.02        
  2  Hess, Jenna                      Merritt Island-FL         5:23.21        
  3  Fowler, Chloe                 10 Eastside                  5:36.30        
  4  Trammell, Erin                SR Bishop Moore-FL           5:38.31        
  5  Sanchez, Ana                  10 Eastside                  5:38.39        
  6  Dzambo, Kimberly              SO Bishop Moore-FL           5:47.84        
  7  Edelmann, Jessica                Titusville-FL             5:51.46        
  8  Roberson, Brianna             FR Space Coast-FL            5:52.52        
  9  Jones, Ragyn                  11 Tavares                   5:56.59        
 10  Adkins, Madison N              8 Lincoln Park-FL           6:10.84        
 11  Gornto, Allison                  Satellite-FL              6:11.15        
 12  Tovar, Sofia                  FR Fort Pierce-FL            6:11.59        
 13  Eckhoff, Julia                   Titusville-FL             6:20.83        
 14  Shaw, Rachel                  JR Hardee                    6:22.04        
 15  Herrera, Renell               JR Hardee                    6:23.08        
 16  Trappman, Sara                10 Atlantic                  6:23.99        
 17  Ramos, Jodie                  FR Space Coast-FL            6:26.57        
 18  Beck, Lilly                   FR Fort Pierce-FL            6:28.81        
 19  Raucci, Jillian                  Merritt Island-FL         6:29.37        
 20  Collyer, Maya                    Titusville-FL             6:36.38        
 21  Soetidjo, Kalli                  Rockledge-FL              6:36.98        
 22  Roche, Colleen                SO Bishop Moore-FL           6:37.33        
 23  Knowles, Madison              JR Avon Park                 6:38.92        
 24  Barnikow, Shelby                 Cocoa-FL                  6:42.05        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:28.75  AA-A
               4:33.39  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Brewer, Zachary               JR Bishop Moore-FL           4:43.02        
  2  Davidson, Eric                   Satellite-FL              5:04.15        
  3  Whitaker, Cade                   Rockledge-FL              5:04.81        
  4  Sabel, Slater                    Satellite-FL              5:09.09        
  5  Jette, James                     Merritt Island-FL         5:17.83        
  6  Benson, Dakota                   Titusville-FL             5:30.19        
  7  Groel, Ryan                   12 Atlantic                  5:31.22        
  8  Johnson, Garrett              10 Eastside                  5:31.46        
  9  Haight, Jacob                    Satellite-FL              5:32.65        
 10  Pate, Hugh T                  JR Hardee                    5:43.39        
 11  Legare, Matthew                  Titusville-FL             5:48.20        
 12  Griffin, Mason                   Sebring                   5:50.08        
 13  Hecky, Kyle                   FR Space Coast-FL            5:52.84        
 14  Ponciano-Diaz, Daniel         11 Eastside                  5:54.74        
 15  Jones, Max                       Titusville-FL             5:55.85        
 16  Foret, Dylan                     Rockledge-FL              6:06.09        
 17  Robinson, Reese               JR Avon Park                 6:18.59        
 18  Nelson, Andrew                   Satellite-FL              6:20.84        
 19  Nowaczyk, Jaeden              11 Belleview                 6:22.00        
 20  Geraghty, William S            9 Lincoln Park-FL           6:24.83        
 21  Davis, Bryce                  SO Space Coast-FL            6:25.69        
 22  Hagen, Seth                      Sebring                   6:29.06        
 23  Robinson, Brock                  Titusville-FL             6:32.15        
 24  Wu, Chase D                    6 Lincoln Park-FL           6:33.02        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:31.66  2017        Buchholz, Buchh                            
                        T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
               1:35.50  AA-A
               1:37.16  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Eastside (Gainesville)                                     1:44.70        
  2  Titusville-FL                                              1:46.07        
  3  Merritt Island-FL                                          1:46.21        
  4  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  1:49.27        
  5  Space Coast (Cocoa)-FL                                     1:50.48        
  6  Satellite (Satellite Beach)-FL                             1:50.92        
  7  Rockledge-FL                                               1:51.60        
  8  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              1:52.24        
  9  Belleview                                                  1:53.05        
 10  Hardee (Wauchula)                                          1:53.23        
 11  Eustis                                                     1:54.34        
 12  Sebring                                                    1:56.69        
 13  Atlantic (Port Orange)                                     1:57.23        
 14  Fort Pierce Westwood-FL                                    1:57.95        
 15  Leesburg                                                   1:59.90        
 16  Mount Dora                                                 2:02.08        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.92  AA-A
               1:26.03  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Rockledge-FL                                               1:34.12        
  2  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  1:34.74        
  3  Tavares                                                    1:35.72        
  4  Titusville-FL                                              1:36.15        
  5  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              1:37.93        
  6  Hardee (Wauchula)                                          1:39.13        
  7  Satellite (Satellite Beach)-FL                             1:39.31        
  8  Sebring                                                    1:40.28        
  9  Belleview                                                  1:40.75        
 10  Astronaut (Titusville)-FL                                  1:41.66        
 11  Cocoa-FL                                                   1:42.58        
 12  Merritt Island-FL                                          1:44.95        
 13  Lake Wales                                                 1:45.23        
 14  Avon Park                                                  1:45.35        
 15  Eastside (Gainesville)                                     1:45.78        
 16  Eustis                                                     1:46.15        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               54.89  AA-A
               56.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Filkin, Naomi                 11 Tavares                     59.26        
  2  Evans, Sarah                     Port St. Lucie-FL           59.81        
  3  Cortes-Urbina, Adriana        12 Eastside                  1:01.41        
  4  Chu, Britney                  12 Eastside                  1:03.02        
  5  McKinnon, Cassidy                Satellite-FL              1:04.69        
  6  Hecky, Saundra                JR Space Coast-FL            1:05.03        
  7  Menashi, Anisha                  Satellite-FL              1:05.20        
  8  Gonzalez, Gabrielle           10 Eastside                  1:05.34        
  9  Caswell, Mary                    Rockledge-FL              1:06.56        
 10  Colter, Kaitlyn                  Titusville-FL             1:07.12        
 11  Laferriere, Hannah               Merritt Island-FL         1:07.36        
 12  Gillespie, Gabrielle             Satellite-FL              1:08.20        
 13  Cole, Elizabeth                  Cocoa-FL                  1:10.05        
 14  McKaige, Amira                   Titusville-FL             1:11.08        
 15  Tuli, Anusha                  11 Eastside                  1:11.37        
 16  Youngquist, Teagan            10 Belleview                 1:11.43        
 17  Christian, Lahna              FR Hardee                    1:11.88        
 18  Martinez, A'Ilana             JR Fort Pierce-FL            1:12.00        
 19  Dibernardo, Emily M           12 Lincoln Park-FL           1:12.38        
 20  Flatt, Hailey                 11 Eustis                    1:12.68        
 21  Waldo, Zowie                     Rockledge-FL              1:13.13        
 22  Corbett, Malia                   Titusville-FL             1:13.13        
 23  Roche, Colleen                SO Bishop Moore-FL           1:13.26        
 24  Duke, Abby                    SO Hardee                    1:16.30        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.53  AA-A
               50.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Kravchenko, Lucas                Merritt Island-FL           52.93        
  2  Sciscente, Jake E              9 Lincoln Park-FL             56.81        
  3  Garcia-Mazzarri, Luis A       12 Lincoln Park-FL             58.64        
  4  Floyd, Zachary                12 Tavares                     59.01        
  5  Sabel, Slater                    Satellite-FL                59.30        
  6  Farless, Josh                 SO Avon Park                   59.90        
  7  McCallister, Ender               Astronaut (Titus-FL       1:00.98        
  8  Alderman, William                Titusville-FL             1:01.13        
  9  Choi, Hyungjun                 9 Eastside                  1:03.10        
 10  Sullivan, Greyson                Merritt Island-FL         1:03.81        
 11  Chase, Thomas                 11 Eastside                  1:03.99        
 12  Myers, Kevin                  JR Avon Park                 1:04.61        
 13  Branca, James                    Sebring                   1:05.72        
 14  Lewis, David                     Titusville-FL             1:06.55        
 15  Brubaker, Devin               SO Sebring                   1:07.80        
 16  Smith, Eli                    11 Leesburg                  1:08.84        
 17  Scharff, John                 JR Lake Wales                1:10.04        
 18  Foret, Dylan                     Rockledge-FL              1:11.51        
 19  Kho, Kenneth                  FR Bishop Moore-FL           1:11.87        
 20  Tagliaferro, Evan                Satellite-FL              1:13.69        
 21  Kline, Luke                   11 Mount Dora                1:15.12        
 22  Washington, Shamar            FR Space Coast-FL            1:15.44        
 23  Rocco, Jordan                    Cocoa-FL                  1:15.62        
 24  Sellers, Hunter               SR Hardee                    1:16.47        
 25  Spada, Jiovanni                  Atlantic                  1:16.56        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.40  2018        Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State:  1:00.99  2017        Isabel Ivey, Buchholz                      
               1:02.60  AA-A
               1:04.05  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gonzalez, Sarah                  Rockledge-FL              1:09.95        
  2  Alderman, Sarah                  Titusville-FL             1:11.83        
  3  Banuelos, Caroline            JR Bishop Moore-FL           1:11.88        
  4  Thatayatikom, Tanya           10 Eastside                  1:12.22        
  5  So, Kang                      11 Eastside                  1:13.39        
  6  McLeavy, Abigail              11 Eastside                  1:13.70        
  7  Straub, Emma                  12 Tavares                   1:15.07        
  8  Durso, Lauren                    Merritt Island-FL         1:16.41        
  9  Gullikson, Anna Jo               Titusville-FL             1:16.52        
 10  Smith, Abi                     9 Leesburg                  1:16.58        
 11  Sutherland, Gigi                 Sebring                   1:17.73        
 12  Boddy, Brooke                    Satellite-FL              1:18.95        
 13  McInerney, Brianne            SR Space Coast-FL            1:19.08        
 14  Gooden, Sohpia                JR Space Coast-FL            1:19.34        
 15  Jasper, Hayley                12 Leesburg                  1:20.91        
 16  Gagnon, Isabella L            12 Lincoln Park-FL           1:20.99        
 17  McKinney-Harrell, Alana          Titusville-FL             1:21.04        
 18  Murphy, Francesca             SO Bishop Moore-FL           1:21.88        
 19  Ponciano-Diaz, Lia             9 Eastside                  1:22.78        
 20  Adair, Skyler                 12 Mount Dora                1:22.85        
 21  Pena, Celia                   12 Belleview                 1:22.87        
 22  Quattrocchi, Ava                 Cocoa-FL                  1:23.49        
 23  Tovar, Sofia                  FR Fort Pierce-FL            1:23.96        
 24  Shaw, Rachel                  JR Hardee                    1:24.92        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  51.16  2018        Reece Whitley, William Penn, PA              
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               55.93  AA-A
               57.11  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Barnes, Xavier                   Rockledge-FL              1:00.98        
  2  Westgate, Daniel              SR Bishop Moore-FL           1:01.44        
  3  Brandon, Caleb                   Titusville-FL             1:01.81        
  4  Cole, Freddie                    Cocoa-FL                  1:02.74        
  5  Pike, Alexander                  Palm Bay-FL               1:03.10        
  6  Dumoulin, Sam F                  Merritt Island-FL         1:06.81        
  7  O'Connor, Liam                10 Tavares                   1:06.85        
  8  Phillips, Michael             12 Eastside                  1:07.56        
  9  Knight, Kein                  JR Hardee                    1:08.44        
 10  Giller, Hans                  SO Sebring                   1:08.70        
 11  Wagner, Spence A              10 Lincoln Park-FL           1:09.22        
 12  Wu, Brian D                    9 Lincoln Park-FL           1:10.28        
 13  Bramblett, Kyle                  Titusville-FL             1:10.30        
 14  Jin, Ryan                     11 Eastside                  1:10.55        
 15  Cooper, Quintin                  Satellite-FL              1:11.24        
 16  Gaudi, Turner                    Titusville-FL             1:11.79        
 17  Smith, Will                   12 Belleview                 1:11.91        
 18  McCallister, Chance              Astronaut (Titus-FL       1:12.19        
 19  Locci, Daniele                   Merritt Island-FL         1:13.05        
 20  Clemens, Anthony              12 Belleview                 1:13.47        
 21  Parman, Chase                    Rockledge-FL              1:14.51        
 22  Kumar, Apoorva                11 Eastside                  1:14.84        
 23  Hockman, Anthony                 Rockledge-FL              1:16.03        
 24  Williams, Michael             JR Fort Pierce-FL            1:16.66        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:20.95  2017        Buchholz, Buchh                            
                        I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
               3:27.79  AA-A
               3:31.27  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  3:47.31        
  2  Eastside (Gainesville)                                     3:47.83        
  3  Titusville-FL                                              3:53.66        
  4  Rockledge-FL                                               3:54.40        
  5  Merritt Island-FL                                          3:58.69        
  6  Satellite (Satellite Beach)-FL                             4:02.34        
  7  Tavares                                                    4:11.13        
  8  Atlantic (Port Orange)                                     4:11.75        
  9  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              4:17.70        
 10  Hardee (Wauchula)                                          4:25.86        
 11  Space Coast (Cocoa)-FL                                     4:26.26        
 12  Cocoa-FL                                                   4:28.00        
 13  Mount Dora                                                 4:37.13        
 14  Belleview                                                  4:37.78        
 15  Avon Park                                                  4:47.34        
 16  Lake Wales                                                 4:48.67        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville), Bolle               
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.24  AA-A
               3:08.93  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Cocoa-FL                                                   3:22.90        
  2  Rockledge-FL                                               3:26.26        
  3  Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                              3:27.07        
  4  Satellite (Satellite Beach)-FL                             3:31.93        
  5  Merritt Island-FL                                          3:34.82        
  6  Eastside (Gainesville)                                     3:36.64        
  7  Atlantic (Port Orange)                                     3:38.26        
  8  Hardee (Wauchula)                                          3:39.51        
  9  Sebring                                                    3:40.65        
 10  Titusville-FL                                              3:42.78        
 11  Avon Park                                                  3:44.47        
 12  Bishop Moore (Orlando)-FL                                  3:56.49        
 13  Belleview                                                  4:02.90        
 14  Tavares                                                    4:03.16        
 15  Palm Bay (Melbourne)-FL                                    4:05.95        
 16  Leesburg                                                   4:07.03