Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/24/2018 06:52 PM
                    2018 FHSAA 3A District 10 Championship                     
                     Hosted By: Martin County High School                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:38.13        2018 Fort Collins, CO                           
                         Stewart, Bartel, Gillilam, Alons                  
       State: * 1:42.34        2017 Buchholz, Buchh                            
                         C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin       
                1:44.54  AA-A
                1:46.44  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      1:58.36        
     1) Johnson, Gabrielle K 11         2) Dodge, Alexis 10               
     3) Fejzuli, Dorian M 12            4) Simpkins, Delaney J 12         
              30.60     1:04.72 (34.12)     1:33.86 (29.14)     1:58.36 (24.50)
  2 West Boca Raton High School                                 2:04.43        
     1) Korb, Gabriella JR              2) Sare, Ema SO                   
     3) Monlevade, Nicole SO            4) Collins, Taylor SR             
              33.01     1:07.87 (34.86)     1:38.01 (30.14)     2:04.43 (26.42)
  3 Dwyer Palm Beach Gardens                                    2:10.92        
     1) Bechtel, Abigail 11             2) Rozzo, Courtney 10             
     3) Lopez, Kim 11                   4) Cronin, Emily 11               
              31.99     1:10.39 (38.40)     1:43.60 (33.21)     2:10.92 (27.32)
  4 South Fork (Stuart)                                         2:18.25        
     1) Shuley, Morgan FR               2) Collin, Anneliese SR           
     3) Foster, Sarah JR                4) Pacewicz, Samantha SR          
              36.33     1:16.31 (39.98)     1:48.18 (31.87)     2:18.25 (30.07)
  5 Olympic Heights (Boca Raton)                                2:32.26        
     1) Dorsey, Kaitlin 9               2) Aghassi, Samantha 10           
     3) Nelson, Sarah 10                4) Centeno, Valeria 9             
              42.22     1:25.19 (42.97)     1:59.83 (34.64)     2:32.26 (32.43)
  6 Okeechobee                                                  2:37.88        
     1) Kennedy, Jillian JR             2) Hendrix, Sydney SR             
     3) Boon, Alexandria JR             4) Gamiotea, Gracie SO            
              38.41     1:25.19 (46.78)     2:06.54 (41.35)     2:37.88 (31.34)
  7 Jensen Beach                                                2:39.69        
     1) Sinko, Isabelle SR              2) Lowery, Kyra FR                
     3) Hiltibidal, Amy JR              4) Tucker, Ruby SO                
              44.48     1:24.30 (39.82)     2:07.67 (43.37)     2:39.69 (32.02)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor School, TN                          
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: * 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:33.34  AA-A
                1:34.94  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      1:44.64        
     1) Martinez, Christian R 11        2) Skarie, Jonathan E 11          
     3) Mistarz, Jack E 12              4) Cioffi, Dylan M 11             
              28.12       56.86 (28.74)     1:21.93 (25.07)     1:44.64 (22.71)
  2 West Boca Raton High School                                 1:47.21        
     1) Fernandez, Michael SO           2) Sempere, Jorge SR              
     3) Schwartz, Benjamin JR           4) Cardei, Michael JR             
              26.74       56.38 (29.64)     1:23.65 (27.27)     1:47.21 (23.56)
  3 South Fork (Stuart)                                         1:53.68        
     1) Earle, Jeremy JR                2) Jacobs, Quincy SR              
     3) Williams, Vance SR              4) Thomas, Austin SO              
              27.86     1:00.56 (32.70)     1:28.45 (27.89)     1:53.68 (25.23)
  4 Olympic Heights (Boca Raton)                                2:00.41        
     1) Rhyce, Sergey 12                2) Sontag, Bryce 12               
     3) Mimick, Ethan 12                4) Vittorini, Michael 9           
              28.78     1:01.32 (32.54)     1:36.27 (34.95)     2:00.41 (24.14)
  5 Dwyer Palm Beach Gardens                                    2:06.72        
     1) Bussy, Hugo M 10                2) Dellolio, Thomas 9             
     3) Rosado, Louis 10                4) Molina, Lanker 10              
              31.30     1:11.90 (40.60)     1:39.51 (27.61)     2:06.72 (27.21)
  6 Okeechobee                                                  2:11.18        
     1) Myers, Jacob SR                 2) Bowen, Gabriel SO              
     3) Smith, Rece SR                  4) Deen, Steven SR                
              36.73     1:12.53 (35.80)     1:45.42 (32.89)     2:11.18 (25.76)
  7 Jensen Beach                                                2:20.04        
     1) Byers, Jackson FR               2) McIntosh, Sam SO               
     3) Graze, Campbell FR              4) Giachino, Michael SO           
              34.00     1:22.35 (48.35)     1:49.75 (27.40)     2:20.04 (30.29)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: * 1:44.31        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                1:48.80  AA-A
                1:50.65  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Stoneburg, Blair          FR Jensen Beach                   1:54.23        
              25.85       54.92 (29.07)     1:24.80 (29.88)     1:54.23 (29.43)
  2 Miller, Emily             SO Jensen Beach                   2:00.47        
              27.49       58.19 (30.70)     1:29.22 (31.03)     2:00.47 (31.25)
  3 Dudley, Lauren            FR West Boca Raton                2:05.30        
              28.45       59.82 (31.37)     1:32.55 (32.73)     2:05.30 (32.75)
  4 Cronin, Emily             11 Dwyer                          2:08.67        
              29.27     1:01.76 (32.49)     1:35.32 (33.56)     2:08.67 (33.35)
  5 Eaker, Kylie M            12 Martin County                  2:09.21        
              29.03     1:01.51 (32.48)     1:35.55 (34.04)     2:09.21 (33.66)
  6 Reese, Summer L           10 Martin County                  2:12.35        
              29.88     1:02.89 (33.01)     1:36.68 (33.79)     2:12.35 (35.67)
  7 Deitz, Cayla              SR West Boca Raton                2:18.90        
              32.01     1:07.57 (35.56)     1:44.33 (36.76)     2:18.90 (34.57)
  8 Dodge, Alexis             10 Martin County                  2:19.17        
              32.50     1:07.54 (35.04)     1:44.52 (36.98)     2:19.17 (34.65)
  9 Lowery, Kyra              FR Jensen Beach                   2:21.53        
              32.41     1:08.50 (36.09)     1:46.37 (37.87)     2:21.53 (35.16)
 10 King, Savannah M          12 Martin County                  2:22.17        
              32.49     1:08.30 (35.81)     1:45.56 (37.26)     2:22.17 (36.61)
 11 Keeney, Samantha          JR West Boca Raton                2:25.74        
              32.39     1:09.24 (36.85)     1:47.99 (38.75)     2:25.74 (37.75)
 12 Wollersheim, Emma         SO South Fork                     2:32.17        
              33.84     1:12.06 (38.22)     1:52.67 (40.61)     2:32.17 (39.50)
 13 Emmi, Morgan              JR South Fork                     2:34.72        
              35.17     1:14.14 (38.97)     1:55.23 (41.09)     2:34.72 (39.49)
 14 Lopez, Kim                11 Dwyer                          2:40.79        
              33.81     1:13.55 (39.74)     1:57.17 (43.62)     2:40.79 (43.62)
 15 Collin, Anneliese         SR South Fork                     2:48.19        
              36.43     1:17.34 (40.91)     2:01.92 (44.58)     2:48.19 (46.27)
 16 Holmes, Ivie              SR Okeechobee                     2:49.32        
              35.40     1:18.05 (42.65)     2:04.47 (46.42)     2:49.32 (44.85)
 17 Oppenheiser, Sophia       JR Jensen Beach                   2:50.11        
              37.45     1:21.34 (43.89)     2:05.75 (44.41)     2:50.11 (44.36)
 18 Hendrix, Sydney           SR Okeechobee                     2:55.17        
              37.67     1:22.67 (45.00)     2:11.52 (48.85)     2:55.17 (43.65)
 19 Boyle, Madison            11 Dwyer                          2:55.64        
            2:12.41     2:55.64 (43.23)                                        
 20 Davis, Madelyn            SR South Fork                     3:08.97        
              40.23     1:26.68 (46.45)     2:17.57 (50.89)     3:08.97 (51.40)
 -- Rubin, Chloe              11 Dwyer                               NS        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:33.06        2018 Trey Freeman, Baylor, TN                   
       State: * 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:38.52  AA-A
                1:40.23  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Thomas M        11 Martin County                  1:53.04        
              25.83       54.23 (28.40)     1:23.85 (29.62)     1:53.04 (29.19)
  2 Adams, Connor J           09 Martin County                  1:55.37        
              25.04       53.74 (28.70)     1:24.85 (31.11)     1:55.37 (30.52)
  3 Florio, Brandon A         10 Martin County                  2:08.14        
              27.43       58.94 (31.51)     1:32.88 (33.94)     2:08.14 (35.26)
  4 Stocker, Patrick          FR South Fork                     2:14.99        
              30.42     1:04.80 (34.38)     1:40.34 (35.54)     2:14.99 (34.65)
  5 Espinosa, Jacob           11 Martin County                  2:15.27        
              29.64     1:04.37 (34.73)     1:40.53 (36.16)     2:15.27 (34.74)
  6 Jacobs, Quincy            SR South Fork                     2:19.14        
              30.17     1:05.10 (34.93)     1:42.73 (37.63)     2:19.14 (36.41)
  7 Mimick, Ethan             12 Olympic Heights                2:20.96        
              32.65     1:08.68 (36.03)     1:45.43 (36.75)     2:20.96 (35.53)
  8 Smith, Rece               SR Okeechobee                     2:36.22        
              31.27     1:07.84 (36.57)     1:52.70 (44.86)     2:36.22 (43.52)
  9 Giachino, Michael         SO Jensen Beach                   2:36.82        
              33.75     1:14.01 (40.26)     1:55.86 (41.85)     2:36.82 (40.96)
 10 DaSilva, Dylan            SO Okeechobee                     2:39.41        
              32.26     1:12.64 (40.38)     1:57.48 (44.84)     2:39.41 (41.93)
 11 Thomas, Michael           SR South Fork                     2:39.59        
              34.84     1:15.22 (40.38)     1:58.01 (42.79)     2:39.59 (41.58)
 12 Jacobs, Jayden            FR South Fork                     2:45.15        
              36.17   2:45.15 (2:08.98)                                        
 13 McIntosh, Sam             SO Jensen Beach                   3:00.80        
              38.32     1:25.06 (46.74)     2:14.61 (49.55)     3:00.80 (46.19)
 14 Poerio, Zackary           FR Jensen Beach                   3:22.24        
              43.30   3:22.24 (2:38.94)                                        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: * 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:01.69  AA-A
                2:04.02  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Gelenski, Paige           SO West Boca Raton                2:23.83        
              30.07     1:07.75 (37.68)     1:51.03 (43.28)     2:23.83 (32.80)
  2 Collins, Taylor           SR West Boca Raton                2:24.89        
              31.05     1:07.12 (36.07)     1:51.65 (44.53)     2:24.89 (33.24)
  3 Reese, Sadie L            12 Martin County                  2:29.02        
              31.11     1:08.19 (37.08)     1:54.17 (45.98)     2:29.02 (34.85)
  4 Weeter, Morgan O          09 Martin County                  2:31.04        
              34.44     1:11.23 (36.79)     1:57.89 (46.66)     2:31.04 (33.15)
  5 Foster, Sarah             JR South Fork                     2:42.01        
              34.49     1:15.41 (40.92)     2:05.37 (49.96)     2:42.01 (36.64)
  6 King, Savannah M          12 Martin County                  2:45.44        
              37.86     1:21.60 (43.74)     2:08.41 (46.81)     2:45.44 (37.03)
  7 Burvenich, Samantha       09 Martin County                  2:57.83        
              36.87     1:22.23 (45.36)     2:16.67 (54.44)     2:57.83 (41.16)
  8 Simpson, Sarah             9 Dwyer                          2:58.23        
              37.89     1:23.36 (45.47)     2:16.73 (53.37)     2:58.23 (41.50)
  9 Nelson, Sarah             10 Olympic Heights                2:59.86        
              39.84     1:28.91 (49.07)     2:22.41 (53.50)     2:59.86 (37.45)
 10 Tucker, Ruby              SO Jensen Beach                   3:09.05        
            1:32.48                             2:26.38 ( )     3:09.05 (42.67)
 11 Isaacs, Kya               12 Dwyer                          3:19.51        
              41.76                             2:33.99 ( )     3:19.51 (45.52)
 12 Boyle, Madison            11 Dwyer                          3:25.76        
              46.08     1:38.08 (52.00)     2:38.02 (59.94)     3:25.76 (47.74)
 13 Bean, Tabitha             SR Jensen Beach                   3:45.33        
              46.87   1:48.11 (1:01.24)   2:57.27 (1:09.16)     3:45.33 (48.06)
 -- Garton, Devyn             JR South Fork                          DQ        
      False start - Misc
 -- Macaluso, Rosalia         JR South Fork                          DQ        
      Did not finish on back - back
              49.92     1:43.22 (53.30)   2:45.87 (1:02.65)          DQ (46.56)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: * 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:49.83  AA-A
                1:51.77  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Skarie, Jonathan E        11 Martin County                  2:04.91        
              27.24     1:01.65 (34.41)     1:36.43 (34.78)     2:04.91 (28.48)
  2 Mistarz, Jack E           12 Martin County                  2:10.91        
              26.19       59.24 (33.05)     1:37.77 (38.53)     2:10.91 (33.14)
  3 Sempere, Jorge            SR West Boca Raton                2:14.14        
              29.29     1:04.52 (35.23)     1:41.90 (37.38)     2:14.14 (32.24)
  4 McAfee, Jackson           JR Jensen Beach                   2:17.46        
              29.11     1:03.75 (34.64)     1:44.63 (40.88)     2:17.46 (32.83)
  5 Rhyce, Sergey             12 Olympic Heights                2:17.79        
              27.98     1:01.94 (33.96)     1:46.01 (44.07)     2:17.79 (31.78)
  6 Schwartz, Benjamin        JR West Boca Raton                2:20.03        
              28.55     1:05.49 (36.94)     1:48.89 (43.40)     2:20.03 (31.14)
  7 Rosado, Louis             10 Dwyer                          2:24.41        
              29.43     1:07.32 (37.89)     1:51.40 (44.08)     2:24.41 (33.01)
  8 Woodcock, Logan S         11 Martin County                  2:28.22        
              31.85     1:12.44 (40.59)     1:54.48 (42.04)     2:28.22 (33.74)
  9 Sontag, Bryce             12 Olympic Heights                2:35.48        
              34.47     1:14.61 (40.14)     1:59.97 (45.36)     2:35.48 (35.51)
 10 Graze, Campbell           FR Jensen Beach                   2:49.97        
              37.84     1:23.59 (45.75)     2:12.06 (48.47)     2:49.97 (37.91)
 11 Ciampi, Nick              12 Martin County                  2:54.71        
              35.68     1:22.81 (47.13)     2:14.06 (51.25)     2:54.71 (40.65)
 12 Bowen, Gabriel            SO Okeechobee                     2:55.20        
              37.10     1:27.15 (50.05)     2:14.20 (47.05)     2:55.20 (41.00)
 -- Ayala, Erick              SO Okeechobee                          DQ        
      Scissors kick - breast
              39.91   2:28.44 (1:48.53)          DQ (43.03)                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: * 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.23  AA-A
                23.58  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Simpkins, Delaney J       12 Martin County                    24.53        
  2 Kohs, Madeline            FR Jensen Beach                     26.34        
  3 Fejzuli, Dorian M         12 Martin County                    26.35        
  4 Arnold, Cassidy           12 Martin County                    27.04        
  5 Sawtelle, Naiya           SO Jensen Beach                     27.46        
  6 Sare, Ema                 SO West Boca Raton                  27.48        
  7 Warner, Maija             12 Martin County                    27.51        
  8 Monlevade, Nicole         SO West Boca Raton                  27.56        
  9 Bechtel, Abigail          11 Dwyer                            28.00        
 10 Sutton, Jolene            SO Okeechobee                       29.03        
 11 Nelson, Sarah             10 Olympic Heights                  29.04        
 12 Shuley, Morgan            FR South Fork                       29.64        
 13 Keeney, Samantha          JR West Boca Raton                  29.87        
 14 Gamiotea, Gracie          SO Okeechobee                       30.50        
 15 Reynolds, Rio             FR West Boca Raton                  30.73        
 16 Centeno, Valeria           9 Olympic Heights                  31.59        
 17 Aghassi, Samantha         10 Olympic Heights                  33.12        
 18 Onuska, Maddison          SO South Fork                       33.20        
 19 Flagg, Zoe                JR Jensen Beach                     33.92        
 20 Housenbold, Falyn          9 Olympic Heights                  35.97        
 21 Zacchio, Gabriella        FR Jensen Beach                     36.12        
 22 Blesy, Aracely            SR Okeechobee                       36.97        
 23 Hawk, Kara                JR Okeechobee                       39.19        
 24 Lloyd, Grace              SO South Fork                       40.11        
 25 Ross, Jaida               10 Dwyer                            40.63        
 26 Hohsfield, Julissa        JR South Fork                       41.72        
 27 Quintanilla, Alison        9 Dwyer                            46.46        
 -- Rubin, Chloe              11 Dwyer                               NS        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: * 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.60  AA-A
                20.96  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Michael        SO West Boca Raton                  21.96        
  2 Cioffi, Dylan M           11 Martin County                    23.14        
  3 Cardei, Michael           JR West Boca Raton                  23.42        
  4 Salazar, Joshua D         11 Martin County                    23.52        
  5 Beecher, Matthew A        10 Martin County                    23.53        
  6 Earle, Jeremy             JR South Fork                       23.99        
  7 Scott, Connor             SR Jensen Beach                     25.59        
  8 Myers, Jacob              SR Okeechobee                       25.61        
  9 Bussy, Hugo M             10 Dwyer                            25.71        
 10 Beecher, Diego E          09 Martin County                    25.83        
 11 Escobar, Enrique          SO West Boca Raton                  25.89        
 12 McKenna, Travis           SO Okeechobee                       26.01        
 13 Vittorini, Michael         9 Olympic Heights                  26.13        
 13 De La Cruz, Marcelo       FR West Boca Raton                  26.13        
 15 Byers, Aiden              FR Jensen Beach                     26.29        
 16 Mooney, Alex              JR South Fork                       26.53        
 17 Deen, Steven              SR Okeechobee                       26.89        
 18 Ivancica, Adrian          10 Olympic Heights                  27.17        
 19 Flynn, AJ                 FR South Fork                       27.77        
 20 Dellolio, Thomas           9 Dwyer                            28.04        
 21 Molina, Lanker            10 Dwyer                            28.49        
 22 Lewis, Tanner             JR South Fork                       29.33        
 23 Rodriguez, Christopher     9 Olympic Heights                  29.85        
 24 Herron, Lloyd             SR Okeechobee                       39.31        
 -- Ames, David               11 Olympic Heights                     NS        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Lehel, Amelia             FR West Boca Raton                 453.40        
  2 Koessick, Ava             11 Martin County                   361.10        
  3 Heeb, Katelyn             09 Martin County                   358.50        
  4 Cusumano, Olivia          09 Martin County                   343.00        
  5 Hirt, Katie               FR South Fork                      340.00        
  6 French, Alexia            09 Martin County                   334.75        
  7 McCrea, Riley             SO South Fork                      328.90        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Rudy, James               10 Martin County                   294.80        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.53        2015 Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State: * 53.28        2017 Talia Bates, Buchholz                        
                54.45  AA-A
                55.63  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Gabrielle K      11 Martin County                  1:02.16        
              28.91     1:02.16 (33.25)                                        
  2 Korb, Gabriella           JR West Boca Raton                1:06.40        
              31.04     1:06.40 (35.36)                                        
  3 Fejzuli, Dorian M         12 Martin County                  1:06.91        
              30.19     1:06.91 (36.72)                                        
  4 Warner, Maija             12 Martin County                  1:06.97        
              31.40     1:06.97 (35.57)                                        
  5 Deitz, Cayla              SR West Boca Raton                1:08.43        
              32.95     1:08.43 (35.48)                                        
  6 Foster, Sarah             JR South Fork                     1:11.48        
              34.57     1:11.48 (36.91)                                        
  7 Pacewicz, Samantha        SR South Fork                     1:13.97        
              34.09     1:13.97 (39.88)                                        
  8 Lopez, Kim                11 Dwyer                          1:14.67        
              34.05     1:14.67 (40.62)                                        
  9 Burvenich, Samantha       09 Martin County                  1:17.60        
              35.22     1:17.60 (42.38)                                        
 10 Johnson, Vanessa          FR Okeechobee                     1:27.41        
              38.41     1:27.41 (49.00)                                        
 11 Boyle, Megan               9 Dwyer                          1:28.13        
              39.13     1:28.13 (49.00)                                        
 12 Bean, Tabitha             SR Jensen Beach                   1:41.91        
              47.54     1:41.91 (54.37)                                        
 -- Hiltibidal, Amy           JR Jensen Beach                        NS        
 -- Schneider, Ryan           FR South Fork                          NS        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: * 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                48.96  AA-A
                50.03  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Mistarz, Jack E           12 Martin County                    55.54        
              25.42       55.54 (30.12)                                        
  2 Schwartz, Benjamin        JR West Boca Raton                1:03.09        
              28.91     1:03.09 (34.18)                                        
  3 Rosado, Louis             10 Dwyer                          1:03.73        
              28.85     1:03.73 (34.88)                                        
  4 Beecher, Diego E          09 Martin County                  1:06.51        
              30.86     1:06.51 (35.65)                                        
  5 Galan, Guillermo          JR West Boca Raton                1:06.76        
              30.19     1:06.76 (36.57)                                        
  6 McKenna, Travis           SO Okeechobee                     1:07.75        
              30.40     1:07.75 (37.35)                                        
  7 Mimick, Ethan             12 Olympic Heights                1:15.10        
              33.99     1:15.10 (41.11)                                        
  8 Espinosa, Jacob           11 Martin County                  1:16.75        
              35.46     1:16.75 (41.29)                                        
  9 Graze, Campbell           FR Jensen Beach                   1:23.18        
              36.68     1:23.18 (46.50)                                        
 10 Sodano, Joseph            SR South Fork                     1:29.33        
              41.02     1:29.33 (48.31)                                        
 11 Bradley, Gavin            10 Martin County                  1:41.57        
              40.96   1:41.57 (1:00.61)                                        
 -- Lewis, Tanner             JR South Fork                          DQ        
      False start
              35.24          DQ (47.10)                                        
 -- Smith, Rece               SR Okeechobee                          DQ        
      One hand touch
              37.22          DQ (47.03)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: * 48.69        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
                50.29  AA-A
                51.13  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Stoneburg, Blair          FR Jensen Beach                     51.95        
              25.37       51.95 (26.58)                                        
  2 Simpkins, Delaney J       12 Martin County                    53.37        
              25.42       53.37 (27.95)                                        
  3 Miller, Emily             SO Jensen Beach                     55.96        
              26.91       55.96 (29.05)                                        
  4 Dudley, Lauren            FR West Boca Raton                  57.25        
              27.96       57.25 (29.29)                                        
  5 Collins, Taylor           SR West Boca Raton                  58.21        
              27.98       58.21 (30.23)                                        
  6 Arnold, Cassidy           12 Martin County                    59.40        
              28.15       59.40 (31.25)                                        
  7 Sare, Ema                 SO West Boca Raton                  59.80        
              28.77       59.80 (31.03)                                        
  8 Sawtelle, Naiya           SO Jensen Beach                   1:01.54        
              29.54     1:01.54 (32.00)                                        
  9 Monlevade, Nicole         SO West Boca Raton                1:02.02        
              29.92     1:02.02 (32.10)                                        
 10 Rozzo, Courtney           10 Dwyer                          1:02.81        
              30.24     1:02.81 (32.57)                                        
 11 Sutton, Jolene            SO Okeechobee                     1:04.30        
              30.60     1:04.30 (33.70)                                        
 12 Inderlin, Grace M         09 Martin County                  1:04.45        
              30.69     1:04.45 (33.76)                                        
 13 Shuley, Morgan            FR South Fork                     1:06.00        
              31.15     1:06.00 (34.85)                                        
 14 Cappello, Arianna R       09 Martin County                  1:09.11        
              32.37     1:09.11 (36.74)                                        
 15 Centeno, Valeria           9 Olympic Heights                1:13.81        
              36.02     1:13.81 (37.79)                                        
 16 Dorsey, Kaitlin            9 Olympic Heights                1:14.50        
              36.79     1:14.50 (37.71)                                        
 17 Trent, Amy                JR Okeechobee                     1:15.06        
              35.42     1:15.06 (39.64)                                        
 18 Holmes, Ivie              SR Okeechobee                     1:18.26        
              35.72     1:18.26 (42.54)                                        
 19 Nisenbaum, Emma           10 Olympic Heights                1:18.66        
              38.38     1:18.66 (40.28)                                        
 20 Boyle, Megan               9 Dwyer                          1:19.42        
              39.54     1:19.42 (39.88)                                        
 21 Lipman, Talia             SO South Fork                     1:20.81        
              37.42     1:20.81 (43.39)                                        
 22 Zacchio, Gabriella        FR Jensen Beach                   1:23.61        
              38.58     1:23.61 (45.03)                                        
 23 Stamos, Jenna             FR South Fork                     1:25.30        
              41.21     1:25.30 (44.09)                                        
 24 Walter, Lilly             11 Dwyer                          1:25.84        
              41.50     1:25.84 (44.34)                                        
 25 Housenbold, Falyn          9 Olympic Heights                1:33.12        
 26 Wells, Karlie             FR South Fork                     1:33.86        
              42.64     1:33.86 (51.22)                                        
 -- Weiner, Bari              10 Dwyer                               NS        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: * 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                44.99  AA-A
                45.78  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cioffi, Dylan M           11 Martin County                    50.02        
              23.78       50.02 (26.24)                                        
  2 Salazar, Joshua D         11 Martin County                    50.50        
              24.65       50.50 (25.85)                                        
  3 Cardei, Michael           JR West Boca Raton                  51.77        
              24.64       51.77 (27.13)                                        
  4 Adams, Connor J           09 Martin County                    52.40        
              24.78       52.40 (27.62)                                        
  5 Rhyce, Sergey             12 Olympic Heights                  54.04        
              25.95       54.04 (28.09)                                        
  6 Thomas, Austin            SO South Fork                       55.73        
              26.68       55.73 (29.05)                                        
  7 Escobar, Enrique          SO West Boca Raton                  58.13        
              27.67       58.13 (30.46)                                        
  8 Scott, Connor             SR Jensen Beach                     58.22        
              28.26       58.22 (29.96)                                        
  9 Galan, Gonzalo            FR West Boca Raton                  58.47        
              28.17       58.47 (30.30)                                        
 10 Bussy, Hugo M             10 Dwyer                            58.71        
              27.36       58.71 (31.35)                                        
 11 Byers, Aiden              FR Jensen Beach                     59.10        
              28.35       59.10 (30.75)                                        
 12 De La Cruz, Marcelo       FR West Boca Raton                  59.23        
              28.59       59.23 (30.64)                                        
 13 Glorie, Lucas             SO South Fork                     1:00.45        
              28.96     1:00.45 (31.49)                                        
 14 D'Agostina, Chris         SR Okeechobee                     1:01.96        
              28.87     1:01.96 (33.09)                                        
 15 Deen, Steven              SR Okeechobee                     1:02.73        
              29.01     1:02.73 (33.72)                                        
 16 Wojcieszak, Cody          SR Okeechobee                     1:03.11        
              29.27     1:03.11 (33.84)                                        
 17 Molina, Lanker            10 Dwyer                          1:05.30        
              30.47     1:05.30 (34.83)                                        
 18 Ciampi, Nick              12 Martin County                  1:05.64        
              30.94     1:05.64 (34.70)                                        
 19 Dellolio, Thomas           9 Dwyer                          1:06.14        
              31.50     1:06.14 (34.64)                                        
 20 Rodriguez, Christopher     9 Olympic Heights                1:10.51        
              32.55     1:10.51 (37.96)                                        
 21 O'Cain, Blayne            SR Okeechobee                     1:12.95        
              34.35     1:12.95 (38.60)                                        
 22 Ryan, Cody                FR South Fork                     1:19.35        
              39.15     1:19.35 (40.20)                                        
 23 Gonzalez, Nicolas         SO South Fork                     1:31.58        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: * 4:37.60        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                4:52.26  AA-A
                4:57.09  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cavendish, Emma           11 Dwyer                          5:37.25        
              29.18     1:01.58 (32.40)     1:35.32 (33.74)     2:09.69 (34.37)
        2:44.50 (34.81)     3:19.61 (35.11)     3:54.55 (34.94)     4:29.49 (34.94)
        5:03.93 (34.44)     5:37.25 (33.32)                                        
  2 Gelenski, Paige           SO West Boca Raton                5:43.38        
              30.17     1:03.78 (33.61)     1:38.64 (34.86)     2:13.91 (35.27)
        2:49.35 (35.44)     3:24.84 (35.49)     4:00.27 (35.43)     4:35.35 (35.08)
        5:09.99 (34.64)     5:43.38 (33.39)                                        
  3 Cronin, Emily             11 Dwyer                          5:46.04        
              30.88     1:04.21 (33.33)     1:39.15 (34.94)     2:14.49 (35.34)
        2:49.11 (34.62)     3:24.33 (35.22)     4:00.45 (36.12)     4:36.25 (35.80)
        5:11.78 (35.53)     5:46.04 (34.26)                                        
  4 Eaker, Kylie M            12 Martin County                  5:46.23        
              29.65     1:03.53 (33.88)     1:38.17 (34.64)     2:13.59 (35.42)
        2:49.01 (35.42)     3:24.96 (35.95)     4:00.85 (35.89)     4:36.93 (36.08)
        5:12.51 (35.58)     5:46.23 (33.72)                                        
  5 Kohs, Madeline            FR Jensen Beach                   5:51.18        
              30.12     1:04.26 (34.14)     1:39.78 (35.52)     2:15.74 (35.96)
        2:52.17 (36.43)     3:28.56 (36.39)     4:04.93 (36.37)     4:41.67 (36.74)
        5:17.95 (36.28)     5:51.18 (33.23)                                        
  6 Reese, Summer L           10 Martin County                  5:51.60        
              32.11     1:06.31 (34.20)     1:41.39 (35.08)     2:16.94 (35.55)
        2:53.04 (36.10)     3:29.50 (36.46)     4:05.77 (36.27)     4:41.99 (36.22)
        5:17.47 (35.48)     5:51.60 (34.13)                                        
  7 Weeter, Morgan O          09 Martin County                  5:52.10        
              31.60     1:06.16 (34.56)     1:41.86 (35.70)     2:17.81 (35.95)
        2:53.78 (35.97)     3:29.61 (35.83)     4:05.67 (36.06)     4:42.23 (36.56)
        5:18.24 (36.01)     5:52.10 (33.86)                                        
  8 Reese, Sadie L            12 Martin County                  5:54.73        
              31.13     1:05.43 (34.30)     1:40.71 (35.28)     2:16.48 (35.77)
        2:53.04 (36.56)     3:29.55 (36.51)     4:06.25 (36.70)     4:43.09 (36.84)
        5:19.82 (36.73)     5:54.73 (34.91)                                        
  9 Pacewicz, Samantha        SR South Fork                     6:29.28        
              32.87     1:10.58 (37.71)     1:50.15 (39.57)     2:30.36 (40.21)
        3:10.84 (40.48)     3:51.13 (40.29)     4:31.27 (40.14)     5:11.74 (40.47)
        5:51.78 (40.04)     6:29.28 (37.50)                                        
 10 Liano, Sophia             FR South Fork                     6:50.70        
              33.69     1:12.72 (39.03)     1:54.77 (42.05)     2:36.84 (42.07)
        3:19.09 (42.25)     4:01.67 (42.58)     4:45.33 (43.66)     5:29.15 (43.82)
        6:11.81 (42.66)     6:50.70 (38.89)                                        
 11 Wollersheim, Emma         SO South Fork                     6:55.86        
              33.32     1:11.19 (37.87)     1:51.86 (40.67)     2:34.88 (43.02)
        3:18.17 (43.29)     4:02.55 (44.38)     4:46.45 (43.90)     5:30.76 (44.31)
        6:15.29 (44.53)     6:55.86 (40.57)                                        
 12 Boon, Alexandria          JR Okeechobee                     7:03.68        
              35.04     1:15.49 (40.45)     1:58.01 (42.52)     2:41.71 (43.70)
        3:25.00 (43.29)     4:09.66 (44.66)     4:54.30 (44.64)     5:38.53 (44.23)
        6:22.60 (44.07)     7:03.68 (41.08)                                        
 13 Oppenheiser, Sophia       JR Jensen Beach                   7:50.49        
                                                2:09.71 ( )                    
                                4:35.64 ( )                             6:14.53 ( )
      7:50.49 (1:35.96)                                                            
 14 Bean, Cassidy             SO Jensen Beach                   8:02.24        
              37.75     1:24.36 (46.61)     2:14.05 (49.69)     3:04.85 (50.80)
        3:55.21 (50.36)     4:45.26 (50.05)     5:36.54 (51.28)     6:27.03 (50.49)
        7:16.43 (49.40)     8:02.24 (45.81)                                        
 15 Hendrix, Sydney           SR Okeechobee                     8:15.17        
              37.95     1:24.94 (46.99)     2:15.47 (50.53)     3:06.43 (50.96)
                                                    5:40.64 ( )     6:33.24 (52.60)
        7:25.83 (52.59)     8:15.17 (49.34)                                        
 -- Schneider, Ryan           FR South Fork                          NS        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:12.87        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: * 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:28.75  AA-A
                4:33.39  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Thomas M        11 Martin County                  5:07.35        
              27.14       57.24 (30.10)     1:28.64 (31.40)     2:00.36 (31.72)
        2:31.62 (31.26)     3:03.26 (31.64)     3:34.78 (31.52)     4:06.15 (31.37)
        4:37.24 (31.09)     5:07.35 (30.11)                                        
  2 Martinez, Christian R     11 Martin County                  5:18.64        
              28.29       59.66 (31.37)     1:31.52 (31.86)     2:03.14 (31.62)
        2:35.52 (32.38)     3:07.59 (32.07)     3:40.48 (32.89)     4:13.34 (32.86)
        4:46.35 (33.01)     5:18.64 (32.29)                                        
  3 Johnson, William S        09 Martin County                  5:24.85        
              28.13       59.65 (31.52)     1:31.66 (32.01)     2:04.32 (32.66)
        2:37.40 (33.08)     3:10.60 (33.20)     3:44.59 (33.99)     4:18.16 (33.57)
        4:51.80 (33.64)     5:24.85 (33.05)                                        
  4 Williams, Vance           SR South Fork                     5:42.48        
              27.83       58.86 (31.03)     1:31.90 (33.04)     2:05.78 (33.88)
        2:39.90 (34.12)     3:15.64 (35.74)     3:52.45 (36.81)     4:29.55 (37.10)
        5:06.87 (37.32)     5:42.48 (35.61)                                        
  5 Stocker, Patrick          FR South Fork                     5:54.54        
              31.09     1:06.53 (35.44)     1:42.61 (36.08)     2:19.48 (36.87)
        2:55.31 (35.83)     3:31.68 (36.37)     4:07.68 (36.00)     4:44.06 (36.38)
        5:20.24 (36.18)     5:54.54 (34.30)                                        
  6 Florio, Brandon A         10 Martin County                  6:06.24        
              29.37     1:03.70 (34.33)     1:40.67 (36.97)     2:17.96 (37.29)
        2:56.73 (38.77)     3:34.61 (37.88)     4:13.05 (38.44)     4:52.14 (39.09)
        5:30.51 (38.37)     6:06.24 (35.73)                                        
  7 Byers, Jackson            FR Jensen Beach                   6:12.59        
              31.20     1:07.63 (36.43)     1:45.29 (37.66)     2:23.37 (38.08)
        3:02.29 (38.92)     3:41.04 (38.75)     4:19.31 (38.27)     4:57.01 (37.70)
        5:35.53 (38.52)     6:12.59 (37.06)                                        
  8 Myers, Kase               SO Okeechobee                     6:39.58        
              33.74     1:13.37 (39.63)     1:53.05 (39.68)     2:34.22 (41.17)
        3:15.58 (41.36)     3:57.13 (41.55)     4:38.96 (41.83)     5:22.22 (43.26)
        6:01.58 (39.36)     6:39.58 (38.00)                                        
  9 Sodano, Joseph            SR South Fork                     6:44.59        
              31.53     1:10.20 (38.67)     1:50.34 (40.14)     2:34.16 (43.82)
                                4:00.65 ( )                             5:25.78 ( )
        6:06.69 (40.91)     6:44.59 (37.90)                                        
 10 Giachino, Michael         SO Jensen Beach                   7:00.05        
              35.68     1:16.41 (40.73)     1:58.45 (42.04)     2:42.12 (43.67)
        3:25.23 (43.11)     4:09.09 (43.86)     4:53.09 (44.00)     5:36.31 (43.22)
        6:19.64 (43.33)     7:00.05 (40.41)                                        
 11 Thomas, Michael           SR South Fork                     7:07.66        
              36.24     1:16.70 (40.46)     1:59.83 (43.13)     2:44.62 (44.79)
        3:30.26 (45.64)     4:15.87 (45.61)     5:00.97 (45.10)     5:45.86 (44.89)
        6:28.70 (42.84)     7:07.66 (38.96)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: * 1:31.66        2017 Buchholz, Buchh                            
                         T. Bates, K. Cronin, G. Bates, I. Ivey            
                1:35.50  AA-A
                1:37.16  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jensen Beach                                                1:46.38        
     1) Sawtelle, Naiya SO              2) Kohs, Madeline FR              
     3) Miller, Emily SO                4) Stoneburg, Blair FR            
              27.89       55.07 (27.18)     1:21.14 (26.07)     1:46.38 (25.24)
  2 West Boca Raton High School                                 1:50.30        
     1) Dudley, Lauren FR               2) Korb, Gabriella JR             
     3) Deitz, Cayla SR                 4) Monlevade, Nicole SO           
              27.42       54.53 (27.11)     1:22.85 (28.32)     1:50.30 (27.45)
  3 Martin County (Stuart)                                      1:51.96        
     1) Arnold, Cassidy 12              2) Reese, Summer L 10             
     3) Eaker, Kylie M 12               4) Warner, Maija 12               
              27.70       56.24 (28.54)     1:24.16 (27.92)     1:51.96 (27.80)
  4 Okeechobee                                                  2:12.48        
     1) Sutton, Jolene SO               2) Holmes, Ivie SR                
     3) Kennedy, Jillian JR             4) Gamiotea, Gracie SO            
              31.63     1:08.09 (36.46)     1:40.04 (31.95)     2:12.48 (32.44)
 -- South Fork (Stuart)                                              DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Emmi, Morgan JR                 2) Collin, Anneliese SR           
     3) Garton, Devyn JR                4) Liano, Sophia FR               
              31.63     1:04.82 (33.19)     1:39.93 (35.11)          DQ (28.08)
 -- Dwyer Palm Beach Gardens                                         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Bechtel, Abigail 11             2) Lopez, Kim 11                  
     3) Rozzo, Courtney 10              4) Cronin, Emily 11               
              28.24       59.11 (30.87)     1:28.84 (29.73)          DQ (29.55)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: * 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:24.92  AA-A
                1:26.03  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      1:34.72        
     1) Salazar, Joshua D 11            2) Mistarz, Jack E 12             
     3) Beecher, Matthew A 10           4) Cioffi, Dylan M 11             
              23.78       47.61 (23.83)     1:11.34 (23.73)     1:34.72 (23.38)
  2 West Boca Raton High School                                 1:35.54        
     1) Cardei, Michael JR              2) Sempere, Jorge SR              
     3) Schwartz, Benjamin JR           4) Fernandez, Michael SO          
              23.69       48.91 (25.22)     1:13.83 (24.92)     1:35.54 (21.71)
  3 South Fork (Stuart)                                         1:44.29        
     1) Flynn, AJ FR                    2) Mooney, Alex JR                
     3) Glorie, Lucas SO                4) Thomas, Austin SO              
              27.49       53.08 (25.59)     1:19.18 (26.10)     1:44.29 (25.11)
  4 Okeechobee                                                  1:47.57        
     1) McKenna, Travis SO              2) D'Agostina, Chris SR           
     3) Myers, Kase SO                  4) Myers, Jacob SR                
              26.70       54.04 (27.34)     1:21.93 (27.89)     1:47.57 (25.64)
  5 Dwyer Palm Beach Gardens                                    1:49.49        
     1) Rosado, Louis 10                2) Molina, Lanker 10              
     3) Dellolio, Thomas 9              4) Bussy, Hugo M 10               
              25.76       54.64 (28.88)     1:23.46 (28.82)     1:49.49 (26.03)
  6 Jensen Beach                                                1:57.00        
     1) Scott, Connor SR                2) McIntosh, Sam SO               
     3) Graze, Campbell FR              4) Byers, Aiden FR                
              25.90     1:05.36 (39.46)     1:30.77 (25.41)     1:57.00 (26.23)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: * 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                54.89  AA-A
                56.11  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Gabrielle K      11 Martin County                  1:05.57        
              31.93     1:05.57 (33.64)                                        
  2 Korb, Gabriella           JR West Boca Raton                1:07.91        
              34.16     1:07.91 (33.75)                                        
  3 Martin, Emma G            12 Martin County                  1:07.98        
              33.50     1:07.98 (34.48)                                        
  4 Bechtel, Abigail          11 Dwyer                          1:11.33        
              33.96     1:11.33 (37.37)                                        
  5 Power, Allison            FR West Boca Raton                1:13.16        
              36.08     1:13.16 (37.08)                                        
  6 Rozzo, Courtney           10 Dwyer                          1:14.34        
              35.78     1:14.34 (38.56)                                        
  7 Osborn, Sara E            09 Martin County                  1:15.59        
              37.29     1:15.59 (38.30)                                        
  8 Reynolds, Rio             FR West Boca Raton                1:17.43        
              37.52     1:17.43 (39.91)                                        
  9 Davenport, Miranda        SR South Fork                     1:29.28        
              43.10     1:29.28 (46.18)                                        
 10 Bean, Cassidy             SO Jensen Beach                   1:32.45        
              44.87     1:32.45 (47.58)                                        
 11 Kennedy, Jillian          JR Okeechobee                     1:33.54        
              44.45     1:33.54 (49.09)                                        
 12 Johnson, Vanessa          FR Okeechobee                     1:34.41        
              45.30     1:34.41 (49.11)                                        
 13 Dorsey, Kaitlin            9 Olympic Heights                1:35.37        
              46.11     1:35.37 (49.26)                                        
 14 Lipman, Talia             SO South Fork                     1:37.42        
              46.85     1:37.42 (50.57)                                        
 15 Fowler, Cassidy           JR South Fork                     1:38.39        
              44.53     1:38.39 (53.86)                                        
 16 Sinko, Isabelle           SR Jensen Beach                   1:38.78        
              47.71     1:38.78 (51.07)                                        
 17 Mimick, Annamarie         10 Olympic Heights                1:39.14        
              48.22     1:39.14 (50.92)                                        
 18 Ginsberg, Kaylee          10 Martin County                  1:41.44        
              49.89     1:41.44 (51.55)                                        
 19 Williams, Maleaha         11 Dwyer                          1:41.80        
              45.67     1:41.80 (56.13)                                        
 20 Walter, Lilly             11 Dwyer                          1:44.44        
              50.41     1:44.44 (54.03)                                        
 21 Middleton, Kassandra      SR Jensen Beach                   1:51.22        
 -- Ouvier, Alaina            FR South Fork                          DQ        
      Did not finish on back
              40.43          DQ (46.24)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: * 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.53  AA-A
                50.64  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Christian R     11 Martin County                    59.30        
              29.23       59.30 (30.07)                                        
  2 McAfee, Jackson           JR Jensen Beach                   1:01.43        
              29.44     1:01.43 (31.99)                                        
  3 Earle, Jeremy             JR South Fork                     1:01.91        
              29.42     1:01.91 (32.49)                                        
  4 Williams, Vance           SR South Fork                     1:03.75        
              31.00     1:03.75 (32.75)                                        
  5 Johnson, William S        09 Martin County                  1:04.26        
              30.53     1:04.26 (33.73)                                        
  6 Galan, Guillermo          JR West Boca Raton                1:10.46        
              33.56     1:10.46 (36.90)                                        
  7 Galan, Gonzalo            FR West Boca Raton                1:10.92        
              34.60     1:10.92 (36.32)                                        
  8 Byers, Jackson            FR Jensen Beach                   1:14.25        
              35.68     1:14.25 (38.57)                                        
  9 Mooney, Alex              JR South Fork                     1:23.00        
            1:23.70         1:23.00 ( )                                        
 10 Forbes, Sean              11 Martin County                  1:23.10        
              41.25     1:23.10 (41.85)                                        
 11 Terech, John              12 Martin County                  1:26.11        
              40.94     1:26.11 (45.17)                                        
 12 Ayala, Erick              SO Okeechobee                     1:40.65        
              49.20     1:40.65 (51.45)                                        
 13 Poerio, Zackary           FR Jensen Beach                   2:05.00        
              58.13   2:05.00 (1:06.87)                                        
 -- O'Cain, Blayne            SR Okeechobee                          DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
              46.32          DQ (54.04)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.40        2018 Emily Weiss, Yorktown, IN                  
       State: * 1:00.99        2017 Isabel Ivey, Buchholz                      
                1:02.60  AA-A
                1:04.05  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Dodge, Alexis             10 Martin County                  1:15.48        
              35.58     1:15.48 (39.90)                                        
  2 Martin, Emma G            12 Martin County                  1:16.93        
              35.61     1:16.93 (41.32)                                        
  3 Lowery, Kyra              FR Jensen Beach                   1:23.82        
              39.42     1:23.82 (44.40)                                        
  4 Walsh, Lillian            10 Martin County                  1:26.16        
              40.85     1:26.16 (45.31)                                        
  5 Collin, Anneliese         SR South Fork                     1:28.34        
              41.21     1:28.34 (47.13)                                        
  6 Lehel, Karolina           SR West Boca Raton                1:29.54        
              41.38     1:29.54 (48.16)                                        
  7 Trent, Amy                JR Okeechobee                     1:29.86        
              43.38     1:29.86 (46.48)                                        
  8 Kondraschow, Olivia       FR West Boca Raton                1:30.86        
              43.18     1:30.86 (47.68)                                        
  9 Liano, Sophia             FR South Fork                     1:33.44        
              44.37     1:33.44 (49.07)                                        
 10 Emmi, Morgan              JR South Fork                     1:33.83        
              44.68     1:33.83 (49.15)                                        
 11 Isaacs, Kya               12 Dwyer                          1:33.97        
              43.86     1:33.97 (50.11)                                        
 12 Aghassi, Samantha         10 Olympic Heights                1:34.65        
              44.65     1:34.65 (50.00)                                        
 13 Simpson, Sarah             9 Dwyer                          1:35.90        
              45.18     1:35.90 (50.72)                                        
 14 Garton, Devyn             JR South Fork                     1:36.69        
              44.22     1:36.69 (52.47)                                        
 15 Tucker, Ruby              SO Jensen Beach                   1:36.90        
              43.57     1:36.90 (53.33)                                        
 16 Schlosser, Brianna        11 Olympic Heights                1:38.97        
              45.89     1:38.97 (53.08)                                        
 17 Flagg, Zoe                JR Jensen Beach                   1:43.47        
              47.05     1:43.47 (56.42)                                        
 18 Blesy, Aracely            SR Okeechobee                     1:49.46        
              50.16     1:49.46 (59.30)                                        
 19 Ross, Jaida               10 Dwyer                          1:57.18        
              55.89   1:57.18 (1:01.29)                                        
 20 Hawk, Kara                JR Okeechobee                     2:13.05        
 -- Hurley, Haley             SR Jensen Beach                        DQ        
      Scissors kick
              57.46        DQ (1:11.53)                                        
 -- Inderlin, Grace M         09 Martin County                       DQ        
      False start
              36.82          DQ (44.09)                                        
 -- Weiner, Bari              10 Dwyer                               NS        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 51.16        2018 Reece Whitley, William Penn, PA              
       State: * 54.33        2016 James Daugherty, Bolles                      
                55.93  AA-A
                57.11  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Michael        SO West Boca Raton                  59.91        
              28.02       59.91 (31.89)                                        
  2 Skarie, Jonathan E        11 Martin County                  1:02.12        
              29.36     1:02.12 (32.76)                                        
  3 Beecher, Matthew A        10 Martin County                  1:02.67        
              28.80     1:02.67 (33.87)                                        
  4 Sempere, Jorge            SR West Boca Raton                1:05.50        
              30.93     1:05.50 (34.57)                                        
  5 Woodcock, Logan S         11 Martin County                  1:11.97        
              33.45     1:11.97 (38.52)                                        
  6 Vittorini, Michael         9 Olympic Heights                1:13.26        
              34.38     1:13.26 (38.88)                                        
  7 Jacobs, Quincy            SR South Fork                     1:14.61        
              34.41     1:14.61 (40.20)                                        
  8 Sontag, Bryce             12 Olympic Heights                1:17.44        
              37.75     1:17.44 (39.69)                                        
  9 Ruiz Castro, Jose         JR West Boca Raton                1:17.98        
              36.71     1:17.98 (41.27)                                        
 10 Bowen, Gabriel            SO Okeechobee                     1:24.01        
              39.70     1:24.01 (44.31)                                        
 11 Glorie, Lucas             SO South Fork                     1:26.11        
              40.42     1:26.11 (45.69)                                        
 12 Espinosa, Jesse           09 Martin County                  1:26.44        
              38.60     1:26.44 (47.84)                                        
 13 Ivancica, Adrian          10 Olympic Heights                1:27.77        
              38.89     1:27.77 (48.88)                                        
 14 Jacobs, Jayden            FR South Fork                     1:28.55        
              41.47     1:28.55 (47.08)                                        
 15 Wojcieszak, Cody          SR Okeechobee                     1:32.81        
              44.31     1:32.81 (48.50)                                        
 16 DaSilva, Dylan            SO Okeechobee                     1:34.89        
              43.24     1:34.89 (51.65)                                        
 17 McIntosh, Sam             SO Jensen Beach                   1:41.84        
              44.23     1:41.84 (57.61)                                        
 -- Marin, Jared              SR Okeechobee                          DQ        
      One hand touch
            1:26.87        DQ (1:43.57)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: * 3:20.95        2017 Buchholz, Buchh                            
                         I Ivey, K Balbuena, G Bates, T Bates              
                3:27.79  AA-A
                3:31.27  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jensen Beach                                                3:48.25        
     1) Kohs, Madeline FR               2) Sawtelle, Naiya SO             
     3) Miller, Emily SO                4) Stoneburg, Blair FR            
              28.88   1:01.06 (1:01.06)     1:29.99 (28.93)   2:01.16 (1:00.10)
        2:27.58 (26.42)   3:08.53 (1:07.37)     3:48.25 (39.72)                    
  2 Martin County (Stuart)                                      3:49.22        
     1) Fejzuli, Dorian M 12            2) Johnson, Gabrielle K 11        
     3) Eaker, Kylie M 12               4) Simpkins, Delaney J 12         
              28.14       59.63 (59.63)     1:27.05 (27.42)     1:57.05 (57.42)
        2:25.46 (28.41)     2:56.55 (59.50)     3:21.74 (25.19)     3:49.22 (52.67)
  3 South Fork (Stuart)                                         4:33.64        
     1) Shuley, Morgan FR               2) Foster, Sarah JR               
     3) Pacewicz, Samantha SR           4) Liano, Sophia FR               
              31.28   1:06.67 (1:06.67)     1:37.38 (30.71)   2:12.56 (1:05.89)
        2:44.32 (31.76)   3:21.27 (1:08.71)     3:54.69 (33.42)   4:33.64 (1:12.37)
  4 Okeechobee                                                  4:56.53        
     1) Boon, Alexandria JR             2) Holmes, Ivie SR                
     3) Gamiotea, Gracie SO             4) Sutton, Jolene SO              
              36.28   1:16.19 (1:16.19)     1:52.62 (36.43)   2:33.97 (1:17.78)
        3:08.29 (34.32)   3:48.63 (1:14.66)     4:20.20 (31.57)   4:56.53 (1:07.90)
  5 Olympic Heights (Boca Raton)                                4:59.20        
     1) Mimick, Annamarie 10            2) Aghassi, Samantha 10           
     3) Centeno, Valeria 9              4) Nelson, Sarah 10               
              41.34   1:26.41 (1:26.41)     2:01.86 (35.45)   2:40.67 (1:14.26)
        3:15.99 (35.32)   3:54.39 (1:13.72)     4:25.23 (30.84)   4:59.20 (1:04.81)
  6 Dwyer Palm Beach Gardens                                    5:13.57        
     1) Boyle, Madison 11               2) Isaacs, Kya 12                 
     3) Boyle, Megan 9                  4) Simpson, Sarah 9               
              36.53   1:20.34 (1:20.34)     1:56.22 (35.88)   2:38.30 (1:17.96)
        3:16.88 (38.58)   4:01.46 (1:23.16)     4:35.70 (34.24)   5:13.57 (1:12.11)
 -- West Boca Raton High School                                      DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Dudley, Lauren FR               2) Gelenski, Paige SO             
     3) Sare, Ema SO                    4) Collins, Taylor SR             
              28.05       57.75 (57.75)     1:26.00 (28.25)     1:57.13 (59.38)
        2:24.78 (27.65)     2:55.63 (58.50)     3:21.89 (26.26)          DQ (56.41)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:54.43        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: * 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville), Bolle               
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.24  AA-A
                3:08.93  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      3:35.65        
     1) Gonzalez, Thomas M 11           2) Skarie, Jonathan E 11          
     3) Martinez, Christian R 11        4) Adams, Connor J 09             
              25.20       53.12 (53.12)     1:18.51 (25.39)     1:47.39 (54.27)
        2:13.55 (26.16)     2:42.37 (54.98)     3:07.32 (24.95)     3:35.65 (53.28)
  2 South Fork (Stuart)                                         3:48.00        
     1) Thomas, Austin SO               2) Williams, Vance SR             
     3) Earle, Jeremy JR                4) Jacobs, Quincy SR              
              28.05       57.69 (57.69)     1:23.98 (26.29)     1:53.36 (55.67)
        2:18.82 (25.46)     2:47.64 (54.28)     3:16.27 (28.63)   3:48.00 (1:00.36)
  3 West Boca Raton High School                                 3:54.16        
     1) De La Cruz, Marcelo FR          2) Galan, Gonzalo FR              
     3) Escobar, Enrique SO             4) Galan, Guillermo JR            
              28.12       59.36 (59.36)     1:27.48 (28.12)     1:58.43 (59.07)
        2:24.85 (26.42)   3:03.01 (1:04.58)     3:24.23 (21.22)     3:54.16 (51.15)
  4 Olympic Heights (Boca Raton)                                3:58.50        
     1) Vittorini, Michael 9            2) Sontag, Bryce 12               
     3) Mimick, Ethan 12                4) Rhyce, Sergey 12               
              28.76   1:00.05 (1:00.05)     1:29.33 (29.28)   2:01.03 (1:00.98)
        2:32.21 (31.18)   3:05.13 (1:04.10)     3:30.19 (25.06)     3:58.50 (53.37)
  5 Jensen Beach                                                4:14.93        
     1) Scott, Connor SR                2) Giachino, Michael SO           
     3) Byers, Jackson FR               4) Byers, Aiden FR                
              27.52       58.74 (58.74)     1:30.87 (32.13)   2:07.24 (1:08.50)
        2:39.33 (32.09)   3:15.66 (1:08.42)     3:43.47 (27.81)     4:14.93 (59.27)
 -- Okeechobee                                                       DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Myers, Kase SO                  2) D'Agostina, Chris SR           
     3) Myers, Jacob SR                 4) McKenna, Travis SO             
              28.09   1:01.60 (1:01.60)     1:31.23 (29.63)   2:04.48 (1:02.88)
        2:32.32 (27.84)     3:03.34 (58.86)     3:31.01 (27.67)          DQ (59.45)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Martin County (Stuart)              580   2. West Boca Raton High School         353
  3. Jensen Beach                        291   4. South Fork (Stuart)                 216
  5. Dwyer Palm Beach Gardens            205   6. Okeechobee                          140
  7. Olympic Heights (Boca Raton)         85                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Martin County (Stuart)              583   2. West Boca Raton High School       316.5
  3. South Fork (Stuart)                 280   4. Jensen Beach                        207
  5. Olympic Heights (Boca Raton)      152.5   6. Okeechobee                          140
  7. Dwyer Palm Beach Gardens            100