Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2016 - 8:51 PM
                 FHSAA Championship - Class 4A - 11/05/16                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
     National: # 1:19.27  2012      Bolles, FL
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
        State: * 1:19.27  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
                 1:24.95  AA-A
                 1:26.28  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Fleming Island                1:24.93    1:24.53 AA-A    40  
     1) Hutton, John                  2) Neeley, Jack                 
     3) Heinton, Drew                 4) Hackett, Nick                
                 21.00        42.20 (21.20)
        1:03.75 (21.55)     1:24.53 (20.78)
  2 Riverview (Srq)               1:26.08    1:25.12 AA-C    34  
     1) Dols, Keanan SR               2) Katz, Austin SR              
     3) Firlie, Brendan JR            4) San Tun, Aye-Chan JR         
                 21.44        42.13 (20.69)
        1:03.42 (21.29)     1:25.12 (21.70)
  3 Plant (Tampa)                 1:27.84    1:27.70         32  
     1) Rhoads, Paxton 12             2) Podolitsiy, Maksim 12        
     3) Shapiro, Jack 11              4) Connery, Jake 11             
                 21.93        43.78 (21.85)
        1:06.02 (22.24)     1:27.70 (21.68)
  4 Palm Harbor Univ              1:28.44    1:27.88         30  
     1) Kugler, Ethan SR              2) Chaves, Nicolas SO           
     3) Hample, Gregory JR            4) Bemis, Michael SR            
                 22.16        44.30 (22.14)
        1:06.26 (21.96)     1:27.88 (21.62)
  5 Cypress Bay (Wes              1:28.51    1:27.98         28  
     1) Navarrete, Fernando 12        2) Vivas, Martin 12             
     3) Manrique, Leonardo 11         4) Veit, Eric 12                
                 22.01        44.38 (22.37)
        1:06.45 (22.07)     1:27.98 (21.53)
  6 FW Buchholz                   1:28.86    1:28.01         26  
     1) Hill, Julian SO               2) Bates, Jake SR               
     3) Balbuena, Adrian-Paulo SR     4) Kreider, Dominick SR         
                 21.82        43.43 (21.61)
        1:06.03 (22.60)     1:28.01 (21.98)
  7 Sandalwood                    1:28.98    1:28.44         24  
     1) Tail, Tristan                 2) Aganon, Joseph SR            
     3) Bopp, Orion                   4) Mick, Matthew                
                 22.25        45.25 (23.00)
        1:07.07 (21.82)     1:28.44 (21.37)
  8 Fletcher                      1:28.42    1:28.51         22  
     1) Davis, Ronald SR              2) Jones, Gavin SR              
     3) McCarthy, Connor JR           4) Patton, Grant JR             
                 22.69        43.26 (20.57)
        1:05.66 (22.40)     1:28.51 (22.85)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Dr. Phillips                  1:29.82    1:29.30         18  
     1) Meisenheimer, Jake SR         2) Collins, Gavin SO            
     3) Meisenheimer, Max SO          4) Haugh, Tyler SR              
                 22.25        44.89 (22.64)
        1:07.49 (22.60)     1:29.30 (21.81)
 10 St. Thomas                    1:33.26    1:29.35         14  
     1) Hernandez, Kalvin 10          2) Zapata, Juan 10              
     3) Strickman, Parker 12          4) Cassidy, Padraic 12          
                 22.36        45.25 (22.89)
        1:07.37 (22.12)     1:29.35 (21.98)
 11 Douglas                       1:29.68    1:29.53         12  
     1) Dworet, Nicholas JR           2) Wong, Joey SR                
     3) Bogoslavsky, Guy JR           4) Celestin, Tristan SR         
                 22.33        45.75 (23.42)
        1:08.08 (22.33)     1:29.53 (21.45)
 12 Lyman (Longwood)              1:29.26    1:29.96         10  
     1) Snively, Aidan                2) Vega, Sam                    
     3) Zanowic, Stephen              4) Rivera, Aramis               
                 22.58        45.94 (23.36)
        1:08.46 (22.52)     1:29.96 (21.50)
 13 Deland                        1:30.11    1:30.01          7  
     1) Youngquist, Kyle 11           2) Scharlach, Jason 11          
     3) Morgan, Jacob 11              4) Wheeler, Elijah 11           
                 22.75        46.56 (23.81)
        1:08.71 (22.15)     1:30.01 (21.30)
 13 Park Vista                    1:31.40    1:30.01          7  
     1) DiMatteo, Kyle JR             2) Balbi, Joshua SO             
     3) Stankovic, Jonathan SR        4) Ho, Ted SO                   
                 21.14        44.00 (22.86)
        1:07.36 (23.36)     1:30.01 (22.65)
 15 Wellington                    1:29.99    1:30.14          4  
     1) Boswell, Wyatt SR             2) Smith, Colin SR              
     3) Wells, David SR               4) Smith, Dean SR               
                 22.24        44.36 (22.12)
        1:07.37 (23.01)     1:30.14 (22.77)
 16 Winter Park                   1:31.07    1:30.70          2  
     1) Pourmoghadam, Yashar SO       2) Nance, Shane SR              
     3) Kelso, Quinn SR               4) Binger, Ethan SR             
                 22.73        45.74 (23.01)
        1:07.93 (22.19)     1:30.70 (22.77)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 18                      
 
  1. Riverview (Sarasota)              203   2. Fleming Island                    140
  3. FW Buchholz                       105   4. Countryside (Clearwater)          101
  5. Plant High School (Tampa)          82   6. Duncan U Fletcher                  76
  7. Palm Harbor University           74.5   8. Cypress Bay (Weston)               58
  8. Boca Raton                         58  10. SainThomas Aquinas (Fort Laude     57
 11. West Port High School              50  12. Seminole High School (Sanford)     48
 13. Lake Brantley High School        47.5  14. Park Vista (Lake Worth)            44
 15. Dr Phillips High School            37  16. Durant (Plant City)                31
 16. Oviedo High School                 31  18. Sandalwood                         30
 19. Marjory Stoneman Do (Parkland)   28.5  20. Lyman High School                  28
 21. Olympia High School                27  22. Wellington                         24
 23. Bloomingdale (Valrico)             23  24. South Plantation                   20
 25. John A Ferguson (Miami)            18  25. Miami Palmetto                     18
 27. Christopher Columbus High        17.5  28. Jupiter                            17
 28. Paul J Hagerty High                17  30. Timber Creek High School           16
 30. Miami Beach                        16  32. Spruce Creek                       15
 32. Strawberry Crest (Dover)           15  34. Lakewood Ranch High School         13
 34. Saint Cloud High School            13  34. Felix Varela (Miami)               13
 37. DeLand                             12  38. East Ridge High School             11
 39. Atlantic (Delray Beach)             9  39. Newsome (Lithia)                    9
 39. Sarasota High School                9  42. Winter Park High School             8
 42. Apopka High School                  8  44. Treasure Coast (Port St. Lucie      7
 45. University (Orlando)                6  46. Spanish River (Boca Raton)          5
 47. Mandarin                            3  47. Seminole Ridge (Loxahatchee)        3
 49. Miami                               2  50. Boone High School                   1