Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2016 - 8:51 PM
                 FHSAA Championship - Class 4A - 11/05/16                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: # 1:39.25  2015      Carmel, IN
                          Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist
        State: * 1:42.35  2008      Bolles
                          A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler
                 1:45.33  AA-A
                 1:47.14  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 FW Buchholz                   1:45.10    1:42.53 AA-A    40  
     1) Brooks, Caitlin SO            2) Balbuena, Kirschtine JR      
     3) Rodriguez, Julia SO           4) Cronin, Kaitlyn SO           
                 25.08        54.84 (29.76)
        1:19.87 (25.03)     1:42.53 (22.66)
  2 Plant (Tampa)                 1:44.45    1:43.66 AA-A    34  
     1) Donahue, Gabby 09             2) Rossi, Caroline 10           
     3) Sterlacci, Catarina 11        4) Tankersley, Morgan 11        
                 26.34        56.56 (30.22)
        1:21.52 (24.96)     1:43.66 (22.14)
  3 Oviedo                        1:47.17    1:46.59 AA-C    32  
     1) Gibbons, Abigail 09           2) Brennan, Savannah 12         
     3) Hampson, Chloe 11             4) Hunt, Kaitlyn 12             
                 26.41        56.92 (30.51)
        1:22.77 (25.85)     1:46.59 (23.82)
  4 Lakewood Ranch                1:48.76    1:47.70         30  
     1) Chapin, Courtney SR           2) Loefgren, Emily SO           
     3) Radloff, Keely SO             4) Coons, Katelynn FR           
                 25.97        56.18 (30.21)
        1:23.46 (27.28)     1:47.70 (24.24)
  5 Olympia                       1:48.52    1:48.97         28  
     1) Romero, Ana JR                2) Carey, Delaney SR            
     3) Placencia, Bella JR           4) Sherman, Zoe SR              
                 27.63        57.31 (29.68)
        1:24.29 (26.98)     1:48.97 (24.68)
  6 Riverview (Srq)               1:49.93    1:49.14         26  
     1) Lozano, Luci SO               2) Weyant, Emma FR              
     3) Dong, Cindy JR                4) Hobson, Kirsten SO           
                 27.53        58.47 (30.94)
        1:24.38 (25.91)     1:49.14 (24.76)
  7 Palm Harbor Univ              1:50.84    1:49.97         24  
     1) Caprio, Britney SR            2) Cabiling, Tara SO            
     3) Hom, Olivia SR                4) Hansen, Hannah JR            
                 27.80        57.85 (30.05)
        1:25.26 (27.41)     1:49.97 (24.71)
  8 Lake Brantley                 1:50.84    1:50.14         22  
     1) Sherlock, Julia 11            2) Hagmaier, Shannon 11         
     3) Arzonico, Ashley 10           4) Wilson, Rayne 11             
                 27.53        58.59 (31.06)
        1:25.57 (26.98)     1:50.14 (24.57)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Jupiter                       1:50.97    1:50.48         18  
     1) Choy, Francesca 12            2) Bruk, Johanna 9              
     3) Groth, Sydney 12              4) Wesch, Erika 10              
                 27.36        59.41 (32.05)
        1:25.43 (26.02)     1:50.48 (25.05)
 10 St. Petersburg                1:50.85    1:50.63         14  
     1) Cassady, Shay JR              2) Palsha, Peyton SR            
     3) Pyhel, Madison SO             4) Harris, Kelly JR             
                 29.07        58.60 (29.53)
        1:25.57 (26.97)     1:50.63 (25.06)
 11 Cooper City                   1:54.77    1:51.33         12  
     1) Capalbo, Solana 10            2) Golding, Kathleen 10         
     3) Testa, Natasha 12             4) Bernal, Barbara 11           
                 28.62        57.97 (29.35)
        1:25.65 (27.68)     1:51.33 (25.68)
 12 Deerfield Beach               1:53.93    1:52.79         10  
     1) Chen, Emily SO                2) Johnson, Hayley SR           
     3) Kinney, Melissa SO            4) Cordoba, Brooke FR           
                 28.00        59.47 (31.47)
        1:26.71 (27.24)     1:52.79 (26.08)
 13 Timber Creek                  1:54.10    1:53.45          8  
     1) Minkin, Amelia JR             2) Garcia, Leilani SR           
     3) Grabenhorst, Ardinn SR        4) Campesino, Viana SO          
                 29.14      1:01.26 (32.12)
        1:28.36 (27.10)     1:53.45 (25.09)
 14 Durant                        1:52.54    1:54.97          6  
     1) Shinault, Morgan              2) Bramley, Jordan              
     3) Laviano, Caitlin              4) Garrigues, Emily             
                 27.03        59.81 (32.78)
        1:28.68 (28.87)     1:54.97 (26.29)
 15 Lake Mary                     1:54.77    1:55.04          4  
     1) Bucci, Nikki JR               2) Murphy, Allie SR             
     3) Bucci, Natalie JR             4) Roddey, Ce-Ce SO             
                 28.83      1:01.14 (32.31)
        1:29.40 (28.26)     1:55.04 (25.64)
 16 St. Thomas                    1:53.70    1:55.06          2  
     1) Connor, Quinn 12              2) Fimiano, Gina 9              
     3) Asseraf, Sarah 12             4) Jordan, Kasey 10             
                 28.69      1:01.26 (32.57)
        1:29.16 (27.90)     1:55.06 (25.90)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- Countryside                       DQ                    
     1) Osborne, Summer SO            2) Harvard, Laurynn SR          
     3) Kiser, Randi SR               4) Avery, Madison SR            
                 27.89        58.11 (30.22)
        1:24.31 (26.20)          DQ (25.61)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 1                      
 
  1. FW Buchholz                        40   2. Plant High School (Tampa)          34
  3. Oviedo High School                 32   4. Lakewood Ranch High School         30
  5. Olympia High School                28   6. Riverview (Sarasota)               26
  7. Palm Harbor University             24   8. Lake Brantley High School          22
  9. Jupiter                            18  10. Saint Petersburg                   14
 11. Cooper City                        12  12. Deerfield Beach                    10
 13. Timber Creek High School            8  14. Durant (Plant City)                 6
 15. Lake Mary High School               4  16. SainThomas Aquinas (Fort Laude      2