Licensed to Sailfish Splash Water Park - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/5/2016 06:33 AM
                      2016 FHSAA 2A Region 2 Championship                      
                      Hosted By:  Titusville High School                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:39.25        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist          
       State: $ 1:42.35        2008 Bolles                                     
                         A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
                1:45.33  AA-A
                1:47.14  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Titusville-FL                                               1:53.01        
     1) Matteson, Jessica               2) Alderman, Sarah                
     3) Colvin, Emma                    4) Talbert, Tori                  
                  28.96     1:01.84 (32.88)     1:28.01 (26.17)     1:53.01 (25.00)
  2 Eastside (Gainesville)                                      1:54.59        
     1) Bunkin, Tess SR                 2) Chu, Britney SO                
     3) Lampotang, Stephanie SR         4) Sanchez, Grace SR              
                  29.22     1:01.85 (32.63)     1:29.96 (28.11)     1:54.59 (24.63)
  3 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               1:54.71        
     1) Wright, Shannon                 2) Glennon, Kayla                 
     3) Demott, Julia M                 4) Gagnon, Bella                  
                  28.54     1:00.05 (31.51)     1:28.08 (28.03)     1:54.71 (26.63)
  4 Bishop Moore (Orlando)-FL                                   2:00.13        
     1) Trammell, Erin SO               2) Ganley, Kate JR                
     3) Owens, Tessa FR                 4) Newsome, Kate JR               
                  31.04     1:06.59 (35.55)     1:34.09 (27.50)     2:00.13 (26.04)
  5 Satellite (Satellite Beach)-FL                              2:01.54        
     1) McKinnon, Cassidy R             2) Boddy, Brooke                  
     3) Van Woesik, Kelly J             4) Stukey, Sarah                  
                  30.16     1:06.82 (36.66)     1:35.33 (28.51)     2:01.54 (26.21)
  6 Belleview                                                   2:03.26        
     1) Gibson, Alivia                  2) Pena, Celia                    
     3) Matheney, Brittany              4) Jernigan, Julie                
                  28.96     1:05.96 (37.00)     1:35.32 (29.36)     2:03.26 (27.94)
  7 Merritt Island                                              2:05.83        
     1) Laferriere, Hannah              2) Huff, Emma                     
     3) McCann, Meghan                  4) Hess, Jenna                    
                  32.59     1:08.32 (35.73)     1:39.50 (31.18)     2:05.83 (26.33)
  8 South Lake (Groveland)                                      2:06.27        
     1) Knight, Taylor SO               2) Veres, Alyssa SR               
     3) Hohne, Christina JR             4) Blazek, Jessica SO             
                  31.90     1:11.55 (39.65)     1:39.14 (27.59)     2:06.27 (27.13)
  9 Space Coast (Cocoa)-FL                                      2:06.57        
     1) Roberson, Bri S                 2) Mcinerney, Brianne             
     3) Hecky, Saundra                  4) Fehrenbach, Megan              
                  33.61     1:11.51 (37.90)     1:39.20 (27.69)     2:06.57 (27.37)
 10 Mount Dora                                                  2:07.80        
     1) Kornowski, Kailie               2) Eberhart, Shanequa             
     3) Nichols, Morgan                 4) Hall, Kennedy                  
                  30.95     1:07.11 (36.16)     1:40.73 (33.62)     2:07.80 (27.07)
 11 Avon Park High School                                       2:11.44        
     1) Farless, Kristen JR             2) Sutherland, Gigi SO            
     3) Nelson, Taylor JR               4) Carnahan, Ashlee SR            
                  31.87     1:08.67 (36.80)     1:41.30 (32.63)     2:11.44 (30.14)
 12 Tavares                                                     2:11.88        
     1) Filken, Mimi                    2) Fox, Mackenzie                 
     3) Santos, Meghan                  4) Straub, Emma                   
                  28.24     1:11.67 (43.43)     1:45.03 (33.36)     2:11.88 (26.85)
 13 Eustis                                                      2:15.70        
     1) Hunihan, Anne                   2) Ern, Carolyn                   
     3) Worell, AnaLee                  4) Westbrooke, Margart            
                  35.71     1:11.82 (36.11)     1:45.90 (34.08)     2:15.70 (29.80)
 14 Rockledge-FL                                                2:16.49        
     1) Waldo, Zowie L                  2) Jeffreys, Grace                
     3) Dudley, Shelly                  4) Duffy, Brenna                  
                  33.46     1:11.58 (38.12)     1:45.69 (34.11)     2:16.49 (30.80)
 15 Atlantic (Port Orange)                                      2:20.06        
     1) Leone, Olivia                   2) Gilbert, Emily                 
     3) Siegal, Paige                   4) Bowles, Abby                   
                  38.62     1:18.46 (39.84)   2:20.06 (1:01.60)                    
 16 Hardee High School                                          2:38.39        
     1) Terrell, Baleigh FR             2) Kunkel, Jessica FR             
     3) Sperry, Jordan FR               4) Burch, McKenzie                
                  38.48       57.54 (19.06)     1:24.32 (26.78)   2:38.39 (1:14.07)
 -- Astronaut (Titusville)                                           DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Did not finish on back - back
     1) Thomas, Charm C                 2) Hutcheson, Chelsea             
     3) Howard, Sierra                  4) Bremer, Amanda                 
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor, TN                                 
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: $ 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:33.83  AA-A
                1:35.43  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Titusville-FL                                               1:43.87        
     1) Daly, Finn                      2) Beitel, Dalton                 
     3) Lewis, Jonathan                 4) Filler, Bobby                  
                  27.52       57.48 (29.96)     1:21.61 (24.13)     1:43.87 (22.26)
  2 Eastside (Gainesville)                                      1:44.52        
     1) Pan, Harold SR                  2) Vodre, Reece JR                
     3) Adu, Karo JR                    4) Songayab, Josh SO              
                  27.22       57.61 (30.39)     1:21.84 (24.23)     1:44.52 (22.68)
  3 Rockledge-FL                                                1:45.73        
     1) Barnes, Xavier                  2) Hicks, Glade                   
     3) Zayas, Jared                    4) Figueroa, Tyler                
                  26.56       56.04 (29.48)     1:21.47 (25.43)     1:45.73 (24.26)
  4 Hardee High School                                          1:45.74        
     1) Zeigler, Wyatt L SR             2) Roberts, Will SO               
     3) Lovett, Levi L SR               4) Roberts, Cade SR               
                  26.74       57.01 (30.27)     1:22.00 (24.99)     1:45.74 (23.74)
  5 Satellite (Satellite Beach)-FL                              1:46.32        
     1) Wenner, Jacob                   2) Cohee, Creston                 
     3) Mckinnon, Colin W               4) Davidson, Eric G               
                  27.91       58.15 (30.24)     1:22.71 (24.56)     1:46.32 (23.61)
  6 South Lake (Groveland)                                      1:46.36        
     1) Lynch, Conor SR                 2) Ramsey, Isaiah FR              
     3) D'Aoust, Caden FR               4) Clarke, William SO             
                  24.32       54.94 (30.62)     1:21.51 (26.57)     1:46.36 (24.85)
  7 Eustis                                                      1:47.58        
     1) Griswold, Brent                 2) Verkaik, Garrett               
     3) Floyd, Zachary                  4) Grayford, Paul                 
                  25.85       56.96 (31.11)     1:25.01 (28.05)     1:47.58 (22.57)
  8 Sebring                                                     1:50.22        
     1) Edgemon, Jack SR                2) Chynoweth, Griffin JR          
     3) Ananthan, Siddharth SR          4) High, Lukas SR                 
                  29.33       58.70 (29.37)     1:25.26 (26.56)     1:50.22 (24.96)
  9 Merritt Island                                              1:50.38        
     1) Sullivan, Greyson               2) Dumoulin, Sam                  
     3) Murphy, Chase                   4) Barrett, Ryan                  
                  28.45       59.26 (30.81)     1:26.89 (27.63)     1:50.38 (23.49)
 10 Bishop Moore (Orlando)-FL                                   1:50.90        
     1) Madden, Chas JR                 2) Westgate, Daniel SO            
     3) Callahan, Corey SR              4) Castano, Sebastian JR          
                  31.15       59.31 (28.16)     1:26.99 (27.68)     1:50.90 (23.91)
 11 Atlantic (Port Orange)                                      1:52.09        
     1) Groel, Ryan                     2) Yim, Joseph                    
     3) Laughlin, Jack                  4) Hall, Justin                   
                  28.46     1:01.27 (32.81)     1:25.96 (24.69)     1:52.09 (26.13)
 12 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               1:53.48        
     1) Scisente, Jake                  2) Gardner, Terry                 
     3) DiBernardo, Grayson             4) Sweat, Gabe                    
                  29.07       57.85 (28.78)     1:28.97 (31.12)     1:53.48 (24.51)
 13 Belleview                                                   1:55.21        
     1) Ebey, Mark                      2) Williams, Landon               
     3) Smith, Will                     4) Hendrix, Jessen                
                  27.64     1:01.90 (34.26)     1:29.25 (27.35)     1:55.21 (25.96)
 14 Leesburg                                                    1:55.43        
     1) Earley, Lane M 12               2) Vach, Quade J 11               
     3) Matos, Andres G 12              4) Smith, Elijah D 9              
                  29.61       59.56 (29.95)     1:26.70 (27.14)     1:55.43 (28.73)
 15 Astronaut (Titusville)                                      1:56.68        
     1) Clements, Tanner T              2) George, Hunter                 
     3) Olivo, Pietro                   4) Smith, Marc                    
                  28.84     1:01.45 (32.61)     1:30.42 (28.97)     1:56.68 (26.26)
 16 Palm Bay (Melbourne)-FL                                     2:00.80        
     1) Pike, PK                        2) Mageau, Dakota                 
     3) Guzman, Nemo                    4) Goodwin, Daniel                
                  27.25     1:01.65 (34.40)     1:34.12 (32.47)     2:00.80 (26.68)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: $ 1:45.37        2010 Lauren Driscoll, A-Heritage, A-Heritage Pla
                1:48.95  AA-A
                1:50.75  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cockey, Ava Joy           JR Eastside                       1:57.05        
                  27.21       56.75 (29.54)     1:27.19 (30.44)     1:57.05 (29.86)
  2 Sanchez, Sophia           SO Eastside                       2:01.68        
                  27.53       57.87 (30.34)     1:29.45 (31.58)     2:01.68 (32.23)
  3 Blazek, Jessica           SO South Lake                     2:02.18        
                  28.56       59.24 (30.68)     1:30.92 (31.68)     2:02.18 (31.26)
  4 McKinnon, Cassidy R          Satellite-FL                   2:02.97        
                  28.36       59.34 (30.98)     1:31.18 (31.84)     2:02.97 (31.79)
  5 Saywer, Mariah               Tenoroc                        2:04.10        
                  28.84     1:00.08 (31.24)     1:31.98 (31.90)     2:04.10 (32.12)
  6 Jones, Alyssa                Titusville-FL                  2:04.92        
                  27.67       57.93 (30.26)     1:30.07 (32.14)     2:04.92 (34.85)
  7 Trammell, Erin            SO Bishop Moore-FL                2:06.14        
                  28.87     1:00.25 (31.38)     1:33.36 (33.11)     2:06.14 (32.78)
  8 Hess, Jenna                  Merritt Island                 2:07.21        
                  28.77     1:01.51 (32.74)     1:34.69 (33.18)     2:07.21 (32.52)
  9 So, River                 FR Eastside                       2:09.84        
                  29.44     1:01.70 (32.26)     1:36.03 (34.33)     2:09.84 (33.81)
 10 Backus, Anna                 Titusville-FL                  2:09.96        
                  29.13     1:01.82 (32.69)     1:36.22 (34.40)     2:09.96 (33.74)
 11 Downs, Kira A                Satellite-FL                   2:11.30        
                  30.28     1:03.32 (33.04)     1:37.82 (34.50)     2:11.30 (33.48)
 12 Sarosi, Catherine         JR Eastside                       2:12.22        
                  30.11     1:04.52 (34.41)     1:39.02 (34.50)     2:12.22 (33.20)
 13 Lund, Olyvia                 Palm Bay-FL                    2:16.15        
                  30.58     1:05.34 (34.76)     1:41.40 (36.06)     2:16.15 (34.75)
 14 Ross, Janie                  Titusville-FL                  2:16.85        
                  30.76     1:05.18 (34.42)     1:41.30 (36.12)     2:16.85 (35.55)
 15 Nelson, Jessica              Satellite-FL                   2:18.30        
                  32.63     1:07.33 (34.70)     1:43.14 (35.81)     2:18.30 (35.16)
 16 Eberhart, Shanequa           Mount Dora                     2:21.10        
                  30.97     1:05.48 (34.51)     1:43.14 (37.66)     2:21.10 (37.96)
 17 Ganley, Kate              JR Bishop Moore-FL                2:23.77        
                  32.73     1:09.98 (37.25)     1:47.47 (37.49)     2:23.77 (36.30)
 18 Borjas, Victoria             Hardee                         2:23.80        
                  32.04     1:08.35 (36.31)     1:46.12 (37.77)     2:23.80 (37.68)
 19 Fehrenbach, Megan            Space Coast-FL                 2:25.66        
                  32.24     1:09.43 (37.19)     1:47.97 (38.54)     2:25.66 (37.69)
 20 Pavlovich, Sierra         SO Bishop Moore-FL                2:25.87        
                  32.51     1:10.00 (37.49)     1:48.97 (38.97)     2:25.87 (36.90)
 21 Ford, Hannah              FR Hardee                         2:26.64        
                  34.95     1:12.51 (37.56)     1:50.87 (38.36)     2:26.64 (35.77)
 22 Bowen, Savannah              Space Coast-FL                 2:29.23        
                  33.95     1:10.60 (36.65)     1:49.85 (39.25)     2:29.23 (39.38)
 23 Epperly, Kiernan             Satellite-FL                   2:31.44        
                  33.87     1:11.91 (38.04)     1:51.74 (39.83)     2:31.44 (39.70)
 -- Lindsey, Helseth             Lincoln Park-FL                     DQ        
      False start
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:33.26        2016 Grant Shoults, St.Margarita, CA            
       State: $ 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:38.91  AA-A
                1:40.53  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cosgrave, Gared              Lincoln Park-FL                1:46.20        
                  25.01       52.66 (27.65)     1:20.25 (27.59)     1:46.20 (25.95)
  2 Tatro, Tyler S               Titusville-FL                  1:47.05        
                  24.67       52.00 (27.33)     1:19.71 (27.71)     1:47.05 (27.34)
  3 Davidson, Eric G             Satellite-FL                   1:51.43        
                  25.31       53.57 (28.26)     1:22.89 (29.32)     1:51.43 (28.54)
  4 Garcia-Mazzarri, Luis        Lincoln Park-FL                1:51.51        
                  26.39       54.98 (28.59)     1:23.31 (28.33)     1:51.51 (28.20)
  5 Nordelo, Zachary             Lake Weir                      1:51.53        
                  26.21       54.27 (28.06)     1:23.05 (28.78)     1:51.53 (28.48)
  6 Songayab, Josh            SO Eastside                       1:52.22        
                  25.65       54.20 (28.55)     1:23.54 (29.34)     1:52.22 (28.68)
  7 Sullivan, Greyson            Merritt Island                 1:58.11        
                  26.46       56.51 (30.05)     1:27.47 (30.96)     1:58.11 (30.64)
  8 Whitaker, Robby              Rockledge-FL                   1:58.17        
                  26.29       55.52 (29.23)     1:27.06 (31.54)     1:58.17 (31.11)
  9 Zhang, Lawrence           JR Eastside                       1:58.74        
                  26.06       55.86 (29.80)     1:27.34 (31.48)     1:58.74 (31.40)
 10 Fowler, Max               SR Eastside                       1:58.88        
                  26.93       57.13 (30.20)     1:28.18 (31.05)     1:58.88 (30.70)
 11 Dunton, Collin               Satellite-FL                   1:59.59        
                  27.71       58.08 (30.37)     1:29.12 (31.04)     1:59.59 (30.47)
 12 Dallas, James                Titusville-FL                  2:02.00        
                  27.91       58.02 (30.11)     1:30.11 (32.09)     2:02.00 (31.89)
 13 Jin, Kevin                JR Eastside                       2:02.19        
                  27.33       57.78 (30.45)     1:30.09 (32.31)     2:02.19 (32.10)
 14 Beitel, Dalton               Titusville-FL                  2:03.37        
                  27.52       58.65 (31.13)     1:31.07 (32.42)     2:03.37 (32.30)
 15 Nix, Austin                  Astronaut (Titus               2:04.26        
                  26.59       57.55 (30.96)     1:30.68 (33.13)     2:04.26 (33.58)
 16 Quattrocchi, Roman R      7t Cocoa-FL                       2:06.06        
                  28.57     1:00.66 (32.09)     1:34.04 (33.38)     2:06.06 (32.02)
 17 Moore, Lukas                 Satellite-FL                   2:06.70        
                  27.29       59.17 (31.88)     1:33.72 (34.55)     2:06.70 (32.98)
 18 Madden, Chas              JR Bishop Moore-FL                2:06.84        
                  27.87       58.86 (30.99)   2:06.84 (1:07.98)                    
 19 Whitaker, Cade               Rockledge-FL                   2:07.15        
                  28.35     1:00.00 (31.65)     1:34.81 (34.81)     2:07.15 (32.34)
 20 Snider, Alex              SR Bishop Moore-FL                2:08.74        
                  28.91     1:00.88 (31.97)     1:34.56 (33.68)     2:08.74 (34.18)
 21 Sutermeister, Matthew     SR Sebring                        2:09.71        
                  27.47       59.01 (31.54)     1:30.46 (31.45)     2:09.71 (39.25)
 22 Castano, Sebastian        JR Bishop Moore-FL                2:12.55        
                  29.48     1:03.18 (33.70)     1:37.96 (34.78)     2:12.55 (34.59)
 23 Trinh, Vincent               Mount Dora                     2:12.73        
                  29.01     1:01.69 (32.68)     1:36.87 (35.18)     2:12.73 (35.86)
 24 Pate, Hugh T              FR Hardee                         2:12.91        
                  30.02     1:04.29 (34.27)     1:38.89 (34.60)     2:12.91 (34.02)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: $ 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:02.21  AA-A
                2:04.42  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Graf, Julianna               Titusville-FL                  2:11.01        
                  29.46     1:02.23 (32.77)     1:41.11 (38.88)     2:11.01 (29.90)
  2 Chu, Britney              SO Eastside                       2:15.32        
                  28.45     1:02.83 (34.38)     1:43.32 (40.49)     2:15.32 (32.00)
  3 Gibson, Alivia               Belleview                      2:16.56        
                  28.07     1:01.66 (33.59)     1:43.95 (42.29)     2:16.56 (32.61)
  4 Glennon, Kayla               Lincoln Park-FL                2:17.10        
                  30.11     1:07.30 (37.19)     1:45.76 (38.46)     2:17.10 (31.34)
  5 Ahn, Zina                 FR Eastside                       2:17.50        
                  29.05     1:04.06 (35.01)     1:44.84 (40.78)     2:17.50 (32.66)
  6 Alderman, Sarah              Titusville-FL                  2:17.88        
                  30.23     1:06.82 (36.59)     1:45.79 (38.97)     2:17.88 (32.09)
  7 Owens, Tessa              FR Bishop Moore-FL                2:19.60        
                  29.28     1:04.51 (35.23)     1:46.69 (42.18)     2:19.60 (32.91)
  8 Nordelo, Katie               Lake Weir                      2:21.28        
                  29.53     1:04.99 (35.46)     1:47.66 (42.67)     2:21.28 (33.62)
  9 Demott, Julia M              Lincoln Park-FL                2:23.01        
                  29.74     1:05.55 (35.81)     1:49.95 (44.40)     2:23.01 (33.06)
 10 Songayab, Hannah          SR Eastside                       2:26.49        
                  30.15     1:08.23 (38.08)     1:51.87 (43.64)     2:26.49 (34.62)
 11 Hohne, Christina          JR South Lake                     2:27.44        
                  29.89     1:07.53 (37.64)     1:53.94 (46.41)     2:27.44 (33.50)
 12 Yu, Ying                  SO Eastside                       2:28.52        
                  31.52     1:09.12 (37.60)     1:53.67 (44.55)     2:28.52 (34.85)
 13 Davila, Natasha           JR Bishop Moore-FL                2:29.57        
                  34.49     1:14.86 (40.37)     1:58.12 (43.26)     2:29.57 (31.45)
 14 Benson, Sierra               Titusville-FL                  2:30.08        
                  32.19     1:13.04 (40.85)     1:55.14 (42.10)     2:30.08 (34.94)
 15 Simpson, Clara            SR Sebring                        2:30.64        
                  34.20     1:12.52 (38.32)     1:54.32 (41.80)     2:30.64 (36.32)
 16 Edelmann, Jessica            Titusville-FL                  2:30.95        
                  33.55     1:10.26 (36.71)     1:57.67 (47.41)     2:30.95 (33.28)
 17 Basford, Chelsea             Satellite-FL                   2:36.90        
                  32.98     1:13.12 (40.14)     2:00.52 (47.40)     2:36.90 (36.38)
 18 Kouch, Sarah              SR South Lake                     2:40.69        
                  36.79     1:17.45 (40.66)     2:05.81 (48.36)     2:40.69 (34.88)
 19 Waldo, Zowie L               Rockledge-FL                   2:42.98        
                  33.81     1:13.47 (39.66)     2:03.51 (50.04)     2:42.98 (39.47)
 20 Zayas, Kealani               Rockledge-FL                   2:44.74        
                  34.18     1:16.43 (42.25)     2:06.41 (49.98)     2:44.74 (38.33)
 21 Ramos, Jodie                 Space Coast-FL                 2:44.86        
                  37.40     1:18.30 (40.90)     2:07.34 (49.04)     2:44.86 (37.52)
 22 Boddy, Brooke                Satellite-FL                   2:45.06        
                  37.76     1:19.24 (41.48)     2:07.04 (47.80)     2:45.06 (38.02)
 23 Sutherland, Gigi          SO Avon Park                      2:54.63        
                  34.17     1:19.22 (45.05)     2:12.00 (52.78)     2:54.63 (42.63)
 -- Bailey, Caitlin              Satellite-FL                        DQ        
      Did not finish on back - back
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: $ 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:50.01  AA-A
                1:52.28  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Ochse, Daniel                Lincoln Park-FL                2:00.20        
                  25.75       55.56 (29.81)     1:31.57 (36.01)     2:00.20 (28.63)
  2 Barnes, Xavier               Rockledge-FL                   2:03.32        
                  27.25       58.61 (31.36)     1:34.53 (35.92)     2:03.32 (28.79)
  3 Pike, PK                     Palm Bay-FL                    2:03.36        
                  25.98       57.09 (31.11)     1:34.03 (36.94)     2:03.36 (29.33)
  4 Westgate, Daniel          SO Bishop Moore-FL                2:04.03        
                  26.66     1:00.68 (34.02)     1:34.51 (33.83)     2:04.03 (29.52)
  5 Chynoweth, Griffin        JR Sebring                        2:06.24        
                  27.61     1:00.47 (32.86)     1:35.71 (35.24)     2:06.24 (30.53)
  6 Mckinnon, Colin W            Satellite-FL                   2:06.60        
                  26.22       59.30 (33.08)     1:37.42 (38.12)     2:06.60 (29.18)
  7 Haeker, Josh              SR Eastside                       2:09.40        
                  27.82     1:00.60 (32.78)     1:39.80 (39.20)     2:09.40 (29.60)
  8 Hanson, Ander                Rockledge-FL                   2:09.43        
                  26.70     1:00.24 (33.54)     1:38.71 (38.47)     2:09.43 (30.72)
  9 Cole, Freddie J            9 Cocoa-FL                       2:10.30        
                  27.53     1:00.96 (33.43)     1:39.73 (38.77)     2:10.30 (30.57)
 10 Ramsey, Isaiah            FR South Lake                     2:12.26        
                  28.46     1:03.62 (35.16)     1:41.36 (37.74)     2:12.26 (30.90)
 11 Zeigler, Wyatt L          SR Hardee                         2:12.87        
                  27.74     1:00.55 (32.81)     1:41.67 (41.12)     2:12.87 (31.20)
 12 Vodre, Reece              JR Eastside                       2:14.02        
                  28.82     1:05.58 (36.76)     1:42.79 (37.21)     2:14.02 (31.23)
 13 Hicks, Glade                 Rockledge-FL                   2:14.19        
                  29.17     1:03.97 (34.80)     1:41.63 (37.66)     2:14.19 (32.56)
 14 Huang, Anthony            SR Eastside                       2:17.69        
                  30.11     1:06.73 (36.62)     1:45.89 (39.16)     2:17.69 (31.80)
 15 Brandon, Caleb               Titusville-FL                  2:18.71        
                  29.65     1:05.64 (35.99)     1:47.58 (41.94)     2:18.71 (31.13)
 16 Scisente, Jake               Lincoln Park-FL                2:19.21        
                  30.28     1:06.28 (36.00)     1:47.85 (41.57)     2:19.21 (31.36)
 17 Legare, Tim                  Titusville-FL                  2:19.50        
                  30.12     1:06.53 (36.41)     1:46.53 (40.00)     2:19.50 (32.97)
 18 Farrell, Arin                Titusville-FL                  2:19.65        
                  29.87     1:06.43 (36.56)     1:47.24 (40.81)     2:19.65 (32.41)
 19 Garrison, Ethan              Satellite-FL                   2:21.36        
                  28.49     1:03.48 (34.99)     1:48.87 (45.39)     2:21.36 (32.49)
 20 Jett, James                  Merritt Island                 2:21.81        
                  28.05     1:04.14 (36.09)     1:46.88 (42.74)     2:21.81 (34.93)
 21 Smith, Will                  Belleview                      2:21.85        
                  28.80     1:07.04 (38.24)     1:47.68 (40.64)     2:21.85 (34.17)
 22 Callahan, Corey           SR Bishop Moore-FL                2:23.46        
                  29.57     1:10.60 (41.03)     1:49.87 (39.27)     2:23.46 (33.59)
 23 Lewis, David                 Titusville-FL                  2:23.94        
                  29.75     1:07.18 (37.43)     1:50.46 (43.28)     2:23.94 (33.48)
 24 Ananthan, Siddharth       SR Sebring                        2:32.19        
                  29.52     1:10.12 (40.60)     1:56.95 (46.83)     2:32.19 (35.24)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.27  AA-A
                23.68  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Colvin, Emma                 Titusville-FL                    24.55        
  2 Wright, Shannon              Lincoln Park-FL                  24.72        
  3 Sanchez, Grace            SR Eastside                         24.85        
  4 Talbert, Tori                Titusville-FL                    24.98        
  5 Clark, Rese                  Rockledge-FL                     25.60        
  6 Matteson, Jessica            Titusville-FL                    25.76        
  7 Van Woesik, Kelly J          Satellite-FL                     26.07        
  8 Newsome, Kate             JR Bishop Moore-FL                  26.20        
  9 Stukey, Sarah                Satellite-FL                     26.24        
 10 Chase, Kathryn            SR Eastside                         26.46        
 11 Ford, Desiree C           SR Hardee                           27.17        
 12 Huff, Anna                   Titusville-FL                    27.30        
 13 Hall, Kennedy                Mount Dora                       27.35        
 14 Laferriere, Hannah           Merritt Island                   28.05        
 15 Howard, Sierra               Astronaut (Titus                 28.52        
 16 Jernigan, Julie              Belleview                        28.57        
 17 Lake, Abigail                Rockledge-FL                     28.71        
 18 Nelson, Taylor            JR Avon Park                        28.75        
 19 Bowles, Abby                 Atlantic                         28.89        
 20 Noonan, Katherine         SR Sebring                          29.20        
 21 Van Woesik, Liana J          Satellite-FL                     29.28        
 22 Wu, Katarina                 Lincoln Park-FL                  29.44        
 23 Banuelos, Caroline        FR Bishop Moore-FL                  29.94        
 -- Straub, Emma                 Tavares                             DQ        
      False start
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: $ 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.69  AA-A
                21.00  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Andronescu, Noah             Rockledge-FL                     22.14        
  2 Griswold, Brent              Eustis                           22.34        
  3 Ebey, Mark                   Belleview                        22.45        
  4 Lovett, Levi L            SR Hardee                           22.86        
  5 Filler, Bobby                Titusville-FL                    23.01        
  6 Barrett, Ryan                Merritt Island                   23.21        
  7 Adu, Karo                 JR Eastside                         23.32        
  8 Edmondson, Joe               Lincoln Park-FL                  23.45        
  9 Flanagan, Bryan              Space Coast-FL                   23.52        
 10 Bauer, Jake                  Satellite-FL                     23.57        
 11 Pan, Harold               SR Eastside                         23.77        
 12 Murphy, Chase                Merritt Island                   23.80        
 13 Gardner, Terry               Lincoln Park-FL                  24.00        
 14 Vach, Quade J             11 Leesburg                         24.06        
 15 Fogg, Bryan                  Port St. Lucie-FL                24.16        
 16 D'Aoust, Caden            FR South Lake                       24.32        
 17 Daly, Finn                   Titusville-FL                    24.33        
 18 Tuli, Aayush              SR Eastside                         24.57        
 19 Figueroa, Tyler              Rockledge-FL                     24.80        
 20 Roberts, Cade             SR Hardee                           24.82        
 21 Gamel, Jonathan              Satellite-FL                     24.87        
 22 Castano, Sebastian        JR Bishop Moore-FL                  24.88        
 23 Choate, Keith             SR Hardee                           25.48        
 -- Asseng, Max               SO Eastside                            NS        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Peng, Naomi               SR Eastside                        470.60        
  2 Ganzer, Karissa              Merritt Island                  401.30        
  3 Fredericks, Kaitlyn K        Titusville-FL                   383.75        
  4 Tolento, Gabby               Lake Wales                      373.15        
  5 Hutchins, Tammy           SR Avon Park                       333.25        
  6 Rivas, Laine                 Lincoln Park-FL                 318.60        
  7 Simmons, Maddy               Titusville-FL                   308.95        
  8 Crooks, Kasey                Satellite-FL                    301.25        
  9 Rowan, Alyssa             SR Avon Park                       298.80        
 10 Noonan, Katherine         SR Sebring                         292.75        
 11 Meehan, Morgan               Satellite-FL                    277.90        
 12 Johnson, Leah                Lincoln Park-FL                 264.95        
 13 Capes, Katie                 Satellite-FL                    254.10        
 14 Cepeda, Seviah               Titusville-FL                   250.50        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Geraghty, Jonathan           Lincoln Park-FL                 542.00        
  2 Forsee, Reed                 Lake Wales                      410.25        
  3 Franks, Brandon           SR Hardee                          330.10        
  4 Ammala, Oleg                 Palm Bay-FL                     314.15        
  5 Losa, Finn                SO Avon Park                       309.75        
  6 Phelps, Daniel               Palm Bay-FL                     305.30        
  7 Deibert, Ethan               Merritt Island                  301.75        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.53        2015 Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State: $ 53.77        2015 Jessica Nava, Westminster Acad               
                54.65  AA-A
                55.90  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Colvin, Emma                 Titusville-FL                    58.78        
                  27.89       58.78 (30.89)                                        
  2 Filken, Mimi                 Tavares                          59.66        
                  27.77       59.66 (31.89)                                        
  3 Owens, Tessa              FR Bishop Moore-FL                  59.85        
                  28.04       59.85 (31.81)                                        
  4 Lampotang, Stephanie      SR Eastside                       1:00.59        
                  28.30     1:00.59 (32.29)                                        
  5 Hecky, Saundra               Space Coast-FL                 1:00.89        
                  28.18     1:00.89 (32.71)                                        
  6 Nordelo, Katie               Lake Weir                      1:02.36        
                  29.42     1:02.36 (32.94)                                        
  7 Bunkin, Tess              SR Eastside                       1:03.26        
                  29.54     1:03.26 (33.72)                                        
  8 Demott, Julia M              Lincoln Park-FL                1:03.69        
                  29.70     1:03.69 (33.99)                                        
  9 Songayab, Hannah          SR Eastside                       1:04.75        
                  29.94     1:04.75 (34.81)                                        
 10 Yu, Ying                  SO Eastside                       1:07.37        
                  31.55     1:07.37 (35.82)                                        
 11 Benson, Sierra               Titusville-FL                  1:07.98        
                  31.80     1:07.98 (36.18)                                        
 12 Wu, Katarina                 Lincoln Park-FL                1:08.08        
                  31.26     1:08.08 (36.82)                                        
 13 Matheney, Brittany           Belleview                      1:08.60        
                  31.33     1:08.60 (37.27)                                        
 14 Basford, Chelsea             Satellite-FL                   1:11.33        
                  33.13     1:11.33 (38.20)                                        
 15 McCann, Meghan               Merritt Island                 1:11.94        
                  32.76     1:11.94 (39.18)                                        
 16 Bailey, Caitlin              Satellite-FL                   1:12.20        
                  33.78     1:12.20 (38.42)                                        
 17 Zayas, Kealani               Rockledge-FL                   1:12.63        
                  34.54     1:12.63 (38.09)                                        
 18 Farless, Kristen          JR Avon Park                      1:12.95        
                  32.33     1:12.95 (40.62)                                        
 19 Colter, Kaitlyn              Titusville-FL                  1:13.01        
                  33.03     1:13.01 (39.98)                                        
 20 Murphy, Kirsten           JR Bishop Moore-FL                1:14.58        
                  34.09     1:14.58 (40.49)                                        
 21 Goolsby, Kendall             Atlantic                       1:16.19        
                  35.55     1:16.19 (40.64)                                        
 22 Nelson, Taylor            JR Avon Park                      1:16.70        
                  35.59     1:16.70 (41.11)                                        
 23 Howard, Sierra               Astronaut (Titus               1:17.33        
                  34.37     1:17.33 (42.96)                                        
 24 Siegal, Paige                Atlantic                       1:18.51        
                  36.24     1:18.51 (42.27)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: $ 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                49.23  AA-A
                50.16  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Conor              SR South Lake                       53.77        
                  25.22       53.77 (28.55)                                        
  2 Ochse, Daniel                Lincoln Park-FL                  54.52        
                  25.75       54.52 (28.77)                                        
  3 Monzon, Julian               Port St. Lucie-FL                54.57        
                  25.75       54.57 (28.82)                                        
  4 Yim, Joseph                  Atlantic                         54.96        
                  26.20       54.96 (28.76)                                        
  5 Adu, Karo                 JR Eastside                         55.27        
                  26.43       55.27 (28.84)                                        
  6 Lewis, Jonathan              Titusville-FL                    55.33        
                  26.31       55.33 (29.02)                                        
  7 Zayas, Jared                 Rockledge-FL                     57.59        
                  26.22       57.59 (31.37)                                        
  8 Hanson, Ander                Rockledge-FL                     57.65        
                  26.45       57.65 (31.20)                                        
  9 Thomas, Tayme T              Astronaut (Titus                 58.21        
                  26.39       58.21 (31.82)                                        
 10 Dumoulin, Sam                Merritt Island                   58.95        
                  27.26       58.95 (31.69)                                        
 11 Haeker, Josh              SR Eastside                         59.00        
                  27.94       59.00 (31.06)                                        
 12 Goodwin, Greyson G        FR Cocoa-FL                       1:00.13        
                  27.71     1:00.13 (32.42)                                        
 13 Ananthan, Siddharth       SR Sebring                        1:00.53        
                  27.34     1:00.53 (33.19)                                        
 14 Edgemon, Jack             SR Sebring                        1:00.79        
                  28.63     1:00.79 (32.16)                                        
 15 Cohee, Creston               Satellite-FL                   1:00.91        
                  28.79     1:00.91 (32.12)                                        
 16 Grayford, Paul               Eustis                         1:01.18        
                  27.84     1:01.18 (33.34)                                        
 17 Padan, Victor                Titusville-FL                  1:03.60        
                  29.45     1:03.60 (34.15)                                        
 18 Floyd, Zachary               Eustis                         1:03.85        
                  29.63     1:03.85 (34.22)                                        
 19 Herlocker, Paris             Merritt Island                 1:04.39        
                  29.27     1:04.39 (35.12)                                        
 20 Matos, Andres G           12 Leesburg                       1:04.58        
                  30.17     1:04.58 (34.41)                                        
 21 Jenkins, Elijah              Space Coast-FL                 1:04.98        
                  27.63     1:04.98 (37.35)                                        
 22 Simmons, Xander              Titusville-FL                  1:05.11        
                  29.60     1:05.11 (35.51)                                        
 23 Cummins, Hayden              Satellite-FL                   1:05.36        
                  29.08     1:05.36 (36.28)                                        
 24 DiBernardo, Grayson          Lincoln Park-FL                1:09.07        
                  31.76     1:09.07 (37.31)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 48.73        2002 Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray                
                50.50  AA-A
                51.27  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Grace            SR Eastside                         54.63        
                  25.79       54.63 (28.84)                                        
  2 Jones, Alyssa                Titusville-FL                    56.50        
                  27.15       56.50 (29.35)                                        
  3 Newsome, Kate             JR Bishop Moore-FL                  57.41        
                  27.13       57.41 (30.28)                                        
  4 Van Woesik, Kelly J          Satellite-FL                     57.43        
                  27.61       57.43 (29.82)                                        
  5 Gagnon, Bella                Lincoln Park-FL                  58.15        
                  28.10       58.15 (30.05)                                        
  6 McLeavy, Abigail          FR Eastside                         58.65        
                  27.80       58.65 (30.85)                                        
  7 Stukey, Sarah                Satellite-FL                     58.67        
                  27.80       58.67 (30.87)                                        
  8 Chase, Kathryn            SR Eastside                         59.37        
                  27.58       59.37 (31.79)                                        
  9 Backus, Anna                 Titusville-FL                    59.52        
                  28.39       59.52 (31.13)                                        
 10 Kornowski, Kailie            Mount Dora                       59.66        
                  28.10       59.66 (31.56)                                        
 11 Huff, Anna                   Titusville-FL                    59.91        
                  28.52       59.91 (31.39)                                        
 12 Hall, Kennedy                Mount Dora                     1:00.31        
                  28.77     1:00.31 (31.54)                                        
 13 Pena, Celia                  Belleview                      1:01.57        
                  29.08     1:01.57 (32.49)                                        
 14 LeMaire, Emilee           SR Eastside                       1:01.86        
                  29.53     1:01.86 (32.33)                                        
 15 McDonald, Rachel             Titusville-FL                  1:02.49        
                  29.48     1:02.49 (33.01)                                        
 16 Knight, Taylor            SO South Lake                     1:02.54        
                  29.40     1:02.54 (33.14)                                        
 17 Kouch, Sarah              SR South Lake                     1:02.60        
                  30.01     1:02.60 (32.59)                                        
 18 Ford, Desiree C           SR Hardee                         1:03.22        
                  29.98     1:03.22 (33.24)                                        
 19 Jernigan, Julie              Belleview                      1:05.12        
                  31.30     1:05.12 (33.82)                                        
 20 Bowles, Abby                 Atlantic                       1:05.64        
                  31.98     1:05.64 (33.66)                                        
 21 Lake, Abigail                Rockledge-FL                   1:07.02        
                  30.65     1:07.02 (36.37)                                        
 22 Westbrooke, Margart          Eustis                         1:07.28        
                  32.25     1:07.28 (35.03)                                        
 23 Bowen, Savannah              Space Coast-FL                 1:07.34        
                  31.54     1:07.34 (35.80)                                        
 24 Sikes, Bekah                 Lake Wales                     1:08.03        
                  31.46     1:08.03 (36.57)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: $ 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                45.14  AA-A
                45.86  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Andronescu, Noah             Rockledge-FL                     48.46        
                  23.31       48.46 (25.15)                                        
  2 Laughlin, Jack               Atlantic                         48.54        
                  23.30       48.54 (25.24)                                        
  3 Griswold, Brent              Eustis                           49.53        
                  23.84       49.53 (25.69)                                        
  4 Ebey, Mark                   Belleview                        50.19        
                  24.07       50.19 (26.12)                                        
  5 Filler, Bobby                Titusville-FL                    50.31        
                  24.30       50.31 (26.01)                                        
  6 Lovett, Levi L            SR Hardee                           50.53        
                  24.21       50.53 (26.32)                                        
  7 Mckinnon, Colin W            Satellite-FL                     51.36        
                  24.90       51.36 (26.46)                                        
  8 Songayab, Josh            SO Eastside                         51.39        
                  24.46       51.39 (26.93)                                        
  9 Barrett, Ryan                Merritt Island                   52.19        
                  25.00       52.19 (27.19)                                        
 10 Whitaker, Robby              Rockledge-FL                     52.81        
                  25.36       52.81 (27.45)                                        
 11 Edmondson, Joe               Lincoln Park-FL                  52.99        
                  25.43       52.99 (27.56)                                        
 12 Flanagan, Bryan              Space Coast-FL                   53.41        
                  24.75       53.41 (28.66)                                        
 13 D'Aoust, Caden            FR South Lake                       53.75        
                  26.25       53.75 (27.50)                                        
 14 Wenner, Jacob                Satellite-FL                     53.79        
                  26.18       53.79 (27.61)                                        
 15 Yim, Joseph                  Atlantic                         53.98        
                  25.44       53.98 (28.54)                                        
 16 Dallas, James                Titusville-FL                    54.35        
                  26.68       54.35 (27.67)                                        
 17 Sutermeister, Matthew     SR Sebring                          54.59        
                  25.95       54.59 (28.64)                                        
 18 Nix, Austin                  Astronaut (Titus                 54.69        
                  26.49       54.69 (28.20)                                        
 19 Bauer, Jake                  Satellite-FL                     54.87        
                  25.93       54.87 (28.94)                                        
 20 Thomas, Tayme T              Astronaut (Titus                 55.67        
                  26.56       55.67 (29.11)                                        
 21 Gamel, Jonathan              Satellite-FL                     56.00        
                  26.28       56.00 (29.72)                                        
 22 Madden, Chas              JR Bishop Moore-FL                  56.35        
                  26.67       56.35 (29.68)                                        
 23 High, Lukas               SR Sebring                          57.04        
                  26.26       57.04 (30.78)                                        
 -- Asseng, Max               SO Eastside                            NS        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: $ 4:37.91        1999 Janelle Atkinson, Bolles, Jacksonville     
                4:52.43  AA-A
                4:57.48  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cockey, Ava Joy           JR Eastside                       5:14.15        
                  28.03       58.45 (30.42)     1:29.79 (31.34)     2:01.86 (32.07)
        2:34.02 (32.16)     3:06.11 (32.09)     3:38.54 (32.43)     4:11.05 (32.51)
        4:43.15 (32.10)     5:14.15 (31.00)                                        
  2 Saywer, Mariah               Tenoroc                        5:23.88        
                  29.09     1:00.53 (31.44)     1:32.59 (32.06)     2:05.28 (32.69)
        2:38.25 (32.97)     3:11.19 (32.94)     3:44.38 (33.19)     4:17.91 (33.53)
        4:51.33 (33.42)     5:23.88 (32.55)                                        
  3 Hess, Jenna                  Merritt Island                 5:25.41        
                  28.50     1:00.50 (32.00)     1:33.36 (32.86)     2:06.46 (33.10)
        2:39.73 (33.27)     3:13.42 (33.69)     3:47.03 (33.61)     4:20.54 (33.51)
        4:54.43 (33.89)     5:25.41 (30.98)                                        
  4 Blazek, Jessica           SO South Lake                     5:25.52        
                  29.01     1:00.31 (31.30)     1:32.64 (32.33)     2:05.16 (32.52)
        2:38.10 (32.94)     3:11.59 (33.49)     3:45.50 (33.91)     4:19.48 (33.98)
        4:53.09 (33.61)     5:25.52 (32.43)                                        
  5 Sanchez, Sophia           SO Eastside                       5:29.67        
                  29.02     1:01.10 (32.08)     1:34.62 (33.52)     2:08.14 (33.52)
        2:41.70 (33.56)     3:15.37 (33.67)     3:49.09 (33.72)     4:22.93 (33.84)
        4:56.71 (33.78)     5:29.67 (32.96)                                        
  6 Davila, Natasha           JR Bishop Moore-FL                5:32.99        
                  29.48     1:01.58 (32.10)     1:34.92 (33.34)     2:09.03 (34.11)
        2:43.44 (34.41)     3:17.85 (34.41)     3:52.29 (34.44)     4:26.64 (34.35)
        5:00.82 (34.18)     5:32.99 (32.17)                                        
  7 Trammell, Erin            SO Bishop Moore-FL                5:33.45        
                  29.83     1:02.48 (32.65)     1:36.08 (33.60)     2:10.23 (34.15)
        2:44.71 (34.48)     3:19.28 (34.57)     3:53.18 (33.90)     4:27.36 (34.18)
        5:01.26 (33.90)     5:33.45 (32.19)                                        
  8 McKinnon, Cassidy R          Satellite-FL                   5:44.94        
                  29.70     1:02.60 (32.90)     1:36.94 (34.34)     2:11.31 (34.37)
        2:46.67 (35.36)     3:22.68 (36.01)     3:58.96 (36.28)     4:34.55 (35.59)
        5:10.17 (35.62)     5:44.94 (34.77)                                        
  9 Hohne, Christina          JR South Lake                     5:47.04        
                  30.68     1:04.10 (33.42)     1:38.86 (34.76)     2:14.51 (35.65)
        2:50.37 (35.86)     3:26.59 (36.22)     4:02.29 (35.70)     4:38.65 (36.36)
        5:14.34 (35.69)     5:47.04 (32.70)                                        
 10 So, River                 FR Eastside                       5:48.15        
                  31.47     1:05.05 (33.58)     1:39.67 (34.62)     2:14.95 (35.28)
        2:50.40 (35.45)     3:26.11 (35.71)     4:01.56 (35.45)     4:37.96 (36.40)
        5:14.38 (36.42)     5:48.15 (33.77)                                        
 11 Downs, Kira A                Satellite-FL                   5:48.22        
                  31.37     1:05.07 (33.70)     1:39.87 (34.80)     2:14.73 (34.86)
        2:49.99 (35.26)     3:26.48 (36.49)     4:02.64 (36.16)     4:38.65 (36.01)
        5:14.63 (35.98)     5:48.22 (33.59)                                        
 12 Edelmann, Jessica            Titusville-FL                  5:56.79        
                  32.36     1:08.06 (35.70)     1:44.61 (36.55)     2:21.25 (36.64)
        2:58.02 (36.77)     3:33.90 (35.88)     4:10.17 (36.27)     4:46.35 (36.18)
        5:21.89 (35.54)     5:56.79 (34.90)                                        
 13 Lindsey, Helseth             Lincoln Park-FL                6:14.99        
                  33.21     1:10.39 (37.18)     1:48.21 (37.82)     2:25.92 (37.71)
        3:04.03 (38.11)     3:42.75 (38.72)     4:21.61 (38.86)     5:00.01 (38.40)
        5:38.61 (38.60)     6:14.99 (36.38)                                        
 14 McDonald, Rachel             Titusville-FL                  6:17.62        
                  33.63     1:09.98 (36.35)     1:47.38 (37.40)     2:26.46 (39.08)
        3:05.40 (38.94)     3:43.57 (38.17)     4:22.15 (38.58)     5:00.98 (38.83)
        5:40.97 (39.99)     6:17.62 (36.65)                                        
 15 Scales, Jessica D         SR Cocoa-FL                       6:23.15        
                  32.05     1:08.17 (36.12)     1:46.90 (38.73)     2:26.31 (39.41)
        3:05.48 (39.17)     3:44.53 (39.05)     4:24.80 (40.27)     5:05.65 (40.85)
        5:45.64 (39.99)     6:23.15 (37.51)                                        
 16 Turner, Marissa              Titusville-FL                  6:24.96        
                  33.02     1:11.28 (38.26)     1:50.16 (38.88)     2:29.26 (39.10)
        3:08.45 (39.19)     3:47.34 (38.89)     4:26.32 (38.98)     5:06.28 (39.96)
        5:46.78 (40.50)     6:24.96 (38.18)                                        
 17 Nelson, Jessica              Satellite-FL                   6:25.98        
                  33.82     1:10.94 (37.12)     1:49.66 (38.72)     2:29.21 (39.55)
        3:08.48 (39.27)     3:48.68 (40.20)     4:28.72 (40.04)     5:08.96 (40.24)
        5:48.68 (39.72)     6:25.98 (37.30)                                        
 18 Gonzalez, Anna            JR Eastside                       6:27.25        
                  33.96     1:10.77 (36.81)     1:48.54 (37.77)     2:27.48 (38.94)
        3:07.32 (39.84)     3:47.42 (40.10)     4:28.33 (40.91)     5:10.02 (41.69)
        5:50.35 (40.33)     6:27.25 (36.90)                                        
 19 Santos, Meghan               Tavares                        6:30.71        
                1:11.13                             1:50.27 ( )   3:09.89 (1:19.62)
                                3:50.46 ( )     4:31.24 (40.78)     5:12.18 (40.94)
        5:52.49 (40.31)     6:30.71 (38.22)                                        
 20 Fehrenbach, Megan            Space Coast-FL                 6:31.37        
                  32.89     1:11.75 (38.86)     1:51.15 (39.40)     2:30.45 (39.30)
        3:11.82 (41.37)     3:52.20 (40.38)     4:33.78 (41.58)     5:16.17 (42.39)
        5:54.94 (38.77)     6:31.37 (36.43)                                        
 21 Nichols, Morgan              Mount Dora                     6:31.77        
                  34.23     1:12.67 (38.44)     1:52.60 (39.93)     2:33.13 (40.53)
        3:13.64 (40.51)     3:53.91 (40.27)     4:34.36 (40.45)     5:14.18 (39.82)
        5:54.66 (40.48)     6:31.77 (37.11)                                        
 22 Goolsby, Kendall             Atlantic                       6:33.88        
                  34.77     1:14.63 (39.86)     1:55.49 (40.86)     2:35.63 (40.14)
        3:15.94 (40.31)     3:55.43 (39.49)     4:36.46 (41.03)     5:16.42 (39.96)
        5:57.11 (40.69)     6:33.88 (36.77)                                        
 23 Recicar, Abby                Titusville-FL                  6:35.01        
                  33.92     1:12.93 (39.01)     1:53.19 (40.26)     2:33.79 (40.60)
        3:14.57 (40.78)     3:55.69 (41.12)     4:35.96 (40.27)     5:16.23 (40.27)
        5:56.22 (39.99)     6:35.01 (38.79)                                        
 24 Borjas, Victoria             Hardee                         6:38.92        
                  32.34     1:09.44 (37.10)     1:49.79 (40.35)     2:31.27 (41.48)
        3:12.90 (41.63)     3:53.99 (41.09)     4:36.28 (42.29)     5:18.35 (42.07)
        5:59.19 (40.84)     6:38.92 (39.73)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:12.87        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: $ 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:29.69  AA-A
                4:34.26  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Nordelo, Zachary             Lake Weir                      4:56.60        
                  26.78       55.22 (28.44)     1:24.61 (29.39)     1:54.58 (29.97)
        2:24.74 (30.16)     2:55.05 (30.31)     3:25.66 (30.61)     3:56.44 (30.78)
        4:26.96 (30.52)     4:56.60 (29.64)                                        
  2 Davidson, Eric G             Satellite-FL                   4:56.73        
                  25.87       54.85 (28.98)     1:24.70 (29.85)     1:55.02 (30.32)
        2:25.47 (30.45)     2:55.81 (30.34)     3:26.59 (30.78)     3:57.36 (30.77)
        4:28.07 (30.71)     4:56.73 (28.66)                                        
  3 Garcia-Mazzarri, Luis        Lincoln Park-FL                4:57.28        
                  27.15       56.49 (29.34)     1:26.56 (30.07)     1:57.14 (30.58)
        2:27.96 (30.82)     2:58.29 (30.33)     3:28.39 (30.10)     3:58.33 (29.94)
        4:28.44 (30.11)     4:57.28 (28.84)                                        
  4 Edgemon, Jack             SR Sebring                        5:05.43        
                  26.35       55.30 (28.95)     1:24.81 (29.51)     1:55.48 (30.67)
        2:26.96 (31.48)     2:58.72 (31.76)     3:30.85 (32.13)     4:03.19 (32.34)
        4:34.69 (31.50)     5:05.43 (30.74)                                        
  5 Sullivan, Greyson            Merritt Island                 5:14.65        
                  26.87       57.36 (30.49)     1:28.83 (31.47)     2:00.92 (32.09)
        2:32.70 (31.78)     3:05.08 (32.38)     3:37.34 (32.26)     4:10.33 (32.99)
        4:43.19 (32.86)     5:14.65 (31.46)                                        
  6 Cole, Freddie J            9 Cocoa-FL                       5:18.62        
                  27.90       58.68 (30.78)     1:30.45 (31.77)     2:02.70 (32.25)
        2:35.41 (32.71)     3:08.51 (33.10)     3:41.51 (33.00)     4:14.44 (32.93)
        4:47.48 (33.04)     5:18.62 (31.14)                                        
  7 Zhang, Lawrence           JR Eastside                       5:25.17        
                  27.30       58.16 (30.86)     1:30.60 (32.44)     2:03.80 (33.20)
        2:37.06 (33.26)     3:10.56 (33.50)     3:44.79 (34.23)     4:18.46 (33.67)
        4:52.83 (34.37)     5:25.17 (32.34)                                        
  8 Fowler, Max               SR Eastside                       5:26.64        
                  28.24       59.48 (31.24)     1:32.11 (32.63)     2:05.46 (33.35)
        2:39.01 (33.55)     3:12.23 (33.22)     3:46.16 (33.93)     4:20.36 (34.20)
        4:54.14 (33.78)     5:26.64 (32.50)                                        
  9 Verkaik, Garrett             Eustis                         5:26.95        
                  27.53       58.49 (30.96)     1:30.62 (32.13)     2:04.10 (33.48)
        2:38.22 (34.12)     3:12.19 (33.97)     3:46.65 (34.46)     4:19.66 (33.01)
        4:53.82 (34.16)     5:26.95 (33.13)                                        
 10 Dunton, Collin               Satellite-FL                   5:36.84        
                  29.86     1:02.75 (32.89)   2:11.47 (1:08.72)     2:46.78 (35.31)
        3:21.19 (34.41)     3:55.44 (34.25)     4:30.23 (34.79)     5:04.39 (34.16)
        5:36.84 (32.45)         5:36.84 ( )                                        
 11 Phillips, Michael         SO Eastside                       5:37.53        
                  28.05       59.79 (31.74)     1:33.49 (33.70)     2:07.86 (34.37)
        2:42.37 (34.51)     3:17.89 (35.52)     3:53.02 (35.13)     4:28.61 (35.59)
        5:03.88 (35.27)     5:37.53 (33.65)                                        
 12 Groel, Ryan                  Atlantic                       5:39.94        
                  28.70     1:00.32 (31.62)     1:33.92 (33.60)     2:08.53 (34.61)
        2:44.48 (35.95)     3:20.11 (35.63)     3:55.85 (35.74)     4:31.32 (35.47)
        5:07.04 (35.72)     5:39.94 (32.90)                                        
 13 Farris, Sean                 Lincoln Park-FL                5:45.89        
                  30.68     1:04.00 (33.32)     1:38.76 (34.76)     2:13.90 (35.14)
        2:49.36 (35.46)     3:25.08 (35.72)     4:00.76 (35.68)     4:36.69 (35.93)
        5:12.08 (35.39)     5:45.89 (33.81)                                        
 14 Whitaker, Cade               Rockledge-FL                   5:47.54        
                  28.88     1:02.32 (33.44)     1:36.92 (34.60)     2:12.52 (35.60)
        2:47.99 (35.47)     3:24.26 (36.27)     4:00.68 (36.42)     4:37.29 (36.61)
        5:13.69 (36.40)     5:47.54 (33.85)                                        
 15 Jin, Kevin                JR Eastside                       5:48.62        
                  29.76     1:03.93 (34.17)     1:39.00 (35.07)     2:14.53 (35.53)
        2:50.60 (36.07)     3:27.13 (36.53)     4:01.96 (34.83)     4:38.26 (36.30)
        5:14.01 (35.75)     5:48.62 (34.61)                                        
 16 Padan, Victor                Titusville-FL                  5:52.27        
                  32.20     1:07.19 (34.99)     1:42.89 (35.70)     2:19.28 (36.39)
        2:55.55 (36.27)     3:32.15 (36.60)     4:08.16 (36.01)     4:44.03 (35.87)
        5:18.98 (34.95)     5:52.27 (33.29)                                        
 17 Quattrocchi, Roman R      7t Cocoa-FL                       5:53.10        
                  29.32     1:02.62 (33.30)     1:38.01 (35.39)     2:13.34 (35.33)
        2:49.79 (36.45)     3:26.58 (36.79)     4:03.45 (36.87)     4:40.48 (37.03)
        5:17.88 (37.40)     5:53.10 (35.22)                                        
 18 Simmons, Xander              Titusville-FL                  5:54.34        
                  31.86     1:05.91 (34.05)     1:41.05 (35.14)     2:17.18 (36.13)
        2:53.59 (36.41)     3:30.12 (36.53)     4:06.63 (36.51)     4:43.49 (36.86)
        5:20.07 (36.58)     5:54.34 (34.27)                                        
 19 Snider, Alex              SR Bishop Moore-FL                5:54.43        
                  31.15     1:05.02 (33.87)     1:40.13 (35.11)     2:16.03 (35.90)
        2:53.20 (37.17)     3:29.64 (36.44)     4:06.66 (37.02)     4:43.24 (36.58)
        5:20.42 (37.18)     5:54.43 (34.01)                                        
 20 Farrell, Arin                Titusville-FL                  5:56.88        
                  28.22     1:00.57 (32.35)     1:34.59 (34.02)     2:10.71 (36.12)
        2:47.12 (36.41)     3:24.51 (37.39)     4:02.98 (38.47)     4:42.84 (39.86)
        5:20.84 (38.00)     5:56.88 (36.04)                                        
 21 Cole, Casey J             7t Cocoa-FL                       5:57.84        
                  29.93     1:03.63 (33.70)     1:39.38 (35.75)     2:16.48 (37.10)
        2:53.94 (37.46)     3:31.07 (37.13)     4:07.77 (36.70)     4:46.38 (38.61)
        5:22.56 (36.18)     5:57.84 (35.28)                                        
 22 Pate, Hugh T              FR Hardee                         6:02.79        
                  31.31     1:07.71 (36.40)     1:45.44 (37.73)     2:22.68 (37.24)
        3:00.03 (37.35)     3:37.28 (37.25)     4:15.29 (38.01)     4:52.52 (37.23)
        5:28.83 (36.31)     6:02.79 (33.96)                                        
 23 Glennon, Colin               Lincoln Park-FL                6:07.50        
                  30.93     1:07.25 (36.32)     1:44.54 (37.29)     2:21.89 (37.35)
        2:59.86 (37.97)     3:37.38 (37.52)     4:15.45 (38.07)     4:54.05 (38.60)
        5:33.02 (38.97)     6:07.50 (34.48)                                        
 24 Lewis, David                 Titusville-FL                  6:07.71        
                  32.66     1:09.47 (36.81)     1:47.41 (37.94)     2:26.56 (39.15)
        3:04.68 (38.12)     3:43.15 (38.47)     4:21.13 (37.98)     4:59.04 (37.91)
        5:35.50 (36.46)     6:07.71 (32.21)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: $ 1:33.90        2009 Bolles (Jacksonville)                      
                         M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
                1:35.85  AA-A
                1:37.39  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Titusville-FL                                               1:41.96        
     1) Graf, Julianna                  2) Backus, Anna                   
     3) Jones, Alyssa                   4) Talbert, Tori                  
                  25.19       51.61 (26.42)     1:17.40 (25.79)     1:41.96 (24.56)
  2 Eastside (Gainesville)                                      1:42.32        
     1) Sanchez, Grace SR               2) Chase, Kathryn SR              
     3) Ahn, Zina FR                    4) Sanchez, Sophia SO             
                  25.35       51.42 (26.07)     1:17.05 (25.63)     1:42.32 (25.27)
  3 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               1:42.99        
     1) Wright, Shannon                 2) Glennon, Kayla                 
     3) Demott, Julia M                 4) Gagnon, Bella                  
                  25.01       50.47 (25.46)     1:16.02 (25.55)     1:42.99 (26.97)
  4 Satellite (Satellite Beach)-FL                              1:47.10        
     1) Van Woesik, Kelly J             2) Stukey, Sarah                  
     3) Bailey, Caitlin                 4) McKinnon, Cassidy R            
                  26.69       53.22 (26.53)     1:20.27 (27.05)     1:47.10 (26.83)
  5 Rockledge-FL                                                1:51.18        
     1) Clark, Rese                     2) Zayas, Kealani                 
     3) Lake, Abigail                   4) Lashure, Camille               
                  26.38       54.41 (28.03)     1:23.05 (28.64)     1:51.18 (28.13)
  6 Merritt Island                                              1:53.38        
     1) Laferriere, Hannah              2) Franquet, Jessica              
     3) McCann, Meghan                  4) Hess, Jenna                    
                  28.48       59.08 (30.60)     1:27.69 (28.61)     1:53.38 (25.69)
  7 Mount Dora                                                  1:54.13        
     1) Kornowski, Kailie               2) Stuff, Haley                   
     3) Eberhart, Shanequa              4) Hall, Kennedy                  
                  33.90       57.76 (23.86)     1:26.50 (28.74)     1:54.13 (27.63)
  8 Sebring                                                     1:54.91        
     1) Rigdon, Lyndsay SO              2) Simpson, Clara SR              
     3) Armengol, Maritza JR            4) Noonan, Katherine SR           
                  29.04       57.04 (28.00)     1:27.11 (30.07)     1:54.91 (27.80)
  9 Bishop Moore (Orlando)-FL                                   1:55.17        
     1) Ganley, Kate JR                 2) Murphy, Kirsten JR             
     3) Pavlovich, Sierra SO            4) Davila, Natasha JR             
                  29.86       58.94 (29.08)     1:28.02 (29.08)     1:55.17 (27.15)
 10 Hardee High School                                          1:55.20        
     1) Ford, Desiree C SR              2) Ford, Hannah FR                
     3) Herrera, Renell FR              4) Borjas, Victoria               
                  27.72       57.11 (29.39)     1:26.62 (29.51)     1:55.20 (28.58)
 11 Belleview                                                   1:55.79        
     1) Pena, Celia                     2) Matheney, Brittany             
     3) Johnson, Alora                  4) Jernigan, Julie                
                  28.75       57.48 (28.73)     1:27.32 (29.84)     1:55.79 (28.47)
 12 Space Coast (Cocoa)-FL                                      1:56.79        
     1) Roberson, Bri S                 2) Bowen, Savannah                
     3) Ramos, Jodie                    4) Beam, Mackinzie                
                  29.46       58.69 (29.23)     1:28.39 (29.70)     1:56.79 (28.40)
 13 South Lake (Groveland)                                      1:57.84        
     1) Wolfe, Ariel JR                 2) Veres, Alyssa SR               
     3) McDaniel, Kallie SR             4) Kouch, Sarah SR                
                  29.14       58.99 (29.85)     1:29.07 (30.08)     1:57.84 (28.77)
 14 Avon Park High School                                       1:58.21        
     1) Farless, Kristen JR             2) Coceano, Madison SO            
     3) Carnahan, Ashlee SR             4) Nelson, Taylor JR              
                  29.61       59.79 (30.18)     1:30.15 (30.36)     1:58.21 (28.06)
 15 Lakes Wales High School                                     1:58.81        
     1) Landon, Crystal                 2) Tolento, Gabby                 
     3) Braswell, Hannah                4) Sikes, Bekah                   
                  28.84     1:00.19 (31.35)     1:29.34 (29.15)     1:58.81 (29.47)
 16 Astronaut (Titusville)                                      2:04.23        
     1) Bremer, Amanda                  2) Hutcheson, Chelsea             
     3) Thomas, Charm C                 4) Howard, Sierra                 
                  32.10     1:04.60 (32.50)     1:35.25 (30.65)     2:04.23 (28.98)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles, FL                                 
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: $ 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:24.95  AA-A
                1:26.28  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Rockledge-FL                                                1:31.72        
     1) Hanson, Ander                   2) Zayas, Jared                   
     3) Whitaker, Robby                 4) Andronescu, Noah               
                  22.98       46.54 (23.56)     1:10.12 (23.58)     1:31.72 (21.60)
  2 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               1:31.81        
     1) Ochse, Daniel                   2) Cosgrave, Gared                
     3) Edmondson, Joe                  4) Garcia-Mazzarri, Luis          
                  22.81       44.81 (22.00)     1:08.43 (23.62)     1:31.81 (23.38)
  3 Titusville-FL                                               1:33.22        
     1) Tatro, Tyler S                  2) Dallas, James                  
     3) Brandon, Caleb                  4) Filler, Bobby                  
                  22.31       46.83 (24.52)     1:10.45 (23.62)     1:33.22 (22.77)
  4 Eustis                                                      1:34.02        
     1) Grayford, Paul                  2) Mardis, James                  
     3) Verkaik, Garrett                4) Griswold, Brent                
                  23.86       48.56 (24.70)     1:12.48 (23.92)     1:34.02 (21.54)
  5 Atlantic (Port Orange)                                      1:35.14        
     1) Hall, Justin                    2) Groel, Ryan                    
     3) Yim, Joseph                     4) Laughlin, Jack                 
                  25.62       50.00 (24.38)     1:13.13 (23.13)     1:35.14 (22.01)
  6 Merritt Island                                              1:35.18        
     1) Dumoulin, Sam                   2) Sullivan, Greyson              
     3) Murphy, Chase                   4) Barrett, Ryan                  
                  24.37       48.56 (24.19)     1:12.09 (23.53)     1:35.18 (23.09)
  7 Eastside (Gainesville)                                      1:35.96        
     1) Pan, Harold SR                  2) Vodre, Reece JR                
     3) Haeker, Josh SR                 4) Zhang, Lawrence JR             
                  24.13       48.30 (24.17)     1:12.33 (24.03)     1:35.96 (23.63)
  8 Satellite (Satellite Beach)-FL                              1:37.35        
     1) Bauer, Jake                     2) Gamel, Jonathan                
     3) Moore, Lukas                    4) Cohee, Creston                 
                  24.62       49.02 (24.40)     1:13.64 (24.62)     1:37.35 (23.71)
  9 Space Coast (Cocoa)-FL                                      1:39.35        
     1) Jenkins, Elijah                 2) McKinney, Michael              
     3) Garten, Nikolas                 4) Flanagan, Bryan                
                  25.68       50.13 (24.45)     1:15.63 (25.50)     1:39.35 (23.72)
 10 Astronaut (Titusville)                                      1:39.68        
     1) Nix, Austin                     2) Smith, Marc                    
     3) Clements, Tanner T              4) Thomas, Tayme T                
                  25.01       51.29 (26.28)     1:15.26 (23.97)     1:39.68 (24.42)
 11 Belleview                                                   1:39.69        
     1) Ebey, Mark                      2) Williams, Landon               
     3) Smith, Will                     4) Hendrix, Jessen                
                  22.63       48.51 (25.88)     1:13.78 (25.27)     1:39.69 (25.91)
 12 Avon Park High School                                       1:40.63        
     1) Pirkkala, Michael SO            2) Cevera, Luis SR                
     3) Respress, Trevor JR             4) Franza, Joe Joe JR             
                  25.57       50.25 (24.68)     1:15.79 (25.54)     1:40.63 (24.84)
 13 Sebring                                                     1:42.25        
     1) Martines, Dominick JR           2) Doty, Trevor SR                
     3) Bowers, Colby SO                4) Sutermeister, Matthew SR       
                  26.53       51.92 (25.39)     1:18.35 (26.43)     1:42.25 (23.90)
 14 Hardee High School                                          1:46.73        
     1) Franks, Brandon SR              2) Sellers, Hunter SO             
     3) Knight, Kein FR                 4) Stephens, Trey G SO            
                  26.72       53.04 (26.32)     1:20.68 (27.64)     1:46.73 (26.05)
 15 Dunnellon                                                   1:50.07        
     1) Harden, Jake 11                 2) Sullivan, Brian                
     3) VonSeggen, Trevor               4) Rowles, Ryan 10                
                  27.83       54.30 (26.47)     1:22.62 (28.32)     1:50.07 (27.45)
 -- Bishop Moore (Orlando)-FL                                        DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Frana, Drew SR                  2) Westgate, Daniel SO            
     3) Leger, Jordan SR                4) Demaso, George JR              
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: $ 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                55.18  AA-A
                56.39  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Graf, Julianna               Titusville-FL                    59.42        
                  29.35       59.42 (30.07)                                        
  2 Filken, Mimi                 Tavares                          59.65        
                  29.24       59.65 (30.41)                                        
  3 Lampotang, Stephanie      SR Eastside                       1:00.80        
                  29.35     1:00.80 (31.45)                                        
  4 Wright, Shannon              Lincoln Park-FL                1:01.50        
                  30.16     1:01.50 (31.34)                                        
  5 Bunkin, Tess              SR Eastside                       1:01.63        
                  29.81     1:01.63 (31.82)                                        
  6 Gibson, Alivia               Belleview                      1:01.94        
                  30.07     1:01.94 (31.87)                                        
  7 Matteson, Jessica            Titusville-FL                  1:04.14        
                  30.84     1:04.14 (33.30)                                        
  8 Hecky, Saundra               Space Coast-FL                 1:06.03        
                  32.04     1:06.03 (33.99)                                        
  9 Kornowski, Kailie            Mount Dora                     1:06.87        
                  32.06     1:06.87 (34.81)                                        
 10 Matheney, Brittany           Belleview                      1:07.20        
                  32.49     1:07.20 (34.71)                                        
 11 Colter, Kaitlyn              Titusville-FL                  1:08.43        
                  32.98     1:08.43 (35.45)                                        
 12 Farless, Kristen          JR Avon Park                      1:08.95        
                  32.86     1:08.95 (36.09)                                        
 13 Sarosi, Catherine         JR Eastside                       1:10.68        
                  34.83     1:10.68 (35.85)                                        
 14 Knight, Taylor            SO South Lake                     1:10.96        
                  33.36     1:10.96 (37.60)                                        
 15 DiBernardo, Emily            Lincoln Park-FL                1:12.12        
                  34.38     1:12.12 (37.74)                                        
 16 Laferriere, Hannah           Merritt Island                 1:12.19        
                  34.37     1:12.19 (37.82)                                        
 17 Waldo, Zowie L               Rockledge-FL                   1:13.20        
                  35.13     1:13.20 (38.07)                                        
 18 Roberson, Bri S              Space Coast-FL                 1:13.47        
                  34.81     1:13.47 (38.66)                                        
 19 Silva, Adrienne           JR Sebring                        1:14.21        
                  35.44     1:14.21 (38.77)                                        
 20 Ai, Cindy                 SR Eastside                       1:14.32        
                  35.59     1:14.32 (38.73)                                        
 21 Van Woesik, Liana J          Satellite-FL                   1:14.94        
                  36.07     1:14.94 (38.87)                                        
 22 Corbett, Malia               Titusville-FL                  1:17.04        
                  36.21     1:17.04 (40.83)                                        
 23 Baena, Melanie            SR Bishop Moore-FL                1:19.06        
                  38.42     1:19.06 (40.64)                                        
 24 Epperly, Kiernan             Satellite-FL                   1:19.16        
                  38.11     1:19.16 (41.05)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: $ 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.74  AA-A
                51.01  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Lynch, Conor              SR South Lake                       52.20        
                  25.24       52.20 (26.96)                                        
  2 Tatro, Tyler S               Titusville-FL                    54.58        
                  26.49       54.58 (28.09)                                        
  3 Cosgrave, Gared              Lincoln Park-FL                  54.81        
                  26.95       54.81 (27.86)                                        
  4 Laughlin, Jack               Atlantic                         55.58        
                  27.17       55.58 (28.41)                                        
  5 Monzon, Julian               Port St. Lucie-FL                56.04        
                  27.08       56.04 (28.96)                                        
  6 Zeigler, Wyatt L          SR Hardee                           57.74        
                  28.40       57.74 (29.34)                                        
  7 Barnes, Xavier               Rockledge-FL                     58.29        
                  28.50       58.29 (29.79)                                        
  8 Pan, Harold               SR Eastside                         58.30        
                  28.22       58.30 (30.08)                                        
  9 Wenner, Jacob                Satellite-FL                     59.31        
                  29.24       59.31 (30.07)                                        
 10 Daly, Finn                   Titusville-FL                    59.33        
                  28.72       59.33 (30.61)                                        
 11 Lewis, Jonathan              Titusville-FL                  1:00.57        
                  29.38     1:00.57 (31.19)                                        
 12 Clements, Tanner T           Astronaut (Titus               1:00.59        
                  28.86     1:00.59 (31.73)                                        
 13 Scisente, Jake               Lincoln Park-FL                1:01.85        
                  30.03     1:01.85 (31.82)                                        
 14 Zayas, Jared                 Rockledge-FL                   1:02.40        
                  29.25     1:02.40 (33.15)                                        
 15 Earley, Lane M            12 Leesburg                       1:02.56        
                  30.34     1:02.56 (32.22)                                        
 16 Groel, Ryan                  Atlantic                       1:02.92        
                  30.23     1:02.92 (32.69)                                        
 17 Garrison, Ethan              Satellite-FL                   1:04.03        
                  31.01     1:04.03 (33.02)                                        
 17 Brandon, Caleb               Titusville-FL                  1:04.03        
                  31.12     1:04.03 (32.91)                                        
 19 Chase, Thomas             FR Eastside                       1:05.10        
                  31.62     1:05.10 (33.48)                                        
 20 Jett, James                  Merritt Island                 1:06.33        
                  31.26     1:06.33 (35.07)                                        
 21 Farris, Sean                 Lincoln Park-FL                1:08.07        
                  33.59     1:08.07 (34.48)                                        
 22 Latimer, Blake               Eustis                         1:08.16        
                  32.13     1:08.16 (36.03)                                        
 23 Sutermeister, Jacob       SO Sebring                        1:08.58        
                  33.04     1:08.58 (35.54)                                        
 24 Bishop-Gylys, Anthony     FR Eastside                       1:10.20        
                  33.79     1:10.20 (36.41)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.56        2015 Lindsey Horejsi, Albert Lea, MN            
       State: $ 1:01.68        2015 Caroline White, Trinity Prep               
                1:03.03  AA-A
                1:04.56  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Glennon, Kayla               Lincoln Park-FL                1:08.27        
                  32.49     1:08.27 (35.78)                                        
  2 Alderman, Sarah              Titusville-FL                  1:10.00        
                  33.25     1:10.00 (36.75)                                        
  3 Talbert, Tori                Titusville-FL                  1:10.05        
                  32.87     1:10.05 (37.18)                                        
  4 Chu, Britney              SO Eastside                       1:11.55        
                  33.81     1:11.55 (37.74)                                        
  5 Clark, Rese                  Rockledge-FL                   1:13.29        
                  34.32     1:13.29 (38.97)                                        
  6 Gagnon, Bella                Lincoln Park-FL                1:13.68        
                  34.88     1:13.68 (38.80)                                        
  7 Ahn, Zina                 FR Eastside                       1:13.94        
                  35.25     1:13.94 (38.69)                                        
  8 Simpson, Clara            SR Sebring                        1:15.45        
                  35.07     1:15.45 (40.38)                                        
  9 McLeavy, Abigail          FR Eastside                       1:15.66        
                  35.29     1:15.66 (40.37)                                        
 10 Ganley, Kate              JR Bishop Moore-FL                1:18.60        
                  36.50     1:18.60 (42.10)                                        
 11 Eberhart, Shanequa           Mount Dora                     1:18.68        
                  36.86     1:18.68 (41.82)                                        
 12 Murphy, Kirsten           JR Bishop Moore-FL                1:19.07        
                  37.38     1:19.07 (41.69)                                        
 13 Ern, Carolyn                 Eustis                         1:19.33        
                  38.19     1:19.33 (41.14)                                        
 14 Clemmer, Rachel M         12 Leesburg                       1:19.52        
                  37.90     1:19.52 (41.62)                                        
 15 McKinney, Alana              Space Coast-FL                 1:20.16        
                  37.50     1:20.16 (42.66)                                        
 16 Huff, Emma                   Merritt Island                 1:20.28        
                  37.96     1:20.28 (42.32)                                        
 17 Boddy, Brooke                Satellite-FL                   1:21.43        
                  37.93     1:21.43 (43.50)                                        
 18 Mcinerney, Brianne           Space Coast-FL                 1:21.55        
                  38.39     1:21.55 (43.16)                                        
 19 Pena, Celia                  Belleview                      1:21.56        
                  38.13     1:21.56 (43.43)                                        
 20 Ross, Janie                  Titusville-FL                  1:21.78        
                  38.45     1:21.78 (43.33)                                        
 21 Banuelos, Caroline        FR Bishop Moore-FL                1:22.86        
                  38.60     1:22.86 (44.26)                                        
 22 Jasper, Hayley R           9 Leesburg                       1:23.28        
                  38.96     1:23.28 (44.32)                                        
 23 Landon, Crystal              Lake Wales                     1:25.66        
                  39.99     1:25.66 (45.67)                                        
 -- Straub, Emma                 Tavares                             DQ        
      False start
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 52.65        2016 Chandler, Bray, Avon, IN                     
       State: $ 54.64        2015 Raiz Tjon-A-Joe, WestlakePrep                
                56.09  AA-A
                57.39  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Westgate, Daniel          SO Bishop Moore-FL                1:01.97        
                  29.41     1:01.97 (32.56)                                        
  2 Pike, PK                     Palm Bay-FL                    1:03.10        
                  29.86     1:03.10 (33.24)                                        
  3 Gardner, Terry               Lincoln Park-FL                1:03.53        
                  29.86     1:03.53 (33.67)                                        
  4 Chynoweth, Griffin        JR Sebring                        1:04.06        
                  30.51     1:04.06 (33.55)                                        
  5 Hicks, Glade                 Rockledge-FL                   1:05.10        
                  30.09     1:05.10 (35.01)                                        
  6 Callahan, Corey           SR Bishop Moore-FL                1:06.02        
                  30.99     1:06.02 (35.03)                                        
  7 Legare, Tim                  Titusville-FL                  1:06.25        
                  31.18     1:06.25 (35.07)                                        
  8 Beitel, Dalton               Titusville-FL                  1:06.38        
                  31.00     1:06.38 (35.38)                                        
  9 Roberts, Will             SO Hardee                         1:06.92        
                  31.37     1:06.92 (35.55)                                        
 10 Vodre, Reece              JR Eastside                       1:06.94        
                  31.75     1:06.94 (35.19)                                        
 11 Ramsey, Isaiah            FR South Lake                     1:07.42        
                  31.54     1:07.42 (35.88)                                        
 12 Sweat, Gabe                  Lincoln Park-FL                1:08.00        
                  31.96     1:08.00 (36.04)                                        
 13 Cohee, Creston               Satellite-FL                   1:08.21        
                  32.08     1:08.21 (36.13)                                        
 14 Huang, Anthony            SR Eastside                       1:08.23        
                  31.95     1:08.23 (36.28)                                        
 15 Vach, Quade J             11 Leesburg                       1:08.38        
                  32.63     1:08.38 (35.75)                                        
 16 Verkaik, Garrett             Eustis                         1:09.17        
                  32.28     1:09.17 (36.89)                                        
 17 Dumoulin, Sam                Merritt Island                 1:09.56        
                  32.25     1:09.56 (37.31)                                        
 18 Goodwin, Greyson G        FR Cocoa-FL                       1:10.35        
                  33.57     1:10.35 (36.78)                                        
 19 George, Hunter               Astronaut (Titus               1:11.12        
                  33.53     1:11.12 (37.59)                                        
 20 Acosta, Jonathan          SR Sebring                        1:11.41        
                  33.29     1:11.41 (38.12)                                        
 21 Phillips, Michael         SO Eastside                       1:11.95        
                  34.12     1:11.95 (37.83)                                        
 22 Jin, Ryan                 FR Eastside                       1:12.10        
                  33.95     1:12.10 (38.15)                                        
 23 Bramblett, Kyle              Titusville-FL                  1:13.77        
                  34.82     1:13.77 (38.95)                                        
 24 Grayford, Paul               Eustis                         1:14.04        
                  33.76     1:14.04 (40.28)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: $ 3:23.43        2012 Saint Andrew's (Boca Raton)                
                         T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
                3:28.27  AA-A
                3:31.83  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Titusville-FL                                               3:42.13        
     1) Colvin, Emma                    2) Jones, Alyssa                  
     3) Matteson, Jessica               4) Graf, Julianna                 
                  26.25       55.01 (55.01)     1:21.95 (26.94)     1:51.46 (56.45)
        2:18.35 (26.89)     2:48.24 (56.78)     3:14.22 (25.98)     3:42.13 (53.89)
  2 Eastside (Gainesville)                                      3:44.38        
     1) Sanchez, Sophia SO              2) Cockey, Ava Joy JR             
     3) Ahn, Zina FR                    4) Chu, Britney SO                
                  27.01       56.28 (56.28)     1:23.15 (26.87)     1:52.49 (56.21)
        2:19.63 (27.14)     2:48.38 (55.89)     3:14.93 (26.55)     3:44.38 (56.00)
  3 Bishop Moore (Orlando)-FL                                   3:50.29        
     1) Newsome, Kate JR                2) Davila, Natasha JR             
     3) Trammell, Erin SO               4) Owens, Tessa FR                
                  27.25       57.48 (57.48)     1:25.32 (27.84)     1:55.35 (57.87)
        2:22.93 (27.58)     2:53.18 (57.83)     3:20.33 (27.15)     3:50.29 (57.11)
  4 Rockledge-FL                                                4:11.74        
     1) Clark, Rese                     2) Zayas, Kealani                 
     3) Waldo, Zowie L                  4) Lake, Abigail                  
                  28.17       58.52 (58.52)     1:29.17 (30.65)   2:02.25 (1:03.73)
        2:33.35 (31.10)   3:06.90 (1:04.65)     3:37.14 (30.24)   4:11.74 (1:04.84)
  5 Satellite (Satellite Beach)-FL                              4:14.32        
     1) Downs, Kira A                   2) Nelson, Jessica                
     3) Boddy, Brooke                   4) Bailey, Caitlin                
                  30.19   1:02.28 (1:02.28)     1:34.86 (32.58)   2:10.79 (1:08.51)
        2:41.72 (30.93)   3:14.25 (1:03.46)     3:42.62 (28.37)   4:14.32 (1:00.07)
  6 Space Coast (Cocoa)-FL                                      4:14.75        
     1) Bowen, Savannah                 2) Fehrenbach, Megan              
     3) Roberson, Bri S                 4) Hecky, Saundra                 
                  31.80   1:08.29 (1:08.29)     1:37.60 (29.31)   2:13.13 (1:04.84)
        2:43.60 (30.47)   3:18.65 (1:05.52)     3:45.38 (26.73)     4:14.75 (56.10)
  7 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               4:25.25        
     1) Wu, Katarina                    2) Lindsey, Helseth               
     3) DiBernardo, Emily               4) Martinez, Julia                
                  30.68   1:05.21 (1:05.21)     1:36.41 (31.20)   2:12.65 (1:07.44)
        2:43.87 (31.22)   3:18.70 (1:06.05)     3:50.55 (31.85)   4:25.25 (1:06.55)
  8 Hardee High School                                          4:27.86        
     1) Borjas, Victoria                2) Ford, Hannah FR                
     3) Herrera, Renell FR              4) Ford, Desiree C SR             
                  30.45   1:06.08 (1:06.08)     1:38.80 (32.72)   2:14.16 (1:08.08)
        2:46.66 (32.50)   3:24.52 (1:10.36)     3:54.47 (29.95)   4:27.86 (1:03.34)
  9 Tavares                                                     4:28.66        
     1) Filken, Mimi                    2) Santos, Meghan                 
     3) Kimpel, Desiree                 4) Straub, Emma                   
                  27.33       56.84 (56.84)   2:40.54 (1:43.70)   3:26.41 (2:29.57)
        3:55.30 (28.89)   4:28.66 (1:02.25)                                        
 10 Atlantic (Port Orange)                                      4:31.24        
     1) Siegal, Paige                   2) Gilbert, Emily                 
     3) Leone, Olivia                   4) Bowles, Abby                   
                  31.88   1:07.26 (1:07.26)     1:39.41 (32.15)   2:14.69 (1:07.43)
        2:48.53 (33.84)   3:25.63 (1:10.94)     3:57.36 (31.73)   4:31.24 (1:05.61)
 11 Mount Dora                                                  4:31.83        
     1) Nichols, Morgan                 2) Karner, Jayme                  
     3) Ellerby, Alexandra              4) Stuff, Haley                   
                  32.86   1:10.19 (1:10.19)     1:43.01 (32.82)   2:25.24 (1:15.05)
        2:50.30 (25.06)     3:24.70 (59.46)     3:55.67 (30.97)   4:31.83 (1:07.13)
 12 Sebring                                                     4:33.94        
     1) Silva, Adrienne JR              2) Rigdon, Lyndsay SO             
     3) Solis, Jacey SO                 4) Armengol, Maritza JR           
                  35.43   1:12.81 (1:12.81)     1:43.11 (30.30)   2:17.18 (1:04.37)
        2:50.19 (33.01)   3:26.73 (1:09.55)     3:57.39 (30.66)   4:33.94 (1:07.21)
 13 Eustis                                                      4:37.94        
     1) Worell, AnaLee                  2) Hunihan, Anne                  
     3) Ern, Carolyn                    4) Westbrooke, Margart            
                  32.69   1:09.95 (1:09.95)     1:43.97 (34.02)   2:19.23 (1:09.28)
        2:51.84 (32.61)   4:01.45 (1:42.22)     4:37.94 (36.49)                    
 14 Merritt Island                                              4:44.64        
     1) Franquet, Jessica               2) Nielsen, Paige                 
     3) Huff, Emma                      4) Imster, Madeline               
                  32.72   1:09.49 (1:09.49)     1:42.29 (32.80)   2:21.46 (1:11.97)
        2:55.77 (34.31)   3:32.77 (1:11.31)     4:05.77 (33.00)   4:44.64 (1:11.87)
 15 Lakes Wales High School                                     4:57.58        
     1) Braswell, Hannah                2) Mullis, Madison                
     3) Padgett, Lily                   4) Sikes, Bekah                   
                  34.22   1:13.62 (1:13.62)     1:51.24 (37.62)   2:34.17 (1:20.55)
        3:08.50 (34.33)   3:47.81 (1:13.64)     4:20.21 (32.40)   4:57.58 (1:09.77)
 -- South Lake (Groveland)                                           DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Hohne, Christina JR             2) Kouch, Sarah SR                
     3) Knight, Taylor SO               4) Blazek, Jessica SO             
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:54.43        2012 Bolles, FL                                 
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: $ 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.47  AA-A
                3:09.43  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lincoln Park (Fort Pierce)-FL                               3:21.49        
     1) Ochse, Daniel                   2) Cosgrave, Gared                
     3) Edmondson, Joe                  4) Garcia-Mazzarri, Luis          
                  24.07       49.85 (49.85)     1:13.46 (23.61)     1:38.86 (49.01)
        2:03.59 (24.73)     2:30.49 (51.63)     2:54.76 (24.27)     3:21.49 (51.00)
  2 Rockledge-FL                                                3:22.46        
     1) Hanson, Ander                   2) Barnes, Xavier                 
     3) Whitaker, Robby                 4) Andronescu, Noah               
                  24.14       51.29 (51.29)     1:15.28 (23.99)     1:41.94 (50.65)
        2:06.87 (24.93)     2:34.04 (52.10)     2:56.41 (22.37)     3:22.46 (48.42)
  3 Eastside (Gainesville)                                      3:25.17        
     1) Songayab, Josh SO               2) Huang, Anthony SR              
     3) Zhang, Lawrence JR              4) Adu, Karo JR                   
                  23.79       50.88 (50.88)     1:16.03 (25.15)     1:43.47 (52.59)
        2:07.67 (24.20)     2:34.91 (51.44)     2:58.43 (23.52)     3:25.17 (50.26)
  4 Titusville-FL                                               3:25.90        
     1) Lewis, Jonathan                 2) Farrell, Arin                  
     3) Dallas, James                   4) Tatro, Tyler S                 
                  24.23       50.65 (50.65)     1:16.37 (25.72)     1:44.15 (53.50)
        2:09.49 (25.34)     2:38.58 (54.43)     3:00.88 (22.30)     3:25.90 (47.32)
  5 Satellite (Satellite Beach)-FL                              3:31.60        
     1) Davidson, Eric G                2) Bauer, Jake                    
     3) Wenner, Jacob                   4) Mckinnon, Colin W              
                  25.19       52.95 (52.95)     1:17.77 (24.82)     1:46.63 (53.68)
        2:12.37 (25.74)     2:40.35 (53.72)     3:04.43 (24.08)     3:31.60 (51.25)
  6 South Lake (Groveland)                                      3:31.93        
     1) D'Aoust, Caden FR               2) Ramsey, Isaiah FR              
     3) Clarke, William SO              4) Lynch, Conor SR                
                  24.72       52.87 (52.87)     1:18.98 (26.11)     1:47.26 (54.39)
        2:13.66 (26.40)     2:43.88 (56.62)     3:06.70 (22.82)     3:31.93 (48.05)
  7 Sebring                                                     3:42.13        
     1) High, Lukas SR                  2) Sutermeister, Matthew SR       
     3) Ananthan, Siddharth SR          4) Chynoweth, Griffin JR          
                  26.29       56.65 (56.65)     1:22.37 (25.72)     1:51.34 (54.69)
        2:18.23 (26.89)     2:48.19 (56.85)     3:13.76 (25.57)     3:42.13 (53.94)
  8 Astronaut (Titusville)                                      3:44.23        
     1) Nix, Austin                     2) Clements, Tanner T             
     3) Thomas, Tayme T                 4) Kirk, Connor                   
                  26.31       55.06 (55.06)     1:20.48 (25.42)     1:49.20 (54.14)
        2:15.01 (25.81)     2:43.96 (54.76)     3:12.47 (28.51)   3:44.23 (1:00.27)
  9 Hardee High School                                          3:48.63        
     1) Roberts, Will SO                2) Zeigler, Wyatt L SR            
     3) Lovett, Levi L SR               4) Roberts, Cade SR               
                  28.33       59.64 (59.64)     1:26.54 (26.90)     1:55.47 (55.83)
        2:22.22 (26.75)     2:51.72 (56.25)     3:17.93 (26.21)     3:48.63 (56.91)
 10 Merritt Island                                              3:49.44        
     1) Jett, James                     2) Carlson, Sam                   
     3) Herlocker, Paris                4) Murphy, Chase                  
                  27.84   1:01.55 (1:01.55)     1:28.84 (27.29)     1:59.99 (58.44)
        2:26.62 (26.63)     2:56.45 (56.46)     3:21.94 (25.49)     3:49.44 (52.99)
 11 Bishop Moore (Orlando)-FL                                   3:52.39        
     1) Demaso, George JR               2) Precourt, Sam JR               
     3) Callahan, Corey SR              4) Madden, Chas JR                
                  28.30   1:00.00 (1:00.00)     1:27.69 (27.69)     1:57.98 (57.98)
        2:25.47 (27.49)     2:56.27 (58.29)     3:21.55 (25.28)     3:52.39 (56.12)
 12 Cocoa-FL                                                    3:54.40        
     1) Cole, Freddie J 9               2) Goodwin, Greyson G FR          
     3) Quattrocchi, Roman R 7t         4) Cole, Casey J 7t               
                  26.41       54.85 (54.85)     1:22.52 (27.67)     1:52.45 (57.60)
        2:20.95 (28.50)   2:54.77 (1:02.32)     3:22.51 (27.74)     3:54.40 (59.63)
 13 Leesburg                                                    3:55.92        
     1) Vach, Quade J 11                2) Smith, Elijah D 9              
     3) Matos, Andres G 12              4) Earley, Lane M 12              
                  28.03       56.96 (56.96)     1:26.95 (29.99)   2:02.22 (1:05.26)
        2:29.79 (27.57)     2:59.99 (57.77)     3:26.05 (26.06)     3:55.92 (55.93)
 14 Avon Park High School                                       3:55.94        
     1) Respress, Trevor JR             2) Angeletti, Christian SO        
     3) Cevera, Luis SR                 4) Franza, Joe Joe JR             
                  27.32   1:00.49 (1:00.49)     1:29.86 (29.37)   2:03.75 (1:03.26)
        2:29.91 (26.16)     2:59.16 (55.41)     3:25.25 (26.09)     3:55.94 (56.78)
 15 Eustis                                                      4:07.55        
     1) Salmon, Jackson                 2) Woldrop, Kolton                
     3) Mardis, James                   4) Floyd, Zachary                 
                  30.60   1:04.82 (1:04.82)     1:35.22 (30.40)   2:11.69 (1:06.87)
        2:38.60 (26.91)     3:10.25 (58.56)     3:37.78 (27.53)     4:07.55 (57.30)
 16 Dunnellon                                                   4:19.60        
     1) Harden, Jake 11                 2) Sullivan, Brian                
     3) VonSeggen, Trevor               4) Rowles, Ryan 10                
                  29.91   1:06.36 (1:06.36)     1:35.43 (29.07)   2:11.13 (1:04.77)
        2:42.37 (31.24)   3:17.12 (1:05.99)     3:46.39 (29.27)   4:19.60 (1:02.48)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Eastside (Gainesville)              440   2. Titusville                          404
  3. Lincoln Park (Fort Pierce)          231   4. Satellite (Satellite Beach)         199
  5. Bishop Moore (Orlando)              188   6. Merritt Island                      107
  7. Rockledge                            92   8. Belleview                            83
  9. Mount Dora                           82  10. Space Coast (Cocoa)                  81
 11. South Lake (Groveland)               80  12. Tavares                              62
 13. Sebring                              52  14. Avon Park High School                46
 15. Hardee High School                   44  16. Tenoroc High School Swim Team        31
 17. Lake Weir (Ocala)                    24  18. Lakes Wales High School              23
 19. Eustis                               20  20. Atlantic (Port Orange)               18
 21. Astronaut (Titusville)                4  21. Palm Bay (Melbourne)                  4
 23. Leesburg                              3  24. Cocoa                                 2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Lincoln Park (Fort Pierce)          259   2. Rockledge                           251
  3. Eastside (Gainesville)              244   4. Titusville                          225
  5. Satellite (Satellite Beach)         174   6. Merritt Island                      130
  7. Hardee High School                  126   8. South Lake (Groveland)              110
  9. Sebring                             105  10. Eustis                              102
 11. Atlantic (Port Orange)               95  12. Bishop Moore (Orlando)               74
 13. Palm Bay (Melbourne)                 63  14. Astronaut (Titusville)               56
 15. Belleview                            51  16. Cocoa                                38
 17. Lake Weir (Ocala)                    34  18. Port St Lucie                        32
 18. Space Coast (Cocoa)                  32  20. Avon Park High School                30
 21. Leesburg                             21  22. Lakes Wales High School              17
 23. Dunnellon                             6