Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/26/2015 02:42 PM
                        FHSAA 2A Region 3 Championship                         
                 Hosted By: Holy Names (Tampa)/Jesuit (Tampa)                  
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:39.25  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist          
       State:  1:42.35  2008        Bolles                                     
                        A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
               1:45.59  AA-A
               1:47.45  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Land O'Lakes High School                                   1:55.90        
  2  Holy Names (Tampa)                                         1:57.19        
  3  Robinson High School                                       2:02.58        
  4  Lecanto                                                    2:03.51        
  5  Pasco (Dade City)                                          2:04.05        
  6  Tarpon Springs High School                                 2:04.05        
  7  Bayshore (Bradenton)                                       2:06.83        
  8  Dunedin High School                                        2:11.69        
  9  Gibbs High School                                          2:14.07        
 10  Lakewood (St Petersburg)                                   2:16.33        
 11  Crystal River                                              2:16.86        
 12  River Ridge (New Port Richey)                              2:17.51        
 13  Hudson High School                                         2:20.83        
 14  Gulf (New Port Richey)                                     2:22.20        
 15  Weeki Wachee                                               2:26.13        
 16  Middleton High School                                      2:26.19        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor, TN                                 
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:34.13  AA-A
               1:35.69  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Jesuit (Tampa)                                             1:41.48        
  2  Land O'Lakes High School                                   1:42.98        
  3  Lakewood (St Petersburg)                                   1:43.45        
  4  Crystal River                                              1:48.69        
  5  Hudson High School                                         1:49.73        
  6  Bayshore (Bradenton)                                       1:52.46        
  7  Spoto (Riverview)                                          1:53.22        
  8  Southeast (Bradenton)-FL                                   1:56.27        
  9  Citrus (Inverness)                                         1:56.71        
 10  Tarpon Springs High School                                 1:58.54        
 11  Robinson High School                                       1:59.32        
 12  Lecanto                                                    1:59.49        
 13  Gulf (New Port Richey)                                     2:00.81        
 14  Hernando (Brooksville)                                     2:01.70        
 15  Pasco (Dade City)                                          2:03.81        
 16  Springstead (Spring Hill)                                  2:06.60        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:45.37  2010        Lauren Driscoll, A-Heritage, A-Heritage Pla
               1:49.09  AA-A
               1:50.82  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   FR Bayshore                  1:53.16        
  2  Ward, Taylor                  FR Land O'Lakes              1:54.64        
  3  Strasen, Madeline             12 Robinson (Tampa)          1:59.85        
  4  Kirkpatrick, Bella            10 Holy Names                1:59.89        
  5  Graham, Alexandra             SO Bayshore                  2:02.88        
  6  Sellers, Lauren               10 Holy Names                2:02.92        
  7  Macaisa, Lauren                  Lecanto                   2:02.97        
  8  Vasilakos, Natalie            10 River Ridge High          2:03.14        
  9  Noellert, Amanda              SO Southeast-FL              2:03.86        
 10  Lane, Anna M                  12 Crystal River             2:11.16        
 11  Imperialbobis, Pierce         JR Land O'Lakes              2:12.41        
 12  Adcock, Jessica               FR Land O'Lakes              2:12.49        
 13  Fielder, Allyson N            SR Springstead               2:13.76        
 14  Bahr, Isabella                09 Holy Names                2:17.00        
 15  Elaine, Danielson             FR Lakewood High             2:18.71        
 16  Rees, Rowan                   FR Land O'Lakes              2:18.83        
 17  Eaton, Katie                  11 Gibbs (St. Petes          2:20.94        
 18  Knack, Leah K                 11 Crystal River             2:22.95        
 19  Buckhorn, Grace               09 Holy Names                2:26.94        
 20  Burich, Megan                 11 Hudson                    2:26.95        
 21  Dinova, Veneta                12 Robinson (Tampa)          2:27.42        
 22  Cutkomp, Emma                 11 Zephyrhills               2:27.48        
 23  Smith, Julia                   9 Robinson (Tampa)          2:28.21        
 24  Wassen, Rachael               SR Tarpon Springs            2:28.93        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.83  2009        Tom Schields, HuntingtonBchCA              
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:39.07  AA-A
               1:40.69  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Tapia, Adam                   JR Tarpon Springs            1:44.21        
  2  Long, Ethan                   SO Lakewood High             1:44.74        
  3  Sands, Sam                    10 Jesuit (Tampa)            1:49.23        
  4  Boehm, Brian W                12 Booker                    1:49.70        
  5  Dieffenthaller, Matthew       09 Jesuit (Tampa)            1:49.89        
  6  Kennedy, Ethan T              11 Crystal River             1:52.72        
  7  Petrus, Ray                   11 Jesuit (Tampa)            1:54.36        
  8  Kalaman, Andrew               FR Bayshore                  1:57.57        
  9  Molnar, Michael J             SR Springstead               1:57.89        
 10  Brown, Ben                    12 Jesuit (Tampa)            1:57.97        
 11  Ruefel, Jonathan              FR Lakewood High             1:58.27        
 12  Visuvasam, Tyler              SO Land O'Lakes              1:58.42        
 13  Woodham, Aiden                12 Gulf High School          2:01.22        
 14  Steel, Lucas                  11 Citrus                    2:03.48        
 15  Mastykarz, Cameron            12 Zephyrhills               2:05.94        
 16  Weiss, Kyle                   JR Spoto                     2:08.23        
 17  Atchinson, Timothy               Lecanto                   2:08.34        
 18  Ciccarello, Preston           10 Nature Coast              2:10.25        
 19  Smith, Samuel                  9 Robinson (Tampa)          2:10.96        
 20  Heuerman, Evan                10 Gibbs (St. Petes          2:10.97        
 21  Slay, Geo                     11 Wesley Chapel             2:13.77        
 22  Carroll, Michael              10 Citrus                    2:14.07        
 23  Burleson, Blake               10 Middleton (Tampa          2:14.46        
 24  Cromwell, Johnny              SR Southeast-FL              2:14.73        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:02.49  AA-A
               2:04.60  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stumpf, Mackenzie             JR Tarpon Springs            2:05.61        
  2  Taulbee, Katie M              09 Holy Names                2:18.51        
  3  Penkwitz, Isabella F          11 Booker                    2:19.00        
  4  Delp, Gabby                   10 Holy Names                2:20.98        
  5  Neely, Cassidy                07 Holy Names                2:22.23        
  6  Cannella, Cailin              06 Holy Names                2:23.13        
  7  Minnis, Isabel                10 Jefferson                 2:23.47        
  8  Czupryn, Margarita            FR Land O'Lakes              2:24.01        
  9  Lambrianos, Eleni             SO Tarpon Springs            2:25.72        
 10  Chanthachoumpha, Dakotah-Rae  FR Springstead               2:26.36        
 11  Rose, Alexis                  12 Anclote (Holiday          2:32.38        
 12  Thompson, Laura               11 Robinson (Tampa)          2:34.35        
 13  Rafalovich, Jenny             SR Land O'Lakes              2:35.01        
 14  Swartz, Cassandra                Lecanto                   2:35.76        
 15  Mehra, Soloni                 SR Land O'Lakes              2:37.27        
 16  Butler, Bayleigh               9 Gibbs (St. Petes          2:37.91        
 17  Henry, Renee N                10 Crystal River             2:39.22        
 18  Pawlak, Sophie                SR Land O'Lakes              2:48.37        
 19  Lenoir, Makenna D             09 Crystal River             2:50.09        
 20  Walker, Schuyler J            SR Springstead               2:52.40        
 21  Omer, Nouran                  10 Weeki Wachee              2:53.44        
 22  Barrentine, Natalie           SR Dunedin                   2:53.82        
 23  McKay, Anamelissa                Lecanto                   2:57.41        
 24  Jacobson, Alaine               9 Robinson (Tampa)          3:04.76        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:50.28  AA-A
               1:52.59  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Litschgi, Byrne               12 Jesuit (Tampa)            1:58.97        
  2  Jansen, John                  10 Jesuit (Tampa)            2:05.74        
  3  Brown, Connor                 12 Robinson (Tampa)          2:06.17        
  4  Sisto, Quynn F                12 Crystal River             2:08.18        
  5  Yatsula, Chris                12 Jesuit (Tampa)            2:14.40        
  6  Davis, Zack                   SO Land O'Lakes              2:14.58        
  7  Gartner, Nathaniel            10 Robinson (Tampa)          2:15.73        
  8  Hoare, Armando                SR Lakewood High             2:17.85        
  9  Penn, Steven R                10 Crystal River             2:18.37        
 10  Brockway, Sam J               SR Springstead               2:22.55        
 11  Gelongo, Elijah               FR Southeast-FL              2:23.89        
 12  Sarris, Justin                   Lecanto                   2:25.15        
 13  McCallister, Kendric          11 Gibbs (St. Petes          2:26.62        
 14  Wilson, William               12 Pasco                     2:27.44        
 15  Burbage, Matthew              12 Citrus                    2:29.30        
 16  Tappan, Reece                 09 Jesuit (Tampa)            2:32.16        
 17  Lane, Stephen                    Lecanto                   2:37.01        
 18  Kolasa, Cole                  12 Hernando                  2:42.27        
 19  Hernandez, Alex               10 Jefferson                 2:42.57        
 20  O'Brien, Jeremy *             SR Springstead               2:43.00        
 21  Gerrard, Cameron              FR Lakewood High             2:44.04        
 22  Barnard, Alexander               Lecanto                   2:46.63        
 23  Deblitz, Timothy                 Lecanto                   2:49.33        
 24  Fernandez, Danny              SO Land O'Lakes              2:50.68        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.31  AA-A
               23.71  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  McCloskey, Romina             FR Land O'Lakes                24.85        
  2  Schrader, Ashley              SO Land O'Lakes                25.21        
  3  Kirkpatrick, Olivia           12 Holy Names                  25.76        
  4  Lontoc, Lara                  11 Holy Names                  25.90        
  5  McMenamin, Bryce              11 Pasco                       26.29        
  6  Bachand, Rachel               12 Ridgewood High              26.37        
  7  Royalty, Ellie                   Lecanto                     26.82        
  8  Lovera, Christina             SR Dunedin                     26.83        
  9  Graham, Victoria              SR Bayshore                    26.98        
 10  Baker, Samantha               11 Robinson (Tampa)            26.99        
 11  Eaton, Annie                  11 Gibbs (St. Petes            27.07        
 12  Yodzis, Camille               12 Holy Names                  27.53        
 13  Larson, Makenna               FR Land O'Lakes                27.67        
 14  Brill, Grace                   9 Robinson (Tampa)            27.72        
 15  Cox, Morgan                   11 Robinson (Tampa)            27.88        
 16  Lovera, Catherine             SR Dunedin                     27.95        
 17  Don, Lian                     11 Robinson (Tampa)            27.95        
 18  Fernandez, Aimee              SR Land O'Lakes                28.26        
 19  Cross, Julia                  11 Middleton (Tampa            28.50        
 20  Anderson, Ashley              10 Holy Names                  28.89        
 21  Edwards, Kailah               10 Hudson                      29.20        
 22  Talaroc, Alyana j                Lecanto                     29.62        
 23  Contreas Martinez, Andrea Of  JR Dunedin                     29.71        
 24  Appleton, Faith M             SO Springstead                 29.76        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.72  AA-A
               21.04  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Long, Jonathan                SR Lakewood High               21.82        
  2  Smith, Manden                 11 Gulf High School            22.04        
  3  McDowell, Johnathan           12 Hudson                      22.64        
  4  Patterson, Trey T             SR Springstead                 22.75        
  5  Shaffer, Tommy                12 Jesuit (Tampa)              22.85        
  6  Duke, Dalton                  12 Fivay (Hudson)              23.24        
  7  Frain, Patrick                FR Land O'Lakes                23.29        
  8  Dawes, Stephen                11 Jesuit (Tampa)              23.52        
  9  Collet, Stephen               SR Spoto                       23.60        
 10  Sands, Will                   11 Jesuit (Tampa)              23.64        
 11  Ertl, Andrew                  11 Hernando                    24.01        
 12  Starz, Zack *                 SO Springstead                 24.13        
 13  Jennings, Chris               10 Jesuit (Tampa)              24.21        
 14  Tavolara, Sebastian           FR Southeast-FL                24.36        
 15  Pierovich, Max                SR Land O'Lakes                24.37        
 16  Komarov, Daniel               SR Bayshore                    24.45        
 17  Glisson, Andrew               12 Robinson (Tampa)            24.50        
 18  Epstein, Benjamin             12 Crystal River               25.36        
 19  White, Tyler                  SO Land O'Lakes                25.50        
 20  Irvin, Justin                 FR Lakewood High               25.52        
 21  Cross, Connor                 10 Middleton (Tampa            25.81        
 22  Ryan, Michael                 12 Robinson (Tampa)            25.81        
 23  Mann, Jerad                   10 Pasco                       25.87        
 24  Marshall, Dillon              SR Southeast-FL                25.93        
 25  DeYoung, Daniel                9 Robinson (Tampa)            26.35        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Luis, Domineeka               12 Hudson                     447.70        
  2  Hesinger, Eden                SR Lakewood High              434.95        
  3  Devaney, Megan                09 Holy Names                 396.75        
  4  Ragano, Sophia                09 Holy Names                 396.40        
  5  Gallagher, Kelly              SR Tarpon Springs             358.55        
  6  Kirves, Katelyn                  River Ridge High           349.95        
  7  Rubio, Riley                  11 Holy Names                 343.25        
  8  Lazzara, Amanda               10 Holy Names                 318.20        
  9  Beason, Antonia               JR Land O'Lakes               290.75        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Perez, Diego                  10 Jesuit (Tampa)             358.90        
  2  Osborne, Hunter               JR Tarpon Springs             316.50        
  3  Longo, Lee M                  10 Crystal River              286.50        
  4  Liston, Dante D               12 Crystal River              285.40        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.83  2010        Chelsie Britt, Lake Highland, Lake Highland  
               54.84  AA-A
               55.98  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Schrader, Ashley              SO Land O'Lakes                59.73        
  2  Massey, Sarah                 12 Pasco                     1:00.18        
  3  McCloskey, Romina             FR Land O'Lakes              1:01.18        
  4  Macaisa, Lauren                  Lecanto                   1:01.29        
  5  Kirkpatrick, Bella            10 Holy Names                1:01.85        
  6  Rodriguez, Michelle           JR Lakewood High             1:01.89        
  7  Penkwitz, Isabella F          11 Booker                    1:03.66        
  8  Cuva, Zoe                     11 Holy Names                1:04.17        
  9  Chanthachoumpha, Dakotah-Rae  FR Springstead               1:05.21        
 10  Blethroad, Salliemae          12 Gulf High School          1:06.42        
 11  Don, Lian                     11 Robinson (Tampa)          1:07.33        
 12  Rose, Alexis                  12 Anclote (Holiday          1:08.47        
 13  Bahr, Isabella                09 Holy Names                1:10.34        
 14  Price, Amelia B               11 Crystal River             1:12.33        
 15  Larson, Makenna               FR Land O'Lakes              1:12.53        
 16  Pawlak, Sophie                SR Land O'Lakes              1:13.17        
 17  Molibog, Darya                10 River Ridge High          1:13.18        
 18  Gangi, Jordan                    Lecanto                   1:13.37        
 19  Heath, Ann-Marie              11 Holy Names                1:14.18        
 20  Muklewicz, Daria              JR Southeast-FL              1:16.90        
 21  Lenoir, Makenna D             09 Crystal River             1:17.19        
 22  Nelson, Olivia                 9 Middleton (Tampa          1:19.11        
 23  Infante, Ariana               11 Weeki Wachee              1:24.69        
 24  Babler, Gloriahna M           SO Springstead               1:25.00        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               49.37  AA-A
               50.27  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Woodruff, Davaughn            SR Spoto                       53.48        
  2  Ramsey, Jabari                SO Land O'Lakes                54.11        
  3  Murch, Connell                SO Lakewood High               55.79        
  4  Saslo, Jordan                 10 Citrus                      55.96        
  5  Carreja, Tyler                09 Jesuit (Tampa)              57.19        
  6  Brown, Connor                 12 Robinson (Tampa)            57.78        
  7  Petrus, Ray                   11 Jesuit (Tampa)              58.85        
  8  McCallister, Kendric          11 Gibbs (St. Petes            59.59        
  9  Molnar, Michael J             SR Springstead               1:00.10        
 10  Yatsula, Chris                12 Jesuit (Tampa)            1:00.19        
 11  Quach, Christopher            10 Robinson (Tampa)          1:01.53        
 12  Gelongo, Elijah               FR Southeast-FL              1:04.01        
 13  Finn, Matthew                 11 Ridgewood High            1:04.99        
 14  Hill, Jordan                  12 Hudson                    1:05.23        
 15  McAuliffe, Matthew            SR Lakewood High             1:05.63        
 16  Wilson, Trevor                12 Jesuit (Tampa)            1:05.97        
 17  Borg, AJ J                    FR Springstead               1:06.21        
 18  Trowell, Joey                 11 Hernando                  1:06.64        
 19  Burleson, Blake               10 Middleton (Tampa          1:08.24        
 20  Heuerman, Evan                10 Gibbs (St. Petes          1:08.27        
 21  Sak, Nikita                   SR Lakewood High             1:08.32        
 22  Guarascio, Nicco              SO Dunedin                   1:08.56        
 23  Turnbull, Dale A              JR Springstead               1:08.82        
 24  Trebour, Zayne                10 Zephyrhills               1:09.01        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.73  2002        Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray                
               50.59  AA-A
               51.40  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Lontoc, Lara                  11 Holy Names                  56.11        
  2  Bachand, Rachel               12 Ridgewood High              56.96        
  3  Delp, Gabby                   10 Holy Names                  57.75        
  4  Lovera, Christina             SR Dunedin                     57.95        
  5  Royalty, Ellie                   Lecanto                     58.52        
  6  Wills, Sierra                 10 Holy Names                  58.80        
  7  Gelb, Emily                   11 Pasco                       59.76        
  8  Rodriguez, Michelle           JR Lakewood High             1:00.07        
  9  Baker, Samantha               11 Robinson (Tampa)          1:00.48        
 10  Quach, Tiffany                12 Robinson (Tampa)          1:01.09        
 11  Price, Amelia B               11 Crystal River             1:01.42        
 12  Rodriguez, Brianna            SR Land O'Lakes              1:02.32        
 13  Fernandez, Aimee              SR Land O'Lakes              1:02.40        
 14  Ruppel, Maddy                 10 Holy Names                1:02.75        
 15  Cox, Morgan                   11 Robinson (Tampa)          1:02.85        
 16  Hynoski, Kaitlyn A            SR Springstead               1:03.52        
 17  Tallman, Alana                11 Pasco                     1:03.69        
 18  Molibog, Darya                10 River Ridge High          1:04.08        
 19  Cahoon, Marissa               SO Land O'Lakes              1:04.65        
 20  Edwards, Kailah               10 Hudson                    1:04.65        
 21  Hale, Katie                   10 Hudson                    1:04.71        
 22  Appleton, Faith M             SO Springstead               1:06.34        
 23  Barrentine, Natalie           SR Dunedin                   1:06.55        
 24  French, Bradley               10 Robinson (Tampa)          1:06.75        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               45.28  AA-A
               45.97  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Long, Jonathan                SR Lakewood High               47.64        
  2  Smith, Manden                 11 Gulf High School            49.00        
  3  McDowell, Johnathan           12 Hudson                      49.28        
  4  Shaffer, Tommy                12 Jesuit (Tampa)              49.38        
  5  Sands, Sam                    10 Jesuit (Tampa)              49.48        
  6  Frain, Patrick                FR Land O'Lakes                50.75        
  7  Patterson, Trey T             SR Springstead                 51.43        
  8  Devisfruto, Shawn             12 Wesley Chapel               51.61        
  9  Heinzman, Michael (Seth)         Lecanto                     52.18        
 10  Sands, Will                   11 Jesuit (Tampa)              52.43        
 11  Dawes, Stephen                11 Jesuit (Tampa)              52.96        
 12  Collet, Stephen               SR Spoto                       53.13        
 13  Komarov, Daniel               SR Bayshore                    53.17        
 14  Lambert, Austin               SR Southeast-FL                53.29        
 15  Tavolara, Sebastian           FR Southeast-FL                53.97        
 16  Bissell, Charles              12 Hudson                      55.05        
 17  Reinecke, Matthew             10 Robinson (Tampa)            55.27        
 18  Glisson, Andrew               12 Robinson (Tampa)            55.27        
 19  Hill, Jordan                  12 Hudson                      55.88        
 20  Irvin, Justin                 FR Lakewood High               56.70        
 21  Weiss, Kyle                   JR Spoto                       56.75        
 22  Bishoff, Caleb                SO Dunedin                     56.91        
 23  Cruz, Matthew                 12 Pasco                       57.45        
 24  Cross, Connor                 10 Middleton (Tampa            58.21        
 25  Ciccarello, Preston           10 Nature Coast                58.48        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.91  1999        Janelle Atkinson, Bolles, Jacksonville     
               4:52.18  AA-A
               4:57.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ward, Taylor                  FR Land O'Lakes              5:02.55        
  2  Graham, Alexandra             SO Bayshore                  5:22.14        
  3  Sellers, Lauren               10 Holy Names                5:22.67        
  4  Neely, Cassidy                07 Holy Names                5:31.46        
  5  Noellert, Amanda              SO Southeast-FL              5:31.95        
  6  Vasilakos, Natalie            10 River Ridge High          5:34.02        
  7  Lane, Anna M                  12 Crystal River             5:50.52        
  8  Fielder, Allyson N            SR Springstead               6:04.26        
  9  Urbanski, Mary Kate           11 Holy Names                6:12.34        
 10  Elaine, Danielson             FR Lakewood High             6:13.04        
 11  Brill, Grace                   9 Robinson (Tampa)          6:14.11        
 12  Knack, Leah K                 11 Crystal River             6:21.64        
 13  Jenkins, Kaitlyn              SO Land O'Lakes              6:22.59        
 14  Sawl, Anne                    SO Land O'Lakes              6:30.73        
 15  Eaton, Katie                  11 Gibbs (St. Petes          6:31.38        
 16  Gillespie, Maureen               Lecanto                   6:31.65        
 17  Paman, Cookie                 11 Holy Names                6:34.90        
 18  Reidy, Victoria               SR Land O'Lakes              6:36.54        
 19  Lang, Christina               SR Dunedin                   6:37.99        
 20  Gangi, Jordan                    Lecanto                   6:44.01        
 21  Burich, Megan                 11 Hudson                    6:44.81        
 22  Matte, Sarah                  11 Hudson                    6:48.66        
 23  Contreras, Steffany           11 Ridgewood High            6:54.60        
 24  Altman, Payton                10 Gulf High School          6:58.74        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:13.87  2013        Jack Conger, Good Counsel,MD               
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:29.64  AA-A
               4:34.58  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Smith, Theodore               JR Bayshore                  4:37.50        
  2  Tapia, Adam                   JR Tarpon Springs            4:45.94        
  3  Boehm, Brian W                12 Booker                    4:57.71        
  4  Long, Ethan                   SO Lakewood High             5:00.04        
  5  Dieffenthaller, Matthew       09 Jesuit (Tampa)            5:04.26        
  6  Jansen, John                  10 Jesuit (Tampa)            5:05.02        
  7  Kennedy, Ethan T              11 Crystal River             5:05.29        
  8  Kalaman, Andrew               FR Bayshore                  5:05.46        
  9  Visuvasam, Tyler              SO Land O'Lakes              5:18.32        
 10  Starz, Zack *                 SO Springstead               5:27.55        
 11  Penn, Steven R                10 Crystal River             5:31.94        
 12  Harris, Daniel                10 Jesuit (Tampa)            5:33.98        
 13  Steel, Lucas                  11 Citrus                    5:34.66        
 14  Talbot, Josh                  10 Jesuit (Tampa)            5:39.19        
 15  Sarris, Justin                   Lecanto                   5:41.01        
 16  Smith, Samuel                  9 Robinson (Tampa)          5:51.86        
 17  Carroll, Michael              10 Citrus                    6:14.13        
 18  Slay, Geo                     11 Wesley Chapel             6:17.50        
 19  Hoffmeier, Ethan              SO Dunedin                   6:21.51        
 20  Irvin, Josh                   JR Lakewood High             6:29.62        
 21  Johnson, Tucker               11 Gibbs (St. Petes          6:30.78        
 22  Lue, Ryan P                   FR Springstead               6:40.66        
 23  Burghardt, Zachery            12 Nature Coast              6:43.82        
 24  Honores, Xavier               SO Spoto                     6:44.31        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:33.90  2009        Bolles (Jacksonville)                      
                        M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
               1:36.02  AA-A
               1:37.45  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Holy Names (Tampa)                                         1:45.71        
  2  Tarpon Springs High School                                 1:48.00        
  3  Lecanto                                                    1:49.93        
  4  Pasco (Dade City)                                          1:50.26        
  5  Land O'Lakes High School                                   1:52.21        
  6  Bayshore (Bradenton)                                       1:53.16        
  7  Springstead (Spring Hill)                                  1:53.75        
  8  Robinson High School                                       1:53.82        
  9  Dunedin High School                                        1:55.10        
 10  Gibbs High School                                          1:55.27        
 11  Crystal River                                              1:56.36        
 12  Lakewood (St Petersburg)                                   2:00.63        
 13  Middleton High School                                      2:02.31        
 14  Hudson High School                                         2:02.95        
 15  Ridgewood (New Port Richey)                                2:02.98        
 16  Gulf (New Port Richey)                                     2:03.67        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles, FL                                 
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:25.05  AA-A
               1:26.40  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Jesuit (Tampa)                                             1:32.78        
  2  Lakewood (St Petersburg)                                   1:33.13        
  3  Springstead (Spring Hill)                                  1:35.84        
  4  Robinson High School                                       1:36.96        
  5  Land O'Lakes High School                                   1:40.82        
  6  Pasco (Dade City)                                          1:43.44        
  7  Wesley Chapel                                              1:43.73        
  8  Crystal River                                              1:44.18        
  9  Hernando (Brooksville)                                     1:45.30        
 10  Dunedin High School                                        1:45.90        
 11  Hudson High School                                         1:46.65        
 12  Tarpon Springs High School                                 1:46.66        
 13  Gibbs High School                                          1:46.79        
 14  Middleton High School                                      1:47.50        
 15  Lecanto                                                    1:51.09        
 16  Gulf (New Port Richey)                                     1:52.58        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               55.31  AA-A
               56.51  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ober, Ryley                   FR Bayshore                    58.10        
  2  Massey, Sarah                 12 Pasco                     1:01.34        
  3  Kirkpatrick, Olivia           12 Holy Names                1:02.76        
  4  Blethroad, Salliemae          12 Gulf High School          1:04.16        
  5  Minnis, Isabel                10 Jefferson                 1:05.12        
  6  Adcock, Jessica               FR Land O'Lakes              1:07.82        
  7  Eaton, Annie                  11 Gibbs (St. Petes          1:09.28        
  8  Quach, Tiffany                12 Robinson (Tampa)          1:09.35        
  9  Imperialbobis, Pierce         JR Land O'Lakes              1:10.20        
 10  Rindo, Trinity                SO Land O'Lakes              1:10.69        
 11  Cahoon, Marissa               SO Land O'Lakes              1:12.01        
 12  Yatsula, AnneMarie            11 Holy Names                1:12.34        
 13  Anderson, Ashley              10 Holy Names                1:12.41        
 14  Thompson, Laura               11 Robinson (Tampa)          1:12.86        
 15  Alberdi, Nina                 10 Holy Names                1:13.20        
 16  Williams, Emma                11 Pasco                     1:13.31        
 17  Gallagher, Kelly              SR Tarpon Springs            1:14.43        
 18  Muklewicz, Daria              JR Southeast-FL              1:14.53        
 19  Calleri, Juliana T            SR Springstead               1:14.94        
 20  Henry, Renee N                10 Crystal River             1:15.31        
 21  Gillespie, Maureen               Lecanto                   1:16.20        
 22  Talaroc, Alyana j                Lecanto                   1:16.30        
 23  Hale, Katie                   10 Hudson                    1:16.40        
 24  Cutkomp, Emma                 11 Zephyrhills               1:17.03        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.85  AA-A
               51.13  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Litschgi, Byrne               12 Jesuit (Tampa)              53.31        
  2  Smith, Theodore               JR Bayshore                    55.80        
  3  Woodruff, Davaughn            SR Spoto                       56.49        
  4  Murch, Connell                SO Lakewood High               57.53        
  5  Saslo, Jordan                 10 Citrus                      59.38        
  6  Lambert, Austin               SR Southeast-FL              1:00.55        
  7  Ruefel, Jonathan              FR Lakewood High             1:00.60        
  8  Carreja, Tyler                09 Jesuit (Tampa)            1:00.66        
  9  Davis, Zack                   SO Land O'Lakes              1:01.05        
 10  Pierovich, Max                SR Land O'Lakes              1:01.65        
 11  Duke, Dalton                  12 Fivay (Hudson)            1:01.84        
 12  Heinzman, Michael (Seth)         Lecanto                   1:02.16        
 13  Quach, Christopher            10 Robinson (Tampa)          1:02.49        
 14  Mastykarz, Cameron            12 Zephyrhills               1:03.35        
 15  Dang, John                    12 Jesuit (Tampa)            1:03.63        
 16  Caceres, Alex                 09 Jesuit (Tampa)            1:04.97        
 17  Atchinson, Timothy               Lecanto                   1:07.54        
 18  Brockway, Sam J               SR Springstead               1:07.91        
 19  Turnbull, Dale A              JR Springstead               1:07.94        
 20  Finn, Matthew                 11 Ridgewood High            1:08.77        
 21  Burbage, Matthew              12 Citrus                    1:09.56        
 22  Hoffmeier, Ethan              SO Dunedin                   1:11.85        
 23  Hernandez, Alex               10 Jefferson                 1:12.44        
 24  Runyan, Austin                 9 Fivay (Hudson)            1:13.93        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.75  2009        Kasey Carlson, Walnut Creek,CA             
       State:  1:01.73  2008        Lindsey McKnight, Douglas, Douglas         
               1:03.22  AA-A
               1:04.66  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Stumpf, Mackenzie             JR Tarpon Springs            1:06.19        
  2  Strasen, Madeline             12 Robinson (Tampa)          1:09.88        
  3  Lambrianos, Eleni             SO Tarpon Springs            1:11.67        
  4  Taulbee, Katie M              09 Holy Names                1:11.83        
  5  Cannella, Cailin              06 Holy Names                1:13.03        
  6  Wills, Sierra                 10 Holy Names                1:13.36        
  7  Czupryn, Margarita            FR Land O'Lakes              1:16.46        
  8  Graham, Victoria              SR Bayshore                  1:16.49        
  9  Yodzis, Camille               12 Holy Names                1:16.56        
 10  Swartz, Cassandra                Lecanto                   1:17.59        
 11  McMenamin, Bryce              11 Pasco                     1:18.87        
 12  Rafalovich, Jenny             SR Land O'Lakes              1:19.15        
 13  Hynoski, Kaitlyn A            SR Springstead               1:20.19        
 14  Walker, Schuyler J            SR Springstead               1:20.28        
 15  Mehra, Soloni                 SR Land O'Lakes              1:22.99        
 16  Butler, Bayleigh               9 Gibbs (St. Petes          1:23.10        
 17  Omer, Nouran                  10 Weeki Wachee              1:23.64        
 18  Tallman, Alana                11 Pasco                     1:23.99        
 19  Hillen, Ambria                12 Zephyrhills               1:26.11        
 20  Cox, Caroline                 SO Land O'Lakes              1:26.46        
 21  Townsend, Savannah J          12 Crystal River             1:26.52        
 22  McKell, Mia                   10 Robinson (Tampa)          1:26.65        
 23  Matthews, Rosemary             9 Robinson (Tampa)          1:26.99        
 24  Nelson, Olivia                 9 Middleton (Tampa          1:27.45        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  52.92  2014        Jacob Molacek, Creighton, NE                 
       State:  54.72  2004        Bradley Ally, St Thomas Aq., Pensacola       
               56.25  AA-A
               57.49  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Ramsey, Jabari                SO Land O'Lakes              1:00.15        
  2  Jennings, Chris               10 Jesuit (Tampa)            1:04.24        
  3  Sisto, Quynn F                12 Crystal River             1:04.38        
  4  Gartner, Nathaniel            10 Robinson (Tampa)          1:09.19        
  5  Hoare, Armando                SR Lakewood High             1:09.45        
  6  Reinecke, Matthew             10 Robinson (Tampa)          1:09.70        
  7  Januszewski, James D          12 Crystal River             1:10.17        
  8  Williams, Nicholas            11 Hudson                    1:11.29        
  9  Osborne, Hunter               JR Tarpon Springs            1:11.33        
 10  McAuliffe, Matthew            SR Lakewood High             1:12.20        
 11  Stanislow, Jack               09 Jesuit (Tampa)            1:13.03        
 12  Sak, Nikita                   SR Lakewood High             1:13.06        
 13  Woodham, Aiden                12 Gulf High School          1:13.12        
 14  White, Tyler                  SO Land O'Lakes              1:13.70        
 15  Kolasa, Cole                  12 Hernando                  1:14.31        
 16  Wilson, William               12 Pasco                     1:14.41        
 17  Giles, Chris                  SR Bayshore                  1:14.71        
 18  Stone, Jonathan               12 Hudson                    1:14.86        
 19  Yodzis, Jake                  12 Jesuit (Tampa)            1:15.53        
 20  Bittner, Tyler                SR Lakewood High             1:16.82        
 21  Lemke, DJ D                   SO Springstead               1:16.86        
 22  Barnard, Alexander               Lecanto                   1:17.71        
 23  Johnston, Jakob                  Lecanto                   1:18.03        
 24  Harris, Daniel                10 Jesuit (Tampa)            1:18.30        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:23.43  2012        Saint Andrew's (Boca Raton)                
                        T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
               3:28.71  AA-A
               3:32.15  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Land O'Lakes High School                                   3:46.07        
  2  Holy Names (Tampa)                                         3:54.16        
  3  Robinson High School                                       4:05.44        
  4  River Ridge (New Port Richey)                              4:21.33        
  5  Pasco (Dade City)                                          4:24.96        
  6  Hudson High School                                         4:25.70        
  7  Lecanto                                                    4:28.04        
  8  Springstead (Spring Hill)                                  4:39.96        
  9  Wesley Chapel                                              4:59.63        
 10  Tarpon Springs High School                                 5:00.48        
 11  Nature Coast (Brooksville)                                 5:02.11        
 12  Dunedin High School                                        5:13.74        
 13  Gibbs High School                                          5:19.78        
 14  Southeast (Bradenton)-FL                                   5:21.54        
 15  Weeki Wachee                                               5:21.91        
 16  Ridgewood (New Port Richey)                                5:22.52        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles, FL                                 
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.58  AA-A
               3:09.68  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Jesuit (Tampa)                                             3:17.32        
  2  Land O'Lakes High School                                   3:27.07        
  3  Springstead (Spring Hill)                                  3:32.56        
  4  Robinson High School                                       3:36.09        
  5  Hudson High School                                         3:36.25        
  6  Spoto (Riverview)                                          3:37.95        
  7  Southeast (Bradenton)-FL                                   3:42.46        
  8  Bayshore (Bradenton)                                       3:45.97        
  9  Citrus (Inverness)                                         3:46.03        
 10  Lecanto                                                    3:47.94        
 11  Lakewood (St Petersburg)                                   3:49.85        
 12  Wesley Chapel                                              3:54.54        
 13  Gibbs High School                                          3:57.84        
 14  Dunedin High School                                        4:04.86        
 15  Hernando (Brooksville)                                     4:17.99        
 16  Pasco (Dade City)                                          4:19.63