2015 FHSAA District Swimming & Diving Meet Results
  Class 3A, District 10

Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/28/2015 09:52 PM
                       FHSAA 3A District 10 Championship                       
                     Hosted By: Martin County High School                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:39.25        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist          
       State: * 1:42.35        2008 Bolles                                     
                         A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
                1:45.59  AA-A
                1:47.45  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      1:54.38        
     1) Proctor, Erin M 12              2) Foust, Madeline C 11           
     3) Fejzulli, Dorian M 09           4) Simpkins, Delaney J 09         
                  29.49     1:02.45 (32.96)     1:29.47 (27.02)     1:54.38 (24.91)
  2 West Boca Raton High School                                 2:00.32        
     1) Duritsa, Ashley JR              2) Korb, Tiffany JR               
     3) Collins, Taylor FR              4) Chan, Jessica SR               
                  29.80     1:02.19 (32.39)     1:37.06 (34.87)     2:00.32 (23.26)
  3 South Fork (Stuart)                                         2:02.28        
     1) Nolan, Carolyn SO               2) Parrilli, Margot SO            
     3) Oswald, Pam SO                  4) Earle, Kaitlyn SO              
                  30.67     1:04.02 (33.35)     1:36.30 (32.28)     2:02.28 (25.98)
  4 Jensen Beach                                                2:07.49        
     1) Tompkins, Rachel SR             2) Kreitz, Abbie k SO             
     3) Barral, Dominique SR            4) Matheny, Ashley SR             
                  30.75     1:08.05 (37.30)     1:40.59 (32.54)     2:07.49 (26.90)
  5 Dwyer High School                                           2:16.82        
     1) Giraldo, Catalina 10            2) Pinus, Madison 9               
     3) Bozzuto, Abigail 10             4) Peters, Aurora 9               
                  33.98     1:10.79 (36.81)     1:44.40 (33.61)     2:16.82 (32.42)
  6 Olympic Heights (Boca Raton)                                2:23.11        
     1) Zuniga, Isabella 10             2) Feliciano, Sarah 10            
     3) Alicea, Stacey 11               4) DelConte, Rachel 09            
                  36.80     1:16.97 (40.17)     1:51.60 (34.63)     2:23.11 (31.51)
  7 Okeechobee                                                  2:24.61        
     1) Mackin, Mackenzie               2) Bolan, Morgan SO               
     3) Reister, Aubrie JR              4) Howard, Alyssa FR              
                  43.65     1:22.32 (38.67)     1:54.75 (32.43)     2:24.61 (29.86)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor, TN                                 
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: * 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:34.13  AA-A
                1:35.69  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jensen Beach                                                1:44.09        
     1) Barral, Brian SO                2) Madden, Al M SR                
     3) Seidle, Zach SO                 4) Billings, Jason a SR           
                  28.21       54.81 (26.60)     1:20.60 (25.79)     1:44.09 (23.49)
  2 Martin County (Stuart)                                      1:44.20        
     1) Proctor, Noah J 10              2) Anderson, Cameron 11           
     3) Light, Ivan A 12                4) Jucevicius, Elias 12           
                  26.88       55.01 (28.13)     1:19.60 (24.59)     1:44.20 (24.60)
  3 Olympic Heights (Boca Raton)                                1:47.90        
     1) Darin, Geno 11                  2) DiChiara, Nick J 11            
     3) Nguyen, Duke 11                 4) Figueiredo, Pedro 11           
                  27.71       58.37 (30.66)     1:23.60 (25.23)     1:47.90 (24.30)
  4 Okeechobee                                                  1:52.93        
     1) Bean, Nathaneal JR              2) Hernandez, Alex JR             
     3) Whitlock, Cameron JR            4) Muros, Michael JR              
                  28.75     1:00.81 (32.06)     1:29.28 (28.47)     1:52.93 (23.65)
  5 Dwyer High School                                           1:53.17        
     1) Omans, Trevor 10                2) Polselli, Nathan 10            
     3) Bierman, Parker 11              4) Patterson, Tyler 11            
                  29.82     1:00.39 (30.57)     1:25.67 (25.28)     1:53.17 (27.50)
  6 West Boca Raton High School                                 1:55.74        
     1) Deamorim, Lucas SR              2) Sheppard, Jared JR             
     3) Davila, Luis SO                 4) Davila, Gabriel JR             
                  29.69     1:02.81 (33.12)     1:31.34 (28.53)     1:55.74 (24.40)
  7 South Fork (Stuart)                                         2:09.71        
     1) Pearman, Jake SO                2) Olsen, Brock SO                
     3) Diaz, Benji SO                  4) Cianciulli, Michael FR         
                  33.80     1:06.15 (32.35)     1:40.42 (34.27)     2:09.71 (29.29)
  8 Boynton Beach High School                                   2:24.99        
     1) Evans, Demetrius FR             2) Carey, Victor JR               
     3) Martino, Jax JR                 4) Devore, Logan SR               
                  47.64     1:22.74 (35.10)     1:55.52 (32.78)     2:24.99 (29.47)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: * 1:45.37        2010 Lauren Driscoll, A-Heritage, A-Heritage Pla
                1:49.09  AA-A
                1:50.82  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Eaker, Kylie M            09 Martin County                  2:02.84        
                  27.51       58.28 (30.77)     1:30.82 (32.54)     2:02.84 (32.02)
  2 Ambrosini, Antonella C    12 Martin County                  2:04.75        
                  27.70       59.07 (31.37)     1:31.85 (32.78)     2:04.75 (32.90)
  3 Earle, Kaitlyn            SO South Fork                     2:07.51        
                  28.55     1:00.67 (32.12)     1:34.33 (33.66)     2:07.51 (33.18)
  4 Kreitz, Abbie k           SO Jensen Beach                   2:10.26        
                  29.25     1:02.11 (32.86)     1:36.58 (34.47)     2:10.26 (33.68)
  5 Chan, Jessica             SR West Boca Raton                2:15.98        
                  31.47     1:05.56 (34.09)     1:41.23 (35.67)     2:15.98 (34.75)
  6 Bakinowski, Morgan M      10 Martin County                  2:17.40        
                  30.88     1:05.51 (34.63)     1:41.73 (36.22)     2:17.40 (35.67)
  7 Radulovic, Tatiana        SR West Boca Raton                2:18.47        
                  31.36     1:06.13 (34.77)     1:42.78 (36.65)     2:18.47 (35.69)
  8 Kindel, Allyson           JR Jensen Beach                   2:22.91        
                  32.66     1:08.98 (36.32)     1:46.64 (37.66)     2:22.91 (36.27)
  9 Byrnes, Emma              JR West Boca Raton                2:25.20        
                  32.00     1:08.94 (36.94)     1:47.43 (38.49)     2:25.20 (37.77)
 10 Lowery, Allyson           FR South Fork                     2:28.46        
                  32.05     1:10.20 (38.15)     1:50.30 (40.10)     2:28.46 (38.16)
 11 Welliever, Britton N      11 Martin County                  2:30.96        
                  33.35     1:10.83 (37.48)     1:50.68 (39.85)     2:30.96 (40.28)
 12 Zerbo, Becca              11 Olympic Heights                2:39.09        
                  35.47     1:14.72 (39.25)     1:57.06 (42.34)     2:39.09 (42.03)
 13 Matheny, Amanda           SO Jensen Beach                   2:53.93        
                  39.76     1:25.15 (45.39)     2:10.99 (45.84)     2:53.93 (42.94)
 14 Goggans, Savannah         SO Okeechobee                     2:55.23        
                  39.75     1:25.51 (45.76)     2:11.13 (45.62)     2:55.23 (44.10)
 15 Pavcik, Victoria          JR Jensen Beach                   2:57.39        
                  39.78     1:25.65 (45.87)     2:14.09 (48.44)     2:57.39 (43.30)
 16 Jawitz, Melissa           SO South Fork                     2:58.74        
                  40.74     1:27.23 (46.49)     2:14.52 (47.29)     2:58.74 (44.22)
 17 DelConte, Rachel          09 Olympic Heights                3:01.83        
                  40.67     1:26.82 (46.15)     2:15.80 (48.98)     3:01.83 (46.03)
 18 Tomer, Shawntal           10 Olympic Heights                3:06.45        
                  39.46     1:26.44 (46.98)     2:17.82 (51.38)     3:06.45 (48.63)
 19 Gorman, Sommer            SO South Fork                     3:08.88        
                  43.40     1:33.90 (50.50)     2:22.90 (49.00)     3:08.88 (45.98)
 20 Kest, Isabella            11 Olympic Heights                3:32.47        
                  43.92     1:37.04 (53.12)     2:35.04 (58.00)     3:32.47 (57.43)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:33.83        2009 Tom Schields, HuntingtonBchCA              
       State: * 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:39.07  AA-A
                1:40.69  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Bierman, Parker           11 Dwyer                          1:51.79        
                  25.44       53.60 (28.16)     1:22.81 (29.21)     1:51.79 (28.98)
  2 Bean, Nathaneal           JR Okeechobee                     1:55.04        
                  26.03       54.78 (28.75)     1:24.98 (30.20)     1:55.04 (30.06)
  3 Mistarz, Jack E           09 Martin County                  1:56.08        
                  26.22       55.92 (29.70)     1:26.07 (30.15)     1:56.08 (30.01)
  4 Canada, Harley J          FR Jensen Beach                   1:57.73        
                  27.03       57.26 (30.23)     1:27.46 (30.20)     1:57.73 (30.27)
  5 Sturm, David              JR West Boca Raton                1:58.24        
                  26.69       56.72 (30.03)     1:27.91 (31.19)     1:58.24 (30.33)
  6 Dubay II, John            11 Olympic Heights                2:01.44        
                  28.39       58.77 (30.38)     1:30.96 (32.19)     2:01.44 (30.48)
  7 Patterson, Chase          12 Martin County                  2:02.68        
                  27.85       58.68 (30.83)     1:31.07 (32.39)     2:02.68 (31.61)
  8 Davila, Luis              SO West Boca Raton                2:02.77        
                  28.11       57.96 (29.85)     1:30.15 (32.19)     2:02.77 (32.62)
  9 Figueiredo, Pedro         11 Olympic Heights                2:02.83        
                  29.65     1:01.86 (32.21)     1:33.30 (31.44)     2:02.83 (29.53)
 10 Tsiopelas, Alex B         11 Martin County                  2:08.69        
                  28.61     1:00.99 (32.38)     1:35.34 (34.35)     2:08.69 (33.35)
 11 Kennedy, Alex             JR Jensen Beach                   2:12.79        
                  29.21     1:02.98 (33.77)     1:39.18 (36.20)     2:12.79 (33.61)
 12 Rodriguez, Noel           10 Olympic Heights                2:17.72        
                  31.53     1:07.27 (35.74)     1:43.65 (36.38)     2:17.72 (34.07)
 13 Rao, Joe                  SO Jensen Beach                   2:18.17        
                  29.71     1:05.14 (35.43)     1:42.73 (37.59)     2:18.17 (35.44)
 14 Jackson, Zackary          FR Okeechobee                     2:18.24        
                  30.47     1:05.75 (35.28)     1:42.96 (37.21)     2:18.24 (35.28)
 15 Perez, Anthony            12 Martin County                  2:20.50        
                  33.49     1:09.09 (35.60)     1:45.82 (36.73)     2:20.50 (34.68)
 16 Von Holten, Tucker        SR South Fork                     2:21.30        
                  31.82     1:06.74 (34.92)   2:21.30 (1:14.56)                    
 17 Hershkovich, Niv          SR West Boca Raton                2:21.43        
                  31.78     1:07.03 (35.25)     1:44.66 (37.63)     2:21.43 (36.77)
 18 Martino, Jax              JR Boynton Beach                  2:39.06        
                  34.45     1:15.12 (40.67)     1:59.36 (44.24)     2:39.06 (39.70)
 19 Franca, Alex              10 Olympic Heights                2:45.36        
                  35.49     1:16.46 (40.97)     2:02.33 (45.87)     2:45.36 (43.03)
 20 Thomas, Mikey             FR South Fork                     2:48.78        
                  38.16     1:21.34 (43.18)     2:06.24 (44.90)     2:48.78 (42.54)
 21 Sodano, Joseph            SO South Fork                     2:49.59        
                  37.71     1:21.03 (43.32)     2:06.62 (45.59)     2:49.59 (42.97)
 22 Escobar, Dan              JR Jensen Beach                   2:49.65        
                  39.34     1:22.84 (43.50)     2:08.55 (45.71)     2:49.65 (41.10)
 23 Leavy, Will               SO Boynton Beach                  2:54.90        
                  37.05     1:22.57 (45.52)     2:12.31 (49.74)     2:54.90 (42.59)
 24 Dalton, Jed               JR South Fork                     2:55.69        
                  34.61     1:17.01 (42.40)     2:06.24 (49.23)     2:55.69 (49.45)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: * 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:02.49  AA-A
                2:04.60  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Korb, Tiffany             JR West Boca Raton                2:14.00        
                  29.96     1:04.31 (34.35)     1:42.95 (38.64)     2:14.00 (31.05)
  2 Proctor, Erin M           12 Martin County                  2:16.13        
                  28.96     1:03.76 (34.80)     1:43.98 (40.22)     2:16.13 (32.15)
  3 Duritsa, Ashley           JR West Boca Raton                2:21.17        
                  32.06     1:07.73 (35.67)     1:50.65 (42.92)     2:21.17 (30.52)
  4 Fejzulli, Dorian M        09 Martin County                  2:21.62        
                  29.45     1:06.17 (36.72)     1:50.39 (44.22)     2:21.62 (31.23)
  5 Pinus, Madison             9 Dwyer                          2:30.34        
                  32.83     1:12.83 (40.00)     1:56.89 (44.06)     2:30.34 (33.45)
  6 Query, Maddie J           10 Martin County                  2:31.73        
                  32.98     1:13.15 (40.17)     1:56.55 (43.40)     2:31.73 (35.18)
  7 Dodge, Olivia             10 Martin County                  2:37.34        
                  33.33     1:14.19 (40.86)     1:59.38 (45.19)     2:37.34 (37.96)
  8 Alvarado, Sophia          SO West Boca Raton                2:44.49        
                  34.84     1:15.47 (40.63)     2:04.34 (48.87)     2:44.49 (40.15)
  9 Pacewicz, Samantha        FR South Fork                     2:45.28        
                  35.64     1:16.92 (41.28)     2:08.25 (51.33)     2:45.28 (37.03)
 10 Mancuso, Lilyanna         JR South Fork                     2:45.37        
                  33.85     1:17.00 (43.15)     2:09.52 (52.52)     2:45.37 (35.85)
 11 Bozzuto, Abigail          10 Dwyer                          2:47.30        
                  33.66     1:13.73 (40.07)     2:04.91 (51.18)     2:47.30 (42.39)
 12 Barral, Dominique         SR Jensen Beach                   2:47.34        
                  35.35     1:19.85 (44.50)     2:08.20 (48.35)     2:47.34 (39.14)
 13 Alicea, Stacey            11 Olympic Heights                2:51.70        
                  35.87     1:22.75 (46.88)     2:11.98 (49.23)     2:51.70 (39.72)
 14 Bolan, Morgan             SO Okeechobee                     2:59.67        
                  37.81     1:27.30 (49.49)     2:18.91 (51.61)     2:59.67 (40.76)
 15 Bitton, Stephanie         10 Olympic Heights                3:02.33        
                  42.52     1:30.58 (48.06)     2:20.10 (49.52)     3:02.33 (42.23)
 16 Hogenkamp, April          JR Okeechobee                     3:08.87        
                  40.59     1:30.45 (49.86)     2:26.10 (55.65)     3:08.87 (42.77)
 17 Drell, Leann              SO South Fork                     3:11.86        
                  41.31     1:30.10 (48.79)   2:30.50 (1:00.40)     3:11.86 (41.36)
 18 Collin, Anneliese         FR South Fork                     3:14.95        
                1:38.69                             2:29.86 ( )     3:14.95 (45.09)
 19 Fingerman, Noa            SO West Boca Raton                3:19.87        
                  43.36     1:36.50 (53.14)   2:37.14 (1:00.64)     3:19.87 (42.73)
 20 Brazelton, Brooke         JR Jensen Beach                   3:24.79        
                  42.91     1:38.66 (55.75)     2:35.35 (56.69)     3:24.79 (49.44)
 21 Jarrett, Sarah            SO Jensen Beach                   3:45.39        
                  45.87   1:47.12 (1:01.25)   2:55.36 (1:08.24)     3:45.39 (50.03)
 -- Feliciano, Sarah          10 Olympic Heights                     DQ        
      False start - Misc
                  39.50     1:23.05 (43.55)     2:18.32 (55.27)          DQ (41.11)
 -- Williams, Audra           JR Jensen Beach                        DQ        
      Delay of meet - Misc
                  39.96     1:23.97 (44.01)     2:21.82 (57.85)          DQ (37.79)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: * 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:50.28  AA-A
                1:52.59  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Cameron         11 Martin County                  2:00.96        
                  26.72       58.70 (31.98)     1:32.42 (33.72)     2:00.96 (28.54)
  2 Proctor, Noah J           10 Martin County                  2:03.95        
                  26.89       56.59 (29.70)     1:34.94 (38.35)     2:03.95 (29.01)
  3 Nguyen, Duke              11 Olympic Heights                2:12.05        
                  28.82     1:03.81 (34.99)     1:41.76 (37.95)     2:12.05 (30.29)
  4 Nering, Christian         JR West Boca Raton                2:17.40        
                  29.03     1:04.81 (35.78)     1:45.94 (41.13)     2:17.40 (31.46)
  5 DiChiara, Nick J          11 Olympic Heights                2:19.75        
                  30.58     1:09.47 (38.89)     1:48.74 (39.27)     2:19.75 (31.01)
  6 Barral, Brian             SO Jensen Beach                   2:19.96        
                  30.14     1:06.01 (35.87)     1:48.21 (42.20)     2:19.96 (31.75)
  7 Banega, Christian         SR Jensen Beach                   2:21.96        
                  30.93     1:10.61 (39.68)     1:49.46 (38.85)     2:21.96 (32.50)
  8 Cruz, Kevin f             12 Martin County                  2:24.57        
                  29.51     1:04.67 (35.16)     1:51.03 (46.36)     2:24.57 (33.54)
  9 Moussa, Hassan            11 Martin County                  2:30.69        
                  30.43                             1:54.87 ( )     2:30.69 (35.82)
 10 Tallard, Florian          10 Olympic Heights                2:39.85        
                  31.63     1:13.78 (42.15)     2:01.99 (48.21)     2:39.85 (37.86)
 11 Casian, Skylar            FR Okeechobee                     2:41.24        
                  35.69     1:18.91 (43.22)     2:06.67 (47.76)     2:41.24 (34.57)
 12 Pearman, Jake             SO South Fork                     2:43.62        
                  36.08     1:15.65 (39.57)     2:06.07 (50.42)     2:43.62 (37.55)
 13 Diaz, Benji               SO South Fork                     2:56.64        
                  34.46     1:24.68 (50.22)     2:15.99 (51.31)     2:56.64 (40.65)
 14 Carey, Victor             JR Boynton Beach                  3:00.42        
                  37.32     1:24.81 (47.49)     2:17.55 (52.74)     3:00.42 (42.87)
 15 Civin, Mackenzie          FR South Fork                     3:06.03        
                                1:31.54 ( )     2:24.01 (52.47)     3:06.03 (42.02)
 -- Rees, Jaxson              SO Jensen Beach                        DQ        
      Did not finish on back - back
                  35.64     1:19.14 (43.50)     2:07.28 (48.14)          DQ (35.66)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: * 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.31  AA-A
                23.71  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Simpkins, Delaney J       09 Martin County                    24.95        
  2 Tompkins, Rachel          SR Jensen Beach                     25.90        
  3 Earle, Kaitlyn            SO South Fork                       25.94        
  4 Mendez, Olivia M          12 Martin County                    26.90        
  5 Matheny, Ashley           SR Jensen Beach                     26.95        
  6 Nolan, Carolyn            SO South Fork                       27.34        
  7 Collins, Taylor           FR West Boca Raton                  27.38        
  8 Reister, Aubrie           JR Okeechobee                       27.49        
  9 Giraldo, Catalina         10 Dwyer                            27.68        
  9 Salazar, Olivia R         10 Martin County                    27.68        
 11 Mildenberger, Kai         SR Jensen Beach                     28.27        
 12 Warner, Maija             09 Martin County                    29.10        
 13 Graybush, Paige           SR South Fork                       29.42        
 14 Howard, Alyssa            FR Okeechobee                       29.52        
 15 Rubino, Amanda            JR West Boca Raton                  29.54        
 16 Kaufmann, Amber           JR West Boca Raton                  29.80        
 17 Krupa, Holly              SR Jensen Beach                     30.00        
 18 Berday, Sophie            FR West Boca Raton                  30.91        
 19 Barbosa, Karolynne        10 Olympic Heights                  32.60        
 20 Peters, Aurora             9 Dwyer                            33.45        
 21 Tomer, Shawntal           10 Olympic Heights                  34.85        
 22 Obando, Gabriela          11 Dwyer                            35.44        
 23 Gallagher, Molly          12 Dwyer                            41.58        
 24 Barrett, Tre              JR Boynton Beach                    43.35        
 25 Reyes, Natalia            SR Boynton Beach                    43.85        
 26 Pace, Olivia              09 Olympic Heights                  44.43        
 27 Forrester, Christina      JR Boynton Beach                    49.21        
 28 Kest, Isabella            11 Olympic Heights                  51.25        
 29 Cowans, Vyneece           JR Boynton Beach                    57.13        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: * 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.72  AA-A
                21.04  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Light, Ivan A             12 Martin County                    21.52        
  2 Madden, Al M              SR Jensen Beach                     22.44        
  3 Finegold, Jake            JR West Boca Raton                  23.10        
  4 Ramirez, Alejandro        JR West Boca Raton                  23.28        
  5 Carnes, Ian               SO Jensen Beach                     23.57        
  6 Billings, Jason a         SR Jensen Beach                     23.78        
  7 Reyes, Jose               JR West Boca Raton                  23.90        
  8 Deamorim, Lucas           SR West Boca Raton                  24.02        
  9 Gordon, Ben               SR Jensen Beach                     24.13        
 10 Muros, Michael            JR Okeechobee                       24.18        
 11 Omans, Trevor             10 Dwyer                            24.47        
 11 Polselli, Nathan          10 Dwyer                            24.47        
 13 Olsen, Brock              SO South Fork                       25.61        
 14 Whaley-Noll, Kyler        10 Martin County                    25.70        
 15 Moussa, Ahmad             10 Martin County                    25.92        
 16 Carter, Jamal L           12 Martin County                    26.96        
 17 Jacobowitz, Eric          12 Olympic Heights                  27.03        
 18 Patterson, Tyler          11 Dwyer                            27.44        
 19 Cianciulli, Michael       FR South Fork                       28.36        
 20 Torres, Noah                 Okeechobee                       28.40        
 21 Coppedge, Ryan            SR South Fork                       28.48        
 22 Padron, Daniel            09 Olympic Heights                  29.03        
 23 Franca, Alex              10 Olympic Heights                  30.50        
 24 Villegas Moretto, Josh    11 Olympic Heights                  30.76        
 25 Cordero, Richardo         10 Dwyer                            31.47        
 26 Dorman, Tristen           SO Boynton Beach                    35.30        
 27 Cline, Blade B            JR Boynton Beach                    37.17        
 28 Myrtil, Cliff             SR Boynton Beach                    39.74        
 29 Williams, Ethan           FR Boynton Beach                    45.69        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Quintanilla, Aubrey        9 Dwyer                           403.50        
  2 Bros, Autumn              10 Martin County                   372.75        
  3 Slinkman, Emma            SO South Fork                      350.60        
  4 Mace, Bri                 SR Jensen Beach                    346.85        
  5 Jewett, Isabelle          09 Martin County                   329.30        
  6 Price, Dejanna            JR South Fork                      286.25        
  7 Reddick, Chloe            SO South Fork                      276.85        
  8 Magallon, Jessica         09 Martin County                   205.85        
 -- Linehan, Lilyann          09 Martin County                       NS        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Coppedge, Ryan            SR South Fork                      360.10        
  2 Karr, Coulter             12 Martin County                   348.05        
  3 Devore, Logan             SR Boynton Beach                   338.30        
  4 Tsiopelas, Michael P      10 Martin County                   289.10        
  5 Mull, Andrew              FR South Fork                      273.55        
  6 Madden, Ben               SR Jensen Beach                    252.20        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.53        2015 Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State: * 53.83        2010 Chelsie Britt, Lake Highland, Lake Highland  
                54.84  AA-A
                55.98  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fejzulli, Dorian M        09 Martin County                  1:02.85        
                  28.72     1:02.85 (34.13)                                        
  2 Query, Maddie J           10 Martin County                  1:07.85        
                  31.59     1:07.85 (36.26)                                        
  3 Lowery, Allyson           FR South Fork                     1:11.09        
                  32.49     1:11.09 (38.60)                                        
  4 Mancuso, Lilyanna         JR South Fork                     1:12.77        
                  33.56     1:12.77 (39.21)                                        
  5 Welliever, Britton N      11 Martin County                  1:13.07        
                  33.89     1:13.07 (39.18)                                        
  6 Radulovic, Tatiana        SR West Boca Raton                1:14.56        
                  34.94     1:14.56 (39.62)                                        
  7 Moore, Hannah E           12 Martin County                  1:16.51        
                  34.32     1:16.51 (42.19)                                        
  8 Deitz, Cayla              FR West Boca Raton                1:18.90        
                  36.45     1:18.90 (42.45)                                        
  9 Barral, Dominique         SR Jensen Beach                   1:19.19        
                  35.91     1:19.19 (43.28)                                        
 10 Hogenkamp, April          JR Okeechobee                     1:29.23        
                  39.70     1:29.23 (49.53)                                        
 11 Haynes, Savannah          JR Jensen Beach                   1:32.44        
                  42.60     1:32.44 (49.84)                                        
 12 Nunez, Mackenzy           11 Olympic Heights                1:33.92        
                  43.27     1:33.92 (50.65)                                        
 13 Pinto, Kimberly           11 Olympic Heights                1:35.03        
                  44.38     1:35.03 (50.65)                                        
 14 Bean, Tabitha             FR Jensen Beach                   1:42.19        
                  48.66     1:42.19 (53.53)                                        
 15 Jarrett, Sarah            SO Jensen Beach                   1:42.25        
                  45.48     1:42.25 (56.77)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: * 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                49.37  AA-A
                50.27  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Bierman, Parker           11 Dwyer                            55.27        
                  26.03       55.27 (29.24)                                        
  2 Nguyen, Duke              11 Olympic Heights                  57.14        
                  27.20       57.14 (29.94)                                        
  3 Seidle, Zach              SO Jensen Beach                     58.67        
                  27.07       58.67 (31.60)                                        
  4 Harding, Andrew           SR Jensen Beach                   1:05.71        
                  29.84     1:05.71 (35.87)                                        
  5 Whitlock, Cameron         JR Okeechobee                     1:08.30        
                  30.41     1:08.30 (37.89)                                        
  6 Davila, Gabriel           JR West Boca Raton                1:08.40        
                  30.87     1:08.40 (37.53)                                        
  7 Whaley-Noll, Kyler        10 Martin County                  1:13.18        
                  34.43     1:13.18 (38.75)                                        
  8 Carter, Jamal L           12 Martin County                  1:15.64        
                  33.53     1:15.64 (42.11)                                        
  9 Rees, Jaxson              SO Jensen Beach                   1:15.90        
                  36.79     1:15.90 (39.11)                                        
 10 Martino, Jax              JR Boynton Beach                  1:16.25        
                  33.62     1:16.25 (42.63)                                        
 11 Levit, Eli                FR West Boca Raton                1:17.53        
                  35.08     1:17.53 (42.45)                                        
 12 Diaz, Benji               SO South Fork                     1:18.25        
                  36.07     1:18.25 (42.18)                                        
 13 Glorie, Clayton           SO South Fork                     1:18.82        
                  36.18     1:18.82 (42.64)                                        
 14 Perez, Cristofer A        12 Martin County                  1:19.02        
                  33.85     1:19.02 (45.17)                                        
 15 Tallard, Florian          10 Olympic Heights                1:19.62        
                  34.27     1:19.62 (45.35)                                        
 16 Desruisseau, Zachery      12 Martin County                  1:23.18        
                  35.63     1:23.18 (47.55)                                        
 17 Sodano, Joseph            SO South Fork                     1:32.83        
                  42.98     1:32.83 (49.85)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: * 48.73        2002 Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray                
                50.59  AA-A
                51.40  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Simpkins, Delaney J       09 Martin County                    54.04        
                  25.86       54.04 (28.18)                                        
  2 Parrilli, Margot          SO South Fork                       55.95        
                  27.08       55.95 (28.87)                                        
  3 Eaker, Kylie M            09 Martin County                    56.79        
                  27.33       56.79 (29.46)                                        
  4 Pinus, Madison             9 Dwyer                            58.27        
                  28.46       58.27 (29.81)                                        
  5 Collins, Taylor           FR West Boca Raton                  59.39        
                  28.49       59.39 (30.90)                                        
  6 Chan, Jessica             SR West Boca Raton                1:00.44        
                  29.29     1:00.44 (31.15)                                        
  7 L'Estrange, Emily         FR West Boca Raton                1:00.55        
                  28.71     1:00.55 (31.84)                                        
  8 Matheny, Ashley           SR Jensen Beach                   1:00.65        
                  29.76     1:00.65 (30.89)                                        
  9 Martin, Emma G            09 Martin County                  1:01.21        
                  29.39     1:01.21 (31.82)                                        
 10 Oswald, Pam               SO South Fork                     1:01.91        
                  30.11     1:01.91 (31.80)                                        
 11 Reister, Aubrie           JR Okeechobee                     1:02.15        
                  28.62     1:02.15 (33.53)                                        
 12 Reese, Sadie              09 Martin County                  1:02.33        
                  29.77     1:02.33 (32.56)                                        
 13 Mildenberger, Kai         SR Jensen Beach                   1:05.29        
                  31.10     1:05.29 (34.19)                                        
 14 Rubino, Amanda            JR West Boca Raton                1:06.96        
                  31.33     1:06.96 (35.63)                                        
 15 Howard, Alyssa            FR Okeechobee                     1:08.41        
                  31.82     1:08.41 (36.59)                                        
 16 Zuniga, Isabella          10 Olympic Heights                1:08.96        
                  33.65     1:08.96 (35.31)                                        
 17 Peters, Aurora             9 Dwyer                          1:13.43        
                  35.24     1:13.43 (38.19)                                        
 18 Cardenas, Ana              9 Dwyer                          1:15.41        
                  35.85     1:15.41 (39.56)                                        
 19 Barbosa, Karolynne        10 Olympic Heights                1:16.43        
                  36.16     1:16.43 (40.27)                                        
 20 Krill, Stephanie          11 Dwyer                          1:17.34        
 21 Pinto, Kimberly           11 Olympic Heights                1:18.21        
                  37.34     1:18.21 (40.87)                                        
 22 Jawitz, Melissa           SO South Fork                     1:19.14        
                  37.62     1:19.14 (41.52)                                        
 23 Brazee, Julia             FR Jensen Beach                   1:20.71        
                  37.50     1:20.71 (43.21)                                        
 24 Peffer, Sage              JR Jensen Beach                   1:23.48        
                  39.36     1:23.48 (44.12)                                        
 25 Amsalem Shalev, Oryan     12 Olympic Heights                1:27.74        
                  41.14     1:27.74 (46.60)                                        
 26 Barrett, Tre              JR Boynton Beach                  2:00.63        
                  50.07   2:00.63 (1:10.56)                                        
 27 Forrester, Christina      JR Boynton Beach                  2:00.70        
                  56.49   2:00.70 (1:04.21)                                        
 28 Cowans, Vyneece           JR Boynton Beach                  2:10.86        
                  58.18   2:10.86 (1:12.68)                                        
 -- Johnson, Lejla            FR South Fork                          NS        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: * 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                45.28  AA-A
                45.97  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Light, Ivan A             12 Martin County                    48.83        
                  23.90       48.83 (24.93)                                        
  2 Ramirez, Alejandro        JR West Boca Raton                  50.68        
                  24.50       50.68 (26.18)                                        
  3 Darin, Geno               11 Olympic Heights                  51.51        
                  25.06       51.51 (26.45)                                        
  4 Bean, Nathaneal           JR Okeechobee                       51.96        
                  24.64       51.96 (27.32)                                        
  5 Canada, Harley J          FR Jensen Beach                     52.16        
                  24.94       52.16 (27.22)                                        
  6 Sturm, David              JR West Boca Raton                  53.22        
                  25.57       53.22 (27.65)                                        
  7 Reyes, Jose               JR West Boca Raton                  53.43        
                  25.67       53.43 (27.76)                                        
  7 Gordon, Ben               SR Jensen Beach                     53.43        
                  25.07       53.43 (28.36)                                        
  9 Davila, Luis              SO West Boca Raton                  53.80        
                  26.15       53.80 (27.65)                                        
 10 Muros, Michael            JR Okeechobee                       53.96        
                  24.75       53.96 (29.21)                                        
 11 Billings, Jason a         SR Jensen Beach                     54.41        
                  25.93       54.41 (28.48)                                        
 12 Jucevicius, Elias         12 Martin County                    55.27        
                  26.46       55.27 (28.81)                                        
 13 Omans, Trevor             10 Dwyer                            55.34        
                  26.33       55.34 (29.01)                                        
 14 Patterson, Chase          12 Martin County                    55.42        
                  27.03       55.42 (28.39)                                        
 15 Padron, Alex              10 Olympic Heights                  59.95        
                  28.99       59.95 (30.96)                                        
 16 Moussa, Ahmad             10 Martin County                  1:00.14        
                  26.99     1:00.14 (33.15)                                        
 17 Jacobowitz, Eric          12 Olympic Heights                1:02.38        
                  30.42     1:02.38 (31.96)                                        
 18 Carles, Killan            11 Dwyer                          1:02.46        
 19 Patterson, Tyler          11 Dwyer                          1:03.46        
                  30.35     1:03.46 (33.11)                                        
 20 Villela, Andrew           10 Olympic Heights                1:05.71        
                  31.08     1:05.71 (34.63)                                        
 21 Cianciulli, Michael       FR South Fork                     1:07.02        
                  31.36     1:07.02 (35.66)                                        
 22 Jacobs, Quincy            FR South Fork                     1:07.87        
                  32.42     1:07.87 (35.45)                                        
 23 Peters, Alex              10 Dwyer                          1:11.72        
                  34.45     1:11.72 (37.27)                                        
 24 Mull, David               SO South Fork                     1:21.86        
                  36.27     1:21.86 (45.59)                                        
 25 Cline, Blade B            JR Boynton Beach                  1:36.88        
                  41.98     1:36.88 (54.90)                                        
 26 Dorman, Tristen           SO Boynton Beach                  1:42.75        
                  45.51     1:42.75 (57.24)                                        
 27 Myrtil, Cliff             SR Boynton Beach                  1:52.62        
                  51.12   1:52.62 (1:01.50)                                        
 28 Williams, Ethan           FR Boynton Beach                  1:52.74        
 -- Dalton, Jed               JR South Fork                          NS        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: * 4:37.91        1999 Janelle Atkinson, Bolles, Jacksonville     
                4:52.18  AA-A
                4:57.63  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Foust, Madeline C         11 Martin County                  5:22.28        
                  29.45     1:01.44 (31.99)     1:33.49 (32.05)     2:05.51 (32.02)
        2:37.99 (32.48)     3:10.95 (32.96)     3:44.02 (33.07)     4:17.08 (33.06)
        4:50.06 (32.98)     5:22.28 (32.22)                                        
  2 Ambrosini, Antonella C    12 Martin County                  5:34.44        
                  28.05       59.27 (31.22)     1:32.70 (33.43)     2:06.41 (33.71)
        2:40.65 (34.24)     3:15.61 (34.96)     3:50.83 (35.22)     4:25.75 (34.92)
        5:00.69 (34.94)     5:34.44 (33.75)                                        
  3 Kreitz, Abbie k           SO Jensen Beach                   5:54.35        
                  30.74     1:05.40 (34.66)     1:41.29 (35.89)     2:17.67 (36.38)
        2:53.77 (36.10)     3:30.22 (36.45)     4:06.48 (36.26)     4:43.26 (36.78)
        5:19.56 (36.30)     5:54.35 (34.79)                                        
  4 Bakinowski, Morgan M      10 Martin County                  6:04.06        
                  32.11     1:08.33 (36.22)     1:45.45 (37.12)     2:22.65 (37.20)
        2:59.92 (37.27)     3:36.64 (36.72)     4:13.84 (37.20)     4:51.18 (37.34)
        5:28.22 (37.04)     6:04.06 (35.84)                                        
  5 Byrnes, Emma              JR West Boca Raton                6:11.24        
                  31.58     1:06.16 (34.58)     1:42.11 (35.95)     2:18.96 (36.85)
        2:57.23 (38.27)     3:35.92 (38.69)     4:14.36 (38.44)     4:53.46 (39.10)
        5:33.35 (39.89)     6:11.24 (37.89)                                        
  6 Kindel, Allyson           JR Jensen Beach                   6:22.93        
                  33.59     1:10.74 (37.15)     1:49.07 (38.33)     2:28.71 (39.64)
        3:08.15 (39.44)     3:47.41 (39.26)     4:26.89 (39.48)     5:06.95 (40.06)
        5:46.02 (39.07)     6:22.93 (36.91)                                        
  7 Pacewicz, Samantha        FR South Fork                     6:23.97        
                  33.10     1:11.01 (37.91)     1:49.98 (38.97)     2:28.95 (38.97)
        3:08.15 (39.20)     3:48.18 (40.03)     4:27.84 (39.66)     5:07.80 (39.96)
        5:48.02 (40.22)     6:23.97 (35.95)                                        
  8 Yunes, Kayla              FR West Boca Raton                6:28.43        
                  32.73     1:10.05 (37.32)     1:48.31 (38.26)     2:28.09 (39.78)
        3:07.18 (39.09)     3:47.25 (40.07)     4:27.68 (40.43)     5:09.14 (41.46)
        5:50.58 (41.44)     6:28.43 (37.85)                                        
  9 Diaz, Jacqui M            11 Martin County                  6:30.45        
                  31.20     1:08.24 (37.04)     1:47.26 (39.02)     2:27.55 (40.29)
        3:06.79 (39.24)     3:47.43 (40.64)     4:28.80 (41.37)     5:10.05 (41.25)
        5:51.80 (41.75)     6:30.45 (38.65)                                        
 10 Graybush, Paige           SR South Fork                     6:33.48        
                  32.62     1:09.59 (36.97)     1:48.43 (38.84)     2:27.84 (39.41)
        3:07.77 (39.93)     3:48.17 (40.40)     4:29.46 (41.29)     5:11.02 (41.56)
        5:52.88 (41.86)     6:33.48 (40.60)                                        
 11 Zerbo, Becca              11 Olympic Heights                7:06.35        
                  37.03     1:16.73 (39.70)     1:58.67 (41.94)     2:40.92 (42.25)
        3:24.35 (43.43)     4:08.11 (43.76)     4:52.61 (44.50)     5:37.66 (45.05)
        6:23.22 (45.56)     7:06.35 (43.13)                                        
 12 Beltran, Julia            SR Jensen Beach                   7:17.95        
                  38.83     1:21.41 (42.58)     2:05.46 (44.05)     2:51.56 (46.10)
        3:36.56 (45.00)     4:21.77 (45.21)     5:07.39 (45.62)     5:52.65 (45.26)
        6:38.14 (45.49)     7:17.95 (39.81)                                        
 13 Drell, Leann              SO South Fork                     7:18.73        
                  35.75     1:17.27 (41.52)     2:00.67 (43.40)     2:45.15 (44.48)
        3:31.06 (45.91)     4:17.29 (46.23)     5:03.49 (46.20)     5:50.66 (47.17)
        6:37.47 (46.81)     7:18.73 (41.26)                                        
 14 Goggans, Savannah         SO Okeechobee                     7:54.91        
                  39.25     1:26.56 (47.31)     2:16.53 (49.97)     3:07.32 (50.79)
        3:57.18 (49.86)     4:45.46 (48.28)     5:35.64 (50.18)     6:24.75 (49.11)
        7:12.08 (47.33)     7:54.91 (42.83)                                        
 15 Nunez, Mackenzy           11 Olympic Heights                7:56.02        
                  42.73     1:30.26 (47.53)     2:18.29 (48.03)     3:06.37 (48.08)
        3:54.69 (48.32)   7:56.02 (4:01.33)                                        
 16 Ownbey, Trinity           09 Olympic Heights                8:27.52        
                  41.42     1:29.63 (48.21)                                        
                                4:56.73 ( )   8:27.52 (3:30.79)                    
 17 Labuto, Laura             12 Olympic Heights                9:12.08        
                  41.16     1:31.30 (50.14)     2:25.25 (53.95)     3:22.83 (57.58)
        4:22.56 (59.73)     5:20.57 (58.01)     6:19.45 (58.88)   7:19.63 (1:00.18)
      9:12.08 (1:52.45)                                                            
 18 Escobar, Alexis           JR Jensen Beach                   9:22.28        
                  45.47     1:39.33 (53.86)     2:35.63 (56.30)     3:31.28 (55.65)
                                5:26.33 ( )                                        
            8:26.43 ( )     9:22.28 (55.85)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:13.87        2013 Jack Conger, Good Counsel,MD               
       State: * 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:29.64  AA-A
                4:34.58  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Seidle, Zach              SO Jensen Beach                   5:14.69        
                  26.70       57.01 (30.31)     1:28.55 (31.54)     2:00.87 (32.32)
        2:33.83 (32.96)     3:06.05 (32.22)     3:38.54 (32.49)     4:11.31 (32.77)
        4:43.32 (32.01)     5:14.69 (31.37)                                        
  2 Mistarz, Jack E           09 Martin County                  5:18.03        
                  26.90       57.63 (30.73)     1:30.10 (32.47)     2:02.54 (32.44)
        2:35.00 (32.46)     3:07.76 (32.76)     3:40.59 (32.83)     4:13.34 (32.75)
        4:46.56 (33.22)     5:18.03 (31.47)                                        
  3 Nering, Christian         JR West Boca Raton                5:27.93        
                  29.33     1:01.79 (32.46)     1:35.41 (33.62)     2:09.42 (34.01)
        2:43.23 (33.81)     3:17.30 (34.07)     3:51.26 (33.96)     4:24.61 (33.35)
        4:56.97 (32.36)     5:27.93 (30.96)                                        
  4 Figueiredo, Pedro         11 Olympic Heights                5:37.62        
                  30.28     1:03.57 (33.29)     1:38.34 (34.77)     2:12.98 (34.64)
        2:47.30 (34.32)     3:22.77 (35.47)     3:57.02 (34.25)     4:32.20 (35.18)
        5:05.43 (33.23)     5:37.62 (32.19)                                        
  5 Dubay II, John            11 Olympic Heights                5:38.01        
                  29.73     1:02.77 (33.04)     1:37.21 (34.44)     2:11.52 (34.31)
                                3:21.42 ( )     3:56.80 (35.38)     4:31.40 (34.60)
        5:05.61 (34.21)     5:38.01 (32.40)                                        
  6 Tsiopelas, Michael P      10 Martin County                  5:40.05        
                  29.56     1:02.94 (33.38)     1:36.44 (33.50)     2:10.86 (34.42)
        2:46.08 (35.22)     3:21.14 (35.06)     3:56.67 (35.53)     4:31.96 (35.29)
        5:07.13 (35.17)     5:40.05 (32.92)                                        
  7 Moussa, Hassan            11 Martin County                  5:54.56        
                  28.67     1:01.10 (32.43)     1:35.83 (34.73)     2:11.27 (35.44)
        2:47.55 (36.28)     3:24.79 (37.24)     4:02.86 (38.07)     4:40.90 (38.04)
        5:19.69 (38.79)     5:54.56 (34.87)                                        
  8 Tsiopelas, Alex B         11 Martin County                  5:54.70        
                  29.94     1:04.27 (34.33)     1:38.61 (34.34)     2:15.89 (37.28)
        2:53.93 (38.04)     3:31.18 (37.25)     4:08.07 (36.89)     4:44.94 (36.87)
        5:21.06 (36.12)     5:54.70 (33.64)                                        
  9 Casian, Skylar            FR Okeechobee                     5:55.00        
                  30.49     1:04.49 (34.00)     1:40.25 (35.76)     2:16.74 (36.49)
        2:53.58 (36.84)     3:30.76 (37.18)     4:07.85 (37.09)     4:44.37 (36.52)
        5:21.11 (36.74)     5:55.00 (33.89)                                        
 10 Kennedy, Alex             JR Jensen Beach                   5:56.54        
                  30.17     1:04.07 (33.90)     1:40.31 (36.24)     2:17.06 (36.75)
        2:53.72 (36.66)     3:30.82 (37.10)     4:08.44 (37.62)     4:45.56 (37.12)
        5:21.95 (36.39)     5:56.54 (34.59)                                        
 11 Merino, Ethan             FR West Boca Raton                6:17.26        
                  32.90     1:09.62 (36.72)     1:47.98 (38.36)     2:26.95 (38.97)
        3:05.69 (38.74)     3:45.12 (39.43)     4:23.84 (38.72)     5:03.06 (39.22)
        5:41.61 (38.55)     6:17.26 (35.65)                                        
 12 Jackson, Zackary          FR Okeechobee                     6:26.12        
                  32.76     1:10.35 (37.59)     1:49.51 (39.16)     2:28.88 (39.37)
        3:08.99 (40.11)     3:49.61 (40.62)     4:29.47 (39.86)     5:09.64 (40.17)
        5:49.29 (39.65)     6:26.12 (36.83)                                        
 13 Hershkovich, Niv          SR West Boca Raton                6:27.17        
                  32.54     1:10.04 (37.50)     1:48.53 (38.49)     2:28.77 (40.24)
        3:07.58 (38.81)     3:47.91 (40.33)     4:28.76 (40.85)     5:09.34 (40.58)
        5:49.99 (40.65)     6:27.17 (37.18)                                        
 14 Casey, Oliver             10 Olympic Heights                7:04.40        
                                1:59.52 ( )                             2:43.93 ( )
        3:27.53 (43.60)     4:12.81 (45.28)     4:58.19 (45.38)     5:42.70 (44.51)
        6:25.73 (43.03)     7:04.40 (38.67)                                        
 15 Kaszanek, Ryan C          12 Olympic Heights                7:18.28        
                  33.86     1:12.01 (38.15)     1:53.59 (41.58)     2:39.05 (45.46)
        3:26.74 (47.69)     4:15.49 (48.75)     5:02.73 (47.24)     5:49.66 (46.93)
        6:37.44 (47.78)     7:18.28 (40.84)                                        
 16 Von Holten, Tucker        SR South Fork                     7:24.61        
                  34.90     1:16.87 (41.97)     2:01.46 (44.59)     2:47.86 (46.40)
        3:34.83 (46.97)                             5:10.51 ( )     5:57.05 (46.54)
        6:44.83 (47.78)     7:24.61 (39.78)                                        
 17 Thomas, Mikey             FR South Fork                     7:31.43        
                  40.03     1:25.49 (45.46)     2:11.73 (46.24)     2:58.42 (46.69)
        3:45.53 (47.11)     4:32.73 (47.20)     5:20.25 (47.52)     6:06.21 (45.96)
        6:51.12 (44.91)     7:31.43 (40.31)                                        
 18 Escobar, Dan              JR Jensen Beach                   7:53.06        
                  40.31     1:26.33 (46.02)     2:14.15 (47.82)     3:02.88 (48.73)
        3:52.21 (49.33)     4:41.73 (49.52)     5:31.97 (50.24)     6:21.46 (49.49)
        7:11.29 (49.83)     7:53.06 (41.77)                                        
 19 Evans, Demetrius          FR Boynton Beach                  8:49.72        
                  39.32     1:28.02 (48.70)     2:20.24 (52.22)     3:15.25 (55.01)
        4:13.41 (58.16)     5:10.50 (57.09)     6:07.61 (57.11)     7:02.63 (55.02)
        7:59.87 (57.24)     8:49.72 (49.85)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: * 1:33.90        2009 Bolles (Jacksonville)                      
                         M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
                1:36.02  AA-A
                1:37.45  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      1:47.83        
     1) Salazar, Olivia R 10            2) Eaker, Kylie M 09              
     3) Mendez, Olivia M 12             4) Foust, Madeline C 11           
                  27.70       54.37 (26.67)     1:21.05 (26.68)     1:47.83 (26.78)
  2 South Fork (Stuart)                                         1:49.29        
     1) Parrilli, Margot SO             2) Earle, Kaitlyn SO              
     3) Nolan, Carolyn SO               4) Oswald, Pam SO                 
                  26.45       53.06 (26.61)     1:20.62 (27.56)     1:49.29 (28.67)
  3 Jensen Beach                                                1:50.37        
     1) Tompkins, Rachel SR             2) Matheny, Ashley SR             
     3) Kreitz, Abbie k SO              4) Mildenberger, Kai SR           
                  25.90       53.16 (27.26)     1:22.15 (28.99)     1:50.37 (28.22)
  4 Dwyer High School                                           1:56.40        
     1) Pinus, Madison 9                2) Bozzuto, Abigail 10            
     3) Peters, Aurora 9                4) Giraldo, Catalina 10           
                  26.71       57.68 (30.97)     1:29.20 (31.52)     1:56.40 (27.20)
  5 West Boca Raton High School                                 1:57.59        
     1) Rubino, Amanda JR               2) Levit, Michaela JR             
     3) Kaufmann, Amber JR              4) Radulovic, Tatiana SR          
                  29.07       58.54 (29.47)     1:27.73 (29.19)     1:57.59 (29.86)
  6 Okeechobee                                                  2:03.51        
     1) Reister, Aubrie JR              2) Howard, Alyssa FR              
     3) Hogenkamp, April JR             4) Bolan, Morgan SO               
                  28.20       58.48 (30.28)     1:36.10 (37.62)     2:03.51 (27.41)
  7 Olympic Heights (Boca Raton)                                2:17.27        
     1) Barbosa, Karolynne 10           2) Nunez, Mackenzy 11             
     3) Bitton, Stephanie 10            4) Zerbo, Becca 11                
                  32.83     1:10.76 (37.93)     1:45.06 (34.30)     2:17.27 (32.21)
  8 Boynton Beach High School                                   3:13.31        
     1) Barrett, Tre JR                 2) Cowans, Vyneece JR             
     3) Forrester, Christina JR         4) Reyes, Natalia SR              
                  45.54     1:37.24 (51.70)     2:29.89 (52.65)     3:13.31 (43.42)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles, FL                                 
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: * 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:25.05  AA-A
                1:26.40  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Jensen Beach                                                1:32.58        
     1) Canada, Harley J FR             2) Carnes, Ian SO                 
     3) Billings, Jason a SR            4) Madden, Al M SR                
                  23.63       46.74 (23.11)     1:10.43 (23.69)     1:32.58 (22.15)
  2 Martin County (Stuart)                                      1:33.46        
     1) Light, Ivan A 12                2) Jucevicius, Elias 12           
     3) Proctor, Noah J 10              4) Anderson, Cameron 11           
                  21.81       46.62 (24.81)     1:10.00 (23.38)     1:33.46 (23.46)
  3 West Boca Raton High School                                 1:34.64        
     1) Ramirez, Alejandro JR           2) Sturm, David JR                
     3) Finegold, Jake JR               4) Deamorim, Lucas SR             
                  23.76       48.14 (24.38)     1:10.93 (22.79)     1:34.64 (23.71)
  4 Dwyer High School                                           1:39.96        
     1) Bierman, Parker 11              2) Patterson, Tyler 11            
     3) Omans, Trevor 10                4) Polselli, Nathan 10            
                  24.06       52.36 (28.30)     1:15.68 (23.32)     1:39.96 (24.28)
  5 Olympic Heights (Boca Raton)                                1:43.63        
     1) Rodriguez, Noel 10              2) Tallard, Florian 10            
     3) DiChiara, Nick J 11             4) Dubay II, John 11              
                  26.11       53.06 (26.95)     1:18.15 (25.09)     1:43.63 (25.48)
  6 Okeechobee                                                  1:52.09        
     1) Whitlock, Cameron JR            2) Hernandez, Alex JR             
     3) Jackson, Zackary FR             4) Casian, Skylar FR              
                  29.13       56.33 (27.20)     1:24.52 (28.19)     1:52.09 (27.57)
  7 South Fork (Stuart)                                         1:52.33        
     1) Coppedge, Ryan SR               2) Cianciulli, Michael FR         
     3) Olsen, Brock SO                 4) Von Holten, Tucker SR          
                  28.51       56.77 (28.26)     1:22.87 (26.10)     1:52.33 (29.46)
  8 Boynton Beach High School                                   2:07.45        
     1) Devore, Logan SR                2) Evans, Demetrius FR            
     3) Carey, Victor JR                4) Martino, Jax JR                
                  31.21     1:06.46 (35.25)     1:38.33 (31.87)     2:07.45 (29.12)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: * 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                55.31  AA-A
                56.51  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Proctor, Erin M           12 Martin County                  1:02.00        
                  30.04     1:02.00 (31.96)                                        
  2 Duritsa, Ashley           JR West Boca Raton                1:02.79        
                  30.16     1:02.79 (32.63)                                        
  3 Tompkins, Rachel          SR Jensen Beach                   1:03.78        
                  31.17     1:03.78 (32.61)                                        
  4 Nolan, Carolyn            SO South Fork                     1:04.74        
                  31.47     1:04.74 (33.27)                                        
  5 Martin, Emma G            09 Martin County                  1:08.56        
                  32.82     1:08.56 (35.74)                                        
  6 L'Estrange, Emily         FR West Boca Raton                1:09.96        
                  33.57     1:09.96 (36.39)                                        
  7 Salazar, Olivia R         10 Martin County                  1:10.28        
                  34.40     1:10.28 (35.88)                                        
  8 Alvarado, Sophia          SO West Boca Raton                1:12.73        
                  35.23     1:12.73 (37.50)                                        
  8 Moore, Hannah E           12 Martin County                  1:12.73        
                  34.94     1:12.73 (37.79)                                        
 10 Oswald, Pam               SO South Fork                     1:13.71        
                  35.69     1:13.71 (38.02)                                        
 11 Billings, Stephanie a     SO Jensen Beach                   1:13.99        
                  35.26     1:13.99 (38.73)                                        
 12 Williams, Audra           JR Jensen Beach                   1:18.21        
 13 Zuniga, Isabella          10 Olympic Heights                1:19.55        
                  38.93     1:19.55 (40.62)                                        
 14 Mackin, Mackenzie            Okeechobee                     1:27.30        
                  41.04     1:27.30 (46.26)                                        
 15 Haynes, Savannah          JR Jensen Beach                   1:28.16        
                  42.18     1:28.16 (45.98)                                        
 16 DelConte, Rachel          09 Olympic Heights                1:33.10        
 17 Obando, Gabriela          11 Dwyer                          1:40.47        
                  49.18     1:40.47 (51.29)                                        
 18 Amsalem Shalev, Oryan     12 Olympic Heights                1:42.64        
                  50.17     1:42.64 (52.47)                                        
 19 Reyes, Natalia            SR Boynton Beach                  2:15.09        
                1:05.42   2:15.09 (1:09.67)                                        
 -- Ownbey, Trinity           09 Olympic Heights                     DQ        
      No touch at turn
 -- Johnson, Lejla            FR South Fork                          NS        
 -- Bennett, Madison          FR South Fork                          NS        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: * 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.85  AA-A
                51.13  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Proctor, Noah J           10 Martin County                    56.20        
                  27.58       56.20 (28.62)                                        
  2 Barral, Brian             SO Jensen Beach                     57.45        
                  27.73       57.45 (29.72)                                        
  3 Cruz, Kevin f             12 Martin County                  1:03.74        
                  32.06     1:03.74 (31.68)                                        
  4 Harding, Andrew           SR Jensen Beach                   1:06.12        
                  32.19     1:06.12 (33.93)                                        
  5 Deamorim, Lucas           SR West Boca Raton                1:07.43        
                  31.77     1:07.43 (35.66)                                        
  6 Rodriguez, Noel           10 Olympic Heights                1:12.43        
                  35.50     1:12.43 (36.93)                                        
  7 Davila, Gabriel           JR West Boca Raton                1:12.68        
  8 Pearman, Jake             SO South Fork                     1:14.26        
                  35.99     1:14.26 (38.27)                                        
  9 Mckee, Jacob                 Okeechobee                     1:17.34        
                  56.72     1:17.34 (20.62)                                        
 10 Kaszanek, Ryan C          12 Olympic Heights                1:18.44        
 11 Hedrick, Jonathan            Okeechobee                     1:18.91        
                  37.55     1:18.91 (41.36)                                        
 12 Casey, Oliver             10 Olympic Heights                1:21.06        
 13 Glorie, Clayton           SO South Fork                     1:22.68        
 14 Rao, Joe                  SO Jensen Beach                   1:22.90        
                  39.30     1:22.90 (43.60)                                        
 15 Peters, Alex              10 Dwyer                          1:27.60        
 16 Brooks, Chris             10 Olympic Heights                1:28.60        
 17 Desruisseau, Zachery      12 Martin County                  1:30.53        
 18 Haines, Austin            11 Martin County                  1:35.84        
 19 Leavy, Will               SO Boynton Beach                  1:39.43        
                  45.55     1:39.43 (53.88)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.75        2009 Kasey Carlson, Walnut Creek,CA             
       State: * 1:01.73        2008 Lindsey McKnight, Douglas, Douglas         
                1:03.22  AA-A
                1:04.66  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Korb, Tiffany             JR West Boca Raton                1:10.27        
                  33.29     1:10.27 (36.98)                                        
  2 Foust, Madeline C         11 Martin County                  1:11.18        
                  33.79     1:11.18 (37.39)                                        
  3 Mendez, Olivia M          12 Martin County                  1:11.93        
                  33.88     1:11.93 (38.05)                                        
  4 Parrilli, Margot          SO South Fork                     1:13.61        
                  34.22     1:13.61 (39.39)                                        
  5 Dodge, Olivia             10 Martin County                  1:23.60        
                  39.65     1:23.60 (43.95)                                        
  6 Giraldo, Catalina         10 Dwyer                          1:24.07        
                  40.50     1:24.07 (43.57)                                        
  7 Alicea, Stacey            11 Olympic Heights                1:27.12        
                  40.91     1:27.12 (46.21)                                        
  8 Yunes, Kayla              FR West Boca Raton                1:27.52        
                  41.10     1:27.52 (46.42)                                        
  9 Wojtisek, Jenna           12 Martin County                  1:28.96        
                  42.24     1:28.96 (46.72)                                        
 10 Feliciano, Sarah          10 Olympic Heights                1:29.17        
                  43.32     1:29.17 (45.85)                                        
 11 Collin, Anneliese         FR South Fork                     1:30.37        
                  42.67     1:30.37 (47.70)                                        
 12 Brazelton, Brooke         JR Jensen Beach                   1:31.20        
                  44.05     1:31.20 (47.15)                                        
 13 Levit, Michaela           JR West Boca Raton                1:32.28        
                  43.52     1:32.28 (48.76)                                        
 14 Bolan, Morgan             SO Okeechobee                     1:32.32        
                  43.80     1:32.32 (48.52)                                        
 15 Bitton, Stephanie         10 Olympic Heights                1:32.99        
                  44.49     1:32.99 (48.50)                                        
 16 Mechiat, Sabrina          SR West Boca Raton                1:33.18        
                  41.70     1:33.18 (51.48)                                        
 17 Krupa, Holly              SR Jensen Beach                   1:37.01        
                  44.07     1:37.01 (52.94)                                        
 18 Matheny, Amanda           SO Jensen Beach                   1:37.83        
                  47.45     1:37.83 (50.38)                                        
 19 Pavcik, Victoria          JR Jensen Beach                   1:38.23        
 20 Krill, Stephanie          11 Dwyer                          1:38.73        
                  44.09     1:38.73 (54.64)                                        
 21 Labuto, Laura             12 Olympic Heights                1:41.31        
                  45.98     1:41.31 (55.33)                                        
 22 Gorman, Sommer            SO South Fork                     1:42.90        
                  49.62     1:42.90 (53.28)                                        
 23 Cardenas, Ana              9 Dwyer                          1:45.81        
                  47.20     1:45.81 (58.61)                                        
 -- Davenport, Miranda        FR South Fork                          NS        
 -- Bozzuto, Abigail          10 Dwyer                               NS        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 52.92        2014 Jacob Molacek, Creighton, NE                 
       State: * 54.72        2004 Bradley Ally, St Thomas Aq., Pensacola       
                56.25  AA-A
                57.49  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Madden, Al M              SR Jensen Beach                     59.70        
                  27.96       59.70 (31.74)                                        
  2 Anderson, Cameron         11 Martin County                  1:01.17        
                  28.96     1:01.17 (32.21)                                        
  3 Banega, Christian         SR Jensen Beach                   1:06.47        
                  31.50     1:06.47 (34.97)                                        
  4 Polselli, Nathan          10 Dwyer                          1:06.99        
                  31.27     1:06.99 (35.72)                                        
  5 Finegold, Jake            JR West Boca Raton                1:07.72        
                  31.20     1:07.72 (36.52)                                        
  6 Darin, Geno               11 Olympic Heights                1:07.78        
                  31.66     1:07.78 (36.12)                                        
  7 Carnes, Ian               SO Jensen Beach                   1:09.13        
                  32.13     1:09.13 (37.00)                                        
  8 Madden, Ben               SR Jensen Beach                   1:10.11        
                  32.30     1:10.11 (37.81)                                        
  8 DiChiara, Nick J          11 Olympic Heights                1:10.11        
                  33.13     1:10.11 (36.98)                                        
 10 Hernandez, Alex           JR Okeechobee                     1:10.64        
                  33.57     1:10.64 (37.07)                                        
 11 Jucevicius, Elias         12 Martin County                  1:10.81        
                  33.19     1:10.81 (37.62)                                        
 12 Olsen, Brock              SO South Fork                     1:14.40        
                  33.83     1:14.40 (40.57)                                        
 13 Sheppard, Jared           JR West Boca Raton                1:16.02        
                  35.55     1:16.02 (40.47)                                        
 13 Perez, Cristofer A        12 Martin County                  1:16.02        
                  35.23     1:16.02 (40.79)                                        
 15 Ionescu, Alin             SO West Boca Raton                1:20.48        
                  37.87     1:20.48 (42.61)                                        
 16 Carles, Killan            11 Dwyer                          1:23.77        
                  38.49     1:23.77 (45.28)                                        
 17 Perez, Anthony            12 Martin County                  1:24.30        
                  39.89     1:24.30 (44.41)                                        
 18 Courtney, Tristan         SO West Boca Raton                1:25.17        
                  40.28     1:25.17 (44.89)                                        
 19 Carey, Victor             JR Boynton Beach                  1:27.05        
                  40.19     1:27.05 (46.86)                                        
 20 Civin, Mackenzie          FR South Fork                     1:27.35        
                  41.27     1:27.35 (46.08)                                        
 21 Jacobs, Quincy            FR South Fork                     1:28.91        
                  41.31     1:28.91 (47.60)                                        
 22 Brooks, Chris             10 Olympic Heights                1:29.24        
                  40.75     1:29.24 (48.49)                                        
 22 Villela, Andrew           10 Olympic Heights                1:29.24        
                  41.37     1:29.24 (47.87)                                        
 24 Torres, Noah                 Okeechobee                     1:36.15        
                  44.65     1:36.15 (51.50)                                        
 25 Cordero, Richardo         10 Dwyer                          1:37.59        
                  44.14     1:37.59 (53.45)                                        
 -- Mull, David               SO South Fork                          DQ        
      Non-simultaneous arms
                  43.69          DQ (51.62)                                        
 -- Devore, Logan             SR Boynton Beach                       DQ        
      No touch
                  44.07          DQ (53.51)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: * 3:23.43        2012 Saint Andrew's (Boca Raton)                
                         T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
                3:28.71  AA-A
                3:32.15  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Martin County (Stuart)                                      3:47.50        
     1) Fejzulli, Dorian M 09           2) Proctor, Erin M 12             
     3) Eaker, Kylie M 09               4) Simpkins, Delaney J 09         
                  27.08       57.43 (57.43)     1:24.37 (26.94)     1:54.33 (56.90)
        2:21.63 (27.30)     2:51.84 (57.51)     3:18.07 (26.23)     3:47.50 (55.66)
  2 West Boca Raton High School                                 3:57.08        
     1) Duritsa, Ashley JR              2) Chan, Jessica SR               
     3) Collins, Taylor FR              4) Korb, Tiffany JR               
                  28.55       58.43 (58.43)     1:27.66 (29.23)   1:59.89 (1:01.46)
        2:27.92 (28.03)     2:59.44 (59.55)     3:26.80 (27.36)     3:57.08 (57.64)
  3 South Fork (Stuart)                                         4:32.11        
     1) Mancuso, Lilyanna JR            2) Lowery, Allyson FR             
     3) Graybush, Paige SR              4) Pacewicz, Samantha FR          
                  31.97   1:07.85 (1:07.85)     1:40.30 (32.45)   2:16.19 (1:08.34)
        2:48.11 (31.92)   3:24.02 (1:07.83)     3:55.71 (31.69)   4:32.11 (1:08.09)
  4 Jensen Beach                                                4:34.42        
     1) Kindel, Allyson JR              2) Barral, Dominique SR           
     3) Billings, Stephanie a SO        4) Mildenberger, Kai SR           
                  32.59   1:07.82 (1:07.82)     1:40.50 (32.68)   2:18.27 (1:10.45)
        2:50.98 (32.71)   3:27.06 (1:08.79)     3:58.69 (31.63)   4:34.42 (1:07.36)
  5 Olympic Heights (Boca Raton)                                4:42.41        
     1) Zuniga, Isabella 10             2) DelConte, Rachel 09            
     3) Feliciano, Sarah 10             4) Alicea, Stacey 11              
                  33.47   1:08.59 (1:08.59)     1:43.88 (35.29)   2:24.79 (1:16.20)
        2:57.36 (32.57)   3:33.89 (1:09.10)     4:06.68 (32.79)   4:42.41 (1:08.52)
  6 Dwyer High School                                           5:45.97        
     1) Cardenas, Ana 9                 2) Gallagher, Molly 12            
     3) Obando, Gabriela 11             4) Krill, Stephanie 11            
                          1:21.72 (1:21.72)     2:05.78 (44.06)   3:01.03 (1:39.31)
        3:39.64 (38.61)   4:30.41 (1:29.38)   5:45.97 (1:15.56)                    
  7 Boynton Beach High School                                   8:12.88        
     1) Barrett, Tre JR                 2) Cowans, Vyneece JR             
     3) Forrester, Christina JR         4) Reyes, Natalia SR              
                  48.76   1:59.26 (1:59.26)     2:58.80 (59.54)   4:19.79 (2:20.53)
                          6:24.98 (2:05.19)     7:11.42 (46.44)   8:12.88 (1:47.90)
 -- Okeechobee                                                       NS        
     1) Burnett, Olivia                 2) Goggans, Savannah SO           
     3) Mackin, Mackenzie               4) Hogenkamp, April JR            
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:54.43        2012 Bolles, FL                                 
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: * 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.58  AA-A
                3:09.68  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 West Boca Raton High School                                 3:28.01        
     1) Ramirez, Alejandro JR           2) Reyes, Jose JR                 
     3) Sturm, David JR                 4) Finegold, Jake JR              
                  24.43       50.83 (50.83)     1:15.76 (24.93)     1:43.87 (53.04)
        2:09.00 (25.13)     2:37.06 (53.19)     3:01.15 (24.09)     3:28.01 (50.95)
  2 Jensen Beach                                                3:28.59        
     1) Seidle, Zach SO                 2) Gordon, Ben SR                 
     3) Carnes, Ian SO                  4) Canada, Harley J FR            
                  25.08       52.89 (52.89)     1:17.84 (24.95)     1:45.94 (53.05)
        2:10.13 (24.19)     2:37.12 (51.18)     3:01.44 (24.32)     3:28.59 (51.47)
  3 Olympic Heights (Boca Raton)                                3:34.01        
     1) Nguyen, Duke 11                 2) Dubay II, John 11              
     3) Figueiredo, Pedro 11            4) Darin, Geno 11                 
                  25.12       52.16 (52.16)     1:18.43 (26.27)     1:47.31 (55.15)
        2:12.73 (25.42)     2:42.40 (55.09)     3:06.57 (24.17)     3:34.01 (51.61)
  4 Martin County (Stuart)                                      3:46.34        
     1) Mistarz, Jack E 09              2) Patterson, Chase 12            
     3) Cruz, Kevin f 12                4) Tsiopelas, Michael P 10        
                  27.30       57.84 (57.84)     1:24.49 (26.65)     1:53.22 (55.38)
        2:21.15 (27.93)     2:51.58 (58.36)     3:17.68 (26.10)     3:46.34 (54.76)
  5 Okeechobee                                                  3:48.88        
     1) Bean, Nathaneal JR              2) Casian, Skylar FR              
     3) Whitlock, Cameron JR            4) Muros, Michael JR              
                  24.69       52.06 (52.06)     1:20.10 (28.04)     1:51.97 (59.91)
        2:20.84 (28.87)   2:54.39 (1:02.42)     3:18.64 (24.25)     3:48.88 (54.49)
  6 South Fork (Stuart)                                         4:33.01        
     1) Pearman, Jake SO                2) Diaz, Benji SO                 
     3) Von Holten, Tucker SR           4) Glorie, Clayton SO             
                  31.01   1:05.33 (1:05.33)                       2:16.06 (1:10.73)
        2:49.44 (33.38)   3:26.93 (1:10.87)     3:57.59 (30.66)   4:33.01 (1:06.08)
  7 Boynton Beach High School                                   6:02.08        
     1) Cline, Blade B JR               2) Dorman, Tristen SO             
     3) Evans, Demetrius FR             4) Leavy, Will SO                 
                  43.27   1:44.85 (1:44.85)     2:23.56 (38.71)   3:13.71 (1:28.86)
        3:47.06 (33.35)   4:27.18 (1:13.47)     5:07.09 (39.91)   6:02.08 (1:34.90)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Martin County (Stuart)              609   2. West Boca Raton High School         360
  3. South Fork (Stuart)                 333   4. Jensen Beach                        284
  5. Dwyer High School                   160   6. Olympic Heights (Boca Raton)        134
  7. Okeechobee                           95   8. Boynton Beach High School            46
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Jensen Beach                      421.5   1. Martin County (Stuart)            421.5
  3. West Boca Raton High School         333   4. Olympic Heights (Boca Raton)        276
  5. Okeechobee                          189   6. South Fork (Stuart)                 154
  7. Dwyer High School                   131   8. Boynton Beach High School            94