Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/2/2014 05:49 PM
                        FHSAA 2A Region 2 Championship                         
                    Hosted By:  Merritt Island High School                     
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:40.73  2011        Concord Carondelet                         
                        M. White, A. Gargalikis, C. Ray, C.Chenault       
       State:  1:42.35  2008        Bolles                                     
                        A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
               1:45.88  AA-A
               1:47.88  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Eastside (Gainesville)                                     1:56.12        
  2  Merritt Island                                             1:56.95        
  3  Satellite (Satellite Beach)                                2:02.16        
  4  Titusville                                                 2:03.72        
  5  Eustis                                                     2:04.00        
  6  South Lake (Groveland)                                     2:07.88        
  7  Lecanto-FL                                                 2:08.53        
  8  Mount Dora                                                 2:10.03        
  9  Space Coast (Cocoa)                                        2:12.32        
 10  Astronaut (Titusville)                                     2:13.23        
 11  Crystal River                                              2:15.62        
 12  Bishop Moore (Orlando)                                     2:19.11        
 13  Pasco (Dade City)-FL                                       2:19.76        
 14  Rockledge                                                  2:23.02        
 15  Hudson-FL                                                  2:23.14        
 16  Tavares                                                    2:24.97        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:28.02  2012        Bolles                                     
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:34.34  AA-A
               1:35.97  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Rockledge                                                  1:45.06        
  2  Eastside (Gainesville)                                     1:46.12        
  3  Crystal River                                              1:46.17        
  4  Land O'Lakes-FL                                            1:47.10        
  5  Titusville                                                 1:50.62        
  6  Springstead (Spring Hill)-FL                               1:52.39        
  7  Mount Dora                                                 1:53.37        
  8  Bishop Moore (Orlando)                                     1:54.05        
  9  Lecanto-FL                                                 1:54.05        
 10  Hudson-FL                                                  1:54.41        
 11  Citrus (Inverness)                                         1:54.70        
 12  Astronaut (Titusville)                                     1:54.75        
 13  Tavares                                                    1:55.11        
 14  Fivay (Hudson)-FL                                          1:55.14        
 15  South Lake (Groveland)                                     1:55.71        
 16  Merritt Island                                             1:55.84        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:42.81  2008        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:45.37  2010        Lauren Driscoll, A-Heritage, A-Heritage Pla
               1:49.35  AA-A
               1:51.07  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Balbuena, Kirschtine          FR Eastside                  1:55.07        
  2  Willis, Cheyenne              11 Tavares                   1:59.16        
  3  Morrissey, Kathryn            11 Eustis                    2:00.54        
  4  Owens, Emily                  JR Bishop Moore              2:01.50        
  5  Macaisa, Lauren                  Lecanto-FL                2:02.93        
  6  Dumoulin, Caroline               Merritt Island            2:03.84        
  7  Cockey, Ava Joy               FR Eastside                  2:05.15        
  8  Nelson, Galina                11 Eustis                    2:05.47        
  9  Graf, Julianna                   Titusville                2:08.04        
 10  Jones, Alyssa                    Titusville                2:09.79        
 11  McDowell, Brianna                Rockledge                 2:10.51        
 12  Haught, Jamie                 12 Dunnellon                 2:11.41        
 13  Lane, Anna M                  11 Crystal River             2:12.05        
 14  Fielder, Allyson N            JR Springstead-FL            2:12.63        
 15  Kornowski, Kailie                Mount Dora                2:13.05        
 16  Davila, Natasha               FR Bishop Moore              2:13.24        
 17  Edelmann, Sabrina                Titusville                2:13.62        
 18  Prins, Emily                  SR Eastside                  2:14.39        
 19  Vega, Sabrina                 SR Eastside                  2:15.00        
 20  Rindo, Trinity                FR Land O'Lakes-FL           2:15.33        
 21  Hecky, Saundra                 7 Space Coast               2:15.60        
 22  Schmid, Zoie                     Astronaut (Titus          2:17.87        
 23  Price, Amelia B               10 Crystal River             2:18.28        
 24  Nelson, Jessica               10 Satellite                 2:19.12        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.83  2009        Tom Schields, HuntingtonBchCA              
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:39.30  AA-A
               1:40.99  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Willis, Wyatt G                  Cocoa                     1:49.29        
  2  Quint, Logan                  11 Tavares                   1:51.40        
  3  Kennedy, Ethan T              10 Crystal River             1:53.38        
  4  Tatro, Tyler                     Titusville                1:54.29        
  5  Reilly, Thomas                12 Dunnellon                 1:56.36        
  6  Verkaik, Braden               11 Eustis                    1:58.37        
  7  Alcala, Fernan                JR Bishop Moore              1:58.93        
  8  McMahan, Logan                12 Wesley Chapel-FL          2:00.26        
  9  Andronescu, Noah                 Rockledge                 2:01.18        
 10  Lewis, Jonathan                  Titusville                2:01.80        
 11  Steel, Luke                   10 Citrus                    2:02.13        
 12  Heinzman, Michael (Seth)         Lecanto-FL                2:03.34        
 13  Salmon, Jackson               11 Satellite                 2:03.75        
 14  Bissell, Charles              11 Hudson-FL                 2:04.39        
 15  Thomas, Joseph                   Astronaut (Titus          2:04.51        
 16  Schofield, Jonathan           FR Eastside                  2:05.17        
 17  Jin, Kevin                    FR Eastside                  2:05.76        
 18  Monus, Tyler                     Rockledge                 2:05.86        
 19  White, Jonathon                  Titusville                2:06.36        
 20  Balogh, Zachary               10 Pasco-FL                  2:07.70        
 21  McDowell, Johnathan           11 Hudson-FL                 2:07.75        
 22  Zhang, Lawrence               FR Eastside                  2:08.04        
 23  Hyland, Matt                     Mount Dora                2:08.13        
 24  Benton, Chance                SR Eau Gallie                2:08.41        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:02.84  AA-A
               2:04.94  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Keymont, Dani                    Merritt Island            2:14.74        
  2  Hohne, Maggie                 12 South Lake                2:15.41        
  3  Schrader, Ashley              FR Land O'Lakes-FL           2:23.36        
  4  Nordelo, Katie                10 Lake Weir                 2:24.41        
  5  Songayab, Hannah              SO Eastside                  2:27.86        
  6  Conklin, Kori                 12 Space Coast               2:31.87        
  7  DeJohn, Sadie                 SR Land O'Lakes-FL           2:32.64        
  8  Downs, Kira                    9 Satellite                 2:33.28        
  9  Mardis, Chesney               12 Eustis                    2:33.90        
 10  Colvin, Emma                     Titusville                2:34.04        
 11  Lund, Olyvia                  10 Bayside                   2:34.08        
 12  Summers, Sierra               12 South Lake                2:35.35        
 13  Tovkach, Tara                 JR Eastside                  2:36.28        
 14  Chu, Katharine                SR Eastside                  2:36.78        
 15  Hohne, Christina               9 South Lake                2:37.14        
 16  Benson, Sierra                   Titusville                2:37.35        
 17  McDonald, Sarah               SR Eastside                  2:37.99        
 18  Swartz, Cassandra                Lecanto-FL                2:38.16        
 19  Murphy, Kirsten               FR Bishop Moore              2:39.38        
 20  Backus, Anna                     Titusville                2:40.13        
 21  Ross, Janie                      Titusville                2:42.14        
 22  Baena, Melanie                SO Bishop Moore              2:42.18        
 23  Waldo, Nicole                 11 Space Coast               2:42.79        
 24  Santos, Megan                  9 Tavares                   2:44.57        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:50.73  AA-A
               1:52.91  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Holmes, Matt                     Rockledge                 1:53.84        
  2  Tatro, Evan                      Titusville                2:04.15        
  3  Lynch, Conor                  10 South Lake                2:06.20        
  4  Earnheart, Dylan L            12 Crystal River             2:07.23        
  5  Trammell, Ryan                SR Bishop Moore              2:07.63        
  6  Wheeler, Jordan               SR Land O'Lakes-FL           2:08.25        
  7  Steel, Jake                   12 Citrus                    2:09.90        
  8  Christensen, Braden              Palm Bay                  2:13.00        
  9  Lane, Dennis                  11 Bayside                   2:13.36        
 10  Haeker, Josh                  SO Eastside                  2:13.44        
 11  Phillips, Parker              SR Land O'Lakes-FL           2:15.57        
 12  Filler, Bobby                    Titusville                2:17.22        
 13  Molnar, Michael J             JR Springstead-FL            2:17.43        
 14  Jones, Collen                    Rockledge                 2:19.57        
 15  Wilson, William               11 Pasco-FL                  2:20.95        
 16  Boutin, Carl P                FR Springstead-FL            2:21.17        
 17  Hicks-Fredenburg, Glade          Rockledge                 2:21.25        
 18  Ronald, Harrison                 Mount Dora                2:21.57        
 19  McKinnon, Colin               10 Satellite                 2:21.95        
 20  Penn, Steven R                09 Crystal River             2:26.08        
 21  Machin, Andy                  FR Lecanto-FL                2:26.50        
 22  Hernandez, Evan               SO Bishop Moore              2:27.11        
 23  Pan, Harold                   SO Eastside                  2:27.53        
 24  Brockway, Sam J               JR Springstead-FL            2:27.56        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.99  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.35  AA-A
               23.75  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  MacDonald, Jordan                Titusville                  24.70        
  2  Sanchez, Grace                SO Eastside                    24.96        
  3  McGarrigle, Jamie             10 Satellite                   25.26        
  4  McMenamin, Bryce              10 Pasco-FL                    26.07        
  5  Talbert, Tori                    Titusville                  26.11        
  6  Boyette, Sarah                   Astronaut (Titus            26.31        
  7  MacArthur, Alexis             FR Bishop Moore                26.98        
  8  Newsome, Katie                FR Bishop Moore                27.06        
  9  Thompson, Taylor                 Titusville                  27.07        
 10  Fletcher, Briana              SR Eastside                    27.13        
 11  Matteson, Jessica                Titusville                  27.13        
 12  Chase, Kathryn                SO Eastside                    27.32        
 13  Fish, Makenzie                SR Land O'Lakes-FL             27.63        
 14  Van Woesik, Kelly             10 Satellite                   27.67        
 15  Fernandez, Aimee              JR Land O'Lakes-FL             28.05        
 16  Dumoulin, Kate                   Merritt Island              28.19        
 17  Epaillard, Claire                Mount Dora                  28.25        
 18  DeMaso, Ana                   SR Bishop Moore                28.27        
 19  Swartz, Abigail                  Lecanto-FL                  28.32        
 20  Rodriguez, Brianna            JR Land O'Lakes-FL             28.58        
 21  Gonzalez, Anna                FR Eastside                    28.74        
 22  Flanagan, Brittany            12 Space Coast                 28.83        
 23  Phillips, Anna                12 Satellite                   29.16        
 24  Jensen, Brooke                10 Eustis                      29.28        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.36  2013        Caleb Dressell, Bolles                       
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.79  AA-A
               21.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Smoak, Connor                 JR Eau Gallie                  22.09        
  2  Barnes, Alex                     Rockledge                   22.54        
  3  Patterson, Trey T             JR Springstead-FL              23.15        
  4  Perdue, Charlie               12 Satellite                   23.19        
  5  Slaby, Benjamin                  Mount Dora                  23.20        
  6  Daniels, Zachary              12 Fivay (Hudson)-FL           23.34        
  7  Volk, Eric                       Merritt Island              23.47        
  8  Adu, Karo                     FR Eastside                    23.67        
  9  Combs, Anderson               11 Hudson-FL                   23.69        
 10  Buckingham, Garrett              Titusville                  23.73        
 11  Corbin, Adam                     Astronaut (Titus            23.91        
 12  Cross, Ryan                   12 Tavares                     23.92        
 13  Griswold, Brent               10 Eustis                      24.07        
 14  Pierovich, Max                JR Land O'Lakes-FL             24.14        
 15  Penn, Jacob M                 11 Crystal River               24.24        
 16  Ordner, Sean                     Rockledge                   24.27        
 17  Devisfruto, Shawn             11 Wesley Chapel-FL            24.30        
 18  Whitaker, Lane                11 Hernando (Brkvl)-FL         24.64        
 19  Bauer, Jake                    9 Satellite                   24.67        
 20  Marschke, Roger               12 Weeki Wachee-FL             24.69        
 21  Brown, AJ                        Rockledge                   24.73        
 22  Anderson Cro, Andrew             Rockledge                   24.77        
 23  Douglas, Patrick              12 Fivay (Hudson)-FL           24.93        
 24  Hightower, Alex                  Titusville                  24.99        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Peng, Naomi                   SO Eastside                   432.75        
  2  Luis, Domineeka               11 Hudson-FL                  415.90        
  3  Fillmer, Maddie               FR Eastside                   414.75        
  4  Howell, Brittany              10 Atlantic                   352.35        
  5  Aragona, Ashley                  Titusville                 349.65        
  6  Jones, Alyssa                  9 Atlantic                   348.30        
  7  Ingalls, Darienne             SR Land O'Lakes-FL            342.55        
  8  Simmons, Maddy                   Titusville                 315.20        
  9  Crooks, Casey                  9 Satellite                  310.40        
 10  Parker, Stevi                    Titusville                 288.75        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Douglas, Patrick              12 Fivay (Hudson)-FL          392.95        
  2  Jones, Jeff                      Titusville                 351.30        
  3  Meholic, Michael                 Merritt Island             321.70        
  4  Lewis, Michael C              11 Crystal River              314.40        
  5  Grant, Brock                  11 Satellite                  302.45        
  6  Liston, Dante D               11 Crystal River              300.70        
  7  Geraghty, Matt                   Rockledge                  292.40        
  8  Mazzo, Gene                      Cocoa                      288.20        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.78  2014        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.83  2010        Chelsie Britt, Lake Highland, Lake Highland  
               55.02  AA-A
               56.12  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  MacDonald, Jordan                Titusville                  58.07        
  2  Spalding, Isabelle            SR Bishop Moore                58.26        
  3  Lampotang, Stephanie          SO Eastside                    59.85        
  4  Srinivasan, Meera             JR Eastside                  1:01.64        
  5  Dumoulin, Caroline               Merritt Island            1:02.03        
  6  Schrader, Ashley              FR Land O'Lakes-FL           1:02.10        
  7  Massey, Sarah                 11 Pasco-FL                  1:02.22        
  8  McKay, Connor                 SR Land O'Lakes-FL           1:02.89        
  9  O'Toole, Hannah               11 Satellite                 1:03.51        
 10  Nordelo, Katie                10 Lake Weir                 1:04.59        
 11  Songayab, Hannah              SO Eastside                  1:06.63        
 12  Overa, Sara M                 SR Springstead-FL            1:06.73        
 13  Blazek, Kaileah               12 South Lake                1:08.37        
 14  Summers, Sierra               12 South Lake                1:08.43        
 15  Matheney, Brittany             9 Belleview                 1:08.95        
 16  Bunkin, Tess                  SO Eastside                  1:09.43        
 17  Hecky, Saundra                 7 Space Coast               1:10.32        
 18  Epaillard, Claire                Mount Dora                1:10.64        
 19  Colvin, Emma                     Titusville                1:11.04        
 20  Cahoon, Marissa               FR Land O'Lakes-FL           1:12.96        
 21  Hohne, Christina               9 South Lake                1:13.32        
 22  McCann, Meghan                   Merritt Island            1:13.49        
 23  Pawlak, Sophie                JR Land O'Lakes-FL           1:15.93        
 24  Clarkston, Emmalyne            9 Satellite                 1:16.63        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.81  2013        Caleb Dressell, Bolles                       
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               49.51  AA-A
               50.49  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Barnes, Alex                     Rockledge                   53.09        
  2  Wheeler, Jordan               SR Land O'Lakes-FL             54.32        
  3  Quint, Logan                  11 Tavares                     54.95        
  4  Alcala, Fernan                JR Bishop Moore                55.01        
  5  Reyes, Luis                   11 Belleview                   55.31        
  6  Smith, Jacob                     Palm Bay                    56.38        
  7  Earnheart, Dylan L            12 Crystal River               56.55        
  8  Ramsey, Jabari                FR Land O'Lakes-FL             57.57        
  9  Zhou, Lucas                   SR Eastside                    57.75        
 10  Lane, Dennis                  11 Bayside                     59.16        
 11  Erickson, Lucas               12 Space Coast                 59.25        
 12  Minter, Will                  12 Lake Weir                   59.44        
 13  Molnar, Michael J             JR Springstead-FL            1:00.26        
 14  Thomas, Joseph                   Astronaut (Titus          1:00.83        
 15  Saslo, Jordan                  9 Citrus                    1:00.89        
 16  Ronald, Harrison                 Mount Dora                1:00.99        
 17  Duke, Dalton                  11 Fivay (Hudson)-FL         1:01.09        
 18  Ramsey, Lane                     Lecanto-FL                1:01.10        
 19  Lewis, Jonathan                  Titusville                1:01.58        
 20  Haeker, Josh                  SO Eastside                  1:02.14        
 21  Hernandez, Evan               SO Bishop Moore              1:02.35        
 22  Nyffenegger, Jesse            12 Satellite                 1:02.86        
 23  Monus, Tyler                     Rockledge                 1:02.95        
 24  Hightower, Alex                  Titusville                1:03.53        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  48.15  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                     
       State:  48.73  2002        Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray                
               50.68  AA-A
               51.51  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  McGarrigle, Jamie             10 Satellite                   54.73        
  2  Sanchez, Grace                SO Eastside                    55.09        
  3  Thai, Megan                   SO Land O'Lakes-FL             56.35        
  4  Nelson, Galina                11 Eustis                      57.30        
  5  Boyette, Sarah                   Astronaut (Titus            57.91        
  6  McMenamin, Bryce              10 Pasco-FL                    58.38        
  7  Talbert, Tori                    Titusville                  58.60        
  8  Thompson, Taylor                 Titusville                1:00.17        
  9  Fish, Makenzie                SR Land O'Lakes-FL           1:00.70        
 10  Fletcher, Briana              SR Eastside                  1:01.19        
 11  Van Woesik, Kelly             10 Satellite                 1:01.47        
 12  Backus, Anna                     Titusville                1:02.15        
 13  Price, Amelia B               10 Crystal River             1:02.16        
 14  Hartley, Tori                 SR Land O'Lakes-FL           1:02.19        
 15  Vega, Sabrina                 SR Eastside                  1:02.42        
 16  Schmid, Zoie                     Astronaut (Titus          1:02.67        
 17  Phillips, Anna                12 Satellite                 1:02.73        
 18  Rodriguez, Brianna            JR Land O'Lakes-FL           1:03.95        
 19  Marren, Maria                    Titusville                1:04.12        
 20  Gonzalez, Anna                FR Eastside                  1:04.15        
 21  Blair, Olivia                  9 Weeki Wachee-FL           1:04.62        
 22  DeMaso, Ana                   SR Bishop Moore              1:04.66        
 23  Vogt, Samantha                   Astronaut (Titus          1:04.86        
 24  Byrne, Angela T               12 Crystal River             1:05.78        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               45.40  AA-A
               46.08  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Laughlin, Jack                10 Atlantic                    51.06        
  2  Tatro, Evan                      Titusville                  51.08        
  3  Reyes, Luis                   11 Belleview                   51.34        
  4  Adu, Karo                     FR Eastside                    52.05        
  5  Verkaik, Braden               11 Eustis                      52.09        
  6  Filkin, Theodore              10 Tavares                     52.18        
  7  Perdue, Charlie               12 Satellite                   52.46        
  8  Slaby, Benjamin                  Mount Dora                  52.53        
  9  Buckingham, Garrett              Titusville                  52.58        
 10  Seale, Jeremiah                  Titusville                  52.86        
 11  Combs, Anderson               11 Hudson-FL                   53.02        
 12  McDowell, Johnathan           11 Hudson-FL                   53.10        
 13  Penn, Jacob M                 11 Crystal River               53.17        
 14  Corbin, Adam                     Astronaut (Titus            53.22        
 15  Devisfruto, Shawn             11 Wesley Chapel-FL            53.27        
 16  Cross, Ryan                   12 Tavares                     53.29        
 17  Patterson, Trey T             JR Springstead-FL              53.48        
 18  Minter, Will                  12 Lake Weir                   53.87        
 19  Zayas, Jared                     Rockledge                   54.09        
 20  Mahony, Triston                  Titusville                  54.25        
 21  Heinzman, Caleb                  Lecanto-FL                  54.74        
 22  Griswold, Brent               10 Eustis                      55.46        
 23  Vasuvasam, Tyler              FR Land O'Lakes-FL             55.66        
 24  Bryant, Austin                12 Zephyrhills-FL              55.79        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:31.38  2013        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.91  1999        Janelle Atkinson, Bolles, Jacksonville     
               4:52.32  AA-A
               4:57.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Owens, Emily                  JR Bishop Moore              5:21.67        
  2  Morrissey, Kathryn            11 Eustis                    5:27.35        
  3  Cockey, Ava Joy               FR Eastside                  5:32.49        
  4  Imperialbobis, Pierce         SO Land O'Lakes-FL           5:39.28        
  5  Haught, Jamie                 12 Dunnellon                 5:43.17        
  6  Heloire, Coline                  Merritt Island            5:43.25        
  7  Lane, Anna M                  11 Crystal River             5:47.14        
  8  McDowell, Brianna                Rockledge                 5:48.02        
  9  Downs, Kira                    9 Satellite                 5:49.91        
 10  Jones, Alyssa                    Titusville                5:52.16        
 11  Fielder, Allyson N            JR Springstead-FL            5:54.01        
 12  Blazek, Kaileah               12 South Lake                5:54.45        
 13  Edelmann, Sabrina                Titusville                5:56.42        
 14  Davila, Natasha               FR Bishop Moore              6:03.73        
 15  DeJohn, Sadie                 SR Land O'Lakes-FL           6:05.82        
 16  Prins, Emily                  SR Eastside                  6:15.92        
 17  Jaeger, Olivia                JR Eastside                  6:18.66        
 18  Knack, Leah K                 10 Crystal River             6:24.24        
 19  Baysinger, Alex                  Rockledge                 6:24.42        
 20  Turner, Marissa                  Titusville                6:25.26        
 21  Dong, Celena                  SO Eastside                  6:27.89        
 22  Sawl, Anne                    FR Land O'Lakes-FL           6:31.69        
 23  Ramos, Jessica                 8 Space Coast               6:32.55        
 24  Santos, Megan                  9 Tavares                   6:33.16        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:13.87  2013        Jack Conger, Good Counsel,MD               
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:30.05  AA-A
               4:35.06  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Willis, Wyatt G                  Cocoa                     4:59.05        
  2  Kennedy, Ethan T              10 Crystal River             5:07.63        
  3  Reilly, Thomas                12 Dunnellon                 5:10.75        
  4  Andronescu, Noah                 Rockledge                 5:22.55        
  5  McMahan, Logan                12 Wesley Chapel-FL          5:23.77        
  6  Jones, Collen                    Rockledge                 5:29.58        
  7  McKinnon, Colin               10 Satellite                 5:32.73        
  8  Steel, Luke                   10 Citrus                    5:33.13        
  9  Phillips, Parker              SR Land O'Lakes-FL           5:33.62        
 10  Mastykarz, Cameron            11 Zephyrhills-FL            5:40.59        
 11  Salmon, Jackson               11 Satellite                 5:40.95        
 12  White, Jonathon                  Titusville                5:41.86        
 13  Sarris, Justin                   Lecanto-FL                5:43.22        
 14  Nyffenegger, Jesse            12 Satellite                 5:43.29        
 15  Schofield, Jonathan           FR Eastside                  5:45.21        
 16  Verkaik, Garrett               9 Eustis                    5:45.97        
 17  Penn, Steven R                09 Crystal River             5:48.68        
 18  Starz, Zack *                 FR Springstead-FL            5:54.41        
 19  Hyland, Matt                     Mount Dora                5:55.11        
 20  Earley, Lane M                SO Leesburg                  5:56.36        
 21  Machin, Andy                  FR Lecanto-FL                5:57.38        
 22  Kracsun, Aaron                   Merritt Island            5:58.95        
 23  Balogh, Zachary               10 Pasco-FL                  6:01.89        
 24  Zhang, Lawrence               FR Eastside                  6:04.97        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:31.18  2012        Baylor, TN                                 
                        K. Vredeveld,A.Yearwood,K.John-Williams,B.Deveaux 
       State:  1:33.90  2009        Bolles (Jacksonville)                      
                        M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
               1:36.23  AA-A
               1:37.78  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Eastside (Gainesville)                                     1:43.23        
  2  Titusville                                                 1:43.67        
  3  Bishop Moore (Orlando)                                     1:46.95        
  4  Merritt Island                                             1:47.56        
  5  Land O'Lakes-FL                                            1:49.26        
  6  Pasco (Dade City)-FL                                       1:49.53        
  7  Astronaut (Titusville)                                     1:54.40        
  8  Space Coast (Cocoa)                                        1:54.47        
  9  Satellite (Satellite Beach)                                1:55.85        
 10  Mount Dora                                                 1:57.08        
 11  Lecanto-FL                                                 1:57.42        
 12  Crystal River                                              1:57.55        
 13  Rockledge                                                  1:59.69        
 14  South Lake (Groveland)                                     2:02.12        
 15  Bayside (Palm Bay)                                         2:05.26        
 16  Hudson-FL                                                  2:05.43        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles                                     
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:25.18  AA-A
               1:26.61  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Rockledge                                                  1:33.73        
  2  Fivay (Hudson)-FL                                          1:36.86        
  3  Titusville                                                 1:37.10        
  4  Springstead (Spring Hill)-FL                               1:37.63        
  5  Mount Dora                                                 1:38.81        
  6  Pasco (Dade City)-FL                                       1:39.33        
  7  Astronaut (Titusville)                                     1:39.62        
  8  Eustis                                                     1:39.87        
  9  Land O'Lakes-FL                                            1:40.18        
 10  Crystal River                                              1:42.06        
 11  Eastside (Gainesville)                                     1:42.08        
 12  Bishop Moore (Orlando)                                     1:42.52        
 13  Weeki Wachee-FL                                            1:43.58        
 14  Wesley Chapel-FL                                           1:43.96        
 15  Merritt Island                                             1:44.02        
 16  Eau Gallie (Melbourne)                                     1:45.59        
 17  Space Coast (Cocoa)                                        1:45.59        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               55.39  AA-A
               56.62  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Balbuena, Kirschtine          FR Eastside                    57.77        
  2  Hohne, Maggie                 12 South Lake                  58.29        
  3  Willis, Cheyenne              11 Tavares                   1:01.09        
  4  Lampotang, Stephanie          SO Eastside                  1:01.44        
  5  Spalding, Isabelle            SR Bishop Moore              1:02.06        
  6  Massey, Sarah                 11 Pasco-FL                  1:02.09        
  7  Macaisa, Lauren                  Lecanto-FL                1:03.89        
  8  Graf, Julianna                   Titusville                1:05.71        
  9  Heloire, Coline                  Merritt Island            1:06.95        
 10  Kornowski, Kailie                Mount Dora                1:07.13        
 11  McKay, Connor                 SR Land O'Lakes-FL           1:07.31        
 12  Matteson, Jessica                Titusville                1:07.92        
 13  Imperialbobis, Pierce         SO Land O'Lakes-FL           1:08.02        
 14  MacArthur, Alexis             FR Bishop Moore              1:08.42        
 15  Matheney, Brittany             9 Belleview                 1:09.24        
 16  Hartley, Tori                 SR Land O'Lakes-FL           1:10.34        
 17  Overa, Sara M                 SR Springstead-FL            1:11.66        
 18  Jensen, Brooke                10 Eustis                    1:12.40        
 19  Chase, Kathryn                SO Eastside                  1:12.42        
 20  Rindo, Trinity                FR Land O'Lakes-FL           1:12.95        
 21  Brown, Sarah                  12 Satellite                 1:12.98        
 22  Clemmer, Rachel M             SO Leesburg                  1:13.54        
 23  Swartz, Abigail                  Lecanto-FL                1:13.59        
 24  Pringle, Anna                    Titusville                1:13.61        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles                          
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.95  AA-A
               51.23  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Smoak, Connor                 JR Eau Gallie                  55.71        
  2  Lynch, Conor                  10 South Lake                  55.74        
  3  Tatro, Tyler                     Titusville                  58.59        
  4  Duke, Dalton                  11 Fivay (Hudson)-FL           58.88        
  5  Laughlin, Jack                10 Atlantic                    59.05        
  6  Seale, Jeremiah                  Titusville                1:00.06        
  7  Christensen, Braden              Palm Bay                  1:00.31        
  8  Erickson, Lucas               12 Space Coast               1:00.49        
  9  Pierovich, Max                JR Land O'Lakes-FL           1:01.02        
 10  Sisto, Quynn F                11 Crystal River             1:01.15        
 11  Zhou, Lucas                   SR Eastside                  1:01.64        
 12  Bissell, Charles              11 Hudson-FL                 1:02.47        
 13  Saslo, Jordan                  9 Citrus                    1:02.52        
 14  Filler, Bobby                    Titusville                1:02.67        
 15  Heinzman, Michael (Seth)         Lecanto-FL                1:02.92        
 16  Pan, Harold                   SO Eastside                  1:03.18        
 17  Zayas, Jared                     Rockledge                 1:03.54        
 18  Daly, Finn                       Titusville                1:04.43        
 19  Mastykarz, Cameron            11 Zephyrhills-FL            1:04.64        
 20  Tilly, Brendon                11 North Marion              1:06.14        
 21  Earley, Lane M                SO Leesburg                  1:06.19        
 22  Morrison, Hunter G            11 Crystal River             1:06.23        
 23  Fransbergen, Lucke               Mount Dora                1:06.26        
 24  Brockway, Sam J               JR Springstead-FL            1:07.05        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.75  2009        Kasey Carlson, Walnut Creek,CA             
       State:  1:01.73  2008        Lindsey McKnight, Douglas, Douglas         
               1:03.46  AA-A
               1:04.89  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Keymont, Dani                    Merritt Island            1:05.56        
  2  Thai, Megan                   SO Land O'Lakes-FL           1:13.67        
  3  O'Toole, Hannah               11 Satellite                 1:14.10        
  4  Tovkach, Tara                 JR Eastside                  1:14.59        
  5  Mardis, Chesney               12 Eustis                    1:16.19        
  6  McDonald, Sarah               SR Eastside                  1:16.72        
  7  Clemmer, Rachel M             SO Leesburg                  1:18.84        
  8  Lund, Olyvia                  10 Bayside                   1:19.75        
  9  Rafalovich, Jenny             JR Land O'Lakes-FL           1:20.04        
 10  Conklin, Kori                 12 Space Coast               1:20.21        
 11  Bunkin, Tess                  SO Eastside                  1:20.37        
 12  Benson, Sierra                   Titusville                1:20.44        
 13  Swartz, Cassandra                Lecanto-FL                1:20.73        
 14  Murphy, Kirsten               FR Bishop Moore              1:20.87        
 15  McGarrigle, Kaley             12 Satellite                 1:21.06        
 16  Huff, Emma                       Merritt Island            1:22.12        
 17  Ross, Janie                      Titusville                1:22.68        
 18  Donatelli, Charla             11 Satellite                 1:22.84        
 19  Vogt, Samantha                   Astronaut (Titus          1:23.14        
 20  Eberhart, Shanequa               Mount Dora                1:23.18        
 21  Baena, Melanie                SO Bishop Moore              1:23.28        
 22  Evans, Selina                 12 Space Coast               1:23.40        
 23  Pringle, Anna                    Titusville                1:23.40        
 24  Chu, Katharine                SR Eastside                  1:24.55        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  53.39  2013        Steven Stumph, Campolindo, CA                
       State:  54.72  2004        Bradley Ally, St Thomas Aq., Pensacola       
               56.57  AA-A
               57.64  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Holmes, Matt                     Rockledge                   59.67        
  2  Trammell, Ryan                SR Bishop Moore              1:02.41        
  3  Ramsey, Jabari                FR Land O'Lakes-FL           1:04.09        
  4  Sisto, Quynn F                11 Crystal River             1:04.17        
  5  Filkin, Theodore              10 Tavares                   1:04.66        
  6  Zhong, Andy                   JR Eastside                  1:05.80        
  7  Daniels, Zachary              12 Fivay (Hudson)-FL         1:05.83        
  8  Steel, Jake                   12 Citrus                    1:06.97        
  9  Smith, Jacob                     Palm Bay                  1:07.01        
 10  Mahony, Triston                  Titusville                1:08.06        
 11  Appleton, Gordon W            SR Springstead-FL            1:08.69        
 12  Volk, Eric                       Merritt Island            1:09.31        
 13  Hicks-Fredenburg, Glade          Rockledge                 1:09.81        
 14  Legare, Tim                      Titusville                1:09.95        
 15  English, Samuel                  Titusville                1:10.07        
 16  Boutin, Carl P                FR Springstead-FL            1:11.55        
 17  Wilson, William               11 Pasco-FL                  1:11.89        
 18  Huang, Anthony                SO Eastside                  1:12.39        
 19  Ramsey, Lane                     Lecanto-FL                1:12.57        
 20  Beitel, Dalton                   Titusville                1:13.85        
 21  Verkaik, Garrett               9 Eustis                    1:15.87        
 22  Cohee, Chane                   9 Satellite                 1:15.94        
 23  Walters, Brady                   Lecanto-FL                1:16.32        
 24  Lee, Nathan                      Rockledge                 1:16.33        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:20.42  2013        Concord Carondelet                         
                        Chenault, Amberg,Murphy, White                    
       State:  3:23.43  2012        Saint Andrew's (Boca Raton)                
                        T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
               3:29.26  AA-A
               3:32.56  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Eastside (Gainesville)                                     3:48.40        
  2  Titusville                                                 3:51.19        
  3  Land O'Lakes-FL                                            3:55.67        
  4  Bishop Moore (Orlando)                                     3:58.14        
  5  Eustis                                                     4:06.03        
  6  South Lake (Groveland)                                     4:06.42        
  7  Pasco (Dade City)-FL                                       4:12.44        
  8  Lecanto-FL                                                 4:17.71        
  9  Crystal River                                              4:18.84        
 10  Space Coast (Cocoa)                                        4:28.06        
 11  Merritt Island                                             4:29.02        
 12  Tavares                                                    4:29.58        
 13  Rockledge                                                  4:29.93        
 14  Mount Dora                                                 4:37.35        
 15  Astronaut (Titusville)                                     4:42.06        
 16  Hudson-FL                                                  4:42.94        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles                                     
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:07.00  AA-A
               3:10.08  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Crystal River                                              3:29.21        
  2  Titusville                                                 3:32.61        
  3  Land O'Lakes-FL                                            3:35.23        
  4  Tavares                                                    3:36.60        
  5  Hudson-FL                                                  3:38.85        
  6  Eastside (Gainesville)                                     3:40.34        
  7  Eustis                                                     3:42.15        
  8  Lecanto-FL                                                 3:42.99        
  9  South Lake (Groveland)                                     3:43.15        
 10  Rockledge                                                  3:45.43        
 11  Wesley Chapel-FL                                           3:47.34        
 12  Citrus (Inverness)                                         3:48.70        
 13  Satellite (Satellite Beach)                                3:48.96        
 14  Pasco (Dade City)-FL                                       3:51.74        
 15  Springstead (Spring Hill)-FL                               3:54.95        
 16  Mount Dora                                                 3:55.81