2014 FHSAA District Cross Country Meet Results
  Class 2A, District 8

HY-TEK's Meet Manager
                     FHSAA Class 2A, District 8 - 10/30/2014                     
                              Lake Nona High School                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 5k Run CC Class 2A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 McAnally, Audrey             Trinity Prep          19:49.10    1             
  2 Cooper, Caroline             Lake Highlan          20:08.30    2             
  3 Hopkins, Ciara               Montverde Academy     20:09.60                  
  4 Stockton, Rachel             Lake Highlan          21:02.80    3             
  5 Skipper, Elizabeth           Bishop Moore          21:05.10    4             
  6 Andrew, Claire               Lake Highlan          21:05.40    5             
  7 Lundy, Bella                 Trinity Prep          21:07.80    6             
  8 Hatton, Alyssa               Bishop Moore          21:10.50    7             
  9 Kraut, Demme                 Lake Highlan          21:13.50    8             
 10 Blumenfeld, Sofia            Trinity Prep          21:25.90    9             
 11 Bucken, Hadley               Bishop Moore          21:35.40   10             
 12 Job, Gerri                   Bishop Moore          21:58.40   11             
 13 Rifai, Maya                  Montverde Academy     22:00.80                  
 14 Yergey, Martha               Lake Highlan          22:02.00   12             
 15 Pisello, Sophia              Trinity Prep          22:09.10   13             
 16 Demetriades, Olivia          Trinity Prep          22:19.30   14             
 17 Guvenc, Victoria             Lake Highlan          22:23.30   15             
 18 Sheppard, Elyse              Bishop Moore          22:26.40   16             
 19 Sleigh, Kiera                Bishop Moore          22:32.30   17             
 20 Poulin, Florence             Bishop Moore          22:54.80   18             
 21 Skidelsky, Kalie             Lake Highlan          22:58.00   19             
 22 Johnson, Meagan              Trinity Prep          23:12.20   20             
 23 Dolle, Lindsey               Trinity Prep          23:17.90   21             
 24 Duncan, Mary                 Atlantic Hig          24:17.00                  
 25 Young, Olivia                Montverde Academy     24:49.20                  
 26 Adkins, Addison              Montverde Academy     25:11.70                  
 27 Dikenson, Perancia           Jones High School     27:32.10                  
 28 Charles, Chanika             Jones High School     31:34.90                  
 29 Ojeda, Praxides              Atlantic Hig          34:01.10                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lake Highland Prep School    30    2    3    5    8   12   15   19          
      Total Time:  1:45:32.00                                                    
         Average:    21:06.40                                                    
   2 Trinity Preparatory Schoo    43    1    6    9   13   14   20   21          
      Total Time:  1:46:51.20                                                    
         Average:    21:22.24                                                    
   3 Bishop Moore Catholic Hig    48    4    7   10   11   16   17   18          
      Total Time:  1:48:15.80                                                    
         Average:    21:39.16                                                    



Event 4  Boys 5k Run CC Class 2A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Cook, Charles                Trinity Prep          15:45.80    1             
  2 Millson, Jesse               Trinity Prep          15:46.70    2             
  3 Mandato, Trenton             Trinity Prep          16:09.40    3             
  4 Skidelsky, Tyler             Lake Highlan          16:17.60    4             
  5 Goldstein, Aaron             Trinity Prep          16:42.30    5             
  6 Salas, Patrick               Trinity Prep          16:47.40    6             
  7 Bobo, John                   Lake Highlan          16:49.60    7             
  8 Copenhaver, Preston          Trinity Prep          17:09.10    8             
  9 Valiquette, Ryder            Montverde Academy     17:14.70    9             
 10 Cherry, Bo                   Trinity Prep          17:33.80   10             
 11 Sawyer, Colin                Bishop Moore          17:37.90   11             
 12 Webster, Samuel              Lake Highlan          17:39.10   12             
 13 Prendergast, Francis         Lake Highlan          18:22.40   13             
 14 Kechriotis, Christian        Lake Highlan          18:32.60   14             
 15 Kinkead, Jude                Montverde Academy     18:36.50   15             
 16 Jhaveri, Hasan               Lake Highlan          18:39.50   16             
 17 Childers, Justin             Lake Highlan          18:46.00   17             
 18 Chmielarski, Andrew          Bishop Moore          19:08.80   18             
 19 Baugher, Andrew              Atlantic Hig          19:11.80                  
 20 Guzman, Joshua               Bishop Moore          19:12.60   19             
 21 Tanelus, Lovenson            Jones High School     19:12.80   20             
 22 Davis, Joseph                Bishop Moore          19:22.10   21             
 23 Burton Johnson, Tamarick     Jones High School     19:45.40   22             
 24 Douce, Fred                  Jones High School     19:49.30   23             
 25 Cantave, Jerry               Jones High School     19:57.40   24             
 26 Tolan, Jacob                 Bishop Moore          19:59.60   25             
 27 Aviles, Saul                 Montverde Academy     20:24.00   26             
 28 Roche, John                  Bishop Moore          20:44.50   27             
 29 Cortes, Ian                  Montverde Academy     21:05.00   28             
 30 Urbano, Edward               Jones High School     21:08.80   29             
 31 Vaughn, Harry                Montverde Academy     21:10.20   30             
 32 O'Kane, Kevin                Bishop Moore          22:09.20   31             
 33 Bassy, Stevenson             Jones High School     22:59.10   32             
 34 Eckford, Willie              Jones High School     23:44.80   33             
 35 Wei, Tianqi                  Montverde Academy     24:51.70   34             
 36 Barrett, Drew                Atlantic Hig          25:08.00                  
 37 Schrader, Justin             Atlantic Hig          26:49.20                  
 38 Catinella, Gianfranco        Atlantic Hig          28:56.30                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Trinity Preparatory Schoo    17    1    2    3    5    6    8   10          
      Total Time:  1:21:11.60                                                    
         Average:    16:14.32                                                    
   2 Lake Highland Prep School    50    4    7   12   13   14   16   17          
      Total Time:  1:27:41.30                                                    
         Average:    17:32.26                                                    
   3 Bishop Moore Catholic Hig    94   11   18   19   21   25   27   31          
      Total Time:  1:35:21.00                                                    
         Average:    19:04.20                                                    
   4 Montverde Academy           108    9   15   26   28   30   34               
      Total Time:  1:38:30.40                                                    
         Average:    19:42.08                                                    
   5 Jones High School           118   20   22   23   24   29   32   33          
      Total Time:  1:39:53.70                                                    
         Average:    19:58.74