2014 FHSAA District Cross Country Meet Results
  Class 1A, District 11

HY-TEK's Meet Manager
                     FHSAA Class 1A, District 11 - 11/1/2014                     
                                  Anywhere, Fl                                   
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC Class 1A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Candiano, Sarah              Evangelical           18:56.98    1             
  2 Tomaini, Linsay              Community Sc          19:14.60    2             
  3 Barry, Sophie                Community Sc          19:40.60    3             
  4 Loshkareva, Ekaterina        Community Sc          20:14.91    4             
  5 Bleh, Marguerite             Community Sc          20:17.39    5             
  6 Richter, Jillian             Evangelical           20:22.76    6             
  7 Oliveira, Sierra             Evangelical           20:25.46    7             
  8 Flaharty, Kendall            The Canterbu          20:46.69    8             
  9 Oliveira, Moriah             Evangelical           21:00.19    9             
 10 Hilbert, Hayden              Community Sc          21:31.13   10             
 11 McDonald, Grace              Evangelical           21:34.60   11             
 12 Watt, Olivia                 Marco Island          21:37.98   12             
 13 Conejo, Grace                Saint John N          21:41.25   13             
 14 Xie, Xin                     Seacrest Cou          21:52.62   14             
 15 Yadav, Meghna                Community Sc          22:08.41   15             
 16 Quevedo, Danielle            Saint John N          22:18.60   16             
 17 Krauss, Bridget              Community Sc          22:22.29   17             
 18 Buigas, Caroline             Saint John N          22:29.85   18             
 19 Mertens, Mercedes            Marco Island          22:44.88   19             
 20 O'Brien, Hallie              Saint John N          22:45.63   20             
 21 Edwards, Jessica             The Canterbu          22:46.67   21             
 22 Stensrud, Samantha           The Canterbu          23:06.05   22             
 23 Jynella, Victoria            Southwest Fl          23:20.18                  
 24 DiMercurio, Teresa           Saint John N          23:23.55   23             
 25 Goff, Ashlyn                 Everglades C          23:45.38                  
 26 Richardson, Julia            The Canterbu          23:49.48   24             
 27 McGee, Madison               The Canterbu          23:51.29   25             
 28 Aranda, Stephanie            Moore Haven           24:14.57   26             
 29 Harvey, Adela                Evangelical           24:23.04   27             
 30 Swiersz, Sarah               Southwest Fl          24:23.27                  
 31 Sarmenta, Kaiya-Rai          Saint John N          24:23.96   28             
 32 Chien, Yimin                 Evangelical           24:34.08   29             
 33 Saluan, Katherine            Saint John N          24:55.12   30             
 34 Kantner, Jessica             First Baptis          25:01.66   31             
 35 Zarate, Danya                Marco Island          25:06.05   32             
 36 Baker, Ashleigh              First Baptis          25:08.58   33             
 37 Pizzolato-Murray, Evelyn     The Canterbu          25:15.16   34             
 38 Cato, Emilee                 The Canterbu          25:15.35   35             
 39 Roldan, Ana                  Everglades C          25:31.60                  
 40 Kladis, Kayla                Marco Island          25:33.07   36             
 41 Aranda, Blanca               Moore Haven           25:35.58   37             
 42 Wagner, Julia                Marco Island          26:11.77   38             
 43 Nikolich, Logan              Seacrest Cou          26:30.99   39             
 44 Farias, Francisca            First Baptis          26:31.97   40             
 45 Edie, Catherine              First Baptis          26:33.13   41             
 46 Guernsey, Claire             Rhodora J. D          26:34.30                  
 47 Cifuentes, Sindy             Everglades C          26:58.46                  
 48 Murphy, Julia                Seacrest Cou          27:27.78   42             
 49 Nikolich, Lacie              Seacrest Cou          27:28.10   43             
 50 Wood, Tawny                  Everglades C          28:02.82                  
 51 Baird, Lucy                  Rhodora J. D          28:13.36                  
 52 Blankenship, Sarah           First Baptis          28:39.46   44             
 53 Heerema, Kristen             First Baptis          29:25.18   45             
 54 Farias, Daniela              First Baptis          29:30.43   46             
 55 Little, Eileen               Southwest Fl          29:31.90                  
 56 Aragus, Rosemary             Moore Haven           30:04.74   47             
 57 Velasquez, Elsi              Moore Haven           31:00.88   48             
 58 Martinez, Edny               Moore Haven           33:23.91   49             
 59 Cook, Darien                 Moore Haven           34:34.74   50             
 60 Reveles, Jicel               Moore Haven           39:02.72   51             
 61 Dorvilus, Valerie            Seacrest Cou          40:23.38   52             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Community School of Naple    24    2    3    4    5   10   15   17          
      Total Time:  1:40:58.63                                                    
         Average:    20:11.73                                                    
   2 Evangelical Christian Sch    34    1    6    7    9   11   27   29          
      Total Time:  1:42:19.99                                                    
         Average:    20:28.00                                                    
   3 Saint John Neumann Cathol    90   13   16   18   20   23   28   30          
      Total Time:  1:52:38.88                                                    
         Average:    22:31.78                                                    
   4 The Canterbury School       100    8   21   22   24   25   34   35          
      Total Time:  1:54:20.18                                                    
         Average:    22:52.04                                                    
   5 Marco Island Academy        137   12   19   32   36   38                    
      Total Time:  2:01:13.75                                                    
         Average:    24:14.75                                                    
   6 First Baptist Academy       189   31   33   40   41   44   45   46          
      Total Time:  2:11:54.80                                                    
         Average:    26:22.96                                                    
   7 Seacrest Country Day Scho   190   14   39   42   43   52                    
      Total Time:  2:23:42.87                                                    
         Average:    28:44.58                                                    
   8 Moore Haven Junior-Senior   207   26   37   47   48   49   50   51          
      Total Time:  2:24:19.68                                                    
         Average:    28:51.94                                                    
 
Event 2  Boys 5k Run CC Class 1A
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Elliott, Jonas               Evangelical           17:28.99    1             
  2 Burchett, Blake              Seacrest Cou          17:35.42    2             
  3 Williams, Evan               Southwest Fl          17:38.01    3             
  4 Puzak, Hunter                Community Sc          17:38.40    4             
  5 Lunsford, William            Evangelical           18:04.25    5             
  6 Winkelman, Jacob             First Baptis          18:06.19    6             
  7 Price, Bradley               Community Sc          18:16.06    7             
  8 Lauber, Eli                  Community Sc          18:29.63    8             
  9 Leatherwood, Edgar           The Canterbu          18:35.92    9             
 10 Charles, Peter               Seacrest Cou          18:37.85   10             
 11 Barry, Zachary               Community Sc          18:41.04   11             
 12 Kohlmeier, Brandon           Evangelical           19:01.02   12             
 13 Diodati, Agustine            Rhodora J. D          19:03.19   13             
 14 Sievert, David               Southwest Fl          19:05.72   14             
 15 Kirchner, Matthew            Evangelical           19:06.25   15             
 16 Rochette, Zachary            Community Sc          19:13.22   16             
 17 DiMercurio, Vito             Saint John N          19:13.55   17             
 18 Koga, John                   Saint John N          19:16.21   18             
 19 Eaton, Pierre                Saint John N          19:33.55   19             
 20 Edie, John                   First Baptis          19:37.99   20             
 21 Morales, Cristabol        19 Moore Haven           19:38.16   21             
 22 Olney, Ian                   Evangelical           19:48.23   22             
 23 Kirk, Maximilian             Saint John N          19:49.82   23             
 24 Myers, Matthew               Saint John N          19:55.26   24             
 25 Billburg, Keith              Evangelical           20:16.51   25             
 26 Schmitt, Adam                First Baptis          20:20.92   26             
 27 Mendoza, Fermin              Marco Island          20:22.59                  
 28 Merrell, justin              Seacrest Cou          20:22.87   27             
 29 Mayorga, Delfino          18 Moore Haven           20:23.40   28             
 30 Powers, Matthew              First Baptis          20:27.77   29             
 31 Patt, Dalton                 Everglades C          20:37.46                  
 32 Verhelle, Mitch              Community Sc          20:42.50   30             
 33 Rice, Tyler                  Saint John N          20:43.00   31             
 34 Corso, Nicholas              Saint John N          20:47.33   32             
 35 East, Griffin                The Canterbu          20:58.02   33             
 36 Buck, Conner                 Southwest Fl          20:59.92   34             
 37 DeSantiago, Josue         16 Moore Haven           21:00.08   35             
 38 Isenhour, Caleb              Southwest Fl          21:05.45   36             
 39 Smith, Tommy                 Rhodora J. D          21:16.85   37             
 40 Fryermuth, James          17 Moore Haven           21:27.19   38             
 41 Tan-Kyi, Kyle                The Canterbu          21:29.89   39             
 42 Pablo-Ramirez, Jerry         Everglades C          21:37.14                  
 43 Burney, Alan                 Everglades C          21:54.12                  
 44 Smith, Charles               Rhodora J. D          21:56.64   40             
 45 Samuels, Zane                Evangelical           21:58.88   41             
 46 Cervantes, Erik              Rhodora J. D          21:59.58   42             
 47 Tank, Ethan                  Southwest Fl          22:07.19   43             
 48 Richardson, Randolph         The Canterbu          22:13.02   44             
 49 Sanderson, Christopher       Rhodora J. D          22:18.86   45             
 50 Heerema, John                First Baptis          22:19.31   46             
 51 Magsig, Luke                 Southwest Fl          22:20.34   47             
 52 Tolep, Eric                  The Canterbu          22:33.66   48             
 53 weir, Coleson                Seacrest Cou          22:52.91   49             
 54 Hartman, Jacob               Seacrest Cou          22:53.23   50             
 55 Totten, Elliott              Seacrest Cou          22:53.60   51             
 56 Rose, Andrew                 First Baptis          23:27.64   52             
 57 Ramirez, Elpidio          19 Moore Haven           24:24.14   53             
 58 Raskauskas, Jonathan         Community Sc          24:34.53   54             
 59 Varshney, Varun              The Canterbu          24:50.15   55             
 60 Riley, Nathaniel             Southwest Fl          25:26.22   56             
 61 Salgado, Cesar            16 Moore Haven           26:39.02   57             
 62 Cardona, Javier           18 Moore Haven           27:04.00   58             
 63 Wilson, Brock                Marco Island          27:04.71                  
 64 Sun, Bohan                   The Canterbu          27:32.75   59             
 65 Kirkpatrick, Logan           First Baptis          29:35.74   60             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Community School of Naple    46    4    7    8   11   16   30   54          
      Total Time:  1:32:18.35                                                    
         Average:    18:27.67                                                    
   2 Evangelical Christian Sch    55    1    5   12   15   22   25   41          
      Total Time:  1:33:28.74                                                    
         Average:    18:41.75                                                    
   3 Saint John Neumann Cathol   101   17   18   19   23   24   31   32          
      Total Time:  1:37:48.39                                                    
         Average:    19:33.68                                                    
   4 First Baptist Academy       127    6   20   26   29   46   52   60          
      Total Time:  1:40:52.18                                                    
         Average:    20:10.44                                                    
   5 Southwest Florida Christi   130    3   14   34   36   43   47   56          
      Total Time:  1:40:56.29                                                    
         Average:    20:11.26                                                    
   6 Seacrest Country Day Scho   138    2   10   27   49   50   51               
      Total Time:  1:42:22.28                                                    
         Average:    20:28.46                                                    
   7 The Canterbury School       173    9   33   39   44   48   55   59          
      Total Time:  1:45:50.51                                                    
         Average:    21:10.11                                                    
   8 Moore Haven Junior-Senior   175   21   28   35   38   53   57   58          
      Total Time:  1:46:52.97                                                    
         Average:    21:22.60                                                    
   9 Rhodora J. Donahue Academ   177   13   37   40   42   45                    
      Total Time:  1:46:35.12                                                    
         Average:    21:19.03