Girls Volleyball District Planning Meetings

All District Planning Meetings will take place between TBD. 

Class 7A

 District Host School Date Site Time
1 Mandarin      
2 Oviedo      
3 Apopka      
4 Colonial      
5 Dr. Phillips      
6 Celebration      
7 Plant      
8 North Port      
9 Treasure Coast      
10 Jupiter      
11 Lake Worth      
12 Monarch      
13 Western      
14 Hialeah Gardens      
15 Coral Gables      
16 Braddock     m

Class 6A

 District Host School Date Site Time
1 Milton      
2 Lincoln      
3 Englewood      
4 Forest      
5 Gaither      
6 Pinellas Park      
7 Braden River      
8 South Fort Myers      
9 Lake Howell      
10 St. Cloud      
11 Plant City      
12 King      
13 Seminole Ridge      
14 St. Thomas Aquinas      
15 South Broward      
16 Doral      

Class 5A

 District Host School Date Site Time
1 Gulf Breeze      
2 Mosley      
3 Westside      
4 St. Augustine      
5 River Ridge      
6 Chamberlain      
7 Northeast (St. Petersburg)      
8 Mariner      
9 Leesburg      
10 Lake Gibson      
11 Eau Gallie      
12 Fort Pierce Westwood      
13 Golden Gate      
14 Boynton Beach      
15 Archbishop McCarthy      
16 Westland Hialeah      

Class 4A

 District Host School Date Site Time
1 South Walton      
2 Godby      
3 Baker County      
4 Bishop Kenny      
5 Citrus      
6 Nature Coast      
7 Dunedin      
8 Lemon Bay      
9 Umatilla      
10 Montverde      
11 Space Coast      
12 Lake Placid      
13 North Broward Prep      
14 Hallandale      
15 Miami Edison      
16 Gulliver Prep      

Class 3A

 District Host School Date Site Time
1 Maclay      
2 Episcopal      
3 Taylor      
4 Orangewood Christian      
5 Berkeley Prep      
6 Clearwater Central Catholic      
7 Out-of-Door      
8 Bonita Springs       
9 Santa Fe Catholic      
10 Holy Trinity      
11 Benjamin      
12 St. John Paull II (Boca Raton)      
13 Chaminade-Madonna      
14 Doctors Charter      
15 Florida Christian      
16 Palmer Trinity      

Class 2A

 District Host School Date Site Time
1 St. John Paul II (Tallahassee)      
2 Harvest Community      
3 Christs Church Academy      
4 St. John Lutheran      
5 Trinity Christian (Deltona)      
6 Foundation Academy      
7 Geneva      
8 Masters Academy (Vero Beach)      
9 Academy at the Lakes      
10 Bayshore Christian      
11 Evangelical Christian      
12 Seacrest Country Day      
13 Atlantic Christian      
14 Donna Klein Jewish      
15 Northwest Christian      
16 Miami Christian      

Class 1A (Rural)

 District Host School Date Site Time
1 Central (Milton)      
2 Holmes County      
3 Wewahitchka      
4 Sneads      
5 Lafayette      
6 Fort White      
7 Newberry      
8 Wildwood