2018 FHSAA District Wrestling Tournaments

The following are sites and times for the 2018 FHSAA district wrestling tournaments. All times are local to site.

Class 3A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Oakleaf on campus 2/16 12 p.m. 45 mins after completion of 1st session
2 Dr. Phillips on campus 2/16 12 p.m. 4 p.m.
3 University on campus 2/16 10:30 a.m. immediately following
4 Boone on campus 2/17 10 a.m. 3:30 p.m.
5 St. Cloud on campus 2/16 12:30 p.m. TBA
6 George Jenkins on campus 2/17    
7 Freedom on campus 2/16 4 p.m. immediately following
8 Manatee on campus 2/16 10:30 a.m.  
9 Fort Pierce Central on campus 2/17 11 a.m. 3 p.m.
10 Wellington on campus 2/17 11 a.m. TBA
11 Atlantic on campus 2/16 2 p.m. 5 p.m.
12 Coral Springs on campus 2/16 11 p.m. 5 p.m.
13 Everglades on campus 2/15 11 a.m. 5 p.m.
14 North Miami on campus 2/16 11 a.m. 4 p.m.
15 Coral Park on campus 2/15 TBA TBA
16 Coral Reef on campus 2/17 8 a.m. immediately following

Class 2A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 Crestview on campus 2/17 10 a.m. TBA
2 Chiles on campus 2/16 3 p.m. immediately following
3 Terry Parker on campus 2/16 2 p.m. immediately following
4 Matanzas on campus 2/15 3 p.m. immediately following
5 Belleview on campus 2/16 1 p.m. 5 p.m.
6 New Smyrna Beach on campus 2/17 11:30 a.m. 4 p.m.
7 Lake Gibson on campus 2/17 10:30 a.m. 3 p.m.
8 Chamberlain on campus 2/17 10 a.m. 4 p.m.
9 Northeast on campus 2/16 10 a.m. 6 p.m.
10 Venice on campus 2/17 10:30 a.m. TBA
11 Mariner on campus 2/17 10 a.m. TBA
12 Barron Collier on campus 2/17 10 a.m. 5:30 p.m. or 1 hour after first session
13 Merritt Island on campus 2/15 4 p.m.  
14 Jensen Beach on campus 2/16 4:30 p.m. 6:30 p.m.
15 Archbishop McCarthy on campus 2/15 2 p.m. 6 p.m.
16 Belen Jesuit on campus 2/16 10:30 a.m. TBA

Class 1A

District Host School Site Meet Date First Match Finals
1 South Walton on campus 2/17 11 a.m. TBA
2 Florida High FSU 2/15 3 p.m. immediately following
3 Westside on campus 2/17 10 a.m. TBA
4 Bolles Cain Gym 2/17 10 a.m. 2:30 p.m.
5 Crystal River on campus 2/14 2 p.m. immediately following
6 Hernando on campus 2/17 TBA TBA
7 Lake Highland Prep on campus 2/17 10 a.m. TBA
8 Space Coast on campus 2/16 10:30 a.m. TBA
9 Victory Christian on campus 2/16 12 p.m. 6 p.m.
10 Tampa Prep on campus 2/16 11:45 a.m. 2:30 p.m.
11 Northside Christian on campus 2/17 TBA TBA
12 Oasis on campus 2/17 10 a.m. 30 mins following consolation finals round
13 American Heritage on campus 2/15 4 p.m. 6 p.m.
14 Cardinal Gibbons on campus 2/14 3 p.m. 5 p.m.
15 Monsignor Pace on campus 2/16 1 p.m. 5 p.m.
16 Key West on campus 2/16 3 p.m. TBA