2004 FHSAA Wrestling Finals
Class 3A First-Round Pairings

103-Pound Class
Kenny Desangles, 31-1, Jr., Cypress Creek (Orlando) vs. Anthony Califano, 22-7, Fr., Sarasota
Jason Clohosey, 28-7, So., Taravella (Coral Springs) vs. Frank Celorrio, 29-3, So., Hialeah
Rueben Felder, 27-4, Jr., Miramar vs. Brian Guzman, 17-4, Jr., Miami
Tyler Davis, 26-8, Fr., Oviedo vs. Tim Burdine, 33-2, So., Durant (Plant City)
John Garcia, 33-10, So., Southwest Miami vs. Mike Rodriguez, 24-1, So., Douglas (Parkland)
Lee Dorbert, 38-9, So., Lakeland vs. Phat Tran, 18-3, So., Edgewater (Orlando)
C.J. Gittens, 31-11, So., Riverview (Riverview) vs. Kyle Paske, 39-4, So., Mandarin (Jacksonville)
Norlan Perdomo, 15-8, Sr., South Broward (Hollywood) vs. Giovanni Harris, 37-4, So., Dr. Krop (Miami)

112-Pound Class
David Cox, 41-2, Jr., Oviedo vs. Norberto Jackson, 3-2, So., Plantation
Alexander Perez, 32-5, Jr., Miami Southridge vs. Felipe Queiroz, 36-4, Jr., Pinellas Park (Largo)
Aymen Habbiballa, 40-8, So., Dr. Krop (Miami) vs. Rodney Bates, 34-7, Jr., Lakeland
Shane Bradley, 10-3, Sr., DeLand vs. Kevin James, 28-5, So., Coral Springs
Mick Arteaga, 36-7, So., Southwest Miami vs. Tony Newkirk, 40-4, Sr., Gulf Coast (Naples)
Eric Taft, 12-6, So., St. Cloud vs. Nick Miller, 22-4, Jr., Douglas (Parkland)
Angel Olmo, 36-2, Sr., Osceola (Kissimmee) vs. Chris McDonnell, 29-5, Jr., Cooper City
Justin Bechtold, 34-7, Fr., Durant (Plant City) vs. Raymond Stephens, 42-2, Jr., South Dade (Homestead)

119-Pound Class
Joe Penefiel, 34-1, Jr., Olympia (Orlando) vs. German Amador, 18-12, So., Braddock (Miami)
Dan Larson, 27-8, Jr., Melbourne vs. In Chul Shin, 20-6, Jr., Deerfield Beach
Matt Caraballo, 32-3, Sr., Durant (Plant City) vs. William McNicholas, 9-2, Jr., Cooper City
Justin Edge, 35-11, So., Oviedo vs. Tramaine Franklin, 40-3, Jr., South Dade (Homestead)
Rashawn Wallace, 22-9, Jr., Cypress Bay (Weston) vs. Alex Brown, 33-3, So., Sarasota
Giorgio Caniggia, 28-10, Jr., Varela (Miami) vs. Adam Wilson, 36-10, Jr., St. Cloud
Ariel Mederos, 17-2, Sr., Hialeah vs. Brandon Hatchett, 31-10, Fr., Winter Springs
Rob Rinker, 36-8, Jr., Riverview (Riverview) vs. Jean Leazard, 29-1, Sr., Miramar

125-Pound Class
Seve Hewitt, 40-4, Sr., Oviedo vs. Adam Doback, 32-10, So., Durant (Plant City)
Price Evans, 26-2, Sr., Boynton Beach vs. Adrian Rodriguez, 28-5, Jr., Hialeah
Chris Cortes, 24-11, So., Coral Springs vs. Orlando Ponce, 27-2, Jr., Hialeah-Miami Lakes
Karson Ardaman, 25-13, Jr., Olympia (Orlando) vs. Gabe Maul, 31-4, Jr., Vero Beach
David Balladares, 35-10, So., Braddock (Miami) vs. Julian Richards, 18-1, Sr., Deerfield Beach
Ryan Palmer, 23-4, Sr., Melbourne vs. Dwayne Tolleson, 28-10, So., Winter Springs
Edwin Rey, 34-7, Jr., Gulf Coast (Naples) vs. Todd Squires, 35-10, Jr., St. Cloud
Dain Wilkerson, 27-6, Sr., Western (Davie) vs. Rudy Galarza, 40-1, So., Miami Southridge

130-Pound Class
Camden McSorley, 31-5, Sr., University (Orlando) vs. Patrick Curran, 27-8, Jr., Olympic Heights (Boca Raton)
Ian Phillips, 35-3, Sr., Miami Palmetto vs. McCorry Noelus, 31-7, Sr., Palm Beach Gardens
Eddie Marquez, 32-9, Jr., Miami Springs vs. Hamilton Jordan, 30-4, Sr., Durant (Plant City)
Voyce Stepp, 32-9, Jr., West Orange (West Orange) vs. Mitchell Li, 19-3, Sr., McArthur (Hollywood)
Kevin Cruz, 18-10, So., Miami Southridge vs. Michael Falgoust, 36-2, Sr., Pinellas Park (Largo)
Seth O’Crowley, 41-7, Jr., St. Cloud vs. Walter Gomez, 24-3, Sr., Flanagan (Pembroke Pines)
Andrew Sutton, 30-4, Sr., Edgewater (Orlando) vs. Jack Toussaint, 31-4, Jr., Deerfield Beach
Chris Zuniga, 32-9, Sr., Vero Beach vs. Edgar Nieto, 38-1, Sr., Southwest Miami

135-Pound Class
Jason Robbins, 43-0, Jr., Oviedo vs. David Gonzalez, 27-6, Fr., South Dade (Homestead)
Morgan Baker, 28-10, Sr., St. Petersburg vs. Xavier Morales, 16-4, Sr., Boyd Anderson (Lauderdale Lakes)
Ralph Iglesias, 36-9, Sr., Riverview (Riverview) vs. Jeffrey Collado, 21-5, Jr., Miramar
Andrew Wilson, 23-12, So., Mandarin (Jacksonville) vs. Sebastian Ruz, 33-1, Sr., Varela (Miami)
Josh Zuckerman, 30-7, So., John I. Leonard (Greenacres) vs. Roberto Lopez, 27-4, Jr., Sarasota
Byron Sanchez, 11-2, So., Braddock (Miami) vs. Steve L'Hommedieu, 30-5, Sr., Edgewater (Orlando)
Garrett Feldman, 37-9, Sr., Dr. Krop (Miami) vs. Josh Stille, 29-5, Sr., Orange Park
Sean Miskanic, 25-12, Jr., Martin County (Stuart) vs. Theodore Aung, 18-3, Sr., South Broward (Hollywood)

140-Pound Class
Jesse Robbins, 30-3, Fr., Oviedo vs. Ricky Fergerson, 34-5, Jr., Pinellas Park (Largo)
Carlos Ferreira, 18-4, Sr., Deerfield Beach vs. Michael Alfonso, 30-5, Jr., Hialeah
Mark Bossie, 25-1, Sr., Plantation vs. Jonathen Shoemaker, 38-3, Sr., Miami Southridge
Ryan Paske, 39-5, So., Mandarin (Jacksonville) vs. Scott Berkery, 41-4, Sr., Riverview (Sarasota)
Raul Fernandez, 15-5, Sr., Miami Beach vs. Sean Kirtz, 25-2, Sr., Spanish River (Boca Raton)
Ryan Witzel, 36-4, Sr., Melbourne vs. Daniel Rivera, 32-11, So., Winter Springs
Enock Francois, 30-6, Jr., Palm Beach Gardens vs. Raymond Peabody, 39-4, Sr., Timber Creek (Orlando)
Nicholas Ebert, 23-9, Jr., Olympic Heights (Boca Raton) vs. Denys Ribot, 33-3, Jr., Southwest Miami

145-Pound Class
Justin Fraga, 34-1, Jr., Oviedo vs. Insuel Davilsaint, 12-6, Sr., Plantation
Darin Baldwin, 38-2, So., South Dade (Homestead) vs. Doug Walker, 18-5, Sr., Pinellas Park (Largo)
Matthew Soderholm, 28-11, Sr., Miami Palmetto vs. Evan Rajta, 36-4, Sr., St. Petersburg
Anthony Sifakis, 29-11, Sr., Lake Mary vs. Michael Bruno, 34-1, Sr., Olympic Heights (Boca Raton)
Juan Carlos, 23-15, Sr., Braddock (Miami) vs. Cory Town, 41-2, Sr., Lakeland
Steve Ramos, 30-11, So., Timber Creek (Orlando) vs. Andrew McDermott, 24-6, Sr., Western (Davie)
Shayne Funk, 36-7, Jr., St. Cloud vs. Stigen Westberg, 28-8, Jr., Douglas (Parkland)
Joe Lopez, 33-11, Sr., Gulf Coast (Naples) vs. Mark Busse, 30-4, Sr., Miami Sunset

152-Pound Class
Kyle Coffman, 42-4, Sr., Oviedo vs. Alberto Lopez, 22-10, So., Hialeah-Miami Lakes
Jacob Gardner, 30-11, Jr., Bloomingdale (Valrico) vs. Brandon Neifeld, 25-7, Jr., Cooper City
Joe Pitingolo, 39-3, Sr., Gulf Coast (Naples) vs. Alex Alvarez, 25-4, Jr., Everglades (Miramar)
Chris Hauser, 23-11, So., Edgewater (Orlando) vs. Aldo Victor, 37-3, Sr., South Dade (Homestead)
Victor Vilches, 21-8, Jr., Flanagan (Pembroke Pines) vs. Claudel Noel, 28-8, Jr., Palm Beach Gardens
Angel Sanchez, 25-2, Jr., Braddock (Miami) vs. John Mendoza, 31-3, Jr., University (Orlando)
Damion Stephenson, 34-8, So., Dr. Krop (Miami) vs. Chris Gosselin, 32-8, Sr., Olympia (Orlando)
Jameson Jean-Giles, 24-13, So., Lely (Naples) vs. Nathan Mendenhall, 35-0, Sr., Wellington

160-Pound Class
*** pairings corrected 2/23/04, 4:49 p.m. ***
David Green, 41-4, So., Oviedo vs. Dominic Oliver, 26-6, Jr., Palm Beach Lakes (West Palm Beach)
Matt Seechuck, 26-4, Sr., Douglas (Parkland) vs. Robert Orta, 37-4, Sr., South Dade (Homestead)
Tariq Humes, 24-4, Sr., South Broward (Hollywood) vs. Andy Perez, 36-3, Jr., Braddock (Miami)
Michael Mealor, 40-8, Sr., Seminole (Sanford) vs. Billy Lowe, 43-3, So., Lakeland
Ricardo Perez, 25-11, Sr., Varela (Miami) vs. Jason Chery, 25-1, Sr., Spanish River (Boca Raton)
Ryan Cabrera, 34-10, Sr., Riverview (Riverview) vs. Sean Scott, 28-6, Sr., Orange Park
Zac Kolegue, 37-5, Sr., Gulf Coast (Naples) vs. Frank Hernandez, 31-9, Sr., Timber Creek (Orlando)
Robert Stevens, 13-7, Jr., Santaluces (Lantana) vs. Damaso Munoz, 31-2, Jr., Miami Southridge

171-Pound Class
Charley Blanchard, 41-0, Sr., Sandalwood (Jacksonville) vs. John Kline, 15-9, Sr., Coconut Creek
Alvin Franklin, 28-7, Sr., South Miami vs. Brian Johnson, 34-7, Sr., Riverview (Riverview)
Travis Wright, 17-7, Jr., Homestead vs. Matt Stwan, 28-9, Jr., Durant (Plant City)
Christian Huaman, 26-4, Sr., Gateway (Kissimmee) vs. James Lenord, 17-2, Sr., Boyd Anderson (Lauderdale Lakes)
Michael Levia, 21-10, Jr., Hialeah vs. Harry Joseph, 34-0, Sr., Palm Beach Gardens
Adam Concannon, 33-5, Jr., University (Orlando) vs. Georry Luberice, 22-2, Sr., Spanish River (Boca Raton)
Mike Culbertson, 30-1, Sr., Winter Park vs. Paul Plunkett, 18-5, Sr., South Plantation
Wil Joseph, 30-11, Jr., Lely (Naples) vs. Daniel Gonzalez, 30-7, Sr., Southwest Miami

189-Pound Class
Josh Freemyer, 31-6, Sr., Olympia (Orlando) vs. Alejandro Casado, 26-4, Jr., Miami Palmetto
Brent Jackson, 32-8, Sr., Gulf Coast (Naples) vs. David Pickholtz, 28-7, Jr., Coral Springs
Markus Drone, 26-7, Sr., Plant City vs. Lubz Bernard, 29-6, Jr., Boynton Beach
Larry Jenkins, 25-16, Sr., Timber Creek (Orlando) vs. Humberto De La Osa, 32-7, Jr., Braddock (Miami)
Jonathan Murray, 19-7, Sr., South Plantation vs. Mark Peluso, 36-4, Sr., East Lake (Tarpon Springs)
Bryan Hyde, 33-2, Sr., Southwest Miami vs. Luke Hollsten, 34-3, Sr., University (Orlando)
Dominic Desir, 32-8, Sr., Miami Southridge vs. Allen Dillon, 42-8, Jr., Oviedo
Ryan Mannina, 30-11, Jr., Riverview (Sarasota) vs. William Scarborough, 28-3, Sr., Olympic Heights (Boca Raton)

215-Pound Class
Aaron Round, 35-4, Sr., Olympic (Orlando) vs. Jack Cole, 16-15, So., Martin County (Stuart)
Ian Kerr, 12-8, Sr., Plantation vs. Rodriguez LeClerc, 41-6, Jr., Dr. Krop (Miami)
Nick McDonald, 22-12, Jr., Coral Springs vs. Abner Nunez, 32-6, Sr., Southwest Miami
John Gipson, 23-14, Jr., Gateway (Kissimmee) vs. Greg Anderson, 39-1, Sr., Pinellas Park (Largo)
Laron Mack, 30-15, Jr., Miami Southridge vs. Kevin Inca, 27-1, Sr., Douglas (Parkland)
Victor Knight, 25-10, Jr., Durant (Plant City) vs. Anthony Alexander, 31-3, Sr., Evans (Orlando)
Jeremiah Brown, 24-2, Sr., Plant City vs. Patrick Cucci, 20-11, Sr., Winter Springs
Frank Alphonse, 26-9, Fr., Spanish River (Boca Raton) vs. Javier Estopinan, 22-0, Sr., South Miami

275-Pound (Heavyweight) Class
Josh Tanner, 28-1, Sr., Edgewater (Orlando) vs. Davian Williams, 12-7, Sr., Spanish River
Oscar Gonzalez, 24-4, Jr., Hialeah vs. Jesse Pinson, 26-11, Sr., Palm Beach Gardens
Philip Simpson, 14-3, Sr., Miami Southridge vs. Elliot Lewis, 32-7, Jr., East Lake (Tarpon Springs)
Connor Kelly, 30-5, Sr., Boone (Orlando) vs. Jeremy Klein, 29-3, Sr., Cooper City
Harold Webster, 33-7, Sr., Miami Palmetto vs. Travis Youngs, 35-3, Sr., Pinellas Park (Largo)
Kenneth Lester, 39-8, So., Oviedo vs. Derek Watt, 30-6, Jr., Lake Worth
Matt Onorato, 31-1, Sr., Sandalwood (Jacksonville) vs. John Rizzo, 21-4, Jr., Douglas (Parkland)
Andre Wallace, 22-7, Jr., Palm Beach Lakes (West Palm Beach) vs. Marino Eathman, 26-0, Sr., Coral Gables