2004 FHSAA Wrestling Finals
Class 2A First-Round Pairings

103-Pound Class
Travis Hoffman, 40-7, So., Gainesville vs. Thomas Colyard, 25-9, So., Satellite (Satellite Beach)
William Tinsley, 26-7, So., Flagler Palm Coast (Bunnell) vs. Desmond Persaud, 32-5, Sr., Charlotte (Punta Gorda)
Ken Keller, 23-8, Jr,, Brandon vs. Kent Costell, 37-2, So., Countryside (Clearwater)
Wesley Johnson, 33-8, Sr., Terry Parker (Jacksonville) vs. Christopher Matos, 26-0, Jr., Bayside (Palm Bay)
Kyle Matulay, 26-7, Sr., Barron Collier (Naples) vs. Anthony Jorge, 32-3, Fr., George Jenkins (Lakeland)
Alex Piasecki, 32-1, So., Port St. Lucie vs. Robert Starkie, 25-5, Sr., Pace
Samuel Mercado, 10-0, Sr., Washington (Miami) vs. Louis Gotay, 37-5, So., Wolfson (Jacksonville)
Gabriel Espinosa, 39-9, Fr., Leto (Tampa) vs. Shawn Rouhan, 38-0, Sr., Venice

112-Pound Class
Wilson Frasier, 31-6, So., Lincoln (Tallahassee) vs. James Brown, 22-4, Sr., Armwood (Seffner)
Adam Blower, 26-5, Sr., Barron Collier (Naples) vs. Shawn Palot, 34-7, Jr., Sebastian River (Sebastian)
Bryan Poulton, 33-7, Jr., Charlotte (Punta Gorda) vs. Luis Mercado, 22-1, Sr., Washington (Miami)
Matt Lemasters, 23-5, Jr., Mosley (Lynn Haven) vs. Sean Joyce, 33-2, Fr., Brandon
David Malcolm, 0-0, Jr., Dillard (Fort Lauderdale) vs. Keith Kolziel, 37-1, Fr., Venice
Nick Randall, 34-4, So., Lake Gibson (Lakeland) vs. Keith Cooper, 43-6, Jr., Terry Parker (Jacksonville)
Lowell Topharm, 42-6, So., Chamberlain (Tampa) vs. Josh Burns, 29-8, So., Rutherford (Springfield)
Greg Vernon, 28-5, So., Countryside (Clearwater) vs. Mike Graham, 21-6, Jr., Centennial (Port St. Lucie)

119-Pound Class
Freddie Williams, 36-0, Sr., Ridgeview (Orange Park) vs. Tony Roche, 33-14, Sr., Venice
Lourdy Devalon, 21-6, Jr., Port St. Lucie vs. Nathan Robinson, 30-4, So., Haines City
Tommy Landgren, 19-4, Jr., Okeechobee vs. Aaron Fisher, 34-3, So., Astronaut (Titusville)
John Kauffman, 24-16, Jr., Gainesville vs. Kyle Wood, 39-1, Sr., Charlotte (Punta Gorda)
Nick Snowney, 23-13, Jr., Jupiter vs. Franklin Gomez, 45-1, Jr., Brandon
Dane Vino, 31-6, Sr., Niceville vs. Dean Desrochers, 27-4, Sr., Estero
Connor Sothoron, 31-11, Jr., Bartram Trail (Jacksonville) vs. Vince Scholl, 29-3, Sr., Countryside (Clearwater)
Duane Hathcox, 23-9, Sr., Lake Howell (Winter Park) vs. Jeffrey Wimberly, 37-0, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)

125-Pound Class
Robert Petrick, 41-9, Sr., Gainesville vs. Derek Alam, 15-12, So., Nova (Davie)
Brian Henderson, 35-6, Jr., Flagler Palm Coast (Bunnell) vs. Daniel Potter, 25-5, Jr., Mariner (Cape Coral)
Chris Allen, 35-6, So., Alonso (Tampa) vs. Lorey Campese, 31-6, Sr., Port Charlotte
Alex Soto, 34-10, Jr., Wolfson (Jacksonville) vs. Chris Bencivenea, 34-1, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)
Adam Weintraub, 24-8, Dunedin vs. Cesar Grasales, 45-1, Jr., Brandon
Rodrogo Calligros, 18-13, Jr., Sebastian River (Sebastian) vs. David McCurdy, 33-4, Sr., Middleburg
Craig Masters, 27-5, Sr., Fort Pierce Central vs. Matt Sheffield, 25-7, Sr., Ridgeview (Orange Park)
Josh Gavarrette, 23-12, So., Lake Howell (Winter Park) vs. Billy Bullwinkel, 50-1, Sr., Ridgewood (New Port Richey)

130-Pound Class
Nick Grande, 39-2, Sr., Wolfson (Jacksonville) vs. Thomas Walters, 35-7, Jr., East Bay (Gibsonton)
Willie Rothenberg, 26-13, Jr., Fort Myers vs. Mark Eaker, 28-7, Sr., Port St. Lucie
David Hoke, 37-2, Sr., Charlotte (Punta Gorda) vs. Kevin Duclos, 31-2, Sr., Satellite (Satellite Beach)
Daniel Pearson, 25-13, So., Rutherford (Springfield) vs. Brandon Ray, 32-5, Sr., Brandon
Calvin Lewis, 28-13, Sr., Fort Pierce Central vs. Matt Bullwinkel, 48-1, Sr., Ridgewood (New Port Richey)
Dre Aloia, 35-2, Sr., Lake Gibson (Lakeland) vs. D.J. Kane, 33-6, So., Forest (Ocala)
Glenn Lassiter, 17-7, Sr., Armwood (Seffner) vs. J.D. Whidden, 31-9, Sr., Fort Walton Beach
Louis Knowles, 35-10, Sr., Manatee (Bradenton) vs. Sam Patacsil, 25-2, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)

135-Pound Class
David Corrao, 22-2, Sr., Columbia (Lake City) vs. Eddie Blanchard, 30-5, Sr., Barron Collier (Naples)
Carlos Abreu, 31-8, Sr., Fort Pierce Central vs. Alex Penaoade, 36-3, Sr., Sickles (Tampa)
Andrew Flinn, 18-6, Jr., Merritt Island vs. Michael Shanson, 31-9, Sr., New Smyrna Beach
Roger Crawford, 28-8, Sr., Ridgeview (Orange Park) vs. Casey Schreiber, 37-2, Sr., Countryside (Clearwater)
Dondre Jenkins, 15-0, Sr., Dillard (Fort Lauderdale) vs. Ryan Joyce, 42-3, Sr., Brandon
Cody Reynolds, 17-3, Sr., Lincoln (Tallahassee) vs. Chase Conley, 25-6, Sr., Cape Coral
Daniel Thornton, 27-6, Sr., Niceville vs. Brett Nelson, 41-5, So., Venice
Chris Holly, 35-5, Jr., George Jenkins (Lakeland) vs. Andrew Patacsil, 36-1, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)

140-Pound Class
Zach Brown, 35-1, Sr., Ridgeview (Orange Park) vs. Justin Lawson, 27-7, Sr., Palm Bay (Melbourne)
David Lassiter, 11-7, Jr., Armwood (Seffner) vs. Minio Torres, 25-5, Sr., Dixie Hollins (St. Petersburg)
Daniel Bragg, 27-12, Sr., George Jenkins (Lakeland) vs. Troy Gerhart, 37-4, Sr., Venice
Hunter Nelson, 20-12, Jr., Chiles (Tallahassee) vs. Mathias Piasecki, 32-6, Sr., Port St. Lucie
Keith Coghlan, 44-7, Sr., Ridgewood (New Port Richey) vs. Ed Hutchinson, 43-2, Sr., Brandon
Scott Matthews, 18-6, Jr., Centennial (Port St. Lucie) vs. Tim Wineburg, 32-13, Sr., Gainesville
Carlos Tellechea, 23-7, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale) vs. Jon Badger, 33-8, Jr., Lincoln (Tallahassee)
Ricardo Topham, 40-9, Jr., Chamberlain (Tampa) vs. Dominic Denunzio, 38-0, Sr., Countryside (Clearwater)

145-Pound Class
Shane Simerly, 33-1, Sr., Niceville vs. Daniel Anderson, 31-9, Sr., Hillsborough (Tampa)
Eriz Saintvill, 27-8, So., Port Charlotte vs. Demetrius Gibson, 15-12, Sr., Dwyer (Palm Beach Gardens)
Brandon Kelly, 40-2, Jr., Fort Myers vs. Aaron Wright, 21-12, Jr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale)
Michael Kane, 24-10, Sr., Forest (Ocala) vs. Tom Hutchinson, 42-2, Sr., Brandon
Johnny Payano, 20-0, Jr., Stranahan (Fort Lauderdale) vs. A. Jay Hixon, 38-1, Sr., Countryside (Clearwater)
Joseph McDaniels, 31-5, Sr., New Smyrna Beach vs. Ryan Tector, 30-6, Sr., Fort Walton Beach
Clay Camper, 31-6, Sr., George Jenkins (Lakeland) vs. Josh Brown, 21-9, Jr., Wolfson (Jacksonville)
Matt Miller, 25-12, Jr., Manatee (Bradenton) vs. Engel Vargas, 36-2, Sr., Fort Pierce Central

152-Pound Class
Mike DiPaul, 33-5, So., Ridgeview (Orange Park) vs. Landon Barabas, 29-13, Sr., Hudson
Josh Shephard, 9-11, Sr., Fort Pierce Westwood vs. Marco Toledo, 17-8, Jr., Brandon
Ricardo Lau, 21-2, Sr., Bayside (Palm Bay) vs. William Basch, 18-3, Sr., Seabreeze (Daytona Beach)
T.J. Matthews, 28-8, Sr., Fort Walton Beach vs. Wesley Walker, 31-1, Jr., Countryside (Clearwater)
Ryan Moeller, 25-15, Sr., Jupiter vs. Chad Schultz, 37-7, Sr., Lake Gibson (Lakeland)
Jarrod Doll, 28-15, Sr., Lincoln (Tallahassee) vs. Jeff Ramer, 38-6, Sr., Land O’Lakes
Devin Billings, 38-10, So., Gainesville vs. Bryan Little, 40-3, Sr., Venice
Kevin McCarthy, 29-7, So., Plant (Tampa) vs. Dane Hayes, 31-5, Fort Pierce Central

160-Pound Class
Chris Cook, 28-2, Sr., Leon (Tallahassee) vs. John Sanders, 16-5, So., Fort Pierce Central
Joseph Bizzozzara, 32-5, Jr., Flagler Palm Coast (Bunnell) vs. Zach Gaudreau, 26-2, Jr., Venice
A.J. Thompson, 30-8, Sr., Lake Howell (Winter Park) vs. David Treglown, 22-8, So., Barron Collier (Naples)
Yinka Mustapha, 25-12, Jr., Lincoln (Tallahassee) vs. George Keyzer, 32-5, Jr., Port St. Lucie
Kyle Mills, 31-8, So., Manatee (Bradenton) vs. Rocky Cozart, 45-1, Jr., Brandon
Natham Behrent, 24-8, So., Dwyer (Palm Beach Gardens) vs. Donnie Jackson, 39-4, Sr., Bartram Trail (Jacksonville)
Alex Howard, 26-9, So., Centennial (Port St. Lucie) vs. Steven Zintak, 17-2, Jr., Tate
Malcolm Shines, 21-5, Jr., Plant (Tampa) vs. Sean Murphy, 32-6, Sr., Countryside (Clearwater)

171-Pound Class
Paul Markham, 35-2, Sr., Middleburg vs. T.J. Loranse, 28-11, Sr., Astronaut (Titusville)
Ben Rzymek, 32-5, Sr., Countryside (Clearwater) vs. Anthony Salerno, 23-15, Fr., Fort Pierce Central
Andrew Biscardi, 29-5, Jr., Tarpon Springs vs. Matt Roberts, 32-9, Sebastian River (Sebastian)
William Mobley, 30-5, Sr., Rutherford (Springfield) vs. David Craig, 44-0, So., Brandon
Ryan Courtney, 21-7, Jr., Merritt Island vs. Jeremie Cook, 37-2, So., Venice
Jason Perez, 32-3, Sr., Alonso (Tampa) vs. Dewayne Bedenbaugh, 15-4, Sr., Columbia (Lake City)
Barak Jones, 29-1, Sr., Lake Region (Eagle Lake) vs. James Tooley, 33-8, Sr., Ridgeview (Orange Park)
Chris Cooper, 28-6, Sr., Cape Coral vs. Bobby Jablonski, 28-1, Sr., Okeechobee

189-Pound Class
Nick Davis, 46-0, Sr., Gainesville vs. Robert Hartline, 30-3, Sr., Dixie Hollins (St. Petersburg)
Zach Sanford, 41-7, Sr., Sebastian River (Sebastian) vs. Miguel Pro, 24-3, Sr., Plant (Tampa)
Christopher Shula, 23-0, Sr., St. Thomas Aquinas (Fort Lauderdale) vs. Robert Gallini, 32-4, Jr., Astronaut (Titusville)
James Harrelson, 26-11, Sr., Lincoln (Tallahassee) vs. Sean Russ, 34-2, Sr., Cape Coral
Anthony Lopez, 22-6, Sr., Jupiter vs. Jarrod Thompson, 33-5, Brandon
Kyle Kemp, 25-6, Jr., Chiles (Tallahassee) vs. Mike Cozy, 35-5, Sr., Venice
Kyle Riley, 32-5, Sr., Middleburg vs. Scott Mays, 34-4, Jr., Land O’Lakes
Ammon Jones, 27-2, Sr., Lake Region (Eagle Lake) vs. Richard Mentillo, 25-1, Sr., Satellite (Satellite Beach)

215-Pound Class
Courtney James, 17-2, Sr., Palatka vs. Kent Williams, 22-4, Sr., Satellite (Satellite Beach)
Eddie Hardee, 31-3, Jr., Auburndale vs. Tim Bentley, 33-5, Sr., Hudson
Shawn Shulenburg, 28-2, Sr., Seabreeze (Daytona Beach) vs. Parker Miles, 31-9, Jr., Countryside (Clearwater)
Coy Williamson, 12-7, Jr., Niceville vs. Haywood Range, 33-2, Jr., Jupiter
Jon Van Volkom, 22-6, Sr., Cypress Lake (Fort Myers) vs. Rashard Goff, 45-1, Sr., Brandon
Nathan Sharp, 33-10, Jr., Sebastian River (Sebastian) vs. Josh Sutton, 31-9, Sr., Ridgeview (Orange Park)
Keith Faust, 13-2, Sr., Fort Pierce Westwood vs. Jamie Epps, 26-14, Sr., Gainesville
Chris Koerner, 30-10, Jr., Astronaut (Titusville) vs. Ben Hoffman, 35-2, Sr., Venice

275-Pound (Heavyweight) Class
Immanuel Hutcherson, 11-3, Sr., Palatka vs. Brent Parsons, 16-6, So., Lake Gibson (Lakeland)
Richie Rosabella, 31-2, Jr., Barron Collier (Naples) vs. Jon Suarez, 23-9, Jr., Okeechobee
Steve Edgerton, 31-9, Jr., Dunedin vs. Orey Hall, 30-11, Jr., Fort Pierce Central
Hans Mogelgaard, 19-6, Sr., Pace vs. Willie Weber, 32-0, Sr., Flagler Palm Coast (Bunnell)
Taylor Wilkerson, 29-6, Sr., Satellite (Satellite Beach) vs. Adrian Bull, 38-2, Sr., Venice
Keith Simmons, 38-3, Sr., Brandon vs. Juan Kelly, 15-7, So., Ridgeview (Orange Park)
Scott Diesel, 30-6, Sr., Titusville vs. Gaizka Ansola-Crowley, 28-10, Jr., Lincoln (Tallahassee)
Toby Hartranft, 31-10, Sr., Countryside (Clearwater) vs. Dominic Dawson, 31-5, Sr., Port St. Lucie