Sailfish Splash Water Park - Site License             11/10/2017 - 8:53 PM
               2017 FHSAA Championship - Class 4A - 11/10/17               
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 5  Girls 200 Yard IM
=========================================================================
     National: # 1:53.82  2009      Dagny Knutson, Minot, ND
        State: * 1:57.07  2009      Melanie Margalis, Countryside, Clearwater
                 2:01.89  AA-A
                 2:04.08  AA-C
    Name           Year School            Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Golding, Kathle  11 Cooper City       2:01.67    1:59.72 AA-A    20  
                 25.77        56.26 (30.49)
        1:31.86 (35.60)     1:59.72 (27.86)
  2 Weyant, Emma     10 Riverview         2:04.68    2:02.44 AA-C    17  
                 27.86        59.54 (31.68)
        1:34.97 (35.43)     2:02.44 (27.47)
  3 Balbuena, Kirsc  12 Buchholz          2:03.67    2:02.64 AA-C    16  
                 26.87        57.47 (30.60)
        1:34.45 (36.98)     2:02.64 (28.19)
  4 MacEachern, Pai  FR Boca Bobcats      2:05.39    2:04.46         15  
                 27.18        58.65 (31.47)
        1:35.35 (36.70)     2:04.46 (29.11)
  5 Rodriguez, Juli  11 Buchholz          2:07.11    2:06.01         14  
                 27.13        59.58 (32.45)
        1:37.51 (37.93)     2:06.01 (28.50)
  6 Traba, Isabel    11 Sarasota          2:05.57    2:06.16         13  
                 27.35        59.41 (32.06)
        1:37.16 (37.75)     2:06.16 (29.00)
  7 Lozano, Luci     11 Riverview         2:06.82    2:06.42         12  
                 27.38        59.49 (32.11)
        1:37.29 (37.80)     2:06.42 (29.13)
  8 Miyamoto, Victo  SR Boca Bobcats      2:06.93    2:07.04         11  
                 27.73      1:01.68 (33.95)
        1:37.72 (36.04)     2:07.04 (29.32)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Shinault, Morga     Durant            2:07.48    2:06.86          9  
                 27.47        58.96 (31.49)
        1:37.44 (38.48)     2:06.86 (29.42)
 10 Rossi, Caroline  11 Plant (Tampa)     2:09.20    2:08.67          7  
                 27.88      1:01.68 (33.80)
        1:38.61 (36.93)     2:08.67 (30.06)
 11 Nagle, Alyssa    11 Plant (Tampa)     2:09.94    2:09.51          6  
                 27.80        59.71 (31.91)
        1:38.47 (38.76)     2:09.51 (31.04)
 12 Flynn, Ryan         Forest Hill       2:10.38    2:10.15          5  
                 28.45      1:02.69 (34.24)
        1:40.09 (37.40)     2:10.15 (30.06)
 13 Dunn, Ana        SR Palm Harbor Univ  2:10.79    2:10.36          4  
                 29.25      1:03.12 (33.87)
        1:39.43 (36.31)     2:10.36 (30.93)
 14 Austrich, Morga   9 Plant (Tampa)     2:10.62    2:10.82          3  
                 28.62      1:02.47 (33.85)
        1:40.51 (38.04)     2:10.82 (30.31)
 15 Cassady, Shay    SR St. Petersburg    2:09.94    2:11.45          2  
                 28.71      1:01.88 (33.17)
        1:41.39 (39.51)     2:11.45 (30.06)
 16 Loefgren, Emily  JR Lakewood Ranch    2:08.51    2:11.61          1  
                 28.77      1:01.27 (32.50)
        1:39.86 (38.59)     2:11.61 (31.75)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Gobora, Sofiya   09 Sarasota          2:11.20                   
                 28.80      1:00.80 (32.00)
        1:41.08 (40.28)     2:11.20 (30.12)
 18 Golding, Molly    9 Cooper City       2:11.74                   
                 28.96      1:03.89 (34.93)
        1:40.81 (36.92)     2:11.74 (30.93)
 19 Khunduang, Grac  FR West Orange       2:12.64                   
                 28.42      1:03.25 (34.83)
        1:41.41 (38.16)     2:12.64 (31.23)
 20 Massengale, Emi  SO Lakewood Ranch    2:13.34                   
                 28.14      1:00.95 (32.81)
        1:42.09 (41.14)     2:13.34 (31.25)
 21 Barres, Manuela  JR Timber Creek      2:13.46                   
                 28.36      1:00.18 (31.82)
        1:41.97 (41.79)     2:13.46 (31.49)
 22 Harris, Kelly    SR St. Petersburg    2:13.94                   
                 29.83      1:04.27 (34.44)
        1:41.87 (37.60)     2:13.94 (32.07)
 23 Song, Hana       12 Jupiter           2:14.64                   
                 28.50      1:01.12 (32.62)
        1:41.23 (40.11)     2:14.64 (33.41)
 -- Roque, Anelis     9 Ferguson (Miami)      DQ                    
                 28.05      1:00.78 (32.73)
        1:43.71 (42.93)          DQ (31.06)
 
                 Women - Team Rankings - Through Event 5                 
 
  1. Buchholz                           97   2. Riverview (Sarasota)               90
  3. Plant (Tampa)                      82   4. Cooper City                        44
  4. Oviedo High School                 44   6. Boca Raton High School             38
  7. Palm Harbor University             32   8. Forest Hill (West Palm Beach)      28
  9. Lake Brantley Altamonte Spring     26  10. West Orange (Winter Garden)        22
 11. Lakewood Ranch High School         21  12. Mandarin Jacksonville              16
 13. Dr Phillips Orlando                14  14. Sarasota High School               13
 15. Cypress Bay (Weston)               10  16. Durant (Plant City)                 9
 16. Newsome (Lithia)                    9  18. Seminole High School (Sanford)      8
 19. Hialeah Gardens                     6  20. St Petersburg                       4
 20. Palm Beach Gardens                  4  22. Vero Beach                          3