Sailfish Splash Water Park - Site License             11/10/2017 - 8:53 PM
               2017 FHSAA Championship - Class 4A - 11/10/17               
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: # 1:27.74  2014      Baylor School, TN
                          Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby
        State: * 1:28.02  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli
                 1:33.53  AA-A
                 1:35.18  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Lake Brantley                 1:35.56    1:33.72 AA-C    40  
     1) Moncada, Jhon 11              2) Claytor, Cameron 11          
     3) Parnell, Gabe 12              4) Frankenstein, Robert 11      
                 23.77        50.36 (26.59)
        1:13.04 (22.68)     1:33.72 (20.68)
  2 Buchholz                      1:34.46    1:33.99 AA-C    34  
     1) Wilby, Mason 12               2) Cheong, Brandon 11           
     3) Narvaez-Duckworth, Alexander  4) Hill, Julian 11              
                 23.12        49.14 (26.02)
        1:13.38 (24.24)     1:33.99 (20.61)
  3 Riverview                     1:36.30    1:34.44 AA-C    32  
     1) Riley, Brett 12               2) Dubs, Chasen 11              
     3) San Tun, Aye-Chan 12          4) Corrigan, JJ 12              
                 23.49        50.63 (27.14)
        1:13.28 (22.65)     1:34.44 (21.16)
  4 Seminole                      1:37.77    1:36.40         30  
     1) Evans, Noah 10                2) Klein, Skylar 11             
     3) Fosselius, Erik 11            4) Rivera-Maldonado, Andy 11    
                 24.38        51.65 (27.27)
        1:15.04 (23.39)     1:36.40 (21.36)
  5 Oviedo                        1:37.60    1:36.82         28  
     1) Hanley, Tyler 9               2) Carrasquillo, David 11       
     3) Rockaway, Jeremy 12           4) Fry, Patrick 10              
                 24.69        51.93 (27.24)
        1:14.72 (22.79)     1:36.82 (22.10)
  6 Jupiter                       1:38.94    1:38.92         26  
     1) Gallego, Nicolas 9            2) Hartshorne, Michael 12       
     3) Petranchuk, Caleb 9           4) Curtis, Joshua 10            
                 26.17        52.95 (26.78)
        1:16.38 (23.43)     1:38.92 (22.54)
  7 Palm Harbor Univ              1:39.15    1:39.15         24  
     1) Kugler, Liam SO               2) Hom, Matthew JR              
     3) Mirsaderov, Nik SR            4) Gottlieb, Michael JR         
                 25.25        53.91 (28.66)
        1:16.80 (22.89)     1:39.15 (22.35)
  8 Boca Bobcats                  1:39.35    1:39.29         22  
     1) Garcia, Jose SR               2) Taddonio, Cameron JR         
     3) Fleishman, Ben SR             4) Nordheim, Ryan FR            
                 24.38        51.77 (27.39)
        1:16.99 (25.22)     1:39.29 (22.30)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Olympia                       1:39.41    1:38.63         18  
     1) McConkey, Aidan SR            2) Vega, Andres SR              
     3) Dillon, Jonathan SR           4) Marsh, Clay SR               
                 25.87        54.13 (28.26)
        1:17.02 (22.89)     1:38.63 (21.61)
 10 Plant (Tampa)                 1:40.02    1:39.35         14  
     1) Connery, Jake 12              2) Nagle, Tommy 9               
     3) Smith, Jackson 9              4) Shapiro, Jack 12             
                 25.83        52.64 (26.81)
        1:17.15 (24.51)     1:39.35 (22.20)
 11 St. Petersburg                1:40.16    1:39.47         12  
     1) Grant, Magellan JR            2) Harris, Reed SO              
     3) Cote, Lukas SO                4) Rozycki, Kieran JR           
                 24.68        52.80 (28.12)
        1:17.36 (24.56)     1:39.47 (22.11)
 12 Spanish River                 1:41.10    1:40.10         10  
     1) Roach, Ethan FR               2) Fadlalla, Ramsey SR          
     3) Gil, Drake JR                 4) Reiser, Aaron JR             
                 25.44        54.67 (29.23)
        1:18.75 (24.08)     1:40.10 (21.35)
 13 Strawberry Crest              1:42.92    1:41.65          8  
     1) McCool, Bryce JR              2) Haywood, Robert JR           
     3) Richardson, Zane SR           4) Rosario, Abdiel FR           
                 27.34        54.30 (26.96)
        1:18.52 (24.22)     1:41.65 (23.13)
 14 Braddock                      1:42.10    1:42.53          6  
     1) Torres, John 11               2) Serrano, Pedro 11            
     3) Timp, Alejandro 11            4) Ramos, Daniel 10             
                 25.28        54.20 (28.92)
        1:18.50 (24.30)     1:42.53 (24.03)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- St Thomas                         DQ                    
     1) Kaufman, Kyle-Anthony         2) Zapata, Juan                 
     3) Vasquez, Carlos               4) Alvaro, Alejandro            
                 24.99        54.15 (29.16)
        1:17.16 (23.01)          DQ (22.13)
 -- Countryside                       DQ                    
     1) Finke, Robert SR              2) Rosal, Ryan SO               
     3) Licht, Joey SR                4) Burns, Joey FR               
                 23.40        51.45 (28.05)
        1:14.17 (22.72)          DQ (21.30)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 2                       
 
  1. Lake Brantley Altamonte Spring     40   2. Buchholz                           34
  3. Riverview (Sarasota)               32   4. Seminole High School (Sanford)     30
  5. Oviedo High School                 28   6. Jupiter                            26
  7. Palm Harbor University             24   8. Boca Raton High School             22
  9. Olympia Orlando                    18  10. Plant (Tampa)                      14
 11. St Petersburg                      12  12. Spanish River High School          10
 13. Strawberry Crest (Dover)            8  14. Braddock(Miami)                     6