Sailfish Splash Water Park - Site License     11/11/2017 - 12:41 PM
           2017 FHSAA Championship - Class 3A - 11/11/17            
     Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL      
 
 Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
====================================================================
     National: # 1:27.74  2014      Baylor School, TN
                          Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby
        State: * 1:28.02  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli
                 1:33.53  AA-A
                 1:35.18  AA-C
    School                           Seed    Prelims              
====================================================================
                       === Preliminaries ===                        
 
  1 Chiles                        1:37.46    1:34.04 qAA-C  
     1) Kwan, Hayden 9                2) Foote, Wyatt 12              
     3) Sun, Ryland 11                4) Yambor-Maul, John 12         
                 24.35        50.82 (26.47)
        1:12.92 (22.10)     1:34.04 (21.12)
  2 Doral (Miami)                 1:38.06    1:37.21 q      
     1) Montero, Nestor 10            2) Gomez, Santiago 10           
     3) Aguilar, Adrian 11            4) Rodriguez, Aaron 11          
                 24.41        52.92 (28.51)
        1:15.44 (22.52)     1:37.21 (21.77)
  3 Naples                        1:37.24    1:37.27 q      
     1) Guidobono, Ayden SR           2) Limbacher, Matthew SR        
     3) Ellison, Robert SR            4) Olmsted, Davis SR            
                 26.44        51.45 (25.01)
        1:16.29 (24.84)     1:37.27 (20.98)
  4 Barron Collier                1:36.96    1:37.42 q      
     1) Foster, Alex 12               2) Garner, Andrew 09            
     3) Sunyak, Anton 10              4) Mattson, Nick 12             
                 25.26        52.43 (27.17)
        1:15.71 (23.28)     1:37.42 (21.71)
  5 Pines Charter                 1:39.60    1:38.22 q      
     1) Lares, Andres 12              2) Roche, Ricardo 12            
     3) Rodriguez, Rafael 10          4) Moya, Casey 12               
                 25.72        53.14 (27.42)
        1:16.24 (23.10)     1:38.22 (21.98)
  6 Gainesville                   1:39.35    1:38.24 q      
     1) Kirkpatrick, Jacob            2) Maruniak, Alex               
     3) Han, Bryan                    4) Bungert, William             
                 25.50        52.93 (27.43)
        1:17.07 (24.14)     1:38.24 (21.17)
  7 Niceville                     1:40.05    1:38.50 q      
     1) Scholz, Quintin               2) Azzano, Steven               
     3) Hammond, Dylan                4) Munoz Suarez, Julio          
                 24.88        53.20 (28.32)
        1:17.12 (23.92)     1:38.50 (21.38)
  8 Venice                        1:39.71    1:38.95 q      
     1) Barrick, Calder FR            2) Weber, Evan SR               
     3) Sylvester, Jack SR            4) Argulewicz, Matthew SR       
                 26.72        53.72 (27.00)
        1:17.27 (23.55)     1:38.95 (21.68)
 -------------------------------------------------------------------
  9 Fort Lauderdale               1:41.59    1:39.17 q      
     1) Lesage, Lance 9               2) Rubin, Yona 12               
     3) De Grijze, Kevin 10           4) Sweeting, Kenaz 11           
                 24.93        53.54 (28.61)
        1:16.49 (22.95)     1:39.17 (22.68)
 10 Creekside                     1:41.65    1:39.38 q      
     1) Potter, Brenden 11            2) Talyanker, Nicholas 11       
     3) Caldwell, Graeme 11           4) Gapinski, David 09           
                 25.41        52.54 (27.13)
        1:17.18 (24.64)     1:39.38 (22.20)
 11 Sebastian River               1:44.42    1:39.47 q      
     1) McCloud, Ethan 11             2) Mesh, Alec 11                
     3) Ledford, Derek 10             4) Prescott, Patrick Jr 10      
                 24.01        53.44 (29.43)
        1:16.55 (23.11)     1:39.47 (22.92)
 12 Atlantic Coast                1:42.64    1:40.19 q      
     1) Kowalski, Andrew 12           2) Garces, Hannibal 12          
     3) Skigen, Jackson 11            4) Forsberg, Ryley 12           
                 27.66        55.14 (27.48)
        1:18.12 (22.98)     1:40.19 (22.07)
 13 Gulf Coast                    1:40.82    1:40.47 q      
     1) Gillen, Emmett 11             2) Chang, Jose 11               
     3) Gutknecht, Cole 12            4) Roy, Collin 09               
                 24.54        54.71 (30.17)
        1:17.67 (22.96)     1:40.47 (22.80)
 14 Pensacola                     1:42.90    1:40.63 q      
     1) Henderson, William 10         2) Wood, Nevada 12              
     3) Henderson, James 12           4) Jones, Cameron 11            
                 26.02        52.08 (26.06)
        1:17.63 (25.55)     1:40.63 (23.00)
 15 Osceola                       1:39.84    1:40.93 q      
     1) Martinez, Ricardo SR          2) Hill, Tyre JR                
     3) Gonzalez, Joseph JR           4) McArthur, Jay SR             
                 24.24        54.41 (30.17)
        1:18.55 (24.14)     1:40.93 (22.38)
 -- Bartram Trail                 1:39.75         DQ        
     1) VanDeusen, Jack 10            2) Krejci, Ryan 11              
     3) Stumpf, Adam 11               4) Camp, Jacob 11