Sailfish Splash Water Park - Site License             11/11/2017 - 8:47 PM
               2017 FHSAA Championship - Class 3A - 11/11/17               
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: # 1:27.74  2014      Baylor School, TN
                          Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby
        State: * 1:28.02  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli
                 1:33.53  AA-A
                 1:35.18  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Chiles                        1:34.04    1:33.94 AA-C    40  
     1) Kwan, Hayden 9                2) Foote, Wyatt 12              
     3) Sun, Ryland 11                4) Yambor-Maul, John 12         
                 23.98        50.66 (26.68)
        1:12.60 (21.94)     1:33.94 (21.34)
  2 Naples                        1:37.27    1:36.49         34  
     1) Guidobono, Ayden SR           2) Limbacher, Matthew SR        
     3) Ellison, Robert SR            4) Olmsted, Davis SR            
                 26.43        51.08 (24.65)
        1:15.56 (24.48)     1:36.49 (20.93)
  3 Doral (Miami)                 1:37.21    1:36.76         32  
     1) Montero, Nestor 10            2) Gomez, Santiago 10           
     3) Aguilar, Adrian 11            4) Rodriguez, Aaron 11          
                 24.36        52.85 (28.49)
        1:15.20 (22.35)     1:36.76 (21.56)
  4 Barron Collier                1:37.42    1:37.75         30  
     1) Foster, Alex 12               2) Garner, Andrew 09            
     3) Sunyak, Anton 10              4) Mattson, Nick 12             
                 25.33        52.93 (27.60)
        1:16.57 (23.64)     1:37.75 (21.18)
  5 Pines Charter                 1:38.22    1:38.28         28  
     1) Lares, Andres 12              2) Roche, Ricardo 12            
     3) Rodriguez, Rafael 10          4) Moya, Casey 12               
                 25.30        52.83 (27.53)
        1:16.04 (23.21)     1:38.28 (22.24)
  6 Gainesville                   1:38.24    1:38.33         26  
     1) Kirkpatrick, Jacob            2) Maruniak, Alex               
     3) Han, Bryan                    4) Bungert, William             
                 25.82        53.20 (27.38)
        1:17.27 (24.07)     1:38.33 (21.06)
  7 Niceville                     1:38.50    1:38.71         24  
     1) Scholz, Quintin               2) Azzano, Steven               
     3) Hammond, Dylan                4) Munoz Suarez, Julio          
                 24.74        52.82 (28.08)
        1:16.59 (23.77)     1:38.71 (22.12)
 -- Venice                        1:38.95         DQ        
     1) Bastawros, Danny SR           2) Weber, Evan SR               
     3) Sylvester, Jack SR            4) Argulewicz, Matthew SR       
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Fort Lauderdale               1:39.17    1:38.92         18  
     1) Lesage, Lance 9               2) Rubin, Yona 12               
     3) De Grijze, Kevin 10           4) Sweeting, Kenaz 11           
                 25.27        52.95 (27.68)
        1:16.29 (23.34)     1:38.92 (22.63)
 10 Sebastian River               1:39.47    1:39.16         14  
     1) McCloud, Ethan 11             2) Mesh, Alec 11                
     3) Ledford, Derek 10             4) Prescott, Patrick Jr 10      
                 24.37        53.78 (29.41)
        1:16.59 (22.81)     1:39.16 (22.57)
 11 Atlantic Coast                1:40.19    1:39.92         12  
     1) Kowalski, Andrew 12           2) Garces, Hannibal 12          
     3) Skigen, Jackson 11            4) Forsberg, Ryley 12           
                 27.08        54.88 (27.80)
        1:17.70 (22.82)     1:39.92 (22.22)
 12 Osceola                       1:40.93    1:40.06         10  
     1) Martinez, Ricardo SR          2) Hill, Tyre JR                
     3) Gonzalez, Joseph JR           4) McArthur, Jay SR             
                 24.20        53.79 (29.59)
        1:18.28 (24.49)     1:40.06 (21.78)
 13 Creekside                     1:39.38    1:40.61          8  
     1) Potter, Brenden 11            2) Talyanker, Nicholas 11       
     3) Caldwell, Graeme 11           4) Gapinski, David 09           
                 25.94        53.10 (27.16)
        1:18.23 (25.13)     1:40.61 (22.38)
 14 Gulf Coast                    1:40.47    1:40.85          6  
     1) Gillen, Emmett 11             2) Chang, Jose 11               
     3) Gutknecht, Cole 12            4) Roy, Collin 09               
                 24.35        54.49 (30.14)
        1:17.82 (23.33)     1:40.85 (23.03)
 15 Pensacola                     1:40.63    1:40.89          4  
     1) Henderson, William 10         2) Wood, Nevada 12              
     3) Henderson, James 12           4) Jones, Cameron 11            
                 26.40        52.66 (26.26)
        1:17.68 (25.02)     1:40.89 (23.21)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- Bartram Trail                     DQ                    
     1) VanDeusen, Jack 10            2) Krejci, Ryan 11              
     3) Stumpf, Adam 11               4) Camp, Jacob 11               
                 26.83        54.59 (27.76)
        1:17.90 (23.31)          DQ (21.72)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 2                       
 
  1. Chiles (Tallahassee)               40   2. Naples High School                 34
  3. Doral Academy Charter High         32   4. Barron Collier                     30
  5. Pembroke Pines Charter             28   6. Gainesville                        26
  7. Niceville                          24   8. Fort Lauderdale                    18
  9. Sebastian River (Sebastian)        14  10. Atlantic Coast (Jacksonville)      12
 11. Osceola (Seminole)                 10  12. Creekside (St Johns)                8
 13. Gulf Coast (Naples)                 6  14. Pensacola High School               4