Sailfish Splash Water Park - Site License             11/11/2017 - 8:47 PM
               2017 FHSAA Championship - Class 3A - 11/11/17               
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: # 1:39.25  2015      Carmel, IN
                          Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist
        State: * 1:42.34  11/10/2017Buchholz, Buchholz
                          C Brooks, K Balbuena, J Rodriguez, K Cronin
                 1:44.91  AA-A
                 1:46.69  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Creekside                     1:48.27    1:46.58 AA-C    40  
     1) Ellis, Abigail 12             2) Thomson, Taylor 10           
     3) Miller, Aubrey 12             4) Gapinski, Anna 11            
                 27.30        57.32 (30.02)
        1:22.27 (24.95)     1:46.58 (24.31)
  2 Gainesville                   1:47.68    1:46.78         34  
     1) Kraus, Alena                  2) Buch, Savannah               
     3) Kraus, Makayla                4) Jones, Jessie                
                 26.35        57.01 (30.66)
        1:22.72 (25.71)     1:46.78 (24.06)
  3 Sunlake                       1:48.49    1:48.13         32  
     1) Eurell, Tori SO               2) Ballash, Elise JR            
     3) Barton, Hanna JR              4) Grimme, Chloe SO             
                 28.99        59.35 (30.36)
        1:25.46 (26.11)     1:48.13 (22.67)
  4 Bartram Trail                 1:49.68    1:48.46         30  
     1) Stanfield, Summer 11          2) McCabe, Lilly 11             
     3) Sowell, Nicole 11             4) Smith, Lexi 11               
                 27.15        57.57 (30.42)
        1:23.98 (26.41)     1:48.46 (24.48)
  5 Clearwater                    1:50.44    1:49.36         28  
     1) Heuberger, Helena SR          2) Donovan, Olivia FR           
     3) Molinaro, Grace JR            4) Sullivan, Emily SO           
                 25.80        57.75 (31.95)
        1:22.99 (25.24)     1:49.36 (26.37)
  6 Washington                    1:51.81    1:50.68         26  
     1) Sill, Grace JR                2) Luth, AnnaJordan JR          
     3) Doyle, Meghan JR              4) Matthews, Grace SO           
                 28.73        59.36 (30.63)
        1:26.01 (26.65)     1:50.68 (24.67)
  7 Martin County                 1:51.56    1:51.59         24  
     1) Johnson, Gabby 10             2) Simpkins, Delaney 11         
     3) Fejzuli, Dorian 11            4) Sizemore, Sloan 12           
                 28.62        59.76 (31.14)
        1:27.30 (27.54)     1:51.59 (24.29)
  8 Fort Myers                    1:52.89    1:52.20         22  
     1) Baron, Madi 11                2) Schenk, Ellie 11             
     3) McMurray, Olivia 9            4) Iglesias, Alex 11            
                 28.38      1:01.05 (32.67)
        1:25.46 (24.41)     1:52.20 (26.74)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Freedom (Tampa)               1:54.84    1:52.92         18  
     1) Clark, Genevieve SR           2) Leisure, Abigail SO          
     3) Labohn, Hannah FR             4) Goldblum, McKaley SO         
                 30.68      1:01.32 (30.64)
        1:28.91 (27.59)     1:52.92 (24.01)
 10 Pensacola                     1:54.16    1:53.04         14  
     1) Gordon, Megan 10              2) Henderson, Renee 10          
     3) Brandt, Parker 11             4) Rice, Carrigan 10            
                 30.01      1:00.78 (30.77)
        1:27.44 (26.66)     1:53.04 (25.60)
 11 Seminole                      1:56.78    1:53.39         12  
     1) Sheppard, Sydney SR           2) Gorham, Jordan SR            
     3) Laplante, Kendall FR          4) Heron, Noa SR                
                 28.66      1:01.99 (33.33)
        1:28.65 (26.66)     1:53.39 (24.74)
 12 Fort Lauderdale               1:54.67    1:54.57         10  
     1) Guerra Montes, Giulia 12      2) Hicks, Alexis 12             
     3) Freshour, Diana 12            4) Ross, Racine 12              
                 28.47      1:02.86 (34.39)
        1:30.56 (27.70)     1:54.57 (24.01)
 13 Barron Collier                1:55.05    1:54.93          8  
     1) Noe, Rylie 09                 2) Hendrickx, Zoe 10            
     3) Marsala, Isabella 11          4) Havig, Maquinn 09            
                 29.33      1:02.06 (32.73)
        1:32.69 (30.63)     1:54.93 (22.24)
 14 Estero                        1:54.62    1:55.16          6  
     1) Walsh, Jessie 12              2) Harms, Kyleigh 10            
     3) Burnett, Maggi 9              4) Puckett, Mikayla 10          
                 29.53      1:00.85 (31.32)
        1:29.69 (28.84)     1:55.16 (25.47)
 15 Gulf Coast                    1:54.50    1:55.47          4  
     1) Slaboch, Haley 09             2) Moran, Rachel 09             
     3) Nero, Kallie 09               4) Boling, Brooke 10            
                 30.49      1:02.46 (31.97)
        1:30.63 (28.17)     1:55.47 (24.84)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- New Smyrna Beach                  DQ                    
     1) Sydeski, Samantha 10          2) Malphurs, Jillian 10         
     3) Alfaro, Amanda 10             4) Hoots, Kalley 11             
                 29.23      1:01.96 (32.73)
        1:29.02 (27.06)          DQ (25.72)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 1                      
 
  1. Creekside (St Johns)               40   2. Gainesville                        34
  3. Sunlake Land O' Lakes              32   4. Bartram Trail (St Johns)           30
  5. Clearwater                         28   6. Washington (Pensacola)             26
  7. Martin County (Stuart)             24   8. Fort Myers                         22
  9. Freedom (Tampa)                    18  10. Pensacola High School              14
 11. Seminole (Seminole)                12  12. Fort Lauderdale                    10
 13. Barron Collier                      8  14. Estero High School                  6
 15. Gulf Coast (Naples)                 4