Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2017 - 5:22 AM
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/3/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
     National: # 2:54.43  2012      Bolles School, FL
                          R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling
        State: * 2:54.43  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling
                 3:06.28  AA-A
                 3:09.26  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Gulliver Prep                 3:11.27    3:10.63         40  
     1) Rodriguez, Jonathan 11        2) Peralta, Rene 11             
     3) Cancel, Miguel 12             4) Meira, Philip 10             
                 23.65        48.95 (48.95)
        1:12.29 (23.34)     1:37.21 (48.26)
        1:58.38 (21.17)     2:21.84 (44.63)
        2:45.21 (23.37)     3:10.63 (48.79)
  2 Jesuit (Tampa)                3:12.30    3:13.08         34  
     1) Driscoll, Brendan 11          2) Jansen, John 12              
     3) Shaffer, Nick 9               4) Sands, Sam 12                
                 23.88        48.99 (48.99)
        1:12.57 (23.58)     1:37.95 (48.96)
        2:01.47 (23.52)     2:27.57 (49.62)
        2:49.17 (21.60)     3:13.08 (45.51)
  3 Pompano Beach                 3:15.12    3:13.35         32  
     1) Santos, Mattheus JR           2) Poe, Dante JR                
     3) Schulte, Shane JR             4) Santos, Raphael FR           
                 23.01        47.59 (47.59)
        1:10.73 (23.14)     1:36.76 (49.17)
        1:59.82 (23.06)     2:25.81 (49.05)
        2:48.34 (22.53)     3:13.35 (47.54)
  4 Mast Academy                  3:13.80    3:13.55         30  
     1) Banciella, Reid               2) Sanchez, Alexander           
     3) Sanchez, Daniel               4) Salvador, Perez              
                 22.70        47.47 (47.47)
        1:10.24 (22.77)     1:35.97 (48.50)
        1:59.21 (23.24)     2:25.31 (49.34)
        2:48.27 (22.96)     3:13.55 (48.24)
  5 Suncoast                      3:14.50    3:13.61         28  
     1) Dodge, Grant SR               2) Smith, Gavin SO              
     3) Kirton, William SR            4) Seton, James JR              
                 23.13        48.37 (48.37)
        1:11.61 (23.24)     1:37.36 (48.99)
        1:59.73 (22.37)     2:25.48 (48.12)
        2:48.27 (22.79)     3:13.61 (48.13)
  6 Ponte Vedra                   3:13.57    3:14.09         26  
     1) Mier, Jake 12                 2) Kazhuro, Igor 11             
     3) Milicevic, Max 11             4) Relihan, Andrew 11           
                 24.70        50.70 (50.70)
        1:13.48 (22.78)     1:39.09 (48.39)
        2:01.69 (22.60)     2:26.60 (47.51)
        2:49.23 (22.63)     3:14.09 (47.49)
  7 Arnold                        3:14.63    3:14.23         24  
     1) Gobel, Nicholas SR            2) Tillman, Cole SR             
     3) Station, Luke FR              4) Bolding, Chase SR            
                 23.89        48.87 (48.87)
        1:12.35 (23.48)     1:37.67 (48.80)
        2:01.00 (23.33)     2:27.18 (49.51)
        2:49.65 (22.47)     3:14.23 (47.05)
  8 AmericanHeritage              3:14.36    3:15.98         22  
     1) Porto, Kevin SR               2) Pacitti, Nicholas SR         
     3) Rossi, Nicolas FR             4) Kopecki, Christian SR        
                 22.89        48.08 (48.08)
        1:12.17 (24.09)     1:37.94 (49.86)
        2:01.74 (23.80)     2:28.35 (50.41)
        2:50.99 (22.64)     3:15.98 (47.63)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Paxon                         3:15.44    3:13.86         18  
     1) Bouman, Nick SR               2) Daniels, Malachi SR          
     3) Casiple, Kyle SO              4) Watson, Tyler JR             
                 24.44        50.71 (50.71)
        1:14.07 (23.36)     1:39.57 (48.86)
        2:03.23 (23.66)     2:28.69 (49.12)
        2:50.28 (21.59)     3:13.86 (45.17)
 10 Land O'Lakes                  3:18.68    3:16.30         14  
     1) Ramsey, Zuri 9                2) Davis, Zachary 12            
     3) Ramsey, Jabari 12             4) Pilkowski, Patryk 11         
                 23.43        49.28 (49.28)
        1:13.18 (23.90)     1:40.41 (51.13)
        2:03.40 (22.99)     2:28.96 (48.55)
        2:51.31 (22.35)     3:16.30 (47.34)
 11 Lincoln Park                  3:15.49    3:17.09         12  
     1) Ochse, Daniel                 2) Cosgrave, Gared              
     3) Edmondson, Joe                4) Garcia-Mazzarri, Luis        
                 24.09        49.59 (49.59)
        1:13.13 (23.54)     1:38.09 (48.50)
        2:01.49 (23.40)     2:27.57 (49.48)
        2:51.24 (23.67)     3:17.09 (49.52)
 12 Mosley                        3:18.36    3:18.94         10  
     1) Legg, Mason 11                2) Allred, Kai 10               
     3) Shanks, Jared 10              4) Sehlhorst, Spencer 11        
                 23.93        49.14 (49.14)
        1:13.05 (23.91)     1:39.73 (50.59)
        2:03.87 (24.14)     2:30.97 (51.24)
        2:53.85 (22.88)     3:18.94 (47.97)
 13 Baker County                  3:21.03    3:21.13          8  
     1) Crain, Mitchel 12             2) Knight, Ethan 12             
     3) Knight, Braeden 09            4) Mobley, Trent 11             
                 23.85        50.19 (50.19)
        1:13.10 (22.91)     1:40.06 (49.87)
        2:02.37 (22.31)     2:28.00 (47.94)
        2:53.13 (25.13)     3:21.13 (53.13)
 14 Merritt Island                3:24.49    3:25.78          6  
     1) Kravchenko, Lucas             2) Sullivan, Greyson            
     3) Jette, James                  4) Dumoulin, Sam                
                 22.53        46.57 (46.57)
        1:12.09 (25.52)     1:41.20 (54.63)
        2:05.50 (24.30)     2:33.77 (52.57)
        2:57.88 (24.11)     3:25.78 (52.01)
 15 Rockledge                     3:19.41    3:29.51          4  
     1) Andronescu, Noah              2) Hanson, Ander                
     3) Whitaker, Cade                4) Barrington, Ryan             
                 22.81        48.64 (48.64)
        1:12.79 (24.15)     1:39.53 (50.89)
        2:04.79 (25.26)     2:31.98 (52.45)
        2:59.54 (27.56)     3:29.51 (57.53)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- Cape Coral                        DQ                    
     1) Rosas, Santi 11               2) Leon, Joseph 11              
     3) Rua, Steven 11                4) Pellegrino, Jack 11          
                 24.52        51.28 (51.28)
        1:15.02 (23.74)     1:41.40 (50.12)
        2:05.63 (24.23)     2:31.76 (50.36)
        2:54.71 (22.95)          DQ (47.83)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 24                      
 
  1. Jesuit (Tampa)                    271   2. Gulliver Prep (Pinecrest)         244
  3. Ponte Vedra                       147   4. Lincoln Park (Fort Pierce)      121.5
  5. Pompano Beach                     118   6. Arnold (Panama City Beach)        110
  7. Mosley (Lynn Haven)               100   8. American Heritage (Plantation)     98
  9. Mast (Key Biscayne)                95  10. Land O'Lakes High School           92
 11. Paxon (Jacksonville)             88.5  12. Lakewood (St Petersburg)           87
 13. Suncoast (Riviera Beach)           73  14. Cape Coral                         65
 15. Baker County (Glen St Mary)        59  15. Stanton (Jacksonville)             59
 17. Merritt Island                     45  18. Fort Walton Beach                  42
 19. Mater Lakes                        39  20. St Brendan (Miami)                 35
 21. Rockledge                          32  22. Mourning (North Miami)             31
 23. Dunedin High School                25  24. Citrus (Inverness)                 24
 24. Choctawhatchee (Fort Walton Be     24  26. Palm Bay (Melbourne)               21
 27. Robinson High School               20  28. Rocky Bayou Christian Nicevill     19
 29. Cardinal Gibbons                   17  30. Gulf Breeze                        16
 30. Lemon Bay (Englewood)              16  32. Lake Wales                         15
 32. Orange Park High School            15  32. Bayshore (Bradenton)               15
 35. Bishop Moore (Orlando)             14  36. Titusville                         10
 37. Astronaut (Titusville)              9  38. Atlantic (Port Orange)              4
 39. Avon Park                           3  39. Cocoa                               3
 41. Space Coast (Cocoa)                 1