Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2017 - 5:22 AM
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/3/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
     National: # 1:19.27  2012      Bolles School, FL
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
        State: * 1:19.27  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
                 1:24.94  AA-A
                 1:26.18  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Gulliver Prep                 1:26.67    1:26.16 AA-C    40  
     1) Gribble, Trahern 12           2) Cancel, Miguel 12            
     3) Peralta, Rene 11              4) Meira, Philip 10             
                 21.34        41.79 (20.45)
        1:04.07 (22.28)     1:26.16 (22.09)
  2 Jesuit (Tampa)                1:27.59    1:26.58         34  
     1) Jennings, Chris 12            2) Caceres, Alex 11             
     3) Petitt, Tyler 11              4) Sands, Sam 12                
                 21.54        43.32 (21.78)
        1:05.56 (22.24)     1:26.58 (21.02)
  3 Lincoln Park                  1:28.28    1:27.32         32  
     1) Ochse, Daniel                 2) Edmondson, Joe               
     3) Garcia-Mazzarri, Luis         4) Cosgrave, Gared              
                 21.98        43.78 (21.80)
        1:06.26 (22.48)     1:27.32 (21.06)
  4 Pompano Beach                 1:27.82    1:27.80         30  
     1) Santos, Mattheus JR           2) Santos, Raphael FR           
     3) Schulte, Shane JR             4) Poe, Dante JR                
                 21.82        43.25 (21.43)
        1:05.79 (22.54)     1:27.80 (22.01)
  5 Mast Academy                  1:28.42    1:28.26         28  
     1) Banciella, Reid               2) Salvador, Perez              
     3) Sanchez, Daniel               4) Sanchez, Alexander           
                 21.63        43.77 (22.14)
        1:06.34 (22.57)     1:28.26 (21.92)
  6 Baker County                  1:28.38    1:28.49         26  
     1) Crain, Mitchel 12             2) Knight, Ethan 12             
     3) Platto, Mason 11              4) Knight, Braeden 09           
                 22.58        44.59 (22.01)
        1:07.19 (22.60)     1:28.49 (21.30)
  7 Lakewood High                 1:28.58    1:29.43         24  
     1) Long, Ethan 12                2) Irvin, Justin 11             
     3) Murch, Connell 12             4) Ruefel, Jonathan 11          
                 21.83        44.38 (22.55)
        1:07.63 (23.25)     1:29.43 (21.80)
  8 Ponte Vedra                   1:29.10    1:29.70         22  
     1) Milicevic, Max 11             2) Wilson, Cleburne 10          
     3) Hagy, Jesse 12                4) Relihan, Andrew 11           
                 22.22        44.96 (22.74)
        1:07.68 (22.72)     1:29.70 (22.02)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 Suncoast                      1:29.42    1:28.52         18  
     1) Seton, James JR               2) Wang, Benjamin FR            
     3) Kirton, William SR            4) Dodge, Grant SR              
                 22.32        45.30 (22.98)
        1:06.99 (21.69)     1:28.52 (21.53)
 10 Stanton                       1:30.75    1:30.49         14  
     1) Jones, William SO             2) Chiang, Brian SO             
     3) Shrader, Connor JR            4) Johnson, Drew SR             
                 22.18        45.49 (23.31)
        1:08.71 (23.22)     1:30.49 (21.78)
 11 Lemon Bay                     1:31.59    1:30.87         12  
     1) Denson, Gage JR               2) Willison, Zach SR            
     3) David, Eddie JR               4) Fazler, Jed SR               
                 22.08        45.38 (23.30)
        1:08.02 (22.64)     1:30.87 (22.85)
 12 Rockledge                     1:30.33    1:31.28         10  
     1) Andronescu, Noah              2) Hanson, Ander                
     3) Whitaker, Robby               4) Barnes, Xavier               
                 22.08        45.20 (23.12)
        1:08.02 (22.82)     1:31.28 (23.26)
 13 Mosley                        1:31.29    1:31.34          8  
     1) Cain, Kenan 11                2) Shanks, Jared 10             
     3) Hoffman, Dylan 12             4) Machado, Jon Michael 12      
                 22.80        45.44 (22.64)
        1:08.51 (23.07)     1:31.34 (22.83)
 14 Vikings                       1:33.24    1:32.27          6  
     1) Rudman, Nathaniel SO          2) Tang, Chris SO               
     3) Ferguson, Corban SO           4) McCarroll, Logan FR          
                 22.23        45.62 (23.39)
        1:08.85 (23.23)     1:32.27 (23.42)
 15 Atlantic                      1:33.66    1:33.86          4  
     1) Hall, Justin                  2) Groel, Ryan                  
     3) Yim, Joseph                   4) Banks, Andrew                
                 25.54        48.95 (23.41)
        1:11.87 (22.92)     1:33.86 (21.99)
 16 Bishop Moore                  1:34.44    1:34.98          2  
     1) Celeste, Andre SO             2) Castano, Sebastian SR        
     3) DeMaso, George SR             4) Brewer, Zachary SO           
                 24.95        48.35 (23.40)
        1:12.08 (23.73)     1:34.98 (22.90)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 18                      
 
  1. Jesuit (Tampa)                    194   2. Gulliver Prep (Pinecrest)         185
  3. Ponte Vedra                        94   4. Lincoln Park (Fort Pierce)       90.5
  5. Pompano Beach                      86   5. Lakewood (St Petersburg)           86
  7. American Heritage (Plantation)     73   8. Paxon (Jacksonville)             70.5
  9. Arnold (Panama City Beach)         69  10. Mosley (Lynn Haven)                65
 11. Mast (Key Biscayne)                63  12. Stanton (Jacksonville)             53
 13. Cape Coral                         52  14. Baker County (Glen St Mary)        51
 15. Land O'Lakes High School           42  16. Fort Walton Beach                  38
 17. St Brendan (Miami)                 35  18. Suncoast (Riviera Beach)           32
 19. Mourning (North Miami)             31  20. Dunedin High School                25
 21. Choctawhatchee (Fort Walton Be     24  21. Citrus (Inverness)                 24
 23. Rocky Bayou Christian Nicevill     19  23. Merritt Island                     19
 23. Rockledge                          19  26. Robinson High School               17
 26. Cardinal Gibbons                   17  28. Lemon Bay (Englewood)              16
 29. Orange Park High School            15  29. Bayshore (Bradenton)               15
 29. Lake Wales                         15  32. Bishop Moore (Orlando)             14
 32. Mater Lakes                        14  34. Palm Bay (Melbourne)                9
 34. Astronaut (Titusville)              9  36. Gulf Breeze                         7
 37. Titusville                          6  38. Atlantic (Port Orange)              4
 39. Cocoa                               3  39. Avon Park                           3
 41. Space Coast (Cocoa)                 1