Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2017 - 5:22 AM
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/3/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
=========================================================================
     National: # 45.52  2013      Joseph Schooling, Bolles, FL
        State: * 45.52  2013      Joseph Schooling, Bolles, Bolles
                 49.06  AA-A
                 50.07  AA-C
    Name           Year School            Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Watson, Tyler    JR Paxon               48.88      48.73 AA-A    20  
                 23.34        48.73 (25.39)
  2 Gribble, Traher  12 Gulliver Prep       49.30      49.34 AA-C    17  
                 23.53        49.34 (25.81)
  3 Sober, Jeffrey      Rocky Bayou         50.86      50.38         16  
                 23.75        50.38 (26.63)
  4 Bolding, Chase   SR Arnold              50.38      50.73         15  
                 23.68        50.73 (27.05)
  5 Knight, Braeden  09 Baker County        51.49      51.49         14  
                 24.23        51.49 (27.26)
  6 Rudman, Nathani  SO Vikings             51.73      51.55         13  
                 23.93        51.55 (27.62)
  7 Banciella, Reid     Mast Academy        51.75      51.69         12  
                 23.85        51.69 (27.84)
  8 Saslo, Jordan    11 Citrus              51.96      52.33         11  
                 25.03        52.33 (27.30)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Coutant, Jacob   JR Orange Park         52.74      52.12          9  
                 24.31        52.12 (27.81)
 10 Kazhuro, Igor    11 Ponte Vedra         51.96      52.51          7  
                 24.28        52.51 (28.23)
 11 Carreja, Tyler   11 Jesuit (Tampa)      52.33      52.73          6  
                 24.58        52.73 (28.15)
 12 Kopecki, Christ  SR AmericanHeritage    52.85      52.78          5  
                 24.99        52.78 (27.79)
 13 Ochse, Daniel       Lincoln Park        53.24      52.80          4  
                 24.98        52.80 (27.82)
 14 Casiple, Kyle    SO Paxon               53.01      53.58          3  
                 25.22        53.58 (28.36)
 15 Smith, Gavin     SO Suncoast            52.57      53.65          2  
                 25.28        53.65 (28.37)
 16 Ramsey, Jabari   12 Land O'Lakes        52.28      54.18          1  
                 25.19        54.18 (28.99)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Kirton, William  SR Suncoast            53.26                   
                 25.21        53.26 (28.05)
 18 Yim, Joseph         Atlantic            53.92                   
                 25.34        53.92 (28.58)
 19 Fernandez, Mich     Mater Lakes         53.95                   
                 25.28        53.95 (28.67)
 20 Shaffer, Robbie  11 Jesuit (Tampa)      54.11                   
                 25.46        54.11 (28.65)
 21 Doolittle, Sean   9 Lakewood High       54.15                   
                 25.02        54.15 (29.13)
 22 Klemm, Kirk      09 North Fort Myers    54.21                   
                 24.74        54.21 (29.47)
 23 Songayab, Josh   JR Eastside            54.23                   
                 25.69        54.23 (28.54)
 24 Machado, Jon Mi  12 Mosley              54.80                   
                 25.93        54.80 (28.87)
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 12                  
 
  1. Jesuit (Tampa)                    117   2. Gulliver Prep (Pinecrest)          93
  3. Paxon (Jacksonville)             70.5   4. Arnold (Panama City Beach)         62
  5. Ponte Vedra                        60   6. Lincoln Park (Fort Pierce)       58.5
  7. Mosley (Lynn Haven)                51   8. Lakewood (St Petersburg)           45
  9. Land O'Lakes High School           41  10. Cape Coral                         38
 11. Mast (Key Biscayne)                35  12. Fort Walton Beach                  32
 13. American Heritage (Plantation)     29  14. Pompano Beach                      28
 15. Stanton (Jacksonville)             27  16. Baker County (Glen St Mary)        25
 16. Dunedin High School                25  18. Citrus (Inverness)                 24
 19. St Brendan (Miami)                 20  20. Rocky Bayou Christian Nicevill     19
 20. Merritt Island                     19  22. Mourning (North Miami)             17
 22. Robinson High School               17  22. Cardinal Gibbons                   17
 25. Lake Wales                         15  25. Choctawhatchee (Fort Walton Be     15
 25. Orange Park High School            15  28. Suncoast (Riviera Beach)           14
 28. Mater Lakes                        14  30. Astronaut (Titusville)              9
 30. Palm Bay (Melbourne)                9  32. Gulf Breeze                         7
 33. Rockledge                           6  34. Lemon Bay (Englewood)               4
 35. Avon Park                           3  35. Cocoa                               3
 37. Space Coast (Cocoa)                 1