Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2017 - 5:22 AM
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/3/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 6  Boys 200 Yard IM
=========================================================================
     National: # 1:41.39  2011      David Nolan, Hershey, PA
        State: * 1:46.31  2004      Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale
                 1:49.83  AA-A
                 1:51.96  AA-C
    Name           Year School            Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Cancel, Miguel   12 Gulliver Prep     1:51.36    1:48.09 AA-A    20  
                 23.63        50.69 (27.06)
        1:23.03 (32.34)     1:48.09 (25.06)
  2 Watson, Tyler    JR Paxon             1:51.60    1:50.02 AA-C    17  
                 23.67        51.41 (27.74)
        1:24.72 (33.31)     1:50.02 (25.30)
  3 Sehlhorst, Spen  11 Mosley            1:52.77    1:51.87 AA-C    16  
                 24.73        52.78 (28.05)
        1:24.87 (32.09)     1:51.87 (27.00)
  4 Rua, Steven      11 Cape Coral        1:55.14    1:55.73         15  
                 25.18        53.95 (28.77)
        1:27.93 (33.98)     1:55.73 (27.80)
  5 Fernandez, Mich     Mater Lakes       1:58.28    1:57.67         14  
                 24.90        54.78 (29.88)
        1:30.08 (35.30)     1:57.67 (27.59)
  6 Santos, Raphael  FR Pompano Beach     1:58.47    1:57.79         13  
                 25.36        55.35 (29.99)
        1:30.77 (35.42)     1:57.79 (27.02)
  7 Jones, William   SO Stanton           1:58.79    1:57.94         12  
                 25.00        55.61 (30.61)
        1:29.88 (34.27)     1:57.94 (28.06)
  8 Smith, Maxwell   10 Robinson (Tampa)  1:58.62    2:00.00         11  
                 25.72        55.45 (29.73)
        1:32.48 (37.03)     2:00.00 (27.52)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Shaffer, Nick     9 Jesuit (Tampa)    1:59.79    1:58.17          9  
                 26.12        56.69 (30.57)
        1:31.61 (34.92)     1:58.17 (26.56)
 10 Speck, Stephen   SO Gulf Breeze       2:00.85    1:58.35          7  
                 26.38        56.51 (30.13)
        1:30.82 (34.31)     1:58.35 (27.53)
 11 Gobel, Nicholas  SR Arnold            1:59.07    1:59.86          6  
                 25.49        57.13 (31.64)
        1:33.61 (36.48)     1:59.86 (26.25)
 12 Cox, Nicholas    11 Ponte Vedra       2:00.12    2:00.37          5  
                 25.55        54.83 (29.28)
        1:31.31 (36.48)     2:00.37 (29.06)
 13 Jansen, John     12 Jesuit (Tampa)    1:59.82    2:00.40          4  
                 26.14        57.23 (31.09)
        1:32.74 (35.51)     2:00.40 (27.66)
 14 Irvin, Justin    11 Lakewood High     2:00.53    2:01.76          3  
                 26.66        58.51 (31.85)
        1:33.81 (35.30)     2:01.76 (27.95)
 15 Pike, Alex          Palm Bay          2:03.68    2:01.99          2  
                 26.26        58.47 (32.21)
        1:33.54 (35.07)     2:01.99 (28.45)
 16 Kirchner, Antho  10 Jesuit (Tampa)    2:01.00    2:02.27          1  
                 26.77        58.54 (31.77)
        1:33.50 (34.96)     2:02.27 (28.77)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Casiple, Kyle    SO Paxon             2:04.17                   
                 25.67        58.30 (32.63)
        1:35.08 (36.78)     2:04.17 (29.09)
 18 Barnes, Xavier      Rockledge         2:04.41                   
                 27.02        59.26 (32.24)
        1:35.24 (35.98)     2:04.41 (29.17)
 19 Schulte, Shane   JR Pompano Beach     2:04.47                   
                 26.15        56.47 (30.32)
        1:33.84 (37.37)     2:04.47 (30.63)
 20 Cain, Kenan      11 Mosley            2:04.73                   
                 26.24        58.14 (31.90)
        1:35.63 (37.49)     2:04.73 (29.10)
 21 Songayab, Josh   JR Eastside          2:06.02                   
                 25.76        59.26 (33.50)
        1:37.56 (38.30)     2:06.02 (28.46)
 22 O'Connor, Liam      Tavares           2:06.76                   
                 27.21      1:00.43 (33.22)
        1:37.06 (36.63)     2:06.76 (29.70)
 23 Hagy, Jesse      12 Ponte Vedra       2:06.93                   
                 27.04      1:00.16 (33.12)
        1:35.88 (35.72)     2:06.93 (31.05)
 24 Smith, Christia  12 Mosley            2:11.20                   
                 28.24      1:00.27 (32.03)
        1:40.61 (40.34)     2:11.20 (30.59)
 
                  Men - Team Rankings - Through Event 6                  
 
  1. Jesuit (Tampa)                     66   2. Gulliver Prep (Pinecrest)          60
  3. Ponte Vedra                        51   4. Lakewood (St Petersburg)           45
  5. Paxon (Jacksonville)               43   6. Land O'Lakes High School           40
  6. Mosley (Lynn Haven)                40   8. Cape Coral                         38
  9. Arnold (Panama City Beach)         36  10. Lincoln Park (Fort Pierce)         30
 11. Stanton (Jacksonville)             25  12. Merritt Island                     19
 13. Robinson High School               17  13. American Heritage (Plantation)     17
 15. Choctawhatchee (Fort Walton Be     15  16. Mater Lakes                        14
 17. Pompano Beach                      13  18. Suncoast (Riviera Beach)           12
 19. Mast (Key Biscayne)                11  20. Fort Walton Beach                  10
 21. Gulf Breeze                         7  22. Orange Park High School             6
 23. Cocoa                               3  24. Palm Bay (Melbourne)                2