Sailfish Splash Water Park - Site License              11/5/2017 - 5:22 AM
                  FHSAA Championship - Class 2A - 11/3/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 5  Girls 200 Yard IM
=========================================================================
     National: # 1:53.82  2009      Dagny Knutson, Minot, ND
        State: * 1:57.07  2009      Melanie Margalis, Countryside, Clearwater
                 2:01.89  AA-A
                 2:04.08  AA-C
    Name           Year School            Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Ruppert-Gomez,   12 Gulliver Prep     2:09.00    2:06.53         20  
                 27.50        59.22 (31.72)
        1:37.35 (38.13)     2:06.53 (29.18)
  2 Delcompare, Aud  JR Lely              2:10.48    2:09.67         17  
                 28.78      1:03.39 (34.61)
        1:39.50 (36.11)     2:09.67 (30.17)
  3 Graf, Julianna      Titusville        2:11.04    2:10.55         16  
                 28.61      1:01.46 (32.85)
        1:40.85 (39.39)     2:10.55 (29.70)
  4 Taulbee, Katie   11 Holy Names        2:12.44    2:12.04         15  
                 28.53      1:02.12 (33.59)
        1:40.94 (38.82)     2:12.04 (31.10)
  5 Miller, Makenzi  SR Port Charlotte    2:13.59    2:12.86         14  
                 28.72      1:00.98 (32.26)
        1:41.90 (40.92)     2:12.86 (30.96)
  6 Rodriguez, Nico   9 Cape Coral        2:13.55    2:13.82         13  
                 29.02      1:01.69 (32.67)
        1:43.38 (41.69)     2:13.82 (30.44)
  7 Glennon, Kayla      Lincoln Park      2:13.43    2:14.67         12  
                 29.85      1:07.12 (37.27)
        1:43.89 (36.77)     2:14.67 (30.78)
 -- Campbell, Maddi  JR Arnold            2:11.08         DQ        
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Kraft, Kayla     10 Gulliver Prep     2:14.63    2:12.68          9  
                 29.00      1:00.65 (31.65)
        1:42.62 (41.97)     2:12.68 (30.06)
 10 Minnis, Isabel   12 Jefferson         2:14.54    2:12.69          7  
                 29.12      1:01.81 (32.69)
        1:42.35 (40.54)     2:12.69 (30.34)
 11 Mackey, Maren    FR Gulf Breeze       2:13.71    2:13.26          6  
                 29.01      1:04.27 (35.26)
        1:43.06 (38.79)     2:13.26 (30.20)
 12 Balent, Katie    JR Vikings           2:14.22    2:13.95          5  
                 27.98      1:03.42 (35.44)
        1:43.01 (39.59)     2:13.95 (30.94)
 13 Delp, Gabby      12 Holy Names        2:14.80    2:14.15          4  
                 28.45      1:03.26 (34.81)
        1:43.15 (39.89)     2:14.15 (31.00)
 14 Sondgeroth, Pai  FR Arnold            2:14.18    2:14.60          3  
                 30.61      1:05.76 (35.15)
        1:44.35 (38.59)     2:14.60 (30.25)
 15 Neely, Cassidy    9 Holy Names        2:14.32    2:14.89          2  
                 29.30      1:03.98 (34.68)
        1:44.80 (40.82)     2:14.89 (30.09)
 16 Fernandez, Gabr     Mater Lakes       2:14.69    2:17.47          1  
                 29.16      1:05.60 (36.44)
        1:45.08 (39.48)     2:17.47 (32.39)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Dorr, Brooke     10 Mosley            2:15.37                   
                 28.41      1:03.73 (35.32)
        1:44.25 (40.52)     2:15.37 (31.12)
 18 Hagy, Riley      11 Ponte Vedra       2:15.73                   
                 29.33      1:04.09 (34.76)
        1:43.99 (39.90)     2:15.73 (31.74)
 19 Stevenson, Keel  FR Arnold            2:15.88                   
                 30.38      1:03.80 (33.42)
        1:45.06 (41.26)     2:15.88 (30.82)
 20 Mckenna, Thea    JR AmericanHeritage  2:16.35                   
                 29.86      1:06.94 (37.08)
        1:45.07 (38.13)     2:16.35 (31.28)
 21 Delcompare, Gra  SR Lely              2:16.82                   
                 28.96      1:03.76 (34.80)
        1:45.55 (41.79)     2:16.82 (31.27)
 22 Schrader, Ashle  12 Land O'Lakes      2:16.83                   
                 29.01      1:04.54 (35.53)
        1:45.09 (40.55)     2:16.83 (31.74)
 23 Owens, Theresa   SO Bishop Moore      2:16.94                   
                 28.98      1:02.54 (33.56)
        1:44.89 (42.35)     2:16.94 (32.05)
 24 Femayor, Maria      Keys Gate         2:16.97                   
                 29.08      1:03.24 (34.16)
        1:45.45 (42.21)     2:16.97 (31.52)
 
                 Women - Team Rankings - Through Event 5                 
 
  1. Gulliver Prep (Pinecrest)          93   2. Holy Names (Tampa)                 51
  3. Titusville                         44   4. Arnold (Panama City Beach)         43
  5. Mosley (Lynn Haven)                38   5. Clay (Green Cove Springs)          38
  7. Ponte Vedra                        33   8. Gulf Breeze                        30
  9. Lincoln Park (Fort Pierce)         22  10. Lely (Naples)                      21
 11. Bayshore (Bradenton)               20  12. Cape Coral                         19
 13. Somerset Academy                   18  14. Land O'Lakes High School           17
 15. Wolfson (Jacksonville)             15  15. Suncoast (Riviera Beach)           15
 17. Port Charlotte                     14  17. Lemon Bay (Englewood)              14
 17. Yulee                              14  20. Lecanto                            12
 21. Eastside (Gainesville)              9  21. Atlantic (Port Orange)              9
 23. Jefferson (Tampa)                   7  24. Fort Walton Beach                   5
 24. Coral Springs Charter               5  26. Satellite (Satellite Beach)         2
 27. Mater Lakes                         1