Sailfish Splash Water Park - Site License              11/4/2017 - 8:45 PM
                  FHSAA Championship - Class 1A - 11/4/17                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: # 1:39.25  2015      Carmel, IN
                          Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist
        State: $ 1:42.35  2008      Bolles
                          A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler
                 1:44.91  AA-A
                 1:46.69  AA-C
    School                        Prelims     Finals       Points 
==================================================================================
                            === Championship Final ===                            
 
  1 Bolles                        1:46.74    1:44.48 AA-A    40  
     1) Khoo, Faith                   2) Baker, Katherine             
     3) Wilkerson, Kate               4) Sand, Adair                  
                 26.49        55.54 (29.05)
        1:20.94 (25.40)     1:44.48 (23.54)
  2 Saint Andrew's                1:47.38    1:44.64 AA-A    34  
     1) Beltrano, Gabby 10            2) Fetes, Shayna 11             
     3) Hew, Lauren 12                4) Trieschmann, Hannah 12       
                 27.28        56.14 (28.86)
        1:21.26 (25.12)     1:44.64 (23.38)
  3 LkHighland Prep               1:47.29    1:45.75 AA-C    32  
     1) Burke, Abby 12                2) Brown, November 12           
     3) Svetz, Katarina 11            4) Roy, Alix 11                 
                 25.21        55.67 (30.46)
        1:21.78 (26.11)     1:45.75 (23.97)
  4 Pine Crest                    1:47.85    1:46.38 AA-C    30  
     1) Lyn, Annabella 12             2) Virgin, Hannah 11            
     3) Lin, Esther 8                 4) Botting, Rachel 9            
                 27.56        57.42 (29.86)
        1:22.87 (25.45)     1:46.38 (23.51)
  5 Tampa Prep                    1:48.53    1:48.63         28  
     1) Weinstein, Isabella 12        2) Smith, Laura 10              
     3) Carter, Ava 10                4) Hull, Coco 12                
                 27.44        58.83 (31.39)
        1:25.52 (26.69)     1:48.63 (23.11)
  6 Berkeley                      1:49.65    1:48.80         26  
     1) Donahue, Gabriela 10          2) Maguire, Megan 11            
     3) Arcila, Isabela 1O            4) Tanner, Maureen 11           
                 26.06        57.22 (31.16)
        1:24.59 (27.37)     1:48.80 (24.21)
  7 Montverde                     1:50.19    1:49.19         24  
     1) Estrada, Brady JR             2) Boardman, Annabella SO       
     3) Da Cruz, Julia JR             4) Cecchi, Alexa FR             
                 27.85        58.91 (31.06)
        1:25.43 (26.52)     1:49.19 (23.76)
  8 Westminster Acad              1:51.26    1:50.52         22  
     1) Richter, JoJo 9               2) Sipowski, Madison 7          
     3) Nava, Jessica 12              4) Nava, Jacqueline 9           
                 27.65      1:00.02 (32.37)
        1:24.42 (24.40)     1:50.52 (26.10)
 
                            === Consolation Final ===                             
 
  9 King's Academy                1:52.06    1:51.37         18  
     1) Fletcher, Annie 12            2) Leininger, Tara 12           
     3) Zuchowski, Marin 06           4) Trieu, Emily 12              
                 27.76        58.44 (30.68)
        1:25.76 (27.32)     1:51.37 (25.61)
 10 Windermere Prep               1:51.77    1:51.64         14  
     1) Rivero, Rafaela               2) Scaramuzza, Marcela          
     3) Teixeira, Isabel              4) Huizenga, Lyndsey            
                 30.55      1:00.77 (30.22)
        1:28.46 (27.69)     1:51.64 (23.18)
 11 Benjamin                      1:51.27    1:52.00         12  
     1) Baldari, Alessandra 12        2) Lichtig, Madison 11          
     3) Rubin, Acadia 12              4) Lubarsky, Julia 09           
                 27.62        59.00 (31.38)
        1:25.58 (26.58)     1:52.00 (26.42)
 12 PK Younge                     1:54.21    1:54.31         10  
     1) Shahboz, Lain 10              2) Aguirre, Catalina 9          
     3) Belmore, Samantha 6           4) Herron, Laci 8               
                 26.91      1:00.45 (33.54)
        1:28.93 (28.48)     1:54.31 (25.38)
 13 Calvary                       1:55.73    1:54.98          8  
     1) Souza, Sarah 10               2) Carignan, Chloe 10           
     3) Patton, Robyn 10              4) Dack, Ambyr 11               
                 28.95      1:01.28 (32.33)
        1:28.58 (27.30)     1:54.98 (26.40)
 14 Community School              1:56.65    1:56.06          6  
     1) Liu, Karen                    2) Iriza, Nicole                
     3) Feehery, Madison              4) Feehery, Emma                
                 27.84      1:03.20 (35.36)
        1:31.14 (27.94)     1:56.06 (24.92)
 15 Bishop Verot                  1:55.18    1:57.55          4  
     1) Humpel, Olivia                2) Dwyer, Maddie                
     3) Baumgardner, Erika            4) Caro, Antonela               
                 30.26      1:03.18 (32.92)
        1:31.26 (28.08)     1:57.55 (26.29)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- Holy Trinity                      DQ                    
     1) Menashi, Anisha               2) Spies, Daniela               
     3) Nishihata, Selena             4) Barrows, Ramsey              
                 31.00      1:02.14 (31.14)
        1:28.67 (26.53)          DQ (27.56)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 1                      
 
  1. Bolles (Jacksonville)              40   2. Saint Andrew's (Boca Raton)        34
  3. Lake Highland Prep (Orlando)       32   4. Pine Crest (Fort Lauderdale)       30
  5. Tampa Prep                         28   6. Berkeley Prep School               26
  7. Montverde                          24   8. Westminster Academy                22
  9. The King's Academy (Wpb)           18  10. Windermere Prep                    14
 11. Benjamin (Palm Beach Gardens)      12  12. PK Younge (Gainesville)            10
 13. Calvary Christian (Ft Lauderda      8  14. Community School (Naples)           6
 15. Bishop Verot (Fort Myers)           4