Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                      2017 FHSAA 4A Region 2 Championship                      
                      Hosted By: Countryside High School                       
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:39.25  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist          
       State:  1:42.35  2008        Bolles                                     
                        A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
               1:44.91  AA-A
               1:46.69  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Plant (Tampa)                                              1:50.23        
  2  Dr Phillips Orlando                                        1:51.65        
  3  Palm Harbor University                                     1:51.82        
  4  Lakewood Ranch High School                                 1:52.20        
  5  St. Petersburg                                             1:52.65        
  6  Sarasota High School                                       1:52.94        
  7  Riverview (Sarasota)                                       1:53.21        
  8  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:54.02        
  9  Strawberry Crest (Dover)                                   1:55.56        
 10  Olympia Orlando                                            1:56.15        
 11  Durant (Plant City)                                        1:56.75        
 12  George Jenkins Lakeland                                    1:56.77        
 13  Countryside (Clearwater)                                   1:59.47        
 14  Saint Cloud High School                                    2:02.97        
 15  Manatee (Bradenton)                                        2:02.98        
 16  Gateway Kissimmee                                          2:03.66        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National:  1:27.74  2014        Baylor School, TN                          
                        Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State:  1:28.02  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
               1:33.53  AA-A
               1:35.18  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       1:39.26        
  2  Countryside (Clearwater)                                   1:39.78        
  3  St. Petersburg                                             1:40.88        
  4  Palm Harbor University                                     1:41.13        
  5  Plant (Tampa)                                              1:41.41        
  6  Strawberry Crest (Dover)                                   1:41.87        
  7  Lakewood Ranch High School                                 1:43.03        
  8  Olympia Orlando                                            1:43.63        
  9  Freedom Orlando-FL                                         1:45.86        
 10  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:45.97        
 11  Dr Phillips Orlando                                        1:49.02        
 12  George Jenkins Lakeland                                    1:49.75        
 13  Newsome (Lithia)                                           1:50.91        
 14  Manatee (Bradenton)                                        1:51.71        
 15  Wiregrass Ranch (Wesley Chapel                             1:52.30        
 16  North Port                                                 1:52.57        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:41.55  2015        Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State:  1:44.31  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               1:48.82  AA-A
               1:50.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Tankersley, Morgan P          12 Plant (Tampa)             1:52.53        
  2  Cianciolo, Christina M        11 Riverview (Srq)           1:53.53        
  3  Barr, Savannah                10 Riverview (Srq)           1:54.15        
  4  Greer, Klaudia                   Newsome (Lithia)          1:55.31        
  5  Whitfield, Sidney A           12 Plant (Tampa)             1:55.91        
  6  Neri, Christina N             SR Palm Harbor Univ          1:56.09        
  7  Hobson, Kirsten               11 Riverview (Srq)           1:56.31        
  8  Schulte, Jilian K             11 Plant (Tampa)             1:56.55        
  9  Radloff, Keely B              JR Lakewood Ranch            1:56.86        
 10  Licht, Abby R                 SO Countryside               1:56.90        
 11  Holcomb, Tori                 10 Sarasota                  1:57.36        
 12  Trago, Sarah                  12 Lake Nona                 1:57.50        
 13  Swan, Ally L                  JR Palm Harbor Univ          1:57.76        
 14  Hernandez, Stephanie G        SR Palm Harbor Univ          1:57.82        
 15  Miller, Sienna L              12 Sarasota                  1:58.31        
 16  Hernandez-Flores, Alexis      SO Palm Harbor Univ          1:58.36        
 17  Pyhel, Madison                JR St. Petersburg            1:58.57        
 18  Traba, Mercedes L             09 Sarasota                  1:59.00        
 19  Grzeszczak, Caroline          SR Dr. Phillips              1:59.37        
 20  Davie, Alicia M               10 Sarasota                  1:59.38        
 21  Growe, Alanna                 FR St. Petersburg            1:59.62        
 22  Janes, Raquel                    Newsome (Lithia)          2:01.22        
 23  Shapiro, Abigail B            12 Plant (Tampa)             2:01.68        
 24  Carroll, Abigail              10 Lake Nona                 2:01.80        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  1:33.26  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  1:34.69  2013        Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
               1:38.63  AA-A
               1:40.34  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Firlie, Brendan C             12 Riverview (Srq)           1:44.49        
  2  Cote, Lukas                   SO St. Petersburg            1:44.93        
  3  Hernandez-Tome, Nicholas R    12 Riverview (Srq)           1:45.37        
  4  Stoker, Kyle D                   G. Steinbrenner           1:45.60        
  5  Strezenicky, Rene P           10 Riverview (Srq)           1:45.74        
  6  Gardner, Alexander            10 Riverview (Srq)           1:45.92        
  7  Shapiro, Jack H               12 Plant (Tampa)             1:46.78        
  8  Hample, Greg M                SR Palm Harbor Univ          1:46.79        
  9  Williams, Luke L              FR Palm Harbor Univ          1:48.26        
 10  Lankton, Douglas              SO Wiregrass Ranch           1:49.71        
 11  Repassy, Jared                10 Sarasota                  1:50.07        
 12  Opitz, Ryan                   11 Sarasota                  1:50.55        
 13  Marsh, Clay                   SR Olympia                   1:50.65        
 14  Romero, Kyle                  JR Palm Harbor Univ          1:51.63        
 15  Walters, Peyton J             FR Countryside               1:51.81        
 16  Shoemaker, Connor D           11 Sarasota                  1:52.13        
 17  Negron Robles, Ezequiel          Osceola                   1:52.45        
 18  Sweet, James                  JR Dr. Phillips              1:52.47        
 19  Faler, Jesse D                SR Palm Harbor Univ          1:52.64        
 20  Collins, Gavin                JR Dr. Phillips              1:53.10        
 21  Mack, Touma                   SO Olympia                   1:54.05        
 22  Harkness, Alex or A.J. J         G. Steinbrenner           1:54.26        
 23  Hall, Jacob C                    G. Steinbrenner           1:54.54        
 24  Condon, Chase                 SR Countryside               1:55.46        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:53.82  2009        Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State:  1:57.07  2009        Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
               2:01.89  AA-A
               2:04.08  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Weyant, Emma                  10 Riverview (Srq)           2:07.70        
  2  Cassady, Shay                 SR St. Petersburg            2:09.31        
  3  Massengale, Emily R           SO Lakewood Ranch            2:10.30        
  4  Traba, Isabel F               11 Sarasota                  2:11.14        
  5  Dunn, Ana C                   SR Palm Harbor Univ          2:12.94        
  6  Harris, Kelly                 SR St. Petersburg            2:13.35        
  7  Loefgren, Emily L             JR Lakewood Ranch            2:13.44        
  8  Gobora, Sofiya                09 Sarasota                  2:13.63        
  9  Shinault, Morgan                 Durant                    2:13.91        
 10  Lozano, Luci A                11 Riverview (Srq)           2:14.55        
 11  Austrich, Morgan               9 Plant (Tampa)             2:14.91        
 12  Grant, Maslin                 FR St. Petersburg            2:15.62        
 13  Rossi, Caroline E             11 Plant (Tampa)             2:15.98        
 14  Sanchez, Carin                 9 Plant (Tampa)             2:16.02        
 15  Nagle, Alyssa M               11 Plant (Tampa)             2:16.25        
 16  Lee, Hannah G                 09 Riverview (Srq)           2:16.50        
 17  Finster, Julia                JR St. Petersburg            2:16.52        
 18  Neri, Katherine E             SR Palm Harbor Univ          2:17.04        
 19  Cabiling, Tara S              JR Palm Harbor Univ          2:17.39        
 20  Barcelo, Isabela              09 Sarasota                  2:17.52        
 21  Tyle, Taylor M                10 Sarasota                  2:18.03        
 22  Wright, Tara                  FR Olympia                   2:18.50        
 23  Lu, Stacey                    FR Olympia                   2:21.61        
 24  Manno, Tory                   SO George Jenkins            2:22.22        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National:  1:41.39  2011        David Nolan, Hershey, PA                   
       State:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:49.83  AA-A
               1:51.96  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Finke, Robert C               SR Countryside               1:53.28        
  2  Licht, Joey                   SR Countryside               1:56.05        
  3  Riley, Brett A                12 Riverview (Srq)           1:56.46        
  4  McGovern, Garrett                Newsome (Lithia)          1:59.70        
  5  Harris, Reed                  SO St. Petersburg            2:01.89        
  6  Schmidt, Parker               11 Riverview (Srq)           2:03.17        
  7  Rosal, Ryan                   SO Countryside               2:03.40        
  8  Coronado, Conner                 Durant                    2:03.42        
  9  Moretti, Jake                 SO East Ridge                2:03.56        
 10  Garthwaite, Colby             JR George Jenkins            2:03.86        
 11  Mirsaderov, Nik K             SR Palm Harbor Univ          2:04.81        
 12  Brzozowski, Jason             09 Riverview (Srq)           2:05.39        
 13  Nagle, Tommy                   9 Plant (Tampa)             2:05.64        
 14  Cote, Benjamin                FR St. Petersburg            2:05.68        
 15  Thompkins, Elijah             SR East Ridge                2:06.49        
 16  Cabiling, Ebraham S           SO Palm Harbor Univ          2:06.53        
 17  Stoker, Bradley E                G. Steinbrenner           2:07.27        
 18  Haywood, Robert               JR Strawberry Crest          2:07.46        
 19  LaRochelle, Logan             SO Freedom-FL                2:08.31        
 20  Perez, Daniel                 SR Freedom-FL                2:08.45        
 21  Kishpaugh, Kai                11 Riverview (Srq)           2:08.60        
 22  Hom, Matthew P                JR Palm Harbor Univ          2:09.12        
 23  Dolgin, Sam I                    G. Steinbrenner           2:11.27        
 24  Asmakis, Ray                     Manatee                   2:11.88        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  21.64  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
               23.24  AA-A
               23.63  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Mulvihill, Lexie O               G. Steinbrenner             24.18        
  2  Bathurst, Ella                 9 Plant (Tampa)               24.37        
  3  Valido, Jenny                 SO Gateway                     24.72        
  4  Vasiloff, Katherine              Durant                      24.86        
  5  Coons, Katelynn R             SO Lakewood Ranch              24.91        
  6  Marlow, Ella                   9 Plant (Tampa)               24.97        
  7  Chance, Naomi                 10 Riverview (Srq)             25.33        
  8  Bogumil, Haille F             SR Lakewood Ranch              25.34        
  9  Flynn, Reagan                  9 Plant (Tampa)               25.39        
 10  Bularca, Isabelle             SR Bloomingdale                25.43        
 11  Davie, Morgan A               12 Sarasota                    25.49        
 12  Hansen, Hannah N              SR Palm Harbor Univ            25.50        
 13  Haight, Isabella              10 Plant (Tampa)               25.53        
 14  Shirley, Amber L              JR Palm Harbor Univ            25.56        
 15  Reyes, Helina                 12 Sarasota                    25.59        
 16  Taugner, Abby R               FR Countryside                 25.61        
 17  Haasser, Alexandra            SO Strawberry Crest            25.64        
 18  Rutledge, Lily                JR Olympia                     25.65        
 19  Khunduang, Pearl                 Wharton (Tampa)             25.79        
 20  Chmielewski, Laine A          10 Sarasota                    25.84        
 21  McDonald, Chloe               FR St. Petersburg              25.85        
 22  Horency, Samantha             SO Dr. Phillips                26.05        
 23  Kallevig, MacKenzie R         JR Palm Harbor Univ            26.08        
 24  Gearhart, Maddie              SR George Jenkins              26.09        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  19.29  2013        Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State:  19.29  2013        Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
               20.65  AA-A
               20.97  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Roubicek, Jordan              SR East Ridge                  21.92        
  2  Carey, Luke                   JR Olympia                     21.95        
  3  Vega, Andres                  SR Olympia                     22.52        
  4  Mowry, Jakob R                JR Palm Harbor Univ            22.57        
  5  Connery, Jake K               12 Plant (Tampa)               22.71        
  6  Meisenheimer, Max             JR Dr. Phillips                22.74        
  7  Amistoso, Patrick D           12 Sarasota                    22.79        
  8  Andros, Nick                  11 Riverview (Srq)             22.85        
  9  Luzardo, Carlos               JR Freedom-FL                  22.92        
 10  Burns, Joey P                 FR Countryside                 22.92        
 11  Van Fossen, Kasen             SR Strawberry Crest            22.93        
 12  Mack, Touma                   SO Olympia                     23.07        
 13  Battestella, Anthony          11 Lake Nona                   23.07        
 14  Gottlieb, Michael A           JR Palm Harbor Univ            23.07        
 15  Lasday, Max                   12 Riverview (Srq)             23.26        
 16  Chaves, Nicolas               JR Palm Harbor Univ            23.32        
 17  Ryan, Warmbier                   Newsome (Lithia)            23.34        
 18  Hernon, Camden C              SR Countryside                 23.39        
 19  Lynch, Quinn                  SR Lakewood Ranch              23.41        
 20  Ooi, Edison                      Riverview (Srq)             23.44        
 21  Cruz, Daniel                  JR Olympia                     23.56        
 22  Barton, Christopher L         10 Riverview (Srq)             23.57        
 23  Rozycki, Kieran               JR St. Petersburg              23.58        
 24  Armer, Bourquardez               Manatee                     23.67        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Holt, Kara                    JR Olympia                    492.20        
  2  Mason, Raquel                 11 Lake Nona                  419.25        
  3  Oberman, Ayva                 SR Olympia                    387.00        
  4  Turner, Abby                  10 Plant (Tampa)              374.30        
  5  Ganichot, Noemie               9 Plant (Tampa)              373.55        
  6  Kull, Ansley                  FR Bloomingdale               361.25        
  7  Montgomery, Caroline          12 Plant (Tampa)              347.50        
  8  White, Kaylin                 SO St. Cloud                  334.40        
  9  Beckwith, Kiley                  G. Steinbrenner            322.20        
 10  Wilson, Abigail               JR St. Petersburg             319.85        
 11  Boutin, Brylee                   Newsome (Lithia)           310.05        
 12  Johnson, Adison               SR George Jenkins             306.75        
 13  Flott, Adrienne               FR Strawberry Crest           294.10        
 14  Payne, Tracey                    Plant City                 293.40        
 15  Evans, Morgan                 JR St. Cloud                  291.80        
 16  Berry, Chloe A                SO Palm Harbor Univ           290.75        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Vazquez, Emanuel              SR Dr. Phillips               542.30        
  2  Eric, Pfaffenbichler             Newsome (Lithia)           440.05        
  3  Wegner, Brandon               FR Olympia                    432.80        
  4  Turnbull, Billy               FR Olympia                    421.20        
  5  Petroksy, Connor              SR Palm Harbor Univ           365.40        
  6  Kaiser, Alex                  SR Dr. Phillips               353.10        
  7  Donahue, Trevor               12 Plant (Tampa)              350.80        
  8  Lense, Nick                   SR Countryside                313.75        
  9  Dyer, Devin                   SO Bloomingdale               291.20        
 10  Endicott, Caleb               SO St. Cloud                  290.10        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  51.53  2015        Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State:  53.45  2016        Jessica Nava, Westminster Acad               
               54.56  AA-A
               55.75  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Guzman, Celi                  SR Strawberry Crest            56.31        
  2  Vasiloff, Katherine              Durant                      56.81        
  3  Traba, Isabel F               11 Sarasota                    57.77        
  4  Smith, Kayla                  SR Dr. Phillips                57.80        
  5  Olivares, Roseleen            SR Dr. Phillips                57.86        
  6  Schulte, Jilian K             11 Plant (Tampa)               58.61        
  7  Marlow, Ella                   9 Plant (Tampa)               58.86        
  8  Dong, Cindy                   12 Riverview (Srq)             59.42        
  9  Bularca, Isabelle             SR Bloomingdale                59.64        
 10  McDonald, Chloe               FR St. Petersburg            1:00.10        
 11  Lozano, Luci A                11 Riverview (Srq)           1:00.25        
 12  Sterlacci, Catarina N         12 Plant (Tampa)             1:00.36        
 13  Hu, Grace                     09 Riverview (Srq)           1:00.81        
 14  Hernandez, Stephanie G        SR Palm Harbor Univ          1:00.92        
 15  Radloff, Keely B              JR Lakewood Ranch            1:01.09        
 16  Barcelo, Isabela              09 Sarasota                  1:01.39        
 17  Goz, Kaitlynne R              FR Palm Harbor Univ          1:01.41        
 18  Aguirre, Suzy M               FR Lakewood Ranch            1:01.42        
 19  Bedlack, Ashton               JR Palm Harbor Univ          1:01.42        
 20  Lee, Hannah G                 09 Riverview (Srq)           1:01.75        
 21  Cardosi, Lauren               FR George Jenkins            1:02.27        
 22  Reyes, Helina                 12 Sarasota                  1:03.30        
 23  Wright, Tara                  FR Olympia                   1:03.64        
 24  Greiwe, Abigail K             12 Plant (Tampa)             1:04.44        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State:  45.52  2013        Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
               49.06  AA-A
               50.07  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Aguirre, Sebastian R          JR Lakewood Ranch              52.52        
  2  Mirsaderov, Nik K             SR Palm Harbor Univ            52.68        
  3  San Tun, Aye-Chan             12 Riverview (Srq)             53.81        
  4  Dubs, Chasen                  11 Riverview (Srq)             54.05        
  5  Williams, Luke L              FR Palm Harbor Univ            54.10        
  6  Dillon, Tyler                 SR Olympia                     54.23        
  7  Amistoso, Patrick D           12 Sarasota                    54.28        
  8  Teske, Daniel                 SR Strawberry Crest            54.50        
  9  Lueth, Kon C                  SR Countryside                 55.09        
 10  Gemma, Shane N                SO Countryside                 55.18        
 11  Thompkins, Elijah             SR East Ridge                  55.26        
 12  Martino, Max F                   G. Steinbrenner             55.61        
 13  LaRochelle, Logan             SO Freedom-FL                  55.80        
 14  Souza, Benjamin               SR Olympia                     55.97        
 15  Lasday, Max                   12 Riverview (Srq)             55.98        
 16  McKeithen, Michael            SR Lakewood Ranch              56.47        
 17  Garbutt, David                SR Wiregrass Ranch             56.70        
 18  Walters, Peyton J             FR Countryside                 56.74        
 19  Smith, Jackson                 9 Plant (Tampa)               56.95        
 20  Knutson, Tristan M            SR Lakewood Ranch              57.49        
 21  Shilts, Jeffrey M             SO Haines City                 57.57        
 22  Alvarez, Andres               SR Bloomingdale                58.04        
 23  Hoce, Gibson G                SR Palm Harbor Univ            58.10        
 24  Williams, Sam                    Alonso (Tampa)              58.76        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  47.09  2015        Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State:  48.69  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
               50.41  AA-A
               51.17  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Bathurst, Ella                 9 Plant (Tampa)               52.09        
  2  Barr, Savannah                10 Riverview (Srq)             53.07        
  3  Gentry-Tuney, Leah            FR Freedom-FL                  53.52        
  4  Greer, Klaudia                   Newsome (Lithia)            53.61        
  5  Osborne, Summer A             JR Countryside                 53.73        
  6  Cassady, Shay                 SR St. Petersburg              53.80        
  7  Holcomb, Tori                 10 Sarasota                    54.14        
  8  Davie, Morgan A               12 Sarasota                    54.63        
  9  Swan, Ally L                  JR Palm Harbor Univ            54.76        
 10  Answeeney, Justine M             G. Steinbrenner             54.86        
 11  Janes, Raquel                    Newsome (Lithia)            55.18        
 12  Grzeszczak, Caroline          SR Dr. Phillips                55.39        
 13  Coons, Katelynn R             SO Lakewood Ranch              55.39        
 14  Bogumil, Haille F             SR Lakewood Ranch              55.41        
 15  Taugner, Abby R               FR Countryside                 55.47        
 16  Chmielewski, Laine A          10 Sarasota                    55.48        
 17  Shirley, Amber L              JR Palm Harbor Univ            55.51        
 18  Ragan, Quinn A                SO Palm Harbor Univ            55.52        
 19  Viera, Katelyn                   Manatee                     55.59        
 20  Valido, Karen                 FR Gateway                     55.86        
 21  Tankersley, Kerry              9 Plant (Tampa)               55.95        
 22  Peterson, Leslie                 Newsome (Lithia)            56.30        
 23  Khunduang, Pearl                 Wharton (Tampa)             56.39        
 24  Voronina, Elizabeth           11 Sarasota                    56.64        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  42.34  2011        David Nolan, Hershey, PA                     
       State:  42.95  2012        Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
               45.06  AA-A
               45.80  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Richardson, Zane              SR Strawberry Crest            47.94        
  2  Roubicek, Jordan              SR East Ridge                  48.52        
  3  Gardner, Alexander            10 Riverview (Srq)             48.62        
  4  Carey, Luke                   JR Olympia                     48.67        
  5  Corrigan, JJ                  12 Riverview (Srq)             48.81        
  6  Strezenicky, Rene P           10 Riverview (Srq)             48.93        
  7  Mowry, Jakob R                JR Palm Harbor Univ            49.46        
  8  Burns, Joey P                 FR Countryside                 49.82        
  9  Chaves, Nicolas               JR Palm Harbor Univ            50.23        
 10  Meisenheimer, Max             JR Dr. Phillips                50.32        
 11  Grant, Magellan               JR St. Petersburg              50.37        
 12  Brann, Ian                    10 Riverview (Srq)             50.49        
 13  Phillips, Ben                 SR Olympia                     50.73        
 14  Gottlieb, Michael A           JR Palm Harbor Univ            50.74        
 15  Luzardo, Carlos               JR Freedom-FL                  50.76        
 16  Dillon, Tyler                 SR Olympia                     50.77        
 17  Kugler, Liam R                SO Palm Harbor Univ            50.83        
 18  Connery, Jake K               12 Plant (Tampa)               51.05        
 19  Armer, Bourquardez               Manatee                     51.10        
 20  Van Fossen, Kasen             SR Strawberry Crest            51.56        
 21  McConkey, Aidan               SR Olympia                     51.70        
 22  Artalona, Camry               SR Bloomingdale                51.82        
 23  Rozycki, Kieran               JR St. Petersburg              51.83        
 24  Hall, Jacob C                    G. Steinbrenner             51.96        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:26.58  2015        Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State:  4:37.60  2016        Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
               4:52.12  AA-A
               4:57.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Tankersley, Morgan P          12 Plant (Tampa)             4:56.18  AA-C  
  2  Weyant, Emma                  10 Riverview (Srq)           4:57.95        
  3  Growe, Alanna                 FR St. Petersburg            5:03.37        
  4  Cianciolo, Christina M        11 Riverview (Srq)           5:03.81        
  5  Licht, Abby R                 SO Countryside               5:04.45        
  6  Whitfield, Sidney A           12 Plant (Tampa)             5:05.68        
  7  Davie, Alicia M               10 Sarasota                  5:06.55        
  8  Trago, Sarah                  12 Lake Nona                 5:07.37        
  9  Neri, Christina N             SR Palm Harbor Univ          5:07.99        
 10  Traba, Mercedes L             09 Sarasota                  5:10.52        
 11  Hobson, Kirsten               11 Riverview (Srq)           5:11.19        
 12  Schwartz, Olivia              10 Riverview (Srq)           5:14.56        
 13  Hernandez-Flores, Alexis      SO Palm Harbor Univ          5:15.38        
 14  Olivares, Roseleen            SR Dr. Phillips              5:15.43        
 15  Shapiro, Abigail B            12 Plant (Tampa)             5:17.20        
 16  Baker, Mya                    FR St. Petersburg            5:17.32        
 17  Carroll, Abigail              10 Lake Nona                 5:19.47        
 18  Pyhel, McKenzie               FR St. Petersburg            5:19.58        
 19  Miller, Sienna L              12 Sarasota                  5:21.34        
 20  Kallevig, MacKenzie R         JR Palm Harbor Univ          5:25.11        
 21  Hall, Mackenzie K                G. Steinbrenner           5:25.18        
 22  Sanchez, Carin                 9 Plant (Tampa)             5:25.39        
 23  Barron, Molli                    Manatee                   5:25.39        
 24  Barron, Madelyn                  Manatee                   5:27.57        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National:  4:12.87  2016        Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State:  4:17.29  2010        Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
               4:29.04  AA-A
               4:33.61  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Finke, Robert C               SR Countryside               4:28.63  AA-A  
  2  McGovern, Garrett                Newsome (Lithia)          4:41.86        
  3  Shapiro, Jack H               12 Plant (Tampa)             4:42.75        
  4  Hernandez-Tome, Nicholas R    12 Riverview (Srq)           4:44.82        
  5  Stoker, Kyle D                   G. Steinbrenner           4:45.86        
  6  Firlie, Brendan C             12 Riverview (Srq)           4:49.24        
  7  Hample, Greg M                SR Palm Harbor Univ          4:50.38        
  8  Repassy, Jared                10 Sarasota                  4:50.44        
  9  Schmidt, Mason                11 Riverview (Srq)           4:51.58        
 10  Opitz, Ryan                   11 Sarasota                  4:51.90        
 11  Andros, Nick                  11 Riverview (Srq)           4:51.97        
 12  Souza, Benjamin               SR Olympia                   4:52.16        
 13  Lankton, Douglas              SO Wiregrass Ranch           4:53.94        
 14  Shoemaker, Connor D           11 Sarasota                  4:54.07        
 15  Coronado, Conner                 Durant                    4:55.66        
 16  Cote, Benjamin                FR St. Petersburg            4:56.41        
 17  Love, Colin A                 SR Lakewood Ranch            4:58.78        
 18  Rust, Eli                     SR St. Petersburg            5:00.88        
 19  Romero, Kyle                  JR Palm Harbor Univ          5:01.34        
 20  Negron Robles, Ezequiel          Osceola                   5:01.75        
 21  Magrino, Daniel               JR Dr. Phillips              5:04.01        
 22  Licht, Sammy                  SR Countryside               5:05.72        
 23  Asmakis, Ray                     Manatee                   5:06.07        
 24  Harkness, Alex or A.J. J         G. Steinbrenner           5:06.21        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:30.72  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State:  1:33.90  2009        Bolles (Jacksonville)                      
                        M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
               1:35.67  AA-A
               1:37.32  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Plant (Tampa)                                              1:40.11        
  2  Sarasota High School                                       1:40.56        
  3  Riverview (Sarasota)                                       1:40.64        
  4  St. Petersburg                                             1:41.14        
  5  Dr Phillips Orlando                                        1:41.27        
  6  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:41.62        
  7  Lakewood Ranch High School                                 1:41.64        
  8  Palm Harbor University                                     1:42.28        
  9  Newsome (Lithia)                                           1:44.05        
 10  Countryside (Clearwater)                                   1:44.61        
 11  Durant (Plant City)                                        1:45.25        
 12  Olympia Orlando                                            1:45.54        
 13  Lake Nona Orlando                                          1:47.83        
 14  George Jenkins Lakeland                                    1:48.16        
 15  Manatee (Bradenton)                                        1:50.78        
 16  Wharton (Tampa)                                            1:53.03        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  1:19.27  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State:  1:19.27  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
               1:24.94  AA-A
               1:26.18  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       1:29.18        
  2  Olympia Orlando                                            1:30.61        
  3  St. Petersburg                                             1:30.92        
  4  Palm Harbor University                                     1:31.27        
  5  Countryside (Clearwater)                                   1:31.52        
  6  Dr Phillips Orlando                                        1:32.60        
  7  Sarasota High School                                       1:32.79        
  8  East Ridge Clermont                                        1:33.28        
  9  Strawberry Crest (Dover)                                   1:33.36        
 10  George Steinbrenner (Lutz)                                 1:33.86        
 11  Lakewood Ranch High School                                 1:34.44        
 12  Plant (Tampa)                                              1:35.84        
 13  Newsome (Lithia)                                           1:37.22        
 14  Lake Nona Orlando                                          1:37.27        
 15  George Jenkins Lakeland                                    1:38.37        
 16  Wharton (Tampa)                                            1:39.58        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  51.43  2012        Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State:  52.46  2013        Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
               55.05  AA-A
               56.30  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Guzman, Celi                  SR Strawberry Crest            55.95  AA-C  
  2  Massengale, Emily R           SO Lakewood Ranch              57.70        
  3  Smith, Kayla                  SR Dr. Phillips                59.01        
  4  Osborne, Summer A             JR Countryside                 59.03        
  5  Flynn, Reagan                  9 Plant (Tampa)               59.09        
  6  Gobora, Sofiya                09 Sarasota                    59.73        
  7  Shinault, Morgan                 Durant                      59.89        
  8  Ragan, Quinn A                SO Palm Harbor Univ          1:00.26        
  9  Dong, Cindy                   12 Riverview (Srq)           1:00.54        
 10  Chance, Naomi                 10 Riverview (Srq)           1:00.54        
 11  Viera, Katelyn                   Manatee                   1:01.07        
 12  Grant, Maslin                 FR St. Petersburg            1:01.37        
 13  Voronina, Elizabeth           11 Sarasota                  1:01.83        
 14  Hansen, Hannah N              SR Palm Harbor Univ          1:02.44        
 15  Kishpaugh, Isabel             11 Riverview (Srq)           1:02.66        
 16  Neri, Katherine E             SR Palm Harbor Univ          1:02.76        
 17  Gearhart, Maddie              SR George Jenkins            1:02.80        
 18  Kies, Kayla                   FR St. Petersburg            1:03.23        
 19  Finster, Julia                JR St. Petersburg            1:03.33        
 20  Tankersley, Kerry              9 Plant (Tampa)             1:03.38        
 21  Goz, Kaitlynne R              FR Palm Harbor Univ          1:05.43        
 22  Palsha, Gracelyn              SO St. Petersburg            1:05.70        
 23  Mendoza-Perez, Brenda         FR Olympia                   1:06.29        
 24  Valido, Karen                 FR Gateway                   1:06.54        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State:  45.34  2012        Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
               49.66  AA-A
               50.86  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Licht, Joey                   SR Countryside                 52.08        
  2  Riley, Brett A                12 Riverview (Srq)             53.49        
  3  Cote, Lukas                   SO St. Petersburg              53.77        
  4  Grant, Magellan               JR St. Petersburg              54.46        
  5  Brann, Ian                    10 Riverview (Srq)             54.94        
  6  Kugler, Liam R                SO Palm Harbor Univ            55.66        
  7  Teske, Daniel                 SR Strawberry Crest            55.87        
  8  Sickles, Michael                 North Port                  55.98        
  9  Aguirre, Sebastian R          JR Lakewood Ranch              56.17        
 10  MacGregor, Shane R               G. Steinbrenner             56.22        
 11  Corrigan, JJ                  12 Riverview (Srq)             56.41        
 12  Perez, Daniel                 SR Freedom-FL                  56.58        
 13  Lueth, Kon C                  SR Countryside                 57.24        
 14  Licht, Sammy                  SR Countryside                 57.36        
 15  Brzozowski, Jason             09 Riverview (Srq)             57.44        
 16  Kavanough, Sean                  Durant                      57.49        
 17  McConkey, Aidan               SR Olympia                     58.45        
 18  Rust, Eli                     SR St. Petersburg              58.84        
 19  Phillips, Ben                 SR Olympia                     59.34        
 20  Smith, Jackson                 9 Plant (Tampa)               59.55        
 21  Bokelmann, Wesley                Manatee                   1:00.29        
 22  Sessa, Raphael                SR Dr. Phillips              1:01.41        
 23  Condon, Chase                 SR Countryside               1:01.54        
 24  McCool, Bryce                 JR Strawberry Crest          1:02.90        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:    58.56  2015        Lindsey Horejsi, Albert Lee, MN            
       State:  1:01.68  2015        Caroline White, Trinity Prep               
               1:02.82  AA-A
               1:04.26  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Gentry-Tuney, Leah            FR Freedom-FL                1:07.08        
  2  Harris, Kelly                 SR St. Petersburg            1:07.09        
  3  Cabiling, Tara S              JR Palm Harbor Univ          1:07.46        
  4  Austrich, Morgan               9 Plant (Tampa)             1:08.33        
  5  Dunn, Ana C                   SR Palm Harbor Univ          1:08.34        
  6  Rossi, Caroline E             11 Plant (Tampa)             1:09.87        
  7  Thurin, Kelsey N              SO Palm Harbor Univ          1:10.03        
  8  Valido, Jenny                 SO Gateway                   1:10.60        
  9  Rutledge, Lily                JR Olympia                   1:10.70        
 10  Wright, Valerie               FR Olympia                   1:11.00        
 11  Hu, Grace                     09 Riverview (Srq)           1:11.21        
 12  Schwartz, Olivia              10 Riverview (Srq)           1:11.26        
 13  Sterlacci, Catarina N         12 Plant (Tampa)             1:11.61        
 14  Hernanez, Paola               SR Dr. Phillips              1:11.62        
 15  Haasser, Alexandra            SO Strawberry Crest          1:11.81        
 16  Peterson, Leslie                 Newsome (Lithia)          1:12.02        
 17  Loefgren, Emily L             JR Lakewood Ranch            1:12.10        
 18  Manera, Isabella              SO Bloomingdale              1:12.14        
 19  Nagle, Alyssa M               11 Plant (Tampa)             1:12.24        
 20  Reich, Bailey                 SR St. Cloud                 1:12.72        
 21  Baker, Mya                    FR St. Petersburg            1:12.76        
 22  Tyle, Taylor M                10 Sarasota                  1:13.14        
 23  Carollo, Emily L              SR Palm Harbor Univ          1:13.20        
 24  Manno, Tory                   SO George Jenkins            1:13.35        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National:  52.65  2016        Chandler Bray, Avon H.S, IN                  
       State:  54.33  2016        James Daugherty, Bolles                      
               56.00  AA-A
               57.27  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Richardson, Zane              SR Strawberry Crest          1:00.53        
  2  Garthwaite, Colby             JR George Jenkins            1:01.84        
  3  Rosal, Ryan                   SO Countryside               1:02.30        
  4  San Tun, Aye-Chan             12 Riverview (Srq)           1:02.41        
  5  Dubs, Chasen                  11 Riverview (Srq)           1:02.85        
  6  Nagle, Tommy                   9 Plant (Tampa)             1:02.95        
  7  Harris, Reed                  SO St. Petersburg            1:03.16        
  8  Burns, Jake S                 SO Palm Harbor Univ          1:03.38        
  9  Haywood, Robert               JR Strawberry Crest          1:03.46        
 10  Vega, Andres                  SR Olympia                   1:03.56        
 11  Ooi, Edison                      Riverview (Srq)           1:04.20        
 12  Moretti, Jake                 SO East Ridge                1:04.33        
 13  Schmidt, Parker               11 Riverview (Srq)           1:04.33        
 14  Cabiling, Ebraham S           SO Palm Harbor Univ          1:04.53        
 15  Alvarez, Andres               SR Bloomingdale              1:04.94        
 16  Hom, Matthew P                JR Palm Harbor Univ          1:05.00        
 17  Ryan, Warmbier                   Newsome (Lithia)          1:05.45        
 18  Hacker, Jordan D              12 Plant (Tampa)             1:05.48        
 19  Stoker, Bradley E                G. Steinbrenner           1:05.58        
 20  Lynch, Quinn                  SR Lakewood Ranch            1:05.61        
 21  Marsh, Clay                   SR Olympia                   1:05.77        
 22  Dolgin, Sam I                    G. Steinbrenner           1:05.82        
 23  Madej, Gabriel                JR Dr. Phillips              1:06.09        
 24  Taylor, Quin                  12 Plant (Tampa)             1:06.22        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  3:15.38  2015        Carmel, IN                                 
                        Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State:  3:23.43  2012        Saint Andrew's (Boca Raton)                
                        T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
               3:27.95  AA-A
               3:31.42  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       3:35.07        
  2  Plant (Tampa)                                              3:35.19        
  3  Palm Harbor University                                     3:38.78        
  4  Lakewood Ranch High School                                 3:39.68        
  5  Sarasota High School                                       3:39.95        
  6  Countryside (Clearwater)                                   3:41.38        
  7  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:42.90        
  8  Newsome (Lithia)                                           3:45.57        
  9  George Jenkins Lakeland                                    3:46.18        
 10  St. Petersburg                                             3:49.07        
 11  Strawberry Crest (Dover)                                   3:50.93        
 12  Olympia Orlando                                            3:55.92        
 13  Lake Nona Orlando                                          3:56.04        
 14  Gateway Kissimmee                                          3:59.33        
 15  Manatee (Bradenton)                                        4:02.06        
 16  Riverview (Riverview)                                      4:09.28        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National:  2:54.43  2012        Bolles School, FL                          
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State:  2:54.43  2012        Bolles (Jacksonville)                      
                        R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
               3:06.28  AA-A
               3:09.26  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Riverview (Sarasota)                                       3:14.96        
  2  Countryside (Clearwater)                                   3:15.81        
  3  Palm Harbor University                                     3:19.17        
  4  Olympia Orlando                                            3:19.74        
  5  East Ridge Clermont                                        3:23.44        
  6  George Steinbrenner (Lutz)                                 3:23.79        
  7  Dr Phillips Orlando                                        3:23.82        
  8  Plant (Tampa)                                              3:26.45        
  9  Freedom Orlando-FL                                         3:26.52        
 10  Sarasota High School                                       3:26.61        
 11  Lakewood Ranch High School                                 3:26.90        
 12  Strawberry Crest (Dover)                                   3:32.18        
 13  Wiregrass Ranch (Wesley Chapel                             3:35.94        
 14  Lake Nona Orlando                                          3:42.26        
 15  Osceola Kissimmee                                          3:42.96        
 16  St. Petersburg                                             3:44.69