Licensed to FHSAA - Setup Meets - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/29/2017 08:51 AM
                      2017 FHSAA 2A Region 2 Championship                      
                 Hosted By:  Eastside High School, Gainesville                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:39.25        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill S, Clarke, Burchill V, Bilquist          
       State: $ 1:42.35        2008 Bolles                                     
                         A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler         
                1:44.91  AA-A
                1:46.69  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Titusville                                                  1:54.97        
     1) Graf, Julianna R                2) Alderman, Sarah K              
     3) Colvin, Emma P                  4) Huff, Anna M                   
                  29.12     1:01.89 (32.77)     1:28.34 (26.45)     1:54.97 (26.63)
  2 Eastside (Gainesville)                                      1:55.28        
     1) Chu, Britney JR                 2) Thatayatikom, Tanya FR         
     3) Ahn, Zina SO                    4) Fowler, Chloe FR               
                  29.83     1:02.68 (32.85)     1:30.66 (27.98)     1:55.28 (24.62)
  3 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  1:55.44        
     1) Wright, Shannon                 2) Glennon, Kayla                 
     3) Demott, Julia                   4) Gagnon, Bella                  
                  28.63     1:00.37 (31.74)     1:28.70 (28.33)     1:55.44 (26.74)
  4 Satellite (Satellite Beach)                                 1:56.69        
     1) McKinnon, Cassidy               2) Wolfman, Andie                 
     3) Basford, Chelsea                4) Stukey, Sarah                  
                  29.37     1:03.20 (33.83)     1:30.86 (27.66)     1:56.69 (25.83)
  5 Merritt Island                                              1:57.60        
     1) Laferriere, Hannah              2) Dailey, Taryn                  
     3) Quigg, Roxy                     4) Hess, Jenna                    
                  30.45     1:03.82 (33.37)     1:32.07 (28.25)     1:57.60 (25.53)
  6 Tavares                                                     1:59.45        
     1) Jones, Ragyn SO                 2) Straub, Emma JR                
     3) Filkin, Mimi SO                 4) Santos, Meghan SR              
                  30.98     1:02.75 (31.77)     1:29.26 (26.51)     1:59.45 (30.19)
  7 Eustis                                                      2:01.37        
     1) Flatt, Hailey FR                2) Ern, Carolynn JR               
     3) Stonebraker, Brooklyn FR        4) Archer, Sydney FR              
                  30.01     1:03.79 (33.78)     1:34.14 (30.35)     2:01.37 (27.23)
  8 Space Coast (Cocoa)                                         2:02.85        
     1) Roberson, Brianna               2) McKinney, Alana SO             
     3) Hecky, Saundra SO               4) Fehrenbach, Megan SR           
                  32.82     1:07.48 (34.66)     1:35.09 (27.61)     2:02.85 (27.76)
  9 Belleview                                                   2:04.13        
     1) Matheney, Brittany SO           2) Pena Morillo, Celia FR         
     3) Gibson, Alivia FR               4) Johnson, Alora SO              
                  32.64     1:08.66 (36.02)     1:35.33 (26.67)     2:04.13 (28.80)
 10 Bishop Moore (Orlando)                                      2:06.60        
     1) Dzambo, Kimberly FR             2) Ganley, Kate SR                
     3) Pavlovich, Sierra JR            4) Banuelos, Caroline SO          
                  33.80     1:08.91 (35.11)     1:39.90 (30.99)     2:06.60 (26.70)
 11 Mount Dora                                                  2:13.81        
     1) Stuff, Haley SR                 2) Adair, Skyler JR               
     3) Karner, Jayme JR                4) Hall, Kennedy SR               
                  35.44     1:14.84 (39.40)     2:13.81 (58.97)                    
 12 Sebring                                                     2:17.18        
     1) Silva, Adrianne JR              2) Rego, Emily                    
     3) Rigdon, Lyndsay SO              4) Armengol, Maritza JR           
                  37.30     1:14.94 (37.64)     1:47.71 (32.77)     2:17.18 (29.47)
 13 Cocoa                                                       2:18.92        
     1) White, Alyssa J SO              2) Mitchell, Bree L FR            
     3) Barnikow, Shelby FR             4) Petrillo, Caitlyn JR           
                  37.57     1:15.47 (37.90)     1:49.20 (33.73)     2:18.92 (29.72)
 14 Astronaut (Titusville)                                      2:21.06        
     1) Moran, Josie                    2) Kelley, Julie                  
     3) Howard, Sierra                  4) Thomas, Charm C                
                  41.15     1:19.42 (38.27)     1:52.13 (32.71)     2:21.06 (28.93)
 15 Hardee (Wauchula)                                           2:22.38        
     1) Duke, Abby FR                   2) Conley, Bridgette              
     3) Terrell, Baleigh FR             4) Shaw, Rachel FR                
                  40.54     1:16.13 (35.59)     1:50.99 (34.86)     2:22.38 (31.39)
 -- Avon Park                                                        DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Farless, Kristen SR             2) Sutherland, Genevieve JR       
     3) Nelson, Taylor SR               4) Elder, Mara FR                 
                  30.07     1:04.12 (34.05)     1:34.87 (30.75)          DQ (31.25)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    National: # 1:27.74        2014 Baylor School, TN                          
                         Kaliszak, Tynes, McHugh, Selby                    
       State: $ 1:28.02        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, J Booth, S Condorelli      
                1:33.53  AA-A
                1:35.18  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Merritt Island                                              1:41.84        
     1) Kravchenko, Lucas               2) Dumoulin, Sam F                
     3) Jette, James                    4) Sullivan, Greyson              
                  23.63       53.17 (29.54)     1:17.88 (24.71)     1:41.84 (23.96)
  2 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  1:43.66        
     1) Sciscente, Jake                 2) Wagner, Spence                 
     3) Ochse, Daniel                   4) Gardner, Terry                 
                  26.59       56.06 (29.47)     1:19.95 (23.89)     1:43.66 (23.71)
  3 Titusville                                                  1:45.27        
     1) Brandon, Caleb E                2) Legare, Tim M                  
     3) Lewis, David J                  4) Dallas, James                  
                  26.51       55.82 (29.31)     1:22.42 (26.60)     1:45.27 (22.85)
  4 Satellite (Satellite Beach)                                 1:49.40        
     1) Davidson, Eric                  2) Cohee, Creston                 
     3) Cummins, Hayden                 4) Dunton, Collin                 
                  28.46       58.60 (30.14)     1:25.96 (27.36)     1:49.40 (23.44)
  5 Eastside (Gainesville)                                      1:50.08        
     1) Chase, Thomas SO                2) Phillips, Michael JR           
     3) Vodre, Reece SR                 4) Asseng, Max JR                 
                  27.88       58.97 (31.09)     1:25.73 (26.76)     1:50.08 (24.35)
  6 Eustis                                                      1:50.19        
     1) Latimer, Blake SR               2) Verkiak, Garrett SR            
     3) Floyd, Zachary JR               4) Mardis, James SR               
                  32.53     1:01.21 (28.68)     1:26.71 (25.50)     1:50.19 (23.48)
  7 Cocoa                                                       1:50.79        
     1) Price, Cameron SR               2) Cole, Freddie J SO             
     3) Blevins, Colten W JR            4) Cole, Casey J 8t               
                  28.80       58.28 (29.48)     1:25.90 (27.62)     1:50.79 (24.89)
  8 Bishop Moore (Orlando)                                      1:50.97        
     1) Capelleman, Victor SR           2) Celeste, Andre SO              
     3) Brewer, Zachary SO              4) Castano, Sebastian SR          
                  29.46     1:01.58 (32.12)     1:27.73 (26.15)     1:50.97 (23.24)
  9 Rockledge                                                   1:54.16        
     1) Whitaker, Cade                  2) Parman, Chase                  
     3) Figueroa, Tyler                 4) Barrington, Ryan               
                  29.86     1:02.88 (33.02)     1:29.27 (26.39)     1:54.16 (24.89)
 10 Sebring                                                     1:55.13        
     1) Brubaker, Devin SO              2) Chynoweth, Griffin JR          
     3) Farrow, Devin SO                4) Bowers, Colby SO               
                  29.97     1:00.56 (30.59)     1:28.99 (28.43)     1:55.13 (26.14)
 11 Palm Bay (Melbourne)                                        2:01.31        
     1) Pike, Alex                      2) Mageau, Dakota                 
     3) Keesing, Braeden                4) Ash, Steven                    
                  26.01       59.91 (33.90)     1:33.45 (33.54)     2:01.31 (27.86)
 12 Tavares                                                     2:01.82        
     1) Blythe, Jackson FR              2) Sanchez, Angel FR              
     3) O'Connor, Liam                  4) Troxell, Chad SO               
                  28.29     1:07.33 (39.04)     1:33.84 (26.51)     2:01.82 (27.98)
 13 Hardee (Wauchula)                                           2:02.93        
     1) Knight, Kein FR                 2) Stephens, Trey G SO            
     3) Crawford, Oren FR               4) Wilson, Cole                   
                  34.59     1:07.44 (32.85)     1:36.80 (29.36)     2:02.93 (26.13)
 14 Belleview                                                   2:07.88        
     1) Nowaczyk, Jaeden                2) Walker, Dalton SO              
     3) Smith, Will FR                  4) Clifford, Dane                 
                  36.49     1:14.94 (38.45)     1:41.92 (26.98)     2:07.88 (25.96)
 15 Leesburg                                                    2:11.13        
     1) Smith, Eli                      2) Moore, Justin                  
     3) Harriss, Lamar                  4) Jarrett, Joey                  
                  30.93     1:09.64 (38.71)     1:42.43 (32.79)     2:11.13 (28.70)
 16 Avon Park                                                   2:13.97        
     1) Jahna, Cole SR                  2) Brown, Joshua JR               
     3) Sheffield, Tyler SO             4) Ferreira, Timothy SR           
                  34.17     1:12.68 (38.51)     1:47.66 (34.98)     2:13.97 (26.31)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:41.55        2015 Katie Ledecky, Stone Ridge, MD             
       State: $ 1:44.31        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                1:48.82  AA-A
                1:50.65  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cockey, Ava Joy           SR Eastside                       1:56.90        
                  26.94       56.51 (29.57)     1:26.90 (30.39)     1:56.90 (30.00)
  2 Vischer, Emily               Atlantic                       1:56.99        
                  26.94       56.62 (29.68)     1:27.16 (30.54)     1:56.99 (29.83)
  3 Hess, Jenna                  Merritt Island                 2:01.06        
                  27.24       57.85 (30.61)     1:29.79 (31.94)     2:01.06 (31.27)
  4 Quigg, Roxy                  Merritt Island                 2:01.07        
                  28.64       58.69 (30.05)     1:30.08 (31.39)     2:01.07 (30.99)
  5 McKinnon, Cassidy            Satellite                      2:01.49        
                  28.82       59.41 (30.59)     1:30.47 (31.06)     2:01.49 (31.02)
  6 Basford, Chelsea             Satellite                      2:01.88        
                  27.77       58.05 (30.28)     1:29.81 (31.76)     2:01.88 (32.07)
  7 Alderman, Sarah K            Titusville                     2:02.47        
                  27.68       58.09 (30.41)     1:30.06 (31.97)     2:02.47 (32.41)
  8 Stonebraker, Brooklyn     FR Eustis                         2:03.06        
                  28.88     1:00.13 (31.25)     1:31.82 (31.69)     2:03.06 (31.24)
  9 Trammell, Erin            JR Bishop Moore                   2:04.37        
                  28.11       59.51 (31.40)     1:31.98 (32.47)     2:04.37 (32.39)
 10 Sanchez, Sophia           JR Eastside                       2:04.40        
                  28.53       59.89 (31.36)     1:32.12 (32.23)     2:04.40 (32.28)
 11 Saywer, Mariah               Tenoroc                        2:07.09        
                  29.27     1:01.23 (31.96)     1:34.08 (32.85)     2:07.09 (33.01)
 12 Davila, Natasha           SR Bishop Moore                   2:07.85        
                  29.49     1:02.14 (32.65)     1:35.91 (33.77)     2:07.85 (31.94)
 13 Yaunches, Rebecca            Satellite                      2:08.09        
                  29.23     1:01.11 (31.88)     1:34.27 (33.16)     2:08.09 (33.82)
 14 So, River                 SO Eastside                       2:09.81        
                  29.55     1:01.88 (32.33)     1:35.25 (33.37)     2:09.81 (34.56)
 15 Sarosi, Catherine         SR Eastside                       2:10.21        
                  29.78     1:03.45 (33.67)     1:37.59 (34.14)     2:10.21 (32.62)
 16 Edelmann, Jessica J          Titusville                     2:11.22        
                  29.54     1:02.48 (32.94)     1:36.85 (34.37)     2:11.22 (34.37)
 17 Gibbins, Ella I              Titusville                     2:15.67        
                  30.62     1:04.27 (33.65)     1:40.01 (35.74)     2:15.67 (35.66)
 18 Gornto, Allison              Satellite                      2:17.27        
                  31.82     1:06.16 (34.34)     1:42.28 (36.12)     2:17.27 (34.99)
 19 Helseth, Lindsay             Lincoln Park                   2:17.37        
                  31.38     1:05.36 (33.98)     1:41.32 (35.96)     2:17.37 (36.05)
 20 McDonald, Rachel             Titusville                     2:18.55        
                  30.16     1:04.42 (34.26)     1:41.90 (37.48)     2:18.55 (36.65)
 21 Ganley, Kate              SR Bishop Moore                   2:22.79        
                  32.70     1:09.33 (36.63)     1:47.01 (37.68)     2:22.79 (35.78)
 22 Ford, Hannah              FR Hardee                         2:23.46        
                  33.43     1:09.74 (36.31)     1:47.77 (38.03)     2:23.46 (35.69)
 23 Borjas, Victoria          SR Hardee                         2:27.57        
                  33.09     1:11.55 (38.46)     1:50.68 (39.13)     2:27.57 (36.89)
 24 Beck, Lilly                  Lincoln Park                   2:32.31        
                  33.21     1:11.70 (38.49)     1:52.12 (40.42)     2:32.31 (40.19)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 1:33.26        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: $ 1:34.69        2013 Caeleb Dressel, Clay, Clay                 
                1:38.63  AA-A
                1:40.34  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kravchenko, Lucas            Merritt Island                 1:42.79        
                  23.89       49.73 (25.84)     1:16.00 (26.27)     1:42.79 (26.79)
  2 Cosgrave, Gared              Lincoln Park                   1:45.89        
                  24.86       51.82 (26.96)     1:18.99 (27.17)     1:45.89 (26.90)
  3 Cone, Garrett A           SO Cocoa                          1:47.42        
                  24.93       52.21 (27.28)     1:19.69 (27.48)     1:47.42 (27.73)
  4 Garcia-Mazzarri, Luis        Lincoln Park                   1:48.53        
                  25.43       52.63 (27.20)     1:20.48 (27.85)     1:48.53 (28.05)
  5 Brewer, Zachary           SO Bishop Moore                   1:48.61        
                  25.11       52.94 (27.83)     1:21.31 (28.37)     1:48.61 (27.30)
  6 Monzon, Julian               Port St. Lucie                 1:53.17        
                  25.13       52.97 (27.84)     1:22.11 (29.14)     1:53.17 (31.06)
  7 Davidson, Eric               Satellite                      1:54.63        
                  26.57       55.69 (29.12)     1:26.09 (30.40)     1:54.63 (28.54)
  8 Dunton, Collin               Satellite                      1:55.53        
                  26.00       54.81 (28.81)     1:24.67 (29.86)     1:55.53 (30.86)
  9 Whitaker, Cade               Rockledge                      1:57.30        
                  26.29       55.00 (28.71)     1:26.06 (31.06)     1:57.30 (31.24)
 10 Quattrocchi, Roman R      8t Cocoa                          1:57.86        
                  27.04       56.63 (29.59)     1:27.97 (31.34)     1:57.86 (29.89)
 11 Carroll, Tyler            FR Eustis                         1:58.88        
                  26.27       56.17 (29.90)     1:27.99 (31.82)     1:58.88 (30.89)
 12 Farrell, Arin                Titusville                     1:59.60        
                  26.51       56.39 (29.88)     1:27.48 (31.09)     1:59.60 (32.12)
 13 Sullivan, Greyson            Merritt Island                 2:00.86        
                  27.27       57.60 (30.33)     1:29.49 (31.89)     2:00.86 (31.37)
 14 Villa, Frank E               Titusville                     2:03.40        
                  26.99       56.79 (29.80)     1:29.17 (32.38)     2:03.40 (34.23)
 15 Pate, Hugh T              FR Hardee                         2:03.70        
                  27.63       58.89 (31.26)     1:31.39 (32.50)     2:03.70 (32.31)
 16 Mancuso, Andres              Rockledge                      2:03.95        
                  27.29       58.02 (30.73)     1:30.98 (32.96)     2:03.95 (32.97)
 17 Barrington, Ryan             Rockledge                      2:04.11        
                  27.77       59.01 (31.24)     1:31.83 (32.82)     2:04.11 (32.28)
 18 Haight, Jacob                Satellite                      2:06.00        
                  28.35     1:00.16 (31.81)     1:33.32 (33.16)     2:06.00 (32.68)
 19 Johnson, Garrett          FR Eastside                       2:06.84        
                  28.48       59.48 (31.00)     1:32.86 (33.38)     2:06.84 (33.98)
 20 Warner, Christopher       SR Mount Dora                     2:08.92        
                  29.60     1:02.09 (32.49)     1:36.29 (34.20)     2:08.92 (32.63)
 21 Griffin, Mason               Sebring                        2:09.04        
                  29.06     1:00.89 (31.83)     1:35.15 (34.26)     2:09.04 (33.89)
 22 Trinh, Vincent            JR Mount Dora                     2:11.57        
                  28.79     1:01.66 (32.87)     1:36.07 (34.41)     2:11.57 (35.50)
 23 Ponciano-Diaz, Daniel     SO Eastside                       2:15.16        
                  29.23     1:02.22 (32.99)     1:38.51 (36.29)     2:15.16 (36.65)
 24 Gonsior, Jadon            SO Eustis                         2:15.48        
                  29.03     1:02.55 (33.52)     1:38.24 (35.69)     2:15.48 (37.24)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:53.82        2009 Dagny Knutson, Minot, ND                   
       State: $ 1:57.07        2009 Melanie Margalis, Countryside, Clearwater  
                2:01.89  AA-A
                2:04.08  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Theresa            SO Bishop Moore                   2:14.30        
                  28.79     1:02.10 (33.31)     1:43.67 (41.57)     2:14.30 (30.63)
  2 Glennon, Kayla               Lincoln Park                   2:15.43        
                  29.54     1:05.82 (36.28)     1:44.01 (38.19)     2:15.43 (31.42)
  3 Graf, Julianna R             Titusville                     2:16.42        
                  30.23     1:04.64 (34.41)     1:45.30 (40.66)     2:16.42 (31.12)
  4 Ahn, Zina                 SO Eastside                       2:17.37        
                  28.84     1:03.38 (34.54)     1:45.27 (41.89)     2:17.37 (32.10)
  5 Chu, Britney              JR Eastside                       2:17.86        
                  28.93     1:03.51 (34.58)     1:45.35 (41.84)     2:17.86 (32.51)
  6 Demott, Julia                Lincoln Park                   2:24.16        
                  30.86     1:08.10 (37.24)     1:50.42 (42.32)     2:24.16 (33.74)
  7 Sanchez, Ana              FR Eastside                       2:24.70        
                  31.70     1:07.62 (35.92)     1:49.78 (42.16)     2:24.70 (34.92)
  8 Yu, Ying                  JR Eastside                       2:25.96        
                  30.25     1:07.48 (37.23)     1:50.89 (43.41)     2:25.96 (35.07)
  9 Jones, Ragyn              SO Tavares                        2:27.98        
                  30.63     1:07.39 (36.76)     1:51.55 (44.16)     2:27.98 (36.43)
 10 Gillespie, Gabrielle         Satellite                      2:29.15        
                  33.01     1:09.18 (36.17)     1:54.26 (45.08)     2:29.15 (34.89)
 11 Bailey, Caitlin              Satellite                      2:31.10        
                  30.83     1:08.54 (37.71)     1:55.38 (46.84)     2:31.10 (35.72)
 12 Cole, Elizabeth C         7t Cocoa                          2:33.93        
                  33.57     1:13.24 (39.67)     1:58.78 (45.54)     2:33.93 (35.15)
 13 Pike, Alexys                 Palm Bay                       2:34.41        
                  34.02     1:13.45 (39.43)     1:58.52 (45.07)     2:34.41 (35.89)
 14 Colter, Kaitlyn M            Titusville                     2:34.85        
                  33.08     1:09.03 (35.95)     1:56.65 (47.62)     2:34.85 (38.20)
 15 Buxton, Ashely               Satellite                      2:37.13        
                  32.24     1:10.99 (38.75)     2:00.81 (49.82)     2:37.13 (36.32)
 16 Pavlovich, Sierra         JR Bishop Moore                   2:37.45        
                  32.61     1:12.55 (39.94)     2:00.47 (47.92)     2:37.45 (36.98)
 17 Rego, Emily                  Sebring                        2:39.34        
                  33.99     1:14.15 (40.16)     2:01.72 (47.57)     2:39.34 (37.62)
 18 Zayas, Kealani               Rockledge                      2:41.07        
                  34.23     1:16.07 (41.84)     2:04.53 (48.46)     2:41.07 (36.54)
 19 Waldo, Zowie                 Rockledge                      2:41.08        
                  34.90     1:14.23 (39.33)     2:02.90 (48.67)     2:41.08 (38.18)
 20 Ramos, Jodie                 Space Coast                    2:41.92        
                  34.21     1:15.55 (41.34)     2:04.11 (48.56)     2:41.92 (37.81)
 21 McKaige, Amira M             Titusville                     2:45.84        
                  36.20     1:17.08 (40.88)     2:09.11 (52.03)     2:45.84 (36.73)
 22 Barnikow, Shelby          FR Cocoa                          2:46.15        
                  34.69     1:20.38 (45.69)     2:09.14 (48.76)     2:46.15 (37.01)
 23 Santos, Meghan            SR Tavares                        2:50.29        
                  35.46     1:20.16 (44.70)     2:11.41 (51.25)     2:50.29 (38.88)
 24 Duke, Abby                FR Hardee                         3:04.88        
                  46.07     1:31.41 (45.34)     2:25.20 (53.79)     3:04.88 (39.68)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    National: # 1:41.39        2011 David Nolan, Hershey, PA                   
       State: $ 1:46.31        2004 Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
                1:49.83  AA-A
                1:51.96  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Alex                   Palm Bay                       2:00.91        
                  25.57       56.12 (30.55)     1:32.37 (36.25)     2:00.91 (28.54)
  2 Songayab, Josh            JR Eastside                       2:01.71        
                  25.29       56.85 (31.56)     1:34.15 (37.30)     2:01.71 (27.56)
  3 Barnes, Xavier               Rockledge                      2:03.31        
                  26.53       58.60 (32.07)     1:34.69 (36.09)     2:03.31 (28.62)
  4 O'Connor, Liam               Tavares                        2:07.97        
                  28.07     1:02.23 (34.16)     1:38.15 (35.92)     2:07.97 (29.82)
  5 Chynoweth, Griffin        JR Sebring                        2:12.34        
                  27.86     1:02.80 (34.94)     1:41.51 (38.71)     2:12.34 (30.83)
  6 Phillips, Michael         JR Eastside                       2:12.53        
                  28.20     1:03.03 (34.83)     1:41.06 (38.03)     2:12.53 (31.47)
  6 Smith, Will               FR Belleview                      2:12.53        
                  27.58     1:03.02 (35.44)     1:41.45 (38.43)     2:12.53 (31.08)
  8 Groel, Ryan                  Atlantic                       2:14.91        
                  27.82     1:00.30 (32.48)     1:44.16 (43.86)     2:14.91 (30.75)
  9 Vodre, Reece              SR Eastside                       2:15.53        
                  27.78     1:04.29 (36.51)     1:43.50 (39.21)     2:15.53 (32.03)
 10 Parman, Chase                Rockledge                      2:15.58        
                  27.75     1:05.03 (37.28)     1:44.82 (39.79)     2:15.58 (30.76)
 11 Lewis, David J               Titusville                     2:17.17        
                  28.30     1:03.82 (35.52)     1:44.60 (40.78)     2:17.17 (32.57)
 12 Legare, Tim M                Titusville                     2:18.79        
                  29.22     1:07.13 (37.91)     1:45.05 (37.92)     2:18.79 (33.74)
 13 DiBernardo, Grayson          Lincoln Park                   2:20.65        
                  29.24     1:06.19 (36.95)     1:49.69 (43.50)     2:20.65 (30.96)
 14 Celeste, Andre            SO Bishop Moore                   2:20.76        
                  27.74     1:04.05 (36.31)     1:46.35 (42.30)     2:20.76 (34.41)
 15 Alderman, Max M              Titusville                     2:20.95        
                  31.93     1:06.74 (34.81)     1:48.78 (42.04)     2:20.95 (32.17)
 16 Jin, Ryan                 SO Eastside                       2:21.56        
                  30.12     1:08.14 (38.02)     1:48.02 (39.88)     2:21.56 (33.54)
 17 Cummins, Hayden              Satellite                      2:23.14        
                  28.82     1:06.42 (37.60)     1:48.81 (42.39)     2:23.14 (34.33)
 18 Garrison, Ethan              Satellite                      2:25.37        
                  28.07     1:02.20 (34.13)     1:49.51 (47.31)     2:25.37 (35.86)
 19 Branca, James                Sebring                        2:31.01        
                  32.18     1:09.15 (36.97)     1:56.55 (47.40)     2:31.01 (34.46)
 20 Ananthan, Pranav          FR Sebring                        2:36.62        
                  32.28     1:12.26 (39.98)     2:00.51 (48.25)     2:36.62 (36.11)
 21 Legare, Matthew G            Titusville                     2:37.22        
                  34.48     1:15.48 (41.00)     2:01.63 (46.15)     2:37.22 (35.59)
 22 Barrett, Justin           FR Sebring                        2:37.43        
                  31.01     1:12.91 (41.90)     2:01.06 (48.15)     2:37.43 (36.37)
 23 Respress, Trevor          SR Avon Park                      2:43.24        
                  29.68     1:12.39 (42.71)     2:05.21 (52.82)     2:43.24 (38.03)
 -- Sweet, Sebastian             Satellite                           DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  29.06     1:05.39 (36.33)     1:44.04 (38.65)          DQ (32.84)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 21.64        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 22.30        2002 Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
                23.24  AA-A
                23.63  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Shannon              Lincoln Park                     24.91        
  2 Colvin, Emma P               Titusville                       25.12        
  3 Fowler, Chloe             FR Eastside                         25.58        
  4 Clark, Rese                  Rockledge                        25.60        
  5 Newsome, Kate             SR Bishop Moore                     25.90        
  6 Backus, Anna E               Titusville                       26.05        
  7 Stukey, Sarah                Satellite                        26.29        
  8 Straub, Emma              JR Tavares                          26.41        
  9 Gonzalez, Gabby           FR Eastside                         26.59        
 10 Laferriere, Hannah           Merritt Island                   26.92        
 11 Hall, Kennedy             SR Mount Dora                       27.19        
 12 Lashure, Camille             Rockledge                        27.34        
 13 Nelson, Taylor            SR Avon Park                        27.38        
 14 Huff, Anna M                 Titusville                       27.43        
 15 Banuelos, Caroline        SO Bishop Moore                     27.44        
 16 Howard, Sierra               Astronaut (Titus                 27.82        
 17 Wu, Katarina                 Lincoln Park                     27.89        
 17 Dzambo, Kimberly          FR Bishop Moore                     27.89        
 19 Herrera, Renell           FR Hardee                           28.04        
 20 Archer, Sydney            FR Eustis                           28.05        
 21 Halsey, Jaden                Satellite                        28.06        
 22 Hellein, Morgan              Hardee                           28.18        
 23 Hutcheson, Holly             Titusville                       28.55        
 24 Fehrenbach, Megan         SR Space Coast                      28.64        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 19.29        2013 Caeleb Dressel, Bolles, FL                   
       State: $ 19.29        2013 Caeleb Dressell, Clay, Clay                  
                20.65  AA-A
                20.97  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Andronescu, Noah             Rockledge                        22.34        
  2 Edmondson, Joe               Lincoln Park                     22.43        
  3 Banks, Andrew                Atlantic                         22.45        
  4 Brandon, Caleb E             Titusville                       22.54        
  5 Verkiak, Garrett          SR Eustis                           22.84        
  6 Flanagan, Bryan           SR Space Coast                      23.14        
  7 Fogg, Bryan                  Port St. Lucie                   23.15        
  8 Blythe, Jackson           FR Tavares                          23.31        
  9 Castano, Sebastian        SR Bishop Moore                     23.68        
 10 DeMaso, George            SR Bishop Moore                     23.76        
 11 Nix, Austin                  Astronaut (Titus                 23.96        
 12 Mardis, James             SR Eustis                           24.27        
 13 Gardner, Terry               Lincoln Park                     24.31        
 14 Price, Cameron            SR Cocoa                            24.41        
 15 Figueroa, Tyler              Rockledge                        24.50        
 16 Zhang, Lawrence           SR Eastside                         24.71        
 17 Stephens, Trey G          SO Hardee                           24.74        
 18 Franza, Joe Joe           SR Avon Park                        24.79        
 19 Asseng, Max               JR Eastside                         24.87        
 20 Hall, Justin                 Atlantic                         24.89        
 21 Andrews, Rylan               Satellite                        25.02        
 22 VanAusdall-Conlin, Tommy     Merritt Island                   25.20        
 -- Carlson, Sam                 Merritt Island                      DQ        
      False start
 -- Daly, Finn                   Titusville                          NS        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Fredericks, Kaitlyn K        Titusville                      466.80        
  2 Ganzer, Karissa              Merritt Island                  398.05        
  3 Isenhour, Blair           FR Bishop Moore                    372.40        
  4 Tolento, Gabby            SR Lake Wales                      348.55        
  5 Rendina, Alisa               Astronaut (Titus                345.20        
  6 Rivas, Lainie                Lincoln Park                    338.80        
  7 Chilton, Casey-Rae           Lincoln Park                    309.45        
  8 Crooks, Kasey                Satellite                       301.00        
  9 Santiago, Dominique       SO Space Coast                     285.80        
 10 Johnson, Leah                Lincoln Park                    262.00        
 11 Summerford, Clara         SO Eastside                        248.45        
 -- Smith, Grace              JR Eastside                            DQ        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Geraghty, Jonathan           Lincoln Park                    503.00        
  2 Tolento, Nicholas         FR Lake Wales                      378.20        
  3 Losa, Cole                JR Avon Park                       329.85        
  4 Phelps, Daniel               Palm Bay                        310.86        
  5 Nagy, Tim                 SO Space Coast                     305.65        
  6 McCallister, Chance          Astronaut (Titus                289.40        
  7 Losa, Finn                JR Avon Park                       275.00        
  8 Barrett, Justin           FR Sebring                         252.50        
  9 Deihl, Logan              JR Eastside                        217.40        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 51.53        2015 Katie McLaughlin, St. Margarita,CA           
       State: $ 53.45        2016 Jessica Nava, Westminster Acad               
                54.56  AA-A
                55.75  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Dailey, Taryn                Merritt Island                   57.70        
                  27.10       57.70 (30.60)                                        
  2 Filkin, Mimi              SO Tavares                          58.16        
                  28.06       58.16 (30.10)                                        
  3 Colvin, Emma P               Titusville                       59.54        
                  28.00       59.54 (31.54)                                        
  4 Thatayatikom, Tanya       FR Eastside                       1:00.37        
                  28.32     1:00.37 (32.05)                                        
  5 Owens, Theresa            SO Bishop Moore                   1:00.54        
                  28.56     1:00.54 (31.98)                                        
  6 Hecky, Saundra            SO Space Coast                    1:01.57        
                  28.32     1:01.57 (33.25)                                        
  7 Ahn, Zina                 SO Eastside                       1:02.39        
                  29.13     1:02.39 (33.26)                                        
  8 Flatt, Hailey             FR Eustis                         1:02.42        
                  29.44     1:02.42 (32.98)                                        
  9 Quigg, Roxy                  Merritt Island                 1:02.58        
                  29.81     1:02.58 (32.77)                                        
 10 Wolfman, Andie               Satellite                      1:03.83        
                  28.91     1:03.83 (34.92)                                        
 11 Demott, Julia                Lincoln Park                   1:03.98        
                  29.89     1:03.98 (34.09)                                        
 12 Yu, Ying                  JR Eastside                       1:05.89        
                  31.01     1:05.89 (34.88)                                        
 13 Tuli, Anusha              SO Eastside                       1:06.15        
                  30.86     1:06.15 (35.29)                                        
 14 Farless, Kristen          SR Avon Park                      1:06.99        
                  30.23     1:06.99 (36.76)                                        
 15 Caswell, Mary                Rockledge                      1:07.12        
                  29.10     1:07.12 (38.02)                                        
 16 Benson, Sierra L             Titusville                     1:07.13        
                  31.46     1:07.13 (35.67)                                        
 17 Wu, Katarina                 Lincoln Park                   1:07.30        
                  31.46     1:07.30 (35.84)                                        
 18 Bailey, Caitlin              Satellite                      1:09.76        
                  31.96     1:09.76 (37.80)                                        
 19 Buxton, Ashely               Satellite                      1:11.57        
                  32.70     1:11.57 (38.87)                                        
 20 Roberson, Brianna            Space Coast                    1:12.04        
                  33.15     1:12.04 (38.89)                                        
 21 Zayas, Kealani               Rockledge                      1:12.45        
                  33.66     1:12.45 (38.79)                                        
 22 Pavlovich, Sierra         JR Bishop Moore                   1:14.89        
                  34.26     1:14.89 (40.63)                                        
 23 Howard, Sierra               Astronaut (Titus               1:16.83        
                  33.51     1:16.83 (43.32)                                        
 24 Silva, Adrianne           JR Sebring                        1:27.64        
                  39.67     1:27.64 (47.97)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    National: # 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, FL                 
       State: $ 45.52        2013 Joseph Schooling, Bolles, Bolles             
                49.06  AA-A
                50.07  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Songayab, Josh            JR Eastside                         53.54        
                  25.02       53.54 (28.52)                                        
  2 Yim, Joseph                  Atlantic                         53.57        
                  25.32       53.57 (28.25)                                        
  3 Ochse, Daniel                Lincoln Park                     54.18        
                  24.89       54.18 (29.29)                                        
  4 Cole, Freddie J           SO Cocoa                            55.80        
                  26.17       55.80 (29.63)                                        
  5 Floyd, Zachary            JR Eustis                           55.92        
                  26.51       55.92 (29.41)                                        
  6 Monzon, Julian               Port St. Lucie                   56.19        
                  26.32       56.19 (29.87)                                        
  7 Sciscente, Jake              Lincoln Park                     56.31        
                  26.49       56.31 (29.82)                                        
  8 Jette, James                 Merritt Island                   57.13        
                  25.40       57.13 (31.73)                                        
  9 Dumoulin, Sam F              Merritt Island                   57.30        
                  26.36       57.30 (30.94)                                        
 10 Hanson, Ander                Rockledge                        57.72        
                  26.68       57.72 (31.04)                                        
 11 Cohee, Creston               Satellite                        58.41        
                  27.21       58.41 (31.20)                                        
 12 Whitaker, Cade               Rockledge                      1:01.38        
                  27.91     1:01.38 (33.47)                                        
 13 Farless, Joshua           FR Avon Park                      1:01.59        
                  28.23     1:01.59 (33.36)                                        
 14 Lewis, David J               Titusville                     1:02.02        
                  28.92     1:02.02 (33.10)                                        
 15 Celeste, Andre            SO Bishop Moore                   1:02.36        
                  28.38     1:02.36 (33.98)                                        
 16 Lovett, Jeff              FR Eustis                         1:02.43        
                  28.67     1:02.43 (33.76)                                        
 17 DiBernardo, Grayson          Lincoln Park                   1:02.84        
                  29.81     1:02.84 (33.03)                                        
 18 Cummins, Hayden              Satellite                      1:03.18        
                  29.05     1:03.18 (34.13)                                        
 19 Simmons, Xander              Titusville                     1:04.06        
                  28.59     1:04.06 (35.47)                                        
 20 Gonsior, Jadon            SO Eustis                         1:05.59        
                  30.06     1:05.59 (35.53)                                        
 21 Blevins, Colten W         JR Cocoa                          1:05.60        
                  29.48     1:05.60 (36.12)                                        
 22 Brubaker, Devin           SO Sebring                        1:07.01        
                  29.20     1:07.01 (37.81)                                        
 23 Holodak, Nicholas A          Titusville                     1:07.21        
                  29.91     1:07.21 (37.30)                                        
 24 Respress, Trevor          SR Avon Park                      1:10.06        
                  30.76     1:10.06 (39.30)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 47.09        2015 Abbey Weitzeil, Saugus, CA                   
       State: $ 48.69        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)             
                50.41  AA-A
                51.17  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Alivia            FR Belleview                        53.52        
                  25.65       53.52 (27.87)                                        
  2 Graf, Julianna R             Titusville                       54.48        
                  25.97       54.48 (28.51)                                        
  3 Sanchez, Sophia           JR Eastside                         55.88        
                  26.85       55.88 (29.03)                                        
  4 Clark, Rese                  Rockledge                        56.43        
                  26.75       56.43 (29.68)                                        
  5 Fowler, Chloe             FR Eastside                         57.32        
                  27.95       57.32 (29.37)                                        
  6 Stukey, Sarah                Satellite                        57.44        
                  27.31       57.44 (30.13)                                        
  7 Hecky, Saundra            SO Space Coast                      57.54        
                  27.88       57.54 (29.66)                                        
  8 Stonebraker, Brooklyn     FR Eustis                           57.72        
                  28.03       57.72 (29.69)                                        
  9 Newsome, Kate             SR Bishop Moore                     57.81        
                  27.61       57.81 (30.20)                                        
 10 McLeavy, Abby             SO Eastside                         58.32        
                  27.51       58.32 (30.81)                                        
 11 Backus, Anna E               Titusville                       58.40        
                  27.56       58.40 (30.84)                                        
 12 Hall, Kennedy             SR Mount Dora                       59.37        
                  28.72       59.37 (30.65)                                        
 13 Gagnon, Bella                Lincoln Park                     59.85        
                  28.40       59.85 (31.45)                                        
 14 Huff, Anna M                 Titusville                     1:01.07        
                  28.91     1:01.07 (32.16)                                        
 15 Boddy, Brooke                Satellite                      1:01.09        
                  29.35     1:01.09 (31.74)                                        
 16 Dzambo, Kimberly          FR Bishop Moore                   1:02.13        
                  29.15     1:02.13 (32.98)                                        
 17 Franquet, Jessica            Merritt Island                 1:02.30        
                  29.29     1:02.30 (33.01)                                        
 18 Halsey, Jaden                Satellite                      1:02.63        
                  29.62     1:02.63 (33.01)                                        
 19 Archer, Sydney            FR Eustis                         1:02.76        
                  29.62     1:02.76 (33.14)                                        
 20 Nelson, Taylor            SR Avon Park                      1:03.18        
                  30.66     1:03.18 (32.52)                                        
 21 Hellein, Morgan              Hardee                         1:03.54        
                  30.34     1:03.54 (33.20)                                        
 22 Wadsworth, Rosalyn        SO Eastside                       1:03.88        
                  30.10     1:03.88 (33.78)                                        
 23 VanWoesik, Liana             Satellite                      1:04.73        
                  30.08     1:04.73 (34.65)                                        
 24 Rigdon, Lyndsay           SO Sebring                        1:04.76        
                  31.10     1:04.76 (33.66)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 42.34        2011 David Nolan, Hershey, PA                     
       State: $ 42.95        2012 Ryan Murphy, Bolles, Jacksonville            
                45.06  AA-A
                45.80  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Brandon, Caleb E             Titusville                       48.92        
                  23.61       48.92 (25.31)                                        
  2 Andronescu, Noah             Rockledge                        49.08        
                  23.68       49.08 (25.40)                                        
  3 Banks, Andrew                Atlantic                         49.48        
                  24.02       49.48 (25.46)                                        
  4 Blythe, Jackson           FR Tavares                          50.12        
                  24.09       50.12 (26.03)                                        
  5 Edmondson, Joe               Lincoln Park                     50.97        
                  24.13       50.97 (26.84)                                        
  6 Whitaker, Robby              Rockledge                        51.24        
                  24.34       51.24 (26.90)                                        
  7 Chase, Thomas             SO Eastside                         52.63        
                  24.97       52.63 (27.66)                                        
  8 Dallas, James                Titusville                       52.71        
                  25.48       52.71 (27.23)                                        
  9 Yim, Joseph                  Atlantic                         52.80        
                  25.18       52.80 (27.62)                                        
 10 Castano, Sebastian        SR Bishop Moore                     52.87        
                  25.46       52.87 (27.41)                                        
 11 Farrell, Arin                Titusville                       53.19        
                  25.83       53.19 (27.36)                                        
 12 Flanagan, Bryan           SR Space Coast                      53.38        
                  25.25       53.38 (28.13)                                        
 13 Fogg, Bryan                  Port St. Lucie                   53.56        
                  25.79       53.56 (27.77)                                        
 14 Nix, Austin                  Astronaut (Titus                 53.63        
                  25.81       53.63 (27.82)                                        
 15 Floyd, Zachary            JR Eustis                           54.54        
                  26.20       54.54 (28.34)                                        
 16 Zhang, Lawrence           SR Eastside                         54.85        
                  25.69       54.85 (29.16)                                        
 17 Quattrocchi, Roman R      8t Cocoa                            54.96        
                  26.50       54.96 (28.46)                                        
 18 Carlson, Sam                 Merritt Island                   54.98        
                  26.44       54.98 (28.54)                                        
 19 Asseng, Max               JR Eastside                         55.24        
                  26.60       55.24 (28.64)                                        
 20 Andrews, Rylan               Satellite                        55.54        
                  27.04       55.54 (28.50)                                        
 21 Cole, Casey J             8t Cocoa                            56.42        
                  27.09       56.42 (29.33)                                        
 22 Bowers, Colby             SO Sebring                          56.48        
                  27.33       56.48 (29.15)                                        
 23 Franza, Joe Joe           SR Avon Park                        56.64        
                  27.11       56.64 (29.53)                                        
 24 Sutermeister, Jacob       SO Sebring                          57.11        
                  26.95       57.11 (30.16)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:26.58        2015 Katy Ledecky, Stone Ridge, MD              
       State: $ 4:37.60        2016 Morgan Tankersley, Plant (Tampa)           
                4:52.12  AA-A
                4:57.09  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Cockey, Ava Joy           SR Eastside                       5:12.46        
                  27.93       58.25 (30.32)     1:29.50 (31.25)     2:00.96 (31.46)
        2:32.66 (31.70)     3:04.52 (31.86)     3:36.70 (32.18)     4:09.04 (32.34)
        4:41.27 (32.23)     5:12.46 (31.19)                                        
  2 Vischer, Emily               Atlantic                       5:15.72        
                  27.93       59.24 (31.31)     1:31.18 (31.94)     2:03.83 (32.65)
        2:36.59 (32.76)     3:08.68 (32.09)     3:40.33 (31.65)     4:12.77 (32.44)
        4:44.73 (31.96)     5:15.72 (30.99)                                        
  3 Dailey, Taryn                Merritt Island                 5:18.03        
                  28.79     1:00.00 (31.21)     1:31.66 (31.66)     2:03.54 (31.88)
        2:35.64 (32.10)     3:07.81 (32.17)     3:40.04 (32.23)     4:12.92 (32.88)
        4:45.81 (32.89)     5:18.03 (32.22)                                        
  4 Hess, Jenna                  Merritt Island                 5:18.40        
                  27.88       58.98 (31.10)     1:30.83 (31.85)     2:03.53 (32.70)
        2:35.91 (32.38)     3:08.25 (32.34)     3:40.66 (32.41)     4:13.78 (33.12)
        4:46.51 (32.73)     5:18.40 (31.89)                                        
  5 Saywer, Mariah               Tenoroc                        5:31.17        
                  29.79     1:01.83 (32.04)     1:34.50 (32.67)     2:07.69 (33.19)
        2:41.33 (33.64)     3:15.06 (33.73)     3:48.77 (33.71)     4:22.84 (34.07)
        4:57.16 (34.32)     5:31.17 (34.01)                                        
  6 Trammell, Erin            JR Bishop Moore                   5:32.34        
                  29.28     1:01.70 (32.42)     1:35.44 (33.74)     2:09.44 (34.00)
        2:43.11 (33.67)     3:17.33 (34.22)     3:51.35 (34.02)     4:25.25 (33.90)
        4:59.16 (33.91)     5:32.34 (33.18)                                        
  7 Basford, Chelsea             Satellite                      5:35.00        
                  29.67     1:02.02 (32.35)     1:34.96 (32.94)     2:08.42 (33.46)
        2:42.33 (33.91)     3:17.11 (34.78)     3:51.87 (34.76)     4:26.70 (34.83)
        5:00.97 (34.27)     5:35.00 (34.03)                                        
  8 Cross, Tyler              FR Eastside                       5:36.56        
                  29.98     1:02.89 (32.91)     1:37.03 (34.14)     2:10.34 (33.31)
        2:44.43 (34.09)     3:18.98 (34.55)     3:53.82 (34.84)     4:28.98 (35.16)
        5:03.60 (34.62)     5:36.56 (32.96)                                        
  9 Sanchez, Ana              FR Eastside                       5:38.46        
                  30.25     1:04.03 (33.78)     1:38.36 (34.33)     2:12.59 (34.23)
        2:47.18 (34.59)     3:22.00 (34.82)     3:56.58 (34.58)     4:31.09 (34.51)
        5:05.71 (34.62)     5:38.46 (32.75)                                        
 10 Davila, Natasha           SR Bishop Moore                   5:43.42        
                  30.11     1:03.23 (33.12)     1:37.52 (34.29)     2:12.68 (35.16)
        2:47.67 (34.99)     3:22.86 (35.19)     3:58.45 (35.59)     4:34.03 (35.58)
        5:09.40 (35.37)     5:43.42 (34.02)                                        
 11 Downs, Kira                  Satellite                      5:52.36        
                  30.41     1:04.16 (33.75)     1:39.62 (35.46)     2:15.50 (35.88)
        2:51.39 (35.89)     3:27.62 (36.23)     4:03.75 (36.13)     4:40.15 (36.40)
        5:16.67 (36.52)     5:52.36 (35.69)                                        
 12 Sarosi, Catherine         SR Eastside                       5:54.11        
                  31.97     1:08.13 (36.16)     1:44.66 (36.53)     2:21.27 (36.61)
        2:57.57 (36.30)     3:34.27 (36.70)     4:10.51 (36.24)     4:46.38 (35.87)
        5:21.56 (35.18)     5:54.11 (32.55)                                        
 13 Edelmann, Jessica J          Titusville                     5:54.84        
                  33.04     1:08.98 (35.94)     1:44.97 (35.99)     2:21.07 (36.10)
        2:57.93 (36.86)     3:34.49 (36.56)     4:10.01 (35.52)     4:45.84 (35.83)
        5:21.37 (35.53)     5:54.84 (33.47)                                        
 14 Benson, Sierra L             Titusville                     5:54.92        
                  31.11     1:05.71 (34.60)     1:41.20 (35.49)     2:17.19 (35.99)
        2:53.66 (36.47)     3:29.60 (35.94)     4:05.77 (36.17)     4:42.56 (36.79)
        5:19.07 (36.51)     5:54.92 (35.85)                                        
 15 Cole, Elizabeth C         7t Cocoa                          6:09.14        
                  32.15     1:08.29 (36.14)     1:45.90 (37.61)     2:23.54 (37.64)
        3:00.69 (37.15)     3:38.60 (37.91)     4:16.67 (38.07)     4:55.20 (38.53)
        5:32.64 (37.44)     6:09.14 (36.50)                                        
 16 Matheney, Brittany        SO Belleview                      6:09.26        
                  31.96     1:06.86 (34.90)     1:43.46 (36.60)     2:21.19 (37.73)
        2:58.92 (37.73)     3:36.41 (37.49)     4:14.61 (38.20)     4:53.33 (38.72)
        5:32.20 (38.87)     6:09.26 (37.06)                                        
 17 Helseth, Lindsay             Lincoln Park                   6:09.34        
                  32.46     1:08.14 (35.68)     1:44.93 (36.79)     2:22.19 (37.26)
        2:59.61 (37.42)     3:37.74 (38.13)     4:16.14 (38.40)     4:54.08 (37.94)
        5:32.47 (38.39)     6:09.34 (36.87)                                        
 18 Gornto, Allison              Satellite                      6:13.69        
                  33.19     1:09.73 (36.54)     1:47.85 (38.12)     2:27.01 (39.16)
        3:05.70 (38.69)     3:44.81 (39.11)     4:23.61 (38.80)     5:01.92 (38.31)
        5:39.23 (37.31)     6:13.69 (34.46)                                        
 19 McDonald, Rachel             Titusville                     6:23.46        
                  31.21     1:06.70 (35.49)     1:44.12 (37.42)     2:23.01 (38.89)
        3:01.05 (38.04)     3:41.30 (40.25)     4:22.53 (41.23)     5:02.58 (40.05)
        5:43.81 (41.23)     6:23.46 (39.65)                                        
 20 Adkins, Madison              Lincoln Park                   6:24.95        
                  34.39     1:11.89 (37.50)     1:50.32 (38.43)     2:29.26 (38.94)
        3:08.77 (39.51)     3:48.11 (39.34)     4:27.69 (39.58)     5:07.83 (40.14)
        5:47.61 (39.78)     6:24.95 (37.34)                                        
 21 Sutherland, Genevieve     JR Avon Park                      6:26.47        
                  32.60     1:09.50 (36.90)     1:48.50 (39.00)     2:28.17 (39.67)
        3:07.63 (39.46)     3:47.65 (40.02)     4:27.54 (39.89)     5:08.01 (40.47)
        5:48.57 (40.56)     6:26.47 (37.90)                                        
 22 Ramos, Jodie                 Space Coast                    6:26.68        
                  32.82     1:09.95 (37.13)     1:49.07 (39.12)     2:28.84 (39.77)
        3:09.05 (40.21)     3:49.03 (39.98)     4:29.84 (40.81)     5:10.55 (40.71)
        5:49.41 (38.86)     6:26.68 (37.27)                                        
 23 Barnikow, Shelby          FR Cocoa                          6:39.58        
                  34.40     1:13.15 (38.75)     1:52.66 (39.51)     2:37.30 (44.64)
        3:18.71 (41.41)     3:59.34 (40.63)     4:40.14 (40.80)     5:21.44 (41.30)
        6:02.04 (40.60)     6:39.58 (37.54)                                        
 24 Beck, Lilly                  Lincoln Park                   6:50.20        
                  34.80     1:14.79 (39.99)     1:56.48 (41.69)     2:38.95 (42.47)
        3:21.24 (42.29)     4:03.52 (42.28)     4:46.49 (42.97)     5:29.04 (42.55)
        6:11.41 (42.37)     6:50.20 (38.79)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    National: # 4:12.87        2016 Grant Shoults, St. Margarita,CA            
       State: $ 4:17.29        2010 Nicholas Caldwell, Riverview, Riverview    
                4:29.04  AA-A
                4:33.61  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Zachary           SO Bishop Moore                   4:51.96        
                  25.89       54.63 (28.74)     1:23.98 (29.35)     1:54.00 (30.02)
        2:24.09 (30.09)     2:53.39 (29.30)     3:23.21 (29.82)     3:53.23 (30.02)
        4:23.28 (30.05)     4:51.96 (28.68)                                        
  2 Garcia-Mazzarri, Luis        Lincoln Park                   4:57.84        
                  26.46       54.94 (28.48)     1:24.74 (29.80)     1:54.71 (29.97)
        2:24.79 (30.08)     2:55.08 (30.29)     3:25.74 (30.66)     3:56.36 (30.62)
        4:27.39 (31.03)     4:57.84 (30.45)                                        
  3 Davidson, Eric               Satellite                      5:02.39        
                  26.51       55.61 (29.10)     1:25.84 (30.23)     1:56.76 (30.92)
        2:27.83 (31.07)     2:59.05 (31.22)     3:30.13 (31.08)     4:01.33 (31.20)
        4:32.27 (30.94)     5:02.39 (30.12)                                        
  4 Cole, Freddie J           SO Cocoa                          5:05.62        
                  27.06       56.22 (29.16)     1:26.49 (30.27)     1:57.50 (31.01)
        2:29.07 (31.57)     3:00.65 (31.58)     3:32.32 (31.67)     4:04.25 (31.93)
        4:36.07 (31.82)     5:05.62 (29.55)                                        
  5 Jette, James                 Merritt Island                 5:10.28        
                  27.29       57.08 (29.79)     1:26.81 (29.73)     1:57.83 (31.02)
        2:29.88 (32.05)     3:01.92 (32.04)     3:34.70 (32.78)     4:07.45 (32.75)
        4:40.20 (32.75)     5:10.28 (30.08)                                        
  6 Parman, Chase                Rockledge                      5:23.12        
                  27.92       59.43 (31.51)     1:32.11 (32.68)     2:05.17 (33.06)
        2:38.50 (33.33)     3:11.60 (33.10)     3:44.86 (33.26)     4:18.38 (33.52)
        4:51.48 (33.10)     5:23.12 (31.64)                                        
  7 Carroll, Tyler            FR Eustis                         5:23.46        
                  28.14       59.30 (31.16)     1:32.36 (33.06)     2:06.29 (33.93)
        2:39.77 (33.48)     3:12.73 (32.96)     3:46.95 (34.22)     4:20.61 (33.66)
        4:53.30 (32.69)     5:23.46 (30.16)                                        
  8 Dunton, Collin               Satellite                      5:25.30        
                  27.43       58.23 (30.80)     1:31.11 (32.88)     2:04.32 (33.21)
        2:38.35 (34.03)     3:12.72 (34.37)     3:46.84 (34.12)     4:20.47 (33.63)
        4:54.55 (34.08)     5:25.30 (30.75)                                        
  9 Groel, Ryan                  Atlantic                       5:28.16        
                  28.72     1:00.51 (31.79)     1:33.69 (33.18)     2:06.84 (33.15)
        2:40.78 (33.94)     3:14.69 (33.91)     3:48.69 (34.00)     4:22.60 (33.91)
        4:55.61 (33.01)     5:28.16 (32.55)                                        
 10 Alderman, Max M              Titusville                     5:29.37        
                  29.15     1:01.24 (32.09)     1:33.97 (32.73)     2:07.26 (33.29)
        2:40.81 (33.55)     3:14.53 (33.72)     3:48.17 (33.64)     4:22.38 (34.21)
        4:56.48 (34.10)     5:29.37 (32.89)                                        
 11 Farris, Sean                 Lincoln Park                   5:32.11        
                  29.38     1:01.56 (32.18)     1:34.53 (32.97)     2:08.14 (33.61)
        2:42.61 (34.47)     3:16.94 (34.33)     3:50.97 (34.03)     4:24.81 (33.84)
        4:58.81 (34.00)     5:32.11 (33.30)                                        
 12 Barrington, Ryan             Rockledge                      5:40.41        
                  29.32     1:01.89 (32.57)     1:35.77 (33.88)     2:10.51 (34.74)
        2:45.36 (34.85)     3:21.00 (35.64)     3:56.65 (35.65)     4:31.89 (35.24)
        5:07.62 (35.73)     5:40.41 (32.79)                                        
 13 Johnson, Garrett          FR Eastside                       5:44.71        
                  30.85     1:04.88 (34.03)     1:40.18 (35.30)     2:14.24 (34.06)
        2:49.13 (34.89)     3:24.70 (35.57)     4:00.71 (36.01)     4:35.77 (35.06)
        5:11.68 (35.91)     5:44.71 (33.03)                                        
 14 Glennon, Colin               Lincoln Park                   5:48.07        
                  29.37     1:02.64 (33.27)     1:37.61 (34.97)     2:13.39 (35.78)
        2:48.88 (35.49)     3:24.39 (35.51)     4:00.55 (36.16)     4:36.57 (36.02)
        5:12.35 (35.78)     5:48.07 (35.72)                                        
 15 Pate, Hugh T              FR Hardee                         5:51.20        
                  29.06     1:02.92 (33.86)     1:38.35 (35.43)     2:14.09 (35.74)
        2:49.76 (35.67)     3:26.45 (36.69)     4:03.29 (36.84)     4:40.10 (36.81)
        5:17.14 (37.04)     5:51.20 (34.06)                                        
 16 Simmons, Xander              Titusville                     5:53.83        
                  30.15     1:03.35 (33.20)     1:37.45 (34.10)     2:13.44 (35.99)
        2:50.05 (36.61)     3:26.97 (36.92)     4:03.89 (36.92)     4:41.41 (37.52)
        5:19.03 (37.62)     5:53.83 (34.80)                                        
 17 Cole, Casey J             8t Cocoa                          5:53.90        
                  30.37     1:05.58 (35.21)     1:41.19 (35.61)     2:17.68 (36.49)
        2:54.77 (37.09)     3:31.57 (36.80)     4:09.64 (38.07)     4:45.85 (36.21)
        5:21.40 (35.55)     5:53.90 (32.50)                                        
 18 Griffin, Mason               Sebring                        5:55.65        
                  30.34     1:04.90 (34.56)     1:39.81 (34.91)     2:16.18 (36.37)
        2:53.27 (37.09)     3:29.67 (36.40)     4:06.67 (37.00)     4:44.09 (37.42)
        5:20.97 (36.88)     5:55.65 (34.68)                                        
 19 Ponciano-Diaz, Daniel     SO Eastside                       5:57.79        
                  31.53     1:06.13 (34.60)     1:41.60 (35.47)     2:18.46 (36.86)
        2:54.54 (36.08)     3:31.05 (36.51)     4:08.53 (37.48)     4:47.68 (39.15)
        5:23.46 (35.78)     5:57.79 (34.33)                                        
 20 Mageau, Dakota               Palm Bay                       5:59.27        
                  30.88     1:04.29 (33.41)   2:16.18 (1:11.89)                    
                                3:31.06 ( )     4:08.88 (37.82)   5:59.27 (1:50.39)
 21 Lovett, Jeff              FR Eustis                         6:02.31        
                  29.85     1:03.36 (33.51)     1:38.70 (35.34)     2:15.38 (36.68)
        2:52.28 (36.90)     3:31.42 (39.14)     4:09.37 (37.95)     4:47.70 (38.33)
        5:25.81 (38.11)     6:02.31 (36.50)                                        
 22 Jones, Max                   Titusville                     6:03.48        
                  32.23     1:07.73 (35.50)     1:43.62 (35.89)     2:20.79 (37.17)
        2:58.23 (37.44)     3:36.19 (37.96)     4:13.63 (37.44)     4:51.76 (38.13)
        5:28.88 (37.12)     6:03.48 (34.60)                                        
 23 Angeletti, Christian      JR Avon Park                      6:45.84        
                  31.96     1:08.93 (36.97)     1:47.90 (38.97)     2:28.07 (40.17)
        3:10.76 (42.69)     3:54.58 (43.82)     4:37.04 (42.46)     5:22.47 (45.43)
        6:05.44 (42.97)     6:45.84 (40.40)                                        
 -- Haight, Jacob                Satellite                           DQ        
      False start
                  30.93     1:05.81 (34.88)     1:41.43 (35.62)     2:17.56 (36.13)
        2:53.52 (35.96)     3:30.01 (36.49)     4:06.79 (36.78)     4:43.59 (36.80)
        5:20.36 (36.77)          DQ (32.88)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:30.72        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Rothrock                
       State: $ 1:33.90        2009 Bolles (Jacksonville)                      
                         M. Fonteno,A. Peacock, D. Nessler,N. Glasser      
                1:35.67  AA-A
                1:37.32  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Merritt Island                                              1:41.53        
     1) Dailey, Taryn                   2) Laferriere, Hannah             
     3) Quigg, Roxy                     4) Hess, Jenna                    
                  25.46       51.39 (25.93)     1:16.87 (25.48)     1:41.53 (24.66)
  2 Eastside (Gainesville)                                      1:42.54        
     1) Sanchez, Sophia JR              2) Gonzalez, Gabby FR             
     3) McLeavy, Abby SO                4) Fowler, Chloe FR               
                  25.59       51.53 (25.94)     1:17.30 (25.77)     1:42.54 (25.24)
  3 Titusville                                                  1:43.81        
     1) Backus, Anna E                  2) Edelmann, Jessica J            
     3) Huff, Anna M                    4) Colvin, Emma P                 
                  26.46       52.58 (26.12)     1:19.51 (26.93)     1:43.81 (24.30)
  4 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  1:43.91        
     1) Demott, Julia                   2) Glennon, Kayla                 
     3) Gagnon, Bella                   4) Wright, Shannon                
                  26.31       51.88 (25.57)     1:19.53 (27.65)     1:43.91 (24.38)
  5 Bishop Moore (Orlando)                                      1:46.28        
     1) Newsome, Kate SR                2) Davila, Natasha SR             
     3) Trammell, Erin JR               4) Owens, Theresa SO              
                  26.57       53.55 (26.98)     1:19.92 (26.37)     1:46.28 (26.36)
  6 Rockledge                                                   1:46.44        
     1) Clark, Rese                     2) Caswell, Mary                  
     3) Dudley, Jamie                   4) Lashure, Camille               
                  26.24       53.16 (26.92)     1:19.97 (26.81)     1:46.44 (26.47)
  7 Satellite (Satellite Beach)                                 1:49.00        
     1) Gillespie, Gabrielle            2) Yaunches, Rebecca              
     3) Halsey, Jaden                   4) Bailey, Caitlin                
                  27.61       54.18 (26.57)     1:22.10 (27.92)     1:49.00 (26.90)
  8 Eustis                                                      1:49.59        
     1) Stonebraker, Brooklyn FR        2) Ern, Carolynn JR               
     3) Archer, Sydney FR               4) Flatt, Hailey FR               
                  27.08       54.75 (27.67)     1:22.88 (28.13)     1:49.59 (26.71)
  9 Space Coast (Cocoa)                                         1:51.93        
     1) Roberson, Brianna               2) Beam, Mackenzie SO             
     3) Fehrenbach, Megan SR            4) Hecky, Saundra SO              
                  28.89       57.45 (28.56)     1:26.13 (28.68)     1:51.93 (25.80)
 10 Hardee (Wauchula)                                           1:53.21        
     1) Herrera, Renell FR              2) Borjas, Victoria SR            
     3) Hellein, Morgan                 4) Ford, Hannah FR                
                  28.53       57.13 (28.60)     1:25.22 (28.09)     1:53.21 (27.99)
 11 Sebring                                                     1:58.18        
     1) Rigdon, Lyndsay SO              2) Cox, Shayla                    
     3) Armengol, Maritza JR            4) Rego, Emily                    
                  29.38     1:00.82 (31.44)     1:30.31 (29.49)     1:58.18 (27.87)
 12 Leesburg                                                    2:01.53        
     1) Weaver, Corie                   2) McCormick, Mariah              
     3) Schwartz, Cadi                  4) Jasper, Hayley                 
                  31.35     1:02.83 (31.48)     1:33.05 (30.22)     2:01.53 (28.48)
 13 Cocoa                                                       2:01.75        
     1) Knight, Cheyanne E FR           2) Pitstick, Emma FR              
     3) Petrillo, Caitlyn JR            4) Cole, Elizabeth C 7t           
                  29.45     1:01.80 (32.35)     1:32.18 (30.38)     2:01.75 (29.57)
 14 Avon Park                                                   2:05.82        
     1) Elder, Mara FR                  2) Barben, Kinsloe FR             
     3) Knowles, Madison SO             4) Coceano, Madison JR            
                  31.48     1:04.51 (33.03)     1:35.85 (31.34)     2:05.82 (29.97)
 15 Atlantic (Port Orange)                                      2:09.58        
     1) Gilbert, Emily                  2) Evola, Claudia                 
     3) Kolmetz, Brooke                 4) Main, Mariah                   
                  29.51     1:05.78 (36.27)     1:37.65 (31.87)     2:09.58 (31.93)
 16 Lake Wales                                                  2:09.69        
     1) Padgett, Lily JR                2) Guzzetta, Julianna JR          
     3) Tolento, Gabby SR               4) Tyre, Jordyn JR                
                  33.95     1:07.73 (33.78)     1:38.77 (31.04)     2:09.69 (30.92)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 1:19.27        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
       State: $ 1:19.27        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli    
                1:24.94  AA-A
                1:26.18  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  1:29.73        
     1) Ochse, Daniel                   2) Edmondson, Joe                 
     3) Garcia-Mazzarri, Luis           4) Cosgrave, Gared                
                  23.01       45.23 (22.22)     1:08.28 (23.05)     1:29.73 (21.45)
  2 Rockledge                                                   1:31.33        
     1) Hanson, Ander                   2) Andronescu, Noah               
     3) Whitaker, Robby                 4) Barnes, Xavier                 
                  22.92       45.21 (22.29)     1:07.89 (22.68)     1:31.33 (23.44)
  3 Atlantic (Port Orange)                                      1:33.27        
     1) Hall, Justin                    2) Groel, Ryan                    
     3) Yim, Joseph                     4) Banks, Andrew                  
                  25.25       48.64 (23.39)     1:11.38 (22.74)     1:33.27 (21.89)
  4 Bishop Moore (Orlando)                                      1:33.89        
     1) Castano, Sebastian SR           2) Celeste, Andre SO              
     3) DeMaso, George SR               4) Brewer, Zachary SO             
                  24.00       47.89 (23.89)     1:11.00 (23.11)     1:33.89 (22.89)
  5 Eastside (Gainesville)                                      1:34.73        
     1) Songayab, Josh JR               2) Chase, Thomas SO               
     3) Asseng, Max JR                  4) Zhang, Lawrence SR             
                  22.66       46.11 (23.45)     1:10.77 (24.66)     1:34.73 (23.96)
  6 Eustis                                                      1:35.01        
     1) Floyd, Zachary JR               2) Mardis, James SR               
     3) Carroll, Tyler FR               4) Verkiak, Garrett SR            
                  24.47       48.23 (23.76)     1:12.84 (24.61)     1:35.01 (22.17)
  7 Titusville                                                  1:36.71        
     1) Villa, Frank E                  2) Farrell, Arin                  
     3) Legare, Tim M                   4) Dallas, James                  
                  24.91       49.01 (24.10)     1:13.57 (24.56)     1:36.71 (23.14)
  8 Astronaut (Titusville)                                      1:39.29        
     1) McCallister, Ender              2) McCallister, Chance            
     3) Bremer, Ben                     4) Nix, Austin                    
                  24.73       49.88 (25.15)     1:15.70 (25.82)     1:39.29 (23.59)
  9 Satellite (Satellite Beach)                                 1:39.43        
     1) Garrison, Ethan                 2) Bauer, Jake                    
     3) Moore, Lukas                    4) Haight, Jacob                  
                  25.10       49.31 (24.21)     1:13.56 (24.25)     1:39.43 (25.87)
 10 Avon Park                                                   1:39.91        
     1) Respress, Trevor SR             2) Myers, Kevin SO                
     3) Franza, Joe Joe SR              4) Farless, Joshua FR             
                  24.82       49.83 (25.01)     1:14.97 (25.14)     1:39.91 (24.94)
 11 Port St Lucie                                               1:40.88        
     1) Monzon, Julian                  2) Fogg, Bryan                    
     3) Smith, Conner                   4) Neuburger, Tanner              
                  23.01       46.40 (23.39)     1:14.77 (28.37)     1:40.88 (26.11)
 12 Sebring                                                     1:42.57        
     1) Bowers, Colby SO                2) Branca, James                  
     3) Farrow, Devin SO                4) Chynoweth, Griffin JR          
                  26.18       52.14 (25.96)     1:18.38 (26.24)     1:42.57 (24.19)
 13 Hardee (Wauchula)                                           1:42.89        
     1) Stephens, Trey G SO             2) Wilson, Cole                   
     3) Knight, Kein FR                 4) Crawford, Oren FR              
                  24.94       51.49 (26.55)     1:18.87 (27.38)     1:42.89 (24.02)
 14 Merritt Island                                              1:44.18        
     1) VanAusdall-Conlin, Tommy        2) Hathaway, Hunter               
     3) Mock, Nate                      4) Carlson, Sam                   
                  25.69       52.58 (26.89)     1:19.79 (27.21)     1:44.18 (24.39)
 15 Lake Wales                                                  1:49.47        
     1) Geniott, Caleb SO               2) Rivera, Idal                   
     3) Moses, Tyler SR                 4) Tolento, Nicholas FR           
                  28.20       56.17 (27.97)     1:23.66 (27.49)     1:49.47 (25.81)
 16 Mount Dora                                                  1:53.05        
     1) Warner, Christopher SR          2) Kline, Luke SO                 
     3) Williams, Cole FR               4) Trinh, Vincent JR              
                  27.50       55.20 (27.70)     1:24.20 (29.00)     1:53.05 (28.85)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 51.43        2012 Olivia Smoliga, Glenbrook, IL                
       State: $ 52.46        2013 Clara Smiddy, S. Florida HEAT, S. Florida HEA
                55.05  AA-A
                56.30  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Filkin, Mimi              SO Tavares                          58.32        
                  28.39       58.32 (29.93)                                        
  2 Gibson, Alivia            FR Belleview                      1:00.75        
                  29.56     1:00.75 (31.19)                                        
  3 Wright, Shannon              Lincoln Park                   1:01.31        
                  29.73     1:01.31 (31.58)                                        
  4 Flatt, Hailey             FR Eustis                         1:03.67        
                  30.94     1:03.67 (32.73)                                        
  5 Chu, Britney              JR Eastside                       1:04.20        
                  30.98     1:04.20 (33.22)                                        
  6 McKinnon, Cassidy            Satellite                      1:04.45        
                  31.35     1:04.45 (33.10)                                        
  7 Gillespie, Gabrielle         Satellite                      1:05.06        
                  32.36     1:05.06 (32.70)                                        
  8 Farless, Kristen          SR Avon Park                      1:05.44        
                  31.42     1:05.44 (34.02)                                        
  9 Colter, Kaitlyn M            Titusville                     1:06.61        
                  32.41     1:06.61 (34.20)                                        
 10 Gonzalez, Gabby           FR Eastside                       1:06.73        
                  32.03     1:06.73 (34.70)                                        
 11 Laferriere, Hannah           Merritt Island                 1:06.81        
                  32.65     1:06.81 (34.16)                                        
 12 Tuli, Anusha              SO Eastside                       1:07.14        
                  32.42     1:07.14 (34.72)                                        
 13 Caswell, Mary                Rockledge                      1:07.64        
                  32.07     1:07.64 (35.57)                                        
 14 DiBernardo, Emily            Lincoln Park                   1:08.80        
                  34.00     1:08.80 (34.80)                                        
 14 Downs, Kira                  Satellite                      1:08.80        
                  33.23     1:08.80 (35.57)                                        
 16 Matheney, Brittany        SO Belleview                      1:09.56        
                  34.30     1:09.56 (35.26)                                        
 17 Gonzalez, Anna            SR Eastside                       1:09.80        
                  33.92     1:09.80 (35.88)                                        
 18 Roberson, Brianna            Space Coast                    1:11.62        
                  33.72     1:11.62 (37.90)                                        
 19 Martinez, Ailana             Fort Pierce                    1:11.90        
                  35.03     1:11.90 (36.87)                                        
 20 Waldo, Zowie                 Rockledge                      1:13.78        
                  35.03     1:13.78 (38.75)                                        
 21 Corbett, Malia               Titusville                     1:17.20        
                  36.46     1:17.20 (40.74)                                        
 22 Silva, Adrianne           JR Sebring                        1:18.61        
                  38.07     1:18.61 (40.54)                                        
 23 Martinez, Julia              Lincoln Park                   1:19.87        
                  38.27     1:19.87 (41.60)                                        
 24 White, Alyssa J           SO Cocoa                          1:20.74        
                  38.95     1:20.74 (41.79)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    National: # 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, FL                      
       State: $ 45.34        2012 Ryan Murphy, Bolles, Bolles                  
                49.66  AA-A
                50.86  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Kravchenko, Lucas            Merritt Island                   51.58        
                  24.25       51.58 (27.33)                                        
  2 Cosgrave, Gared              Lincoln Park                     54.70        
                  26.64       54.70 (28.06)                                        
  3 Sciscente, Jake              Lincoln Park                     57.44        
                  27.74       57.44 (29.70)                                        
  4 Cone, Garrett A           SO Cocoa                            57.46        
                  27.98       57.46 (29.48)                                        
  5 Whitaker, Robby              Rockledge                        59.38        
                  28.63       59.38 (30.75)                                        
  6 Chase, Thomas             SO Eastside                         59.72        
                  28.89       59.72 (30.83)                                        
  7 Hanson, Ander                Rockledge                      1:00.00        
                  29.26     1:00.00 (30.74)                                        
  8 Sullivan, Greyson            Merritt Island                 1:00.58        
                  29.41     1:00.58 (31.17)                                        
  9 Farris, Sean                 Lincoln Park                   1:01.76        
                  30.55     1:01.76 (31.21)                                        
 10 McCallister, Ender           Astronaut (Titus               1:01.84        
                  30.22     1:01.84 (31.62)                                        
 11 Garrison, Ethan              Satellite                      1:02.59        
                  30.32     1:02.59 (32.27)                                        
 12 Villa, Frank E               Titusville                     1:03.54        
                  30.81     1:03.54 (32.73)                                        
 13 Farless, Joshua           FR Avon Park                      1:04.53        
                  31.33     1:04.53 (33.20)                                        
 14 Moore, Lukas                 Satellite                      1:06.04        
                  31.43     1:06.04 (34.61)                                        
 15 Bishop-Gylys, Anthony     SO Eastside                       1:06.20        
                  32.15     1:06.20 (34.05)                                        
 16 Latimer, Blake            SR Eustis                         1:07.31        
                  32.29     1:07.31 (35.02)                                        
 17 Sutermeister, Jacob       SO Sebring                        1:08.97        
                  32.97     1:08.97 (36.00)                                        
 18 Felix, Liam                  Lincoln Park                   1:09.13        
                  33.06     1:09.13 (36.07)                                        
 19 Brubaker, Devin           SO Sebring                        1:09.86        
                  32.76     1:09.86 (37.10)                                        
 20 Smith, Eli                   Leesburg                       1:10.03        
                  32.95     1:10.03 (37.08)                                        
 21 Myers, Kevin              SO Avon Park                      1:11.01        
                  33.74     1:11.01 (37.27)                                        
 21 Rowles, Ryan                 Dunnellon                      1:11.01        
                  33.44     1:11.01 (37.57)                                        
 23 Mancuso, Andres              Rockledge                      1:12.81        
                  34.90     1:12.81 (37.91)                                        
 -- Daly, Finn                   Titusville                          NS        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: #   58.56        2015 Lindsey Horejsi, Albert Lee, MN            
       State: $ 1:01.68        2015 Caroline White, Trinity Prep               
                1:02.82  AA-A
                1:04.26  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Glennon, Kayla               Lincoln Park                   1:08.62        
                  32.95     1:08.62 (35.67)                                        
  2 Alderman, Sarah K            Titusville                     1:09.99        
                  33.29     1:09.99 (36.70)                                        
  3 Thatayatikom, Tanya       FR Eastside                       1:10.21        
                  32.89     1:10.21 (37.32)                                        
  4 So, River                 SO Eastside                       1:12.37        
                  33.81     1:12.37 (38.56)                                        
  5 Straub, Emma              JR Tavares                        1:13.51        
                  34.11     1:13.51 (39.40)                                        
  6 Wolfman, Andie               Satellite                      1:13.62        
                  34.34     1:13.62 (39.28)                                        
  7 Jones, Ragyn              SO Tavares                        1:14.16        
                  34.52     1:14.16 (39.64)                                        
  8 Cross, Tyler              FR Eastside                       1:14.74        
                  35.37     1:14.74 (39.37)                                        
  9 McLeavy, Abby             SO Eastside                       1:15.19        
                  35.02     1:15.19 (40.17)                                        
 10 Banuelos, Caroline        SO Bishop Moore                   1:15.47        
                  34.85     1:15.47 (40.62)                                        
 11 Yaunches, Rebecca            Satellite                      1:15.48        
                  35.23     1:15.48 (40.25)                                        
 12 Ern, Carolynn             JR Eustis                         1:16.12        
                  35.44     1:16.12 (40.68)                                        
 13 Ganley, Kate              SR Bishop Moore                   1:16.41        
                  35.96     1:16.41 (40.45)                                        
 14 McKinney, Alana           SO Space Coast                    1:16.42        
                  35.87     1:16.42 (40.55)                                        
 15 Gagnon, Bella                Lincoln Park                   1:16.64        
                  36.50     1:16.64 (40.14)                                        
 16 Sutherland, Genevieve     JR Avon Park                      1:18.02        
                  36.55     1:18.02 (41.47)                                        
 17 McInerney, Brianne        JR Space Coast                    1:18.68        
                  37.16     1:18.68 (41.52)                                        
 18 Conley, Bridgette            Hardee                         1:19.36        
                  36.72     1:19.36 (42.64)                                        
 19 Boddy, Brooke                Satellite                      1:20.05        
                  36.92     1:20.05 (43.13)                                        
 20 Pena Morillo, Celia       FR Belleview                      1:20.27        
                  37.18     1:20.27 (43.09)                                        
 21 Huff, Emma                   Merritt Island                 1:20.41        
                  37.65     1:20.41 (42.76)                                        
 22 Murphy, Francesca         FR Bishop Moore                   1:20.81        
                  38.82     1:20.81 (41.99)                                        
 23 Gullikson, Anna Jo           Titusville                     1:21.10        
                  38.49     1:21.10 (42.61)                                        
 24 Pike, Alexys                 Palm Bay                       1:21.92        
                  38.19     1:21.92 (43.73)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    National: # 52.65        2016 Chandler Bray, Avon H.S, IN                  
       State: $ 54.33        2016 James Daugherty, Bolles                      
                56.00  AA-A
                57.27  AA-C
    Name                    Year School                           Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Alex                   Palm Bay                       1:01.96        
                  29.61     1:01.96 (32.35)                                        
  2 Verkiak, Garrett          SR Eustis                         1:02.36        
                  29.59     1:02.36 (32.77)                                        
  3 Gardner, Terry               Lincoln Park                   1:02.93        
                  29.56     1:02.93 (33.37)                                        
  4 Legare, Tim M                Titusville                     1:04.02        
                  30.32     1:04.02 (33.70)                                        
  5 Barnes, Xavier               Rockledge                      1:04.41        
                  30.56     1:04.41 (33.85)                                        
  6 Wagner, Spence               Lincoln Park                   1:04.85        
                  30.15     1:04.85 (34.70)                                        
  7 O'Connor, Liam               Tavares                        1:05.65        
                  30.94     1:05.65 (34.71)                                        
  8 Chynoweth, Griffin        JR Sebring                        1:07.13        
                  31.45     1:07.13 (35.68)                                        
  9 Dumoulin, Sam F              Merritt Island                 1:07.22        
                  31.00     1:07.22 (36.22)                                        
 10 Cohee, Creston               Satellite                      1:07.75        
                  32.02     1:07.75 (35.73)                                        
 11 Phillips, Michael         JR Eastside                       1:08.68        
                  32.31     1:08.68 (36.37)                                        
 12 Vodre, Reece              SR Eastside                       1:09.34        
                  32.67     1:09.34 (36.67)                                        
 13 Olivieri, Joe                Lincoln Park                   1:09.70        
                  33.11     1:09.70 (36.59)                                        
 14 Jin, Ryan                 SO Eastside                       1:09.91        
                  32.62     1:09.91 (37.29)                                        
 15 Sweet, Sebastian             Satellite                      1:10.64        
                  33.54     1:10.64 (37.10)                                        
 16 Smith, Will               FR Belleview                      1:11.54        
                  34.08     1:11.54 (37.46)                                        
 17 Cooper, Quintin              Satellite                      1:11.75        
                  34.07     1:11.75 (37.68)                                        
 18 Giller, Hans              SO Sebring                        1:12.17        
                  34.11     1:12.17 (38.06)                                        
 19 Wu, Brian                    Lincoln Park                   1:13.78        
                  34.37     1:13.78 (39.41)                                        
 20 Bramblett, Kyle W            Titusville                     1:14.26        
                  34.51     1:14.26 (39.75)                                        
 21 Steffen, Gage                Fort Pierce                    1:15.21        
                  35.16     1:15.21 (40.05)                                        
 22 Rocco, Jordan M           JR Cocoa                          1:18.16        
                  36.45     1:18.16 (41.71)                                        
 23 Recicar, Simon               Titusville                     1:19.53        
                  37.83     1:19.53 (41.70)                                        
 24 Gaudi, Turner                Titusville                     1:24.84        
                  35.87     1:24.84 (48.97)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 3:15.38        2015 Carmel, IN                                 
                         Burchill V, Adams, Smith, Bilquist                
       State: $ 3:23.43        2012 Saint Andrew's (Boca Raton)                
                         T Karosas, B Ruth, R Bradford-Feldman, M Moroney  
                3:27.95  AA-A
                3:31.42  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Eastside (Gainesville)                                      3:43.06        
     1) Sanchez, Sophia JR              2) Cockey, Ava Joy SR             
     3) Ahn, Zina SO                    4) Chu, Britney JR                
                  26.87       56.15 (56.15)     1:22.65 (26.50)     1:51.71 (55.56)
        2:18.26 (26.55)     2:47.08 (55.37)     3:13.68 (26.60)     3:43.06 (55.98)
  2 Titusville                                                  3:46.78        
     1) Edelmann, Jessica J             2) Backus, Anna E                 
     3) Alderman, Sarah K               4) Graf, Julianna R               
                  27.72       58.57 (58.57)     1:25.92 (27.35)     1:56.23 (57.66)
        2:23.15 (26.92)     2:52.72 (56.49)     3:18.42 (25.70)     3:46.78 (54.06)
  3 Satellite (Satellite Beach)                                 3:47.64        
     1) Basford, Chelsea                2) McKinnon, Cassidy              
     3) Wolfman, Andie                  4) Stukey, Sarah                  
                  27.16       56.26 (56.26)     1:23.78 (27.52)     1:53.48 (57.22)
        2:20.53 (27.05)     2:50.90 (57.42)     3:17.79 (26.89)     3:47.64 (56.74)
  4 Bishop Moore (Orlando)                                      3:49.29        
     1) Newsome, Kate SR                2) Davila, Natasha SR             
     3) Trammell, Erin JR               4) Owens, Theresa SO              
                  27.49       57.36 (57.36)     1:25.21 (27.85)     1:55.82 (58.46)
        2:23.03 (27.21)     2:53.13 (57.31)     3:19.62 (26.49)     3:49.29 (56.16)
  5 Tavares                                                     4:03.65        
     1) Jones, Ragyn SO                 2) Santos, Meghan SR              
     3) Straub, Emma JR                 4) Filkin, Mimi SO                
                  28.73   1:01.21 (1:01.21)     1:33.46 (32.25)   2:08.45 (1:07.24)
        2:37.28 (28.83)   3:08.53 (1:00.08)     3:34.52 (25.99)     4:03.65 (55.12)
  6 Rockledge                                                   4:06.63        
     1) Clark, Rese                     2) Caswell, Mary                  
     3) Lake, Abigail                   4) Lashure, Camille               
                  27.24       57.88 (57.88)     1:27.14 (29.26)   2:00.09 (1:02.21)
        2:29.91 (29.82)   3:03.80 (1:03.71)     3:32.65 (28.85)   4:06.63 (1:02.83)
  7 Belleview                                                   4:09.85        
     1) Gibson, Alivia FR               2) Johnson, Alora SO              
     3) Pena Morillo, Celia FR          4) Matheney, Brittany SO          
                  26.95       56.58 (56.58)     1:27.57 (30.99)   2:03.33 (1:06.75)
        2:32.31 (28.98)   3:04.94 (1:01.61)     3:35.97 (31.03)   4:09.85 (1:04.91)
  8 Hardee (Wauchula)                                           4:16.21        
     1) Herrera, Renell FR              2) Borjas, Victoria SR            
     3) Hellein, Morgan                 4) Ford, Hannah FR                
                  30.81   1:04.03 (1:04.03)     1:35.06 (31.03)   2:08.91 (1:04.88)
        2:39.02 (30.11)   3:13.92 (1:05.01)     3:43.61 (29.69)   4:16.21 (1:02.29)
  9 Avon Park                                                   4:16.96        
     1) Farless, Kristen SR             2) Knowles, Madison SO            
     3) Sutherland, Genevieve JR        4) Nelson, Taylor SR              
                  29.75   1:01.57 (1:01.57)     1:31.15 (29.58)   2:05.47 (1:03.90)
        2:38.50 (33.03)   3:14.79 (1:09.32)     3:43.73 (28.94)   4:16.96 (1:02.17)
 10 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  4:20.34        
     1) Wu, Katarina                    2) Helseth, Lindsay               
     3) DiBernardo, Emily               4) Adkins, Madison                
                  30.22   1:03.69 (1:03.69)     1:34.62 (30.93)   2:08.93 (1:05.24)
        2:40.46 (31.53)   3:14.26 (1:05.33)     3:45.23 (30.97)   4:20.34 (1:06.08)
 11 Atlantic (Port Orange)                                      4:22.06        
     1) Vischer, Emily                  2) Anderson, Savanna              
     3) Goolsby, Kendall                4) Trappmann, Sara                
                  26.82       55.71 (55.71)     1:29.28 (33.57)                    
            2:38.44 ( )         3:12.34 ( )     3:44.20 (31.86)   4:22.06 (1:09.72)
 12 Sebring                                                     4:27.18        
     1) Rego, Emily                     2) Cox, Shayla                    
     3) Armengol, Maritza JR            4) Rigdon, Lyndsay SO             
                  29.89   1:04.54 (1:04.54)     1:38.42 (33.88)   2:16.14 (1:11.60)
        2:47.03 (30.89)   3:22.94 (1:06.80)     3:39.24 (16.30)   4:27.18 (1:04.24)
 13 Cocoa                                                       4:30.36        
     1) Knight, Cheyanne E FR           2) Barnikow, Shelby FR            
     3) White, Alyssa J SO              4) Cole, Elizabeth C 7t           
                  30.92   1:05.12 (1:05.12)     1:37.14 (32.02)   2:11.61 (1:06.49)
        2:46.11 (34.50)   3:23.81 (1:12.20)     3:54.45 (30.64)   4:30.36 (1:06.55)
 14 Space Coast (Cocoa)                                         4:31.65        
     1) Ramos, Jessica JR               2) Gibson, Kiara FR               
     3) Ramos, Jodie                    4) Beam, Mackenzie SO             
                  32.61   1:08.88 (1:08.88)     1:42.36 (33.48)   2:20.16 (1:11.28)
        2:51.36 (31.20)   3:25.66 (1:05.50)     3:56.92 (31.26)   4:31.65 (1:05.99)
 15 Eustis                                                      4:34.06        
     1) Holland, Laura JR               2) Dimassino, Lauren JR           
     3) Mardis, Olivianne JR            4) Ern, Carolynn JR               
                  33.85   1:09.26 (1:09.26)     1:44.74 (35.48)   2:22.62 (1:13.36)
        2:53.89 (31.27)   3:28.22 (1:05.60)   4:34.13 (1:05.91)   4:34.06 (1:05.84)
 -- Merritt Island                                                   DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) McClanahan, Amelia              2) Imster, Madeline               
     3) Jacobs, Elizabeth               4) Franquet, Jessica              
                  29.75   1:04.32 (1:04.32)     1:20.02 (15.70)   2:20.91 (1:16.59)
        2:42.54 (21.63)   3:28.62 (1:07.71)     3:57.87 (29.25)        DQ (1:02.98)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    National: # 2:54.43        2012 Bolles School, FL                          
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
       State: $ 2:54.43        2012 Bolles (Jacksonville)                      
                         R Murphy, S Condorelli, J Booth, J Schooling      
                3:06.28  AA-A
                3:09.26  AA-C
    School                                                        Finals        
===============================================================================
  1 Lincoln Park (Fort Pierce)                                  3:18.26        
     1) Ochse, Daniel                   2) Cosgrave, Gared                
     3) Edmondson, Joe                  4) Garcia-Mazzarri, Luis          
                  24.22       50.62 (50.62)     1:13.60 (22.98)     1:38.59 (47.97)
        2:02.32 (23.73)     2:28.61 (50.02)     2:52.32 (23.71)     3:18.26 (49.65)
  2 Rockledge                                                   3:21.13        
     1) Hanson, Ander                   2) Andronescu, Noah               
     3) Barnes, Xavier                  4) Whitaker, Robby                
                  24.63       51.00 (51.00)     1:13.86 (22.86)     1:39.88 (48.88)
        2:04.05 (24.17)     2:30.74 (50.86)     2:54.83 (24.09)     3:21.13 (50.39)
  3 Merritt Island                                              3:22.02        
     1) Kravchenko, Lucas               2) Sullivan, Greyson              
     3) Dumoulin, Sam F                 4) Jette, James                   
                  22.24       46.42 (46.42)     1:12.14 (25.72)     1:40.36 (53.94)
        2:04.23 (23.87)     2:30.98 (50.62)     2:54.68 (23.70)     3:22.02 (51.04)
  4 Titusville                                                  3:27.89        
     1) Farrell, Arin                   2) Alderman, Max M                
     3) Dallas, James                   4) Brandon, Caleb E               
                  25.06       52.63 (52.63)     1:18.55 (25.92)     1:47.64 (55.01)
        2:11.99 (24.35)     2:39.36 (51.72)     3:02.61 (23.25)     3:27.89 (48.53)
  5 Cocoa                                                       3:29.06        
     1) Cole, Freddie J SO              2) Quattrocchi, Roman R 8t        
     3) Price, Cameron SR               4) Cone, Garrett A SO             
                  24.87       51.79 (51.79)     1:16.63 (24.84)     1:44.19 (52.40)
        2:09.87 (25.68)     2:38.72 (54.53)     3:03.16 (24.44)     3:29.06 (50.34)
  6 Atlantic (Port Orange)                                      3:30.76        
     1) Hall, Justin                    2) Groel, Ryan                    
     3) Yim, Joseph                     4) Banks, Andrew                  
                  26.75       57.19 (57.19)     1:21.73 (24.54)     1:49.40 (52.21)
        2:13.81 (24.41)     2:40.71 (51.31)     3:04.27 (23.56)     3:30.76 (50.05)
  7 Eastside (Gainesville)                                      3:33.83        
     1) Songayab, Josh JR               2) Phillips, Michael JR           
     3) Vodre, Reece SR                 4) Zhang, Lawrence SR             
                  23.67       50.00 (50.00)     1:15.74 (25.74)     1:49.91 (59.91)
        2:09.40 (19.49)     2:38.17 (48.26)     3:03.55 (25.38)     3:33.83 (55.66)
  8 Satellite (Satellite Beach)                                 3:35.80        
     1) Davidson, Eric                  2) Cohee, Creston                 
     3) Sweet, Sebastian                4) Dunton, Collin                 
                  25.03       53.18 (53.18)     1:19.07 (25.89)     1:47.29 (54.11)
        2:13.62 (26.33)     2:43.43 (56.14)     3:07.91 (24.48)     3:35.80 (52.37)
  9 Astronaut (Titusville)                                      3:44.69        
     1) McCallister, Ender              2) Bremer, Ben                    
     3) McCallister, Chance             4) Nix, Austin                    
                  27.15       55.38 (55.38)     1:23.49 (28.11)     1:54.74 (59.36)
        2:22.37 (27.63)     2:51.96 (57.22)     3:16.80 (24.84)     3:44.69 (52.73)
 10 Hardee (Wauchula)                                           3:45.89        
     1) Stephens, Trey G SO             2) Pate, Hugh T FR                
     3) Crawford, Oren FR               4) Wilson, Cole                   
                  27.07       55.49 (55.49)     1:22.41 (26.92)     1:52.66 (57.17)
        2:18.55 (25.89)     2:47.12 (54.46)     3:13.85 (26.73)     3:45.89 (58.77)
 11 Avon Park                                                   3:48.64        
     1) Respress, Trevor SR             2) Myers, Kevin SO                
     3) Franza, Joe Joe SR              4) Farless, Joshua FR             
                  27.40       57.50 (57.50)     1:24.91 (27.41)     1:56.39 (58.89)
        2:23.23 (26.84)     2:54.14 (57.75)     3:19.95 (25.81)     3:48.64 (54.50)
 12 Sebring                                                     3:49.52        
     1) Sutermeister, Jacob SO          2) Griffin, Mason                 
     3) Branca, James                   4) Brubaker, Devin SO             
                  26.96       57.11 (57.11)     1:24.67 (27.56)     1:55.27 (58.16)
        2:22.36 (27.09)     2:52.68 (57.41)     3:19.43 (26.75)     3:49.52 (56.84)
 13 Tavares                                                     4:04.45        
     1) O'Connor, Liam                  2) Sanchez, Angel FR              
     3) Sosa, Christian SR              4) Blythe, Jackson FR             
                  27.18       55.65 (55.65)     1:26.47 (30.82)   2:01.99 (1:06.34)
        2:34.89 (32.90)   3:13.05 (1:11.06)     3:37.37 (24.32)     4:04.45 (51.40)
 14 Belleview                                                   4:13.01        
     1) Clifford, Dane                  2) Walker, Dalton SO              
     3) Nowaczyk, Jaeden                4) Smith, Will FR                 
                  29.64   1:02.11 (1:02.11)     1:34.45 (32.34)   2:12.64 (1:10.53)
        2:41.14 (28.50)   3:14.56 (1:01.92)     3:42.52 (27.96)     4:13.01 (58.45)
 -- Bishop Moore (Orlando)                                           DQ        
      False start
     1) Gonzalez, Rodrigo JR            2) Gulde, Luke JR                 
     3) Pena, Angel SR                  4) DeMaso, George SR              
                  27.01       57.11 (57.11)     1:25.21 (28.10)     1:56.92 (59.81)
        2:23.32 (26.40)     2:55.46 (58.54)     3:21.23 (25.77)          DQ (53.99)
 -- Eustis                                                           DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Lovett, Jeff FR                 2) Gonsior, Jadon SO              
     3) Latimer, Blake SR               4) Carroll, Tyler FR              
                  28.36   1:00.17 (1:00.17)     1:26.98 (26.81)     1:58.75 (58.58)
        2:26.18 (27.43)     2:57.74 (58.99)     3:23.65 (25.91)          DQ (55.07)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Eastside (Gainesville)              418   2. Titusville                          267
  3. Satellite (Satellite Beach)       241.5   4. Lincoln Park (Fort Pierce)        208.5
  5. Bishop Moore (Orlando)              194   6. Merritt Island                      189
  7. Tavares                             137   8. Eustis                              103
  9. Rockledge                            93  10. Space Coast (Cocoa)                  83
 11. Belleview                            81  12. Atlantic (Port Orange)               50
 13. Avon Park                            43  14. Hardee (Wauchula)                    40
 15. Sebring                              32  16. Cocoa                                31
 17. Mount Dora                           23  18. Astronaut (Titusville)               21
 19. Tenoroc (Lakeland)                   20  20. Lake Wales                           17
 21. Leesburg                             10  22. Palm Bay (Melbourne)                  4
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Lincoln Park (Fort Pierce)          334   2. Rockledge                           241
  3. Eastside (Gainesville)            195.5   4. Titusville                          190
  5. Merritt Island                      176   6. Satellite (Satellite Beach)         144
  7. Atlantic (Port Orange)              136   8. Eustis                              124
  9. Cocoa                               123  10. Bishop Moore (Orlando)              114
 11. Tavares                              71  12. Sebring                              70
 13. Astronaut (Titusville)               69  14. Palm Bay (Melbourne)                 67
 15. Avon Park                            64  16. Port St Lucie                        54
 17. Hardee (Wauchula)                    34  18. Space Coast (Cocoa)                  32
 19. Belleview                          25.5  20. Lake Wales                           21
 21. Leesburg                              4  22. Mount Dora                            2