Sailfish Splash Water Park - Site License             11/15/2014 - 8:42 PM
                 FHSAA Championship - Class 1A - 11/15/14                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
     National: $ 1:19.27  2012      Bolles
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
        State: # 1:19.27  2012      Bolles (Jacksonville)
                          R Murphy, J Schooling, E Goossen, S Condorelli
    School                              Prelims     Finals Points 
==================================================================================
                                === A - Final ===                                 
 
  1 Bolles                              1:22.54    1:23.30   40  
     1) Vergani, Andrea               2) Rice, Tyler                  
     3) Watson, Wiley                 4) Dietrich, Hagen              
                 20.40        41.05 (20.65)
        1:02.23 (21.18)     1:23.30 (21.07)
  2 Clwtr Cent Cath                     1:27.52    1:26.27   34  
     1) Hedrich, Michael 12           2) Pinero-Crespo, Antonio 11    
     3) Kantzler, Mark 9              4) Newton, Cameron 12           
                 22.02        43.78 (21.76)
        1:05.49 (21.71)     1:26.27 (20.78)
  3 LkHighland Prep                     1:27.15    1:26.32   32  
     1) Lillo, Calvin 11              2) duPont, Andrew 11            
     3) Reynolds, Matt 11             4) McDonough, Evan 12           
                 21.44        42.62 (21.18)
        1:04.95 (22.33)     1:26.32 (21.37)
  4 Trinity Prep                        1:27.87    1:26.78   30  
     1) Auer, Jackson 12              2) Reuter, George 11            
     3) Gawronski, Reese 9            4) Degtyar, Matthew 9           
                 21.87        43.46 (21.59)
        1:05.22 (21.76)     1:26.78 (21.56)
  5 Berkeley                            1:27.94    1:26.92   28  
     1) Mitchell, Bradley 11          2) Franzese, Ryan 12            
     3) Keane, Harrison 12            4) Mosher, Keating 12           
                 21.94        43.31 (21.37)
        1:05.86 (22.55)     1:26.92 (21.06)
  6 Saint Andrew's                      1:29.51    1:28.84   26  
     1) Conrad, Nicholas 12           2) Tannhauser, Robert 10        
     3) Fregosi, Carson 10            4) Martinez, Ricardo 11         
                 21.42        44.06 (22.64)
        1:06.67 (22.61)     1:28.84 (22.17)
  7 Tampa Prep                          1:29.34    1:29.35   24  
     1) Sedano-Roman, Fernando SO     2) Cates, Van SO                
     3) Hutchinson, Jay SO            4) Duic, Tyler SO               
                 21.78        43.39 (21.61)
        1:06.03 (22.64)     1:29.35 (23.32)
  8 Pine Crest                          1:29.66    1:29.69   22  
     1) Generalov, Anton 11           2) Graner, John 12              
     3) Graff, Ryan 11                4) Soderberg, Christian 10      
                 22.15        44.98 (22.83)
        1:07.06 (22.08)     1:29.69 (22.63)
 
                                === B - Final ===                                 
 
  9 Bishop Verot                        1:30.80    1:30.65   18  
     1) Van Genderen, Stas 10         2) Swafford, Peter 12           
     3) Strickland, Matthew 9         4) Corredor, Santi 10           
                 22.37        45.78 (23.41)
        1:09.22 (23.44)     1:30.65 (21.43)
 10 University Sch.                     1:30.37    1:30.78   14  
     1) Groters, Patrick 9            2) Asnis, Maxamillian 10        
     3) Silvera, John 12              4) Lyn, Matthew 12              
                 22.80        45.37 (22.57)
        1:08.70 (23.33)     1:30.78 (22.08)
 11 S. Florida Heat                     1:32.78    1:32.21   12  
     1) Pierce, Bryce 12              2) Bauta, Samuel 8              
     3) Wilson, Kevin 12              4) Smutny, Luke 11              
                 21.87        46.28 (24.41)
        1:10.54 (24.26)     1:32.21 (21.67)
 12 Am. Heritage- DB                    1:32.42    1:32.27   10  
     1) Landau, Max 12                2) McCauley, Sean 10            
     3) Lacoursiere, Spencer 9        4) Lacoursiere, Quinn 10        
                 22.60        45.39 (22.79)
        1:09.52 (24.13)     1:32.27 (22.75)
 13 Keys Gate                           1:32.66    1:32.72    8  
     1) Cruz, Jonathan 12             2) Clark, Jack 9                
     3) Rodriguez, Antonio 11         4) Juarez, Marco 12             
                 22.85        46.23 (23.38)
        1:09.75 (23.52)     1:32.72 (22.97)
 14 CalvaryChristian                    1:33.30    1:32.86    6  
     1) Wright, Sebastian 11          2) Contich, Hank 11             
     3) Carlson, Christian 9          4) O'Leary, Keagan 11           
                 23.80        45.63 (21.83)
        1:09.56 (23.93)     1:32.86 (23.30)
 15 Edgewood                            1:33.18    1:32.98    4  
     1) Kravchenko, Lucas             2) Beil, Jacob SR               
     3) Hord, Brandon SR              4) Phipps, James SO             
                 22.30        45.71 (23.41)
        1:10.01 (24.30)     1:32.98 (22.97)
 16 Mast Academy                        1:31.97    1:37.55    2  
     1) Valdivia, Alexander 12        2) Adams, Michael 12            
     3) Perez, Salvador 8             4) Fernandes, Greg 10           
                 24.08        49.13 (25.05)
        1:14.21 (25.08)     1:37.55 (23.34)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 18                      
 
  1. Bolles (Jacksonville)             375   2. Berkeley Prep School              130
  3. Lake Highland Prep (Orlando)      111   4. Saint Andrew's (Boca Raton)        96
  5. Cardinal Mooney (Sarasota)         95   6. Bishop Verot (Fort Myers)          82
  7. University School                  79   8. Pine Crest (Fort Lauderdale)       77
  9. Sagemont (Weston)                  69  10. Trinity Prep (Winter Park)         64
 11. Community School (Naples)          63  12. Clearwater Central Catholic        56
 13. Tampa Prep                         49  14. South Florida Heat                 48
 15. Shorecrest Prep (St Petersburg     46  16. North Broward Prep                 33
 17. Mast (Key Biscayne)                24  18. Calvary Christian (Ft Lauderda     22
 19. Frostproof                         17  20. Seacrest Country Day (Naples)      16
 21. Edgewood (Merritt Island)          15  21. Westminster Academy                15
 21. Coral Shores (Tavernier)           15  24. Santa Fe Catholic (Lakeland)       14
 25. Episcopal (Jacksonville)           12  25. American Heritage (Delray Bch)     12
 27. Ransom Everglades (Miami)          11  27. Lakeland Christian                 11
 29. Tampa Bay Heat (Brandon)            9  30. Keys Gate (Homestead)               8
 31. St. Edward's (Vero Beach)           6  31. Coral Springs Christian             6
 33. Oxbridge Academy                    5  34. Southwest Florida Christian         4
 34. Pope John Paul II (Boca Raton)      4  36. All Saints (Winter Haven)           3
 37. Lake Placid                         1  37. Trinity Christian (Lake Worth)      1