Sailfish Splash Water Park - Site License             11/15/2014 - 8:42 PM
                 FHSAA Championship - Class 1A - 11/15/14                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
     National: $ 1:31.18  2012      Baylor, TN
                          K. Vredeveld,A.Yearwood,K.John-Williams,B.Deveaux
        State: # 1:32.74  2013      Bolles (Jacksonville)
                          K Schmidt, C Rasmus, M Gvakharia, J Hodgson
    School                              Prelims     Finals Points 
==================================================================================
                                === A - Final ===                                 
 
  1 Bolles                              1:33.51    1:33.71   40  
     1) Schmidt, Kasey                2) Rasmus, Claire               
     3) Kyriakidis, Annie             4) Riley, Christi               
                 22.84        46.57 (23.73)
        1:10.12 (23.55)     1:33.71 (23.59)
  2 Montverde                           1:36.74    1:36.03   34  
     1) Schorr, Katie 09              2) Dawson, Kendall 11           
     3) Rodriquez, Mali 10            4) Kaisrlik, Morgan 12          
                 23.69        47.59 (23.90)
        1:12.35 (24.76)     1:36.03 (23.68)
  3 Pine Crest                          1:36.87    1:36.09   32  
     1) Ciesla, Marta 10              2) Bernstein, Brooke 11         
     3) Martin, Tyla 12               4) Flores, Jamie 10             
                 22.63        47.37 (24.74)
        1:11.66 (24.29)     1:36.09 (24.43)
  4 RansomEverglades                    1:39.46    1:36.32   30  
     1) Morgan, Laine 12              2) Rivas, Sofia 12              
     3) Sheppard, Nati 12             4) Valls, Kyla 10               
                 23.55        48.10 (24.55)
        1:12.88 (24.78)     1:36.32 (23.44)
  5 LkHighland Prep                     1:36.98    1:36.33   28  
     1) Burke, Abby 9                 2) Carlsen, Camille 11          
     3) Cooper, Caroline 8            4) Lowe, Carley 10              
                 23.69        48.24 (24.55)
        1:12.54 (24.30)     1:36.33 (23.79)
  6 Westminster Acad                    1:37.77    1:36.67   26  
     1) Nava, Jessica 9               2) Nava, Caroline 12            
     3) Kranz, Amy 12                 4) Zubero, Elizabeth 11         
                 24.08        47.63 (23.55)
        1:12.26 (24.63)     1:36.67 (24.41)
  7 Saint Andrew's                      1:38.42    1:37.34   24  
     1) Keith, McKenna 12             2) Scuderi, Chelsea 12          
     3) Blackwin, Cassidy 11          4) McCartin, CJ 11              
                 24.16        48.60 (24.44)
        1:12.98 (24.38)     1:37.34 (24.36)
  8 Tampa Prep                          1:39.11    1:41.14   22  
     1) Carter, Ava 7                 2) Fredlake, Hannah SR          
     3) Smith, Laura 7                4) Brown, Caroline SR           
                 25.14        50.46 (25.32)
        1:16.20 (25.74)     1:41.14 (24.94)
 
                                === B - Final ===                                 
 
  9 S. Florida Heat                     1:41.12    1:39.71   18  
     1) Sauer, Lindsey 12             2) Anderton, Ainsley 12         
     3) Smutny, Mary 8                4) Smiddy, Rose 10              
                 25.71        51.62 (25.91)
        1:16.04 (24.42)     1:39.71 (23.67)
 10 St. Stephen's                       1:40.02    1:40.27   14  
     1) Berdusco, Ellen 12            2) Brockett, Kristen 12         
     3) Schleicher, Kristi 12         4) Schleicher, Lauri 12         
                 23.90        49.50 (25.60)
        1:15.38 (25.88)     1:40.27 (24.89)
 11 Providence                          1:41.16    1:40.43   12  
     1) Fonville, Victoria JR         2) LaReau, Nicole SR            
     3) Baskin, Stephanie SO          4) Watkins, Justine JR          
                 24.81        50.16 (25.35)
        1:15.90 (25.74)     1:40.43 (24.53)
 12 Trinity Prep                        1:42.25    1:40.98   10  
     1) Coyne, Ally 12                2) Carpenter, Anna 9            
     3) Gasner, Kaitlin 9             4) Gasner, Kendall 11           
                 25.41        50.45 (25.04)
        1:15.97 (25.52)     1:40.98 (25.01)
 13 P.K. Yonge                          1:42.66    1:41.84    8  
     1) Herring, Annette 9            2) Shahboz, Lain 7              
     3) Austin, Abby 12               4) Williams, Kahra 11           
                 25.57        52.35 (26.78)
        1:17.49 (25.14)     1:41.84 (24.35)
 14 Berkeley                            1:41.31    1:42.08    6  
     1) Vergara, Sabrina 8            2) Chancey, Elle 12             
     3) Myers, Anne 11                4) Bader, Arielle 1O            
                 25.53        49.72 (24.19)
        1:15.74 (26.02)     1:42.08 (26.34)
 15 Lake Placid                         1:42.38    1:42.64    4  
     1) Creel, Brice 9                2) Teal, Robbye 12              
     3) Dye, Katie 10                 4) Webber-Callahan, Anne 12     
                 26.12        52.20 (26.08)
        1:18.13 (25.93)     1:42.64 (24.51)
 16 Bishop Verot                        1:43.96    1:44.01    2  
     1) Niehaus, Teresa 11            2) Clifton, Shae 9              
     3) Maliva, Amanda 11             4) Almada, Flo 10               
                 25.57        52.66 (27.09)
        1:18.30 (25.64)     1:44.01 (25.71)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 17                     
 
  1. Bolles (Jacksonville)             293   2. Pine Crest (Fort Lauderdale)      185
  3. Lake Highland Prep (Orlando)      161   4. Saint Andrew's (Boca Raton)     128.5
  5. Westminster Academy               109   6. Montverde                         101
  7. Ransom Everglades (Miami)          95   8. Trinity Prep (Winter Park)         83
  9. Berkeley Prep School               67  10. St Stephen's (Bradenton)           43
 11. Tampa Prep                         39  11. University School                  39
 13. PK Yonge (Gainesville)             37  14. South Florida Heat                 36
 15. Tampa Catholic                     31  16. First Academy (Orlando)            26
 17. Community School (Naples)          25  17. Providence (Jacksonville)          25
 19. Benjamin (Palm Beach Gardens)      23  19. Oak Hall (Gainesville)             23
 21. St. Joseph (St. Augustine)         22  22. Pine School (Hobe Sound)           20
 22. Academy at the Lakes               20  24. Shorecrest Prep (St Petersburg     19
 25. Sagemont (Weston)                  12  26. Bishop Verot (Fort Myers)           9
 27. Cardinal Mooney (Sarasota)          8  28. American Heritage (Delray Bch)      6
 29. Oxbridge Academy                    5  29. Clearwater Central Catholic         5
 31. Lake Placid                         4  32. Cocoa Beach                         2
 33. Northside Christian               1.5