Sailfish Splash Water Park - Site License             11/15/2014 - 8:42 PM
                 FHSAA Championship - Class 1A - 11/15/14                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
=========================================================================
     National: $ 1:42.81  2008      Dagny Knutson, Minot, ND
        State: # 1:45.37  2010      Lauren Driscoll, A-Heritage, A-Heritage Plan
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Moroney, Megan         12 Saint Andrew's    1:47.82    1:45.89   20  
                 24.55        51.12 (26.57)
        1:18.20 (27.08)     1:45.89 (27.69)
  2 Burke, Abby             9 LkHighland Prep   1:49.57    1:48.56   17  
                 25.47        53.00 (27.53)
        1:21.01 (28.01)     1:48.56 (27.55)
  3 Rasmus, Claire            Bolles            1:50.13    1:49.40   16  
                 26.04        53.85 (27.81)
        1:22.06 (28.21)     1:49.40 (27.34)
  4 Dawson, Kendall        11 Montverde         1:49.83    1:49.41   15  
                 25.59        53.23 (27.64)
        1:21.48 (28.25)     1:49.41 (27.93)
  5 Berdusco, Ellen        12 St. Stephen's     1:49.90    1:49.67   14  
                 25.82        53.44 (27.62)
        1:21.59 (28.15)     1:49.67 (28.08)
  6 Valls, Kyla            10 RansomEverglades  1:49.89    1:50.46   13  
                 25.53        53.48 (27.95)
        1:22.25 (28.77)     1:50.46 (28.21)
  7 Williams, Kahra        11 P.K. Yonge        1:50.46    1:50.77   12  
                 25.99        53.96 (27.97)
        1:22.35 (28.39)     1:50.77 (28.42)
  8 Lopez Miro, Harley        Bolles            1:51.07    1:50.82   11  
                 26.55        54.51 (27.96)
        1:22.66 (28.15)     1:50.82 (28.16)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Trematerra, Lindsey    12 Oak Hall Eagles   1:51.48    1:50.19    9  
                 25.83        53.90 (28.07)
        1:22.57 (28.67)     1:50.19 (27.62)
 10 Gvakharia Mgebrishvi,     Bolles            1:52.34    1:50.39    7  
                 25.82        53.41 (27.59)
        1:21.38 (27.97)     1:50.39 (29.01)
 11 Watson, Paulina           Bolles            1:52.08    1:50.66    6  
                 26.23        54.01 (27.78)
        1:22.19 (28.18)     1:50.66 (28.47)
 12 Savitt, Savannah       JR Tampa Prep        1:51.88    1:51.33    5  
                 25.99        54.11 (28.12)
        1:22.77 (28.66)     1:51.33 (28.56)
 13 Schirmer, Caroline     11 Pine School       1:51.20    1:51.96    4  
                 25.61        53.80 (28.19)
        1:22.78 (28.98)     1:51.96 (29.18)
 14 Martin, Tyla           12 Pine Crest        1:51.11    1:52.08    3  
                 25.91        53.90 (27.99)
        1:23.10 (29.20)     1:52.08 (28.98)
 15 Santiago, Jillian       9 Cardinal Mooney   1:53.82    1:53.39    2  
                 26.70        55.22 (28.52)
        1:24.44 (29.22)     1:53.39 (28.95)
 16 Almada, Flo            10 Bishop Verot      1:53.17    1:53.47    1  
                 26.66        54.98 (28.32)
        1:24.22 (29.24)     1:53.47 (29.25)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Fredlake, Hannah       SR Tampa Prep        1:56.63             
                 26.55        55.41 (28.86)
        1:25.95 (30.54)     1:56.63 (30.68)
 18 Lyn, Annabella          9 University Sch.   1:57.31             
                 27.27        56.79 (29.52)
        1:27.16 (30.37)     1:57.31 (30.15)
 19 Blackwin, Cassidy      11 Saint Andrew's    1:57.73             
                 26.78        56.10 (29.32)
        1:26.68 (30.58)     1:57.73 (31.05)
 20 Smutny, Mary            8 S. Florida Heat   1:57.82             
                 26.91        56.76 (29.85)
        1:27.76 (31.00)     1:57.82 (30.06)
 21 Olivardia, Gracey       9 Trinity Prep      1:57.92             
                 26.68        56.33 (29.65)
        1:27.38 (31.05)     1:57.92 (30.54)
 22 Gornisiewicz, Sabrina  11 Pine Crest        1:57.99             
                 27.24        56.76 (29.52)
        1:27.46 (30.70)     1:57.99 (30.53)
 23 Rodriquez, Mali        10 Montverde         1:59.41             
                 27.36        57.14 (29.78)
        1:28.23 (31.09)     1:59.41 (31.18)
 24 Leininger, Tara         9 King's Academy    2:00.26             
                 27.47        57.47 (30.00)
        1:28.77 (31.30)     2:00.26 (31.49)
 
                 Women - Team Rankings - Through Event 3                 
 
  1. Bolles (Jacksonville)              80   2. Saint Andrew's (Boca Raton)        50
  3. Lake Highland Prep (Orlando)       43   4. Pine Crest (Fort Lauderdale)       37
  4. Ransom Everglades (Miami)          37   6. Trinity Prep (Winter Park)         32
  7. Westminster Academy                28   8. Berkeley Prep School               22
  9. South Florida Heat                 18  10. Montverde                          15
 11. Shorecrest Prep (St Petersburg     14  11. St Stephen's (Bradenton)           14
 13. Tampa Prep                         13  14. PK Yonge (Gainesville)             12
 14. University School                  12  16. Providence (Jacksonville)          10
 17. Oak Hall (Gainesville)              9  18. Academy at the Lakes                6
 19. Benjamin (Palm Beach Gardens)       4  19. Pine School (Hobe Sound)            4
 21. Cardinal Mooney (Sarasota)          2  22. Bishop Verot (Fort Myers)           1