Sailfish Splash Water Park - Site License             11/15/2014 - 8:42 PM
                 FHSAA Championship - Class 1A - 11/15/14                  
         Sailfish Splashpark Aquatic Athletics Center - Stuart, FL         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
     National: $ 1:40.73  2011      Concord Carondelet
                          M. White, A. Gargalikis, C. Ray, C.Chenault
        State: # 1:42.35  2008      Bolles
                          A. Peacock,C Mumford,M. Fontano,D.Nessler
    School                              Prelims     Finals Points 
==================================================================================
                                === A - Final ===                                 
 
  1 Bolles                              1:44.10    1:42.44   40  
     1) Wilder, Abi                   2) Kyriakidis, Annie            
     3) Gvakharia Mgebrishvi, Nata    4) Schmidt, Kasey               
                 26.43        55.34 (28.91)
        1:20.23 (24.89)     1:42.44 (22.21)
  2 Pine Crest                          1:43.99    1:43.11   34  
     1) Ghali, Miriyam 12             2) Swartz, Lindsey 12           
     3) Martin, Tyla 12               4) Ciesla, Marta 10             
                 27.50        56.65 (29.15)
        1:21.22 (24.57)     1:43.11 (21.89)
  3 Trinity Prep                        1:44.28    1:43.27   32  
     1) Parent, Allie 12              2) White, Caroline 11           
     3) Maiocco, Claire 10            4) Olivardia, Gracey 9          
                 26.92        56.10 (29.18)
        1:19.93 (23.83)     1:43.27 (23.34)
  4 Saint Andrew's                      1:45.96    1:44.87   30  
     1) Moroney, Megan 12             2) Bradford-Feldman, Rachael 12 
     3) Mullen, Marin 10              4) Keith, McKenna 12            
                 25.51        54.84 (29.33)
        1:21.48 (26.64)     1:44.87 (23.39)
  5 Westminster Acad                    1:46.59    1:46.62   28  
     1) Nava, Caroline 12             2) Zubero, Elizabeth 11         
     3) Nava, Jessica 9               4) Kranz, Amy 12                
                 27.09        57.33 (30.24)
        1:21.70 (24.37)     1:46.62 (24.92)
  6 LkHighland Prep                     1:47.53    1:47.48   26  
     1) Duggan, Katie 12              2) Kelso, Lauren 12             
     3) Cooper, Caroline 8            4) Myers, Andie 10              
                 26.41        57.67 (31.26)
        1:23.48 (25.81)     1:47.48 (24.00)
  7 RansomEverglades                    1:49.06    1:49.05   24  
     1) Rivas, Sofia 12               2) Verita, Carlotta 11          
     3) Grussmark, Camryn 10          4) Sheppard, Nati 12            
                 27.16        57.55 (30.39)
        1:23.90 (26.35)     1:49.05 (25.15)
  8 Berkeley                            1:52.06    1:54.21   22  
     1) Chancey, Elle 12              2) Fannon, Alexa 9              
     3) Blatz, Megan 11               4) Vergara, Sabrina 8           
                 28.07      1:01.15 (33.08)
        1:29.16 (28.01)     1:54.21 (25.05)
 
                                === B - Final ===                                 
 
  9 S. Florida Heat                     1:57.59    1:51.00   18  
     1) Smiddy, Rose 10               2) Botting, Rachel 8            
     3) Sauer, Lindsey 12             4) Smutny, Mary 8               
                 27.36        59.80 (32.44)
        1:26.81 (27.01)     1:51.00 (24.19)
 10 Shorecrest Prep                     1:52.80    1:53.03   14  
     1) Zodl, Athina 9                2) Coleman, Courtney 10         
     3) Emerson, Taylor 8             4) Little, Meredith 11          
                 29.49      1:00.48 (30.99)
        1:28.67 (28.19)     1:53.03 (24.36)
 11 University Sch.                     1:54.84    1:53.37   12  
     1) Lyn, Annabella 9              2) Kopas, Allison 10            
     3) Carswell, Abigail 10          4) Kopas, Amanda 7              
                 28.53        58.61 (30.08)
        1:26.43 (27.82)     1:53.37 (26.94)
 12 Providence                          1:53.78    1:54.10   10  
     1) Watkins, Justine JR           2) Keller, Natalie SO           
     3) LaReau, Nicole SR             4) Fonville, Victoria JR        
                 29.11      1:01.74 (32.63)
        1:29.80 (28.06)     1:54.10 (24.30)
 13 Tampa Prep                          1:57.54    1:54.76    8  
     1) Brown, Caroline SR            2) Siswanto, Pristine SO        
     3) Carter, Ava 7                 4) Smith, Laura 7               
                 28.73      1:01.04 (32.31)
        1:29.16 (28.12)     1:54.76 (25.60)
 14 Acd at the Lakes                    1:56.90    1:55.49    6  
     1) McCormick, Regan              2) Duncan, Brooke               
     3) Duncan, Abby                  4) McCormick, Katie             
                 30.07      1:02.27 (32.20)
        1:27.64 (25.37)     1:55.49 (27.85)
 15 Benjamin                            1:58.22    1:59.94    4  
     1) Baldari, Alessandra 9         2) Lichtig, Madison 8           
     3) Rubin, Acadia 9               4) Houri, Nina 9                
                 29.03      1:01.44 (32.41)
        1:29.09 (27.65)     1:59.94 (30.85)
 
                              === Preliminaries ===                               
 
 -- Miami Cntry Day                         DQ              
     1) Gregorio, Amelia 10           2) Rodriguez, Emma 11           
     3) Marchesani, Gabriella 7       4) Jones, Madisyn 11            
                 29.95      1:00.84 (30.89)
        1:29.72 (28.88)          DQ (25.05)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 1                      
 
  1. Bolles (Jacksonville)              40   2. Pine Crest (Fort Lauderdale)       34
  3. Trinity Prep (Winter Park)         32   4. Saint Andrew's (Boca Raton)        30
  5. Westminster Academy                28   6. Lake Highland Prep (Orlando)       26
  7. Ransom Everglades (Miami)          24   8. Berkeley Prep School               22
  9. South Florida Heat                 18  10. Shorecrest Prep (St Petersburg     14
 11. University School                  12  12. Providence (Jacksonville)          10
 13. Tampa Prep                          8  14. Academy at the Lakes                6
 15. Benjamin (Palm Beach Gardens)       4