2005 FHSAA District Swimming & Diving Meet Results
  Class 3A, Region 2 Selection Sheet

Licensed to FHSAA SD State Series 2   Hy-Tek's Meet Manager 10/22/2005 06:27 PM
                               FHSAA 3A Region 2                               
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  1:45.01  1997        Bolles                                     
                        A. Ellis, J. Street, K. Mizell & L. Martin        
    National:  1:43.16  2004        Heartland Arrowhead                        
                        A. Boritzke,M. Zblewski, N. Landisch, S. Fisher   
               1:50.08  AA-A
               1:51.91  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Palm Harbor University                                     1:54.32        
  2  Riverview-Sarasota                                         1:54.62        
  3  Countryside                                                1:54.89        
  4  St. Petersburg                                             1:56.18        
  5  East Lake                                                  1:56.45        
  6  Wharton                                                    1:56.99        
  7  Fort Myers                                                 1:57.07        
  8  Plant City                                                 1:58.26        
  9  Sarasota                                                   2:02.21        
 10  Sickles                                                    2:02.30        
 11  Mitchell                                                   2:05.20        
 12  Chaimberlain                                               2:06.67        
 13  Bloomingdale                                               2:07.42        
 14  Venice                                                     2:09.38        
 15  Cape Coral                                                 2:10.18        
 16  Riverview                                                  2:17.73        
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  1:31.62  1999        Bolles                                     
                        A. Lim, B. McAuliffe, J. Boatright & L. Anderson  
    National:  1:31.22  2000        Cincinnati St. Xavier                      
                        J. Cramer, B. Burns, S. Ransenberg, & M. Leassner 
               1:38.28  AA-A
               1:39.74  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Palm Harbor University                                     1:43.35        
  2  Sickles                                                    1:44.41        
  3  St. Petersburg                                             1:45.01        
  4  Fort Myers                                                 1:46.73        
  5  East Lake                                                  1:48.25        
  6  Riverview-Sarasota                                         1:48.56        
  7  Venice                                                     1:48.87        
  8  Wharton                                                    1:51.33        
  9  Countryside                                                1:51.58        
 10  East Bay                                                   1:52.15        
 11  Durant                                                     1:53.87        
 12  Chaimberlain                                               1:54.92        
 13  Lakewood Ranch                                             1:57.04        
 14  Riverview                                                  1:58.64        
 15  Lakeland                                                   2:00.92        
 16  Cape Coral                                                 2:01.05        
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  1:45.49  2002        Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray              
    National:  1:45.49  2002        Rhi Jeffrey, Atlantic, Atlantic-Delray     
               1:52.31  AA-A
               1:54.12  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Turnadzic, Maida              10 Cape Coral                1:54.68        
  2  Snell, Amanda                 12 Lakewood Ranch            1:54.85        
  3  Guyler, Jennifer              12 East Lake                 1:56.08        
  4  Collins, Blair                10 Riverview                 1:56.67        
  5  Hudak, Caitlin                11 Riverview                 2:00.27        
  6  Went, Britny                  11 Sickles                   2:00.66        
  7  Pacheco, Laura                12 Fort Myers                2:00.66        
  8  Kane, Kelly                   11 Riverview                 2:01.23        
  9  Chamberlin, Marjorie          12 Wharton                   2:01.34        
 10  Mackenzie, Nicola             12 East Lake                 2:02.25        
 11  Savona, Nicole                10 East Lake                 2:02.66        
 12  Schmidt, Paige                   Countryside               2:02.96        
 13  Hotchkiss, Erin               12 Sickles                   2:03.44        
 14  Almanza, Deanna                9 Bloomingdale              2:07.64        
 15  Holleman, Chelsea             10 Bloomingdale              2:13.70        
 16  Lehr, Amanda                  12 Bloomingdale              2:13.76        
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  1:35.81  2000        Clay Kirkland, Bolles, Jacksonville        
    National:  1:34.96  1991        Joe Hudepohl, Cinicinnati St X, Canton, OH 
               1:42.51  AA-A
               1:44.03  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Olinger, Chris                12 Wharton                   1:45.37        
  2  Crete, Ryan                   12 Riverview                 1:45.64        
  3  Modglin, Nathan               11 Fort Myers                1:46.94        
  4  Taddeo, James                 10 Countryside               1:47.09        
  5  Todd, Matthew                 11 Cape Coral                1:47.38        
  6  Moore, Eric                   FR Lakeland                  1:48.83        
  7  Coghlan, Keith                11 Largo                     1:50.27        
  8  Lombardo, Tommy               12 Countryside               1:50.33        
  9  Crete, Drew                   10 Riverview                 1:52.16        
 10  Shofe, Kevin                  12 Riverview                 1:53.06        
 11  Steele, Graham                10 Palm Harbor Univ          1:54.23        
 12  Daniels, Max                  11 East Lake                 1:54.95        
 13  Brecher, Aaron                12 Palm Harbor Univ          1:55.83        
 14  Miller, Tyler                 12 Venice                    1:59.45        
 15  Marzilli, Joshua              SO East Bay                  2:01.39        
 16  Davis, Brett                  10 Gaither                   2:03.07        
 
Event 5  Girls 200 Yard IM Class 3A
===============================================================================
       State:  1:58.91  1994        Allison Wagner, Eastside, Gainesville      
    National:  1:58.45  2000        Natalie Coughlin, Concord Coro, Novata, CA 
               2:06.59  AA-A
               2:08.61  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Modglin, Amy                   9 Fort Myers                2:08.01  AA-C  
  2  Rorer, Tracy                   9 St. Petersburg            2:09.50        
  3  Kastes, Katie                 11 Countryside               2:12.72        
  4  Stevens, Kariann              10 Palm Harbor Univ          2:14.74        
  5  Barker, Stephanie             10 Plant City                2:16.46        
  6  Roka, Lyndsey                 10 Fort Myers                2:19.19        
  7  Knoch, Ashley                 11 Riverview                 2:19.40        
  8  Lewkowicz, Emeri              10 Chaimberlain              2:20.62        
  9  Clayton, Christine             9 Venice                    2:20.75        
 10  Case, Veronica                10 Sickles                   2:20.77        
 11  Allison, Corey                 9 Lakewood Ranch            2:20.96        
 12  Wieckowski, Joanna             9 East Lake                 2:21.06        
 13  Rhoades, Erin                 11 Riverview                 2:21.10        
 14  Laurenti, Alceste             11 St. Petersburg            2:22.10        
 15  Crovo, Valerie                12 Gaither                   2:23.47        
 16  Bowen, Hannah                  9 Bloomingdale              2:25.99        
 
Event 6  Boys 200 Yard IM Class 3A
===============================================================================
       State:  1:47.13  1996        Alex Lopez, Bolles, Jacksonville           
    National:  1:46.31  2004        Bradley Ally, St. Thomas, Fort Lauderdale  
               1:54.89  AA-A
               1:56.80  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Kennedy, Robby                10 Fort Myers                2:00.20        
  2  Clayton, Seth                 12 Venice                    2:02.41        
  3  Glover, Alex                  10 Palm Harbor Univ          2:03.69        
  4  Sunnucks, Brent               12 St. Petersburg            2:04.04        
  5  Ball, Tyler                   FR East Bay                  2:04.39        
  6  Austin, Mike                  11 Fort Myers                2:05.81        
  7  Swanson, Connor                  Sickles                   2:06.34        
  8  Shoemaker, Jason              12 Lakewood Ranch            2:07.66        
  9  Mertens, Andrew               12 Palm Harbor Univ          2:08.52        
 10  Roka, Michael                 11 Fort Myers                2:09.54        
 11  Vanneste, Robert              10 St. Petersburg            2:10.98        
 12  Mertens, Christopher           9 Palm Harbor Univ          2:11.75        
 13  Bernuil, Christian            10 Gaither                   2:13.49        
 14  Revels, Tyler                  9 Venice                    2:13.72        
 15  Stevens, Greg                 11 Wharton                   2:16.39        
 16  Dimare, Paolo                  9 Wharton                   2:22.05        
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  22.62  2000        Christina Swindle, Gulliver Pr, Miami        
    National:  22.30  2002        Christina Swindle, Gulliver, Miami, FL       
               24.00  AA-A
               24.32  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Burns, Rachel                    Countryside                 25.06        
  2  Cokee, Amanda                 12 George Jenkins              25.25        
  3  Kastes, Kylie                 11 Countryside                 25.32        
  4  Bauza, Colleen                12 Palm Harbor Univ            25.40        
  5  Braukman, Leah                12 Palm Harbor Univ            25.79        
  6  Lungmus, Carlyn               11 Riverview                   25.89        
  7  Foster, Carrie                10 Sickles                     25.97        
  8  Evans, Allie                   9 St. Petersburg              26.08        
  9  McCormack, Kelly               9 Riverview                   26.23        
 10  Bronson, Macey                12 Wharton                     26.58        
 11  Overton, Kelly                10 Fort Myers                  26.66        
 12  Glover, Alexandra             10 Bloomingdale                26.69        
 13  Nunez, Brittney               12 Fort Myers                  26.92        
 14  Johnson, Laura                JR Lakeland                    27.60        
 15  Stanbra, Erica                12 Fort Myers                  27.64        
 16  Pall, Jessica                 11 Venice                      27.65        
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  20.22  2004        Alexander Forbes, Lyman                      
    National:  19.69  2002        Michael Cavic, Tustin, Tustin, CA            
               21.39  AA-A
               21.65  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Swanson, Corey                   Sickles                     22.18        
  2  Outlaw, Matthew                  Durant                      22.35        
  3  Pena, Raphael                 12 North Fort Myers            22.75        
  4  Nardozzi, Kevin               12 St. Petersburg              22.76        
  5  Haas, Aaron                   12 Palm Harbor Univ            22.95        
  6  Daniels, Max                  11 East Lake                   23.04        
  7  Banacki, Ramon                11 Palm Harbor Univ            23.15        
  8  Kalsow, Oleg                  12 Fort Myers                  23.15        
  9  Alidina, Jasim                11 Palm Harbor Univ            23.38        
 10  Shugart, William              11 Chaimberlain                23.52        
 11  McCormack, Ryan               12 Riverview                   23.54        
 12  Cox, Mark                      9 Venice                      23.63        
 13  Hart, Bobby                   12 Gaither                     24.06        
 14  Waldo, Andrew                 11 Chaimberlain                24.23        
 15  Buchanan, James               10 George Jenkins              24.60        
 16  Solano, David                 12 Riverview                   25.23        
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving Class 3A
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Coleman, Melissa              10 Gibbs                      448.20        
  2  Doback, Kaylee                10 Durant                     415.60        
  3  McNamara, Karmin              11 Chaimberlain               410.60        
  4  McCollough, Sarah             JR Lakeland                   405.55        
  5  McNamara, Kamryn               9 Chaimberlain               395.70        
  6  Polonczyk, Pamela             11 George Jenkins             369.45        
  7  Pollina, Alicia               12 Mitchell                   345.85        
  8  McDaniel, Mallory             10 Riverview                  336.35        
  9  Hlavach, Chelsea              12 Sarasota                   313.90        
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving Class 3A
===============================================================================
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Dodds, Cody                   12 Countryside                471.45        
  2  Plante, Christopher              Durant                     432.65        
  3  Abelson, Alex                 12 Sarasota                   390.05        
  4  Michael, Eric                 10 Palm Harbor Univ           371.15        
  5  Johnson, Danis                12 Bloomingdale               313.20        
  6  Smith, Michael                10 Bloomingdale               301.40        
  7  Hunter, Daniel                11 East Lake                  297.85        
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly Class 3A
===============================================================================
       State:  55.06  2004        Jennifer Lago, Gulliver Prep, Miami          
    National:  52.41  1996        Misty Hyman,Shadow Mountain, Tempe, AZ       
               57.20  AA-A
               58.09  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Novotny, Deidre               11 East Lake                   57.91  AA-C  
  2  Kastes, Katie                 11 Countryside                 58.97        
  3  Thornburg, Candace            12 Palm Harbor Univ            59.60        
  4  Chamberlin, Marjorie          12 Wharton                     59.72        
  5  Turnadzic, Maida              10 Cape Coral                  59.83        
  6  Barker, Stephanie             10 Plant City                1:00.62        
  7  McSpadden, Jillian            11 Palm Harbor Univ          1:00.81        
  8  Gillespie, Chelsea            11 Riverview                 1:01.70        
  9  Cook, Megan                   11 Sickles                   1:02.38        
 10  Pyne, Natalie                 10 Alonso                    1:02.94        
 11  Latimer, Casie                10 Wharton                   1:03.06        
 12  Anderson, Kara                11 Fort Myers                1:03.14        
 13  Learned, Kelly                12 Fort Myers                1:04.53        
 14  Crovo, Valerie                12 Gaither                   1:05.59        
 15  Babicz, Beth                  12 Sarasota                  1:05.77        
 16  Kates, Hannah                 10 Sarasota                  1:07.19        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly Class 3A
===============================================================================
       State:  47.60  1986        Anthony Nest, Bolles, Jacksonville           
    National:  47.10  1997        Nate Dusing, Covington Catholi, Lexington, KY
               51.25  AA-A
               52.16  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Swanson, Corey                   Sickles                     52.01  AA-C  
  2  Glover, Alex                  10 Palm Harbor Univ            53.83        
  3  Coghlan, Keith                11 Largo                       55.03        
  4  Sunnucks, Brent               12 St. Petersburg              55.18        
  5  Banacki, Ramon                11 Palm Harbor Univ            55.25        
  6  Cox, Mark                      9 Venice                      55.31        
  7  Todd, Matthew                 11 Cape Coral                  55.39        
  8  Pena, Raphael                 12 North Fort Myers            55.46        
  9  Clayton, Seth                 12 Venice                      56.22        
 10  Bennett, Ian                  10 East Lake                   56.88        
 11  Bernuil, Christian            10 Gaither                     57.20        
 12  Smith, Alex                   11 Sarasota                  1:02.09        
 13  Czupryna, Michael             10 Lakewood Ranch            1:02.44        
 14  Boilard, Simon                12 Riverview                 1:02.91        
 15  Dimare, Paolo                  9 Wharton                   1:04.20        
 16  Acosta, Armando               12 Wharton                   1:06.65        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  48.73  2002        Rhi Jeffrey, Atlantic, Delray                
    National:  48.59  2002        Kara Lynn Joyce, Pioneer, Ann Arbor, MI      
               52.00  AA-A
               52.69  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Burns, Rachel                    Countryside                 54.13        
  2  Cokee, Amanda                 12 George Jenkins              54.94        
  3  Stevens, Kariann              10 Palm Harbor Univ            55.64        
  4  Went, Britny                  11 Sickles                     55.80        
  5  Laban, Bailey                  9 Riverview                   56.37        
  6  Kastes, Kylie                 11 Countryside                 56.40        
  7  Boyd, Kelly                    9 Wharton                     56.54        
  8  Foster, Carrie                10 Sickles                     56.80        
  9  Wieckowski, Joanna             9 East Lake                   56.88        
 10  McCormack, Kelly               9 Riverview                   57.13        
 11  Glover, Alexandra             10 Bloomingdale                57.64        
 12  Ventsam, Mallory              12 Plant City                  57.91        
 13  Kane, Kelly                   11 Riverview                   58.36        
 14  Davies, Charlotte             10 Fort Myers                  58.44        
 15  Riccardo, Laura               12 Riverview                   58.64        
 16  Schaefer, Marcela             10 Chaimberlain              1:00.24        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  44.04  1991        Ricardo Busquets, Pine Crest, Fort Lauderdale
    National:  43.43  1992        Joe Hudepohl, Cincinnati St. X, Canton, OH   
               46.79  AA-A
               47.35  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Curnutte, Levi                11 Palm Harbor Univ            49.38        
  2  Outlaw, Matthew                  Durant                      49.84        
  3  Patino, Diego                 10 Fort Myers                  50.14        
  4  Reed, Tyler                    9 Palm Harbor Univ            50.74        
  5  Kalsow, Oleg                  12 Fort Myers                  51.07        
  6  Alidina, Jasim                11 Palm Harbor Univ            51.33        
  7  McCormack, Ryan               12 Riverview                   51.44        
  8  Newfield, John-Paul           12 St. Petersburg              51.61        
  9  Haas, Aaron                   12 Palm Harbor Univ            51.65        
 10  Applebee, Thomas              12 Bloomingdale                51.78        
 11  Reder, Mathew                 12 Countryside                 52.18        
 12  Hart, Bobby                   12 Gaither                     53.89        
 13  Buchanan, James               10 George Jenkins              53.95        
 14  Weber, Steve                  11 Sarasota                    56.99        
 15  Summerville, Derek            11 Fort Myers                  57.11        
 16  Tofini, Nicholas              12 Venice                      57.32        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  4:37.91  1999        Janelle Atkinson, Bolles, Jacksonville     
    National:  4:37.30  1988        Janet Evans, Placentia El Dora, Long Beach,
               5:00.17  AA-A
               5:05.02  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Modglin, Amy                   9 Fort Myers                4:56.78  AA-A  
  2  Snell, Amanda                 12 Lakewood Ranch            5:06.61        
  3  Guyler, Jennifer              12 East Lake                 5:06.93        
  4  Rhoades, Erin                 11 Riverview                 5:13.26        
  5  Pacheco, Laura                12 Fort Myers                5:14.07        
  6  Clayton, Christine             9 Venice                    5:19.81        
  7  Hudak, Caitlin                11 Riverview                 5:20.21        
  8  Schmidt, Paige                   Countryside               5:20.51        
  9  Farrington, Myah               9 Palm Harbor Univ          5:25.27        
 10  Mackenzie, Nicola             12 East Lake                 5:29.38        
 11  Almanza, Deanna                9 Bloomingdale              5:29.76        
 12  Fernandez, Adrienne           11 Sickles                   5:31.62        
 13  Bennett, Julia                11 Palm Harbor Univ          5:35.91        
 14  Latimer, Emily                 9 Wharton                   5:51.27        
 15  Holleman, Chelsea             10 Bloomingdale              5:57.43        
 16  Cheatham, Brittany            12 George Jenkins            6:27.64        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle Class 3A
===============================================================================
       State:  4:23.90  1982        Mat Cetlinski, Cardinal Newman, West Palm B
    National:  4:16.39  1983        Jeff Kostoff, Upland, Monterey Pk, CA      
               4:38.25  AA-A
               4:42.53  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Crete, Ryan                   12 Riverview                 4:40.97  AA-C  
  2  Olinger, Chris                12 Wharton                   4:42.59        
  3  Modglin, Nathan               11 Fort Myers                4:50.01        
  4  Ball, Tyler                   FR East Bay                  4:53.38        
  5  Roka, Michael                 11 Fort Myers                5:01.62        
  6  Lombardo, Tommy               12 Countryside               5:01.85        
  7  Stoddard, Andy                12 St. Petersburg            5:06.08        
  8  Shofe, Kevin                  12 Riverview                 5:06.65        
  9  Brecher, Aaron                12 Palm Harbor Univ          5:08.98        
 10  Moore, Eric                   FR Lakeland                  5:12.96        
 11  Steele, Graham                10 Palm Harbor Univ          5:13.05        
 12  Cooke, Greg                      Sickles                   5:17.77        
 13  Jones, Kevin                  10 St. Petersburg            5:20.40        
 14  Davis, Brett                  10 Gaither                   5:34.16        
 15  Miller, Tyler                 12 Venice                    5:38.21        
 16  Hillring, Joseph              10 Chaimberlain              6:13.17        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  1:34.98  1992        Pine Crest                                 
                        Filippini, Gooding, Mancini & Todisco             
    National:  1:33.71  2002        Ann Arbor Pioneer                          
                        K. Joyce,M.Kelly, L. Cole,J.Merte                 
               1:39.06  AA-A
               1:40.50  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Countryside                                                1:40.60        
  2  Sickles                                                    1:40.75        
  3  Riverview-Sarasota                                         1:44.78        
  4  St. Petersburg                                             1:44.88        
  5  East Lake                                                  1:45.22        
  6  Palm Harbor University                                     1:46.34        
  7  Wharton                                                    1:46.49        
  8  Plant City                                                 1:46.82        
  9  Fort Myers                                                 1:48.77        
 10  Mitchell                                                   1:51.83        
 11  Bloomingdale                                               1:52.01        
 12  Chaimberlain                                               1:53.78        
 13  George Jenkins                                             1:53.80        
 14  Sarasota                                                   1:54.42        
 15  Venice                                                     1:57.35        
 16  Durant                                                     2:04.33        
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  1:24.64  1990        Bolles                                     
                        Borges, Bahr, Linscheer & Kosugi                  
    National:  1:22.80  1996        Birmingham Brother Rice                    
                        K. Pawlewicz, M. Parrish, B. Swinteck, M. Scussel 
               1:27.79  AA-A
               1:29.06  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Palm Harbor University                                     1:31.53        
  2  St. Petersburg                                             1:32.02        
  3  Countryside                                                1:33.66        
  4  Fort Myers                                                 1:35.50        
  5  Venice                                                     1:36.83        
  6  East Lake                                                  1:36.89        
  7  Wharton                                                    1:38.20        
  8  Sickles                                                    1:38.55        
  9  Gaither                                                    1:39.13        
 10  Riverview-Sarasota                                         1:40.02        
 11  Largo                                                      1:41.05        
 12  Chaimberlain                                               1:41.25        
 13  Sarasota                                                   1:42.41        
 14  Plant City                                                 1:45.90        
 15  George Jenkins                                             1:46.39        
 16  North Fort Myers                                           1:46.47        
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke Class 3A
===============================================================================
       State:  54.69  1997        Christy Watkins, Trinity Prep, Winter Park   
    National:  52.86  1998        Natalie Coughlin, Concord Coro, Novato, CA   
               58.08  AA-A
               59.12  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Novotny, Deidre               11 East Lake                   58.29  AA-C  
  2  Bauza, Colleen                12 Palm Harbor Univ            59.54        
  3  Collins, Blair                10 Riverview                 1:01.03        
  4  Gillespie, Chelsea            11 Riverview                 1:02.73        
  5  Latimer, Casie                10 Wharton                   1:03.08        
  6  Evans, Allie                   9 St. Petersburg            1:03.56        
  7  Lungmus, Carlyn               11 Riverview                 1:04.26        
  8  Banacki, Ariel                10 Palm Harbor Univ          1:04.87        
  9  Boyd, Kelly                    9 Wharton                   1:05.39        
 10  Mackey, Jennifer              10 Sickles                   1:05.52        
 11  Evenson, Rebecca               9 Riverview                 1:05.84        
 12  McCauley, Brittany            11 Sickles                   1:06.89        
 13  Reynolds, Mashay              SR East Bay                  1:06.99        
 14  Allison, Corey                 9 Lakewood Ranch            1:07.14        
 15  Overton, Kelly                10 Fort Myers                1:07.65        
 16  Dolan, Marah                  12 Plant City                1:10.92        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke Class 3A
===============================================================================
       State:  46.82  1999        Alex Lim, Bolles, Bolles                     
    National:  46.82  1999        Alex Lim, Jacksonville Bolles, Orlando, FL   
               52.52  AA-A
               53.52  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Nardozzi, Kevin               12 St. Petersburg              54.82        
  2  Taddeo, James                 10 Countryside                 55.91        
  3  Curnutte, Levi                11 Palm Harbor Univ            56.70        
  4  Austin, Mike                  11 Fort Myers                  56.81        
  5  Swanson, Connor                  Sickles                     57.47        
  6  Crete, Drew                   10 Riverview                   57.89        
  7  Cumming, David                12 Palm Harbor Univ            58.02        
  8  Vanneste, Robert              10 St. Petersburg              58.67        
  9  Applebee, Thomas              12 Bloomingdale              1:01.42        
 10  Marzilli, Joshua              SO East Bay                  1:03.31        
 11  Applebee, Peter               10 Bloomingdale              1:07.45        
 12  Preiss, Danny                 11 Riverview                 1:07.68        
 13  Acosta, Armando               12 Wharton                   1:08.25        
 14  Summerville, Derek            11 Fort Myers                1:08.40        
 15  Czupryna, Patrick             10 Lakewood Ranch            1:08.82        
 16  Burch, Christian              12 North Fort Myers          1:09.06        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke Class 3A
===============================================================================
       State:  1:02.35  1989        Tori DeSilva, St. Andrew's, Boca Raton     
    National:    59.20  2005        Jesica Hardy, Long Beach, Long Beach, CA   
               1:05.87  AA-A
               1:06.97  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Rorer, Tracy                   9 St. Petersburg            1:07.31        
  2  McSpadden, Jillian            11 Palm Harbor Univ          1:11.10        
  3  Ventsam, Mallory              12 Plant City                1:11.69        
  4  Lewkowicz, Emeri              10 Chaimberlain              1:11.85        
  5  Roka, Lyndsey                 10 Fort Myers                1:11.92        
  6  Schmidt, Kelsie                  Countryside               1:12.00        
  7  Babicz, Beth                  12 Sarasota                  1:12.30        
  8  Laban, Bailey                  9 Riverview                 1:12.55        
  9  Learned, Kelly                12 Fort Myers                1:12.72        
 10  Bronson, Macey                12 Wharton                   1:12.83        
 11  Grace, Kelly                     Countryside               1:13.40        
 12  Case, Veronica                10 Sickles                   1:13.85        
 13  Myers, Leigh                  10 East Lake                 1:14.17        
 14  Knoch, Ashley                 11 Riverview                 1:15.16        
 15  Palermo, Anna                  9 Plant City                1:15.50        
 16  Demshar, Sara-Ashley           9 Sarasota                  1:15.84        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke Class 3A
===============================================================================
       State:  54.72  2004        Bradley Ally, St Thomas Aq., Pensacola       
    National:  53.66  1998        Patrick Fowler, Seattle Prep, Seattle, WA    
               59.00  AA-A
             1:00.08  AA-C
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Kennedy, Robby                10 Fort Myers                1:02.88        
  2  Mertens, Andrew               12 Palm Harbor Univ          1:03.10        
  3  Patino, Diego                 10 Fort Myers                1:04.97        
  4  Stevens, Greg                 11 Wharton                   1:05.28        
  5  Shoemaker, Jason              12 Lakewood Ranch            1:05.76        
  6  Mertens, Christopher           9 Palm Harbor Univ          1:05.95        
  7  Allbritton, John              12 Palm Harbor Univ          1:06.44        
  8  Brown, Matthew                11 Palm Harbor Univ          1:06.68        
  9  Smith, Alex                   11 Sarasota                  1:07.13        
 10  Bennett, Ian                  10 East Lake                 1:07.25        
 11  Revels, Tyler                  9 Venice                    1:07.26        
 12  Shugart, William              11 Chaimberlain              1:07.68        
 13  Findley, Chris                   Sickles                   1:08.15        
 14  Everhart, Jonathan            10 Riverview                 1:09.51        
 15  Kintz, Jake                   JR East Bay                  1:11.93        
 16  Forshaw, Gregg                10 Bloomingdale              1:14.08        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  3:24.08  1996        Bolles                                     
                        A. Ellis, J. Cail, A. Whitney, & K. Berquist      
    National:  3:24.08  1996        Jacksonville Bolles                        
                        A. Ellis, J. Cail, A. Whitney, & K. Berquist      
               3:35.51  AA-A
               3:38.84  AA-C
     School
===============================================================================
  1  East Lake                                                  3:42.03        
  2  Sickles                                                    3:44.16        
  3  Riverview-Sarasota                                         3:46.43        
  4  Palm Harbor University                                     3:47.06        
  5  Fort Myers                                                 3:49.51        
  6  Countryside                                                3:54.94        
  7  George Jenkins                                             4:04.82        
  8  St. Petersburg                                             4:05.84        
  9  Bloomingdale                                               4:07.33        
 10  Mitchell                                                   4:10.44        
 11  Cape Coral                                                 4:11.37        
 12  Sarasota                                                   4:16.13        
 13  Wharton                                                    4:18.22        
 14  Lakeland                                                   4:24.69        
 15  Venice                                                     4:28.41        
 16  East Bay                                                   4:32.68        
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay Class 3A
===============================================================================
       State:  3:01.80  1999        Bolles                                     
                        M. Salerno, C. Kirkland, D. Alleyne & A. Lim      
    National:  3:01.80  1999        Jacksonville Bolles                        
                        M. Salerno, C. Kirkland, D. Alleyne & A. Lim      
               3:13.30  AA-A
               3:15.74  AA-C
     School
===============================================================================
  1  Palm Harbor University                                     3:21.17        
  2  Riverview-Sarasota                                         3:24.32        
  3  Fort Myers                                                 3:24.42        
  4  Countryside                                                3:25.11        
  5  Sickles                                                    3:26.05        
  6  East Lake                                                  3:30.83        
  7  St. Petersburg                                             3:42.74        
  8  Lakeland                                                   3:48.43        
  9  Sarasota                                                   3:49.69        
 10  Bloomingdale                                               3:49.93        
 11  Lakewood Ranch                                             3:51.67        
 12  Wharton                                                    3:58.13        
 13  Mitchell                                                   3:58.16        
 14  Mariner                                                    4:09.64        
 15  Riverview                                                  4:18.85        
 16  Chaimberlain                                               4:20.39