Hall of Fame Aquatic Complex - Site License 
               2002-FHSAA -Class 2A-Florida Finals                
           Hall of Fame Aquatic Complex-Fort Lauderdale           
 
 Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
==================================================================
     National: N 53.66  1998      Patrick Fowler, Seattle Prep, Seattle, WA
        State: S 55.56  1988      Daniel Watters, Washington, Pensacola
    Name                 Year School            Prelims     Finals 
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Mrazek, Billy          12 Leon                58.04      56.55 
                 26.50        56.55 (30.05)
  2 De Cicco, Kyle         12 FTMY              1:00.17      59.78 
                 28.10        59.78 (31.68)
  3 Varanda, Brenno        10 Northeast           59.81    1:01.02 
                 28.43      1:01.02 (32.59)
  4 Vega, Adam             11 Leon              1:00.81    1:01.18 
                 28.32      1:01.18 (32.86)
  5 Holtz, Michael         12 BCOL              1:01.75    1:01.37 
                 28.80      1:01.37 (32.57)
  6 Coward, Bryan          12 CHAR              1:01.39    1:01.42 
                 28.66      1:01.42 (32.76)
  7 Gleasen, Nick          11 CYLK              1:01.15    1:02.26 
                 29.14      1:02.26 (33.12)
 -- Barry, Matt            11 SPRG              1:02.07         DQ 
                 28.86      1:01.92 (33.06)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Wetmore, Jason         12 Merritt Island    1:03.55    1:02.81 
                 29.64      1:02.81 (33.17)
 10 Seidel, Steven         12 Astronaut         1:02.31    1:03.23 
                 29.68      1:03.23 (33.55)
 11 Hoskins, Robby         12 Countryside       1:03.84    1:03.52 
                 29.52      1:03.52 (34.00)
 12 Sprehe, Max            11 CHAR              1:02.11    1:03.55 
                 29.65      1:03.55 (33.90)
 13 Draper, Kyle           12 Lake Region       1:03.39    1:03.63 
                 29.64      1:03.63 (33.99)
 14 Gasco, Arnaldo         12 LEES              1:03.46    1:03.68 
                 30.05      1:03.68 (33.63)
 15 Krall, J.C.            11 New Smyrna Beach  1:02.24    1:03.93 
                 29.75      1:03.93 (34.18)
 16 Hamshar, Justin        11 BELV              1:04.11    1:04.07 
                 29.89      1:04.07 (34.18)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Rojas, Daniel           9 Saint Thomas      1:04.19            
 18 Smith, Stewart A       12 ENGL              1:04.98            
 19 Pichardo, Raymond      10 South Broward     1:05.54            
 20 Tardiff, Daniel         9 Saint Thomas      1:05.55            
 21 Garand, Aaron          11 Astronaut         1:05.64            
 22 Phipps, Kyle           12 Nova              1:05.69            
 23 Jones, Everett         12 Lakewood          1:06.49            
 24 Bialkoski, Craig       10 Hudson            1:06.75            
 25 Smith, Chris           11 Sickles           1:06.92            
 26 Hilgenberg, Craig      11 Land O' Lakes     1:06.98            
 27 Morgan, Yannick        12 King-TPA          1:07.16            
 28 Spock, Todd            FR Niceville         1:07.35            
 29 McGowan, Matthew       12 BKEN              1:07.36            
 30 Raffaele, John         10 Lakewood          1:07.38            
 31 Donovan, David         10 Countryside       1:07.77            
 32 Gray, Austin           FR Fort Walton Bch.  1:07.81            
 33 Egan, John             12 East Lake         1:08.49            
 34 Idziak, Blake          12 FORE              1:08.69            
 35 Jordan, James          10 Bartow            1:08.71            
 36 Osterhout, Charlie     10 CITR              1:09.00            
 37 Kanzaki, Nathan        SR Choctawhatchee    1:09.72            
 38 Dunn, Jonathan         10 Clay              1:09.89            
 39 Wichman, Kai           11 Armwood           1:10.15            
 40 Elekes, Andrew         12 BKEN              1:11.85            
 
              Men - Team Rankings - Through Event 22              
 
 1. Saint Thomas Aquinas          272  2. Charlotte( Punta Gorda)       161
 3. Leon High School              129  4. Astronaut (Titusville)        116
 5. Gainesville High School       107  6. Lake Region (Eagle Lake)       94
 7. Rickards High School           84  7. Satellite (Satellite Beach     84
 9. Northeast (St. Petersburg)     83 10. Bishop Kenny High School       81
11. Pensacola                      69 12. FOREST (OCALA)                 63
12. BELLEVIEW                      63 14. Plant (Tampa)                  48
15. Sebastian River (Sebastian     46 16. Cypress Lake (Ft. Meyers)      43
17. Merritt Island                 40 18. Niceville                      31
19. Countryside (Clearwater)       27 20. LEESBURG                       26
20. Largo                          26 22. Hudson                         25
23. Fort Myers                     23 23. EAST RIDGE (CLERMONT)          23
25. Tampa Bay Tech                 21 25. Barron Collier ( Naples)       21
27. Fort Lauderdale                20 28. East Lake (Tarpon Springs)     19
29. Osceola (Seminole)             17 30. Palm Bay (Melbourne)           15
31. Stanton Prep High School       13 31. Armwood (Seffner)              13
33. Lakewood (St. Petersburg)      12 34. Washington (Pensacola)         11
35. Sickles (Tampa)                10 36. First Coast High School         7
36. Eastside High School            7 38. Forrest High School             6
38. Choctawhatchee (Fort Walto      6 40. Lake Wales                      5
41. Pace                            4 42. Pine Forest (Pensacola)         3
43. Port Charlotte                  2 43. Dixie Hollins (St. Petersb      2
43. New Smyrna Beach                2 46. Paxon High School               1
46. Atlantic (Delray Beach)         1