Hall of Fame Aquatic Complex - Site License 
               2002-FHSAA -Class 2A-Florida Finals                
           Hall of Fame Aquatic Complex-Fort Lauderdale           
 
 Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
==================================================================
     National: N 46.82  1999      Alex Lim, Jacksonville Bolles, Orlando, FL
        State: S 46.82  1999      Alex Lim, Bolles, Bolles
    Name                 Year School            Prelims     Finals 
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Mulligan, Patrick      12 Astronaut           52.74      51.88 
                 25.35        51.88 (26.53)
  2 Herrington, Bryce      12 Lake Region         54.03      52.58 
                 25.67        52.58 (26.91)
  3 Cain, Zach             11 CHAR                53.57      53.05 
                 25.78        53.05 (27.27)
  4 Kramer, Matt           JR Niceville           53.95      54.21 
                 26.19        54.21 (28.02)
  5 Meringolo, Cole        11 Saint Thomas        54.56      55.16 
                 26.75        55.16 (28.41)
  6 Teeven, Casey          12 Saint Thomas        56.10      55.28 
                 26.59        55.28 (28.69)
  7 Dunaway, Seth          11 Rickards            54.48      55.37 
                 27.05        55.37 (28.32)
  8 Roche, Mark               Washington-PCOLA    56.30      56.20 
                 27.08        56.20 (29.12)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Coan, Kyle              9 Saint Thomas        57.91      55.10 
                 26.28        55.10 (28.82)
 10 Wells, Skipper         11 ERDG                57.16      55.84 
                 27.02        55.84 (28.82)
 11 Smith, Chester            Choctawhatchee      57.39      56.97 
                 27.75        56.97 (29.22)
 12 Dmytrenko, Mike           Pensacola           58.12      57.22 
                 27.62        57.22 (29.60)
 13 Pearson, Scott            Pace                58.11      57.66 
                 27.84        57.66 (29.82)
 14 Marchenia, Brad        11 East Lake           58.07      58.66 
                 28.55        58.66 (30.11)
 15 Judin, Mike            10 Saint Thomas        58.21      58.68 
                 27.93        58.68 (30.75)
 16 Reichle, Chris         11 CHAR                57.79      59.44 
                 28.36        59.44 (31.08)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Smith, Cory            10 Eastside            58.50            
 18 Brown, Trent           JR Niceville           58.85            
 19 Smith, Bradley         10 SAUG                59.41            
 20 Phelps, Kevin          11 ERDG                59.48            
 21 Sandler, Jason         10 Nova                59.56            
 22 Taylor, Anders         12 Gainesville         59.97            
 23 John, Chris            12 Northeast         1:00.33            
 23 Miller, Nick           12 Eau Gallie        1:00.33            
 25 Nick, Andrew           12 Gainesville       1:00.46            
 26 Taylor, Derrick         9 FORE              1:00.57            
 27 Mansfield, Michael     11 Ridgewood         1:01.16            
 28 Kosis, Justin          11 F Pierce Central  1:02.18            
 29 Topps, Patrick         10 Lake Howell       1:02.22            
 30 Casiano, Eddie         11 CCOR              1:02.64            
 31 Lang, John              9 BKEN              1:02.87            
 32 Rojos, Camilo          12 CCOR              1:03.16            
 33 Kelly, Chris           11 East Lake         1:03.21            
 34 Brennan, Matt          10 CYLK              1:03.33            
 35 Angel, Bobby           12 Northeast         1:04.32            
 36 Lander, Steve          12 George Jenkins    1:04.55            
 37 Sadler, John           10 Northeast         1:04.73            
 38 Hill, Stewart          10 STAN              1:05.36            
 39 Welty, Johnathan       11 Armwood           1:09.69            
 -- Landt, Freddy          12 FORE                   NS            
 
              Men - Team Rankings - Through Event 20              
 
 1. Saint Thomas Aquinas          272  2. Charlotte( Punta Gorda)       143
 3. Astronaut (Titusville)        109  4. Gainesville High School       107
 5. Leon High School               94  6. Lake Region (Eagle Lake)       90
 7. Satellite (Satellite Beach     84  7. Rickards High School           84
 9. Bishop Kenny High School       81 10. Pensacola                      69
11. Northeast (St. Petersburg)     67 12. FOREST (OCALA)                 63
13. BELLEVIEW                      62 14. Plant (Tampa)                  48
15. Sebastian River (Sebastian     46 16. Merritt Island                 31
16. Cypress Lake (Ft. Meyers)      31 16. Niceville                      31
19. Largo                          26 20. Hudson                         25
21. LEESBURG                       23 21. EAST RIDGE (CLERMONT)          23
23. Countryside (Clearwater)       21 23. Tampa Bay Tech                 21
25. Fort Lauderdale                20 26. East Lake (Tarpon Springs)     19
27. Osceola (Seminole)             17 28. Palm Bay (Melbourne)           15
29. Armwood (Seffner)              13 29. Stanton Prep High School       13
31. Lakewood (St. Petersburg)      12 32. Washington (Pensacola)         11
33. Sickles (Tampa)                10 34. Eastside High School            7
34. Barron Collier ( Naples)        7 34. First Coast High School         7
37. Fort Myers                      6 37. Forrest High School             6
37. Choctawhatchee (Fort Walto      6 40. Lake Wales                      5
41. Pace                            4 42. Pine Forest (Pensacola)         3
43. Dixie Hollins (St. Petersb      2 43. Port Charlotte                  2
45. Paxon High School               1 45. Atlantic (Delray Beach)         1