Hall of Fame Aquatic Complex - Site License 
               2002-FHSAA -Class 2A-Florida Finals                
           Hall of Fame Aquatic Complex-Fort Lauderdale           
 
 Event 6  Boys 200 Yard IM
==================================================================
     National: N 1:46.90  1994      Jason Lancaster, Carmel, Indianapoli, IN
        State: S 1:47.13  1996      Alex Lopez, Bolles, Jacksonville
    Name                 Year School            Prelims     Finals 
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Ally, Bradley          10 Saint Thomas      1:57.87    1:49.37 
                 23.26        51.53 (28.27)
        1:22.63 (31.10)     1:49.37 (26.74)
  2 Mrazek, Billy          12 Leon              1:56.09    1:50.77 
                 24.76        54.25 (29.49)
        1:23.67 (29.42)     1:50.77 (27.10)
  3 Cain, Zach             11 CHAR              1:57.91    1:57.55 
                 26.15        55.42 (29.27)
        1:30.23 (34.81)     1:57.55 (27.32)
  4 Varanda, Brenno        10 Northeast         1:58.56    1:57.85 
                 25.63        57.03 (31.40)
        1:30.35 (33.32)     1:57.85 (27.50)
  5 Thula, Luis            11 Saint Thomas      1:59.77    1:59.62 
                 25.47        56.74 (31.27)
        1:31.61 (34.87)     1:59.62 (28.01)
  6 Long, John              9 BKEN              2:00.40    2:01.50 
                 26.24        57.43 (31.19)
        1:34.37 (36.94)     2:01.50 (27.13)
  7 Hroma, Joe             12 Hudson            2:00.53    2:01.51 
                 25.56        56.39 (30.83)
        1:31.14 (34.75)     2:01.51 (30.37)
  8 Kodesch, Andrew        12 Astronaut         2:01.09    2:01.63 
                 25.54        57.12 (31.58)
        1:32.80 (35.68)     2:01.63 (28.83)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Coward, Bryan          12 CHAR              2:01.09    1:59.42 
                 25.86        58.57 (32.71)
        1:30.47 (31.90)     1:59.42 (28.95)
 10 Meringolo, Cole        11 Saint Thomas      2:01.44    1:59.52 
                 25.67        54.34 (28.67)
        1:32.04 (37.70)     1:59.52 (27.48)
 11 De Cicco, Kyle         12 FTMY              2:01.42    2:01.18 
                 27.05        59.85 (32.80)
        1:32.01 (32.16)     2:01.18 (29.17)
 12 Maguire, Dan           11 Plant             2:01.23    2:02.32 
                 26.61        57.27 (30.66)
        1:34.48 (37.21)     2:02.32 (27.84)
 13 Vega, Adam             11 Leon              2:01.99    2:03.46 
                 26.67        59.81 (33.14)
        1:33.63 (33.82)     2:03.46 (29.83)
 14 Holtz, Michael         12 BCOL              2:03.13    2:03.72 
                 26.47        59.58 (33.11)
        1:33.57 (33.99)     2:03.72 (30.15)
 15 Idziak, Blake          12 FORE              2:02.49    2:05.19 
                 27.31      1:00.99 (33.68)
        1:37.23 (36.24)     2:05.19 (27.96)
 16 Konrad, Bryan          12 Eastside          2:04.63    2:05.34 
                 27.58      1:00.22 (32.64)
        1:37.44 (37.22)     2:05.34 (27.90)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Foos, Kevin            11 BELV              2:04.77            
 18 Hays, Scott            12 Astronaut         2:05.20            
 19 Wetmore, Jason         12 Merritt Island    2:05.21            
 20 O'Linger, Chris         9 Tampa Bay Tech    2:05.41            
 21 Vanwalker, Nathan      12 Armwood           2:06.42            
 22 Libnoch, John          12 Sickles           2:06.46            
 23 Gleasen, Nick          11 CYLK              2:06.70            
 24 Krall, J.C.            11 New Smyrna Beach  2:07.17            
 25 Marchenia, Brad        11 East Lake         2:07.42            
 26 Sprehe, Max            11 CHAR              2:07.47            
 27 Gasco, Arnaldo         12 LEES              2:07.85            
 28 Myers, Kyle            11 Lake Region       2:08.45            
 29 Garand, Aaron          11 Astronaut         2:08.51            
 30 Spock, Todd            FR Niceville         2:08.72            
 31 Roche, Mark               Washington-PCOLA  2:10.02            
 32 Smith, Chris           11 Sickles           2:10.63            
 33 Egan, John             12 East Lake         2:11.73            
 34 Judin, Mike            10 Saint Thomas      2:11.86            
 35 Rinus, Chris           10 ERDG              2:13.06            
 36 Harrington, John       10 Countryside       2:14.61            
 37 Attaway, Ronald        10 FORR              2:17.09            
 38 Smith, Stewart A       12 ENGL              2:19.26            
 39 Betz, Scott             9 Lake Gibson       2:19.64            
 -- Dmytrenko, Mike           Pensacola              DQ            
 
              Men - Team Rankings - Through Event 6               
 
 1. Saint Thomas Aquinas           98  2. Leon High School               75
 3. Charlotte( Punta Gorda)        61  4. Lake Region (Eagle Lake)       46
 5. Astronaut (Titusville)         39  6. BELLEVIEW                      31
 7. Northeast (St. Petersburg)     27  8. Pensacola                      24
 9. Plant (Tampa)                  23 10. Rickards High School           21
11. Satellite (Satellite Beach     20 12. FOREST (OCALA)                 18
13. Merritt Island                 17 14. Sebastian River (Sebastian     15
15. Largo                          14 16. Bishop Kenny High School       13
17. Hudson                         12 18. Countryside (Clearwater)       10
19. Stanton Prep High School        9 20. Fort Myers                      6
21. Eastside High School            5 22. East Lake (Tarpon Springs)      4
23. Lake Wales                      3 23. Barron Collier ( Naples)        3
25. LEESBURG                        2 25. Port Charlotte                  2