2000 FHSAA Florida Swimming & Diving Finals
Class A Prelim Results

 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL  ''                     1:50.57    1:48.97  
     1) MCDAVITT, LINDSAY 12            2) BOVEE, BRIELLE 12              
     3) TAYLOR, BROOKE 12               4) STAHLEY, DESIREE 10            
       28.25    58.67  1:24.99  1:48.97                                    
  2 TRINITY PREP HS  ''                               1:53.04    1:51.24  
     1) GORDON, KATIE 11                2) CHEN, PERNG 12                 
     3) BEAR, DENISE 10                 4) MARSHALL, KALEY 12             
       27.48    58.86  1:25.51  1:51.24                                    
  3 GULLIVER  ''                                      1:54.26    1:52.56  
     1) KRUTULIS, BRITTANY              2) NORWEB, JENNIFER               
     3) ANDREWS, RAIN                   4) SWINDLE, CHRISTINA             
       29.77  1:02.64  1:30.06  1:52.56                                    
  4 BOLLES  ''                                        1:51.68    1:53.61  
     1) SKAGGS, KATE                    2) MARQUEZ, MELISSA               
     3) WRENSHALL, KATE                 4) WOLPE, CATHERINE               
       29.20  1:01.70  1:28.61  1:53.61                                    
  5 CARDINAL GIBBONS  ''                              1:54.30    1:54.00  
     1) BARBER, PAMELA                  2) PUTNAM, TARA A                 
     3) CAIN, KARESE A                  4) GLASSOVER, TARA                
       30.19  1:01.49  1:28.63  1:54.00                                    
  6 SAINT ANDREW'S  ''                                1:56.45    1:57.49  
     1) WEXELBAUM, SARAH 10             2) MAULTASCH, LARA 10             
     3) ASCOLI, SUZI 12                 4) LEWIS, BRITT 11                
       29.83  1:03.10  1:32.11  1:57.49                                    
  7 EPISCOPAL  ''                                     1:59.72    1:57.79  
     1) VAUGHN, TORI                    2) MARTEL, SUZANNE                
     3) RIESTERER, KELLY                4) JOLLES, SALLY                  
       31.90  1:03.66  1:32.34  1:57.79                                    
  8 CARDINAL NEWMAN  ''                               1:57.37    1:57.85  
     1) NUGENT, ASHLEY 12               2) NUGENT, BRITTANY 10            
     3) MCGARRY, JAHNEL 10              4) BRANDON, KATE 12               
       28.40  1:01.52  1:31.29  1:57.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 PINE CREST  ''                                    1:55.49    1:58.06  
     1) PIKE, NATALIE                   2) FERGUSON, ANNIE                
     3) DEL ALAMO, ANA                  4) ROONEY, JACKIE                 
       27.73  1:02.74  1:32.34  1:58.06                                    
 10 UNIVERSITY SCHOOL  ''                             1:56.63    1:58.17  
     1) BARDOWELL, MELISSA              2) SHER, SYDNEY                   
     3) BARDOWELL, ALLISON              4) MILLER, JESSICA                
       30.16  1:02.76  1:30.99  1:58.17                                    
 11 WESTMINSTER CHRISTIAN  ''                         2:00.62    1:58.35  
     1) HYMA, ANDREA                    2) AMEDIA, MICHAL                 
     3) CHAMBERLAIN, HEATHER            4) SWINDLE, CLAIRE                
       29.41  1:01.89  1:31.07  1:58.35                                    
 12 MACLAY SCHOOL  ''                                 2:00.27    1:58.60  
     1) HEIDEMAN, CHRISTEN              2) CHUMBLER, HAILEY               
     3) TILTON, ADRIENNE                4) HALL, AMANDA                   
       30.17  1:03.01  1:31.46  1:58.60                                    
 13 RANSOM EVERGLADES  ''                             1:58.52    1:58.71  
     1) CHAMU, LENAYA                   2) STANTON, JESSICA               
     3) ALONSO, MORGAN                  4) RUDY, DANIELLE                 
       27.87    59.77  1:31.72  1:58.71                                    
 14 LAKELAND CHRISTIAN  ''                            2:05.11    2:00.47  
     1) FROST, MEGAN                    2) KOLAKOWSKI, LAUREN             
     3) NORTON, KRISTIN                 4) FROST, BRITTANY                
       33.15  1:05.67  1:34.51  2:00.47                                    
 15 POPE JOHN PAUL  ''                                2:00.76    2:01.12  
     1) GODDEN, MOLLY 9                 2) DREKER, KARLY 9                
     3) PAVLICK, CHRISTA 10             4) TENEYCK, ALYSSA 9              
       32.35  1:05.16  1:34.14  2:01.12                                    
 16 COCOA BEACH J/S/HS  ''                            2:02.25    2:01.57  
     1) MACK, MCKENZIE                  2) HALL, ELIZABETH                
     3) GANNON, BILLIE                  4) CABLE, CASEY                   
       30.30  1:06.11  1:35.44  2:01.57                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 LINCOLN PARK ACADEMY  ''                          2:00.70    2:02.11  
     1) KRAM, KRISTEN 12                2) CARPENTER, BRANDI 11           
     3) TOMLINSON, SAMANTHA             4) NORRIS, EMILY 7                
       29.98  1:05.77  1:35.30  2:02.11                                    
 18 WESTMINSTER ACADEMY  ''                           2:02.68    2:02.50  
     1) NEDERLANDEN, BRIANNA            2) RICHARDS, KERI                 
     3) BARNES, ELIZABETH               4) MCLEGGAN, DOMINIQUE            
       31.87  1:06.79  1:36.34  2:02.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 BISHOP VEROT  ''                                  2:03.61    2:03.16  
     1) GAMEZ, JUSTINE 9                2) QUINN, MAUREEN 10              
     3) MINOR, KELLY 9                  4) KERFOOT, EMILY 11              
       31.27  1:03.88  1:35.78  2:03.16                                    
 20 ST. PETERSBURG CATHOLIC  ''                       2:04.71    2:03.19  
     1) CLEMENS, KARA 11                2) LOPEZ, KATHERINE 11            
     3) AGUAS, VICTORIA 12              4) LAVENTURE, AMY 10              
       31.53  1:04.51  1:34.20  2:03.19                                    
 21 CRESCENT CITY  ''                                 2:01.89    2:03.28  
     1) CODD, SAVANNAH                  2) CAMPBELL, TABITHA              
     3) DEAL, JACKIE                    4) MILES-ENGLISH, SARA            
       32.02  1:05.61  1:35.11  2:03.28                                    
 22 ACADEMY OF THE HOLY NAME  ''                      2:02.68    2:03.75  
     1) SCICCHITANO, ERICA 10           2) VON THRON, AMANDA 8            
     3) TARR, STEPHANIE 10              4) ZWOLAK, KRISTIN 10             
       33.07  1:08.40  1:37.83  2:03.75                                    
 23 EUSTIS (EUSTIS)  ''                               2:03.55    2:04.07  
     1) HAYDU, ASHLEIGH                 2) BIRD, KRISTAN                  
     3) DOUGLAS, MINDI                  4) BALLARD, ABBEY                 
       30.65  1:07.18  1:36.28  2:04.07                                    
 24 CHILES HIGH SCHOOL  ''                            2:04.66    2:04.89  
     1) MOORE, ALLISON                  2) MOORE, ASHLEY                  
     3) BARRACO, STEPHANIE              4) MURRELL, CATHY                 
       32.04  1:07.36  1:37.74  2:04.89                                    
 25 SEMINOLE PRESBYTERIAN  ''                         2:04.89    2:05.22  
     1) TOENES, LAURA 10                2) HAWKINS, LINDSAY 10            
     3) QUINTRALL, KRISTEN 11           4) BIRD, REBECCA 9                
       30.67  1:07.00  1:38.82  2:05.22                                    
 26 BARTRAM TRAIL  ''                                 2:04.11    2:05.26  
     1) HIGGINS, CASEY                  2) FARRIN, KELLEY                 
     3) RIELA, CHELSEA                  4) HORN, STEPHANIE                
       31.64  1:05.14  1:37.06  2:05.26                                    
 27 MARATHON HIGH SCHOOL  ''                          2:03.43    2:05.31  
     1) FERBER, MICHELLE                2) O'NEIL, CARA                   
     3) SCACCIA, JUSTINE                4) MILLER, MHYRIA                 
       33.44  1:07.40  1:37.99  2:05.31                                    
 28 BENJAMIN SCHOOL  ''                               2:02.58    2:05.51  
     1) EDWARDS, MONICA                 2) MORGAN, SOPHIE 7               
     3) COWIE, SARA 9                   4) MCROBERTS, KYLENE 11           
       32.45  1:09.25  1:39.12  2:05.51                                    
 29 FLORIDA HIGH SCHOOL  ''                           2:04.94    2:05.67  
     1) SHIELDS, JEN                    2) CORTINAS, ANNA                 
     3) BLUMSACK, MICHELLE              4) KAIL, JAIMIE                   
       30.34  1:09.56  1:37.77  2:05.67                                    
 30 TAMPA PREP  ''                                    2:05.33    2:07.81  
     1) SIMMONS, RAANA 9                2) COCKEY, RACHAEL 10             
     3) REYNOLDS, KARI 11               4) WIAND, ANNA 12                 
       31.65  1:09.15  1:39.27  2:07.81                                    
 31 ARNOLD HIGH SCHOOL  ''                            2:03.77    2:08.05  
     1) HALSELL, SHANNA                 2) PIPPINS, EMILY                 
     3) BONHAM, CAROL                   4) SEGDA, TIERNEY                 
       29.53  1:07.70  1:39.38  2:08.05                                    
 32 LEMON BAY  ''                                     2:09.54    2:08.34  
     1) CASE, DANIELLE 10               2) LANGTHORNE, HEATHER 12         
     3) OSTRANDER, SARAH 11             4) HOLT, CRYSTAL 12               
       34.66  1:11.23  1:41.33  2:08.34                                    
 33 LAKE PLACID  ''                                   2:12.74    2:08.53  
     1) HOY, AMANDA                     2) FORD, TONI                     
     3) DUPPENTHALER, KERI              4) ELLIOTT, KATIE                 
       32.89  1:10.67  1:41.52  2:08.53                                    
 34 CRYSTAL RIVER (CRYSTAL RIVER)  ''                 2:05.29    2:09.27  
     1) WOOD, LINDSAY                   2) BOOSE, CHEROKEE                
     3) CARNAHAN, RACHEL                4) GARRICK, LIZ                   
       32.52  1:08.88  1:41.31  2:09.27                                    
 35 AMERICAN HERITAGE  ''                             2:04.31    2:10.04  
     1) WYLLIE, LAURA                   2) BORRAS, HEATHER                
     3) MARCUS, GOLDA                   4) BOUTHILLIER, ISABELLE          
       32.05  1:12.06  1:40.02  2:10.04                                    
 36 COMMUNITY SCHOOL OF NAPLES  ''                    2:10.77    2:10.31  
     1) CONTENTO, CHRISTINA 8           2) PADLY, STEPHANIE               
     3) FELDON, MEGAN                   4) SMITH, LAUREN                  
       29.50  1:07.07  1:41.62  2:10.31                                    
 37 CLEARWATER CENTRAL CATHOLIC  ''                   2:04.62    2:11.24  
     1) CROMAN, LAUREN 12               2) D'AMATO, JACKIE 12             
     3) MAENTZ, SARAH 12                4) SHERO, MADELEINE 12            
       33.40  1:11.83  1:42.79  2:11.24                                    
 38 WESLEY CHAPEL (WESLEY CHAPEL)  ''                 2:12.64    2:14.35  
     1) WALKER, LINDSEY                 2) RICHTER, WHITNEY               
     3) GILLESPIE, SHANNON              4) YANCHUNIS, AUTUMN              
       36.31  1:13.49  1:47.12  2:14.35                                    
 39 SANTA FE CATHOLIC  ''                             2:13.91    2:23.24  
     1) JONES, KRISTEN                  2) NAGY, NICKI                    
     3) WOLFE, KATYBETH                 4) FESCHAK, ASHLEY                
       36.35  1:16.62  1:51.16  2:23.24                                    
 -- TAMPA CATHOLIC  ''                                2:04.99         DQ  
     1) CORNACK, ERIN 11                2) PINEDA, STEPHANIE 12           
     3) LYNCH, MEREDITH 10              4) STRICKLAND, KARA 12            
       31.61  1:08.24  1:38.08                                             


Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay =============================================================================== School Seed Prelims =============================================================================== 1 CARDINAL GIBBONS '' 1:37.67 1:39.52 1) SILVA, REGES S 2) MARTINS, LEONARDO H 3) BANHOS, PABLO A 4) LIMA, THIAGO L 25.45 52.86 1:17.19 1:39.52 2 PINE CREST '' 1:37.13 1:41.28 1) GREENER, ANDREW 2) JORDAN, TI 3) CONNER, DAN 4) KOURY, JOHN 24.33 52.77 1:19.02 1:41.28 3 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL '' 1:44.96 1:41.44 1) TAYLOR, AUSTIN 10 2) PATEL, SHASHIN 12 3) MCGINN, SEAN 11 4) BRICKER, MATT 12 25.98 53.94 1:18.26 1:41.44 4 BOLLES '' 1:41.15 1:41.46 1) CAVIN-ROOT, ANDREW 2) WANDERLEY, GABRIEL 3) SCHIMMEL, SCOTT 4) JONES, TIM 26.52 54.42 1:19.20 1:41.46 5 JESUIT '' 1:42.84 1:42.53 1) WIEBECK, KRIS 12 2) LYNCH, ADAM 12 3) PEREZ, BRAD 12 4) SHERIDAN, BEN 10 24.49 54.59 1:20.19 1:42.53 6 WESTMINSTER ACADEMY '' 1:43.16 1:42.64 1) PETERSON, DANIEL 2) SOLLEY, MIKE 3) DOLAN, MATT 4) LILLY, NICOLAS 25.44 54.00 1:19.94 1:42.64 7 LINCOLN PARK ACADEMY '' 1:42.97 1:43.61 1) MURPHY, KYLE 12 2) MOCK, JORDAN 9 3) ELY, ANDREW 12 4) BALCER, BEN 10 26.62 57.65 1:21.28 1:43.61 8 EPISCOPAL '' 1:46.37 1:43.67 1) MATTOX, MATT 2) ARCE, TEREK 3) FOX, MATT 4) HOURIHAN, JOHN 25.16 54.50 1:20.12 1:43.67 ------------------------------------------------------------------------- 9 BERKELEY PREP '' 1:43.97 1:44.23 1) KRAMER, JOSH 11 2) REYNOLDS, WILL 10 3) HART, MATT 11 4) HELVENSTON, ANDY 9 26.36 55.69 1:21.20 1:44.23 10 MACLAY SCHOOL '' 1:49.62 1:45.27 1) MARSHALL, AARON 2) WILSON, JUSTIN 3) PIPKIN, WILL 4) ENGLEBRECHT, JOHN 27.16 56.88 1:21.27 1:45.27 11 SAINT ANDREW'S '' 1:43.08 1:45.45 1) ZANN, GEOF 10 2) KNAPIK, BEN 11 3) DOECK, ANDREW 10 4) DAMIANOS, JAY 11 27.61 58.07 1:22.66 1:45.45 12 FATHER LOPEZ HS '' 1:47.55 1:45.75 1) BELL, RICKY 2) DEERY, KYLE 3) ECKERT, JAY 4) GRAMS, BILLY 28.50 56.95 1:22.69 1:45.75 13 GULLIVER '' 1:48.63 1:47.31 1) PRENTICE, ROBERT 2) LEI, GARY 3) SMITH, CHRIS 4) SMIDDY, ROBERT 27.90 59.93 1:24.55 1:47.31 14 TAMPA CATHOLIC '' 1:49.00 1:47.45 1) STURM, MIKE 12 2) BERRYMAN, CHRISTOPHER 11 3) ROGERS, MIKE 12 4) REYES, RYAN 10 27.98 59.19 1:24.23 1:47.45 15 BELEN JESUIT PREP '' 1:48.29 1:48.28 1) BASNUEVO, JAVIER 2) MOREJON, JAVIER 3) GARCIA, ROBERT 4) VIVO, JEFFREY 28.14 59.56 1:25.55 1:48.28 16 TRINITY PREP HS '' 1:48.00 1:48.38 1) ARCKEY, ERIC 9 2) SEGAL, JOE 11 3) CHEN, HUNG 9 4) MICHELSON, DAVID 9 28.45 57.16 1:23.73 1:48.38 ------------------------------------------------------------------------- 17 BISHOP MOORE HS '' 1:50.37 1:49.07 1) FLOOD, S 2) VILLAREAL, J 3) MUSCATO, B 4) ANGLIN, C 27.34 59.92 1:25.22 1:49.07 18 SHORECREST PREP '' 1:49.32 1:49.25 1) MOODY, ADAM 8 2) HAMILTON, CHRIS 12 3) GRAY, BO 12 4) ABELMAN, AARON 12 27.51 1:00.39 1:25.43 1:49.25 ------------------------------------------------------------------------- 19 MAST ACADEMY '' 1:50.61 1:49.45 1) ORMES, JONATHAN 2) ESCOBEDO, ROBIN 3) CHEN, LAURENCE 4) BLAIR, ROBERT 29.35 58.76 1:25.37 1:49.45 20 ST. PETERSBURG CATHOLIC '' 1:49.31 1:49.68 1) VILARET, NICOLAS 9 2) LOWRY, STEVEN 11 3) GERDES, CHARLES 12 4) EICHLER, BRYAN 12 28.57 58.76 1:25.67 1:49.68 21 MENENDEZ '' 1:49.38 1:49.82 1) O'HARE, BRYAN 2) HANNON, BRYCE 3) O'HARE, JON 4) WATKINS, JEREMY 28.65 59.31 1:24.75 1:49.82 22 POPE JOHN PAUL '' 1:48.43 1:49.84 1) BRANDECKER, EDWARD 12 2) STEWART, KYLE 9 3) BILLING, ANDREW 4) KLEIN, THOMAS 12 28.69 59.21 1:25.24 1:49.84 23 COCOA BEACH J/S/HS '' 1:53.77 1:51.71 1) PFLEUGER, BRETT 2) FOGLER, WARREN 3) BARTOSZEK, JARROD 4) COLE, THOMAS 29.99 59.83 1:26.84 1:51.71 24 CITRUS (INVERNESS) '' 1:52.45 1:52.04 1) WILLIAMS, KYLE 2) BEVILLE, JIM 3) BAKER, JIM 4) CALLAHAN, ROD 26.76 57.85 1:26.58 1:52.04 25 BENJAMIN SCHOOL '' 1:53.63 1:53.13 1) BLAKE, SCOTT 8 2) WARREN, MAC 11 3) GERANMAYEH, CYRUS 11 4) GERANMAYEN, ALEX 29.73 58.96 1:25.81 1:53.13 26 ARCHBISHOP CURLEY '' 1:52.27 1:53.66 1) HULL, KEVIN 2) FERNANDEZ, MIGUEL 3) RICE, MICHAEL 4) ZARATE, JUAN 28.19 1:03.11 1:26.79 1:53.66 27 CRYSTAL RIVER (CRYSTAL RIVER) '' 1:51.60 1:53.75 1) PRESTON, ANDREW 2) PRESTON, ASH 3) LANIER, ANDY 4) MACKIE, DUNCAN 31.35 1:02.85 1:30.59 1:53.75 28 RANSOM EVERGLADES '' 1:54.90 1:54.30 1) TRUJILLO, DAVID 2) ANDREWS, GREG 3) ALONSO, CLAYTON 4) 28.94 59.62 1:29.17 1:54.30 29 NORTH BROWARD PREP '' 1:56.40 1:54.66 1) DAVIS, DANNY 2) REILLY, PHILLIP 3) ATKINSON, JAMES 4) POLIN, MAX 28.57 1:01.18 1:27.00 1:54.66 30 PASCO (DADE CITY) '' 1:58.47 1:54.95 1) COSCIA, ROSS 2) BALLARD, DUSTIN 3) CLARK, BRETT 4) EPPERSON, JASON 32.18 1:03.82 1:30.30 1:54.95 31 FLORIDA HIGH SCHOOL '' 1:57.73 1:55.95 1) COLLETTE, EDWIN 2) SHRESTHA, GARY 3) SHRESTHA, ERIC 4) LABIE, JON 31.86 1:04.14 1:31.62 1:55.95 32 LAKE PLACID '' 1:58.57 1:57.13 1) KEYSER, MIKHAEL 2) COOPER, JOSH 12 3) RIVERS, SID 4) HAMMONDS, DONNIE 31.07 1:03.73 1:31.33 1:57.13 33 GRANDVIEW PREP '' 1:56.12 1:58.13 1) EISENBERG, SETH 9 2) SHARP, QUINN 3) SWARTZ, SCOTT 11 4) HILL, GRAY 30.32 1:04.41 1:32.62 1:58.13 34 SARASOTA CHRISTIAN '' 1:59.40 1:58.42 1) HERSBERGER, BENJI 11 2) STOKES, CHRIS 10 3) HERSHBERGER, JORDAN 8 4) REESE, NICK 27.53 1:06.42 1:33.30 1:58.42 35 TAMPA PREP '' 1:50.41 2:05.19 1) FORD, JONATHAN 11 2) FISCHER, ALAN 11 3) MAYES, GREG 8 4) LETO, FRANK 12 32.47 1:07.19 1:39.39 2:05.19 36 SUWANNEE HIGH SCHOOL '' 2:04.31 2:05.44 1) FRALICK, CHAD 2) STOUT, JUSTIN 3) BRANCHE, BRIAN 4) PEPPER, JARROD 33.29 1:08.60 1:39.48 2:05.44 37 BISHOP VEROT '' 2:11.56 2:07.08 1) SHEDDEN, CLARK 10 2) MITCHELL, PETER 11 3) RAVENNA, JOE 9 4) FAUBION, ADDISON 9 32.56 1:08.34 1:37.56 2:07.08 38 CARDINAL MOONEY '' 2:15.99 2:12.24 1) FLOREZ, DEVIN 2) THOMAS, JACOB 12 3) STANFIELD, ROB 10 4) MILLIGAN, DAN 12 34.91 1:16.55 1:44.90 2:12.24 39 HARDEE '' 2:07.15 2:12.93 1) JOHNSON, JOSH 2) DRIVER, DALE 3) THOMPSON, BRAD 4) MAYER, JOHN 33.78 1:12.47 1:43.83 2:12.93 -- SEBRING '' 1:54.37 DQ 1) HOLMES, ROSS 2) DOHERTY, MIKE 3) REYES, ANDRES 4) TOMBLIN, JASON 29.19 1:02.56 1:31.80
Event 3 Girls 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 GILLIAM, SUSAN BOLL 1:53.62 1:51.45 26.55 55.02 1:23.76 1:51.45 2 PIKE, NATALIE PCRS 1:51.92 1:52.63 26.63 55.37 1:24.14 1:52.63 3 MOORE, TIFFANY BOLL 1:54.52 1:53.24 27.46 56.19 1:24.55 1:53.24 4 STAHLEY, DESIREE 10 LAKE HIGHLAND 1:55.30 1:53.45 26.20 55.15 1:24.20 1:53.45 5 CARR, STEPHANIE BOLL 1:55.52 1:53.51 27.26 56.22 1:25.23 1:53.51 6 MARCUS, GOLDA AHPL 1:53.46 1:54.40 27.00 56.00 1:25.18 1:54.40 7 MIARS, SARAH 11 TRIN 1:58.60 1:54.51 27.35 56.50 1:25.83 1:54.51 8 WALKER, KALEI PCRS 1:56.86 1:54.94 26.51 54.86 1:24.72 1:54.94 ------------------------------------------------------------------------- 9 RICE, AMANDA BOLL 1:56.12 1:55.21 27.58 55.99 1:25.37 1:55.21 10 BEAR, DENISE 10 TRIN 1:56.71 1:55.45 27.74 56.92 1:25.99 1:55.45 11 WEINBERG, LILLY 12 BERK 1:55.88 1:56.09 27.26 56.10 1:25.54 1:56.09 12 MOREAU, LAURIE 10 OSCS 1:58.51 1:57.15 26.68 56.33 1:27.10 1:57.15 13 BARRACO, STEPHANIE CHIL 1:59.94 1:58.01 27.94 57.66 1:27.82 1:58.01 14 SHINN, ANNIE 10 TRIN 2:00.53 1:58.20 28.22 58.12 1:28.55 1:58.20 15 MARGARITONDO, NICOLE 9 ADFA 1:54.47 1:58.67 27.83 57.98 1:28.54 1:58.67 16 HOSIER, KATIE SANTA FE CATH. 2:01.45 1:59.20 27.24 57.23 1:28.46 1:59.20 ------------------------------------------------------------------------- 17 JOLLES, SALLY EPIS 1:58.81 1:59.36 27.60 57.11 1:27.73 1:59.36 18 STEFAN, ALINA WACD 2:02.38 1:59.76 28.43 58.63 1:29.39 1:59.76 ------------------------------------------------------------------------- 19 CANNON, CAITLIN 10 LAKE HIGHLAND 2:01.63 1:59.78 27.63 56.93 1:27.79 1:59.78 20 SHINN, STEPHANIE 12 TRIN 2:01.36 2:00.11 27.87 57.83 1:28.84 2:00.11 21 SCOPPETUOLO, LEIGH ANN AHPL 2:00.07 2:01.00 27.91 57.96 1:29.27 2:01.00 22 WEXELBAUM, SARAH 10 STAD 1:59.78 2:01.63 27.06 56.64 1:28.50 2:01.63 23 CARBONELL, KRISTEN 11 STAD 2:05.15 2:03.00 29.04 59.41 1:30.91 2:03.00 24 YANCHUNIS, AUTUMN WESLEY CHAPEL 2:02.17 2:03.01 28.26 58.77 1:30.95 2:03.01 25 PITTS, NICOLE 11 OUT 2:03.65 2:03.19 28.29 59.24 1:31.51 2:03.19 26 YOUNG, JENN 12 STED 2:03.27 2:04.37 29.26 1:00.39 1:32.39 2:04.37 27 LLOYD, ALLISON C CGIB 2:03.86 2:04.63 28.95 1:00.20 1:32.11 2:04.63 28 BLUMSACK, MICHELLE FSU 2:06.27 2:04.78 28.85 1:01.32 1:33.44 2:04.78 29 BIRD, REBECCA 9 SMPR 2:02.68 2:05.14 29.19 1:01.17 1:33.27 2:05.14 30 LYNCH, MEREDITH 10 TCAT 2:02.64 2:05.72 29.13 1:00.70 1:33.44 2:05.72 31 GAFFNEY, LAUREN CITRUS 2:05.95 2:06.53 28.46 59.87 1:33.40 2:06.53 32 KERFOOT, EMILY 11 BVER 2:06.11 2:07.97 29.45 1:01.59 1:34.71 2:07.97 33 ESCALONA, ELENA GULL 2:10.36 2:10.34 29.31 1:02.25 1:36.32 2:10.34 34 ALONSO, MORGAN RAN 2:09.05 2:11.20 29.81 1:03.60 1:38.78 2:11.20 35 JORDI, CAROLINE RAN 2:08.99 2:11.46 30.42 1:03.59 1:38.22 2:11.46 36 DUPPENTHALER, KERI LAKE PLACID 2:18.70 2:15.33 29.62 1:03.29 1:39.14 2:15.33 37 DOUGLAS, MINDI EUSTIS 2:10.60 2:15.75 30.38 1:03.99 1:39.53 2:15.75 38 MOYE, EVA MACL 2:14.15 2:18.10 31.09 1:06.48 1:42.89 2:18.10 39 ANDERSON, AMANDA 9 LBAY 2:18.25 2:20.94 31.13 1:06.19 1:43.11 2:20.94 40 KAUPER, KATIE ALL SAINTS 2:23.15 2:25.24 32.38 1:09.05 1:47.86 2:25.24
Event 4 Boys 200 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 KIRKLAND, CLAY BOLL 1:44.74 1:40.42 25.19 51.57 1:15.71 1:40.42 2 RIBEIRO, ALAN E CGIB 1:41.81 1:40.97 24.21 49.81 1:15.17 1:40.97 3 ALLEYNE, DAMIEN BOLL 1:44.70 1:41.84 24.84 50.68 1:16.03 1:41.84 4 WIEBECK, KRIS 12 JESU 1:42.62 1:41.97 24.33 50.40 1:16.48 1:41.97 5 MENDOZA, MIGUEL BOLL 1:45.40 1:42.27 24.70 50.08 1:16.13 1:42.27 5 CARRAL, JORGE BOLL 1:44.66 1:42.27 24.66 50.47 1:16.22 1:42.27 7 WEISER, JULIAN PCRS 1:42.28 1:42.67 23.97 49.84 1:16.69 1:42.67 8 FONSECA, VIKTOR A CGIB 1:43.70 1:43.49 24.15 50.02 1:16.80 1:43.49 ------------------------------------------------------------------------- 9 SCIORTINO, RYAN 12 LAKE HIGHLAND 1:46.35 1:43.69 24.91 51.26 1:17.53 1:43.69 10 RICE, MICHAEL CUR 1:45.75 1:44.14 23.93 50.05 1:17.03 1:44.14 11 MEENA, ELLIOT 11 TRIN 1:47.91 1:44.20 24.46 50.97 1:17.56 1:44.20 12 ATKINSON, JOHN 12 STAD 1:44.06 1:44.24 24.14 50.12 1:17.27 1:44.24 13 BUNGARZ, DAVID R CGIB 1:44.27 1:44.32 24.58 50.74 1:17.06 1:44.32 14 CABRERA PAREDES, ROBERTO CGIB 1:48.94 1:46.93 24.63 51.27 1:18.92 1:46.93 15 UBARANA, RODRIGO PCRS 1:48.03 1:47.49 24.61 51.50 1:19.57 1:47.49 16 PIPKIN, WILL MACL 1:52.31 1:48.24 25.23 52.27 1:20.07 1:48.24 ------------------------------------------------------------------------- 17 HERSBERGER, BENJI 11 SACH 1:48.72 1:48.97 25.67 52.96 1:20.67 1:48.97 18 HAYCOOK, MICHAEL EPIS 1:51.86 1:49.03 25.06 52.59 1:20.90 1:49.03 ------------------------------------------------------------------------- 19 SIMS, BEN 9 LAKE HIGHLAND 1:49.69 1:49.32 24.91 52.43 1:20.93 1:49.32 20 HARTMAN, PAUL EPIS 1:53.52 1:50.49 25.22 52.96 1:21.87 1:50.49 21 GALEANO, CARLOS 10 ROBI 1:51.42 1:50.56 25.00 52.16 1:21.10 1:50.56 22 ZANN, GEOF 10 STAD 1:52.67 1:51.27 25.73 54.09 1:22.88 1:51.27 23 SEGAL, JOE 11 TRIN 1:53.81 1:51.64 25.41 53.83 1:22.87 1:51.64 24 GRAMS, BILLY FLOP 1:54.12 1:52.05 25.66 54.23 1:23.32 1:52.05 25 GARCIA, ROBERT BELEN 1:56.53 1:52.51 25.69 53.81 1:22.90 1:52.51 26 SMIDDY, MATTHEW GULL 1:55.65 1:53.55 26.36 54.79 1:24.20 1:53.55 27 EICHLER, BRYAN 12 SPCA 1:54.16 1:54.26 26.50 55.60 1:25.49 1:54.26 28 GRILLO, CHRIS CRYSTAL RIVER 1:54.91 1:54.46 26.28 54.99 1:25.09 1:54.46 29 ROGERS, MIKE 12 TCAT 1:55.40 1:57.16 26.54 56.09 1:26.89 1:57.16 30 O'HARA, SEAN 12 STAD 1:57.12 1:57.30 27.06 56.10 1:26.19 1:57.30 31 MICHELSON, DAVID 9 TRIN 1:53.90 1:57.75 26.13 55.75 1:26.70 1:57.75 32 HOLMES, ROSS SEBRING 2:04.86 2:00.31 26.23 55.68 1:27.09 2:00.31 33 SHRESTHA, GARY FSU 1:57.96 2:01.33 27.12 56.85 1:28.80 2:01.33 34 ERICKSON, PAUL CHIL 2:04.39 2:02.01 27.60 58.77 1:30.84 2:02.01 35 KEYSER, MIKHAEL LAKE PLACID 2:08.49 2:08.25 29.49 1:01.37 1:34.63 2:08.25 36 CUMMINGS, MASON CRYSTAL RIVER 2:06.92 2:09.94 27.73 1:00.05 1:34.92 2:09.94 37 THOMPSON, JASON HARDEE 2:14.05 2:12.41 27.98 1:00.62 1:36.94 2:12.41 38 DOHERTY, SEAN 9 BVER 2:37.34 2:39.39 32.02 1:13.24 1:57.00 2:39.39 39 ROBLEY, CHRIS 9 STJN 2:35.90 2:40.68 32.00 1:12.95 1:57.44 2:40.68
Event 5 Girls 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 DUERK, LAUREN BOLL 2:07.05 2:03.85 27.58 59.14 1:33.72 2:03.85 2 GORDON, KATIE 11 TRIN 2:08.49 2:06.08 28.25 59.33 1:36.38 2:06.08 3 CHEN, PERNG 12 TRIN 2:10.27 2:07.83 28.80 1:02.37 1:38.39 2:07.83 4 WRENSHALL, KATE BOLL 2:10.35 2:08.04 27.22 1:00.06 1:38.01 2:08.04 5 TAYLOR, BROOKE 12 LAKE HIGHLAND 2:12.43 2:09.04 27.93 1:01.69 1:39.48 2:09.04 6 BOVEE, BRIELLE 12 LAKE HIGHLAND 2:11.65 2:09.15 28.99 1:04.57 1:39.62 2:09.15 7 VILLARREAL, PATRICIA BOLL 2:11.57 2:09.70 29.46 1:03.14 1:40.05 2:09.70 8 MCDAVITT, LINDSAY 12 LAKE HIGHLAND 2:13.12 2:10.44 28.46 1:01.54 1:39.97 2:10.44 ------------------------------------------------------------------------- 9 ADAMOVICH, BRIELLE BOLL 2:15.67 2:13.30 28.51 1:03.91 1:41.22 2:13.30 10 LEWIS, BRITT 11 STAD 2:14.69 2:13.95 29.29 1:04.09 1:43.12 2:13.95 11 EWING, CARA 12 CCC 2:13.38 2:14.18 29.78 1:05.06 1:42.82 2:14.18 12 PUTNAM, TARA A CGIB 2:13.57 2:15.36 28.71 1:04.29 1:42.98 2:15.36 12 ASHBAUGH, KRISTEN 11 BERK 2:17.17 2:15.36 29.10 1:05.22 1:43.38 2:15.36 14 BARDOWELL, ALLISON UNDA 2:15.43 2:15.43 28.78 1:05.24 1:44.53 2:15.43 15 QUINN, MAUREEN 10 BVER 2:17.49 2:15.95 29.25 1:06.03 1:43.04 2:15.95 16 MILOV, JOELLE 8 TRIN 2:17.65 2:16.66 29.97 1:05.97 1:44.25 2:16.66 ------------------------------------------------------------------------- 17 BALLARD, ABBEY EUSTIS 2:18.75 2:16.73 30.26 1:04.35 1:45.88 2:16.73 18 CHUMBLER, HAILEY MACL 2:19.43 2:17.49 29.39 1:05.25 1:44.69 2:17.49 ------------------------------------------------------------------------- 19 MCGARRY, JAHNEL 10 CNEW 2:13.77 2:17.66 29.71 1:06.67 1:44.83 2:17.66 20 CARTAYA, LESLI L CGIB 2:22.54 2:17.91 30.34 1:05.57 1:45.69 2:17.91 21 STANTON, JESSICA RAN 2:18.39 2:19.22 29.23 1:04.16 1:45.61 2:19.22 22 ROYCRAFT, LORAN WACD 2:16.72 2:19.39 30.09 1:04.04 1:46.68 2:19.39 23 DOFKA, CARLI HERNANDO 2:22.44 2:20.10 30.60 1:07.40 1:46.95 2:20.10 24 PURVIS, KATE PCRS 2:21.92 2:20.52 30.45 1:06.58 1:47.35 2:20.52 25 KENYON, KALEIGH GULL 2:21.90 2:20.53 29.53 1:05.87 1:48.72 2:20.53 26 FROST, BRITTANY LAKELAND CHRISTI 2:21.39 2:20.98 29.54 1:07.32 1:47.90 2:20.98 27 CROMAN, LAUREN 12 CCC 2:22.37 2:22.09 32.04 1:09.40 1:50.99 2:22.09 28 DENARDI, STEPHANIE 9 ADFA 2:22.22 2:22.18 30.28 1:07.24 1:49.49 2:22.18 29 CHAMBERLAIN, HEATHER WC 2:22.92 2:22.35 30.55 1:06.67 1:47.69 2:22.35 30 MOORE, ASHLEY CHIL 2:23.58 2:22.41 32.30 1:07.48 1:48.99 2:22.41 31 YEAGER, MARIE PCAT 2:24.14 2:23.52 30.52 1:05.90 1:50.08 2:23.52 32 OLIVER, ALINA EPIS 2:22.58 2:24.01 30.84 1:07.65 1:50.09 2:24.01 33 FARRIN, KELLEY BATR 2:22.27 2:24.87 31.02 1:08.68 1:49.39 2:24.87 34 MORGAN, SOPHIE 7 BENJ 2:21.04 2:25.48 31.27 1:09.67 1:51.90 2:25.48 35 MOORE, ALLISON CHIL 2:24.04 2:26.62 32.17 1:09.93 1:53.34 2:26.62 36 PETERSON, THEA 10 STSE 2:23.85 2:27.89 30.14 1:07.29 1:52.25 2:27.89 37 MINOR, KELLY 9 BVER 2:28.98 2:29.70 33.37 1:12.52 1:54.27 2:29.70 38 FROST, MEGAN LAKELAND CHRISTI 2:32.48 2:30.69 31.77 1:10.28 1:55.61 2:30.69 39 BOOSE, CHEROKEE CRYSTAL RIVER 2:33.40 2:39.20 33.79 1:18.07 2:01.57 2:39.20 40 RANCOURT, ERIELLE LAKE PLACID 2:44.89 2:55.51 34.94 1:14.74 2:06.95 2:55.51
Event 6 Boys 200 Yard IM =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 BOVELL, GEORGE BOLL 1:52.79 1:53.29 24.33 52.50 1:26.21 1:53.29 2 WARREN, MAC 11 BENJ 1:57.82 1:55.96 25.72 56.34 1:29.02 1:55.96 3 MARTINS, LEONARDO H CGIB 1:56.27 1:56.12 25.68 57.06 1:28.73 1:56.12 4 IRVIN, BRETT PCRS 1:57.68 1:56.40 25.21 55.00 1:29.44 1:56.40 5 SILVA, REGES S CGIB 1:58.75 1:56.76 25.21 55.16 1:29.46 1:56.76 6 BERGREN, ANDY BOLL 2:01.17 1:56.94 25.09 55.40 1:29.09 1:56.94 7 PENA, GUILLERMO PCRS 1:58.92 1:57.52 25.31 54.76 1:29.14 1:57.52 8 JORDAN, TI PCRS 1:57.40 1:58.53 25.58 55.74 1:30.21 1:58.53 ------------------------------------------------------------------------- 9 PATEL, SHASHIN 12 LAKE HIGHLAND 2:00.32 1:58.83 25.56 56.98 1:29.72 1:58.83 10 GEORGE, CHRIS BOLL 2:04.57 2:00.23 25.76 57.35 1:32.78 2:00.23 11 UBARANA, GUSTAVO PCRS 2:00.84 2:01.60 26.47 57.57 1:33.84 2:01.60 12 DEERY, KYLE FLOP 2:05.97 2:01.87 26.98 58.61 1:33.81 2:01.87 13 CAVIN-ROOT, ANDREW BOLL 2:02.39 2:03.15 25.79 56.74 1:33.12 2:03.15 14 SHERIDAN, BEN 10 JESU 2:02.11 2:03.56 26.18 58.37 1:34.86 2:03.56 15 HELVENSTON, ANDY 9 BERK 2:03.07 2:05.00 26.87 57.49 1:34.45 2:05.00 16 BIBLIOWICZ, NATHAN 9 LAKE HIGHLAND 2:07.02 2:05.33 26.73 58.79 1:36.20 2:05.33 ------------------------------------------------------------------------- 17 HUSTY, TODD 11 TRIN 2:09.04 2:06.05 27.79 1:01.19 1:35.96 2:06.05 18 HOURIHAN, PAT EPIS 2:07.00 2:07.96 27.13 59.42 1:37.06 2:07.96 ------------------------------------------------------------------------- 19 SCOTT, MATT 10 JESU 2:10.11 2:09.66 28.02 1:01.44 1:38.63 2:09.66 20 ESCOBEDO, ROBIN MAST 2:08.77 2:09.73 28.08 1:01.13 1:39.04 2:09.73 21 MOREJON, JAVIER BELEN 2:07.66 2:10.68 28.13 1:02.61 1:40.83 2:10.68 22 BARROCAL, JULIAN 10 JUPC 2:10.24 2:12.05 28.61 1:01.36 1:41.34 2:12.05 23 PRESTON, ASH CRYSTAL RIVER 2:12.96 2:13.23 28.34 1:03.86 1:41.93 2:13.23 24 KNAPIK, BEN 11 STAD 2:12.64 2:13.28 28.46 1:05.03 1:41.32 2:13.28 25 LABIE, JON FSU 2:14.94 2:13.84 28.44 1:01.93 1:43.52 2:13.84 26 EISENBERG, SETH 9 GPRP 2:11.75 2:14.03 28.80 1:01.00 1:43.75 2:14.03 27 BASNUEVO, JAVIER BELEN 2:11.09 2:14.19 28.74 1:02.58 1:43.05 2:14.19 28 BELL, RICKY FLOP 2:15.52 2:14.76 29.39 1:03.48 1:43.35 2:14.76 29 MOCK, JORDAN 9 LNPK 2:14.04 2:15.91 29.28 1:04.31 1:42.64 2:15.91 30 CLARK, BRETT PASCO 2:17.10 2:16.25 27.96 1:02.68 1:45.45 2:16.25 31 WILSON, JUSTIN MACL 2:24.48 2:17.17 29.74 1:05.44 1:45.24 2:17.17 32 ENGLEBRECHT, JOHN MACL 2:21.32 2:17.21 29.62 1:04.97 1:43.57 2:17.21 33 BAKER, MAX HARDEE 2:20.33 2:19.16 28.10 1:03.60 1:45.80 2:19.16 34 CLAUDE, DANNY 9 LBAY 2:24.36 2:24.28 30.38 1:07.98 1:52.50 2:24.28 35 GASCO, ARNALDO EUSTIS 2:25.75 2:24.64 30.99 1:11.67 1:53.09 2:24.64 36 MURPHY, KYLE 12 LNPK 2:11.89 2:25.23 30.94 1:07.09 1:51.01 2:25.23 37 REYES, ANDRES SEBRING 2:29.53 2:30.73 30.31 1:08.82 1:55.26 2:30.73 38 RIVERS, SID LAKE PLACID 2:31.62 2:33.72 30.66 1:13.08 2:01.94 2:33.72 39 HANWAY, KEN 9 STSE 2:36.15 2:41.71 32.33 1:12.84 2:03.27 2:41.71 40 SANSONE, ROBBIE 11 BVER 3:10.32 3:02.62 42.30 1:29.98 2:19.39 3:02.62
Event 7 Girls 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 SWINDLE, CHRISTINA GULL 22.83 22.64 2 GEOROFF, ANDREA 12 TRIN 24.22 23.29 3 PRUTER, KATIE PCAT 24.50 24.02 4 KIRKWOOD, SARAH 9 BERK 25.26 24.22 5 ADAMS, AIMEE FRST 24.81 24.54 6 DARLING, LEANE WACD 24.89 24.63 7 GAMBLIN, MARY MARGARET BOLL 25.21 24.70 8 NUGENT, ASHLEY 12 CNEW 24.80 24.90 ------------------------------------------------------------------------- 9 UNAPHUM, ALEXIS BOLL 25.36 25.02 10 GLASSOVER, TARA CGIB 25.43 25.12 11 ANDREWS, RAIN GULL 25.27 25.14 12 WOLPE, CATHERINE BOLL 25.41 25.17 13 KOLAKOWSKI, LAUREN LAKELAND CHRISTI 26.22 25.19 14 BIRD, KRISTAN EUSTIS 26.28 25.24 15 ELLIS, WHITNEY BOLL 25.60 25.40 16 ROONEY, JACKIE PCRS 25.37 25.41 ------------------------------------------------------------------------- 17 MARSHALL, KALEY 12 TRIN 25.72 25.51 17 CONGDON, STACY 7 LAKE HIGHLAND 25.76 25.51 ------------------------------------------------------------------------- 19 CONAWAY, KIM 11 OSCS 25.46 25.52 20 GIBSON, ROBIN PCRS 25.68 25.66 21 DAVIA, LIZA KW 25.43 25.69 22 KLUCZKOWSKI, CAROLINE PCRS 25.72 25.83 23 PAVLICK, CHRISTA 10 PJP 25.39 25.99 24 MCLEGGAN, DOMINIQUE WACD 26.00 26.03 25 ASCOLI, SUZI 12 STAD 25.58 26.13 26 MACCURRACH, MEGHANN 10 CCC 26.64 26.18 27 TILTON, ADRIENNE MACL 26.47 26.23 28 MCROBERTS, KYLENE 11 BENJ 25.80 26.32 29 BRANDON, KATE 12 CNEW 25.78 26.35 30 POWELL, MELISSA 12 LAKE HIGHLAND 26.38 26.38 31 SHIELDS, JEN FSU 26.96 26.41 32 HAWKINS, LINDSAY 10 SMPR 26.12 26.42 33 BARNETT, BROOK 6 SACH 26.72 26.73 34 AYALA, LIA SEBRING 27.80 27.00 35 NORRIS, EMILY 7 LNPK 26.59 27.05 36 ELLIOTT, KATIE LAKE PLACID 28.19 27.30 37 GAMEZ, JUSTINE 9 BVER 27.04 27.40 38 HOLT, CRYSTAL 12 LBAY 27.34 27.66 39 GARRICK, LIZ CRYSTAL RIVER 27.87 28.09 40 HAYDU, ASHLEIGH EUSTIS 27.77 28.17
Event 8 Boys 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 KRNA, ANDY 12 STAD 20.86 20.93 2 GARMENDIA, EMILIO BOLL 21.98 21.35 3 STONEKING, BOBBY UMATILLA 22.26 21.82 4 KLEYN, AARON BOLL 22.76 21.94 5 LIMA, THIAGO L CGIB 22.49 21.96 6 HILL, ANDY BOLL 22.81 22.03 7 YASINSAC, BRYAN CHIL 22.66 22.16 8 DOLAN, THOMAS 12 STAD 22.24 22.28 ------------------------------------------------------------------------- 9 BAKER, JIM CITRUS 22.60 22.30 10 VON WEIGAND, GUY UNDA 22.44 22.33 11 ELY, ANDREW 12 LNPK 22.18 22.54 12 ANDREWS, GREG RAN 22.73 22.68 13 BRICKER, MATT 12 LAKE HIGHLAND 23.12 22.75 14 REYES, RYAN 10 TCAT 22.89 J22.78 15 MACKIE, DUNCAN CRYSTAL RIVER 22.53 J22.78 16 SMITH, CHRIS GULL 23.32 J22.78 ------------------------------------------------------------------------- 17 LOWRY, STEVEN 11 SPCA 22.89 J22.78 18 SOLLEY, MIKE WACD 22.66 22.79 ------------------------------------------------------------------------- 19 GRAY, BO 12 SHOR 22.77 22.81 20 VEAL, BRIAN COBC 23.20 23.00 21 VIVO, JEFFREY BELEN 23.65 23.08 22 KOH, DAVID BOLL 22.93 23.10 23 BONUCCHI, NICK ARMC 23.12 23.25 24 ROZELLE, DOUG 12 CNEW 22.86 23.27 25 KEATING, RYAN 12 LAKE HIGHLAND 23.82 23.38 26 DAMIANOS, JAY 11 STAD 22.70 23.42 27 LYNCH, ADAM 12 JESU 23.34 23.44 28 SMALLWOOD, BRYAN COBC 23.51 23.58 29 CAMP, TIM SEBRING 23.85 23.59 30 ELLIS, ADAM LAKELAND CHRISTI 23.90 23.95 31 HOURIHAN, JOHN EPIS 23.73 24.01 32 SPOOR, DANIEL 12 LBAY 23.76 24.02 33 GILPIN, KENT CHIL 24.79 24.11 34 ABELMAN, AARON 12 SHOR 23.76 24.28 35 KEARNEY, BLAKEMORE 12 ADFA 23.63 25.12 36 NORTON, COLE NVEW 24.98 25.27 37 BASEY, CHRIS HARDEE 25.32 25.40 38 MILLIGAN, DAN 12 CMOO 27.72 27.33 39 SHEDDEN, CLARK 10 BVER 29.49 28.79 -- MCCURDY, ROBERT PCRS 23.74 DQ Event 8S Boys 50 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals =============================================================================== 1 REYES, RYAN 10 TCAT NT 22.58 2 MACKIE, DUNCAN CRYSTAL RIVER NT 22.65 3 SMITH, CHRIS GULL NT 22.82 4 LOWRY, STEVEN 11 SPCA NT 22.92
Event 9 Girls 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== Preliminaries 1 BEAR, DENISE 10 TRIN 57.81 56.76 26.98 56.76 2 WRENSHALL, KATE BOLL 58.41 57.73 27.68 57.73 3 TAYLOR, BROOKE 12 LAKE HIGHLAND 58.19 58.14 27.60 58.14 4 FLORES, GABRIELLA BOLL 57.84 58.24 27.29 58.24 5 GREENE, ERIN WAKU 1:00.18 58.96 27.98 58.96 6 UNAPHUM, ALEXIS BOLL 1:01.46 59.01 28.15 59.01 7 BLAIR, M BMOR 1:00.86 59.74 28.38 59.74 8 HALSELL, SHANNA ARNO 59.95 J59.95 28.37 59.95 ------------------------------------------------------------------------- 9 HEIDEMAN, CHRISTEN MACL 59.88 J59.95 28.21 59.95 10 WATTS, WHITNEY BOLL 1:00.62 1:00.39 28.20 1:00.39 11 HALLQUIST, KATHRYN 11 KNGS 59.63 1:00.42 29.08 1:00.42 12 BRITT, CHRISTIE 11 LAKE HIGHLAND 1:00.78 1:00.49 28.47 1:00.49 13 HEMPSTED, E BMOR 1:00.87 1:00.50 28.36 1:00.50 14 KRAM, KRISTEN 12 LNPK 1:01.55 1:00.88 28.20 1:00.88 15 CONGDON, STACY 7 LAKE HIGHLAND 1:00.15 1:00.98 28.45 1:00.98 16 CAIN, KARESE A CGIB 1:01.89 1:01.15 28.31 1:01.15 ------------------------------------------------------------------------- 17 MACCURRACH, MEGHANN 10 CCC 1:02.01 1:01.57 29.14 1:01.57 18 FROST, BRITTANY LAKELAND CHRISTI 1:01.96 1:02.16 29.02 1:02.16 ------------------------------------------------------------------------- 19 BARDOWELL, ALLISON UNDA 1:04.40 1:02.39 28.25 1:02.39 20 RIESTERER, KELLY EPIS 1:03.71 1:02.98 29.71 1:02.98 21 CHAMU, LENAYA RAN 1:05.10 1:03.23 29.07 1:03.23 22 TARR, STEPHANIE 10 ACHN 1:02.90 1:03.35 29.78 1:03.35 23 NORTON, KRISTIN LAKELAND CHRISTI 1:02.46 1:03.75 29.66 1:03.75 24 EVANS, SARAH 11 TPRP 1:03.52 1:04.09 29.72 1:04.09 25 SCACCIA, JUSTINE MAR 1:04.43 1:05.02 29.75 1:05.02 26 STOPPEL, LAURA 9 DREY 1:04.51 1:05.08 29.90 1:05.08 27 OSTRANDER, SARAH 11 LBAY 1:08.05 1:05.13 30.10 1:05.13 28 NEMECEK, KRYSTEN MENE 1:03.74 1:05.27 30.13 1:05.27 29 PAVLICK, CHRISTA 10 PJP 1:04.16 1:06.29 30.36 1:06.29 30 LAGO, JULIANNE WC 1:05.41 1:06.39 30.82 1:06.39 31 MAULTASCH, LARA 10 STAD 1:06.40 1:06.60 31.31 1:06.60 32 BARNES, ELIZABETH WACD 1:05.97 1:06.66 30.89 1:06.66 33 CHERVEN, AMY 9 SHOR 1:06.42 1:07.08 31.11 1:07.08 34 KEENE, BECKY EUSTIS 1:09.44 1:08.43 31.45 1:08.43 35 ANDERSON, KARA 6 CAFM 1:11.91 1:08.68 31.86 1:08.68 36 DAVIS, LAURA 11 ACHN 1:08.06 1:09.66 31.17 1:09.66 37 TAYLOR, CALLIE CITRUS 1:10.75 1:10.15 31.06 1:10.15 38 VLAHAKIS, EMILY MITCHELL 1:10.75 1:12.06 32.10 1:12.06 39 SZELIGO, BRANDI HARDEE 1:15.36 1:14.76 33.34 1:14.76 40 MERKER, DANI 10 CMOO 1:14.55 1:16.37 34.09 1:16.37 Event 9S Girls 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Finals =============================================================================== 1 HALSELL, SHANNA ARNO NT 58.78 27.61 58.78 2 HEIDEMAN, CHRISTEN MACL NT 59.31 28.18 59.31
Event 10 Boys 100 Yard Butterfly =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== Preliminaries 1 KLEYN, AARON BOLL 53.02 51.48 24.34 51.48 2 AVERETT, MICHAEL PCRS 50.72 51.76 23.46 51.76 3 BANHOS, PABLO A CGIB 52.28 51.96 24.41 51.96 4 RICE, MICHAEL CUR 52.63 52.01 24.38 52.01 5 MATTOX, MATT EPIS 53.59 52.39 24.50 52.39 6 MORALES, BRIAN ACCH 53.32 52.87 24.74 52.87 7 MC GEE, KEITH 12 TPRP 53.98 52.88 25.05 52.88 8 JONES, TIM BOLL 53.82 52.89 25.33 52.89 ------------------------------------------------------------------------- 9 GREENER, ANDREW PCRS 52.29 52.96 24.37 52.96 10 TAYLOR, AUSTIN 10 LAKE HIGHLAND 54.07 53.00 25.01 53.00 11 PIPKIN, WILL MACL 55.92 54.09 25.17 54.09 12 MCGINN, SEAN 11 LAKE HIGHLAND 55.71 54.16 24.82 54.16 13 NUGENT, DARRELL BOLL 56.29 54.20 25.57 54.20 14 SCHIMMEL, SCOTT BOLL 54.80 54.35 25.66 54.35 15 ATKINSON, JAMES NBRO 56.59 55.22 25.52 55.22 16 PEREZ, BRAD 12 JESU 55.22 55.39 25.84 55.39 ------------------------------------------------------------------------- 17 DOECK, ANDREW 10 STAD 56.10 55.62 25.90 55.62 18 HART, MATT 11 BERK 56.10 56.40 26.12 56.40 ------------------------------------------------------------------------- 19 ELY, ANDREW 12 LNPK 55.30 56.81 25.14 56.81 20 CONNELLY, AARON 10 SHOR 57.84 57.19 26.27 57.19 21 CHEN, HUNG 9 TRIN 57.07 57.45 27.14 57.45 22 SCONE, PEYTON 10 HTA 58.72 57.46 26.88 57.46 23 GERANMAYEH, CYRUS 11 BENJ 58.06 57.67 26.71 57.67 23 MUSCATO, B BMOR 58.89 57.67 26.88 57.67 25 KOURY, JOHN PCRS 56.13 57.97 26.47 57.97 26 CHEN, LAURENCE MAST 58.40 58.12 27.70 58.12 27 HANNON, BRYCE MENE 57.80 58.14 26.95 58.14 28 ARAQUE, JAVIER BELEN 58.30 58.78 27.53 58.78 29 SHRESTHA, ERIC FSU 58.81 58.94 28.13 58.94 30 KLEIN, THOMAS 12 PJP 58.72 59.09 27.07 59.09 31 BAKER, MAX HARDEE 1:00.23 1:00.06 28.54 1:00.06 32 CLARK, BRETT PASCO 1:00.35 1:00.78 27.61 1:00.78 33 HERSHBERGER, JORDAN 8 SACH 1:02.46 1:00.93 28.41 1:00.93 34 COOPER, JOSH 12 LAKE PLACID 1:01.35 1:01.25 28.41 1:01.25 35 THOMPSON, DONNIE HARDEE 1:03.62 1:03.03 28.58 1:03.03 36 CLAUDE, DANNY 9 LBAY 1:04.65 1:04.64 30.56 1:04.64 37 BOYLAN, TAYLOR CHIL 1:08.75 1:05.56 29.87 1:05.56 38 GLENN, CHRIS CRYSTAL RIVER 1:04.26 1:05.91 30.39 1:05.91 39 LANIER, ANDY CRYSTAL RIVER 1:05.57 1:07.34 30.38 1:07.34 40 MITCHELL, PETER 11 BVER 1:11.56 1:09.75 31.08 1:09.75
Event 11 Girls 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 SWINDLE, CHRISTINA GULL 49.94 49.99 23.91 49.99 2 GEOROFF, ANDREA 12 TRIN 52.42 51.77 25.05 51.77 3 STAHLEY, DESIREE 10 LAKE HIGHLAND 52.81 51.78 24.47 51.78 4 PIKE, NATALIE PCRS 51.86 52.32 25.32 52.32 5 KIRKWOOD, SARAH 9 BERK 54.68 53.22 25.66 53.22 6 DARLING, LEANE WACD 53.84 53.64 25.87 53.64 7 PRUTER, KATIE PCAT 55.35 53.66 25.44 53.66 8 MIARS, SARAH 11 TRIN 55.86 53.92 26.17 53.92 ------------------------------------------------------------------------- 9 RICE, AMANDA BOLL 55.22 54.09 26.48 54.09 10 ADAMS, AIMEE FRST 54.57 54.12 25.69 54.12 11 WEINBERG, LILLY 12 BERK 54.23 54.23 25.80 54.23 12 MOREAU, LAURIE 10 OSCS 54.58 54.32 26.30 54.32 13 ELLIS, WHITNEY BOLL 55.12 54.34 26.61 54.34 14 WOLPE, CATHERINE BOLL 55.51 54.40 26.59 54.40 15 LEWIS, BRITT 11 STAD 54.89 54.68 26.48 54.68 16 JOLLES, SALLY EPIS 55.26 J54.93 26.50 54.93 ------------------------------------------------------------------------- 17 DAVIDSON, MARLISE 10 INRC 54.82 J54.93 25.80 54.93 18 GREENE, ERIN WAKU 56.29 55.19 26.65 55.19 ------------------------------------------------------------------------- 19 MACK, MCKENZIE COBC 56.18 55.51 26.86 55.51 20 DAVIA, LIZA KW 55.97 55.71 26.68 55.71 21 EWING, CARA 12 CCC 54.94 55.87 26.71 55.87 22 GIBSON, ROBIN PCRS 55.79 56.04 26.71 56.04 23 SCOPPETUOLO, LEIGH ANN AHPL 56.03 56.14 27.23 56.14 24 ROONEY, JACKIE PCRS 55.70 56.17 26.69 56.17 25 KLUCZKOWSKI, CAROLINE PCRS 55.75 56.30 27.09 56.30 26 YANCHUNIS, AUTUMN WESLEY CHAPEL 56.61 56.41 27.08 56.41 27 CANNON, CAITLIN 10 LAKE HIGHLAND 56.90 56.75 27.18 56.75 28 ZWOLAK, KRISTIN 10 ACHN 57.73 56.77 27.57 56.77 29 BAKICH, RACHAEL UMATILLA 58.85 56.85 27.37 56.85 30 STEWART, AMANDA 12 STED 56.51 57.39 27.52 57.39 31 NORTON, KRISTIN LAKELAND CHRISTI 59.33 58.11 27.91 58.11 32 CHUMBLER, HAILEY MACL 57.14 58.34 28.01 58.34 33 BARNETT, BROOK 6 SACH 58.27 58.90 28.07 58.90 34 DUPPENTHALER, KERI LAKE PLACID 1:00.34 59.08 28.18 59.08 35 SWINDLE, CLAIRE WC 58.52 59.11 28.02 59.11 36 LAMBERT, COURTNEY 7 KNGS 57.34 59.40 28.11 59.40 37 HOLT, CRYSTAL 12 LBAY 59.01 1:00.61 28.60 1:00.61 38 PEPPER, CHERSDY MOUNT DORA 1:00.63 1:01.07 29.12 1:01.07 39 PRITCHARD, LAUREN 8 SACH 1:02.03 1:01.52 29.45 1:01.52 40 JONES, KRISTEN SANTA FE CATH. 1:04.68 1:03.62 30.37 1:03.62 Event 11S Girls 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Finals =============================================================================== 1 JOLLES, SALLY EPIS NT 54.43 26.54 54.43 2 DAVIDSON, MARLISE 10 INRC NT 54.60 26.11 54.60
Event 12 Boys 100 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== Preliminaries 1 KIRKLAND, CLAY BOLL 47.80 45.90 21.97 45.90 2 KRNA, ANDY 12 STAD 46.97 46.58 22.40 46.58 3 RIBEIRO, ALAN E CGIB 47.47 46.79 22.68 46.79 4 WEISER, JULIAN PCRS 47.54 46.98 22.71 46.98 5 GARMENDIA, EMILIO BOLL 47.87 47.15 22.82 47.15 6 LIMA, THIAGO L CGIB 48.23 47.27 23.04 47.27 7 AVERETT, MICHAEL PCRS 48.32 47.69 23.00 47.69 8 IRVIN, BRETT PCRS 48.36 48.00 23.44 48.00 ------------------------------------------------------------------------- 9 STONEKING, BOBBY UMATILLA 47.77 48.37 23.18 48.37 10 HILL, ANDY BOLL 50.00 48.73 23.68 48.73 11 KRAMER, JOSH 11 BERK 49.94 49.24 23.99 49.24 12 PETERSON, DANIEL WACD 49.42 49.29 23.39 49.29 13 REYES, RYAN 10 TCAT 49.34 49.34 23.49 49.34 14 SMITH, CHRIS GULL 50.82 49.48 23.76 49.48 15 SHERIDAN, BEN 10 JESU 49.51 49.51 23.98 49.51 16 NUGENT, DARRELL BOLL 50.79 49.54 24.49 49.54 ------------------------------------------------------------------------- 17 HARTMAN, PAUL EPIS 50.88 49.92 24.39 49.92 18 BALCER, BEN 10 LNPK 50.38 50.28 23.76 50.28 ------------------------------------------------------------------------- 19 SIMS, BEN 9 LAKE HIGHLAND 51.04 50.30 24.45 50.30 20 VEAL, BRIAN COBC 51.17 50.31 24.27 50.31 21 MACKIE, DUNCAN CRYSTAL RIVER 51.49 50.50 23.88 50.50 22 SMIDDY, ROBERT GULL 52.20 50.62 23.58 50.62 23 SMALLWOOD, BRYAN COBC 51.76 50.74 24.31 50.74 24 KEATING, RYAN 12 LAKE HIGHLAND 51.50 51.19 24.44 51.19 25 HULL, KEVIN CUR 52.19 51.33 24.60 51.33 26 GRAMS, BILLY FLOP 51.72 51.48 24.44 51.48 27 GRAY, BO 12 SHOR 51.52 51.57 24.62 51.57 28 GERDES, CHARLES 12 SPCA 50.90 51.59 24.46 51.59 29 GRILLO, CHRIS CRYSTAL RIVER 51.69 51.61 24.65 51.61 30 HOURIHAN, JOHN EPIS 51.30 51.78 24.82 51.78 31 DAMIANOS, JAY 11 STAD 51.44 52.15 24.27 52.15 32 SPOOR, DANIEL 12 LBAY 53.25 52.54 25.08 52.54 33 MARSHALL, AARON MACL 55.42 52.84 25.07 52.84 34 HOLMES, ROSS SEBRING 52.99 52.87 25.20 52.87 35 LABIE, JON FSU 54.02 53.47 25.92 53.47 36 SPIVEY, ROBB ARNO 55.98 53.69 25.73 53.69 37 BASEY, CHRIS HARDEE 57.23 57.06 26.77 57.06 38 GREEN, JOEL LAKELAND CHRISTI 57.84 57.35 27.04 57.35 39 STOKES, CHRIS 10 SACH 58.17 57.83 27.58 57.83 40 MITCHELL, PETER 11 BVER 1:01.01 1:00.80 28.78 1:00.80
Event 13 Girls 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 GILLIAM, SUSAN BOLL 4:56.55 4:51.14 27.24 55.96 1:25.11 1:54.59 2:24.33 2:54.08 3:23.81 3:53.32 4:22.83 4:51.14 2 CARR, STEPHANIE BOLL 5:01.08 4:54.72 28.15 57.57 1:27.62 1:57.41 2:27.06 2:56.72 3:26.44 3:56.25 4:25.77 4:54.72 3 VILLARREAL, PATRICIA BOLL 4:58.73 4:56.26 28.53 58.42 1:28.45 1:58.17 2:28.11 2:57.73 3:27.28 3:57.01 4:26.87 4:56.26 4 JOHANSSON, REBECCA BOLL 5:08.47 5:00.21 28.32 57.60 1:27.10 1:56.81 2:26.82 2:57.16 3:27.77 3:58.47 4:29.51 5:00.21 5 MARCUS, GOLDA AHPL 5:04.55 5:04.28 28.38 58.52 1:29.01 1:59.40 2:30.17 3:01.10 3:32.30 4:03.32 4:34.01 5:04.28 6 SHINN, ANNIE 10 TRIN 5:11.53 5:05.42 28.92 59.38 1:30.36 2:01.37 2:32.34 3:03.53 3:34.40 4:05.18 4:35.80 5:05.42 7 MARGARITONDO, NICOLE 9 ADFA 4:58.94 5:06.15 27.81 57.87 1:28.41 1:59.32 2:30.41 3:01.80 3:32.68 4:04.02 4:35.35 5:06.15 8 WALKER, KALEI PCRS 5:09.18 5:06.21 27.73 57.97 1:28.47 1:59.64 2:30.74 3:02.43 3:33.46 4:04.53 4:35.76 5:06.21 ------------------------------------------------------------------------- 9 BARRACO, STEPHANIE CHIL 5:17.08 5:12.52 28.74 58.92 1:29.70 2:00.97 2:32.35 3:03.85 3:36.01 4:08.12 4:40.33 5:12.52 10 DONOHUE, KATHERINE 9 TRIN 5:22.48 5:15.67 28.95 59.75 1:31.03 2:03.18 2:35.37 3:07.47 3:39.62 4:11.96 4:44.31 5:15.67 11 CONTENTO, CHRISTINA 8 CSNA 5:22.02 5:18.35 28.82 1:00.01 1:31.57 2:03.36 2:35.66 3:08.25 3:40.81 4:13.80 4:46.53 5:18.35 12 WELLS, NOEL 11 SHOR 5:19.78 5:20.41 29.46 1:00.87 1:32.76 2:04.85 2:37.31 3:10.06 3:42.65 4:15.26 4:47.99 5:20.41 13 RIESTERER, KELLY EPIS 5:24.93 5:22.41 29.30 1:01.23 1:33.63 2:06.29 2:38.70 3:11.53 3:44.34 4:17.38 4:50.49 5:22.41 14 BIRD, REBECCA 9 SMPR 5:21.01 5:22.76 29.57 1:01.76 1:34.03 2:06.96 2:39.98 3:12.69 3:45.53 4:18.43 4:50.97 5:22.76 15 DENARDI, STEPHANIE 9 ADFA 5:22.49 5:22.88 29.34 1:00.90 1:32.98 2:05.39 2:37.87 3:10.83 3:44.21 4:17.42 4:50.61 5:22.88 16 STEFAN, ALINA WACD 5:28.54 5:23.89 29.32 1:00.63 1:32.37 2:04.80 2:37.57 3:10.63 3:44.21 4:18.05 4:51.53 5:23.89 ------------------------------------------------------------------------- 17 KEATING, KATHRYN 9 LAKE HIGHLAND 5:29.90 5:24.79 28.79 1:00.95 1:33.82 2:06.61 2:39.54 3:12.98 3:46.52 4:19.81 4:52.81 5:24.79 18 WEXELBAUM, SARAH 10 STAD 5:22.17 5:24.81 28.36 59.43 1:31.05 2:03.50 2:36.46 3:09.65 3:43.41 4:17.47 4:51.29 5:24.81 ------------------------------------------------------------------------- 19 FERGUSON, ANNIE PCRS 5:20.56 5:24.95 29.05 1:00.57 1:33.12 2:06.08 2:39.44 3:12.96 3:46.14 4:19.69 4:53.04 5:24.95 20 KENYON, KALEIGH GULL 5:30.56 5:24.98 29.43 1:01.23 1:33.76 2:07.02 2:39.73 3:12.89 3:46.20 4:19.73 4:52.77 5:24.98 21 YOUNG, JENN 12 STED 5:23.10 5:25.08 30.09 1:02.11 1:34.58 2:07.43 2:40.33 3:13.48 3:46.33 4:19.10 4:52.27 5:25.08 22 TARR, STEPHANIE 10 ACHN 5:22.75 5:25.28 29.48 1:01.32 1:33.98 2:06.97 2:40.06 3:13.45 3:46.81 4:20.32 4:53.58 5:25.28 23 OLIVER, ALINA EPIS 5:30.07 5:25.69 29.64 1:01.28 1:33.49 2:06.33 2:39.55 3:12.70 3:46.25 4:20.35 4:53.58 5:25.69 24 BLUMSACK, MICHELLE FSU 5:35.92 5:29.71 30.20 1:03.04 1:37.01 2:10.65 2:44.31 3:18.32 3:51.83 4:25.31 4:58.42 5:29.71 25 GRIGGS, CAROLINE 8 LAKE HIGHLAND 5:29.15 5:29.89 29.32 1:01.25 1:33.96 2:07.34 2:41.16 3:15.05 3:49.54 4:22.99 4:57.59 5:29.89 26 PITTS, NICOLE 11 OUT 5:29.92 5:31.23 30.01 1:02.88 1:36.24 2:10.10 2:43.77 3:17.31 3:51.03 4:24.65 4:57.94 5:31.23 27 LUNAK, KRISTEN HOCH 5:27.20 5:33.86 29.59 1:02.59 1:36.41 2:10.72 2:44.40 3:18.46 3:52.40 4:25.93 5:00.08 5:33.86 28 HAMILTON, KATHLEEN M CGIB 5:36.04 5:34.00 29.81 1:02.18 1:35.66 2:09.53 2:44.00 3:18.13 3:52.82 4:27.30 5:01.14 5:34.00 29 POWELL, BRITTANY 10 LAKE HIGHLAND 5:32.13 5:34.47 30.16 1:03.17 1:37.00 2:11.37 2:45.22 3:19.62 3:54.15 4:28.34 5:02.15 5:34.47 30 PETERSON, THEA 10 STSE 5:30.57 5:38.36 29.95 1:02.30 1:36.11 2:10.07 2:45.02 3:19.30 3:54.61 4:29.39 5:04.07 5:38.36 31 HALLQUIST, LESLIE 9 KNGS 5:30.89 5:43.46 30.39 1:03.20 1:37.13 2:11.80 2:46.61 3:21.79 3:57.11 4:32.67 5:08.35 5:43.46 32 ALONSO, MORGAN RAN 5:46.77 5:44.68 30.85 1:05.70 1:41.03 2:17.03 2:51.70 3:27.22 4:02.50 4:37.87 5:12.52 5:44.68 33 JORDI, CAROLINE RAN 5:46.41 5:50.80 31.94 1:06.18 1:41.50 2:16.74 2:52.13 3:27.80 4:04.25 4:40.00 5:16.15 5:50.80 34 HAVRILUK, NEELY MACL 6:19.23 6:04.45 31.73 1:06.65 1:43.69 2:20.49 2:57.86 3:36.04 4:13.93 4:52.24 5:29.27 6:04.45 35 ST.CLAIR, MEGAN CITRUS 6:04.36 6:04.53 31.22 1:05.87 1:42.20 2:19.65 2:57.12 3:35.14 4:13.31 4:51.85 5:29.82 6:04.53 36 ELLIOTT, KATIE LAKE PLACID 6:23.92 6:13.13 30.74 1:06.33 1:43.53 2:21.66 3:00.90 3:41.30 4:21.56 4:59.49 5:37.73 6:13.13 37 FORD, TONI LAKE PLACID 6:27.64 6:29.00 33.05 1:09.57 1:48.03 2:27.24 3:06.96 3:47.82 4:28.63 5:08.63 5:48.94 6:29.00 38 HREN, EVELYN CITRUS 6:32.01 6:32.37 32.89 1:10.39 1:49.51 2:29.32 3:09.59 3:50.16 4:31.39 5:12.92 5:53.53 6:32.37 39 BARNARD, SARAH CRYSTAL RIVER 6:28.48 6:37.23 32.14 1:09.49 1:48.57 2:30.03 3:11.33 3:53.07 4:35.59 5:16.21 5:57.88 6:37.23 40 FRANKLIN, KATIE ALL SAINTS 6:48.15 6:51.38 34.15 1:12.91 1:54.12 2:36.96 3:19.61 4:02.83 4:45.46 5:29.23 6:11.43 6:51.38
Event 14 Boys 500 Yard Freestyle =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 CARRAL, JORGE BOLL 4:31.35 4:33.77 25.97 53.19 1:20.87 1:48.65 2:16.64 2:44.67 3:12.78 3:40.05 4:07.39 4:33.77 2 SCIORTINO, RYAN 12 LAKE HIGHLAND 4:44.68 4:34.88 25.73 52.94 1:20.48 1:48.52 2:16.53 2:44.54 3:12.38 3:40.45 4:08.10 4:34.88 3 GEORGE, CHRIS BOLL 4:40.61 4:35.55 25.97 53.44 1:21.10 1:49.28 2:17.51 2:45.21 3:13.06 3:40.80 4:08.62 4:35.55 4 ALLEYNE, DAMIEN BOLL 4:39.20 4:35.67 26.88 55.18 1:22.80 1:50.60 2:17.91 2:45.06 3:13.09 3:40.74 4:08.28 4:35.67 5 MEENA, ELLIOT 11 TRIN 4:52.30 4:37.07 25.85 53.57 1:21.82 1:49.66 2:17.66 2:45.61 3:13.75 3:41.98 4:09.79 4:37.07 6 MENDOZA, MIGUEL BOLL 4:39.92 4:37.08 25.84 53.41 1:21.60 1:49.79 2:17.99 2:45.92 3:13.90 3:41.85 4:09.62 4:37.08 7 FONSECA, VIKTOR A CGIB 4:40.76 4:37.42 25.28 52.81 1:20.94 1:48.88 2:17.17 2:45.44 3:13.61 3:42.12 4:10.30 4:37.42 8 WARREN, MAC 11 BENJ 4:35.63 4:39.27 25.09 52.74 1:20.65 1:49.03 2:17.50 2:45.89 3:14.18 3:43.06 4:12.02 4:39.27 ------------------------------------------------------------------------- 9 ATKINSON, JOHN 12 STAD 4:37.87 4:39.67 25.02 52.23 1:20.15 1:48.46 2:17.11 2:45.61 3:14.26 3:43.05 4:11.83 4:39.67 10 CABRERA PAREDES, ROBERTO CGIB 4:46.72 4:42.17 26.08 54.12 1:22.71 1:51.09 2:19.00 2:47.40 3:15.68 3:44.55 4:13.64 4:42.17 11 CONNER, DAN PCRS 4:46.87 4:42.89 25.92 54.23 1:22.85 1:51.36 2:19.99 2:48.49 3:17.31 3:46.17 4:15.15 4:42.89 12 BUNGARZ, DAVID R CGIB 4:44.38 4:43.10 25.98 53.59 1:21.59 1:50.02 2:18.63 2:47.09 3:15.76 3:45.03 4:15.03 4:43.10 13 UBARANA, RODRIGO PCRS 4:51.40 4:43.55 25.53 53.42 1:21.86 1:50.45 2:19.51 2:48.75 3:17.22 3:46.21 4:15.19 4:43.55 14 HERSBERGER, BENJI 11 SACH 4:55.14 4:48.47 26.30 54.06 1:22.15 1:50.77 2:19.73 2:49.00 3:18.26 3:48.32 4:18.49 4:48.47 15 HAYCOOK, MICHAEL EPIS 4:57.89 4:51.15 26.11 54.78 1:23.99 1:53.72 2:23.33 2:52.89 3:22.66 3:52.72 4:22.50 4:51.15 16 WAGGONER, BRETT 11 DREY 5:01.62 4:56.83 26.61 55.45 1:24.90 1:54.58 2:24.79 2:55.25 3:25.76 3:56.39 4:27.19 4:56.83 ------------------------------------------------------------------------- 17 BIBLIOWICZ, NATHAN 9 LAKE HIGHLAND 4:59.77 4:56.87 26.23 55.03 1:24.93 1:55.04 2:25.29 2:55.59 3:26.22 3:56.94 4:27.40 4:56.87 18 GALEANO, CARLOS 10 ROBI 4:58.17 4:58.20 26.62 55.26 1:24.79 1:54.95 2:25.22 2:55.69 3:26.55 3:58.03 4:28.78 4:58.20 ------------------------------------------------------------------------- 19 DOLAN, MATT WACD 4:53.40 4:58.26 26.03 54.44 1:23.78 1:53.68 2:23.65 2:54.10 3:25.17 3:56.12 4:27.61 4:58.26 20 MICHELSON, DAVID 9 TRIN 4:58.33 4:59.79 26.77 56.12 1:26.17 1:56.66 2:26.97 2:57.07 3:27.37 3:58.30 4:29.35 4:59.79 21 CHEN, HUNG 9 TRIN 5:00.31 5:00.05 26.63 55.86 1:25.95 1:56.28 2:26.39 2:57.06 3:28.05 3:59.26 4:29.92 5:00.05 22 SMIDDY, MATTHEW GULL 5:10.76 5:01.03 27.28 57.01 1:27.35 1:57.88 2:28.68 2:59.55 3:30.29 4:01.07 4:31.57 5:01.03 23 ARCKEY, ERIC 9 TRIN 5:08.45 5:03.36 27.30 57.29 1:27.56 1:57.73 2:28.06 2:58.76 3:29.58 4:01.01 4:32.34 5:03.36 24 SHRESTHA, ERIC FSU 5:04.00 5:05.78 16.09 58.43 1:14.39 1:29.81 2:32.18 3:03.37 3:34.55 4:05.72 4:36.32 5:05.78 25 CHEN, LAURENCE MAST 5:05.27 5:05.91 26.79 56.14 1:26.71 1:57.29 2:28.44 2:59.84 3:31.30 4:03.19 4:20.40 5:05.91 26 BARROCAL, JULIAN 10 JUPC 5:15.54 5:13.44 27.85 57.32 1:27.79 1:58.94 2:30.80 3:03.14 3:35.56 4:08.23 4:41.16 5:13.44 27 LEE, JUSTIN 10 BERK 5:21.98 5:23.11 26.68 57.41 1:28.76 2:01.20 2:34.67 3:07.89 3:42.26 4:16.40 4:50.65 5:23.11 28 MOODY, MICHAEL 10 SHOR 5:24.64 5:26.15 28.20 1:00.53 1:34.01 2:07.58 2:40.85 3:13.72 3:47.14 4:20.90 4:53.96 5:26.15 29 BALTAGI, SEAN PACE 5:28.07 5:28.18 29.13 1:01.20 1:34.25 2:07.43 2:41.40 3:15.15 3:49.26 4:23.00 4:55.83 5:28.18 30 COHEN, JOSH 10 JESU 5:24.07 5:32.71 29.15 1:00.95 1:33.86 2:07.42 2:40.45 3:14.41 3:49.35 4:24.24 4:58.78 5:32.71 31 ELLIS, ADAM LAKELAND CHRISTI 5:53.10 5:32.73 27.58 58.50 1:31.56 2:05.70 2:40.05 3:15.01 3:50.03 4:25.04 4:59.84 5:32.73 32 PRESTON, ANDREW CRYSTAL RIVER 5:38.64 5:37.33 28.54 1:00.73 1:33.92 2:08.43 2:43.24 3:18.28 3:53.43 4:28.91 5:03.62 5:37.33 33 MCLEMORE, IAN CHIL 5:55.59 5:38.82 28.79 1:01.72 1:35.79 2:10.56 2:45.00 3:19.85 3:54.62 4:29.64 5:05.27 5:38.82 34 RAVENNA, JOE 9 BVER 5:54.47 5:41.94 29.40 1:01.86 1:36.72 2:12.06 2:47.49 3:22.68 3:57.84 4:33.49 5:08.33 5:41.94 35 ALLMAN, MATT MACL 6:06.21 5:53.82 30.62 1:03.65 1:37.82 2:12.71 2:48.50 3:25.51 4:03.34 4:41.38 5:19.25 5:53.82 36 MARTIN, KEITH CRYSTAL RIVER 5:52.41 5:53.98 29.23 1:01.82 1:35.85 2:11.11 2:48.25 3:25.68 4:03.02 4:41.05 5:18.08 5:53.98 37 GLENN, CHRIS CRYSTAL RIVER 6:04.02 6:09.63 30.66 1:05.30 1:41.94 2:20.04 2:57.71 3:36.23 4:15.23 4:54.19 5:32.82 6:09.63 38 THOMPSON, JASON HARDEE 6:13.87 6:12.59 30.19 1:04.90 2:20.54 2:59.72 3:38.94 4:19.01 4:58.27 5:36.55 6:12.59 39 GISMONDI, GUIDO LAKE PLACID 6:20.24 6:13.03 34.64 1:12.71 1:52.55 2:30.88 3:09.17 3:47.70 4:25.39 5:02.22 5:38.49 6:13.03 40 GREENBERG, ALEX 9 CAFM 6:24.00 6:20.74 31.51 1:07.76 1:45.43 2:24.19 3:04.15 3:43.68 4:23.36 5:03.57 5:43.45 6:20.74
Event 15 Girls 200 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Prelims =============================================================================== 1 BOLLES '' 1:42.04 1:41.07 1) RICE, AMANDA 2) VILLARREAL, PATRICIA 3) UNAPHUM, ALEXIS 4) WOLPE, CATHERINE 25.46 51.01 1:16.05 1:41.07 2 TRINITY PREP HS '' 1:42.58 1:41.23 1) GEOROFF, ANDREA 12 2) MARSHALL, KALEY 12 3) HUGHES, KIRRA 7 4) MIARS, SARAH 11 24.08 50.10 1:16.13 1:41.23 3 BERKELEY PREP '' 1:43.66 1:42.64 1) WEINBERG, LILLY 12 2) NICOLETTI, DANA 12 3) ASHBAUGH, KRISTEN 11 4) KIRKWOOD, SARAH 9 25.27 52.54 1:18.24 1:42.64 4 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL '' 1:46.09 1:43.70 1) KEATING, KATHRYN 9 2) CONGDON, STACY 7 3) CANNON, CAITLIN 10 4) BRITT, CHRISTIE 11 26.20 51.85 1:18.13 1:43.70 5 GULLIVER '' 1:44.58 1:44.09 1) ANDREWS, RAIN 2) KRUTULIS, BRITTANY 3) NORWEB, JENNIFER 4) KENYON, KALEIGH 25.39 51.63 1:18.35 1:44.09 5 WESTMINSTER ACADEMY '' 1:45.73 1:44.09 1) DARLING, LEANE 2) STEFAN, ALINA 3) FESTA, SARAH 4) MCLEGGAN, DOMINIQUE 25.08 51.77 1:18.37 1:44.09 7 PINE CREST '' 1:42.43 1:44.35 1) ROONEY, JACKIE 2) KLUCZKOWSKI, CAROLINE 3) WALKER, KALEI 4) STRAIT, KELLY 25.81 51.55 1:19.24 1:44.35 8 LINCOLN PARK ACADEMY '' 1:46.84 1:44.85 1) CARPENTER, BRANDI 11 2) BALCER, LIZ 3) NORRIS, EMILY 7 4) KRAM, KRISTEN 12 26.47 52.96 1:19.97 1:44.85 ------------------------------------------------------------------------- 9 CARDINAL NEWMAN '' 1:44.96 1:45.36 1) NUGENT, ASHLEY 12 2) CONNELL, ELENA 11 3) MCGARRY, JAHNEL 10 4) BRANDON, KATE 12 25.19 51.73 1:18.91 1:45.36 10 LAKELAND CHRISTIAN '' 1:49.09 1:46.25 1) FROST, BRITTANY 2) NORTON, KRISTIN 3) FROST, MEGAN 4) KOLAKOWSKI, LAUREN 26.43 52.63 1:21.09 1:46.25 11 SAINT ANDREW'S '' 1:47.09 1:46.96 1) CARBONELL, KRISTEN 11 2) HEIGHES, JUSTINE 3) JONES, BRIANNA 6 4) ASCOLI, SUZI 12 26.91 54.56 1:21.38 1:46.96 12 MACLAY SCHOOL '' 1:47.98 1:47.28 1) HEIDEMAN, CHRISTEN 2) TILTON, ADRIENNE 3) HALL, AMANDA 4) CHUMBLER, HAILEY 26.45 54.09 1:20.82 1:47.28 13 POPE JOHN PAUL '' 1:47.39 1:47.51 1) DREKER, KARLY 9 2) CARSON, ASHLEY 3) MARSH, JENNIFER 9 4) PAVLICK, CHRISTA 10 27.02 54.45 1:21.40 1:47.51 14 ACADEMY OF THE HOLY NAME '' 1:47.86 1:47.67 1) ZWOLAK, KRISTIN 10 2) KROWL, ASHLEY 12 3) DAVIS, LAURA 11 4) TARR, STEPHANIE 10 26.27 53.63 1:20.11 1:47.67 15 CLEARWATER CENTRAL CATHOLIC '' 1:48.47 1:47.77 1) MACCURRACH, MEGHANN 10 2) CROMAN, LAUREN 12 3) D'AMATO, JACKIE 12 4) EWING, CARA 12 26.78 54.04 1:21.55 1:47.77 16 EUSTIS (EUSTIS) '' 1:50.26 1:47.88 1) HAYDU, ASHLEIGH 2) BIRD, KRISTAN 3) DOUGLAS, MINDI 4) BALLARD, ABBEY 26.55 54.92 1:22.68 1:47.88 ------------------------------------------------------------------------- 17 EPISCOPAL '' 1:48.88 1:47.90 1) VAUGHN, TORI 2) WEILAND, PAGE 3) HOWARD, ASHLEY 4) MARTEL, SUZANNE 27.54 55.50 1:21.84 1:47.90 17 WESTMINSTER CHRISTIAN '' 1:47.00 1:47.90 1) HYMA, ANDREA 2) AMEDIA, MICHAL 3) 4) SWINDLE, CLAIRE 25.38 53.74 1:20.64 1:47.90 ------------------------------------------------------------------------- 19 FLORIDA HIGH SCHOOL '' 1:48.21 1:48.00 1) KAIL, JAIMIE 2) CORTINAS, ANNA 3) BLUMSACK, MICHELLE 4) SHIELDS, JEN 27.13 54.88 1:21.54 1:48.00 20 TAMPA PREP '' 1:49.85 1:48.57 1) EVANS, SARAH 11 2) GILES, LAUREN 12 3) OTTINGER, MARY 11 4) TUCKER, ANNE 10 27.13 54.61 1:21.84 1:48.57 21 OSCEOLA '' 1:48.22 1:48.99 1) MOREAU, LAURIE 10 2) MIRAGLIA, MEAGAN 10 3) FRANCIS, KRISTIN 11 4) CONAWAY, KIM 11 26.07 54.17 1:23.29 1:48.99 22 COCOA BEACH J/S/HS '' 1:53.13 1:49.50 1) WARE, CATHERINE 2) BLAIR, SHANNON 3) GRILL, ANNALISE 4) CABLE, CASEY 27.79 55.75 1:23.48 1:49.50 23 FATHER LOPEZ HS '' 1:52.21 1:50.94 1) LANG, KELLEY 2) PERRYMAN, AMANDA 3) DODDS, AIMEE 4) MCLAUGHLIN, KELLY 28.39 56.37 1:24.15 1:50.94 24 UMATILLA (UMATILLA) '' 1:53.67 1:51.19 1) BAKICH, RACHAEL 2) BISCEGLIA, LINDSAY 3) HORN, ERIN 4) SHIPES, MORGAN 25.90 54.38 1:22.84 1:51.19 25 LEMON BAY '' 1:50.30 1:51.47 1) OSTRANDER, SARAH 11 2) READY, JENNYLEA 12 3) STRANIERI, ASHLEY 9 4) HOLT, CRYSTAL 12 27.22 55.99 1:24.92 1:51.47 26 UNIVERSITY SCHOOL '' 1:52.08 1:51.59 1) KAIN, LAUREN 2) CRASTNOPOL, SARAH 3) SORKIN, LEIGH 4) MILLER, JESSICA 28.56 57.22 1:24.74 1:51.59 27 NAVARRE HIGH SCHOOL '' 1:52.64 1:51.69 1) BUICE, MICHELLE 2) INKEL, CRYSTAL 3) TRIEVOLD, TERESA 4) CARRIER, MEGAN 28.18 57.41 1:25.03 1:51.69 28 CARROLLTON '' 1:53.03 1:51.89 1) WALLIN, LINDSAY 2) MAGGIOLO, ANA 3) VILLOCH, DANIELLE 4) MAGGIOLO, LUCIANA 27.61 56.83 1:25.18 1:51.89 29 MARATHON HIGH SCHOOL '' 1:52.04 1:52.05 1) FERBER, MICHELLE 2) O'NEIL, CARA 3) SCACCIA, JUSTINE 4) MILLER, MHYRIA 29.08 57.46 1:25.04 1:52.05 30 ADMIRAL FARRAGUT ACADEMY '' 1:50.94 1:52.20 1) MICHOTA, STASE 6 2) HENKEMANS, JENNIFER 8 3) DENARDI, STEPHANIE 9 4) MARGARITONDO, NICOLE 9 28.14 58.08 1:25.36 1:52.20 31 KEY WEST HIGH SCHOOL '' 1:54.26 1:53.20 1) ERHARDT, SALOME 2) ERNST, ERICA 3) KEHOE, CASEY 4) DAVIA, LIZA 29.24 59.72 1:27.99 1:53.20 32 KING'S ACADEMY '' 1:53.11 1:53.37 1) LAMBERT, COURTNEY 7 2) SWITOENEK, JULIANA 3) BERGESON, HEATHER 4) HALLQUIST, KATHRYN 11 28.08 57.48 1:27.76 1:53.37 33 CRYSTAL RIVER (CRYSTAL RIVER) '' 1:54.48 1:54.67 1) GARRICK, LIZ 2) CARNAHAN, RACHEL 3) WOOD, LINDSAY 4) BOOSE, CHEROKEE 28.62 57.73 1:25.92 1:54.67 34 BARTRAM TRAIL '' 1:53.80 1:55.04 1) VEGA, NICOLE 2) YOST, HAYLEY 3) JACOBSEN, JAMIE 4) HORN, STEPHANIE 28.68 57.84 1:26.23 1:55.04 35 SARASOTA CHRISTIAN '' 1:55.99 1:55.43 1) PRITCHARD, LAUREN 8 2) SOLAR, ERIN 3) BARNETT, BROOK 6 4) MANSHAW, KERRI 29.97 58.84 1:28.71 1:55.43 36 COMMUNITY SCHOOL OF NAPLES '' 1:57.02 1:56.12 1) CONTENTO, CHRISTINA 8 2) SMITH, LAUREN 26.98 56.64 1:25.28 1:56.12 37 ARNOLD HIGH SCHOOL '' 1:50.97 1:56.58 1) SEGDA, TIERNEY 2) CRAWFORD, LINDSAY 3) BONHAM, CAROL 4) PIPPINS, EMILY 28.26 58.95 1:28.51 1:56.58 38 SEBRING '' 1:59.59 1:57.57 1) AYALA, LIA 2) HARSTINE, KELLY 3) BAILEY, DANIELLE 4) AYALA, SARA 27.65 57.43 1:27.61 1:57.57 39 HARDEE '' 2:00.16 2:00.37 1) NICKERSON, COURTNEY 2) VASQUEZ, ERIKA 3) MOYE, TERI 4) SZELIGO, BRANDI 30.43 1:02.47 1:31.71 2:00.37 -- PENSACOLA CATHOLIC HS '' 1:51.12 DQ 1) SUNNENBERG, KATIE 2) BLANCO, VALERIE 3) GEIER, CRISSI 4) PRUTER, KATIE 28.63 56.94 1:26.86
Event 16 Boys 200 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Prelims =============================================================================== 1 SAINT ANDREW'S '' 1:30.44 1:28.44 1) ATKINSON, JOHN 12 2) DOLAN, THOMAS 12 3) DOECK, ANDREW 10 4) KRNA, ANDY 12 23.14 44.95 1:07.52 1:28.44 2 CARDINAL GIBBONS '' 1:28.69 1:29.13 1) RIBEIRO, ALAN E 2) SILVA, REGES S 3) CABRERA PAREDES, ROBERTO I 4) BUNGARZ, DAVID R 22.21 44.34 1:06.75 1:29.13 3 BOLLES '' 1:31.50 1:29.89 1) JONES, TIM 2) BERGREN, ANDY 3) KOH, DAVID 4) HILL, ANDY 22.78 45.08 1:07.98 1:29.89 4 PINE CREST '' 1:29.49 1:31.60 1) PENA, GUILLERMO 2) WEISER, JULIAN 3) MCCURDY, ROBERT 4) MIANOWSKI, STEFAN 22.96 46.68 1:09.92 1:31.60 5 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL '' 1:33.28 1:33.06 1) TAYLOR, AUSTIN 10 2) MCGINN, SEAN 11 3) PATEL, SHASHIN 12 4) BRICKER, MATT 12 23.13 46.86 1:10.46 1:33.06 6 TRINITY PREP HS '' 1:36.41 1:33.27 1) MEENA, ELLIOT 11 2) HUSTY, TODD 11 3) WHALEN, BRENDAN 10 4) CHEN, HUNG 9 22.37 45.95 1:09.09 1:33.27 7 EPISCOPAL '' 1:36.61 1:33.45 1) HARTMAN, PAUL 2) ARCE, TEREK 3) HOURIHAN, PAT 4) FOX, MATT 23.17 46.88 1:10.17 1:33.45 8 COCOA BEACH J/S/HS '' 1:35.51 1:33.94 1) SMALLWOOD, BRYAN 2) FOGLER, WARREN 3) CABLE, MATT 4) VEAL, BRIAN 23.32 47.19 1:11.33 1:33.94 ------------------------------------------------------------------------- 9 SHORECREST PREP '' 1:34.66 1:33.99 1) GRAY, BO 12 2) RASMUSSEN, THAYER 11 3) CONNELLY, AARON 10 4) ABELMAN, AARON 12 22.83 46.72 1:10.53 1:33.99 10 GULLIVER '' 1:35.77 1:34.30 1) SMIDDY, ROBERT 2) PENCAR, BRETT 3) VELASQUEZ, MIGUEL 4) PRENTICE, ROBERT 23.15 46.97 1:10.77 1:34.30 11 JESUIT '' 1:35.94 1:34.42 1) LYNCH, ADAM 12 2) HAWKINS, BILLY 11 3) HYER, TIM 12 4) SCOTT, MATT 10 23.12 46.77 1:10.65 1:34.42 12 MACLAY SCHOOL '' 1:37.98 1:34.59 1) WILSON, JUSTIN 2) ENGLEBRECHT, JOHN 3) MARSHALL, AARON 4) PIPKIN, WILL 24.54 48.98 1:12.31 1:34.59 13 MENENDEZ '' 1:36.12 1:34.74 1) O'HARE, JON 2) O'HARE, BRYAN 3) WATKINS, JEREMY 4) HANNON, BRYCE 24.18 47.87 1:12.34 1:34.74 14 WESTMINSTER ACADEMY '' 1:37.80 1:34.89 1) LILLY, NICOLAS 2) BUTMANKIEWICZ, EMMANUEL 3) GAYLORD, RYAN 4) DARLING, KRIS 23.14 46.95 1:10.84 1:34.89 15 POPE JOHN PAUL '' 1:36.90 1:35.32 1) KLEIN, THOMAS 12 2) BRANDECKER, EDWARD 12 3) HARBIN, GEORGE 10 4) STEWART, KYLE 9 23.79 47.72 1:12.02 1:35.32 16 ST. PETERSBURG CATHOLIC '' 1:34.22 1:35.53 1) LOWRY, STEVEN 11 2) VILARET, NICOLAS 9 3) EICHLER, BRYAN 12 4) GERDES, CHARLES 12 22.85 48.29 1:12.36 1:35.53 ------------------------------------------------------------------------- 17 TAMPA PREP '' 1:41.64 1:36.42 1) MC GEE, KEITH 12 2) OLSEN, CHARLES 12 3) JUDY, JOSH 12 4) LONG, BILL 12 22.76 47.20 1:12.01 1:36.42 18 BISHOP MOORE HS '' 1:37.08 1:36.49 1) FLOOD, S 2) WELSH, M 3) ANGLIN, C 4) MUSCATO, B 24.00 49.03 1:13.35 1:36.49 ------------------------------------------------------------------------- 19 CHILES HIGH SCHOOL '' 1:38.46 1:36.52 1) GILPIN, KENT 2) ERICKSON, PAUL 3) MCLEMORE, IAN 4) YASINSAC, BRYAN 24.57 49.48 1:15.26 1:36.52 20 MAST ACADEMY '' 1:38.08 1:36.83 1) ORMES, JONATHAN 2) ESCOBEDO, ROBIN 3) CHEN, LAURENCE 4) BLAIR, ROBERT 24.41 48.69 1:13.22 1:36.83 21 LINCOLN PARK ACADEMY '' 1:33.20 1:36.96 1) MCSWEENEY, CHRIS 9 2) 3) RILEY, JUSTIN 11 4) BALCER, BEN 10 24.25 50.05 1:14.34 1:36.96 22 RANSOM EVERGLADES '' 1:37.93 1:37.05 1) ANDREWS, GREG 2) TRUJILLO, DAVID 3) MASTIN, SETH 4) JENNINGS, JOHN 22.62 47.07 1:12.04 1:37.05 23 MELBOURNE CENTRAL CATHOLIC HS '' 1:39.52 1:37.38 1) NEDRUD, STEVEN 2) COLE, DAROLD 3) MCATEER, MATT 4) FIORE, MATT 23.64 48.53 1:16.37 1:37.38 24 BERKELEY PREP '' 1:38.65 1:37.65 1) LEE, JUSTIN 10 2) REYNOLDS, WILL 10 3) GLICKSMAN, MATT 11 4) DE PURY, DON 11 25.00 48.46 1:13.49 1:37.65 25 SEBRING '' 1:41.88 1:37.67 1) HOLMES, ROSS 2) TOMBLIN, JASON 3) PERILLA, DIEGO 4) CAMP, TIM 23.68 48.83 1:14.74 1:37.67 26 CRYSTAL RIVER (CRYSTAL RIVER) '' 1:37.42 1:37.92 1) GRILLO, CHRIS 2) CUMMINGS, MASON 3) LANIER, ANDY 4) MACKIE, DUNCAN 24.11 49.45 1:14.64 1:37.92 27 FATHER LOPEZ HS '' 1:39.17 1:38.14 1) BELL, RICKY 2) MAKOWSKI, JIM 3) KOPEL, KYLE 4) KOCZAN, CHRIS 25.40 50.58 1:14.46 1:38.14 28 ARCHBISHOP CURLEY '' 1:37.92 1:38.26 1) HULL, KEVIN 2) FERNANDEZ, MIGUEL 3) ZARATE, JUAN 4) RICE, MICHAEL 23.99 50.65 1:16.44 1:38.26 29 HARDEE '' 1:41.53 1:39.37 1) THOMPSON, JASON 2) THOMPSON, DONNIE 3) BAKER, MAX 4) BASEY, CHRIS 24.34 49.68 1:15.54 1:39.37 30 PEMBROKE PINES CHARTER '' 1:41.22 1:39.41 1) MORALES, BRIAN 2) RIBEIRO, EDUARDO 3) MASSON, ROBERTO 4) MOTOLA, JARED 23.17 47.69 1:14.75 1:39.41 31 UMATILLA (UMATILLA) '' 1:41.01 1:39.81 1) BRYAN, JONATHAN 2) MERRILL, JONATHAN 3) PARLOW, JUSTIN 4) STONEKING, BOBBY 24.70 51.83 1:17.64 1:39.81 32 ST. JOHN'S COUNTRY DAY '' 1:41.96 1:40.30 1) HOWAYACK, ROSS 2) YOVANOVIC, GEOFFREY 3) COOTS, STEPHEN 4) BENEFIELD, TOMMIE 24.59 51.14 1:15.48 1:40.30 33 BARTRAM TRAIL '' 1:42.16 1:42.59 1) KESSELL, LEE 2) O'DONOUGHUE, PAT 3) SERRA, MICHAEL 4) BATOG, ANDREW 25.51 52.85 1:17.94 1:42.59 34 NORTHVIEW HIGH SCHOOL '' 1:42.83 1:43.28 1) BEVINS, MARK 2) BEVINS, MATT 3) NORTON, COLE 4) HOLLINGSWORTH, JAKE 26.33 51.30 1:17.83 1:43.28 35 EUSTIS (EUSTIS) '' 1:43.14 1:46.51 1) MATTHEWS, KURT 2) STEVERSON, BERRY 3) GASCO, ARNALDO 4) CARPENTER, JOSH 27.89 53.10 1:19.25 1:46.51 36 SARASOTA CHRISTIAN '' 1:49.92 1:46.77 1) HERSBERGER, BENJI 11 2) REESE, NICK 3) HERSHBERGER, JORDAN 8 4) STOKES, CHRIS 10 24.47 49.43 1:15.05 1:46.77 37 BISHOP VEROT '' 1:56.14 2:08.64 1) MONROE, RUSSEL 9 2) DOHERTY, SEAN 9 3) MUNRO, EVAN 4) SANSONE, ROBBIE 11 30.39 1:05.42 1:39.12 2:08.64 -- LAKELAND CHRISTIAN '' 1:46.20 DQ 1) GREEN, JOEL 2) REGISTER, BRETT 3) SYLVESTER, CHRIS 4) ELLIS, ADAM 25.74 51.28 1:18.89
Event 17 Girls 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 GAMBLIN, MARY MARGARET BOLL 1:00.20 57.55 27.86 57.55 2 GORDON, KATIE 11 TRIN 59.53 57.98 28.33 57.98 3 HALLQUIST, KATHRYN 11 KNGS 59.07 59.33 28.96 59.33 4 MCDAVITT, LINDSAY 12 LAKE HIGHLAND 1:00.48 59.38 28.93 59.38 5 HALSELL, SHANNA ARNO 59.83 1:00.53 29.14 1:00.53 6 FLORES, GABRIELLA BOLL 1:02.94 1:00.89 29.52 1:00.89 7 SKAGGS, KATE BOLL 1:02.89 1:00.98 29.81 1:00.98 8 DAVIDSON, MARLISE 10 INRC 1:01.93 1:01.27 29.16 1:01.27 ------------------------------------------------------------------------- 9 BLAIR, M BMOR 1:02.14 1:01.47 29.89 1:01.47 10 CHAMU, LENAYA RAN 1:02.56 1:01.89 29.45 1:01.89 11 NUGENT, ASHLEY 12 CNEW 1:00.01 1:01.96 29.82 1:01.96 12 KRUTULIS, BRITTANY GULL 1:01.97 1:02.40 30.44 1:02.40 13 MACK, MCKENZIE COBC 1:03.21 1:02.50 29.90 1:02.50 14 BRITT, CHRISTIE 11 LAKE HIGHLAND 1:02.96 1:02.77 30.22 1:02.77 15 KRAM, KRISTEN 12 LNPK 1:03.86 1:02.88 30.64 1:02.88 16 CONTENTO, CHRISTINA 8 CSNA 1:04.07 1:02.90 30.43 1:02.90 ------------------------------------------------------------------------- 17 TATE, LINDA 8 LWCH 1:02.48 1:03.10 30.51 1:03.10 18 HYMA, ANDREA WC 1:04.03 1:03.51 30.96 1:03.51 ------------------------------------------------------------------------- 19 WATTS, WHITNEY BOLL 1:04.64 1:03.73 30.79 1:03.73 20 EVANS, SARAH 11 TPRP 1:03.59 1:03.90 31.04 1:03.90 21 ROYCRAFT, LORAN WACD 1:03.23 1:03.97 31.22 1:03.97 22 HOSIER, KATIE SANTA FE CATH. 1:05.71 1:04.06 31.34 1:04.06 23 MCLAUGHLIN, KELLY FLOP 1:03.68 1:04.09 30.89 1:04.09 24 PURVIS, KATE PCRS 1:04.73 1:04.16 31.19 1:04.16 24 BIRD, KRISTAN EUSTIS 1:04.66 1:04.16 31.13 1:04.16 26 BARDOWELL, MELISSA UNDA 1:03.90 1:04.50 30.93 1:04.50 27 WELLS, NOEL 11 SHOR 1:04.88 1:05.24 31.83 1:05.24 28 HEIDEMAN, CHRISTEN MACL 1:03.90 1:05.53 31.97 1:05.53 29 NICOLETTI, DANA 12 BERK 1:05.39 1:05.67 32.24 1:05.67 30 DEL ALAMO, ANA PCRS 1:05.73 1:05.78 31.60 1:05.78 31 SHIELDS, JEN FSU 1:05.99 1:05.84 32.28 1:05.84 32 BAKICH, RACHAEL UMATILLA 1:06.45 1:06.33 32.35 1:06.33 33 MICHOTA, STASE 6 ADFA 1:05.98 1:06.56 32.36 1:06.56 34 HAMES, MEGAN WAKU 1:05.61 1:07.89 32.63 1:07.89 35 NEDERLANDEN, BRIANNA WACD 1:06.71 1:08.75 33.97 1:08.75 36 GAMEZ, JUSTINE 9 BVER 1:10.87 1:09.01 32.92 1:09.01 37 FROST, MEGAN LAKELAND CHRISTI 1:11.80 1:10.53 34.53 1:10.53 38 HOY, AMANDA LAKE PLACID 1:13.41 1:11.00 34.05 1:11.00 39 WOOD, LINDSAY CRYSTAL RIVER 1:11.06 1:13.76 35.06 1:13.76 40 HALSTEAD, ANGELA 10 CMOO 1:12.65 1:16.17 36.48 1:16.17
Event 18 Boys 100 Yard Backstroke =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 BOVELL, GEORGE BOLL 52.22 50.98 25.07 50.98 2 WIEBECK, KRIS 12 JESU 53.01 51.23 25.11 51.23 3 GREENER, ANDREW PCRS 52.10 52.14 24.70 52.14 4 MATTOX, MATT EPIS 55.61 52.76 25.43 52.76 5 BANHOS, PABLO A CGIB 53.70 53.28 25.62 53.28 6 SILVA, REGES S CGIB 54.32 54.07 26.33 54.07 7 PETERSON, DANIEL WACD 54.60 54.18 26.23 54.18 8 TAYLOR, AUSTIN 10 LAKE HIGHLAND 57.11 54.89 26.85 54.89 ------------------------------------------------------------------------- 9 YASINSAC, BRYAN CHIL 57.53 54.96 26.71 54.96 10 MCGINN, SEAN 11 LAKE HIGHLAND 57.49 55.50 26.87 55.50 11 JONES, TIM BOLL 57.01 55.78 26.91 55.78 12 KRAMER, JOSH 11 BERK 58.40 55.82 27.46 55.82 13 JORDAN, TI PCRS 55.42 55.84 26.93 55.84 14 HART, MATT 11 BERK 57.02 55.94 27.05 55.94 15 UBARANA, GUSTAVO PCRS 57.51 56.28 27.40 56.28 16 CAVIN-ROOT, ANDREW BOLL 56.93 56.34 27.45 56.34 ------------------------------------------------------------------------- 17 BROCK, MATTHEW BOLL 57.79 56.52 27.62 56.52 18 ZANN, GEOF 10 STAD 57.07 57.05 27.85 57.05 ------------------------------------------------------------------------- 19 BAKER, JIM CITRUS 57.84 57.23 27.12 57.23 20 WAGGONER, BRETT 11 DREY 57.75 57.94 28.36 57.94 21 PEREZ, BRAD 12 JESU 58.17 58.19 28.45 58.19 22 HULL, KEVIN CUR 59.69 58.46 28.67 58.46 23 BASNUEVO, JAVIER BELEN 59.40 58.51 28.47 58.51 24 HERSHBERGER, JORDAN 8 SACH 1:00.82 58.52 28.41 58.52 25 FLOOD, S BMOR 1:00.54 58.91 29.53 58.91 26 MARSHALL, AARON MACL 1:01.91 58.92 28.14 58.92 27 GINDER, MIKE EPIS 1:00.39 59.12 28.67 59.12 28 MURPHY, KYLE 12 LNPK 57.79 59.67 28.01 59.67 29 WILLIAMS, KYLE CITRUS 1:04.13 1:00.16 29.65 1:00.16 30 ARCKEY, ERIC 9 TRIN 59.68 1:00.20 29.59 1:00.20 31 ARAQUE, JAVIER BELEN 1:00.99 1:01.05 29.37 1:01.05 32 VILARET, NICOLAS 9 SPCA 59.99 1:01.25 29.76 1:01.25 33 SMOLIN, JAMES 11 LBAY 1:06.13 1:01.79 29.49 1:01.79 34 MC GEE, KEITH 12 TPRP 1:00.59 1:02.88 29.81 1:02.88 35 SHRESTHA, GARY FSU 1:01.77 1:05.43 32.00 1:05.43 36 KEYSER, MIKHAEL LAKE PLACID 1:06.80 1:05.70 32.22 1:05.70 37 THOMPSON, DONNIE HARDEE 1:08.66 1:06.67 32.14 1:06.67 38 LANDERER, JOHNNY ALL SAINTS 1:07.84 1:07.27 32.37 1:07.27 39 STEVERSON, BERRY EUSTIS 1:04.35 1:07.83 31.89 1:07.83 40 MONROE, RUSSEL 9 BVER 1:46.75 1:39.48 49.34 1:39.48
Event 19 Girls 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 BOVEE, BRIELLE 12 LAKE HIGHLAND 1:05.67 1:04.20 30.56 1:04.20 2 DUERK, LAUREN BOLL 1:06.51 1:04.25 30.80 1:04.25 3 CHEN, PERNG 12 TRIN 1:08.53 1:07.60 32.09 1:07.60 4 STANTON, JESSICA RAN 1:08.94 1:08.46 32.29 1:08.46 5 MARQUEZ, MELISSA BOLL 1:10.23 1:08.49 32.20 1:08.49 6 PUTNAM, TARA A CGIB 1:08.12 1:08.69 32.40 1:08.69 7 ASHBAUGH, KRISTEN 11 BERK 1:09.67 1:08.70 32.60 1:08.70 8 ADAMOVICH, BRIELLE BOLL 1:10.81 1:08.74 32.52 1:08.74 ------------------------------------------------------------------------- 9 TILTON, ADRIENNE MACL 1:10.65 1:08.76 32.97 1:08.76 10 OELSCHIG, KATE 8 TRIN 1:10.46 1:09.34 32.43 1:09.34 11 MILLER, MHYRIA MAR 1:09.80 1:09.58 33.04 1:09.58 12 QUINN, MAUREEN 10 BVER 1:10.96 1:09.72 33.17 1:09.72 13 MILOV, JOELLE 8 TRIN 1:11.52 1:09.86 33.34 1:09.86 14 MARTEL, SUZANNE EPIS 1:10.74 1:10.31 32.68 1:10.31 15 MCGARRY, JAHNEL 10 CNEW 1:10.51 1:10.48 33.29 1:10.48 16 BREZINA, STACEY BOLL 1:11.22 1:10.98 33.48 1:10.98 ------------------------------------------------------------------------- 17 FRAZIER, JENNIFER 8 HTA 1:11.33 1:11.06 33.90 1:11.06 18 HEMPSTED, E BMOR 1:11.32 1:11.47 33.78 1:11.47 ------------------------------------------------------------------------- 19 DREKER, KARLY 9 PJP 1:12.73 1:11.50 33.25 1:11.50 20 MAULTASCH, LARA 10 STAD 1:11.98 1:11.57 33.93 1:11.57 21 NUGENT, BRITTANY 10 CNEW 1:11.95 1:11.80 33.95 1:11.80 22 GAFFNEY, LAUREN CITRUS 1:11.64 1:11.98 34.13 1:11.98 23 WINE, ASHELY ORNG NT 1:12.02 34.08 1:12.02 24 NORWEB, JENNIFER GULL 1:13.29 1:12.30 33.74 1:12.30 25 SHER, SYDNEY UNDA 1:10.20 1:12.52 33.40 1:12.52 26 CHAMBERLAIN, HEATHER WC 1:12.91 1:12.85 34.55 1:12.85 27 KOLAKOWSKI, LAUREN LAKELAND CHRISTI 1:14.68 1:13.04 34.25 1:13.04 28 DOFKA, CARLI HERNANDO 1:13.69 1:13.40 34.59 1:13.40 29 O'NEIL, CARA MAR 1:12.45 1:13.61 34.43 1:13.61 30 FARRIN, KELLEY BATR 1:11.15 1:13.67 34.64 1:13.67 31 AMEDIA, MICHAL WC 1:12.76 1:13.88 34.94 1:13.88 32 LOPEZ, KATHERINE 11 SPCA 1:14.26 1:14.16 34.17 1:14.16 33 OSTRANDER, SARAH 11 LBAY 1:13.79 1:14.59 34.44 1:14.59 34 MOORE, ASHLEY CHIL 1:16.62 1:15.58 36.54 1:15.58 35 VON THRON, AMANDA 8 ACHN 1:15.12 1:15.83 35.86 1:15.83 36 BOOSE, CHEROKEE CRYSTAL RIVER 1:14.65 1:16.28 35.55 1:16.28 37 FERGUSON, ANNIE PCRS 1:12.25 1:16.32 36.19 1:16.32 38 AYALA, LIA SEBRING 1:22.68 1:17.63 36.26 1:17.63 39 MINOR, KELLY 9 BVER 1:16.76 1:18.88 37.24 1:18.88 40 MCNAB, STEPHANIE MACL 1:18.21 1:20.79 37.89 1:20.79 41 MOATS, CASSIE ALL SAINTS 1:25.93 1:26.51 41.60 1:26.51
Event 20 Boys 100 Yard Breaststroke =============================================================================== Name Year School Seed Prelims =============================================================================== 1 MARTINS, LEONARDO H CGIB 1:00.63 59.19 28.07 59.19 2 BERGREN, ANDY BOLL 1:02.49 59.90 28.46 59.90 3 WANDERLEY, GABRIEL BOLL 1:03.71 1:00.49 28.47 1:00.49 4 PATEL, SHASHIN 12 LAKE HIGHLAND 1:01.66 1:01.11 28.35 1:01.11 5 CONNER, DAN PCRS 1:01.64 1:01.12 29.18 1:01.12 5 PENA, GUILLERMO PCRS 1:03.08 1:01.12 28.77 1:01.12 7 SEGAL, JOE 11 TRIN 1:03.92 1:01.63 29.05 1:01.63 8 SOLLEY, MIKE WACD 1:03.25 1:01.89 29.54 1:01.89 ------------------------------------------------------------------------- 9 DEERY, KYLE FLOP 1:02.49 1:02.09 29.46 1:02.09 10 DOLAN, THOMAS 12 STAD 1:04.93 1:02.90 29.33 1:02.90 10 CHAMPMAN, RICHIE 11 JCAR 1:03.26 1:02.90 29.21 1:02.90 12 HUSTY, TODD 11 TRIN 1:03.66 1:02.91 29.99 1:02.91 13 MORALES, BRIAN ACCH 1:01.03 1:03.14 30.17 1:03.14 14 FOX, MATT EPIS 1:05.22 1:03.23 29.60 1:03.23 15 WHALEN, BRENDAN 10 TRIN 1:07.09 1:04.26 30.64 1:04.26 16 HELVENSTON, ANDY 9 BERK 1:03.35 1:04.41 29.79 1:04.41 ------------------------------------------------------------------------- 17 MIANOWSKI, STEFAN PCRS 1:04.70 1:04.47 30.08 1:04.47 18 REYNOLDS, WILL 10 BERK 1:06.07 1:05.32 30.76 1:05.32 ------------------------------------------------------------------------- 19 BEDENBAUGH-CORTES, ALBER MCDS 1:03.99 1:05.45 30.17 1:05.45 20 ARCE, TEREK EPIS 1:05.91 1:05.98 30.56 1:05.98 21 STEWART, KYLE 9 PJP 1:05.80 1:06.01 30.50 1:06.01 22 BERRYMAN, CHRISTOPHER 11 TCAT 1:06.20 1:06.08 31.69 1:06.08 22 ANSELL, WILLIAM 10 TCLW 1:06.67 1:06.08 31.18 1:06.08 24 WILSON, JUSTIN MACL 1:07.80 1:06.17 30.74 1:06.17 25 ANDREWS, GREG RAN 1:07.02 1:06.22 30.99 1:06.22 26 ESCOBEDO, ROBIN MAST 1:06.28 1:07.64 32.01 1:07.64 27 BEVILLE, JIM CITRUS 1:11.48 1:07.72 31.72 1:07.72 28 SCOTT, MATT 10 JESU 1:07.53 1:07.99 31.97 1:07.99 29 CAMP, TIM SEBRING 1:09.18 1:08.21 32.21 1:08.21 30 ENGLEBRECHT, JOHN MACL 1:09.56 1:08.23 31.65 1:08.23 31 KNAPIK, BEN 11 STAD 1:07.36 1:08.33 31.43 1:08.33 32 PRESTON, ASH CRYSTAL RIVER 1:09.12 1:08.87 32.27 1:08.87 33 GILPIN, KENT CHIL 1:10.39 1:09.19 31.54 1:09.19 34 SYLVESTER, CHRIS LAKELAND CHRISTI 1:10.83 1:09.33 32.71 1:09.33 35 GASCO, ARNALDO EUSTIS 1:09.85 1:10.06 33.78 1:10.06 36 STOKES, CHRIS 10 SACH 1:10.65 1:10.16 33.40 1:10.16 37 STANFIELD, ROB 10 CMOO 1:09.75 1:12.06 33.30 1:12.06 38 SMOLIN, JAMES 11 LBAY 1:15.22 1:15.13 34.68 1:15.13 39 TAYLOR, DUSTIN 12 LAKE PLACID 1:15.84 1:15.36 35.06 1:15.36
Event 21 Girls 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Prelims =============================================================================== 1 TRINITY PREP HS '' 3:37.62 3:36.29 1) MARSHALL, KALEY 12 2) MIARS, SARAH 11 3) GORDON, KATIE 11 4) GEOROFF, ANDREA 12 26.78 56.34 1:22.18 1:50.18 2:16.33 2:44.69 3:09.40 3:36.29 2 GULLIVER '' 3:46.09 3:40.33 1) ANDREWS, RAIN 2) KENYON, KALEIGH 3) NORWEB, JENNIFER 4) SWINDLE, CHRISTINA 26.32 55.17 1:22.96 1:53.21 2:20.23 2:50.14 3:13.95 3:40.33 3 BOLLES '' 3:45.70 3:40.54 1) UNAPHUM, ALEXIS 2) VILLARREAL, PATRICIA 3) CARR, STEPHANIE 4) JOHANSSON, REBECCA 26.54 54.65 1:21.13 1:49.22 2:16.10 2:45.06 3:11.76 3:40.54 4 SAINT ANDREW'S '' 3:50.35 3:44.42 1) WEXELBAUM, SARAH 10 2) ASCOLI, SUZI 12 3) CARBONELL, KRISTEN 11 4) LEWIS, BRITT 11 26.71 55.63 1:22.87 1:53.17 2:20.26 2:50.38 3:16.13 3:44.42 5 BERKELEY PREP '' 3:48.17 3:44.67 1) NICOLETTI, DANA 12 2) ASHBAUGH, KRISTEN 11 3) WEINBERG, LILLY 12 4) KIRKWOOD, SARAH 9 28.87 59.44 1:26.23 1:55.85 2:11.62 2:50.65 3:16.37 3:44.67 6 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL '' 3:35.93 3:44.79 1) MCDAVITT, LINDSAY 12 2) CONGDON, STACY 7 3) BRITT, CHRISTIE 11 4) KEATING, KATHRYN 9 26.69 55.63 1:22.77 1:52.08 2:18.59 2:48.41 3:15.14 3:44.79 7 WESTMINSTER ACADEMY '' 3:51.72 3:46.11 1) DARLING, LEANE 2) STEFAN, ALINA 3) ROYCRAFT, LORAN 4) FESTA, SARAH 26.15 54.04 1:21.79 1:50.76 2:17.92 2:47.53 3:04.73 3:46.11 8 PINE CREST '' 3:42.08 3:46.25 1) GIBSON, ROBIN 2) PIKE, NATALIE 3) FERGUSON, ANNIE 4) PURVIS, KATE 27.62 56.65 1:24.87 1:55.45 2:13.21 2:54.15 3:19.17 3:46.25 ------------------------------------------------------------------------- 9 CARDINAL GIBBONS '' 3:52.15 3:47.32 1) CAIN, KARESE A 2) LLOYD, ALLISON C 3) HAMILTON, KATHLEEN M 4) GLASSOVER, TARA 27.10 56.86 1:24.98 1:54.35 2:21.66 2:51.62 3:17.65 3:47.32 10 UNIVERSITY SCHOOL '' 3:54.08 3:52.15 1) BARDOWELL, ALLISON 2) MILLER, JESSICA 3) BARDOWELL, MELISSA 4) SHER, SYDNEY 26.53 55.52 1:24.03 1:55.27 2:23.16 2:53.47 3:20.94 3:52.15 11 RANSOM EVERGLADES '' 4:07.01 3:52.76 1) HALSEY, MEREDITH 2) ALONSO, MORGAN 3) CHAMU, LENAYA 4) STANTON, JESSICA 28.09 59.81 1:28.17 1:59.67 2:26.65 2:57.01 3:23.45 3:52.76 12 CLEARWATER CENTRAL CATHOLIC '' 3:58.53 3:55.09 1) MACCURRACH, MEGHANN 10 2) CROMAN, LAUREN 12 3) HOWARD, JANET 12 4) EWING, CARA 12 27.88 57.59 1:26.08 1:56.91 2:26.22 2:58.55 3:25.38 3:55.09 13 EPISCOPAL '' 3:59.27 3:55.19 1) JOLLES, SALLY 2) RIESTERER, KELLY 3) OLIVER, ALINA 4) WEDEKIND, KAYLAN 27.39 56.55 1:24.34 1:54.62 2:23.32 2:54.78 3:24.20 3:55.19 14 TAMPA CATHOLIC '' 3:58.03 3:55.54 1) STRICKLAND, KARA 12 2) CORNACK, ERIN 11 3) WILDER, AMANDA 12 4) LYNCH, MEREDITH 10 27.88 58.70 1:26.76 1:58.38 2:26.16 2:58.07 3:25.46 3:55.54 15 COCOA BEACH J/S/HS '' 4:03.75 3:55.77 1) CABLE, CASEY 2) GANNON, BILLIE 3) WARE, CATHERINE 4) MACK, MCKENZIE 27.52 59.06 1:27.56 1:59.93 2:28.85 3:01.33 3:27.12 3:55.77 16 PENSACOLA CATHOLIC HS '' 3:59.50 3:55.82 1) YEAGER, MARIE 2) LOONEY, KATHY 3) MOONEYHAM, ALISON 4) PRUTER, KATIE 27.94 58.45 1:27.60 2:00.17 2:29.44 3:02.02 3:26.97 3:55.82 ------------------------------------------------------------------------- 17 CHILES HIGH SCHOOL '' 3:56.58 3:56.74 1) MOORE, ALLISON 2) MURRELL, CATHY 3) MOORE, ASHLEY 4) BARRACO, STEPHANIE 29.13 1:00.42 1:28.52 1:59.83 2:28.47 3:00.08 3:27.45 3:56.74 18 WESTMINSTER CHRISTIAN '' 4:05.59 3:56.81 1) HYMA, ANDREA 2) LAGO, JULIANNE 3) SWINDLE, CLAIRE 4) CHAMBERLAIN, HEATHER 26.99 56.88 1:25.06 1:55.88 2:24.46 2:55.67 3:25.18 3:56.81 ------------------------------------------------------------------------- 19 AMERICAN HERITAGE '' 4:01.65 3:58.19 1) SCOPPETUOLO, LEIGH ANN 2) BORRAS, HEATHER 3) BELVEDERE, KATHRYN 4) MARCUS, GOLDA 27.70 57.46 1:27.70 2:00.37 2:16.69 3:03.52 3:30.08 3:58.19 20 NORTH BROWARD PREP '' 4:04.14 4:01.00 1) DEGRUCCIO, JENNIFER 2) PROKSELL, SIOBHAN 3) GREENER, COURTNEY 4) CARRION, FRANCES 28.33 59.22 1:26.96 1:57.37 2:26.13 2:58.66 3:28.08 4:01.00 21 FATHER LOPEZ HS '' 4:03.83 4:02.20 1) LANG, KELLEY 2) PERRYMAN, AMANDA 3) DODDS, AIMEE 4) MCLAUGHLIN, KELLY 30.24 1:01.93 1:30.05 2:02.05 2:17.53 3:02.92 3:30.67 4:02.20 22 BISHOP VEROT '' 4:03.78 4:02.51 1) MINOR, KELLY 9 2) GAMEZ, JUSTINE 9 3) QUINN, MAUREEN 10 4) KERFOOT, EMILY 11 31.22 1:04.59 1:32.58 2:04.25 2:32.26 3:03.18 3:31.26 4:02.51 23 BENJAMIN SCHOOL '' 4:01.23 4:03.40 1) COWIE, SARA 9 2) MORGAN, SOPHIE 7 3) EDWARDS, MONICA 4) MCROBERTS, KYLENE 11 28.69 59.65 1:28.87 2:00.71 2:30.04 3:03.53 3:31.60 4:03.40 24 POPE JOHN PAUL '' 4:05.52 4:03.94 1) GODDEN, MOLLY 9 2) MURRE, ASHLEY. 3) CARSON, ASHLEY 4) TENEYCK, ALYSSA 9 28.86 1:00.88 1:29.75 2:01.24 2:29.92 3:03.46 3:32.00 4:03.94 25 SHORECREST PREP '' 4:02.86 4:04.07 1) CHERVEN, AMY 9 2) MOSBY, LAURA 10 3) KANTOR, MICAELLA 9 4) WELLS, NOEL 11 28.34 59.75 1:29.39 2:02.68 2:31.92 3:05.67 3:33.77 4:04.07 26 LINCOLN PARK ACADEMY '' 4:07.70 4:06.12 1) BALCER, LIZ 2) SKVARCH, JESSICA 9 3) WILLIAMS, PAYTON 4) NORRIS, EMILY 7 28.64 59.57 1:28.35 2:01.34 2:31.07 3:05.51 3:33.61 4:06.12 27 EUSTIS (EUSTIS) '' 4:16.25 4:07.01 1) 2) KEENE, JENNY 3) BALLARD, ABBEY 4) KEENE, BECKY 29.69 1:02.13 1:32.60 2:06.57 2:36.31 3:11.14 3:38.25 4:07.01 28 LAKE PLACID '' 4:24.88 4:07.96 1) ELLIOTT, KATIE 2) HOLMES, AMANDA 3) HOY, AMANDA 4) DUPPENTHALER, KERI 28.43 1:00.41 1:31.55 2:05.93 2:35.85 3:08.57 3:36.47 4:07.96 29 OSCEOLA '' 4:04.07 4:08.07 1) MOREAU, LAURIE 10 2) MIRAGLIA, MEAGAN 10 3) FRANCIS, KRISTIN 11 4) CONAWAY, KIM 11 27.83 58.33 1:28.04 2:02.32 2:33.23 3:08.35 3:36.40 4:08.07 30 BARTRAM TRAIL '' 4:08.04 4:08.53 1) JACOBSEN, JAMIE 2) YOST, HAYLEY 3) FARRIN, KELLEY 4) HIGGINS, CASEY 30.10 1:03.81 1:35.20 2:08.28 2:37.14 3:09.31 3:37.81 4:08.53 31 ACADEMY OF THE HOLY NAME '' 4:07.40 4:10.73 1) DAVIS, LAURA 11 2) VON THRON, AMANDA 8 3) KROWL, ASHLEY 12 4) GOLDSCHMIDT, CARRIE 12 29.57 1:01.33 1:32.97 2:06.34 2:34.88 3:06.85 3:36.81 4:10.73 32 CITRUS (INVERNESS) '' 4:11.74 4:16.06 1) ST.CLAIR, MEGAN 2) JONES, KATHERINE 3) SMITH, KELLY 4) GAFFNEY, LAUREN 30.73 1:05.60 1:36.14 2:10.69 2:40.81 3:14.51 3:43.66 4:16.06 33 LEMON BAY '' 4:22.68 4:18.32 1) STRANIERI, ASHLEY 9 2) LANGTHORNE, HEATHER 12 3) ANDERSON, AMANDA 9 4) CASE, DANIELLE 10 29.96 1:03.52 1:34.54 2:09.87 2:38.45 3:13.42 3:44.07 4:18.32 34 HERNANDO (BROOKSVILLE) '' 4:17.01 4:19.55 1) BLAHA, AUTUMN 2) JOHNSON, KENNAH 3) DEWITT, MEGHAN 4) DOFKA, CARLI 32.60 1:10.07 1:40.73 2:14.69 2:45.84 3:19.81 3:48.10 4:19.55 35 KING'S ACADEMY '' 4:04.63 4:19.75 1) HALLQUIST, LESLIE 9 2) SWITOENEK, JULIANA 3) BERGESON, HEATHER 4) LAMBERT, COURTNEY 7 28.97 59.46 1:15.45 1:31.30 2:38.57 3:14.04 3:44.27 4:19.75 36 MACLAY SCHOOL '' 4:30.01 4:26.28 1) SHERMAN, ARDEN 2) HATCHER, KATIE 3) WILLIAMS, HEATHER 4) MOYE, EVA 31.16 1:05.96 1:38.30 2:11.90 2:44.94 3:21.61 3:51.68 4:26.28 37 ALL SAINTS' ACADEMY '' 4:37.48 4:29.77 1) CHOQUEHUANCA, JEANNE 2) FRANKLIN, KATIE 3) MCGLYNN, AMANDA 4) 31.28 1:05.83 1:38.66 2:15.64 2:47.39 3:23.28 3:40.60 4:29.77 38 ST. STEPHEN'S EPISCOPAL SCHOOL '' 4:34.26 4:32.08 1) GRAHAM, LAUREN 2) MICHERONE, MICHELLE 3) WILHELM, AMANDA 8 4) PETERSON, THEA 10 32.48 1:08.76 1:44.12 2:24.44 2:57.00 3:33.65 3:50.69 4:32.08 39 LAKELAND CHRISTIAN '' 4:42.17 4:35.90 1) WHITE, MIRIAM 2) DELANGE, CORRIE 3) GEHRING, CAROLINE 4) SAUNDERS, LAUREN 32.75 1:09.28 1:42.45 2:19.08 2:52.04 3:30.50 4:01.41 4:35.90
Event 22 Boys 400 Yard Freestyle Relay =============================================================================== School Seed Prelims =============================================================================== 1 SAINT ANDREW'S '' 3:21.83 3:17.04 1) ATKINSON, JOHN 12 2) DOLAN, THOMAS 12 3) DOECK, ANDREW 10 4) KRNA, ANDY 12 24.18 49.42 1:12.89 1:38.67 2:02.57 2:28.27 2:50.92 3:17.04 2 BOLLES '' 3:22.13 3:17.94 1) MENDOZA, MIGUEL 2) NUGENT, DARRELL 3) GEORGE, CHRIS 4) CARRAL, JORGE 24.02 48.67 1:12.82 1:38.73 2:03.25 2:29.20 2:53.03 3:17.94 3 PINE CREST '' 3:09.72 3:17.98 1) IRVIN, BRETT 2) GREENER, ANDREW 3) CONNER, DAN 4) UBARANA, GUSTAVO 24.21 50.35 1:14.73 1:41.55 2:04.06 2:29.18 2:53.51 3:17.98 4 WESTMINSTER ACADEMY '' 3:23.77 3:19.36 1) LILLY, NICOLAS 2) PETERSON, DANIEL 3) DOLAN, MATT 4) SOLLEY, MIKE 24.27 50.26 1:13.26 1:38.42 2:02.71 2:29.51 2:53.23 3:19.36 5 CARDINAL GIBBONS '' 3:11.78 3:19.96 1) RIBEIRO, ALAN E 2) FONSECA, VIKTOR A 3) BUNGARZ, DAVID R 4) CABRERA PAREDES, ROBERTO I 24.66 49.64 1:14.01 1:40.93 2:05.29 2:31.18 2:54.64 3:19.96 6 EPISCOPAL '' 3:30.16 3:20.31 1) MATTOX, MATT 2) HAYCOOK, MICHAEL 3) HARTMAN, PAUL 4) HOURIHAN, JOHN 23.28 48.56 1:13.10 1:39.38 2:03.59 2:29.40 2:53.65 3:20.31 7 JESUIT '' 3:25.97 3:20.41 1) SHERIDAN, BEN 10 2) LYNCH, ADAM 12 3) PEREZ, BRAD 12 4) WIEBECK, KRIS 12 23.90 49.53 1:14.23 1:41.51 2:06.15 2:33.63 2:56.17 3:20.41 8 LAKE HIGHLAND PREP SCHOOL '' 3:23.36 3:22.86 1) SCIORTINO, RYAN 12 2) KEATING, RYAN 12 3) SIMS, BEN 9 4) BIBLIOWICZ, NATHAN 9 23.93 49.25 1:13.77 1:41.58 2:05.90 2:32.18 2:56.25 3:22.86 ------------------------------------------------------------------------- 9 FATHER LOPEZ HS '' 3:27.75 3:24.84 1) ECKERT, JAY 2) KOPEL, KYLE 3) GRAMS, BILLY 4) DEERY, KYLE 24.80 51.58 1:16.26 1:43.86 2:07.86 2:34.53 2:58.78 3:24.84 10 GULLIVER '' 3:29.97 3:26.32 1) SMIDDY, ROBERT 2) PRENTICE, ROBERT 3) PENCAR, BRETT 4) SMITH, CHRIS 24.16 51.13 1:15.97 1:43.33 2:08.70 2:36.81 3:00.29 3:26.32 11 BERKELEY PREP '' 3:29.03 3:27.09 1) HELVENSTON, ANDY 9 2) LEE, JUSTIN 10 3) HART, MATT 11 4) KRAMER, JOSH 11 24.12 51.08 1:16.77 1:45.12 2:09.68 2:36.78 3:01.32 3:27.09 12 COCOA BEACH J/S/HS '' 3:31.12 3:27.25 1) SMALLWOOD, BRYAN 2) FOGLER, WARREN 3) BARTOSZEK, JARROD 4) VEAL, BRIAN 24.20 51.01 1:15.50 1:44.05 2:09.52 2:37.73 3:01.45 3:27.25 13 TRINITY PREP HS '' 3:28.63 3:28.04 1) MICHELSON, DAVID 9 2) HUSTY, TODD 11 3) SEGAL, JOE 11 4) MEENA, ELLIOT 11 25.66 54.19 1:18.94 1:45.89 2:10.79 2:38.49 3:02.70 3:28.04 14 LINCOLN PARK ACADEMY '' 3:47.81 3:28.33 1) BALCER, BEN 10 2) RILEY, JUSTIN 11 3) MURPHY, KYLE 12 4) ELY, ANDREW 12 23.91 50.78 1:16.06 1:44.21 2:10.08 2:38.94 3:02.21 3:28.33 15 MENENDEZ '' 3:36.20 3:31.83 1) O'HARE, JON 2) HANNON, BRYCE 3) WATKINS, JEREMY 4) O'HARE, BRYAN 25.45 53.30 1:18.37 1:45.66 2:12.72 2:42.04 3:05.66 3:31.83 16 BELEN JESUIT PREP '' 3:32.41 3:33.03 1) GARCIA, ROBERT 2) MOREJON, JAVIER 3) ARAQUE, JAVIER 4) VIVO, JEFFREY 24.83 52.54 1:17.51 1:45.17 2:10.99 2:39.90 3:04.45 3:33.03 ------------------------------------------------------------------------- 17 ST. PETERSBURG CATHOLIC '' 3:33.27 3:33.34 1) LOWRY, STEVEN 11 2) EICHLER, BRYAN 12 3) VILARET, NICOLAS 9 4) GERDES, CHARLES 12 24.84 53.46 1:19.05 1:46.36 2:12.19 2:41.63 3:05.90 3:33.34 18 TAMPA CATHOLIC '' 3:36.46 3:34.71 1) ROGERS, MIKE 12 2) STURM, MIKE 12 3) WILDER, MIKE 10 4) REYES, RYAN 10 24.89 51.96 1:16.45 1:45.19 2:12.72 2:44.50 3:08.32 3:34.71 ------------------------------------------------------------------------- 19 CHILES HIGH SCHOOL '' 3:39.45 3:34.81 1) GILPIN, KENT 2) ERICKSON, PAUL 3) MCLEMORE, IAN 4) YASINSAC, BRYAN 26.25 54.94 1:20.95 1:50.09 2:16.91 2:46.74 3:09.69 3:34.81 20 SHORECREST PREP '' 3:39.46 3:36.24 1) MOODY, ADAM 8 2) RASMUSSEN, THAYER 11 3) CONNELLY, AARON 10 4) MOODY, MICHAEL 10 25.16 52.81 1:18.22 1:46.90 2:12.07 2:40.83 2:56.15 3:36.24 21 TAMPA PREP '' 3:41.73 3:36.88 1) MC GEE, KEITH 12 2) EUBANKS, BARRETT 10 3) JUDY, JOSH 12 4) LONG, BILL 12 24.56 50.07 1:16.71 1:46.61 2:12.12 2:41.68 3:07.39 3:36.88 22 BENJAMIN SCHOOL '' 3:44.24 3:38.51 1) GERANMAYEH, CYRUS 11 2) HODGE, GARRETT 3) GERANMAYEN, ALEX 4) WARREN, MAC 11 25.17 52.33 1:19.82 1:50.74 2:18.98 2:49.48 3:13.01 3:38.51 23 CRYSTAL RIVER (CRYSTAL RIVER) '' 3:39.03 3:38.81 1) PRESTON, ANDREW 2) MARTIN, KEITH 3) PRESTON, ASH 4) GRILLO, CHRIS 26.97 56.84 1:23.67 1:53.01 2:19.12 2:47.38 3:12.36 3:38.81 24 BISHOP MOORE HS '' 3:40.40 3:39.96 1) MUSCATO, B 2) ANGLIN, C 3) WELSH, M 4) FLOOD, S 25.69 54.10 1:19.79 1:49.09 2:15.97 2:47.87 3:12.86 3:39.96 25 PASCO (DADE CITY) '' 3:48.26 3:41.95 1) COSCIA, ROSS 2) JOHNSON, DAVY 3) BALLARD, DUSTIN 4) CLARK, BRETT 26.89 57.93 1:24.75 1:55.38 2:20.76 2:49.31 3:14.13 3:41.95 26 NORTH BROWARD PREP '' 3:48.78 3:42.49 1) DAVIS, DANNY 2) ATKINSON, JAMES 3) REILLY, PHILLIP 4) POLIN, MAX 25.18 52.97 1:17.23 1:43.80 2:10.12 2:39.12 3:08.28 3:42.49 27 HARDEE '' 3:46.89 3:43.69 1) BASEY, CHRIS 2) THOMPSON, JASON 3) THOMPSON, DONNIE 4) BAKER, MAX 27.80 57.06 1:24.17 1:55.42 2:21.28 2:50.74 3:15.81 3:43.69 28 CITRUS (INVERNESS) '' 3:44.61 3:44.05 1) SKARKA, VLADO 2) LARKW, KEVIN 3) CALLAHAN, ROD 4) BAKER, JIM 27.08 56.77 1:23.80 1:56.37 2:22.88 2:52.75 3:16.21 3:44.05 29 FLORIDA HIGH SCHOOL '' 3:40.02 3:45.41 1) HOCHSTETLER, DANIEL 2) SHRESTHA, ERIC 3) SHRESTHA, GARY 4) LABIE, JON 28.10 59.25 1:25.68 1:53.82 2:20.81 2:50.63 3:16.88 3:45.41 30 UMATILLA (UMATILLA) '' 3:45.35 3:46.56 1) BRYAN, JONATHAN 2) MERRILL, JONATHAN 3) PARLOW, JUSTIN 4) STONEKING, BOBBY 26.03 55.37 1:24.53 1:57.24 2:26.18 2:58.18 3:21.11 3:46.56 31 LAKE PLACID '' 3:52.42 3:48.94 1) KEYSER, MIKHAEL 2) GISMONDI, GUIDO 3) COOPER, JOSH 12 4) RIVERS, SID 26.44 55.46 1:24.61 1:55.94 2:23.28 2:52.79 3:19.64 3:48.94 32 BARTRAM TRAIL '' 3:55.92 3:52.60 1) GRANADOS, CARLOS 2) SMITH, WILLIAM 3) BATOG, ANDREW 4) SERRA, MICHAEL 27.22 59.15 1:26.66 1:58.58 2:24.66 2:54.85 3:21.73 3:52.60 33 RANSOM EVERGLADES '' 3:57.08 3:53.07 1) CUMMOCK, MATT 2) CASSILL, PHILIP 3) MACIA, FELIPE 4) MOSS, DEVIN 26.71 56.72 1:23.54 1:54.24 2:23.25 2:54.72 3:22.44 3:53.07 34 UNIVERSITY SCHOOL '' 3:58.76 3:56.94 1) VON WEIGAND, GUY 2) DIAMOND, ADAM 3) AARON, JEFF 4) GUTTER, JOSH 23.97 50.85 1:21.23 1:57.43 2:25.55 2:58.57 3:26.04 3:56.94 35 LAKELAND CHRISTIAN '' 3:58.57 3:57.43 1) GREEN, JOEL 2) REGISTER, BRETT 3) HARRELL, WILL 4) ELLIS, ADAM 27.56 58.39 1:26.64 1:58.49 2:29.09 3:04.06 3:29.51 3:57.43 36 MACLAY SCHOOL '' 3:59.59 3:57.88 1) WHALEY, HUNTER 2) BEHRMAN, BRETT 3) WESSON, WES 4) ALLMAN, MATT 27.15 56.54 1:27.43 2:02.56 2:30.08 3:00.20 3:28.03 3:57.88 37 NORTHVIEW HIGH SCHOOL '' 3:57.05 4:16.82 1) BEVINS, MATT 2) ROGERS, JOSH 3) HALL, ROLAND 4) PAYNE, BRANDON 28.18 59.19 1:28.51 2:01.71 2:32.86 3:09.82 3:39.17 4:16.82 38 BISHOP VEROT '' 5:25.13 4:18.57 1) RAVENNA, JOE 9 2) MITCHELL, PETER 11 3) SANSONE, ROBBIE 11 4) SHEDDEN, CLARK 10 28.48 1:00.43 1:18.19 2:01.14 2:32.94 3:10.30 3:42.44 4:18.57 39 CARDINAL MOONEY '' 4:52.59 4:29.88 1) MILLIGAN, DAN 12 2) THOMAS, JACOB 12 3) FLOREZ, DEVIN 4) STANFIELD, ROB 10 29.54 1:02.47 1:38.67 2:20.64 2:53.34 3:30.26 3:46.07 4:29.88 40 CANTERBURY '' 5:28.30 5:00.58 1) GREENBERG, ALEX 9 2) FISHER, JACOB 9 3) PETROFF, KEVIN 4) MANDEL, TRAVIS 31.56 1:07.18 1:42.68 2:24.41 3:03.42 3:50.09 4:24.00 5:00.58
Event 23 Girls 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 GLOVER, RAWSON BOLL 540.25 481.90 20 2 LEREW, BRITTNEY 10 LAKE HIGHLAND 486.00 467.40 17 3 BOUCK, EMILY PCAL 440.15 447.95 16 4 PERMUY, LAUREN 10 OSCS 433.05 407.55 15 5 RAYHACK, KRISTIN 11 BERK 434.90 404.20 14 6 LEATHERS, SHASTIN 12 DREY 451.10 393.30 13 7 DREKER, AUBREY 11 PJP 463.05 390.85 12 8 HYER, TARA 9 ACHN 403.85 390.45 11 9 LENNON, LINDSEY E CGIB 451.60 386.15 9 10 KORTH, RACHEL 12 SPCA 411.55 370.50 7 11 TOWERS, SARA BOLL 435.25 366.40 6 12 VAN TOBEL, ALEXA BOLL 441.50 362.10 5 13 CLEVELAND, COURTNEY 8 JUPC 365.60 340.30 4 14 GET, SARAH COBC 354.70 325.05 3 15 ANDERSON, VALERIE 11 COCO 326.70 321.70 2 16 HOTZ, TAYLOR 10 SPCA 369.70 298.15 1 17 VIOLA, BRITTNEY 8 LAKE HIGHLAND 358.70 235.65 18 HEVERT, ELIZABETH PCRS 383.70 228.10 19 DONOR, DARLENE 9 LNPK 337.85 225.00 20 LEONARD, KATRINA AHPL 351.00 222.20 21 PESULA, MEGAN 10 LNPK 361.05 145.45 22 TIRELLI, ALICIA 9 TPRP 372.55 142.95 23 WELCH, ASHLEY 11 ALL SAINTS 333.40 142.40 24 LUFSEY, JESSICA HERNANDO 351.75 138.35 25 SILVERMAN, JILLYAN UNDA 373.20 134.40 26 SHEPHERD, DOMINIQUE 10 LNPK 353.00 134.10 27 MASON, SARAH PAXN 301.05 133.10 28 JONES, MOLLY MACL 310.20 124.90 29 BLISSARD, ELIZABETH MACL 304.85 124.65 30 RADFORD, ROBYN 10 LAKELAND CHRISTI 315.50 123.95 31 GHERSI, JESSICA UNDA 348.95 121.20 32 BIRD, STEPHANIE CITRUS 326.20 121.05 33 LINDAU, MANDI PAXN 328.20 73.15 34 SLATE, CASEY NVEW 331.80 70.35 35 HURST, JESSICA CHIL 324.00 65.95 36 COBB, MANDY 11 AVON PARK 296.10 65.80 37 SULLIVAN, DARLENE 12 SEBRING 320.60 64.75 38 YEAGER, MARIE PCAT 326.50 62.85 39 BOUZANQUET, CAROLINE A CGIB 325.55 60.60
Event 24 Boys 1 mtr Diving =============================================================================== Name Year School Seed Finals Points =============================================================================== 1 VELASQUEZ, MIGUEL GULL 631.80 635.95 20 2 BRICKER, MATT 12 LAKE HIGHLAND 550.15 598.35 17 3 COLWILL, CHRIS 10 TPRP 487.80 595.05 16 4 HYER, TIM 12 JESU 452.80 458.90 15 5 CHRISTIAN, CORRY BOLL 444.80 433.45 14 6 TILBROOK, ALEX 9 OSCS 378.70 372.75 13 7 DEHN, TAYLOR 6 STAD 417.90 370.90 12 8 TAYLOR, DUSTIN 12 LAKE PLACID 469.35 355.65 11 9 KOLAR, BRANDON 6 JUPC 344.05 348.10 9 10 COOPER, JOSH 12 LAKE PLACID 453.85 344.05 7 11 LOCKHART, JOEL 9 LAKE PLACID 343.70 323.95 6 12 BENSON, ADAM CITRUS 362.55 299.75 5 13 BOWLES, STEVE 12 TPRP 332.75 292.25 4 14 SACK, SKYLAR 12 SEBRING 358.45 281.50 3 15 AKERS, RYAN MACL 290.30 278.30 2 16 OSTERHOLT, JOHN CHAM 324.10 262.90 1 17 DOUGHERTY, SEAN CRYSTAL RIVER 284.50 192.30 18 WAUTERS, DANNY 11 FPW 308.60 186.30 19 GERVASI, TONI 10 SEBRING 297.35 169.15 20 WHITE, ANDY 10 AVON PARK 281.15 154.30 21 NICKSON, GEORGE 8 LNPK 332.15 92.70