[ Brackets : Class 6A : Class 5A : Class 4A : Class 3A : Class 2A ]
2010 FHSAA Class 3A Boys Soccer Championship
Host teams are in bold italics
Regional matches at 7 p.m. local time unless otherwise noted
School reps report results/arrangements to boyssoccer@fhsaa.org
Last updated Saturday, February 20, 2010 4:37 PM
 
Regional Tournament
FHSAA Finals
(at Pepin Stadium, University of Tampa)
 
Regional Quarterfinals
Thursday, Feb. 4
Regional Semifinals
Tuesday, Feb. 9
Regional Finals
Friday, Feb. 12
State Semifinals
Thursday, Feb. 18
State Championship
Saturday, Feb. 20
W1
Pensacola Catholic Pensacola Catholic
1-0 (OT)
Pensacola Catholic
5-0
Episcopal
2-1
Bishop Verot
2-1
R2
East Gadsden (Havana)
W2
Taylor County (Perry) Taylor County
2-1
R1
Arnold (Panama City Beach)
W3
Episcopal (Jacksonville) Episcopal
4-0
Episcopal
3-2
R4
Keystone Heights
W4
Crescent City Bolles
1-0
R3
Bolles (Jacksonville)
W9
Mulberry Clearwater Central Catholic
2-0
Berkeley Prep
7-1
Bishop Verot
2-1
R10
Clearwater Central Catholic
W10
Berkeley Prep (Tampa) Berkeley Prep
5-0
R9
Frostproof
W11
DeSoto County (Arcadia) DeSoto County
5-2
Bishop Verot
6-1
R12
Gateway Charter (Fort Myers)
W12
Bishop Verot (Fort Myers) Bishop Verot
6-0
State Champion
Bishop Verot
4-3
R11
Cardinal Mooney (Sarasota)
W5
Suwannee (Live Oak) Crystal River
2-1 (2OT)
Trinity Catholic
3-1
Trinity Catholic
3-2 (PK, 6-5)
R6
Crystal River
W6
Trinity Catholic (Ocala) Trinity Catholic
5-1

North Broward Prep
4-0

R5
Newberry
W7
Lake Highland Prep (Orlando)

Lake Highland Prep
2-1 (OT)

Satellite
3-1
R8
Holy Trinity (Melbourne)
W8
Satellite (Satellite Beach) Satellite
1-0
R7
Bishop Moore (Orlando)
W13
St. Andrew's (Boca Raton) American Heritage
3-1
North Broward Prep
1-0
North Broward Prep
1-0.
R14
American Heritage (Plantation)
W14
North Broward Prep (Coconut Creek) North Broward Prep
5-0
R13
Pahokee
W15
University School (Fort Lauderdale) University School
3-0
University School
1-0
R16
Ransom Everglades (Miami)
W16
Gulliver Prep (Miami) Gulliver Prep
1-0
R15
Miami Edison