[ Brackets : Class 6A : Class 5A : Class 4A : Class 3A : Class 2A ]
2008 FHSAA Class 2A Boys Soccer Championship
Host teams are in bold italics
Regional matches at 7 p.m. local time unless otherwise noted
School reps report results/arrangements to boyssoccer@fhsaa.org
Last updated Saturday, February 16, 2008 at 2:15 PM
 
Regional Tournament
FHSAA Finals
(at Lockhart Stadium, Fort Lauderdale)
 
Regional Quarterfinals
Thursday, Jan. 31
Regional Semifinals
Tuesday, Feb. 5
Regional Finals
Friday, Feb. 8
State Semifinals
Thursday, Feb. 14
State Championship
Saturday, Feb. 16
W1
Port St. Joe (6-7-4) Port St. Joe
5-1
Maclay
2-1
Providence
1-0
Providence
3-2 (PK, 3-1)
R2
John Paul II (Tallahassee) (1-13-0)
W2
Maclay (Tallahassee) (10-4-3) Maclay
9-1
R1
Bozeman (Panama City) (8-3-2)
W3
Providence (Jacksonville) (15-6-2) Providence
3-0
Providence
2-0
R4
St. Francis (Gainesville) (19-5-2)
W4
Oak Hall (Gainesville) Oak Hall
1-0 (PK)
R3
St. Johns Country Day (Orange Park) (13-3-2)
W13
St. Edward's (Vero Beach) (15-1-2) St. Edward's
3-2
American Heritage
3-2 (2OT)
American Heritage
2-1
R14
Highlands Christian (Pompano Beach)
W14
American Heritage (Delray Beach) (16-6-3) American Heritage
5-0
R13
Benjamin (North Palm Beach) (9-9-1)
W15
Dade Christian (Miami) (10-4-3) Palmer Trinity
1-0
Palmer Trinity
2-1
R16
Palmer Trinity (Miami) (9-8-4)
W16
Westminster Christian (Miami) (15-5-2) Westminster Christian
1-0
State Champion
Tampa Prep
3-0
R15
Archbishop Curley (Miami) (4-7-3)
W5
Master's (Oviedo) (14-8-0) Master's
2-1
Orangewood Christian
8-0
Orangewood Christian
4-0
R6
Orlando Lutheran (16-4-4)
W6
Orangewood Christian (19-4-0) Orangewood Christian
8-0
Tampa Prep
1-0
R5
Father Lopez (Daytona Beach)
W7
Lakeland Christian (13-5-1) Lakeland Christian
6-1
Lakeland Christian
5-2
R8
Covenant Christian (Palm Bay) (11-8-0)
W8
Holy Trinity (Melbourne) (11-4-2) Holy Trinity
3-1
R7
Fort Meade (12-5-3)
W9
Bishop McLaughlin (Spring Hill) (7-6-6) Calvary Christian
2-1 (PK)
Tampa Prep
5-1
Tampa Prep
3-2
R10
Calvary Christian (Clearwater) (15-5-2)
W10
Tampa Prep (22-2-2) Tampa Prep
8-0
R9
Academy at the Lakes (Land O'Lakes) (3-12-1)
W11
Shorecrest Prep (St. Petersburg) (14-2-2) Shorecrest Prep
3-2
St. Stephen's
7-1
R12
Evangelical Christian (Fort Myers) (13-5-3)
W12
St. Stephen's (Bradenton) (15-2-3) St. Stephen's
8-0
R11
Northside Christian (St. Petersburg)