2004 FHSAA Golf Championships
Class 1A Boys District Tournament Results

* decided by playoff
** advances straight to FHSAA Finals state tournament

 District Individual Champion Score Individual Runner-Up Score
 1 Chase Blaich, Walton 73 Jon Hughes, Arnold (11) 74
 2 Chris Crum, Wakulla (12) 70 Jay Revell, Munroe (12) 72
 3 Luke Bietila, Oak Hall (10) 71 Chad Smith, Madison County (12) 71
 4 Brian Dienes, Stanton (12) 72 Jonathan Hart, Forrest (Jacksonville) (12) 74*
 5 Steven Davis, Fleming Island (11) 73* Garrett Schnieder, Nease (12) 73
 6 Imura Kazuki, Saddlebrook Prep (11) 72* Diego Tamayo, Saddlebrook Prep (10) 72
 7 Dustin Manders, Mount Dora (12) 72 Shaun O’Meara, Lake Highland (10) 73
 8 Joseph Schrader, Trinity Prep (11) 72 Jhared Hack, Circle Christian (10) 73
 9 Paul Crochet, Jesuit (Tampa) (10) 75* Christian McCracken, Clearwater CC (11) 75
 10 Matt Cornuet, Sebring (12) 73 A.J. Zampano, Newsome(12) 76
 11 Ville Vaisangn, St. Stephen’s (10) 66 Arnold Vongvanij, Bradenton Academy (10) 68
 12 Carl Santos-Ocampo, Community School (Naples) (08) 72 Brandon Pena, Clewiston ( ) 73*
 13 Robbie Wight, Cardinal Newman (12) 66 Jay Kim, Brean Christian (10) 70*
 14 Tyler Herndon, Grandview Prep (09) 71 Matt Scarlett, Pope John Paul (11) 73
 15 Philip Wyllie, American Heritage (11) 74 William Yost, American Heritage (10) 76
 16 James Field, Gulliver Prep (10) 73 Brent Blaum, Westminster Christian (11) 74


District Team Qualifiers Score Individual Qualifiers Score
 1
Bay (Panama City)
Arnold (Panama City Beach)
Woodham (Pensacola)
Gulf Breeze
324
330
335
335
Chase Blaich, Walton (11)
Martin Bunt, Pensacola Catholic (10)
John Watts, Baker (12)
James Register, Vernon (82)
73
74
82
82
 2
Maclay (Tallahassee)
Munroe (Quincy)
Marianna
Wakulla (Crawfordville)
305
313
340
350
Bryan Glass, Port St. Joe (11)
Calvin Bryant, FAMU (11)
Robbie van Riper, Florida High (07)
Justin Kraft, Rickards (09)
77
83
85
86
 3
Oak Hall (Gainesville)
Santa Fe (Alachua)
Madison County (Madison)
Taylor County (Perry)
312
317
322
326
J.J. Finley, Baker County (10)
Daniel Smith, Williston (11)
Tillis Gibson, Countryside Christian (10) Simon Levene, Baker County (11)
84
84
84
85*
 4
Providence (Jacksonville)
Trinity Christian (Jacksonville)
Episcopal (Jacksonville)
Stanton (Jacksonville)
313
314
315
321
Jonathan Hart, Forrest (Jax) (12)
Christopher Bray, Hilliard (10)
Tyler Fountain, Arlington Country Day (12)
Sean Monagle, Bolles (11)
74
75
80*
80*
 5
Nease (Ponte Vedra Beach)
Fleming Island
Menendez (St. Augustine)
Keystone Heights
304
307
327
333
Dan Kellerman, St. Joseph (10)
Brad Melvin, Bradford (11)
Andrew Mossey, St. Joseph (11)
James Call, St. Augustine (11)
74
76
77
79
 6
Saddlebrook Prep (Wesley Chapel)
Citrus (Inverness)
South Sumter (Bushnell)
Hernando (Brooksville)
292
327
331
342*
Tyler Mangee, Gulf (12)
Max Miller, Trinity Catholic (10)
Rigeberto Negeon, West Port (10)
Dustin Lycans, Pasco (11)
81
82
82
83
 7
Lake Highland Prep (Orlando)
Mount Dora
Lake Mary Prep
Eustis
301
308
310
312
Brian Flaherty, Mount Dora Bible (12)
Zack Canfield, Bishop Moore (12)
Dwight Meeker, Central Florida Chr. (12)
Michael Cain, Bishop Moore (10)
74
76
76
77
 8
Trinity Prep (Winter Park)
Celebration
Circle Christian (Orlando)
Cocoa Beach
298
317
318
341
Michael Hebert, Brevard HEAT (08)
Troy Sidabras, Holy Trinity (11)
Clint Wilhelm, Harmony (09)
Phillip Fiegle, Merritt Island Christian (10)
74
74
77
78
 9
Clearwater Central Catholic
Jesuit (Tampa)
Tampa Prep
Berkeley Prep (Tampa)
311
312
316
319
Jeremy Evans, Cambridge (12)
Michael Baskovich, Calvary Christian (09)
Andrew Lau, Tampa Catholic (12)
Stephen Hutson, Cambridge (12)
76
78
80
80
 10
Sebring
Newsome (Lithia)
Lake Wales
Hardee (Wauchula)
310*
310
332
335
Jonathan James, Vanguard (LW) (11)
Corey "Carson" Gaines, Vanguard (11)
Wesley Griswold, Frostproof (11)
Kyle Sligh, Lakeland Christian (11)
77
81
84
84
 11
St. Stephen's (Bradenton)
Bradenton Academy
Cardinal Mooney (Sarasota)
Booker (Sarasota)
286
298
307
315
Zach Walker, Bradenton Christian (09)
John Templeton, Manatee Heaat (08)
Kevin Megre, St. Petersburg Catholic (12)
Kyle Woodbury, Indian Rocks Chr. (11)
77
78
80
80
 12
Community School (Naples)
Lemon Bay (Englewood)
Bishop Verot (Fort Myers)
Out-of-Door (Sarasota)
300
313
315
328
Brandon Pena, Clewiston (09)
Aaron Sherry, Canterbury (FTM) (08)
Michael Dinwiddie, Evangelical Chr. (12)
Steve Dooley, North Port (11)
73
74
77
78
 13
Cardinal Newman (West Palm Beach)
Benjamin (North Palm Beach)
Lincoln Park (Fort Pierce)
Suncoast (Riviera Beach)
285
293
309
321
Jay Kim, Berean Christian (10)
Jack Bendorf, St. Edward’s (09)
Daniel DiDanna, Wellington Christian (12)
Cody Alfrey, King’s Academy (12)
70
76
77
81
 14
Pope John Paul II (Boca Raton)
North Broward Prep
Grandview Prep (Boca Raton)
St. Andrew's (Boca Raton)
301
302
302
319
Andrew Stallone, West Boca Raton (10)
Rudolpho Prinzi, West Boca Raton (11)
Matt McLean, Lake Worth Christian (12)
Richie Fonde, Lake Worth Christian (11)
81
81
81
81
 15
American Heritage (Plantation)
Cardinal Gibbons (Fort Lauderdale)
University (Fort Lauderdale)
Archbishop McCarthy (Fort Lauderdale)
305
318
322
326
Eric Leitner, Chaminade (11)
Mike Cohen, Chaminade (12)
Hunter Bogar, Chaminade (12)
Trevor Potts, Westminster Academy (11)
76
78
78
80
 16
Gulliver Prep (Miami)
Ransom Everglades (Miami)
Belen Jesuit (Miami)
Miami Country Day
308
317
319
335
Brent Blaum, Westminster Christian (11)
Daniel Silcox, Key West (12)
Matt Baumann, Westminster Christian (12)
Bobby Wilcox, Archbishop Curley (10)
74
76
81
81